Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Valaki meg tudja mondani, hogy egy ilyen eszköz, mitől képvisel ekkora értéket....?

https://audiophile-szalon.hu/termek/ieg ... zati-dugo/

Mit tud ez hozzáadni a zenéhez?
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

denesdr írta:
2020.12.22., kedd 10:11
Alex_Aston írta:
2020.12.21., hétf. 14:03
Csak egy kis érdekesség. Az egyik képen Matsushita látható, 1962-ben, az addig legyártott összes termék fajtával egy képen. Ki, mit ismer fel? :D

https://ritkanlathatotortenelem.blog.hu ... rdekes_119
Az ott egy nem kicsi mélyhangszóró a kép bal oldalán középen?! :)
Igen, így tűnik nem csipogó :)
Talán egy Skoda Octavia kalapratójába beépíthető lenne... :D
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Alex_Aston írta:
2020.12.21., hétf. 14:03
Csak egy kis érdekesség. Az egyik képen Matsushita látható, 1962-ben, az addig legyártott összes termék fajtával egy képen. Ki, mit ismer fel? :D

https://ritkanlathatotortenelem.blog.hu ... rdekes_119
Az ott egy nem kicsi mélyhangszóró a kép bal oldalán középen?! :)

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Csak egy kis érdekesség. Az egyik képen Matsushita látható, 1962-ben, az addig legyártott összes termék fajtával egy képen. Ki, mit ismer fel? :D

https://ritkanlathatotortenelem.blog.hu ... rdekes_119
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Lancer-2015
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2015.08.23., vas. 15:30
Értékelés: 114

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Lancer-2015 »

Üdv Mindenkinek!

Lehet nem a legjobb topikban érdeklődöm...

Hallott valaki Coral márkáról mint hangfalgyártóról?
Én személy szerint semmit sem tudok róla,pedig elvileg régen a piacon van.
Amennyiben valaki tud róla, esetleg van neki, vagy volt és szerzett némi tapasztalatot azt szívesen meghallgatom.
Érdekelne,hogy milyen minőségű hangfalakat gyártott ,hova lehet besorolni,mihez lehet hasonlítani stb.

Köszönöm előre is!

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

Miért ne lehetne akár 10A -es is a kukorica daráló? :fekverohog:
Csatolmányok
Vincent-SV-238MK-connections_big.jpg
Vincent-SV-238MK-connections_big.jpg (1.02 MiB) Megtekintve 2384 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Olyan biztosítékot, amre nincs ráírva az áramterhelhetőség előtt/után hogy F (fast, gyors) vagy T (time) lassú, nem célszerű használni, mert a ráírt érték+/-50% eltéréssel igaz mind áramban, mind időben. Hálózati biztosítéknak a T jelűek felelnek meg, az F jelűek áramköri védelemben használatosak.
A 6,3A elég nagy érték, 1,5kW-felett szakad meg -ki tudja mennyi idő alatt. (0,05-5s)
A kukoricadarálóhoz pont jó lesz :D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

zoli73 írta:
2020.11.24., kedd 11:35
Ezért kérdeztem, hogy egy ilyen értékű(6,3A) biztosíték, álltalában milyen készülékben használatos.
Sztereó végerősítő, izmosabb integrált erősítő, sokcsatornás házimozi kombájn, High End kukorica daráló...

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

istvan01 írta:
2020.11.24., kedd 10:34
zoli73 írta:
2020.11.24., kedd 09:42
Nehezen találtam helyet a kérdésemnek, talán itt nem annyira off.
Birtokomba került egy Furutech "tuning" biztosíték, az értéke, 6,3A/250V.
Nem nagyon vagyok tisztába vele, milyen készülékbe, milyen értékű biztosíték való, nem szoktam nézegetni.
Tehát ez a biztosíték, általában milyen készülékbe való, miben használnak ilyen értékűt?
Köszönöm!
hűha, ennyire nem tudod mi van a kezedben, mire való? akkor??
Ha kibontasz egy készülék bizti tartóját /szigorúan feszültségmentes állapotban/, abból kiveszed a pontosan azonos fizikai méretű biztijét és azt látod rajta, 6,3A/250V, akkor beteheted helyette. Aztán hallgatod, van-e valami változás ettől a cserétől.
Ha hálózati trafó előtti ez a bizti, akkor végerősítő, HM erőstő talán 800-1000W össz teljesítmény közelében. Ha szekunder oldali helyen van a bizti, akkor feszültségtől is függ.
De igen, tudom hogy mi van a kezemben, azt hiszem a kérdésben pontosan meg is neveztem.
A saját készülékeimben nem szoktam nézegetni milyen értékű biztosíték van, szerintem zenehallgatás szempontjából ez teljesen lényegtelen.
Egy teljesen átlagos felhasználónak érzem magam, szerintem nekem nem kell tisztában lennem vele, hogy melyik készülékbe, milyen értékű, milyen méretű biztosíték kell. Rendeltetés szerű használat mellett, nincs szükség a biztosítékok megbontására.
Saját készülékeimet tekintve, több is van, amiben nem kívülről nyitható biztosítékfoglalat van, hanem a készülékházon belül vannak a biztosítékok.
A készülékeimet nem szoktam megbontani, biztosítékcserére még egyikben sem volt szükség.
Ezért kérdeztem, hogy egy ilyen értékű(6,3A) biztosíték, álltalában milyen készülékben használatos.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

