Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

Acme írta:
2020.11.10., kedd 09:05
Palm írta:
2020.11.09., hétf. 19:40

Nekem ez jön be:

;peace;
Hú, azért remélem nem jön el az idő, amikor ilyenekkel járnak a rendőrök nálunk. :D :ohnoohnoohno:
Reméljük soha nem jön el az az idő.
Ezt a "picurka" autót magamnak szeretném. Vadak ellen tuti! ;)
A vadak elleni védelem komoly figyelmet érdemelne. Vadhálók telepítése, átereszek/átjárók építésze igencsak fontos lenne sürgősen.
A vadveszély tábla kihelyezése nem megoldás. A kék prizma meg annyit ér, mint halottnak a csók. Egy megoldás van: el kell zárni az utakat a vadaktól, hogy ne juthassanak oda ki és biztosítani a területek közötti átjárást alagutakkal és hidakkal, hogy ne legyen belterjes az állomány és enni is tudjanak, meg vadászni, de ne sérüljenek meg.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Acme írta:
2020.11.10., kedd 09:05
Palm írta:
2020.11.09., hétf. 19:40

Nekem ez jön be:

;peace;
Hú, azért remélem nem jön el az idő, amikor ilyenekkel járnak a rendőrök nálunk. :D :ohnoohnoohno:
Felőlem jöhetnek! :rolleyes: .... ilyen utakon...? :D
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Palm írta:
2020.11.09., hétf. 19:40

Nekem ez jön be:

;peace;
Hú, azért remélem nem jön el az idő, amikor ilyenekkel járnak a rendőrök nálunk. :D :ohnoohnoohno:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2020.11.06., pén. 15:49
Azon gondolkodom, ha nálunk venne mondjuk egy ilyent a rendőrség, mekkora lenne a felháborodás:
Totalcar írta:2017-ben állította szolgálatba az olasz rendőrség a 610 lóerős Lamborghini Huracánt, és járőrözésen túl donorszervek szállítására is előszeretettel alkalmazzák. Pár hete például egy donorvesét szállítottak vele 500 kilométeres távon, helyenként 230 km/órával száguldva. A 2018-as évben egyébként a Huracán 41 átültetésre váró szervet szállított le, több zacskó vér, oltás, és gyógyszer mellett.
Iszonyat menők azok a "sportszirénák" rajta, közúti rendőrnek csakis egy ilyen autóban tudom elképzelni magam: :D

Kép

Forrás: https://totalcar.hu/magazin/2020/11/06/ ... paign=link
Nekem ez jön be:

Kép

Kép

;peace;
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2020.11.08., vas. 10:44
....
Összességében azt mondhatom biztosra, hogy az Octik mai ára már súrolja a prémiumszegmens alját (természetesen azonos teljesítményű motorokkal és automata váltókkal hasonlítva), ami azért elgondolkodtató, és mégegyszer: ez nem a forint gyengélkedésének köszönhető, külföldön is meglepte az embereket. Az tény viszont, hogy a külcsín alapján - külsőre és belsőre és látszólagos összeszerelési- és anyagminőségre már ott van akár a prémiumszegmensben. És hogy drágább lehet egy Octi, mint egy hasonló teljesítményű/felszereltségű Passat, az szintén nem kicsit meglepő....
Minden szépen drágult. A kérdés, hogy a mai Ocit hol áll a versenytársakhoz képest.
Szerintem egy igazi sikersztori a modern Skoda: felépítették a bizalmat a jó ár-érték aránnyal és az image-et az "ésszerű ember ésszerű autója" vonalon, aztán learatják a hasznot.
Egy apró gond van: a VW konszernnek megint nincs olcsó márkája. Kell valamit venniük :D

Halkan mondom, hogy a Dacia is ezen az úton nyomul Reanult köntösben, és ott is szépen alakulnak a számok.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2020.11.08., vas. 08:46
Elkezdődött, amit jósoltam. Elektromosan fognak újjászületni ezek a gyönyörű autók!
Már eléggé pörög egy ideje. Szerintem olyan, mintha lenne egy régi Rolexed, amiben kicserélteted a werket egy kvarcra, mert milyen jó pontos lesz...

