Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

Skipper írta:
2020.12.18., pén. 21:47
Sziasztok!
Megérintett újra a Heed szele egy PRE személyében, s szeretnék tovább építkezni.
Viszont van egy bökkenő: integrálni kéne az AVR-emhez. HZs-t már kérdeztem, sajnos erre nincs "hivatalos" megoldás.
Esetleg van valakinek erre jó ötlete?
Pontosan mit szeretnél integrálni mihez?

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Sziasztok!
Megérintett újra a Heed szele egy PRE személyében, s szeretnék tovább építkezni.
Viszont van egy bökkenő: integrálni kéne az AVR-emhez. HZs-t már kérdeztem, sajnos erre nincs "hivatalos" megoldás.
Esetleg van valakinek erre jó ötlete?

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »

part-time audiophile

"The Best Integrated Amplifiers | Buyers Guide 2021

Heed Audio Elixir ($1,200 USD)

This small yet sonically exquisite little integrated amplifier features a Heed phono stage that would normally cost you $500 as a standalone, a headphone amplifier that would cost you another $500. That means for a mere $200 more you’re getting a full-function 45wpc integrated that on its own sounds like something much more expensive. We’ve used this little Hungarian amp in many expensive systems and not once did we feel it was the weak link in the chain."

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

hukkle írta:
2020.12.06., vas. 10:46
Nálam azért most nagyobb lehetőség lenne a szobahangosításra.

IMG_2682.JPG
Angel Dust :smile53:

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: iistván »

zoli73 írta:
2020.12.06., vas. 14:44
Kérdezném a Heed szakértőket, mennyire elfogadható, hogy egy Orbit 2 üzem közben melegszik, szerimtem elég jelentősen, kb. mint egy erősítő, és van egy pici hangja is(búg)?
Köszönöm!
Melegszik. Lényegesen melegebb, mint az erősítő. Ez normális. Üdv
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Kérdezném a Heed szakértőket, mennyire elfogadható, hogy egy Orbit 2 üzem közben melegszik, szerimtem elég jelentősen, kb. mint egy erősítő, és van egy pici hangja is(búg)?
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Köszi a linkelt képet. Szívesen meghallgattam volna. Ahogy nézem ez már jópár éves lehet, mert még a bemutató terem átalakítása előtti állapot látszik (talán)

Nálam azért most nagyobb lehetőség lenne a szobahangosításra. Persze plusz egy 2 pár Enigma 5 kellene plusz erősítő oldalon az emlegetett PAS végfok. Viszont az SI iii- nincs line out csak tape out.
IMG_2682.JPG
IMG_2682.JPG (7.82 MiB) Megtekintve 3431 alkalommal

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Kép
hukkle írta:
2020.12.05., szomb. 20:18
Az Si 2 line out kimenetére kötött PAS elvileg 4 db enigmát is elhajthatna az már kevésbé kvázi omnidirectional megoldás lenne...
L1080818.jpg
L1080818.jpg (120.13 KiB) Megtekintve 3406 alkalommal

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Az Si 2 line out kimenetére kötött PAS elvileg 4 db enigmát is elhajthatna az már kevésbé kvázi omnidirectional megoldás lenne...

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Mathias írta:
2020.11.23., hétf. 11:15
BLX írta:
2020.11.23., hétf. 10:58
Az Obelisk Si 3-nak milyen kimenete van? "Pre out" előerősített változtatható, vagy "tape out" ami fix?
Azt hiszem változtatható egy jumperrel.
Nem, sajnos az Si3 esetében nem. A jumperes megoldás, amit írsz, az valóban működött az Si2-nél, de az Si3-nál tudomásom szerint ez az opció megszűnt. Teljesen fix egyértelműt Zsolt tudna mondani, de nekem így rémlik.

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: iistván »

Köszönöm a tanácsokat Thesis ügyben, Zsolttal már egyeztettem egy csatát Obelisk Biamp vs Thesis lambda-gamma (ssetleg Pi) témában :rolleyes:
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »

BLX írta:
2020.11.23., hétf. 10:58
Az Obelisk Si 3-nak milyen kimenete van? "Pre out" előerősített változtatható, vagy "tape out" ami fix? Köszönöm. :smile53:
Azt hiszem változtatható egy jumperrel. Az a baj, hogy a user manual nem a legfrissebb az SI3-hoz se. Mert a manualban még egy korábbi model van mutatva, aminek Pre-out van a fenekére írva. Az Si3-nak meg tape-out és ez is a default az tuti.
De lehet megmaradt Si3nál is ez a változtathatóság.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »

Az Obelisk Si 3-nak milyen kimenete van? "Pre out" előerősített változtatható, vagy "tape out" ami fix? Köszönöm. :smile53:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

iistván írta:
2020.11.22., vas. 19:02
Üdv Mindenkinek!

Véleményetekre lennék kíváncsi. Az aláírásomban szereplő rendszerem van, azaz visszafelé haladva:

Grand Enigma -> Obelisk Si2 + PAS + x2, biamp módban.
Digit: Heed DA -> DIY futómű
Analóg: Quasar -> Edwards TT3 / Goldring 1042 -> Heed Orbit

Elégedett vagyok a rendszerrel, de a bogár és a BF akció a Thesis kérdést felvetette... gondolkodik.gif
Ha elégedett vagy,akkor örülj neki és élvezd.Ha kíváncsi vagy arra hogy milyen lenne a rendszered a thesis vasakkal,akkor kérj Zsoltól próbára.
Én tuti nem váltanék csak azért mert bogarat kaptam,és van ez a bf izé is.A thesis készülékekkel valszeg tök más hangod is lesz,ami vagy bejön,vagy nem.Meg kell hallgatni,otthon.

