Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

Abban tudnátok segíteni, hogy Pio Lx88-at hogyan tudnék hdmi vel, tehát hdmi-cec el bekapcsolni chromecasttal? Elvileg tudnia kellene azt az erősítőnek, de a cast mégis azt mondja hogy a fogadó fél nincs beállítva. A HDMI setupban ezt állítottam be:

standby : ON (HDMI1)

Control: ON

Mode: ON

Sp b link: ON

Pqls: Auto

ARC: ON

Trigger1 és 2: OFF

Az erősítőn kikapcsolt állapotban világít elöl a kis hdmi led is, de mégse tudom se kapcsolni se hangerőszabályozni.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Dorian írta:
2020.11.11., szer. 14:42
denesdr írta:
2020.11.11., szer. 13:44

Egy 20Hz-20Khz flat átvitel a hallgatási pozícióban normál (pl utózengési problémáktól nem szenvedő) szobai körülmények esetén, a hangsugárzó(k) süketszobai atvitelének a magas hangok irányába történő emelkedő hangnyomású átviteli görbéjét feltételezi
Vagy nem értem, vagy nem értek egyet.
Egy "normál szobában" a mélyek utózengése mindenképpen magasabb lesz, mint a közép- és magas-frekvenciáké, hiszen a mélyfrekvenciák csillapítása nem oldható meg egyszerűen berendezéssel
+
Egy "normál szobában" a magasfrekvenciák esése jellemző, hiszen szőnyeg, függöny, ilyesmik erre a sávra fokozottan vannak /csak erre vannak hatással.

Így éppen ellenkezően gondolom, egy átlagos, vagy akár átlagosan kezelt szobában is a mélyfrekvenciák jelenléte a lineárisnál erőteljesebb
Pontosan így van ahogy írod, éppen ezért ha a szoba okozta tipikus mélyerősítés utáni szobai átvitel teljesen lapos, akkor az azt jelent, hogy a hangsugárzó süketszobai átvitele (hullámfrontja, ez az ami elsőként eléri a fülünket) erősen lekonyuló a mélyek irányába (vagy, ha jobban tetszik emelkedő a magasok irányába).

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Dorian »

denesdr írta:
2020.11.11., szer. 13:44

Egy 20Hz-20Khz flat átvitel a hallgatási pozícióban normál (pl utózengési problémáktól nem szenvedő) szobai körülmények esetén, a hangsugárzó(k) süketszobai atvitelének a magas hangok irányába történő emelkedő hangnyomású átviteli görbéjét feltételezi
Vagy nem értem, vagy nem értek egyet.
Egy "normál szobában" a mélyek utózengése mindenképpen magasabb lesz, mint a közép- és magas-frekvenciáké, hiszen a mélyfrekvenciák csillapítása nem oldható meg egyszerűen berendezéssel
+
Egy "normál szobában" a magasfrekvenciák esése jellemző, hiszen szőnyeg, függöny, ilyesmik erre a sávra fokozottan vannak /csak erre vannak hatással.

Így éppen ellenkezően gondolom, egy átlagos, vagy akár átlagosan kezelt szobában is a mélyfrekvenciák jelenléte a lineárisnál erőteljesebb
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Tamoo írta:
2020.11.11., szer. 12:44
Egy 20Hz-20kHz-es FLAT átvitelre a legtöbb ember azt mondaná, hogy sok a magas, kevés a mély.

Amúgy szerintem a Marantz nem ettől a magas ejtéstől lesz "meleg karakter" (ha egyáltalán az). Ezt EQ-val megcsinálhatom bármilyen doboz-erősítő pároson de attól még nem lesz "meleg hangú" csak vágtam kicsit a magasból.
Nem vagyok Marantz használó, ezért kérdeznék. A fenti grafikon pure direct módban készült. De megmarad a "meleg" hangzás ha bekapcsoljuk az Audyssey-t? Illetve pont ezért nem látomm értelmét a bedrótozott EQ-nak, mert az Audyssey felülírja majd azt.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Tamoo írta:
2020.11.11., szer. 12:44
Egy 20Hz-20kHz-es FLAT átvitelre a legtöbb ember azt mondaná, hogy sok a magas, kevés a mély.