Másfelől ezzel csak még feljebb fogják tolni a klasszikus/veterán autók árát, ami számomra nem feltétlenül hátrány. gondolkodik.gif
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nah ezaz, cseppet felmentek az új autó árak. Nyilván az eur árfolyam sem tesz jót, de alapból is emelkedtek szépen. Azért az Octavia nem 3-as BMW, nem is lesz az soha, de teljesen jól használható autó btw. Én mondjuk jobban szeretem a Seat-ot, de ez az én bajom.
Az alkudozásról csak annyit, hogy nyilván lehet, persze, csak más, ha a flottakezelő farkával vered az asztalt, akik többszáz autót vesznek, nyilván más árat kapnak. ;)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

De pont a drága led mátrix lámpa csak az octinál alap. Ha extrában adnák, mint bárki más, rögtön közel 1 millióval olcsóbb lenne az alapár. ;)

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2020.11.08., vas. 08:49
Acme írta:
2020.11.07., szomb. 20:32
Aszpirin írta:
2020.11.07., szomb. 12:51

Szóval a BMW prémium futóművét és menetstabilitását egy Skodának esélye nincs még megközelíteni sem ezekkel a múlt évszázadi olcsójános megoldásokkal. De nem sportra lesz, és ezen a téren nem fogok csalódni, mert tudom mire számíthatok.
Kíváncsi vagyok, mit szólsz majd hozzá. Azért a hátsókerék után biztos más élmény lesz, és nem a jó irányba.

Az, hogy olcsóbb felfüggesztést adnak alá, teljesen érthető. Szerintem a vevők 95% meg se tudja különböztetni, a maradék meg vegyen vRS-t.

Az utolsó mondattal maximálisan egyetértek: az elégedettség elsősorban az elvárásokon múlik! Lehetsz elégedetlen egy Rolls-Royce-szal és elégedett egy Dacia-val. Kérdés, mit vársz tőle, és ahhoz képest mit kaptál. És mennyiért.
Nah igen, bár, ha hozzáteszed, hogy anno nem sokkal lehetett drágább a 3-as, mint most az Octavia, (Tényleg, mennyivel volt drágább?) akkor tényleg más kontextusba helyezi a történetet.
Anno kb félmillióval volt több a kombi 3-as alapára bolygóműves 8-sebességes ZF-gyártmányú automata váltóval és a 150 lovas 2literes turbódízel motorral (18d), mint most az Octavia Combi Style 2.0 TDI DSG alapára. Az úgymond felszereltsége azonban egy BMW-nek alapárban még nagyon szegényes, pár “kötelező” extrával gyorsan ráugrik 2-3 millió forint, és akkor még csak egy közepesen felszerelt 3-asod van. Az Octavia Style felszereltsége alapból elképesztő már ehhez képest: mátrix led alapárban, ez egy bömösnél hétszámjegyű extra, nagy navi kijelző a bömösnél kb 700ezer, stb... Mindezek ellenére nagyon nehéz hasonlítgatni, mert a BMW azért alapból is sokkal szofisztikáltabb felfüggesztést, hátsókerék-meghajtást, az Octinál kisebb de alapáron is sokkal jobban felszerelt csomagteret ad (a több pozícióban felszerelhető, automatán felcsévélődő elválasztóháló, aljból felnyitható rekeszek, szintén többpozíciós teleszkópos rögzítőrúd és csévés heveder, külön nyitható csomagtér-ablak a csomagtérajtón, számtalan rögzítőszem, nem csak hátrafelé, hanem sréhen felfelé is futó csomagtakaró mind alapárban van és ezek praktikussága és használhatósága megkérdőjelezhetetlen) ill. pl. motoros csomagtérajtót kínál alapáron (ez utóbbi számomra az igazi parasztvakítás, ami inkább bosszúságot okoz, mint örömöt).
Az én F31 bömösöm azért kb két millával került többe az alku után, mint ez az Octavia (mindkettőből rengeteget lehet alkudni, csak szőlok, a listaárak csak irányárak), ami azért nem tűnik olyan soknak így elsőre. Főleg, hogy az Octi árát is gond nélkül fennebb lehetett volna tornászni akár 2-3 millával is, ugyanezen motor és sebváltó mellett (pl. napfénytetővel, masszirozós ülésekkel, mindenféle további asszisztensekkel, elektomos anyósüléssel, bőrkárpittal, nagy felnikkel, hogy csak a nagyobb tételeket említsem - és a csomagtérbe is lett volna még egy-két hasznos extra, amit a keret kimerülése miatt már nem tudtam beválasztani).

