Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
Gabo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2016.01.16., szomb. 21:57
Értékelés: 7

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gabo »

Úgy érzem, nem ment át, amit mondani szerettem volna. Nem a méréstechnikát támadom.
A dízelmotorok mérése is nyilvános volt, bárki megismételhette, ugyanazt kapta. Semmi trükk nem lehetett benne. Vagy mégis?
A mai eszközökben digitális jelfeldolgozás történik, ahol programok futnak. Itt bármi lehetséges. Lásd Emotiva. Rossz mérés, Amirm kijelenti, hogy ez hardveres hiba, szoftveresen nem javítható. Megjelenik egy új firmware, és szoftveresen javítva. És erre valami homályos magyarázat.

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Gabo írta:
2020.11.30., hétf. 18:30
Csak röviden, leegyszerűsítve, nem akarok belemenni egy "adok-kapok"-ba. Az én lenti értelmezésemben a SINAD egy egészen egyszerű ábra, ami függőleges hasábokat tartalmaz, a tetején egy számmal. Amelyik nagyobb, az a jobb. Megjelent egy web oldal, ami egy meghatározott teszt sorozatot alkalmaz, és a végeredmény a hasábos ábra. Egyre többet linkelgetik, hitelesnek tartják. Autós példával lásd: dízelbotrány.
Szerintem a méréstechnika nem olyasmi, ahol adok kapok zajlana. Leginkább azért, mert objektív, "mindenki" által megismételhető mérnöki folyamatok zajlanak benne.

Én is leírom, hogy értelmezem a SINAD-t és miért is tartom ezt a mérést is fontosnak.

Az audio elektronika olyan eszköz, ami elektromos jeleket küld a kimenetére. Ez a kimeneti jel három komponensből áll:
- Zaj, jó esetben állandó és/vagy elhanyagolható mértékű
- Torzítás, a kimeneti jelszint függvényében változik. Magasabb jelszint nagyobb torzítást eredményez egy pontig, majd onnantól exponenciálisan fog nőni a torzitás. Ez a "clipping", minden eszközünket ez alatt a pont alatt akarjuk tartani.
- Értékes jel, mondjuk a dekódolt zene. Ezt úgy kapjuk meg, ha a kimeneti jelből levonjuk a zajt és a torzítást, angol neve pedig SINAD - SIgNal over Noise And Distortion.

A SINAD mint mérőszám felhasználását nehezíti, hogy függ hangerő szabályzó állásától. Erre példa a NAD AVR-ek változó mért értéke:
Kép
Az ASR tesztek az elején abból indultak ki, hogy minden normális DAC képes kell legyen 4V kimeneti jelszintre, és Amir minden ilyen beállítással mért. Menet közben kapott számtalan visszajelzést, hogy az AVR-ek ezt nem fogják bírni, a beépített végfokok csúcsra járatásához elég 1-1.4V is, ezért a DAC szekció is ennek megfelelően van megépítve. Ezért most már nem feltétel a 4V-os kimenet, illetve megjelentek a SINAD a kimeneti jelszint függvényében típusú grafikonok.

Ezen felül több más mérés is jellemzi az elektronikákat, de általánosságban elmondhatjuk, hogy magas SINAD mellett a többi mért paraméter is jobb, mint alacsony SINAD mellett. Gyors összehasonlításra, előszűrésre kiválóan alkalmas, de nem mentesít a teljes teszt elolvasás alól. Viszont a mért adat természetéből adódik, hogy nem lehet SINAD-ra optimalizálni a HW-t valami tesztek kedvéért. Mérni lehet úhy, hogy jó értéket kapjunk, viszont az ASR-n a mérések dokumentáltak, bárki megismételheti a mérést, illetve eldöntheti, hogy az ismertetett körülmények között szerzett adatok mennyiben fedik a saját felhasználási szokásokat.