Amúgy szerintem a Marantz nem ettől a magas ejtéstől lesz "meleg karakter" (ha egyáltalán az). Ezt EQ-val megcsinálhatom bármilyen doboz-erősítő pároson de attól még nem lesz "meleg hangú" csak vágtam kicsit a magasból.
Egy 20Hz-20Khz flat átvitel a hallgatási pozícióban normál (pl utózengési problémáktól nem szenvedő) szobai körülmények esetén, a hangsugárzó(k) süketszobai atvitelének a magas hangok irányába történő emelkedő hangnyomású átviteli görbéjét feltételezi, magyarul a hangsugárzó hullámfrontjának az átvitele a mélyek felé leejt. Ezért hallani túl soknak a magasat és kevésnek a mélyet flat szobai átvitel esetén.
Amúgy egyetértek, nem ettől a 10kHz fölött lekonyuló görbétől lesz ilyen vagy olyan jellegű a hangzás, ott eleve kevés információ van a hanganyagokban is, meg aztán ugye ott van a fülünk átvitele, ahogy említve volt.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Egy 20Hz-20kHz-es FLAT átvitelre a legtöbb ember azt mondaná, hogy sok a magas, kevés a mély.

Amúgy szerintem a Marantz nem ettől a magas ejtéstől lesz "meleg karakter" (ha egyáltalán az). Ezt EQ-val megcsinálhatom bármilyen doboz-erősítő pároson de attól még nem lesz "meleg hangú" csak vágtam kicsit a magasból.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

nemduma írta:
2020.11.11., szer. 11:18
Öööö.. izé..., kicsit félve kapcsolódok be a beszélgetésbe, eddig csak élvezettel olvastam. :)
Szóval ahogy látom itt arról van szó, hogy 10-15k között van egy kb 0,5dB-s esés utána meg sok, ameddig mérhető, vagy képes az elektronika kezelni azt a tartományt.
Viszont, ha jól tudom legtöbb ember (főleg aki abban a korban van, hogy komolyabban mozizik vagy zenét hallgat) nem is hall nagyon 15k fölött. Pláne a legtöbb masterelő profi, aki filmeken és zenéken dolgozik 40-50 fölötti szaki ahogy tudom és nem is nagyon hallják ők sem mi történik 15k fölött.
Van ennek akkor nagy jelentősége? Hogy látjátok ezt a kérdéskört?
Ez is teljesen igaz és árnyalja a képet. :smile32:

De lehetne árnyalni mondjuk a Harman target curve grafikonnal.
Ez lenne az ideális.
Harman.jpg
Harman.jpg (36.6 KiB) Megtekintve 2122 alkalommal
Még ezt is lehet fokozni mondjuk két szuper hangfal mérési eredményével.
Dynaudyo Confidence C4 és B&W 805D3
DynConfFig4.jpg
DynConfFig4.jpg (21.23 KiB) Megtekintve 2122 alkalommal
Bowers.jpg
Bowers.jpg (46.11 KiB) Megtekintve 2122 alkalommal

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nemduma »

Quetz írta:
2020.11.10., kedd 11:51

A 7705 Marantz termék, Marantz signature sounddal felvértezve. Az egész onnan indul ki, hogy a Marantz processzálás slow reconstruction filtert használ, amint látni pl. a SR6014-nél:


Ennek következménye látszik a 20Hz-20kHz sávban:

Kép
Öööö.. izé..., kicsit félve kapcsolódok be a beszélgetésbe, eddig csak élvezettel olvastam. :)
Szóval ahogy látom itt arról van szó, hogy 10-15k között van egy kb 0,5dB-s esés utána meg sok, ameddig mérhető, vagy képes az elektronika kezelni azt a tartományt.
Viszont, ha jól tudom legtöbb ember (főleg aki abban a korban van, hogy komolyabban mozizik vagy zenét hallgat) nem is hall nagyon 15k fölött. Pláne a legtöbb masterelő profi, aki filmeken és zenéken dolgozik 40-50 fölötti szaki ahogy tudom és nem is nagyon hallják ők sem mi történik 15k fölött.
Van ennek akkor nagy jelentősége? Hogy látjátok ezt a kérdéskört?

