Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

PgSpa írta:
2020.11.19., csüt. 08:06
Erről tudtok?

https://www.facebook.com/zsoltaudio/pho ... 965425748/
Igen! :)

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »


Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

Megtaláltam e választ.

Igen, az Obelisk és a Thesis széria tápjai (PX és Pi) csereszabatosak, sőt a Q-PSU-val is azok. Csak kábel kérdése, mert mindegyik verzióhoz kell egy speciálisan oda illő kábel. De a Pi/Quasar éppúgy működhet együtt, mint a PRE/PX, vagy a PRE/Pi, vagy a Lambda/PX, vagy a Lambda/Pi. Sőt a Lambda/Q-PSU is, de ennek semmi értelme nem volna, lévén a LAmbda belső tápja jobb, mint a Q-PSU. (A LAmbda/PX-nek sem sok értelme van.) Talán az egyetlen "perverz" kombó amin el lehet gondolkodni, az a Fi/Q-PSU, de ez is elég értelmetlen annak a fényében, hogy a Lambda/Fi egy szintén speciális tápkábellel működik együtt - és ez jobb verzió, mint a Q-PSU.
És ma már akár a PX akár a Pi 2 készüléket képes üzemeltetni! (Régebbi PX még valóban lehet 1 kimenettel, de bárkinek szívesen felújítjuk nagyon rentábilis áron!)

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyt »

jott/ment írta:
2020.11.14., szomb. 11:05
A Thesis Phi fonóhoz jó az első, még egy kimenetes PX táp?
Tudomásom szerint működni fog vele, a Heed tápok kompatibilisek egymással. De: Thesis Pi a hozzávaló. Nem kicsi a különbség a Pi javára, ezt viszont tapasztalatból tudom (bár nekem Quasar III. van).
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

A Thesis Phi fonóhoz jó az első, még egy kimenetes PX táp?

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Sziasztok, azt tudja esetleg vki, hogy Canamp/Canalot esetében volt-e változás a kapcsolásban/alkatrészekben az idők folyamán?

Az IEC-aljazatot látom az egyiknél, a DAC-kártya adja magát a másiknál, ezeken kívül?

Köszönöm, szép napot Nektek!

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: d.janos »

mishow írta:
2020.10.31., szomb. 14:58
d.janos írta:
2020.10.24., szomb. 16:06
Ha egy PX táp kerülne a DACtilus elé, az a Q-PSU-hoz képest hozna annyival többet, hogy nem töprengenék melyik maradjon a kettő közül?
Mennyiben változna a megszólalás a Q-PSU-hoz képest ?
Válaszaim saját tapasztalat alapján: a Q-PSU után soha nem akarod visszakötni az X-PSU-t.
A PX után nem lesz kedved visszakötni a Q-PSU-t.
A változás PX-el “húbammeg” kategória, nem ugyanaz a liga.
DE! Árban nem logikus, akkor inkább egy DA, ha megteheted.
Köszönöm mishow! Egy órával ezelőtt kötöttem be a PX-et a DACtilus II elé, az érkezett meg most, azaz a 4/6-os összekötőkábel hozzá, mert itt pihent már pár napja a táp, csak egy 6/6-os kábellel (véletlenül), így mostanáig csak szobahőmérsékleten pihent. Már értem miért fogalmaztál úgy. Igazán amikor kikötöttem, hogy legyen meg a visszapróba is, akkor már egyértelmű volt a változás, de amikor ismét visszakötöttem a PX-et, az volt amikor kiült az arcomra a “húbammeg” és még az elégedett mosoly is :rolleyes: :smile53:
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

d.janos írta:
2020.10.24., szomb. 16:06
Ha egy PX táp kerülne a DACtilus elé, az a Q-PSU-hoz képest hozna annyival többet, hogy nem töprengenék melyik maradjon a kettő közül?
Mennyiben változna a megszólalás a Q-PSU-hoz képest ?
Válaszaim saját tapasztalat alapján: a Q-PSU után soha nem akarod visszakötni az X-PSU-t.
A PX után nem lesz kedved visszakötni a Q-PSU-t.
A változás PX-el “húbammeg” kategória, nem ugyanaz a liga.
DE! Árban nem logikus, akkor inkább egy DA, ha megteheted.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

A Q-psu eléggé leviszi a zajszintet. Azt mindenképp ajánlom. Én egy több lépcsőházas társasházban vagyok, és az esti zenehallgatást tette még "intimebbé" a jó táp. A PX táp kapcsán nincs saját kipróbáláson alapuló tapasztalatom sajnos. AZ szerintem nem feltétlen overkill megoldás.

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: d.janos »

hukkle írta:
2020.10.24., szomb. 14:48
Bocs...Átfogalmaznád? Nem teljesen világos, min töprengsz.