Végül az idevágó cikk a mit, miért és hogyan mér Amir: Article: Understanding Digital Audio Measurements
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Gabo írta:
2020.11.30., hétf. 18:30
Autós példával lásd: dízelbotrány.
Nem beleszólva és nem véleményt nyilvánítva, de szerintem pontosabb példa lenne a NCAP törésteszt. Meg van adva, hogy 45 fokos szögben 30 km/h-val becsapódik az autó és azt mérik (fiktív példa). A gyártók pedig úgy tervezik az autókat, hogy ezen a mérésen minél jobban szerepeljenek. Lehet, hogy 55 fokos szögből elhasalna az autó a teszten, de azt nem mérik. Te meg megveszed az 5 csillagos autót és reménykedsz, hogy a részeg szembejövő pont 45 fokból trafáljon telibe.

Avatar
Gabo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2016.01.16., szomb. 21:57
Értékelés: 7

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gabo »

Nincs valakinek kölcsönbe - egy bemérés erejéig - egy Emotiva RMC-1/XMC-2 dirac kit?
Szeptemberben vettem az Md-sound-tól, és már a második beígért időpont is el lett tolva épp ma, jövő hét végére. Kissé skeptikus lettem, hogy idén megkapom-e...

Avatar
Gabo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2016.01.16., szomb. 21:57
Értékelés: 7

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gabo »

Kezdjük az elején, mert az az érzésem, elbeszélünk egymás mellett. Mit jelent az értelmezésedben a SINAD? Ez azért fontos tisztázni, mert szerinted rá lehet gyúrni, hogy a teszteken jó legyen ez az érték.
[/quote]

Csak röviden, leegyszerűsítve, nem akarok belemenni egy "adok-kapok"-ba. Az én lenti értelmezésemben a SINAD egy egészen egyszerű ábra, ami függőleges hasábokat tartalmaz, a tetején egy számmal. Amelyik nagyobb, az a jobb. Megjelent egy web oldal, ami egy meghatározott teszt sorozatot alkalmaz, és a végeredmény a hasábos ábra. Egyre többet linkelgetik, hitelesnek tartják. Autós példával lásd: dízelbotrány.

Velence Bútor
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.11.28., szomb. 11:22
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Harman Kardon avr 260

Hozzászólás Szerző: Velence Bútor »

Tisztelt Tagok!


Van esetleg valakinek infója, hogy nagyságrendileg mennyibe kerülhet egy Harman Kardon avr 260 javítasi vagy alkatrész költsége?
Tipikus típus hiba tünetek. Első bekapcsolás után "protect" felirat majd magától kikapcsol. Csak sokadik próbálkozásra tudom bekapcsolni...

Előre is köszönöm a válaszokat!

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Gabo írta:
2020.11.25., szer. 23:50
"Hány év kell mire a tervezőasztalról a boltba kerül egy AVR? "
Hany evente dob piacra a Denon egy uj AVR-t? Kb. 1? Mibe kerul a SINAD-ra ragyurni a kovetkezoben, pl. lekapcsolni a vegfokot, ha nem hasznalod? Kb. semmibe, viszont azok, akik ezt nezik, raugranak. Miert javitott gyorsan az Emotiva, ha ez nem szamit? :D
Az autos peldad meg rossz, mert a jobb gyorsulassal versenyt nyersz. A SINAD-ot meg csak a muszer mutatja, de aki nem ezt nezi, az eszre sem veszi kb.. :D
Kezdjük az elején, mert az az érzésem, elbeszélünk egymás mellett. Mit jelent az értelmezésedben a SINAD? Ez azért fontos tisztázni, mert szerinted rá lehet gyúrni, hogy a teszteken jó legyen ez az érték.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Gabo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2016.01.16., szomb. 21:57
Értékelés: 7

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gabo »

Quetz írta:
2020.11.25., szer. 23:01
Gabo írta:
2020.11.25., szer. 21:14
Szerintem ez kb. úgy működik, hogy most a SINAD lett a fő mérce ("divat"). A jó üzleti érzékkel rendelkező gyártók meg gyorsan reagálnak erre, kigyúrják a készülékeiket erre (mint a PC-s hardverek tesztprogramokra gyúrása).
Azért kíváncsi lennék, vakteszten mit lehetne ebből hallani.. :D
Hány év kell mire a tervezőasztalról a boltba kerül egy AVR? Mikor is olvastad először a SINAD rövidítést? És a gyártók máris egymás sarkán taposva fejlesztenek SINAD-ra?