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Quetz írta:
2020.11.10., kedd 20:22
Nézzétek meg color pickerrel a nem ditherelt részt. R:G:B = 120:120:120 eredményt fogtok kapni. A két függőleges oszlopra szintén.
Szuper! Mindenképpen így fogom nézni a filmeket is! gondolkodik.gif

Egyébként hagyd, hogy becsapjon a szemed, vagy a füled!
Nem kell colostokkal odaállni és méregetni!
A mozi, film, zene az érzelmekre is hat, de így a lényeg elvész!

Miért különböző két hangszer hangja, hiszen ugyanazt a hangot szólaltatják meg?
Ezt tudományosan le lehet írni, de számít?

Szerintem hagyd az Amir-teszteket és inkább a lényegre koncentrálj!

:smile32:

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

nemtomm írta:
2020.11.10., kedd 20:06
Quetz írta:
2020.11.10., kedd 11:34
denesdr írta:
2020.11.09., hétf. 20:33
Ezen a két képen mit kell látni vagy mit nem? A második képen van két függőleges szürke vonal ami az elsőn nincs? Ebben mi a pláne?
Az A és B négyzetek azonos színűek. A két függőleges oszlop a második képen ugyanolyan színű mint az A és B négyzetek.
Bármennyire is nézem az A és a B négyzet nem egyforma színű, de a függöleges oszlop se kétszínű ne haragudj de jó a szemed? Vagy egyszerűen más ábrát nézünk? gondolkodik.gif
Nézzétek meg color pickerrel a nem ditherelt részt. R:G:B = 120:120:120 eredményt fogtok kapni. A két függőleges oszlopra szintén.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Quetz írta:
2020.11.10., kedd 11:34
denesdr írta:
2020.11.09., hétf. 20:33
Ezen a két képen mit kell látni vagy mit nem? A második képen van két függőleges szürke vonal ami az elsőn nincs? Ebben mi a pláne?
Az A és B négyzetek azonos színűek. A két függőleges oszlop a második képen ugyanolyan színű mint az A és B négyzetek.
Bármennyire is nézem az A és a B négyzet nem egyforma színű, de a függöleges oszlop se kétszínű ne haragudj de jó a szemed? Vagy egyszerűen más ábrát nézünk? gondolkodik.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Best
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2011.02.07., hétf. 08:05
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Best »

Quetz írta:
2020.11.10., kedd 11:34
denesdr írta:
2020.11.09., hétf. 20:33
Ezen a két képen mit kell látni vagy mit nem? A második képen van két függőleges szürke vonal ami az elsőn nincs? Ebben mi a pláne?
Az A és B négyzetek azonos színűek. A két függőleges oszlop a második képen ugyanolyan színű mint az A és B négyzetek.
Az A és B négyzetek nem azonos színűek. Azért mert a függőleges oszlop közép részén világosabb szürke és a teteje sötétebb szürke, még nem azt jelenti, hogy megváltoztak az A és B kockák színei. Egyszerűen a kockák színéhez színezték a két vonal középső és felső részét. Akinek jó a szeme azonnal észreveszi a csalást :D

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Quetz írta:
2020.11.10., kedd 14:34
Ki mondta, hogy nem tettem. De ha elkezdem döngetni a mellkasom, hogy Anthem, Storm Audio, Trinnov, etc rendszereket szoktam hallgatódzni, akkor hitelesebb lesz amit írok? Másrészt a hallgatódzásnak akkor van értelme, ha élvezed a másik társaságát, vagy le akarod másolni a rendszerét, ha tetszik. Mert meghallgatni egy másfajta előfokot, végfokot, hangalfat egy idegen akusztikai környezetben... Nem véletlen mondják el a jobb eladók, hogy amit tőlem megveszel, otthon tök másképp fog szólni.
Én úgy érzem, hogy a teszteket olvasgatod, levonod a következtetést - vagyis egyetértesz a tesztelővel, mivel nem próbáltad.
Saját tapasztalat kellene.
Nem valahová elmenni, hanem otthoni - pont azért, amiket írtál.

Nekem ezek a tesztek azóta teljesen felejtősek, amióta az Emotiva szar lett, de babráltak valamit a szoftverrel és az első helyre ugrott.