Összességében azt mondhatom biztosra, hogy az Octik mai ára már súrolja a prémiumszegmens alját (természetesen azonos teljesítményű motorokkal és automata váltókkal hasonlítva), ami azért elgondolkodtató, és mégegyszer: ez nem a forint gyengélkedésének köszönhető, külföldön is meglepte az embereket. Az tény viszont, hogy a külcsín alapján - külsőre és belsőre és látszólagos összeszerelési- és anyagminőségre már ott van akár a prémiumszegmensben. És hogy drágább lehet egy Octi, mint egy hasonló teljesítményű/felszereltségű Passat, az szintén nem kicsit meglepő....
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

tonee73 írta:
2020.11.08., vas. 10:38
dbrnsk írta:
2020.11.08., vas. 10:36
Nem csoda. Olyan jellemtelenek a mostani autók, hogy egy Trabantot látni kész felüdülés. :D
Vagy inkább jellegtelenek... ;)
Igazad van...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

dbrnsk írta:
2020.11.08., vas. 10:36
Nem csoda. Olyan jellemtelenek a mostani autók, hogy egy Trabantot látni kész felüdülés. :D
Vagy inkább jellegtelenek... ;)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Nem csoda. Olyan jellegtelenek a mostani autók, hogy egy Trabantot látni kész felüdülés. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dbrnsk 2020.11.08., vas. 10:40-kor.

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Vinkler írta:
2020.11.08., vas. 08:46
Elkezdődött, amit jósoltam. Elektromosan fognak újjászületni ezek a gyönyörű autók!

http://www.automotor.hu/hirek/elkeszult ... 8V2iKeogsM

0A7BC5AC-13EE-4E5F-A12B-DED02819956F.jpeg
Hát ez egy gyönyörűség számomra 36_3_1.gif Ez pont az az autó, amire szívesen gyűjtenék (nem az elektromos verzióra gondolok)

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Acme írta:
2020.11.07., szomb. 20:32
Aszpirin írta:
2020.11.07., szomb. 12:51

Szóval a BMW prémium futóművét és menetstabilitását egy Skodának esélye nincs még megközelíteni sem ezekkel a múlt évszázadi olcsójános megoldásokkal. De nem sportra lesz, és ezen a téren nem fogok csalódni, mert tudom mire számíthatok.
Kíváncsi vagyok, mit szólsz majd hozzá. Azért a hátsókerék után biztos más élmény lesz, és nem a jó irányba.

Az, hogy olcsóbb felfüggesztést adnak alá, teljesen érthető. Szerintem a vevők 95% meg se tudja különböztetni, a maradék meg vegyen vRS-t.

Az utolsó mondattal maximálisan egyetértek: az elégedettség elsősorban az elvárásokon múlik! Lehetsz elégedetlen egy Rolls-Royce-szal és elégedett egy Dacia-val. Kérdés, mit vársz tőle, és ahhoz képest mit kaptál. És mennyiért.
Nah igen, bár, ha hozzáteszed, hogy anno nem sokkal lehetett drágább a 3-as, mint most az Octavia, (Tényleg, mennyivel volt drágább?) akkor tényleg más kontextusba helyezi a történetet.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Elkezdődött, amit jósoltam. Elektromosan fognak újjászületni ezek a gyönyörű autók!

http://www.automotor.hu/hirek/elkeszult ... 8V2iKeogsM
0A7BC5AC-13EE-4E5F-A12B-DED02819956F.jpeg
0A7BC5AC-13EE-4E5F-A12B-DED02819956F.jpeg (291.43 KiB) Megtekintve 1708 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2020.11.07., szomb. 12:51

Szóval a BMW prémium futóművét és menetstabilitását egy Skodának esélye nincs még megközelíteni sem ezekkel a múlt évszázadi olcsójános megoldásokkal. De nem sportra lesz, és ezen a téren nem fogok csalódni, mert tudom mire számíthatok.
Kíváncsi vagyok, mit szólsz majd hozzá. Azért a hátsókerék után biztos más élmény lesz, és nem a jó irányba.

Az, hogy olcsóbb felfüggesztést adnak alá, teljesen érthető. Szerintem a vevők 95% meg se tudja különböztetni, a maradék meg vegyen vRS-t.

