Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

LIMAR írta:
2020.11.15., vas. 09:46
AAttila írta:
2020.11.13., pén. 00:04
Ezt még lejtmenetben sem tudnám beforgatni ;peace;
Maximum az árokba. Se fék, se váltó. "Örökhajtós" is, ha jól látom.
De jól néz ki. Díszletnek, kelléknek szép, csak alkalmatlan a kerékpározásra.
Ha jól emlékszem, Vinkler mester fixizett régebben, csak nem ilyen áttétellel :rolleyes: :smile32: Én tuti nem próbálnám ki :ohnoohnoohno: ,de vannak akik imádják az ilyet :smile29:

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

AAttila írta:
2020.11.13., pén. 00:04
Ezt még lejtmenetben sem tudnám beforgatni ;peace;
Maximum az árokba. Se fék, se váltó. "Örökhajtós" is, ha jól látom.
De jól néz ki. Díszletnek, kelléknek szép, csak alkalmatlan a kerékpározásra.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

De amikor a nyári soookal jobb. :D

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

AAttila írta:
2020.11.14., szomb. 22:17
Vinkler írta:
2020.11.14., szomb. 21:56

Megoldás a téli kerékpár. Azt is karban kell tartani, de kevésbé fáj.
Már megvettem azt is ;)
Akkor tessék azt használni! ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Vinkler írta:
2020.11.14., szomb. 21:56

Megoldás a téli kerékpár. Azt is karban kell tartani, de kevésbé fáj.
Már megvettem azt is ;)

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

AAttila írta:
2020.11.14., szomb. 21:46
revox írta:
2020.11.14., szomb. 21:08

De a lényeg, hogy tekerjünk ;peace;
Téli?
Nem, hiszen még csak ősz van ;peace; De valamelyik nap is nedves volt az aszfalt, plusz még egy kis por hozzá, az nem tesz jót a bicónak. Szépen át is kentem a láncot,váltást,hajtást teflonos olajjal. Holnap csak úgy némán suhanok majd :smile52:
[/quote]
Megoldás a téli kerékpár. Azt is karban kell tartani, de kevésbé fáj.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2020.11.14., szomb. 21:08

De a lényeg, hogy tekerjünk ;peace;
Téli?
[/quote]

Nem, hiszen még csak ősz van ;peace; De valamelyik nap is nedves volt az aszfalt, plusz még egy kis por hozzá, az nem tesz jót a bicónak. Szépen át is kentem a láncot,váltást,hajtást teflonos olajjal. Holnap csak úgy némán suhanok majd :smile52:

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2020.11.14., szomb. 15:19
Nah, kész vagyok a bicó takarítással, remélem holnap tudok menni 100+ km-t. (igaz a kerti csapot is ki kellett ásnom, mert a fagyzárónál eresztett, így egy kicsit nem olyan fain a derekam :D )
De a lényeg, hogy tekerjünk ;peace;
Téli?
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Nah, kész vagyok a bicó takarítással, remélem holnap tudok menni 100+ km-t. (igaz a kerti csapot is ki kellett ásnom, mert a fagyzárónál eresztett, így egy kicsit nem olyan fain a derekam :D )
De a lényeg, hogy tekerjünk ;peace;

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

multkor erröl csereltünk velemenyt, hogy movistar vezetett, miert Roglicnak, itt van Tölük:

innen kb. 3.0 perc ..vagy 13:30-ig is (persze kesöbb is van -legalabb nekem - érdekes benne )

https://youtu.be/NR0Jku98g8w?t=581

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

AAttila írta:
2020.11.13., pén. 00:04
Ezt még lejtmenetben sem tudnám beforgatni ;peace;
FB_IMG_1605222154615.jpg
Majd tavasszal... ;peace;

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Ezt még lejtmenetben sem tudnám beforgatni ;peace;
FB_IMG_1605222154615.jpg
FB_IMG_1605222154615.jpg (148.53 KiB) Megtekintve 1405 alkalommal