Nem kell a netes véleményeket elfogadni, csak annak kell hinni, amit a saját füleddel hallottál.
Persze lehet annak sem, de legyen saját véleményed tapasztalat alapján.
:smile32:

Avatar
cybericius
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.11.10., kedd 13:02
Értékelés: 1

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: cybericius »

;peace;
cybericius írta:
2020.11.10., kedd 13:17
Sziasztok!
Egy technikai probléma miatt írok, hátha tudtok segíteni.
Pioneer SC-LX88 erősítőről van szó. HDMI videó bemenet mellett szeretnék analóg hangot aktiválni.

Filmre:
1. PC-videókártya HDMI <---> Pioneer HDMI bemenet -> HDMI video, HDMI hang vagy digital coax hang
PC-belső hangkártya digital coax <---> Pioneer coax bemenet -> HDMI video, HDMI hang vagy digital coax hang (ez a sor opcionális, de jó lenne)

Gitározáshoz:
2. PC-videókártya HDMI <----> Pioneer HDMI bemenet -> HDMI video, de ne legyen HDMI hang és
PC-USB audio interfész analóg RCA kimenet <----> Pioneer analóg bemenet -> HDMI videó, de analóg hang

Egyszerűen nem találok ilyen beállítási lehetőséget.
Ma visszaviszem az eladóhoz, ha nem sikerül beállítanom.
Köszönöm!
Csak a referencia miatt, és hogy másnak is segíthessek, leírom a megoldást, amire időközben rájöttem.

Olyan bemenetet kell választani, amelyik eszköznek van analóg dedikált bemenete, pl. SAT/CBL. Sajnos ez nem szabadon definiálható a Pioneernál.
Ha odarendeled a HDMI-t, illetve a digitális bemenetet is (analógot nem kell, mivel dedikált), akkor az "Audio P." gombon keresztül éred el a menüt, ahol a SIGSEL kiválasztásánál jobbra-balra végigpörgethető, hogy melyik bemenet legyen a hangra használva. Így már meg fog jelenni az analóg is.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Nem vagyok “meleg”😅fóbiás, de ez azért eléggé túl lett itt most gondolva, az elmúlt napokban😉

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

denesdr írta:
2020.11.10., kedd 12:35
Quetz írta:
2020.11.10., kedd 11:51
Az illúzió ott jelentkezik, hogy:
- Az audiofil emberek a tárolt felvétel hű reprodukciójára törekszenek
- A Marantz audiofil és muzikális eszközként reklámozza a termékeit
- A fent említett emberek ezek után zeneibbnek tartják a Marantzot, pedig az mérhetően belenyul a reprodukcióba, és ezt ki sem lehet kapcsolni benne.
Sorban haladva az állításokon, nekem az alábbi gondolatok jutnak eszembe:
- Az audiofil emberek (eleve túl tág fogalom) nem feltétlenül a felvétel hű reprodukcióját keresik (akár tudnak róla, akár nem)
- Ez lehet, hogy így van, egyszerű marketing (vagy ez a pár szó akkora hatással lenne, hogy ettől hallják olyannak a berendezést?)
- Lehet, hogy pont (részben vagy egészben) a mérésnél is jelentkező hibák miatt tűnik zeneibbnek (mi az, hogy zenei? Kellemes-lágy vagy agresszív-odacsapós? Mindkét végletre vannak zeneművi példák) a Marantz produkciója, de ha valakinek mégis ez tetszik jobban fülre, akkor mit kellene tennie? Használja azt ami neki jobban tetszik fülre, vagy inkább vesz egy jobb mérési eredményekkel rendelkező készüléket, mégha annak a hangja (bármi oknál fogva) kevésbé tetszik neki akkor is?

Szóval szerinted a Marantz a "zeneiség" hamis illúzióját kelti, szándékosan hibákat hagyva a készülékeiben? Ez persze, lehet, hogy így van. Talán ezzel akar kitűnni valahogy a többi gyártótól?

Egyébként ahogy egy jó ideje nézegetem, a HT eszközök között jóval nehezebb találni olyan készülékeket amiről a mérési eredmények alapján azt lehetne mondani (vagy mondja a tesztelő), hogy az emberi fül számára transzparens. Máskülönben meg sokan szeretik a csöves erősítőket, analóg hanghordozókat, lejátszókat, amik ugye jóval elmaradnak mérésügyileg a legtöbb modern félvezetős elektronikától, digitális hanghordozótól, valaki mégis a korábban említetteket hallgatja szívesebben. Nem gépek vagyunk, és sokakat meg egyáltalán nem is érdekelnek a mérési adatok, csak a fülükre hagyatkoznak, és lehet, hogy ők a boldogabb hallgatók (vagy nem), ezt nem lehet tudni.
Nem kellenek szavak, elég ha tudod, hogy mibe került sighted teszten a két eszköz, és a drágábbat fogod jobbnak hallani.