Én bérházban lakok, így a jobb táp itt sokkal többet számít, még egy dac esetén is.
Bocsánat, valóban elég kusza a megfogalmazásom. Adott a DACtilus II-m az s-psu tápjával. Ha vennék, kipróbálnék hozzá egy Q-PSU tápot milyen változást hozna ? Ha egy PX táp kerülne a DACtilus elé, az a Q-PSU-hoz képest hozna annyival többet, hogy nem töprengenék melyik maradjon a kettő közül? gondolkodik.gif Mennyiben változna a megszólalás a Q-PSU-hoz képest ? :smile53: Én is panelban vagyok, éjszaka hallhatóan jobb a hang.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Bocs...Átfogalmaznád? Nem teljesen világos, min töprengsz.

Én bérházban lakok, így a jobb táp itt sokkal többet számít, még egy dac esetén is.

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Egy DACtilus II-höz a Q-PSU hoz annyit, hogy megéri elkölteni rá az árát vagy inkább PX ?
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Online
Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

Ha esetleg valaki fehér Enigma 5-re vadászik:

https://www.blocket.se/annons/stockholm ... 5/92434462
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »

adodaniel írta:
2020.10.15., csüt. 15:12
A DA-t melyik kimeneten érdemes az Si2-re kötni? Direct vagy buffered?
Én Si3-nál először használtam sokáig a directet és néha úgy éreztem, hogy nem tudom eléggé feltekerni, hogy megjöjjön a dög. Mármint hangosnak hangos volt, de nem ütött. Aztán sokáig használtam a bufferedet, ott mintha hamarabb elég lenne a hangerő, mármint halkabban is már nem igényli az ember hogy feljebb tekerje. Majd most megint régóta a directet használom, de nem érzem azt amit régen, lehet csak megtanultam feltekerni a hangerőgombot. Azért a mai lakossági kínálathoz képest ahol negyed állás előtt már kb torzítanak az erősítők, mert túllépik a max teljesítményüket, kicsit furcsa érzés lehet elsőre 12 óráig feltekerni a hangerőgombot. De ha hozzászoksz igazából jobb a nagyobb tartomány. De ez csak praktikum. Tényleg érdemes kipróbálni mind kettőt hosszútávon is.

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

A DA-t melyik kimeneten érdemes az Si2-re kötni? Direct vagy buffered?
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

hukkle írta:
2020.10.12., hétf. 22:10
Használja valaki az Elixir pre out kimenetét előfoknak? Így kvázi phono-s előfok lehetne hangerőszabályozással ... elképzelésem szerint.
Nem használom semmire, sőt szerintem jobb lenne ha fix nagyságú kimenet - magnó - lenne. :-( Vagy jumperelhető.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Használja valaki az Elixir pre out kimenetét előfoknak? Így kvázi phono-s előfok lehetne hangerőszabályozással ... elképzelésem szerint.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

cotag írta:
2020.10.10., szomb. 19:19
vkz írta:
2020.10.09., pén. 23:48
Sziasztok,
Kérdés azokhoz szól akik SI3-at birtokolnak. Nem figyeltem fel korábban a jelenségre, ezért nem tudom hogy eredetileg is így volt-e, mert csak most tűnt fel.
Ha kikapcsolom a SI3-at, kb 3-5 másodperc és nem világítanak a kék led-ek a gombokban. A régebbi I nem SI esetében ez sokkal (jelentősen sokkal) hosszabb idő, és mintha a SI3 esetében is az lett volna. Vagy nem? Bevallom fogalmam sincs, csak most eltűnődtem rajta hogy milyen gyorsan kialszik... Az X2 világít percekig, a PX is ezt tette, és a régebbi integrált is.
Lehet hogy semmi baj, ezért nem is izgulok nagyon, de ha másnak ellentétes a tapasztalata akkor egyeztetnék a gyártóval egyet, ezért sem izgulok nagyon :smile29:
Előre is köszi a tapasztalatokat.
Szia, megnéztem az Si3 nekem is rögtön kialszik, az X2 és PX / Quasar percekig világít. Szóval rendben van így. Sejtem az okát is, de a magyarázatot inkább meghagyom annak, akinek nem csak sejtései vannak :rolleyes:
Köszi, akkor minden rendben, csak eddig nem tűnt fel. És én is azt sejtem hogy oka van :smile29:

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: cotag »

vkz írta:
2020.10.09., pén. 23:48
Sziasztok,
Kérdés azokhoz szól akik SI3-at birtokolnak. Nem figyeltem fel korábban a jelenségre, ezért nem tudom hogy eredetileg is így volt-e, mert csak most tűnt fel.
Ha kikapcsolom a SI3-at, kb 3-5 másodperc és nem világítanak a kék led-ek a gombokban. A régebbi I nem SI esetében ez sokkal (jelentősen sokkal) hosszabb idő, és mintha a SI3 esetében is az lett volna. Vagy nem? Bevallom fogalmam sincs, csak most eltűnődtem rajta hogy milyen gyorsan kialszik... Az X2 világít percekig, a PX is ezt tette, és a régebbi integrált is.
Lehet hogy semmi baj, ezért nem is izgulok nagyon, de ha másnak ellentétes a tapasztalata akkor egyeztetnék a gyártóval egyet, ezért sem izgulok nagyon :smile29:
Előre is köszi a tapasztalatokat.
Szia, megnéztem az Si3 nekem is rögtön kialszik, az X2 és PX / Quasar percekig világít. Szóval rendben van így. Sejtem az okát is, de a magyarázatot inkább meghagyom annak, akinek nem csak sejtései vannak :rolleyes:

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

Sziasztok,
Kérdés azokhoz szól akik SI3-at birtokolnak. Nem figyeltem fel korábban a jelenségre, ezért nem tudom hogy eredetileg is így volt-e, mert csak most tűnt fel.
Ha kikapcsolom a SI3-at, kb 3-5 másodperc és nem világítanak a kék led-ek a gombokban. A régebbi I nem SI esetében ez sokkal (jelentősen sokkal) hosszabb idő, és mintha a SI3 esetében is az lett volna. Vagy nem? Bevallom fogalmam sincs, csak most eltűnődtem rajta hogy milyen gyorsan kialszik... Az X2 világít percekig, a PX is ezt tette, és a régebbi integrált is.
Lehet hogy semmi baj, ezért nem is izgulok nagyon, de ha másnak ellentétes a tapasztalata akkor egyeztetnék a gyártóval egyet, ezért sem izgulok nagyon :smile29:
Előre is köszi a tapasztalatokat.

Avatar
űrutazó
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.03.04., csüt. 16:38
Értékelés: 3

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: űrutazó »

vkz írta:
2020.09.08., kedd 12:45
űrutazó írta:
2020.09.07., hétf. 14:00

Véleményetek szerint hogyan lehetne legcélszerűbben és a legjobb hangminőséget szem előtt tartva orvosolni a problémát?

Segítségeteket előre is köszönöm.
Szerintem vegyél egy egyszerű USB hosszabbítót, és a billentyűzet stick-jét dugd abba, hogy közelebb legyen. Ha (és ez tapasztalat) előttem a billentyűzet, mögöttem a vevő, akkor a Bluetooth átvitelt jelentősen zavarja az emberi test. Ha nem vagy a kettő között javul a helyzet. Vagyis ha nem is nulla méter de légvonalban nincs semmi ami takar, jó lehet. És ennek a hangminőségre a legkisebb hatása. Szerintem 10m USB-n “hangot” vinni semmiképp nem jobb.
Megfogadtam a javaslatod.
Vettem egy 5 méteres aktív USB hosszabbítót és azzal olyan helyre tudtam vinni a vevőt, hogy akkor is rálát a billentyűzetre és egérre, ha a monitor előtt ülök.
Most már minden tökéletesen működik.
Köszönöm a tippet. :smile53:

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

dgab írta:
2020.10.03., szomb. 08:25
adodaniel írta:
2020.09.28., hétf. 15:18
dgab írta:
2020.09.28., hétf. 14:05
Szia!

Objektív: van.
Szubjektív: a Quasar jobb. Részletesebb, finomabb, levegősebb - többet mutat meg a zenéből, és természetesebbnek hat.

És a táppal is érdemes felfelé lépkedni, ott is hasonlót fogsz hallani.

Üdv

Plusz a Quasaron ott a két kimenet (High/Low out), amit egyszerre tud küldeni és szerintem műfaja válogatja, hogy melyikkel jobb.
Szia, nálad milyen műfajon jobb a magas kimenet?
Metálon pl
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

adodaniel írta:
2020.09.28., hétf. 15:18
dgab írta:
2020.09.28., hétf. 14:05
Szia!

Objektív: van.
Szubjektív: a Quasar jobb. Részletesebb, finomabb, levegősebb - többet mutat meg a zenéből, és természetesebbnek hat.

És a táppal is érdemes felfelé lépkedni, ott is hasonlót fogsz hallani.

Üdv
tibi62 írta:
2020.09.27., vas. 20:10
Szép estét!
Segítség kellene. Hangminőségben van különbség a Heed QUESTAR MM és a Heed QUASAR MM hangja között?
Plusz a Quasaron ott a két kimenet (High/Low out), amit egyszerre tud küldeni és szerintem műfaja válogatja, hogy melyikkel jobb.
Szia, nálad milyen műfajon jobb a magas kimenet?

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Én gyorsan átugortam a Questart. A Quasar III pedig nagyon sokat szolgált. Már csak a külső táp miatt is jobb. Itt nem csak zenei paraméterekre kell gondolni. Sokkal többet mutat a lemezekből, alacsonyabb zajszint, stb.

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Köszönöm a hozzászolásaitokat! 🙂

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”