Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

szj4 írta:
2020.12.05., szomb. 16:59
Sziasztok!

Nuprime dac 9-et valaki vetett már össze Teac UD-503-al?
Nekem előbbi van jelenleg, illetve egy UD-501-em de kiváncsiságból lehet meghallgatnék alkalom adtán egy 503-ast.
Azt mondják az 503 már sokkal jobb az 501-nél, de vajon a Nuprime 9-hez hogy viszonyul?
Köszi!
Vagy add el a Nuprime dac9-et is meg az UD-501-et is és vegyél egy mindkettőnél jobbat. :)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

kovacs10s
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2018.08.18., szomb. 05:55
Értékelés: 2

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kovacs10s »

robi20064 írta:
2020.11.19., csüt. 15:02
Esetleg ha megosztanad velunk hogy milyen ertekhatarban gondolkodsz (es hogy csak uj vagy lehet hasznalt is) akkor tudnank konkretabb ajanlasokat tenni.

Elso olvasatra ha szempont a fejhallgato kimenet is akkor RME ADI-2 DAC FS (nem feltetlenul kell a Pro). Van elfogadhato fules kimenet, AK4493-as chip, minosegi tervezes es megepitettseg.
Ok. Maximum 100k, lehet használt is, füles kimenet jó ha van, de nem feltétel. Egy Musical fidelity m2si erősítő mellé kellene, mely Psb imagine b hangfalakat hajt. Filmek, zenék (jazz, klasszikus).
Érzésem szerint forrásoldalon kellene most fejlesztenem, ezért szeretném cserélni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.11.19., csüt. 15:57-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Robici »

kovacs10s írta:
2020.11.19., csüt. 12:40
A gond az h a számítógépes lejátszás az elsődleges, csak nem fülesen, hanem sztereo erősítőn keresztül. Ráadásul videki is vok igy a meghallgatás elég nehézkes.
Vajon az e30 az már hallhatóan jobb lenne az udsd-nel? A nuprimeudsd megiscsak egy 5eves konstrukció, ami a dacok fejlődését nézve már öregnek számít.
Az E30-ban nincs fejhallgató kimenet, az csak DAC és semmi más tehát neked nem lenne megfelelő. A nuprime-ot én nem hallottam, az ASR-en tesztelték és hát nem egy jó konstrukció:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... -amp.6277/
Ehhez képest a Topping közkeletű modelljei sokkal profibbak. De hogy aztán tetszene-e neked, azt nem lehet megmondani így a billentyűzet mellől írogatva.
Az hogy hány éves konstrukció egy DAC, ne foglalkoztasson (kivéve ha valami olyan funkcionalitás kell ami régebbiben nincs), normálisan kivitelezett DAC-ok között szerintem nüansznyi különbségeket fogsz maximum hallani. Vagy annyit se. A nuprime viszont a jelek szerint gyengébb, ott simán lehet különbség.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

alto írta:
2020.11.19., csüt. 11:59
te azt tanácsoltad, hogy BÁRMILYEN legfrissebb AKM chipes DAC-ot vegyen. Ez szerintem nem jó tanács, és engedd meg nekem, hogy ilyenkor kifejtsem az ellenvéleményem.
Nem, nem igaz ami írsz.
Azt írtam, hogy "hallgasson meg újabb AKM-es DAC-okat"
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

kovacs10s
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2018.08.18., szomb. 05:55
Értékelés: 2

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kovacs10s »