A csöves erősítőket és analóg technikát nem keverném a házimozi topikba, lévén irreleváns. Majd ha kiadnak filmeket LP-n és lesz hozzá Atmos kompatibilis csöves megoldás, akkor érdemes lesz róla itt beszélgetni.

Hogy a 3dB esés az bug vagy feature, azt nem tudom megmondani, azokból a meetingekből kihagytak :D. Pusztán azért kerültek ide a grafikonok, mert szerintem magyarázatul szolgálhatnak arra, mitől meleg a Marantz hangja.
KisMarci írta:
2020.11.10., kedd 12:45
Könyörgöm menj már el meghallgatni valamit és ne otthonról nézegesd mások mérési görbéit!!! meregzsak.gif
Ki mondta, hogy nem tettem. De ha elkezdem döngetni a mellkasom, hogy Anthem, Storm Audio, Trinnov, etc rendszereket szoktam hallgatódzni, akkor hitelesebb lesz amit írok? Másrészt a hallgatódzásnak akkor van értelme, ha élvezed a másik társaságát, vagy le akarod másolni a rendszerét, ha tetszik. Mert meghallgatni egy másfajta előfokot, végfokot, hangalfat egy idegen akusztikai környezetben... Nem véletlen mondják el a jobb eladók, hogy amit tőlem megveszel, otthon tök másképp fog szólni.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

KisMarci írta:
2020.11.10., kedd 12:45
Könyörgöm menj már el meghallgatni valamit és ne otthonról nézegesd mások mérési görbéit!!! meregzsak.gif
Hát pont ezt akartam írni mindenféle bántás nélkül.
Kedvelem Quetz-et és jóban is vagyunk, de nem lehet mindent mérni.

Plusz ki kell próbálni otthon mondjuk egy Marantz erősítőt és mondjuk egy CA erősítőt.
Én mindkettőt szeretem, de teljesen más hangkarakter a kettő.

De a mostani procim és az előd, vagy a Marantz 8802A proci között is nagy különbségek vannak.
Lehet ezek a grafikonok is kimutatják, de szigorúan ezek alapján ítéletet mondani úgy, hogy a Föld másik részén valaki így mérte őket - elég badarság.
:smile32:

Avatar
cybericius
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.11.10., kedd 13:02
Értékelés: 1

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: cybericius »

Sziasztok!
Egy technikai probléma miatt írok, hátha tudtok segíteni.
Pioneer SC-LX88 erősítőről van szó. HDMI videó bemenet mellett szeretnék analóg hangot aktiválni.

Filmre:
1. PC-videókártya HDMI <---> Pioneer HDMI bemenet -> HDMI video, HDMI hang vagy digital coax hang
PC-belső hangkártya digital coax <---> Pioneer coax bemenet -> HDMI video, HDMI hang vagy digital coax hang (ez a sor opcionális, de jó lenne)

Gitározáshoz:
2. PC-videókártya HDMI <----> Pioneer HDMI bemenet -> HDMI video, de ne legyen HDMI hang és
PC-USB audio interfész analóg RCA kimenet <----> Pioneer analóg bemenet -> HDMI videó, de analóg hang

Egyszerűen nem találok ilyen beállítási lehetőséget.
Ma visszaviszem az eladóhoz, ha nem sikerül beállítanom.
Köszönöm!

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

KisMarci írta:
2020.11.10., kedd 12:45
Könyörgöm menj már el meghallgatni valamit és ne otthonról nézegesd mások mérési görbéit!!! meregzsak.gif
Ezt biztos nekem szántad?

