Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

LIMAR írta:
2020.11.25., szer. 14:06
nadtom írta:
2020.11.25., szer. 01:41
.....Azt se felejtsük el, hogy egy audio pc sokkal inkább a felhasználó igényeire szabható, illetve nem kell 3-4év múlva kidobni, ha jön egy újabb csodaszabvány, vagy tudomisénmi, hanem elég egy szoftver csere és kész.....
Tudom, hogy felesleges reagálnom, de miért kéne kidobni 3-4 múlva egy hálózati lejátszót.
Az én Lumin A1-em kb. 8 éve megvan, eszem ágában nincs kidobni, hatalmas késztetést se érzek arra, hogy váltsak.
8 év után is az élvonalba tartozik mind kivitelben, mind hangminőségben.
Rendszeresen küldi a gyártó a frissítéseket, azokat automatikusan lehet telepíteni egy kattintással és aztán megy minden tovább.
Egy biztos, baromi unalmas azok élete, akiknek a céljuk a folyamatos útkeresés és nem a megérkezés.
Biztos vagyok benne hogy így van.
De hiába sokak célja a Ferrari, legtöbben mégis kénytelenek utat keresni mindenféle Opelekkel, Toyotákkal, meg Suzukikkal. Ilyenek ezek a mocskos anyagiak.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

LIMAR írta:
2020.11.25., szer. 14:06
nadtom írta:
2020.11.25., szer. 01:41
.....Azt se felejtsük el, hogy egy audio pc sokkal inkább a felhasználó igényeire szabható, illetve nem kell 3-4év múlva kidobni, ha jön egy újabb csodaszabvány, vagy tudomisénmi, hanem elég egy szoftver csere és kész.....
Tudom, hogy felesleges reagálnom, de miért kéne kidobni 3-4 múlva egy hálózati lejátszót.
Az én Lumin A1-em kb. 8 éve megvan, eszem ágában nincs kidobni, hatalmas késztetést se érzek arra, hogy váltsak.
8 év után is az élvonalba tartozik mind kivitelben, mind hangminőségben.
Rendszeresen küldi a gyártó a frissítéseket, azokat automatikusan lehet telepíteni egy kattintással és aztán megy minden tovább.
Egy biztos, baromi unalmas azok élete, akiknek a céljuk a folyamatos útkeresés és nem a megérkezés.
A Lumin egy olyan termék, ami kivétel. Példás terméktámogatás, de megkérik az árát. Bárcsak általános lenne. Ha tudnál mutatni 10-15 különféle árkategóriájú hálózati lejátszót, amelyre állnak a fentiek, az biza igen jó lenne...
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

nadtom írta:
2020.11.25., szer. 01:41
.....Azt se felejtsük el, hogy egy audio pc sokkal inkább a felhasználó igényeire szabható, illetve nem kell 3-4év múlva kidobni, ha jön egy újabb csodaszabvány, vagy tudomisénmi, hanem elég egy szoftver csere és kész.....
Tudom, hogy felesleges reagálnom, de miért kéne kidobni 3-4 múlva egy hálózati lejátszót.
Az én Lumin A1-em kb. 8 éve megvan, eszem ágában nincs kidobni, hatalmas késztetést se érzek arra, hogy váltsak.
8 év után is az élvonalba tartozik mind kivitelben, mind hangminőségben.
Rendszeresen küldi a gyártó a frissítéseket, azokat automatikusan lehet telepíteni egy kattintással és aztán megy minden tovább.
Egy biztos, baromi unalmas azok élete, akiknek a céljuk a folyamatos útkeresés és nem a megérkezés.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

dgyuri írta:
2020.11.25., szer. 12:02
Mondja ezt olyasvalaki, aki maga is gyárt/értékesít audio PC-ket.. nem is olcsókat. Nem érzed az összeférhetetlenség illatát? :tutiok: Talán a saját helyén kéne kezelni a dolgokat, mert most gyaníthatóan, egy önös üzleti érdekeit féltő ember hozzászólását olvasom.
Wittao meglehetősem konfrontatív taktikát követ itt a fórumon, de ezúttal mellé kell állnom. Talán érdemes elgondolkodnod azon, hogy ha valaki egy technikai megoldást preferál és annak megfelelő készülékeket is gyárt, akkor vélhetően azért teszi, mert szerinte az egyik kiemelkedően jó opció. Nem kell minden kijelentés mögött anyagi érdeket látni, vagy ha van is, szerintem legtöbbünknél nem írja felül a privát véleményünket. Egy ilyen apró piacon, mint a pár ezer hazai hifista, butaság lenne aprópénzre váltani a szavunkat.