Robici írta:
2020.11.19., csüt. 12:31
kovacs10s írta:
2020.11.19., csüt. 12:09
No pont ezért olyan nehéz eldönteni h mit is vegyen az ember. Csábitó a kinaiak olcsósága, szolgáltatásai, ára, ráadásul ott is vannak feltörekvő gyártók (topping, loxjie).
A legnehezebb nem azt eldönteni, hogy mit vegyél hanem hogy elfogdaja az ember hogy az is jó ami van és nem kell fölöslegesen pénzt költeni. :-)
Én próbáltam egy Topping E30-at, az szerintem egész jó volt, hangminőségre és megépítettségre is. Ha lehet abból tippelni akkor talán a nagyobb Toppingokkal sem lehet baj. De ha neked a számítógépes lejátszás az elsődleges meg a fejhallgató akkor talán még azt is meg tudnád csinálni, hogy elmész meghallgatni DAC-okat, feltéve hogy a jelenlegi időkben van még kereskedő aki egyáltalán nyitva tart.
A gond az h a számítógépes lejátszás az elsődleges, csak nem fülesen, hanem sztereo erősítőn keresztül. Ráadásul videki is vok igy a meghallgatás elég nehézkes.
Vajon az e30 az már hallhatóan jobb lenne az udsd-nel? A nuprimeudsd megiscsak egy 5eves konstrukció, ami a dacok fejlődését nézve már öregnek számít.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Robici »

kovacs10s írta:
2020.11.19., csüt. 12:09
No pont ezért olyan nehéz eldönteni h mit is vegyen az ember. Csábitó a kinaiak olcsósága, szolgáltatásai, ára, ráadásul ott is vannak feltörekvő gyártók (topping, loxjie).
A legnehezebb nem azt eldönteni, hogy mit vegyél hanem hogy elfogdaja az ember hogy az is jó ami van és nem kell fölöslegesen pénzt költeni. :-)
Én próbáltam egy Topping E30-at, az szerintem egész jó volt, hangminőségre és megépítettségre is. Ha lehet abból tippelni akkor talán a nagyobb Toppingokkal sem lehet baj. De ha neked a számítógépes lejátszás az elsődleges meg a fejhallgató akkor talán még azt is meg tudnád csinálni, hogy elmész meghallgatni DAC-okat, feltéve hogy a jelenlegi időkben van még kereskedő aki egyáltalán nyitva tart.

kovacs10s
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2018.08.18., szomb. 05:55
Értékelés: 2

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kovacs10s »

alto írta:
2020.11.18., szer. 20:24
Dorian írta:
2020.11.18., szer. 19:56
alto írta:
2020.11.18., szer. 18:25
A beépített DAC chip tipusából NEM LEHET egy adott DAC hangminőségére vonatkozóan semmiféle következtetést levonni.
Hangminősègre nem, de hangkarakterre bizony igen. Ami nem jelenti azt, h ne lennènek kivètelek. De azok bizony a kivètelek.
Hát igen, sokan így rendelnek kínai noname DAC-ot, mert "a csúcs Sabre DAC" van benne. Aztán valahogy mégse úgy szól(se hangminőségben, se hangkarakterben, se semmiben) mint pl. a Lumin X1, pedig abban is az van.
No pont ezért olyan nehéz eldönteni h mit is vegyen az ember. Csábitó a kinaiak olcsósága, szolgáltatásai, ára, ráadásul ott is vannak feltörekvő gyártók (topping, loxjie).

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Dorian írta:
2020.11.19., csüt. 09:06
alto írta:
2020.11.18., szer. 20:24
Hát igen, sokan így rendelnek kínai noname DAC-ot, mert "a csúcs Sabre DAC" van benne. Aztán valahogy mégse úgy szól(se hangminőségben, se hangkarakterben, se semmiben) mint pl. a Lumin X1, pedig abban is az van.
És? Azt gondolom, hogy az elméleti vita kedvéért elfeledkeztél a kérdező céljáról. Itt arról van szó, hogy egy használtan 25.000-be kerülő DAC-ról mire érdemes váltania. Az, hogy egy Lumin X1 és hasonló kategória mit képes kihozni az adott DAC chipből, az itt teljesen irreleváns.
Hidd el, nekem édesmindegy, hogy te milyen DAC-ot használsz, és nyilván nem az X1-et próbáltam ajánlani belépő szintről váltásra. Ha azt írod, hogy figyu, én ezt és ezt a típusú DAC-ot hallgatom, szerintem egész jó, így jó szivvel tudom ajánlani, azzal nem volna semmi problémám. De te azt tanácsoltad, hogy BÁRMILYEN legfrissebb AKM chipes DAC-ot vegyen. Ez szerintem nem jó tanács, és engedd meg nekem, hogy ilyenkor kifejtsem az ellenvéleményem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