Amit írtál az olyan, mintha a versenyautó gyártókat vádolnád azzal, hogy arra gyúrnak, hogy a teszteken jobb 0-100 gyorsulást érjenek el, mint a versenytársak. :D
"Hány év kell mire a tervezőasztalról a boltba kerül egy AVR? "
Hany evente dob piacra a Denon egy uj AVR-t? Kb. 1? Mibe kerul a SINAD-ra ragyurni a kovetkezoben, pl. lekapcsolni a vegfokot, ha nem hasznalod? Kb. semmibe, viszont azok, akik ezt nezik, raugranak. Miert javitott gyorsan az Emotiva, ha ez nem szamit? :D
Az autos peldad meg rossz, mert a jobb gyorsulassal versenyt nyersz. A SINAD-ot meg csak a muszer mutatja, de aki nem ezt nezi, az eszre sem veszi kb.. :D

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Gabo írta:
2020.11.25., szer. 21:14
Szerintem ez kb. úgy működik, hogy most a SINAD lett a fő mérce ("divat"). A jó üzleti érzékkel rendelkező gyártók meg gyorsan reagálnak erre, kigyúrják a készülékeiket erre (mint a PC-s hardverek tesztprogramokra gyúrása).
Azért kíváncsi lennék, vakteszten mit lehetne ebből hallani.. :D
Hány év kell mire a tervezőasztalról a boltba kerül egy AVR? Mikor is olvastad először a SINAD rövidítést? És a gyártók máris egymás sarkán taposva fejlesztenek SINAD-ra?

Amit írtál az olyan, mintha a versenyautó gyártókat vádolnád azzal, hogy arra gyúrnak, hogy a teszteken jobb 0-100 gyorsulást érjenek el, mint a versenytársak. :D
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Bizony a mérések hozzák a papírformát, na nem 5dB-es különbségek, de 10-20 már igen.
Ezt úgy kell elképzelni, hogy dinamikában gyengébb, hangerőben feljebb kell tekerni, nő a torzítás ezáltal, halkabban nem jönnek ki a részletek stb.
Térábrázolással nincsen itt baj, az lehet tökéletes, de a dinamika fülöncsíphető, bár ha nem hasonlítgatja az ember egyszerre akkor nem feltűnő a dolog.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Gabo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2016.01.16., szomb. 21:57
Értékelés: 7

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Gabo »

thxfan írta:
2020.11.25., szer. 10:12
Sinad témát visszahoznám kicsit :D

Mennyire hitelesek ezek a mérések az https://www.audiosciencereview.com -on? Kicsit furcsa számomra, hogy csúcskészülékek véreznek el a méréseken, ezzel szemben pl. a Denonok tarolnak, illetve azok újramérése után jobb eredmények születnek gondolkodik.gif. Pl. Emotiva RMC-1 szintjét majdnem hozza egy Denon X3600, képtelenség szerintem.
Különösen érdekes ez pl. hasonló kategóriás Denon és Marantz vasaknál, ahol kb. 99 % -ban azonos a két készülék, pl. a dac, felépítés, trafó stb. Ezeket a hibákat komolyan nem tudják a tervezőmérnökök egy ekkora multinál?

