Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tannoy

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Palm írta:
2020.11.20., pén. 12:31
Tannoy Mercury M2 hangfal gyári hangváltójáról tudna valaki képet feltölteni?
A panelról és az alkatrészekről kellene. Részben a kapcsolási rajz, részben az alkatrészek technikai adatainak leolvasása végett. Köszönöm!
itt nézted?

https://www.scribd.com/document/1958181 ... f-Speakers
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: Palm »

Tannoy Mercury M2 hangfal gyári hangváltójáról tudna valaki képet feltölteni?
A panelról és az alkatrészekről kellene. Részben a kapcsolási rajz, részben az alkatrészek technikai adatainak leolvasása végett. Köszönöm!
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: Palm »

szabo_pitty írta:
2020.07.18., szomb. 17:10
Sziasztok!

A Tannoy Mercury szériáról kérnék véleményeket, pro és kontra! JamoS606 helyett, 24nm-re, Marantz SR7005 után!
Tannoy Mercury M2 hangfalaim vannak háttér sugárzónak.
Méretét meghazuttolóan jól szól. Vannak mélyei.
Nagyon a szívemhez nőt.
Majd kap némi tuningot (hangváltó alkatrészeinek cseréje és belső kábelezés, jobb aljzat), hogy még jobban szóljon.

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12035
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5699
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Czira írta:
2020.11.09., hétf. 19:44
Hol van az általános tannoy topic? Mért nem lehet itt olvasni a hozzászólásokat?
Pont ott ahová ez a hsz-ed is átkerült.Olvasd el a szabályzatot és rájössz.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Czira
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2017.11.21., kedd 17:29
Értékelés: 6

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: Czira »

Hol van az általános tannoy topic? Mért nem lehet itt olvasni a hozzászólásokat?

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Hagyjuk...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

cannonball írta:
2020.11.09., hétf. 19:30
Ez a Cheviotnál 25 literrel nagyobb doboz. A 2 reflexből az egyiket bedugtam, ìgy kvázi zárt doboz, mivel csak 27 hz-en segít rá az egy lyuk, de az már indifferens.
ez nem eredeti Cheviot doboz....eredeti Cheviot:

https://www.google.com/search?q=tannoy+ ... rict&hl=hu

Legacy:

https://www.google.com/search?q=tannoy+ ... rict&hl=hu

:napsut:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

nah,itt egy TWR teszt,mérések is vannak:

http://www.novial.sk/documents-tannoy/t ... d-2015.pdf

60Hz-en már kanyarodik lefele,40Hz-en már -6dB-en van,a 20Hz, sok jóindulat kell hozzá,akkor -12dB,ha gonoszkodunk,-20dB... a gyári speckó 18Hz/-6dB,emlékeim szerint,és ez egy 500 literes,tölcséres rendszerű "doboz"....

:cheers1:

az hogy a többi gyártó,ma, mit,hogyan specifikál,az az ámitás kategória szintje ma már,pláne egy gombéretű hangszoróval szerelt minimonitor esetében... ;)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Ez a Cheviotnál 25 literrel nagyobb doboz. A 2 reflexből az egyiket bedugtam, ìgy kvázi zárt doboz, mivel csak 27 hz-en segít rá az egy lyuk, de az már indifferens.
Csatolmányok
room 2020.10.JPG
room 2020.10.JPG (1 MiB) Megtekintve 1666 alkalommal