alto írta:
2020.11.18., szer. 20:24
Hát igen, sokan így rendelnek kínai noname DAC-ot, mert "a csúcs Sabre DAC" van benne. Aztán valahogy mégse úgy szól(se hangminőségben, se hangkarakterben, se semmiben) mint pl. a Lumin X1, pedig abban is az van.
És? Azt gondolom, hogy az elméleti vita kedvéért elfeledkeztél a kérdező céljáról. Itt arról van szó, hogy egy használtan 25.000-be kerülő DAC-ról mire érdemes váltania. Az, hogy egy Lumin X1 és hasonló kategória mit képes kihozni az adott DAC chipből, az itt teljesen irreleváns.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Dorian írta:
2020.11.18., szer. 19:56
alto írta:
2020.11.18., szer. 18:25
A beépített DAC chip tipusából NEM LEHET egy adott DAC hangminőségére vonatkozóan semmiféle következtetést levonni.
Hangminősègre nem, de hangkarakterre bizony igen. Ami nem jelenti azt, h ne lennènek kivètelek. De azok bizony a kivètelek.
Hát igen, sokan így rendelnek kínai noname DAC-ot, mert "a csúcs Sabre DAC" van benne. Aztán valahogy mégse úgy szól(se hangminőségben, se hangkarakterben, se semmiben) mint pl. a Lumin X1, pedig abban is az van.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

alto írta:
2020.11.18., szer. 18:25
A beépített DAC chip tipusából NEM LEHET egy adott DAC hangminőségére vonatkozóan semmiféle következtetést levonni.
Hangminősègre nem, de hangkarakterre bizony igen. Ami nem jelenti azt, h ne lennènek kivètelek. De azok bizony a kivètelek.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Dorian írta:
2020.11.18., szer. 08:57
kovacs10s írta:
2020.11.17., kedd 22:21
Nuprimeudsd dacot használok, erről szeretnék egy, két lépcsőfokkal feljebb lépni.
Érzésem szerint jelenleg ő a leggyengébb láncszem a rendszerben. Laptopról zenélek, foobar (flac,dsd), spotify.
Használt, új igazaból mindegy.
Ha valakinek van valami ötlete ne tartsa magában ;)
A kis Nupirme elég jó ár/értékkel bír, úgyh viszonylag sokat kell hozzá tenned, hogy valóban 1-2 lépcsőfokkal jobb hangot kapj. Javaslom, hogy hallgass meg viszonylag újabb AKM chipel szerelt DAC-ot, én pl. Aune S6-ra váltottam róla.
Ezt már annyiszor leírtam, de akkor mégegyszer:
A beépített DAC chip tipusából NEM LEHET egy adott DAC hangminőségére vonatkozóan semmiféle következtetést levonni. Ez nem azt jelenti persze, ne lehetne jó DAC-ot építeni AKM chippel. Erre van számos példa, és az ellenkezőjére is.
Szerintem dőreség egy komplett audió készüléket egyetlenegy alkatrésze alapján megítélni.

Egyébként az AKM gyára 2 hete porig égett Japánban, várhatóan hiány lesz belőle a piacon.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

kovacs10s
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2018.08.18., szomb. 05:55
Értékelés: 2

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kovacs10s »

Köszönöm! Eddig a fioo k5proval szemeztem, de most már látom, h nagyobbat kell ugranom.

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

itt pl nézelődhetsz, de ha lehet meg kell hallgatni

táblázat
https://www.audiosciencereview.com/foru ... nce_Index/
a review-et is nézd át az újabbak nem szerepelnek a táblázatban

esetleg itt még
https://soundnews.net/sources/

nekem most jön a Gustard A18

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

kovacs10s írta:
2020.11.17., kedd 22:21
Nuprimeudsd dacot használok, erről szeretnék egy, két lépcsőfokkal feljebb lépni.
Érzésem szerint jelenleg ő a leggyengébb láncszem a rendszerben. Laptopról zenélek, foobar (flac,dsd), spotify.
Használt, új igazaból mindegy.
Ha valakinek van valami ötlete ne tartsa magában ;)
A kis Nupirme elég jó ár/értékkel bír, úgyh viszonylag sokat kell hozzá tenned, hogy valóban 1-2 lépcsőfokkal jobb hangot kapj. Javaslom, hogy hallgass meg viszonylag újabb AKM chipel szerelt DAC-ot, én pl. Aune S6-ra váltottam róla.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

kovacs10s
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2018.08.18., szomb. 05:55
Értékelés: 2