zoli73 írta:
2020.11.24., kedd 09:42
Nehezen találtam helyet a kérdésemnek, talán itt nem annyira off.
Birtokomba került egy Furutech "tuning" biztosíték, az értéke, 6,3A/250V.
Nem nagyon vagyok tisztába vele, milyen készülékbe, milyen értékű biztosíték való, nem szoktam nézegetni.
Tehát ez a biztosíték, általában milyen készülékbe való, miben használnak ilyen értékűt?
Köszönöm!
hűha, ennyire nem tudod mi van a kezedben, mire való? akkor??
Ha kibontasz egy készülék bizti tartóját /szigorúan feszültségmentes állapotban/, abból kiveszed a pontosan azonos fizikai méretű biztijét és azt látod rajta, 6,3A/250V, akkor beteheted helyette. Aztán hallgatod, van-e valami változás ettől a cserétől.
Ha hálózati trafó előtti ez a bizti, akkor végerősítő, HM erőstő talán 800-1000W össz teljesítmény közelében. Ha szekunder oldali helyen van a bizti, akkor feszültségtől is függ.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Nehezen találtam helyet a kérdésemnek, talán itt nem annyira off.
Birtokomba került egy Furutech "tuning" biztosíték, az értéke, 6,3A/250V.
Nem nagyon vagyok tisztába vele, milyen készülékbe, milyen értékű biztosíték való, nem szoktam nézegetni.
Tehát ez a biztosíték, általában milyen készülékbe való, miben használnak ilyen értékűt?
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Ki lehet "Dexler Poppe"?

Még az is lehet, h ezen a fórumon is fenn van. Úgy néz ki, h. cheaptubeaudio.blogspot.com on fog néha egy-egy postot írni.

Elég érdekes, csöves és klasszikus zenére fókuszáló anyagilag független felület az a blog, néha megéri ránézni..

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hukkle »

leborulok.gif

Urak, köszi a kiigazítást.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

trane írta:
2020.10.29., csüt. 08:52
hukkle írta:
2020.10.25., vas. 15:05
Amikor voltam Nála, mondta, h a fia egy külön webes platformot grundol neki, de lassan halad. Erről tudtok valamit?
https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadva ... dol-2D9E5/ ... gondolkodik.gif
szerintem ez tipikus esete annak, hogy a szavakat másképp használjuk/játok; nem szuper szabatos a megfogalmazás; igy félreérthetö.
nem gondolom, hogy olyan ertelemben irta hukkle !!

...az én példám az ablak: egy egyszerü szo, "mindenki" ismeri, de biztosak lehetünk benne, hogy az ablakra gondolva, nem ugyanolyan ablakra gondolunk, hanem többféle különbözöre. ...ezért nehéz a pontos kommunikáció; igyekezni kell nem tulgondolni, egyfajta - sajat - ertelmezest nem tutti biztos amasik ugy ertettének venni, stb.
rendkivül könnyü félreérteni, félreinterpretálni

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Amikor voltam Nála, mondta, h a fia egy külön webes platformot grundol neki, de lassan halad. Erről tudtok valamit?