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2020.11.12., csüt. 22:07
Vinkler írta:
2020.11.12., csüt. 20:28
Akkor én vagyok a zufó. 11 évesen kaptam első outimat...
Nem vagy egyedül. :D Én tíz évesen. Azután egy huszas kerekű ugribugri bicikli -amivel haladni nem lehet, csak kunsztozni- értelmezhetetlen lett volna. Meg amúgy is magamnak való voltam, szerettem csak úgy menni akárhova. A bmx a társaságkedvelő kölyköknek volt kitalálva, hiszen trükközni senki nem fog a maga örömére, csak ha van aki látja.
Nyilván mindig volt egyfajta versengés bmx-es bandák között,de belül is,de ez velejár. De ott a "harc" után bandábaverődve, így duplájára duzzadva lehetett menni "rosszalkodni" :rolleyes: de abban az időben a bmx bandits is egyfajta punk volt, mint amerikai baromság, nem nézték jószemmel. Arról nem beszélve,hogy minden terepen elment, ha lépcső jött,nem volt gond, de ha kergettek, bárki elől eltűntünk pillanatok alatt. Volt,hogy rend őrei kergettek,mert hiltipatronnal durrogtattunk az aknafedővel, esélyük nem volt. Meg amikor vagy 10 ilyen barom megindult streetelni, az elég buli volt :D De volt olyan is, kint a francban volt egy krosszmotorosok által látogatott domb. Volt egy bazi nagy árok, lefele a dombtetőről,amibe ha csak begurultunk is, megdobott elég rendesen. Szedtünk nádat, az ugrató végén tüzet raktunk, bő 2-2,5 méterest, aztán mint az orozslán a tüzeskarikán, lefele meggurítottuk, megdobott a gödör és jó méter,vagy több magasan a hátsó kerék, repültünk át a bazi nagy lángokon :D De ha vissza kell nézni, nem sok konkrét dologra emléxem, de sose unatkoztunk, az fix. De igen, sokan ültünk a téren, nem kétséges. Aztán idővel a bmx-ről átszoktunk sörre :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Vinkler írta:
2020.11.12., csüt. 20:28
Akkor én vagyok a zufó. 11 évesen kaptam első outimat...
Nem vagy egyedül. :D Én tíz évesen. Azután egy huszas kerekű ugribugri bicikli -amivel haladni nem lehet, csak kunsztozni- értelmezhetetlen lett volna. Meg amúgy is magamnak való voltam, szerettem csak úgy menni akárhova. A bmx a társaságkedvelő kölyköknek volt kitalálva, hiszen trükközni senki nem fog a maga örömére, csak ha van aki látja.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Vinkler írta:
2020.11.12., csüt. 20:30
revox írta:
2020.11.12., csüt. 20:25
A youtibe linkelésnek mi a titka? Megvan az url, rányomom a youtube opciót,aztán semmi...
A kód előtti részt ki kell törölni.
Az elől lévó jutubi tag-et? Majd próbálgatom :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Vinkler írta:
2020.11.12., csüt. 20:28
Akkor én vagyok a zufó. 11 évesen kaptam első outimat. Átalakított valami német váz. 3 sebességes agyváltó!!!. Előtte bármivel is tekertem heti 7 napot. Aztán elkezdtem gyűjteni és 14 évesen megvettem első Giant outim. Abban az évben a szponzortól kaptam egy rám méretezett Mali acél vázas bringát, szóval tobzódás. Onnantól nem volt megállás. Egyszer-egyszer volt montim, de nem nagyon érdekelt. Mostanában kapiskálom megint, de sztem gravel lesz belőle, megy a cross trekking is. Szóval egy szól mint 100. Sosem volt BMX-em, tesóm akapott egy fehér csepelt. Egyszer kiprobáltam, mondom ez egy sz@r és visszaültem az outira. :D
Apropó, pálya. EB-t nézitek? Majd kukkantsatok rá a gumiszélességre :rolleyes:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

revox írta:
2020.11.12., csüt. 20:25
A youtibe linkelésnek mi a titka? Megvan az url, rányomom a youtube opciót,aztán semmi...
A kód előtti részt ki kell törölni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Akkor én vagyok a zufó. 11 évesen kaptam első outimat. Átalakított valami német váz. 3 sebességes agyváltó!!!. Előtte bármivel is tekertem heti 7 napot. Aztán elkezdtem gyűjteni és 14 évesen megvettem első Giant outim. Abban az évben a szponzortól kaptam egy rám méretezett Mali acél vázas bringát, szóval tobzódás. Onnantól nem volt megállás. Egyszer-egyszer volt montim, de nem nagyon érdekelt. Mostanában kapiskálom megint, de sztem gravel lesz belőle, megy a cross trekking is. Szóval egy szól mint 100. Sosem volt BMX-em, tesóm akapott egy fehér csepelt. Egyszer kiprobáltam, mondom ez egy sz@r és visszaültem az outira. :D
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