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kovacs10s »

Sziasztok
Nuprimeudsd dacot használok, erről szeretnék egy, két lépcsőfokkal feljebb lépni.
Érzésem szerint jelenleg ő a leggyengébb láncszem a rendszerben. Laptopról zenélek, foobar (flac,dsd), spotify.
Használt, új igazaból mindegy.
Ha valakinek van valami ötlete ne tartsa magában ;)

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

alto írta:
2020.11.13., pén. 20:28

Ez eléggé OFF lesz, de hamár előjött ez az elektromos autó téma, akkor hagy reagáljak rá.
Szerintem az európai (és minden más) autógyártókra nem a kínai elektromosautógyártás jelenti a valódi veszélyt, hanem a Tesla.
Ezt még az autóipari elemzők többsége se igazán érti, mert az autóipari buborékon belül gondolkodnak. A Tesla nem egy autógyártó cég, ők komplett autóipari ököszisztémát építenek, és teljes paradigmaváltásra készülnek. Ennek a kulcsa pedig nem az elektromos hajtás, hanem az autoOS, amit a Tesla 100%-osan ural házon belül, míg pl. a Wolksvagennél kb. 10% a saját fejlesztés. Nem mellesleg míg az elektromos hajtásban csak 2-3 év a Tesla technológiai előnye, addig ebben az újfajta autóipari ököszisztémában (ami magába foglalja persze az elektromos hajtást, az autoOS-t, a Google vagy a Facebook mintájára épülő gigantikus adattárházakat, az önvezetést, a brain-controlled technologyt !!!, és az IT iparban már bevált SaaS mintára, az előfizetés alapú autószolgáltatásokat!!!) legalább 10 évvel járnak mindenki előtt, a többiek csak mostanában kezdik kapisgálni, hogy mennyire átaludták az utóbbi éveket.
Ez már tényleg nagyon off, pláne hogy én nem vagyok autóipar értő.
De, mint laikus, nekem ez a "négykerekű pendrive, ahogy valaki csúfolta a TESLA nyomulást" azt az érzést hozza elő, hogy olyan dotcom lifit eredményezhet. Ha azt mégsem, akkor jobban hasonlít a Jobs okostelefon forradalmára, ami ugye lesöpörte a hagyományos mobil telefon gyártókat. Aztán ma már az van, hogy mindenki, apple is Kínában gyártja a telefonját, sőt nagyon erősek a piacon az eredeti kínai márkák.

Villany autókat Kínában jóval Tesla előtt is gyártottak már, ott a közlekedés szennyezés sokkal hamarabb kényszerítette ezt a technológiát. Igen, Muskátli mester TESLA-ja sikeresen egyesítette az interneten felügyelt IT-t az elektromos hajtással.
Ellenben ami Kína mégis kulcsszereplő lesz a a villanyautózásban, mivel akkumulátor alapanyag és annak gyártásban ők látszanak potenciálisan legerősebbnek. Európai villany autó gyártás akkumulátor oldalon szűkös. Ezt Muskátli Panasonic-kal társulva jól oldotta meg. De bányászható alap anyag kevés van Kaliforniában.