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Hová lett Dragonweed?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Visszakanyarodnék egy pöttyet a múltkori témához még. Nem, nem az ódiofil felvételekhez, hanem az együtt zenélés, a sávonkénti felvétel és aztán a DAW szoftverben összevagdosás, tempóra illesztés, stb témában. Hogy miért más a kettő. Illetve még egy dolog! Számítógépes zenészek, ha szabad vagy lehet így fogalmazni, akik mondjuk úgy, szoftverhangszerekkel raknak össze egy nótát (sokkal több ilyen van, mint az átlag zenehallgató azt gondolná) elkészül a nagy művel. Minden oké, minden feszes, minden klappol, de mégiscsak van egy hiányérzet, valami nem smakkol érzet. Hiányzik az emberi faktor. Sokszor ilyenkor megfizetnek egy hangszeres zenészt, hogy a fő témát játsza fel vagy pl a dobot játsza fel és ez lehet akár Jungle stílus 180-200bpm is, sőt ( Szendőfi Péter :smile53: ) ! Mekkora dolog már 180bpm-et emberrel feljátszatni. És abban is benne van az emberi faktor. Az ütések ereje nem egyforma és bár pontos, de nem úgy, mint egy gép. Nyilván van az is, mikor felkészületlen a tisztelt zenész (az előző éjszakai szétcsapás után) és nem képes tempót tartani, de itt most a tudatos tempóválasztásnál/módosításnál maradjunk.
Linkelek egy videót, ahol azt hiszem egy igen autentikus ember beszél erről és mutatja meg a dolgok lényegét, most tekintsünk el attól, hogy a hang nem tesztelgetésre való, meg hogy a hang és a kép nincs éppen szinkronban, azt gondolom a lényeg átjön. És bocsánat, ha ez nem kötődik a hifihez néhányaknak. :rolleyes:
.

youtu.be/slI8eAzQT1M
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3349
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4303
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

Bár nem vagyok pesti, de úgy rémlik, a liget elég csúnyán fel van dúlva mostanában, meg gyakori az esős, morc idő is. De felesleges ázva-fázva kincsvadászkodni a bolhapiacokon, szerencsére kényelmesen, karosszékből is vásárolhatók Kádár képek a Vateráról, hasonlóan baráti áron- valószínűleg rendszeres időközönként früssülő készletből.

Hogy kicsit on is legyen: ugye mindenki hallott már tribute kiadványt? Az őszintébb műfaj, de azért gyakran elég fájdalmas tud lenni.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

cables írta:
2020.10.20., kedd 08:48
....restaurátor a Szépművészetiben elvittem a képet, megnézték festő restaurátorok és az mondták valódi Kádár
....festmény laborról, ahol műszerekkel vizsgálják a képek eredetiségét. Elvittem, vagy két órát vizsgálták, festéket, vásznat még a keretet is, azt mondta a szakember, hogy szerinte eredeti, az 100%, hogy abból a korból van

...elküldtem a fotóját a legnagyobb Kádár Béla szakértőnek, talán Virág Judit a neve, ő vissza írta, hogy egy szép másolat, de semmi köze Kádárhoz....
tenyleg off, de erdekes; nem az en vilagom, de
erdekesnek talalom, hogy 2 db független es az aktualis darabot kezbe fogo velemenye mas, mint egy 3.-é ...fotóról.

ugy is lehet ez, ha az elsö 2 kutyaütö - fogalmam sincs, a 3. meg tenyleg szakertö (de csaknem igy van)
...en legalabb bizonytalan lennek, a foto (monitoron) stb. nekem - kivülallonak - bizonytalanabb (értem hogy vannak/lehetnek stílusjegyek, vagy esetleg csak "elvakítja"**, hogy ismer egy - szerinte - eredetit, ami kicsit mast abrazol) az elsö 2 vizsgalat modja alapjan komolyabb eredmenyünek tünik.

** azt tudjuk, hogy több mü es festö eseten többfele valtozat, elötanulmányok stb. is van/volt. azaz szerintem ez nem kizaro, hogy maskepp nez ki - legalabb biztos nem foto vagy 1:1 masolat

..en utananézetnék masutt is. (vagy aki szerint igazi, vegye meg annak megfelelö áron :-)

rendkivül szimpatikus az anyagvizsgalok ovatos, korrekt velemenye, hisz anyagbol a kor azonosithato jol

remélem viccelhetek is, mert annak szánom: anyagvizsgalati labor hifis dologban is vonódott már be :-)
2.: ha eredeti, utana igazan hobbibol drotozhatsz már

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Tctronic írta:
2020.10.18., vas. 19:18
A mi nappalinkban csak egy Dali kép jutott. Szent Antal megkísértése. (Reprodukció By Darvas. Kollégám.) Jobb mint az eredeti. ;) És ha jól emlékszem nagyobb is sokkal.

01antal.jpg
Igen a virit én sem értem, olyan snassz audiózni ezen a portálon :)
De engedjetek meg még egy képes témát, ha már ez a Dali másolat szóba került.