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

wittao írta:
2020.11.25., szer. 10:19
Ha valaki vitatott itt barmit is az Te vagy. Ha valaki nagy hatarozottsaggal kijelentett dolgokat, az is Te vagy.
Tobben csupan megprobaltuk felhivni a figyelmedet a PC-s audio lejatszas teruletevel kapcsolatos ismereti hianyossagaidra.
Es mivel meglehetosen szemellenzosen a halozati lejatszok jelentik “A” megoldast szamodra, magam reszerol emiatt irtam, hogy szerencses vagy, mert van erre egy kulon topik itt a forumon.
Se ar kerdesben, ar/teljesitmeny kerdesben itt nem volt sok vita. PC-t is lehet venni/csinalni olcsoert es draga penzert, ami igaz a dedikalt halozati lejatszasra is.
Mondja ezt olyasvalaki, aki maga is gyárt/értékesít audio PC-ket.. nem is olcsókat. Nem érzed az összeférhetetlenség illatát? :tutiok:
Talán a saját helyén kéne kezelni a dolgokat, mert most gyaníthatóan, egy önös üzleti érdekeit féltő ember hozzászólását olvasom.

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

KopaszKutya írta:
2020.11.25., szer. 06:35
Gyuri ne vedd támadásnak, de szerintem is érdemes számításba venni az Audio PC-t. Nem feltétlen neked, csak úgy általánosságban írom.

Nekem komoly hálózati lejátszóm még nem volt, de nálam is a kis Bodor PC nagy MZ/X USB kártyával és TMP ANT SE DAC-al kb. 350eFt körül volt. Daphile-al zenére, Windows 10 filmhez nekem elég.
Tőled nem veszem támadásnak... ;)
Az a helyzet, volt egy kérdése a srácnak, hogy a láncához mit lenne érdemes venni, mert ugye van neki egy belépő szintű dacja, miközben a lánc többi eleme magasan felette áll annak a dacnak. Erre mondtam/javasoltam neki az Auralic Minit (lineáris táppal), ami 130-ért van most használtan itt a fórumon. Aztán elmondtam azt is, hogy mennyivel egyszerűbb vele az élet. Na, ez elindított egy lavinát...
Nem trollkodni jöttem ide, de nem hagyhattam figyelmen kívül azt a tényt, hogy 130e-ért lehet egy igen jó minőségű hálózati lejátszója, ami tkp. független a pc-től, így szabadabb/kényelmesebb/nagyobb a mozgástér. Aztán már a mozihang is ide lett keverve, meg a Lumin is, meg az is, hogy tkp. a Pioneer N70 egy gagyi, mert sokkal olcsóbb dacok is leverik... :smile29:
Bexarás, hogy tudnak egyesek koncepciót fabrikálni mindenből... igazi b@lsevik tempó... Én teljesen jószándékúan közelítettem egy kérdéshez, de el lettem küldve a pi@@ába szép szelíden.
És, tudod, volt már itt használtan 180e-ért makulátlan állapotú N50AE is, ami szintén egy igen jó hangú hálózati lejátszó. Nos,180e-ért én egy normális dacot nem tudnék venni újonnan, nem hogy egy komplett lejátszót, igaz, használtan. Gondold végig... veszel egy N50AE-t 180-ért, bedugod a konnektorba és szól...mint egy CD játszó. Nehogy meg akarjon győzni arról bárki, hogy ennél egyszerűbb, olcsóbb és jobb az audio PC+dac.
Vagy ott a Node 2i, ami szintén kiváló lejátszó 220e-ért és szintén önálló eszköz, igen jó hanggal. Persze, hogy van nála jobb, mert határ a csillagos ég, de ennyi pénzért ajándék az a hang, amit nyújt és ami szintén szokott előfordulni itt is másodkézből, 160-180e környékén. Én ennyiből bizony nem sok mindent tudnék venni, ami számomra megfelelő hangminőséget produkál. Aztán persze lehet azon is lovagolni, hogy mi az a "jó hang", de azt is tudjuk, hogy ez is mennyire ember és ízlésfüggő.
Ergo, az elvakultság nem visz semerre... előre biztosan nem. Csak a segítő szádkék volt az oka, hogy adtam egy javaslatot, bár ne tettem volna.
Itt még rosszabb a helyzet, mint a "másik oldalon" basszus... El is búcsúzok tőled (és minden jóakarótól) innen erről a fórumról, mert az én időm drága ahhoz, hogy szájkaratézzak itt a "mesterekkel".. Aki akart, eddig is elért privátban.
Csaó!
:trash:

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Gyuri ne vedd támadásnak, de szerintem is érdemes számításba venni az Audio PC-t. Nem feltétlen neked, csak úgy általánosságban írom.

Nekem komoly hálózati lejátszóm még nem volt, de nálam is a kis Bodor PC nagy MZ/X USB kártyával és TMP ANT SE DAC-al kb. 350eFt körül volt. Daphile-al zenére, Windows 10 filmhez nekem elég.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 14:48
wittao írta:
2020.11.24., kedd 14:35
Azt javaslom Gyuri egy picit tanulmanyozd a piacot, hogy mit tudnak a ma is kaphato audioPC-k, akar 500.000-1.000.000-1.500.000 Ft arsavban, lehet kapsz uj informaciokat mind hardveres mind szoftveres megoldasok teren.
Az N70AE egy kivalo lejatszo, en is szoktam ajanlani, de ahogy az erenyeit, ugy a korlatait is ki kell hangsulyozni. Van olyan dedikalt dac a piacon nala olcsobban, ami zavarba hozza, tobb ismerosom is csak futomukent hasznalta. De hangsulyozom, en barmelyik megoldast elfogadom, csupan a tisztanlatas vegett irtam amit.
Lehet hogy zavarba hozza egy olcsóbb dac, no de ahhoz hol a forrás? Mert forrás oldalon el lehet égetni még milliókat, az N70 meg 500e-ért hozza a jó/kiváló hangminőséget. Hiába egy esetlegesen olcsóbb és esetleg jobb hangú dac, ha el fog vérezni jó forrás hiányában. Audio PC-t ne is említs, mert az még további 500e alsó hangon. Akkor miről beszélünk? Ár/értékben is kellene gondolkodni, nem csak úgy, hogy létezik az N70-nél jobb hangú dac... (én egyébként nem is állítottam soha, hogy nincs nála jobb) mindössze annyit próbálok meg megértetni a nagyérdeművel, hogy adott keretből (500e) én nem tudnék nála jobb alternatívát, olyat, ami önmagában zenél, mindenféle külső támogatás nélkül. Ja, persze, erősítő azért hozzá is kelleni fog.
Azt se felejtsük el, hogy egy audio pc sokkal inkább a felhasználó igényeire szabható, illetve nem kell 3-4év múlva kidobni, ha jön egy újabb csodaszabvány, vagy tudomisénmi, hanem elég egy szoftver csere és kész.
Én speciel, egy Asus STX II hangkártyát használok az audio pc-ben, az a dac/előfok, így az N70-el összemérhető az ára, a hangja szerintem már kevésbé (az audio pc javára).
Volt usb/spdif átalakítóm, dacom, előfokom de lecseréltem az Asus-ra.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

supravox írta:
2020.11.24., kedd 16:49
dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 08:12
voges írta:
2020.11.23., hétf. 17:41