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

cannonball írta:
2020.11.09., hétf. 18:19
Anno pont a relatív magas alsó határfrekvencia miatt nem akartam megvenni, de aztán elhoztam kipróbálásra, és lehengerlően parádésak a mélyei. Hozzáteszem, a szoba 38 hz-en rezonál (bárcsak ne tenné), mert itt szinte leveri a vesémet annyi a mély, pedig már 4 sarokpanel is bekerült. Szerencsére dob, és basszusgitár párti vagyok, így kifejezetten szeretem. Egy Marantz pm-15 s2 hajtja, mondjuk ő sem egy erőtlen darab. Sok frekvenciatesztet hallgattam rajtuk, 50-60 Hz között van pici gyengülés, alatta, felette rengeteg a mélye.
a szobád rásegit a mélytartomány érzésedre,a gyári speckó Cheviot HPD315A val 40Hz-20Khz,és a 40Hz már gyanitom +/-3 dB vel van megadva,mint a többi gyári speckó...reflex nyilásos mivolta végett,35-40Hz elérésével,nagyon meredeken esik a mélyátvitele az ilyen dobozoknak,lehet van 20Hz,habár kétlem,de nincs valós energia már mögötte,hiszen több dB-vel már halkabb mint a frekimenet többi része... egy Tannoy FSM,DMT215 is nehez présel ki magábol 20Hz-et :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Anno pont a relatív magas alsó határfrekvencia miatt nem akartam megvenni, de aztán elhoztam kipróbálásra, és lehengerlően parádésak a mélyei. Hozzáteszem, a szoba 38 hz-en rezonál (bárcsak ne tenné), mert itt szinte leveri a vesémet annyi a mély, pedig már 4 sarokpanel is bekerült. Szerencsére dob, és basszusgitár párti vagyok, így kifejezetten szeretem. Egy Marantz pm-15 s2 hajtja, mondjuk ő sem egy erőtlen darab. Sok frekvenciatesztet hallgattam rajtuk, 50-60 Hz között van pici gyengülés, alatta, felette rengeteg a mélye.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

cannonball írta:
2020.11.09., hétf. 16:39
...Hát a mélyeivel nem sok baj van egy 30 centis membránnak, nem tudom milyen mélyben nem teljesít jól egy HPD. Nálam szépen lemegy 30 -hz-ig, és igen eleven módon :-). A 20 Hz is kijön, de azt nem hallani a szobában, csak a redőny rezeg a házon kívül...
;

nézz majd rá amikor ráérsz egy-két közeltéri mélyátviteli grafikongörbére,tehnikai speckóra,igen-igen meredeken 40-50Hz környékén már esnek a görbék a DC-knél,legyen az 10",12",vagy 15",a Westminster kivételével,és sok Tannoy rajongó nem is szereti a TWR hangját,pont ez végett,ott meglehet a 20Hz,ha megfelelő méretű szobában van ;) ...a HPD sorozat nem mai gyerek,mikor volt peremezve,és ha volt ,mivel volt,mert itt is a kinálat olyan volt,mint csillag az égen,akár csak a kivitelezők ?
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: -CB- »

...Hát a mélyeivel nem sok baj van egy 30 centis membránnak, nem tudom milyen mélyben nem teljesít jól egy HPD. Nálam szépen lemegy 30 -hz-ig, és igen eleven módon :-). A 20 Hz is kijön, de azt nem hallani a szobában, csak a redőny rezeg a házon kívül...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Hovanszki írta:
2020.11.09., hétf. 14:47
dixie-chicken írta:
2020.11.09., hétf. 13:15
...a mai napig társaságomban több Tannoy DC15"-ös van,általában kisebb szobákban (Arden,Berkeley) valahol 20m2 környékén,hátsó falra tolva,ez a monstrum is egy kb 20-22m2 szobában van,és nincs vele gond...amplifikáció/kábelezés kérdése az egész...
Nem az a kérdés, hogy van-e vele gond, hanem, hanem azzal, hogy kihozod-e a rendszerből maximumot. Az általános tapasztalat szerint nem, ennek logikáját szépen össze lehet rakni ebből a videóból. Szó esik benne a harmadolási szabályról és persze arról is, hogy a hangnak "miért nem a hangszóróból kell jönnie" (ha valaki nem érti, hogy ez mit jelent, akkor nézze meg a videót): https://www.youtube.com/watch?v=OI7DA886-9o