De majd ezt autó értők jobban elmesélik egy autós topicban.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

istvan01 írta:
2020.11.13., pén. 19:59
zbiro32 írta:
2020.11.13., pén. 19:43

Sajnos a "Chi-Fi" le fogja dózerolni a-most még nagy-európai márkákat ( akik szintén Kínában gyártanak).
Ugyanaz történik, mint a TV piacon 15-20 éve. Ki emlékszik már -Blaupunkt, Leöwe, Telefunken, ITT, Grundig, stb márkákra?
Sorolhatnánk tovább, szinte minden elektronikai fogyasztói termékre, de bőven ipari elektronikák is készülnek Kínában. Azoknál a komplett rendszer egységesség miatt ez lassabban emelkedik a világ piacra, de számítás technikában ma már alig készül valami Kínán kívül, persze Vietnám, Fülöp-sziget betársul. India is vastagon emelkedik.
Majd akkor lesz nagy csodálkozás, amikor Európában kezdenek kiszorulni az itteni autómárkák. Villany autó irányból nagyon nagy a veszély Kína irányából.
Ez eléggé OFF lesz, de hamár előjött ez az elektromos autó téma, akkor hagy reagáljak rá.
Szerintem az európai (és minden más) autógyártókra nem a kínai elektromosautógyártás jelenti a valódi veszélyt, hanem a Tesla.
Ezt még az autóipari elemzők többsége se igazán érti, mert az autóipari buborékon belül gondolkodnak. A Tesla nem egy autógyártó cég, ők komplett autóipari ököszisztémát építenek, és teljes paradigmaváltásra készülnek. Ennek a kulcsa pedig nem az elektromos hajtás, hanem az autoOS, amit a Tesla 100%-osan ural házon belül, míg pl. a Wolksvagennél kb. 10% a saját fejlesztés. Nem mellesleg míg az elektromos hajtásban csak 2-3 év a Tesla technológiai előnye, addig ebben az újfajta autóipari ököszisztémában (ami magába foglalja persze az elektromos hajtást, az autoOS-t, a Google vagy a Facebook mintájára épülő gigantikus adattárházakat, az önvezetést, a brain-controlled technologyt !!!, és az IT iparban már bevált SaaS mintára, az előfizetés alapú autószolgáltatásokat!!!) legalább 10 évvel járnak mindenki előtt, a többiek csak mostanában kezdik kapisgálni, hogy mennyire átaludták az utóbbi éveket.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1236
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 139
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

robi20064 írta:
2020.11.13., pén. 19:57
zbiro32 írta:
2020.11.13., pén. 19:43
robi20064 írta:
2020.11.13., pén. 17:56
Ez az allitas ugyan ugy igaz AKM csipekre is. A chi-fi cegekre jellemzoen 6-9 havonta uj termekekkel jelentkeznek az eppen aktualis ESS/AKM csipeket hasznalva. Az viszont majd csak evek tavlatabol fog latszani hogy mennyire megbizhatoak a vonzo arukhoz kepest (a hangminoseget most direkt kihagytam).

Szamomra inkabb az az aggaszto hogy mar csip szinten is eroltetve van az MQA. Persze van MQA nelkuli csip is boven a palettan, de ettol fuggetlenul nem tartom szerencses iranynak.

Kivancsi lennek vajon az ESS kapott e extra "tamogatast" hogy ezt meglepjek...
Sajnos a "Chi-Fi" le fogja dózerolni a-most még nagy-európai márkákat ( akik szintén Kínában gyártanak).
Ugyanaz történik, mint a TV piacon 15-20 éve. Ki emlékszik már -Blaupunkt, Leöwe, Telefunken, ITT, Grundig, stb márkákra?
Csak az 50 plusz-os korosztály, vagyis mi.
A gyerekeink már biztos nem.
Ugyanez fog történni az audio piacon is, és ez elsősorban az európai gyártók sara.
Amíg a kínaiak már az ESS 9038 utódjával kihozták az első termékeket, sok nagy nevű európai high end gyártó, még mindig az ESS 9018-ra épült High End DAC-ok al jön.
Ez minimum 3 generációs elmaradás a tervezésben.
Persze lehet jönni a körítéssel--Hogy mi európaiak ilyen, meg amolyan jó minőségű kondenzátorokat rakunk a DAC chip köré, és igazából az határozza meg a hangot.
Ez igaz, de mi lesz akkor, hogyha a kínaiak is ilyen kondikat fognak belerakni?
Be kellene látni már, hogy Kína elektronikában köröket ver rá Európára.
Ök évente kijönnek két új termékkel, az európai gyártók 3 évente egy modellt képesek kihozni.
Akkor hibáztuk el az egészet, amikor a CD lejátszás technológiáját a Philips eladta.
Lassan viszont Európának kellene technológiát visszavásárolni Kínától.
Európa ennyit fejlődött 40 év alatt... ( Visszafelé)
Nem tudom hogy jott ki a 3 generacio kulonbseg, a 9018 utani generacio a mostani 9028/9038 vonal. Azt nem tudom hogy a mostani MQA integralt mennyiben ter el, de sanszosan az elobbiekre epul es nem uj design.