Az utolsó mondattal maximálisan egyetértek: az elégedettség elsősorban az elvárásokon múlik! Lehetsz elégedetlen egy Rolls-Royce-szal és elégedett egy Dacia-val. Kérdés, mit vársz tőle, és ahhoz képest mit kaptál. És mennyiért.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

A futómű felépítése teljesítmény függő is. A komolyabbakon több lengőkaros van. Belseje szerintem kifejezetten jó lett és nekem tetszik a 2 küllős kormány is. Más kérdés, hogy én nem vagyok skodás. Valamiért számomra semelyik Skoda modellben nem elfogadható az üléspozíció, vagy maga az ülőlap. Mindegyikben rövid, igen a L&K Superb-ben is. Az Octavia RS némileg kivétel, azzal el lennek.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2020.11.07., szomb. 10:28
Iszonyatos megrendelések vannak a Skodákra, azért kell nagyon sokat várni. Kíváncsi vagyok mit fogsz mondani egy prémium autóból átülve.
Az indexes Octavia-topikban és youtube kommentekben is fikázzák a magyarok rendesen az új Octaviát. Nekem meg kívülről-belülről nagyon bejön, kívülről talán azért, mert nagyon BMWs oldalnézetből, belülről pedig - hát nem tudom, nekem nagyon bejön ez a futurisztikus belső, ami ugy futurisztikus, hogy közben SZÉP, nem ronda mint egy Tesláé, hiába fikázzák (ráadásul a kétküllős kormányért fikázzák a legtöbben, és még annyi fáradságot sem vettek, hogy megnézzék: a konfigurátorban a háromküllős kormány felár nélküli extra, ha nem tetszik a kétküllős, akkor bepipálod a háromküllőst és kész).

Az, hogy mit szólok hozzá a prémium után, inkább a menettulajdonságokon dől majd el, és nincs kétségem, hogy azért egy 3-as BMW rendesen lealázza ezen a téren, szóval menettulajdonságokban nem várok tőle prémium fílinget. Azért az a fránya hátsókerék-meghajtás, nagyon kiegyensúlyozott tömegeloszlás valamint a normális felfüggesztések hiányozni fognak, affelől nincs kétségem.

Ennyi pénzért mezei csatolt lengőkarokat tenni egy mai autóba, hááát, hová jut a világ? De tényleg. Utoljára az 1997-es Seat Toledómmal volt csatolt lengőkaros élményem, emlékeim szerint a VW Golf V Variantban is többlengőkaros megoldás volt hátul... és még az is képes volt “elugrálni” egy-egy keresztbordás kanyarban (pl a Kacsóh Pongrác úti felúljárón, az M3 felől a Hungáriára balra térő részen...).

Szóval a BMW prémium futóművét és menetstabilitását egy Skodának esélye nincs még megközelíteni sem ezekkel a múlt évszázadi olcsójános megoldásokkal. De nem sportra lesz, és ezen a téren nem fogok csalódni, mert tudom mire számíthatok.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Vinkler írta:
2020.11.07., szomb. 10:28
Iszonyatos megrendelések vannak a Skodákra,
És pont emiatt nem is fogják az árat alacsonyabbra pozicionálni. Így is veszik, mint a cukrot, miért dobnának el a bevételből, amikor így sem győzik kapacitással.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Iszonyatos megrendelések vannak a Skodákra, azért kell nagyon sokat várni. Kíváncsi vagyok mit fogsz mondani egy prémium autóból átülve.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2020.11.06., pén. 15:31
... Hátha most a 6 hónap hasonló apró előnyökkel fog járni...
Életemben másodszor fogok skodával járni, az első egy 1970-es gyártású 100-as Skoda volt (én pedig pofátlanul fiatal :D )
Nem tudom, ahogy elnézem ezeket az új Octikat, nem fog el majd a nosztalgia, az tuti :D
Amikor én rendeltem, akkor is volt frissítés: még Elegance-t konfiguráltam, de már Style- lett, és pár jópofa dolog ingyen belekerült az eredeti tervhez képest. Ennyi előnye megvan a hosszú várakozásnak!