Persze utána a diszkurzusokban mindig oda lyukad ki a történet -párat elolvasva-, hogy ez csak egy adat, amiben jobb. Mennyit számít ez az egy adat?
Szerintem ez kb. úgy működik, hogy most a SINAD lett a fő mérce ("divat"). A jó üzleti érzékkel rendelkező gyártók meg gyorsan reagálnak erre, kigyúrják a készülékeiket erre (mint a PC-s hardverek tesztprogramokra gyúrása).
Azért kíváncsi lennék, vakteszten mit lehetne ebből hallani.. :D

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

thxfan írta:
2020.11.25., szer. 10:12
Persze utána a diszkurzusokban mindig oda lyukad ki a történet -párat elolvasva-, hogy ez csak egy adat, amiben jobb. Mennyit számít ez az egy adat?
Egy adat nem adat, szokták mondani. Szerintem nem triviális feladat meghatározni, hogy egy-egy mérési adat milyen hatást gyakorol a hallható dolgokra.
Szubjektíven simán szerepelhet (persze nem feltétlenül) jobban egy gyengébb mérési eredményeket felmutató készülék, mint egy jobb mérési eredményekkel rendelkező.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Fish írta:
2020.11.25., szer. 08:38


Nekem volt hozzá szerencsém és brutálisan jó cucc, de 4-5misi egy prociért ,nekem már meredek! :D
Kérdés hogy hogyan teljesít a kategória társaihoz képest! Mert hogy egy 8805 -öt vagy AVM60-at lenyom OK hiszen 2-3x az ára, ezért ez el is várható!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

Quetz írta:
2020.11.25., szer. 10:09
Arrol nem beszélve, hogy a "Acurus ASPEQT Room Correction kit" még 2500 dodo, ami vicc kategória. Ennyiért láttam AVM60-t újonnan a black friday leárazások miatt.
Azért egy ilyen rendszert nagí duzzogva elfogadnék ,ha ajiba adnák: :D

http://www.acurusav.com/
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

thxfan írta:
2020.11.25., szer. 10:12
Sinad témát visszahoznám kicsit :D

Mennyire hitelesek ezek a mérések az https://www.audiosciencereview.com -on? Kicsit furcsa számomra, hogy csúcskészülékek véreznek el a méréseken, ezzel szemben pl. a Denonok tarolnak, illetve azok újramérése után jobb eredmények születnek gondolkodik.gif. Pl. Emotiva RMC-1 szintjét majdnem hozza egy Denon X3600, képtelenség szerintem.
Különösen érdekes ez pl. hasonló kategóriás Denon és Marantz vasaknál, ahol kb. 99 % -ban azonos a két készülék, pl. a dac, felépítés, trafó stb. Ezeket a hibákat komolyan nem tudják a tervezőmérnökök egy ekkora multinál?

Persze utána a diszkurzusokban mindig oda lyukad ki a történet -párat elolvasva-, hogy ez csak egy adat, amiben jobb. Mennyit számít ez az egy adat?
Hiteles mérések, csak venni kell egy AP-t pár tizezer dollárért és megtudod magadnak is mérni. Ha elolvastad a mérést, akkor te is tudod, hogy a kiváló értékek úgy születtek, hogy a végfok szekciót Amir lekapcsolta a DAC-ról. Ezzel javult kb 20dB-t a SINAD. Ezt amúgy régóta mondják a szak fórumokon, hogy a gyártók processzorai olyan AVR-ek, amikből kiszerelték a végfokokat. Ezt most a mérések is alátámasztják. Az Emotiva ugyanazokból az 5 dolláros alkatrészekből építkezik, mint a Denon, szóval nagy csodák nincsenek. Csak amíg nem voltak mérések, addig el lehetett hitetni az emberekkel, hogy az audio nirvánához a butik márkákon keresztül vezet az út.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Sinad témát visszahoznám kicsit :D

Mennyire hitelesek ezek a mérések az https://www.audiosciencereview.com -on? Kicsit furcsa számomra, hogy csúcskészülékek véreznek el a méréseken, ezzel szemben pl. a Denonok tarolnak, illetve azok újramérése után jobb eredmények születnek gondolkodik.gif. Pl. Emotiva RMC-1 szintjét majdnem hozza egy Denon X3600, képtelenség szerintem.
Különösen érdekes ez pl. hasonló kategóriás Denon és Marantz vasaknál, ahol kb. 99 % -ban azonos a két készülék, pl. a dac, felépítés, trafó stb. Ezeket a hibákat komolyan nem tudják a tervezőmérnökök egy ekkora multinál?