A chi-fi cegek nagy resze nem fog extra kondikat berakni, az megdobna az arat is. Ok a relativ olcso tomegtermekekben hisznek.

Azt se felejtsd el hogy nincs mindenki lemaradva kina mogott, a Benchmark mar evek ota arul 9028 alapu DAC-ot ahogyan tobb mas ceg is.

En meg nem temetnem az EU/USA high-end audiot, de akkor sem fogok sirni ha konszolidalodik a piac par ev mulva.
Hát jött ki, hogy: ESS9018--ESS9028--ESS9038--ESS9068.
Persze, hogy mindegyik DAC chip egymásra épül, de attól még új generáció, és új nyomtatott áramkör tervezést igényel.
Mint a telefonokban: A Snapdragon processzorcsalád is egymásra épül, de amikor kijön a legújabb Snapdragon chip, akkor minden telefongyártó, aki valamit is ad magára, kijön egy új mobiltelefonnal.
Ez ma már így működik, akár tetszik, akár nem.
Amelyik gyártó ezt nem hajlandó tudomásul venni, az két, három éven belül kiesik a piacról. ( Lásd pl a mobil piacot valamikor uraló Nokia)
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

zbiro32 írta:
2020.11.13., pén. 19:43

Sajnos a "Chi-Fi" le fogja dózerolni a-most még nagy-európai márkákat ( akik szintén Kínában gyártanak).
Ugyanaz történik, mint a TV piacon 15-20 éve. Ki emlékszik már -Blaupunkt, Leöwe, Telefunken, ITT, Grundig, stb márkákra?
Sorolhatnánk tovább, szinte minden elektronikai fogyasztói termékre, de bőven ipari elektronikák is készülnek Kínában. Azoknál a komplett rendszer egységesség miatt ez lassabban emelkedik a világ piacra, de számítás technikában ma már alig készül valami Kínán kívül, persze Vietnám, Fülöp-sziget betársul. India is vastagon emelkedik.
Majd akkor lesz nagy csodálkozás, amikor Európában kezdenek kiszorulni az itteni autómárkák. Villany autó irányból nagyon nagy a veszély Kína irányából.

Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1236
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 139
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

robi20064 írta:
2020.11.13., pén. 17:56
Ez az allitas ugyan ugy igaz AKM csipekre is. A chi-fi cegekre jellemzoen 6-9 havonta uj termekekkel jelentkeznek az eppen aktualis ESS/AKM csipeket hasznalva. Az viszont majd csak evek tavlatabol fog latszani hogy mennyire megbizhatoak a vonzo arukhoz kepest (a hangminoseget most direkt kihagytam).

Szamomra inkabb az az aggaszto hogy mar csip szinten is eroltetve van az MQA. Persze van MQA nelkuli csip is boven a palettan, de ettol fuggetlenul nem tartom szerencses iranynak.