A youtibe linkelésnek mi a titka? Megvan az url, rányomom a youtube opciót,aztán semmi...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2020.11.12., csüt. 19:22
revox írta:
2020.11.12., csüt. 19:03
a bmx-es bringás idők voltak a legélménydúsabbak, azzal ment a majomkodás :tutiok:
Volt idő, amikor csak egykerekezve közlekedtünk a haverokkal. De olyan szinten tudtunk, mintha kétkeréken mennénk. Még csak-csak elfogadták a felnőttek (mert ugyi, az autóúton is így mentünk), viszont amikor nagyobbak lettünk és ugyanezt már motorokkal is csináltuk, hát az (érthető módon) nem tetszett a közlekedőknek. (többször jártam ez ügyből kifolyólag a rendőrségen is :D 8. utáni nyáron már ott tartottunk, hogy a sikeres felv. ellenére nem akartak a gimibe engedni a rend. ügyeim miatt. 36_1_5.gif )
Nekünk a moci kimaradt. 14 évesen jött a bmx. Előtte isten tudja,milyen bringákkal tekeregtünk. Csak simán 24-esnek hívtuk :D de az is kivitt a cseresznyéskertbe,ahol a csősz simson enduroval kergetett :D meg muterék kempingbicajával,mindnek eltörtük a kormányát az alsó hajlatban, de bevittük a gyárba, aztán memt neki a keményforrasztás :D valamikor akkor kezdtünk országútizni,aztán érdekesen néztek,amikor outival előadtam az elsőkeréken "pattogást" :D axxem, ma már be se merném úgy húzni a féket,hogy a segge felemkedjen 20 centira :D de Koca haverom mesélte minap,mikor mondtam neki,hogy hegyről lefele már fékezek kanyarban, hjogy Ő már síkon is fékez,minden kanyar előtt.(Cannondale Supersix Evo). Hozzátartozik, hogy vb harmadik,majd világbajnok lett flatlandben. Szerintem ezt már mutattam, valamikor nagyon tudott. Mindig egy(két) lépésel előttünk járt, nomeg, nem szállt ki. Ránézésre tök könnyű :D ;peace;

youtu.be/LdQ-Qpf6ltU
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2020.11.12., csüt. 19:03
a bmx-es bringás idők voltak a legélménydúsabbak, azzal ment a majomkodás :tutiok:
Volt idő, amikor csak egykerekezve közlekedtünk a haverokkal. De olyan szinten tudtunk, mintha kétkeréken mennénk. Még csak-csak elfogadták a felnőttek (mert ugyi, az autóúton is így mentünk), viszont amikor nagyobbak lettünk és ugyanezt már motorokkal is csináltuk, hát az (érthető módon) nem tetszett a közlekedőknek. (többször jártam ez ügyből kifolyólag a rendőrségen is :D 8. utáni nyáron már ott tartottunk, hogy a sikeres felv. ellenére nem akartak a gimibe engedni a rend. ügyeim miatt. 36_1_5.gif )

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2020.11.12., csüt. 12:29
revox írta:
2020.11.11., szer. 20:27
... hülyének is néztek az oszitársak,hogy mi "gyerekbiciklit" kértünk karácsonyra. Na, ekkor, az álom, GT pro performer world tour 45ezresbe fájt...
Nem tudom elítélni őket. :kapdelm:
dscn3469_lg.jpg
Ez csak álom volt :rolleyes: vagyis az se, mert racionális alapja még az álomnak se volt :D
Egyébként lehet szentségtörés,de talán a bmx-es bringás idők voltak a legélménydúsabbak, azzal ment a majomkodás :tutiok:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2020.11.11., szer. 20:45
revox írta:
2020.11.11., szer. 20:27
Azért régen is voltak árak. 1987-88 körül nyomtuk a bmx-et,
Főleg a BMX banditák c. film után, mindenki azt akart ;peace;

Az első "bmx" bringám, az anyutól megörökölt camping bicó volt. Ment bele a BMX villa, hegesztettünk bele felső csövet, lefújtuk neon narancs színre, bepattintottuk a Babetta gumit és gyííí :smile52:
ET.. De akkor lövésünk nem volt, mi az, így amikor a talán Klepp nevű prospektusokat nezegettünk és "stoppoltunk" (stpp,nekem ez kellene :D ) én mindig az ET-biciklit stoppoltam le :D Aztán a bmx banditák egyértelmüsítették,miről beszélünk. Az ET axxem Kuwahara, japán gép volt(nemértem,miért) a banditák, Nicole Kidmannel Mongoost. Mindkettónek kapható mai kiadása, néha elmerengek,kellene egy ,csak úgy :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

revox írta:
2020.11.11., szer. 20:27
... hülyének is néztek az oszitársak,hogy mi "gyerekbiciklit" kértünk karácsonyra. Na, ekkor, az álom, GT pro performer world tour 45ezresbe fájt...
Nem tudom elítélni őket. :kapdelm:
dscn3469_lg.jpg
dscn3469_lg.jpg (72.82 KiB) Megtekintve 1408 alkalommal

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2020.11.11., szer. 20:27
Azért régen is voltak árak. 1987-88 körül nyomtuk a bmx-et,
Főleg a BMX banditák c. film után, mindenki azt akart ;peace;

Az első "bmx" bringám, az anyutól megörökölt camping bicó volt. Ment bele a BMX villa, hegesztettünk bele felső csövet, lefújtuk neon narancs színre, bepattintottuk a Babetta gumit és gyííí :smile52:

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”