Ez a Skoda már nagyon nem a szoci Skoda :D
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Azon gondolkodom, ha nálunk venne mondjuk egy ilyent a rendőrség, mekkora lenne a felháborodás:
Totalcar írta:2017-ben állította szolgálatba az olasz rendőrség a 610 lóerős Lamborghini Huracánt, és járőrözésen túl donorszervek szállítására is előszeretettel alkalmazzák. Pár hete például egy donorvesét szállítottak vele 500 kilométeres távon, helyenként 230 km/órával száguldva. A 2018-as évben egyébként a Huracán 41 átültetésre váró szervet szállított le, több zacskó vér, oltás, és gyógyszer mellett.
Iszonyat menők azok a "sportszirénák" rajta, közúti rendőrnek csakis egy ilyen autóban tudom elképzelni magam: :D

Kép

Forrás: https://totalcar.hu/magazin/2020/11/06/ ... paign=link
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

AAttila írta:
2020.11.06., pén. 15:09
Aszpirin írta:
2020.11.06., pén. 12:59
Bakker, az új Octim várható átvételi időpontja 2021. április 30 lett!
Jó sokat kell várni rá még, brühühü sad.gif
A cimbim is ilyet konfigolt, csak nem kombit, 2021.04.3.hét sad.gif 2 hete adták le.
Elhúzódott a papírozás, aláírások stb (még egy szabadságolás is közbejött), a lényeg: ma kaptam meg a végleges visszaigazolást a megrendelésről és a várható átvételről (eddig csak az ajánlatban szereplő "szállítási idő: 12-20 hét" -ről tudtam).

Ennyit én még autóra nem vártam. Eddig ez az ötödik új autóm: egy VW Golf V Variant-ot szalonból vittem el anno (=pár nap várakozás volt csak, a forgalombahelyzésre), aztán egymás után két 3-as BMW-nél stabilan, szinte napra pontosan 3 hónap volt a megrendeléstől az átvételig, hazai forgalombahelyezéssel együtt - majd épp a mostani autómra (szintén egy hármas kombi BMW-re, de már automata váltóval) vártam a legtöbbet, ami valahogy belecsúszott egy modellfrissítés miatti gyártósor-leállításba, és emiatt másfél hónapot csúszott (2017 július közepe helyett szeptember elejére, amiről épp akkor értesítettek, amikor már a kezeimet dörzsölgettem :D ) - de azzal tul.képpen jól jártam, mert cserében élvezhettem a modellfrissítés minden előnyét, miközben még a korábbi modellváltozatot rendeltem meg (így gyakorlatilag ingyen kaptam a vezetéknélküli telefon-integrációt és a teljes 6.0-ás verziójú iDrive-ot, meg LED fényszórókat is, amelyek pont a 2017 közepi modellfrissítésnél váltak elöl-hátul szériafelszereltséggé - szóval nem reklamáltam ☺︎ )
DE eddig az a 4,5 hónap (megrendelés: 2017 április közepe, átvétel: szeptember eleje) volt a legtöbb... Hátha most a 6 hónap hasonló apró előnyökkel fog járni...
Életemben másodszor fogok skodával járni, az első egy 1970-es gyártású 100-as Skoda volt (én pedig pofátlanul fiatal :D )
Nem tudom, ahogy elnézem ezeket az új Octikat, nem fog el majd a nosztalgia, az tuti :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

AAttila írta:
2020.11.06., pén. 15:09
Aszpirin írta:
2020.11.06., pén. 12:59
Bakker, az új Octim várható átvételi időpontja 2021. április 30 lett!
Jó sokat kell várni rá még, brühühü sad.gif
A cimbim is ilyet konfigolt, csak nem kombit, 2021.04.3.hét sad.gif 2 hete adták le.
Amikor 5 éve vettem az Octit, nekem 3-6 hónapot mondtak először, aztán szinte napra pontosan 6 hónap lett.
Így kétszer örülhetsz neki: egyszer amikor megrendeled, és egyszer amikor megjön. Olyan, mint az AliExpress :D

Bezzeg a Teslát szinte azonnal tudják szállítani :rolleyes:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5232
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3176

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Aszpirin írta:
2020.11.06., pén. 12:59
Bakker, az új Octim várható átvételi időpontja 2021. április 30 lett!
Jó sokat kell várni rá még, brühühü sad.gif
A cimbim is ilyet konfigolt, csak nem kombit, 2021.04.3.hét sad.gif 2 hete adták le.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”