OFF
Pár éve egy esős szombati reggel szinte egyedül sétáltam a PECSA akkor még létező bolhapiacán. Árusok se nagyon voltak, már indultam volna haza, amikor megpillantottam egy festményt, ami megtetszett. Rákérdeztem, hogy mennyi az ára, talán 20 et mondott a tag már indultam is tovább, amikor utánam szólt, hogy Mennyit ad érte?. 10 e volt nálam és tetszett a kép... oda adta annyiért. Ez volt az.

KádárBéla.JPG
KádárBéla.JPG (4.65 KiB) Megtekintve 3719 alkalommal
Már a bolhapiacon is láttam a Kádár Béla szignót, de azt nem tudtam mennyit érnek a festményei. Otthon megnéztem a neten, hát iszonyat áruk van. Egy kollégám öccse restaurátor a Szépművészetiben elvittem a képet, megnézték festő restaurátorok és az mondták valódi Kádár. Egy félév múlva véletlenül olvastam egy festmény laborról, ahol műszerekkel vizsgálják a képek eredetiségét. Elvittem, vagy két órát vizsgálták, festéket, vásznat még a keretet is, azt mondta a szakember, hogy szerinte eredeti, az 100%, hogy abból a korból van. Még akkor se hittem, elküldtem a fotóját a legnagyobb Kádár Béla szakértőnek, talán Virág Judit a neve, ő vissza írta, hogy egy szép másolat, de semmi köze Kádárhoz.

Aztán megtaláltam az eredeti kép fotóját is. Mit mondjak nekem is jobban tetszik a másolat.
Kádár_Fürdözökjpg.jpg
Kádár_Fürdözökjpg.jpg (4.73 KiB) Megtekintve 3719 alkalommal
OFF és bocs...

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

A bronzszobor készítésénél segédkező öntőmunkás művész-e? És a film esetében az operatőr? Mondjuk Sven Nykvist? A fővilágosító? A díszlettervező? Például Derek Jarman? Művész-e minden rendező? Hitchcock és Pasolini ugyanúgy? És minden festő? Caravaggio és Moholy-Nagy egyként és ugyanazon elképzelés mentén tekinthető annak? Mi a helyzet a filmzenével? Az is művészet? Hildur Guðnadóttir vagy John Williams művészek-e?
Alig hiszem, hogy ezekre a kérdésekre általánosságban válasz adható. Persze okos féligazságokkal operáló, itt-ott sarkított elméletek mindig rendelkezésre állnak az ezekre fogékonyak számára.
A képnek az én nappalimban is kiemelt helye lenne.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: viri »

Ha ajánlhatok itt egy szerintem kiemelkedően jó felvételt: Al Di Meola : World sinfonia (live in Milano)
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pärt írta:
2020.10.19., hétf. 07:44
Csak arra utaltam, hogy a "művészi" kifejezéshez sokan automatikusan pozitív töltetet társítanak.
... vagy negatívat, ahogy a napokban megcsodálhattuk. Valamilyen töltet biztosan van.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3349
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4303
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

fapaci írta:
2020.10.19., hétf. 00:45

Mielőtt ismét rosszul vonul be a történelembe... Az eredeti felvetés az volt részemről, hogy a zenei kiadványok művészeti termékek. Ezek megszületéséhez számos közreműködőre szükség van, akiket - néhány nárcisztikus lélek kivételével - totálisan hidegen hagy mindenféle fennkölt maszlag, művész címke. Ilyesmit felesleges emberekre biggyeszteni, sokkal inkább műveken van a helye.
Alighanem egyről beszélünk. Nem volt szándékom azt sejttetni, hogy szerinted a folyamatban közreműködők feltétlen igénylik a titulust. Csak arra utaltam, hogy a "művészi" kifejezéshez sokan automatikusan pozitív töltetet társítanak. Ez amúgy is csak egy modern kori konstrukció, afféle gesztus a zenészek, színészek, festők, táncosok, stb felé, éreztetve a megnövekedett megbecsülést.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pärt írta:
2020.10.19., hétf. 00:15
Nekem mindegy, hogy egy felvétel közreműködői minek tekintik magukat: művésznek, vagy tisztes iparosnak.
Mielőtt ismét rosszul vonul be a történelembe... Az eredeti felvetés az volt részemről, hogy a zenei kiadványok művészeti termékek. Ezek megszületéséhez számos közreműködőre szükség van, akiket - néhány nárcisztikus lélek kivételével - totálisan hidegen hagy mindenféle fennkölt maszlag, művész címke. Ilyesmit felesleges emberekre biggyeszteni, sokkal inkább műveken van a helye.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”