Ettől függetlenül persze vannak szituációk, amikor a hangfalakat (nyilván nem ész nélkül, de) azért rá lehet tolni a falra, így például mozizás esetén, ahol egyébként kifejezetten az is szempont, hogy a hang ne a cselekmény előtt 2 méterrel keletkezzen. És hát persze vannak a mindennapi létezés és zenehallgatás korlátjai, amiket mindannyian kompromisszumként el kell hogy fogadjunk. Ettől függetlenül jó tudni, hogy milyen lenne az ideális helyzet. Szép a hangfal! :tutiok: kár hogy a Tannoy kezd kiesni a hangfal bizniszből a középmezőnyben és persze a házimozi hangfalak területén sem nagyon tudnak már labdába rúgni... jaj.gif
a DC konstrukció,csipogó egy tölcsér mögött,amely esetenként 8-10cm is lehet,eleve egy relative irányitott hangot ad ki magábol,a poláris karakterisztikája az eleve ilymódon leadott hangnak + széles fronlapok,nem igazán kedveznek a "térleképzés rajongótábornak"...a zene leválik a hangszorórol,de közel sem tudnak olyan mértékben "teret rajzolni" mint a mai,divatos,keskeny frontlapos hangszorók..a fő előnye a konstrukciónak az egységes hang,elméleti szinten...hasonló mint egy Altec 604...persze,nagyobb szobában jobban érzik magukat,ezt senki nem fogja letagadni,én sem,de az esetek 99%-ban a szobában való elhelyezésük,nem annyira problémás,és haklis a kicsit megkaszált mélyátvitelük végett...gondolom ez vlmilyen gyári gonoszkodás/hangolka,hiszen az UK lakásoknak a többsége relative kicsi,nem focipálya méretűek...még Darvasék is szépen leirták,Tannoy sokat lógot azokon az órákon,amikor a mélyátvitel volt az óra témája... :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

hifitilla
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1286
Csatlakozott: 2019.12.13., pén. 13:50
Értékelés: 111

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: hifitilla »

"Nem az a kérdés, hogy van-e vele gond, hanem, hanem azzal, hogy kihozod-e a rendszerből maximumot"


Bizony, ha a hangot "látod" akkor van ott a hang és arra rá kell jönni, valamikor nagyon kicsin múlik vagy egy nagy szobán a nagy hangfalhoz... :D

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

sztem,vlmilyen admin átpakolhatna egy pár h.sz innét,beleértve a sajátomat is,akár a Tannoy,vagy vlmilyen általános témába,igy megamardna a tiszta hirdetés téma,az eladónak..
:smile53:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Hovanszki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2019.03.13., szer. 06:13
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: Hovanszki »

dixie-chicken írta:
2020.11.09., hétf. 13:15
...a mai napig társaságomban több Tannoy DC15"-ös van,általában kisebb szobákban (Arden,Berkeley) valahol 20m2 környékén,hátsó falra tolva,ez a monstrum is egy kb 20-22m2 szobában van,és nincs vele gond...amplifikáció/kábelezés kérdése az egész...
Nem az a kérdés, hogy van-e vele gond, hanem, hanem azzal, hogy kihozod-e a rendszerből maximumot. Az általános tapasztalat szerint nem, ennek logikáját szépen össze lehet rakni ebből a videóból. Szó esik benne a harmadolási szabályról és persze arról is, hogy a hangnak "miért nem a hangszóróból kell jönnie" (ha valaki nem érti, hogy ez mit jelent, akkor nézze meg a videót): https://www.youtube.com/watch?v=OI7DA886-9o

Ettől függetlenül persze vannak szituációk, amikor a hangfalakat (nyilván nem ész nélkül, de) azért rá lehet tolni a falra, így például mozizás esetén, ahol egyébként kifejezetten az is szempont, hogy a hang ne a cselekmény előtt 2 méterrel keletkezzen. És hát persze vannak a mindennapi létezés és zenehallgatás korlátjai, amiket mindannyian kompromisszumként el kell hogy fogadjunk. Ettől függetlenül jó tudni, hogy milyen lenne az ideális helyzet. Szép a hangfal! :tutiok: kár hogy a Tannoy kezd kiesni a hangfal bizniszből a középmezőnyben és persze a házimozi hangfalak területén sem nagyon tudnak már labdába rúgni... jaj.gif

hifitilla
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1286
Csatlakozott: 2019.12.13., pén. 13:50
Értékelés: 111