Kivancsi lennek vajon az ESS kapott e extra "tamogatast" hogy ezt meglepjek...
Sajnos a "Chi-Fi" le fogja dózerolni a-most még nagy-európai márkákat ( akik szintén Kínában gyártanak).
Ugyanaz történik, mint a TV piacon 15-20 éve. Ki emlékszik már -Blaupunkt, Leöwe, Telefunken, ITT, Grundig, stb márkákra?
Csak az 50 plusz-os korosztály, vagyis mi.
A gyerekeink már biztos nem.
Ugyanez fog történni az audio piacon is, és ez elsősorban az európai gyártók sara.
Amíg a kínaiak már az ESS 9038 utódjával kihozták az első termékeket, sok nagy nevű európai high end gyártó, még mindig az ESS 9018-ra épült High End DAC-ok al jön.
Ez minimum 3 generációs elmaradás a tervezésben.
Persze lehet jönni a körítéssel--Hogy mi európaiak ilyen, meg amolyan jó minőségű kondenzátorokat rakunk a DAC chip köré, és igazából az határozza meg a hangot.
Ez igaz, de mi lesz akkor, hogyha a kínaiak is ilyen kondikat fognak belerakni?
Be kellene látni már, hogy Kína elektronikában köröket ver rá Európára.
Ök évente kijönnek két új termékkel, az európai gyártók 3 évente egy modellt képesek kihozni.
Akkor hibáztuk el az egészet, amikor a CD lejátszás technológiáját a Philips eladta.
Lassan viszont Európának kellene technológiát visszavásárolni Kínától.
Európa ennyit fejlődött 40 év alatt... ( Visszafelé)
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

alto írta:
2020.11.13., pén. 18:06

Hát igen, jó példa pont az ESS9038, ezt beteszik már a belépő szintű 200ezres kategóriába, meg pár többmilliós high-end termékbe is. Ég és föld a hangminőségbeli különbség, meg nem mondanád hang alapján, hogy ugyanaz a chip szól.
Ez igaz, viszont nekem itt van egyazon gyártó 2 egyforma szintű DAC-ja és bárki megmondaná, hogy a Sabre vagy a PCM chipes szól éppen. A hangminőség nem (csak) a chipeken múlik, de a karakterük azonos kategóriában jól elkülöníthető.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

istvan01 írta:
2020.11.13., pén. 17:41
alto írta:
2020.11.13., pén. 16:22
istvan01 írta:
2020.11.13., pén. 15:57
Ez az amirm megint talált egy óriásölő takaros kis USB/Bt DAC-ot 500$ alatt. Igaz, a kínai gyártónak még nincs honlapja, ebay-en árul. ESS ES9068AS chip köré épül ez a DAC. Érdemes megnézni a méréseit.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.17419/
Jók a mérési eredmények, kár hogy ebből meg DAC chip típusából semmiféle következtetés nem vonható le a hangjára vonatkozóan.
Ez igaz minden méréses eredményre. Az ESS chipekkel sokan készítenek jó mérésű és hangú DAC-ot is. Vélhetően az ESS9068AS az ESS9038 bővítése lehet, integrálták benne a hardware MQA dekódolást. SABRE honlapján még nem érhető el az adatlapja.
Hát igen, jó példa pont az ESS9038, ezt beteszik már a belépő szintű 200ezres kategóriába, meg pár többmilliós high-end termékbe is. Ég és föld a hangminőségbeli különbség, meg nem mondanád hang alapján, hogy ugyanaz a chip szól.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

alto írta:
2020.11.13., pén. 16:22
istvan01 írta:
2020.11.13., pén. 15:57
Ez az amirm megint talált egy óriásölő takaros kis USB/Bt DAC-ot 500$ alatt. Igaz, a kínai gyártónak még nincs honlapja, ebay-en árul. ESS ES9068AS chip köré épül ez a DAC. Érdemes megnézni a méréseit.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.17419/
Jók a mérési eredmények, kár hogy ebből meg DAC chip típusából semmiféle következtetés nem vonható le a hangjára vonatkozóan.
Ez igaz minden méréses eredményre. Az ESS chipekkel sokan készítenek jó mérésű és hangú DAC-ot is. Vélhetően az ESS9068AS az ESS9038 bővítése lehet, integrálták benne a hardware MQA dekódolást. SABRE honlapján még nem érhető el az adatlapja.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

istvan01 írta:
2020.11.13., pén. 15:57
Ez az amirm megint talált egy óriásölő takaros kis USB/Bt DAC-ot 500$ alatt. Igaz, a kínai gyártónak még nincs honlapja, ebay-en árul. ESS ES9068AS chip köré épül ez a DAC. Érdemes megnézni a méréseit.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.17419/
Jók a mérési eredmények, kár hogy ebből meg DAC chip típusából semmiféle következtetés nem vonható le a hangjára vonatkozóan.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”