Persze utána a diszkurzusokban mindig oda lyukad ki a történet -párat elolvasva-, hogy ez csak egy adat, amiben jobb. Mennyit számít ez az egy adat?
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Fish írta:
2020.11.25., szer. 08:38
TSanyi írta:
2020.11.25., szer. 07:00
Acurus-a talán nincs is itt senkinek, vagy nem is birtokolt? gondolkodik.gif
Nekem volt hozzá szerencsém és brutálisan jó cucc, de 4-5misi egy prociért ,nekem már meredek! :D
Arrol nem beszélve, hogy a "Acurus ASPEQT Room Correction kit" még 2500 dodo, ami vicc kategória. Ennyiért láttam AVM60-t újonnan a black friday leárazások miatt.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

TSanyi írta:
2020.11.25., szer. 07:00
Acurus-a talán nincs is itt senkinek, vagy nem is birtokolt? gondolkodik.gif
Nekem volt hozzá szerencsém és brutálisan jó cucc, de 4-5misi egy prociért ,nekem már meredek! :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Acurus-a talán nincs is itt senkinek, vagy nem is birtokolt? gondolkodik.gif

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Fish írta:
2020.11.25., szer. 00:10
Aztán ezek felett pedig ott vannak a nagy ágyúk ,Lyngdorf,Trinnov,Acurus,JBL Synthesis stb... van még biztosan ,ezek jutnak eszembe...
Storm Audio ;)

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

Nekem volt 8802a malacom, és nagyon szerettem! Az arcam jó zenén is(Av860 om lett a malac után) de a malac azt picit jobban tudta,vagy legalább is nekem jobban tetszett ,ahogyan a malac zenélt, viszont mozin elvérzik az av860,mc10,Avm60 -hez képest, ezek jobbak mozin ezt el kell ismerni,legalább is én így hallom,érzem,.és nem csak a bemérő rendszerek miatt..
Ami megveri ezeket az az újabb emok xmc2,RMC-1, viszont ezek meg tele bug-al, persze együtt lehet vele élni, de bosszantó is tud lenni..aprókra kell gondolni, de most már van dirac is...szóval ezek felé emeli az emot ,ha nem is sokkal..

Aztán ezek felett pedig ott vannak a nagy ágyúk ,Lyngdorf,Trinnov,Acurus,JBL Synthesis stb... van még biztosan ,ezek jutnak eszembe...

Mindig mindennél van jobb,vagy másabb..

egy biztos,mind marha jó készülék ,egyikre sem lehet azt mondani ,hogy rossz vagy jóval gyengébb a másiknál..és legtöbbször izlés kérdése is a dolog..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Ipszilon
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2014.04.01., kedd 10:11
Értékelés: 18

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Ipszilon »

Marantz AV8805
popi.jpg
popi.jpg (266.36 KiB) Megtekintve 1870 alkalommal

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

Av860 hátsó:
Kép

MC10 hátsó:
Kép
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szigony »

Nekem Marantz AV8801 volt és ezt váltotta a Lexicon MC10. Itt még markánsabb volt a különbség. Én is elégedett vagyok vele. Nagyon jó választás volt. Azért egy XLR in és 2.subwoofernek is elférhetett volna egy XLR. 4790GBP-be szintén beleférhetett volna, hogy a menüben az Arcam-ot "átsatírozzák" Lexicon-ra... Emotiva XPR5 és Arendal 1723 rendszerben ezeket leszámítva eddig hibátlan a teljesítménye.

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

En tojok ra mi van benne, ha nalam mindenben lemosta a marantzot 2/3 ad aron. Beszeltem a csokaval a hifi corner-nel, mivel kifuto modell es vettek 80 db ot igy kaptak oriasi kedvezmenyt. DeLorean irta privatban es tok egyetertek vele a Marantz ugy szolt mintha egy fuggony lett volna elotte.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”