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: hifitilla »

Igazán szerintem az van, hogy kinek mi tetszik :D , nekem ez, neked az, Pistinek meg amaz..., mindenkinek megvan a maga füle és a maga "HIGEND" hangja és nem szabad másra ráerőltetni ami nekem tetszik, de azért ajálnhatom a nagy hangfalat nagy helységbe, hátha bejön, de ha nincs nagy helyiség akkor mi van:rolleyes: :D :smile29:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

cannonball írta:
2020.11.09., hétf. 11:41
vidor2009 írta:
2020.11.09., hétf. 11:12
hifitilla írta:
2020.11.09., hétf. 04:25
Nagy hangfal kis szobában csak dübörgni tud bármit kötünk rá :rolleyes: , prsze lehet, hogy az valakinek tetszik...

Ez egy általánosan elterjedt butaság!
Leginkább a monitor dobozok gyártói terjesztik, mivel azt nem mondhatják, hogy a doboznak jó basszusa van, max., hogy a méretéhez képest!Ha-ha.
Nekem volt SHAHINIAN Diapason-om (igencsak nagyméretű) egy 20 m2-es szobában nyoma nem volt dübörgésnek; Ezenkívül több más nagyméretű hangsugárzót is hallottam kis helyiségben szólni,(pl-ul SHAHINIAN Obelisk-et, ami semmilyen szobában nem dübörgött) amik nem dübörögtek, természetesen olyanokat is, amelyek meg dübörögtek!
Hangsugárzója válogatja!

Üdv. Gyuri :napsut:
Ellenvélemény.

Sok nagy dobozt mentem el meghallgatni, amik kis szobában voltak, és sehogy nem szóltak. A mély sokszor csak az előszobában, vagy a lakáson kívül jelent meg.
Ezeket a nagyobb dobozokat a Tannoy eleve nagyobb szobákba szánta. Nálam egy HPD-315 szól 90 literes dobozban 4x9 méteres szobában. A tapasztalat szerint 3-4 méter az ideális hallgatási távolság ( a hangszórók 3 méterre vannak egymástól), már csak emiatt sem javasolnám 25 m2 alatti szobába. Mondjuk ha a szépen kifutó, mélyre menő basszus nem szempont, akkor bezárhatod a panel félszobába, de ezek a hangszórók híresek a szép, kerek mélyeikről. Is :-)
Ugyanakkor volt nálam több kismonitor is, amik meglepően szép mélyet produkáltak a 35 négyzetméteren, volt aki azt hitte a mellette álló nagy dobozok szólnak.
ellenvélemény,az ellenvéleményre :D ..a mai napig társaságomban több Tannoy DC15"-ös van,általában kisebb szobákban (Arden,Berkeley) valahol 20m2 környékén,hátsó falra tolva,ez a monstrum is egy kb 20-22m2 szobában van,és nincs vele gond...amplifikáció/kábelezés kérdése az egész :D ...az én kispályás D700-som,jó 10 évig 18m2 volt használva,most 22m2 van,hoztam haza cimbik részére megvásárolt "eszmei minimonitorokat",és mélytúltengésben szenvedtek a D700-hoz viszonyitva,akár 18m2,akár 22m2...igaz én azt szoktam mondani,ha az első oktáv érdekel,a Tannoy nem a TE hangszoród,kivételt képez a TWR ;)

Up annak a kis Turnberry-nek :smile32:
Csatolmányok
401 stabi s.jpg
401 stabi s.jpg (86.71 KiB) Megtekintve 1652 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

hifitilla
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1286
Csatlakozott: 2019.12.13., pén. 13:50
Értékelés: 111

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: hifitilla »

Mármint a SHAHINIAN összehasonlításra gondoltam...

hifitilla
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1286
Csatlakozott: 2019.12.13., pén. 13:50
Értékelés: 111

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: hifitilla »