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

denesdr írta:
2020.11.10., kedd 12:35
Quetz írta:
2020.11.10., kedd 11:51
Az illúzió ott jelentkezik, hogy:
- Az audiofil emberek a tárolt felvétel hű reprodukciójára törekszenek
- A Marantz audiofil és muzikális eszközként reklámozza a termékeit
- A fent említett emberek ezek után zeneibbnek tartják a Marantzot, pedig az mérhetően belenyul a reprodukcióba, és ezt ki sem lehet kapcsolni benne.
Sorban haladva az állításokon, nekem az alábbi gondolatok jutnak eszembe:
- Az audiofil emberek (eleve túl tág fogalom) nem feltétlenül a felvétel hű reprodukcióját keresik (akár tudnak róla, akár nem)
- Ez lehet, hogy így van, egyszerű marketing (vagy ez a pár szó akkora hatással lenne, hogy ettől hallják olyannak a berendezést?)
- Lehet, hogy pont (részben vagy egészben) a mérésnél is jelentkező hibák miatt tűnik zeneibbnek (mi az, hogy zenei? Kellemes-lágy vagy agresszív-odacsapós? Mindkét végletre vannak zeneművi példák) a Marantz produkciója, de ha valakinek mégis ez tetszik jobban fülre, akkor mit kellene tennie? Használja azt ami neki jobban tetszik fülre, vagy inkább vesz egy jobb mérési eredményekkel rendelkező készüléket, mégha annak a hangja (bármi oknál fogva) kevésbé tetszik neki akkor is?

Szóval szerinted a Marantz a "zeneiség" hamis illúzióját kelti, szándékosan hibákat hagyva a készülékeiben? Ez persze, lehet, hogy így van. Talán ezzel akar kitűnni valahogy a többi gyártótól?

Egyébként ahogy egy jó ideje nézegetem, a HT eszközök között jóval nehezebb találni olyan készülékeket amiről a mérési eredmények alapján azt lehetne mondani (vagy mondja a tesztelő), hogy az emberi fül számára transzparens. Máskülönben meg sokan szeretik a csöves erősítőket, analóg hanghordozókat, lejátszókat, amik ugye jóval elmaradnak mérésügyileg a legtöbb modern félvezetős elektronikától, digitális hanghordozótól, valaki mégis a korábban említetteket hallgatja szívesebben. Nem gépek vagyunk, és sokakat meg egyáltalán nem is érdekelnek a mérési adatok, csak a fülükre hagyatkoznak, és lehet, hogy ők a boldogabb hallgatók (vagy nem), ezt nem lehet tudni.
Könyörgöm menj már el meghallgatni valamit és ne otthonról nézegesd mások mérési görbéit!!! meregzsak.gif
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Quetz írta:
2020.11.10., kedd 11:51
Az illúzió ott jelentkezik, hogy:
- Az audiofil emberek a tárolt felvétel hű reprodukciójára törekszenek
- A Marantz audiofil és muzikális eszközként reklámozza a termékeit
- A fent említett emberek ezek után zeneibbnek tartják a Marantzot, pedig az mérhetően belenyul a reprodukcióba, és ezt ki sem lehet kapcsolni benne.
Sorban haladva az állításokon, nekem az alábbi gondolatok jutnak eszembe:
- Az audiofil emberek (eleve túl tág fogalom) nem feltétlenül a felvétel hű reprodukcióját keresik (akár tudnak róla, akár nem)
- Ez lehet, hogy így van, egyszerű marketing (vagy ez a pár szó akkora hatással lenne, hogy ettől hallják olyannak a berendezést?)
- Lehet, hogy pont (részben vagy egészben) a mérésnél is jelentkező hibák miatt tűnik zeneibbnek (mi az, hogy zenei? Kellemes-lágy vagy agresszív-odacsapós? Mindkét végletre vannak zeneművi példák) a Marantz produkciója, de ha valakinek mégis ez tetszik jobban fülre, akkor mit kellene tennie? Használja azt ami neki jobban tetszik fülre, vagy inkább vesz egy jobb mérési eredményekkel rendelkező készüléket, mégha annak a hangja (bármi oknál fogva) kevésbé tetszik neki akkor is?

Szóval szerinted a Marantz a "zeneiség" hamis illúzióját kelti, szándékosan hibákat hagyva a készülékeiben? Ez persze, lehet, hogy így van. Talán ezzel akar kitűnni valahogy a többi gyártótól?