Eunos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 16:45
Értékelés: 66

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Eunos »

Ha ragaszkodsz a bi-amphoz tényleg sok pénzt kéne beletenni. Én a Pí-re repülnék rá: ellátná a Quasart és a DA-t. Na attól meglepően sokat kapnál. Később, ebbe az egyébként remek rendszerbe egy sokkal jobb lemezjátszó kell, én arra spórolnék! A Phi meg majd egyszer hab a tortán.

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: iistván »

Üdv Mindenkinek!

Véleményetekre lennék kíváncsi. Az aláírásomban szereplő rendszerem van, azaz visszafelé haladva:

Grand Enigma -> Obelisk Si2 + PAS + x2, biamp módban.
Digit: Heed DA -> DIY futómű
Analóg: Quasar -> Edwards TT3 / Goldring 1042 -> Heed Orbit

Elégedett vagyok a rendszerrel, de a bogár és a BF akció a Thesis kérdést felvetette... gondolkodik.gif

Szerintetek a Si2 által képviselt biamp féle rendszer / hangzásról milyen Thesis felállás lenne értelmes továbblépés. A biampolt Thesis már drága mulatság, de vajon egy Lambda + Gamma jelentene előrelépést? Anno Zsolttal beszéltünk róla és a biamp kiépítés nála viszonylag erős pozícióban van... :rolleyes:
A Heed honlapon van még Thesis Alpha is, de nem tudom, elérhető-e még és vajon hogyan viszonyulna egy Lambda + DA verzióhoz (tudtommal az Alpha tartalmaz DAC modult).

Akár a DA-t is be lehetne dobni a játékba.

A Quasar kiváltása Thesis Phi-re már messze lenne anyaglilag, hacsak az Orbit nem a játék része (utóbbi nem volt akkora előrelépés nálam, mint a Questar -> Quasar váltás).
Szóval ez most a "dilemma" :rolleyes:
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

PgSpa írta:
2020.11.19., csüt. 08:06
Erről tudtok?

https://www.facebook.com/zsoltaudio/pho ... 965425748/
Tegyük hozzá azt is hogy más brand termékei is lehetnek a cserealapok,szóval nem csak heed-et heed-re,ha nem szinte bármit heedre,és ez így már többek fantáziáját is megmozgathatja.
Egyedülálló lehetőség ez,és több is mint korrekt :smile32:

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Zsoltot keresd egyenesben! Nagyon rugalmasan áll a dologhoz, én már leügyeztem vele egy cserét. Nem írom inkább le, hogy mi volt a tárgya, mert nem lenne korrekt, de jó lehetőség a modernizálásra!

Avatar
sz0989
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.12.07., kedd 13:16
Értékelés: 22

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sz0989 »

PgSpa írta:
2020.11.19., csüt. 08:06
Erről tudtok?

https://www.facebook.com/zsoltaudio/pho ... 965425748/
Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmet erre a nagyszerű lehetőségre.
Lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban: hol lehet bejelentkezni, ha szeretnék becserélni valamit egy új készülékre?
A Bartimex-nél esetleg? Vagy Zsoltnak kell írni a facebook oldalon?
Egyáltalán hol látom a most érvényes új árakat?

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Kíváncsi vagyok ha valaki egy komplett kábelszettért jelentkezne be a Zsolt Audiba így Black Friday alkalmából : :smile29:

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

PgSpa írta:
2020.11.19., csüt. 08:06
Erről tudtok?

https://www.facebook.com/zsoltaudio/pho ... 965425748/
Igen! :)

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »


Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

Megtaláltam e választ.

Igen, az Obelisk és a Thesis széria tápjai (PX és Pi) csereszabatosak, sőt a Q-PSU-val is azok. Csak kábel kérdése, mert mindegyik verzióhoz kell egy speciálisan oda illő kábel. De a Pi/Quasar éppúgy működhet együtt, mint a PRE/PX, vagy a PRE/Pi, vagy a Lambda/PX, vagy a Lambda/Pi. Sőt a Lambda/Q-PSU is, de ennek semmi értelme nem volna, lévén a LAmbda belső tápja jobb, mint a Q-PSU. (A LAmbda/PX-nek sem sok értelme van.) Talán az egyetlen "perverz" kombó amin el lehet gondolkodni, az a Fi/Q-PSU, de ez is elég értelmetlen annak a fényében, hogy a Lambda/Fi egy szintén speciális tápkábellel működik együtt - és ez jobb verzió, mint a Q-PSU.
És ma már akár a PX akár a Pi 2 készüléket képes üzemeltetni! (Régebbi PX még valóban lehet 1 kimenettel, de bárkinek szívesen felújítjuk nagyon rentábilis áron!)

Online
Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyt »

jott/ment írta:
2020.11.14., szomb. 11:05
A Thesis Phi fonóhoz jó az első, még egy kimenetes PX táp?
Tudomásom szerint működni fog vele, a Heed tápok kompatibilisek egymással. De: Thesis Pi a hozzávaló. Nem kicsi a különbség a Pi javára, ezt viszont tapasztalatból tudom (bár nekem Quasar III. van).
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

A Thesis Phi fonóhoz jó az első, még egy kimenetes PX táp?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”