De ez a két hanhfal összehasonlíthatallan, vagyis össze őket lehet hasonlítani hasoslítani de az két hangvilág nincs mit mihez mihez hasonlítsni, be kell tenni a kis szobába egy Tannoy Little Gold monitort és a nagy Tannoy azonnal el van felejtve, maj ő megszólal egy nagy helyiségben ahol a hátsó faktól jól el lehet húzni, de jócskán... :napsut:

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: -CB- »

vidor2009 írta:
2020.11.09., hétf. 11:12
hifitilla írta:
2020.11.09., hétf. 04:25
Nagy hangfal kis szobában csak dübörgni tud bármit kötünk rá :rolleyes: , prsze lehet, hogy az valakinek tetszik...

Ez egy általánosan elterjedt butaság!
Leginkább a monitor dobozok gyártói terjesztik, mivel azt nem mondhatják, hogy a doboznak jó basszusa van, max., hogy a méretéhez képest!Ha-ha.
Nekem volt SHAHINIAN Diapason-om (igencsak nagyméretű) egy 20 m2-es szobában nyoma nem volt dübörgésnek; Ezenkívül több más nagyméretű hangsugárzót is hallottam kis helyiségben szólni,(pl-ul SHAHINIAN Obelisk-et, ami semmilyen szobában nem dübörgött) amik nem dübörögtek, természetesen olyanokat is, amelyek meg dübörögtek!
Hangsugárzója válogatja!

Üdv. Gyuri :napsut:
Ellenvélemény.

Sok nagy dobozt mentem el meghallgatni, amik kis szobában voltak, és sehogy nem szóltak. A mély sokszor csak az előszobában, vagy a lakáson kívül jelent meg.
Ezeket a nagyobb dobozokat a Tannoy eleve nagyobb szobákba szánta. Nálam egy HPD-315 szól 90 literes dobozban 4x9 méteres szobában. A tapasztalat szerint 3-4 méter az ideális hallgatási távolság ( a hangszórók 3 méterre vannak egymástól), már csak emiatt sem javasolnám 25 m2 alatti szobába. Mondjuk ha a szépen kifutó, mélyre menő basszus nem szempont, akkor bezárhatod a panel félszobába, de ezek a hangszórók híresek a szép, kerek mélyeikről. Is :-)
Ugyanakkor volt nálam több kismonitor is, amik meglepően szép mélyet produkáltak a 35 négyzetméteren, volt aki azt hitte a mellette álló nagy dobozok szólnak.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

hifitilla írta:
2020.11.09., hétf. 04:25
Nagy hangfal kis szobában csak dübörgni tud bármit kötünk rá :rolleyes: , prsze lehet, hogy az valakinek tetszik...

Ez egy általánosan elterjedt butaság!
Leginkább a monitor dobozok gyártói terjesztik, mivel azt nem mondhatják, hogy a doboznak jó basszusa van, max., hogy a méretéhez képest!Ha-ha.
Nekem volt SHAHINIAN Diapason-om (igencsak nagyméretű) egy 20 m2-es szobában nyoma nem volt dübörgésnek; Ezenkívül több más nagyméretű hangsugárzót is hallottam kis helyiségben szólni,(pl-ul SHAHINIAN Obelisk-et, ami semmilyen szobában nem dübörgött) amik nem dübörögtek, természetesen olyanokat is, amelyek meg dübörögtek!
Hangsugárzója válogatja!

Üdv. Gyuri :napsut:

Rácz@vw
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2020.10.15., csüt. 09:03
Értékelés: 36
Tartózkodási hely: Rácalmás

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: Rácz@vw »

nálam nem dübörög a Yorkminster sem ,aki szeretne erről megbizonyosodni , jöjjön hallgassa meg . Nem sok tapasztalatom van ,csak 3 fajta van Presitige sorozatból most itt nálam.
Köszönöm

hifitilla
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1286
Csatlakozott: 2019.12.13., pén. 13:50
Értékelés: 111

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: hifitilla »

Nagy hangfal kis szobában csak dübörgni tud bármit kötünk rá :rolleyes: , prsze lehet, hogy az valakinek tetszik...

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”