Egyébként ahogy egy jó ideje nézegetem, a HT eszközök között jóval nehezebb találni olyan készülékeket amiről a mérési eredmények alapján azt lehetne mondani (vagy mondja a tesztelő), hogy az emberi fül számára transzparens. Máskülönben meg sokan szeretik a csöves erősítőket, analóg hanghordozókat, lejátszókat, amik ugye jóval elmaradnak mérésügyileg a legtöbb modern félvezetős elektronikától, digitális hanghordozótól, valaki mégis a korábban említetteket hallgatja szívesebben. Nem gépek vagyunk, és sokakat meg egyáltalán nem is érdekelnek a mérési adatok, csak a fülükre hagyatkoznak, és lehet, hogy ők a boldogabb hallgatók (vagy nem), ezt nem lehet tudni.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

DeLorean írta:
2020.11.09., hétf. 21:04
Hát ezt nem tudom. Talán a hifistákat kellene megkérdezned erről. gondolkodik.gif
De ez így nagyon általánosító és nem is lehet tényként közölni.
Van ilyen is, olyan is - az a szép ebben.

De milyen illúziókra gondolsz most? Elég nehéz követni.

A betett grafikonod a 7705 Marantz procit mutatja.
Arról valaki mondott valamit egyébként? Én biztosan nem.
De sikerült levonnod belőle a következtetést.
Most lehet megzavarlak egy kicsit - a Marantz AV7705 nem meleg hangú proci.
Persze SZVSZ.
:D
A 7705 Marantz termék, Marantz signature sounddal felvértezve. Az egész onnan indul ki, hogy a Marantz processzálás slow reconstruction filtert használ, amint látni pl. a SR6014-nél:

Kép

Ennek következménye látszik a 20Hz-20kHz sávban:

Kép

Az AV7705 esetében ugyanez a hatás érvényesül:

Kép

Kép

Fentieknek annyi köze van az AV8805-höz, hogy ott is slow reconstruction filter van:

Kép

Itt hiányzik a frekvencia átmenet grafikonja, de az első két eszköz mérései alapján következik, hogy itt is esik a frekvencia válasz. Az én szememben ez nemkívánatos hatás, mert egy mai AVR-nek vízszintes vonalat kellene produkálnia pre-outon, kikapcsolt DSP mellett.

Az illúzió ott jelentkezik, hogy:
- Az audiofil emberek a tárolt felvétel hű reprodukciójára törekszenek
- A Marantz audiofil és muzikális eszközként reklámozza a termékeit
- A fent említett emberek ezek után zeneibbnek tartják a Marantzot, pedig az mérhetően belenyul a reprodukcióba, és ezt ki sem lehet kapcsolni benne.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

denesdr írta:
2020.11.09., hétf. 20:33
Ezen a két képen mit kell látni vagy mit nem? A második képen van két függőleges szürke vonal ami az elsőn nincs? Ebben mi a pláne?
Az A és B négyzetek azonos színűek. A két függőleges oszlop a második képen ugyanolyan színű mint az A és B négyzetek.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Quetz írta:
2020.11.09., hétf. 20:18
Miért van az, hogy a hifisták is késséggel elfogadják, hogy az agyuk becsapja őket egy vizuális trükk esetén, ugyanakkor foggal körömmel tagadják a hallásukkal kapcsolatos illúziók tényét.
Hát ezt nem tudom. Talán a hifistákat kellene megkérdezned erről. gondolkodik.gif
De ez így nagyon általánosító és nem is lehet tényként közölni.
Van ilyen is, olyan is - az a szép ebben.

De milyen illúziókra gondolsz most? Elég nehéz követni.

A betett grafikonod a 7705 Marantz procit mutatja.
Arról valaki mondott valamit egyébként? Én biztosan nem.
De sikerült levonnod belőle a következtetést.
Most lehet megzavarlak egy kicsit - a Marantz AV7705 nem meleg hangú proci.
Persze SZVSZ.
:D

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Quetz írta:
2020.11.09., hétf. 20:18

Nem szerencsés belekeverni a vizualítást, mert az adja a következő kérdést: Miért van az, hogy a hifisták is késséggel elfogadják, hogy az agyuk becsapja őket egy vizuális trükk esetén, ugyanakkor foggal körömmel tagadják a hallásukkal kapcsolatos illúziók tényét.

Például erre gondoltam:
Kép
Ezen a két képen mit kell látni vagy mit nem? A második képen van két függőleges szürke vonal ami az elsőn nincs? Ebben mi a pláne?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”