Igazából tudatos volt,csak Dyno-hoz való erőt amig oda jutottam jó párat ki kellet tapasztalni és az Electrocompaniet lett a befutó.
A 100ezres ár igazából egy kiinduló pont.Szerintem dac-okknál is simán mellé lehet nyúlni,és ahogy olvasgattam nem feltétlenül mindig a drágább a jobb.
Nálam eddig a drágább jobb is volt. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet melléfogni, mert lehet, de ha alaposan és megfontoltan vásárolsz, akkor azért kicsi az esélye, hogy egy 4x drágább dac nem lesz jobb, vagy esetleg még rosszabb is lesz, mint amid most van. Kínai dacok között vannak csodák, amikre mindkét eset ráillhet, tehát olcsón jó, drágábban nem annyira. Millió gyártó, millió típus. Szerintem lottó megvenni sokukat. Ettől függetlenül vannak felkapott és "állítólag" jó kínai dacok. Nekem egy sem volt. Volt 5-6 dacom, most hálózati lejátszót használok, mert meg vagyok győződve róla, hogy akár jobb is lehet, mint audio-pc/dac együtt, csak jóval olcsóbban. Plusz ez sokkal kényelmesebb, mert teljesen el tudok szakadni a pc-től, ha saját zenéket hallgatok. Szóval van sok lehetőség. A jelenlegi használt piaci kínálat elég satnya, ami azt illeti, mert kerestem-kerestem, de alig találtam olyat, ami nem méregdrága és megállná a helyét a láncodban is.
Ez valami vicc? bravo.gif
Örülök hogy jól mulatsz.. 36_1_11.gif

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 08:12
voges írta:
2020.11.23., hétf. 17:41
dgyuri írta:
2020.11.23., hétf. 15:07


Akkor nekifutok még egyszer: viewtopic.php?f=31&t=152511
Ez az Auralic Mini erős kezdés lenne. Androiddal nehézkes a távvezérlése, mert alapvetően Apple-re lett tervezve.
Ez nem csak dac, hanem egy hálózati lejátszó, ami magasan jobb hangminőségre képes, mint a jelenlegi dacod. Olvass utána kicsit..
Igazából tudatos volt,csak Dyno-hoz való erőt amig oda jutottam jó párat ki kellet tapasztalni és az Electrocompaniet lett a befutó.
A 100ezres ár igazából egy kiinduló pont.Szerintem dac-okknál is simán mellé lehet nyúlni,és ahogy olvasgattam nem feltétlenül mindig a drágább a jobb.
Nálam eddig a drágább jobb is volt. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet melléfogni, mert lehet, de ha alaposan és megfontoltan vásárolsz, akkor azért kicsi az esélye, hogy egy 4x drágább dac nem lesz jobb, vagy esetleg még rosszabb is lesz, mint amid most van. Kínai dacok között vannak csodák, amikre mindkét eset ráillhet, tehát olcsón jó, drágábban nem annyira. Millió gyártó, millió típus. Szerintem lottó megvenni sokukat. Ettől függetlenül vannak felkapott és "állítólag" jó kínai dacok. Nekem egy sem volt. Volt 5-6 dacom, most hálózati lejátszót használok, mert meg vagyok győződve róla, hogy akár jobb is lehet, mint audio-pc/dac együtt, csak jóval olcsóbban. Plusz ez sokkal kényelmesebb, mert teljesen el tudok szakadni a pc-től, ha saját zenéket hallgatok. Szóval van sok lehetőség. A jelenlegi használt piaci kínálat elég satnya, ami azt illeti, mert kerestem-kerestem, de alig találtam olyat, ami nem méregdrága és megállná a helyét a láncodban is.
Ez valami vicc? bravo.gif
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

Indy írta:
2020.11.24., kedd 16:01
Barátom egy N70-et cserélt le habozás nélkül (egyetértettem vele) egy 250k-s audio PC-re, hozzá egy PP Red USB kábellel csatlakoztatott Bladelius DAC. Elég nagy ugrás volt minden tekintetben egy N70-ről. Azóta már egy Lumin A1 húzza a talpalávalót nála...
Azért a vége csak egy Lumin lett. :D
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Indy írta:
2020.11.24., kedd 16:26
dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 16:18
Indy írta:
2020.11.24., kedd 16:01
Barátom egy N70-et cserélt le habozás nélkül (egyetértettem vele) egy 250k-s audio PC-re, hozzá egy PP Red USB kábellel csatlakoztatott Bladelius DAC. Elég nagy ugrás volt minden tekintetben egy N70-ről. Azóta már egy Lumin A1 húzza a talpalávalót nála...
Ha a pénz nem számít... akkor semmi nem drága. Még a Bladelius sem, meg a Lumin A1 sem. Pff, még jó, hogy jobb egy N70-nél. Viszonylag könnyű eset ám, mikor valaki cserél egy 500 ezres lejátszót 2.2 milliósra. De a Bladelius sem Sokol kategória. :D
Matek:

- audio pc 250k
- PP Red 75k
- Bladelius usb dac 110k

Ezek mind új árak, ennyiért vette. Az N70-et is újonnan vette. :smile29:
Ez is egy vélemény... :D

És a Lumin mit keres akkor a felsorolásban? Kellet még egy kis megerősítés? :smile53:

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 16:18
Indy írta:
2020.11.24., kedd 16:01
Barátom egy N70-et cserélt le habozás nélkül (egyetértettem vele) egy 250k-s audio PC-re, hozzá egy PP Red USB kábellel csatlakoztatott Bladelius DAC. Elég nagy ugrás volt minden tekintetben egy N70-ről. Azóta már egy Lumin A1 húzza a talpalávalót nála...
Ha a pénz nem számít... akkor semmi nem drága. Még a Bladelius sem, meg a Lumin A1 sem. Pff, még jó, hogy jobb egy N70-nél. Viszonylag könnyű eset ám, mikor valaki cserél egy 500 ezres lejátszót 2.2 milliósra. De a Bladelius sem Sokol kategória. :D
Matek:

- audio pc 250k
- PP Red 75k
- Bladelius usb dac 110k

Ezek mind új árak, ennyiért vette. Az N70-et is újonnan vette. :smile29:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Indy írta:
2020.11.24., kedd 16:01
Barátom egy N70-et cserélt le habozás nélkül (egyetértettem vele) egy 250k-s audio PC-re, hozzá egy PP Red USB kábellel csatlakoztatott Bladelius DAC. Elég nagy ugrás volt minden tekintetben egy N70-ről. Azóta már egy Lumin A1 húzza a talpalávalót nála...
Ha a pénz nem számít... akkor semmi nem drága. Még a Bladelius sem, meg a Lumin A1 sem. Pff, még jó, hogy jobb egy N70-nél. Viszonylag könnyű eset ám, mikor valaki cserél egy 500 ezres lejátszót 2.2 milliósra. De a Bladelius sem Sokol kategória. :D

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

Barátom egy N70-et cserélt le habozás nélkül (egyetértettem vele) egy 250k-s audio PC-re, hozzá egy PP Red USB kábellel csatlakoztatott Bladelius DAC. Elég nagy ugrás volt minden tekintetben egy N70-ről. Azóta már egy Lumin A1 húzza a talpalávalót nála...
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Dorian írta:
2020.11.24., kedd 15:10
dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 14:24
Nem muszáj látnod a kijelzőt... CD korszakában sem láttuk, csak "odaböktünk" a távval, hogy a következő track-re ugorjon. :rolleyes:
De mondok még valamit.. a külső dacok jelentős része nem beépített tápos, hanem külsős. Nos, ha így van, akkor 3 db dobozod lesz minimum a polcon. USB kábelből és tápkábelből is több kell, meg még esetleg egy lineáris táp, hogy szóljon már valahogy az a dac... ami megint költség. Te is tudod, egy-egy jobb kábel mennyibe kerül... És akkor még nem beszéltünk a windows frissítésekről plusz/és a szeretett szoftverünk hülyeségeiről.
Soha többé pc, azt mondom. Egy dedikált hálózati lejátszóval könnyű az élet és remek (lehet) a hangminőség is, szerintem olcsóbban, mint a PC-s vonal. De nem kell velem egyetérteni, hiszen mindenki mást szeret. Így szép az élet. :napsut:
Hogyne lenne muszáj látni a kijelzőt, hiszen azon választod ki, hogy melyik albumot, számot szeretnéd meghallgatni.
USB kábelből nem kell több, egyetlen egy kell. Tápkábelből kell egyel több. Olyan DAC-ot kell venni, amihez nem kell külön másik táp, hogy szóljon valahogy. Windowst pedig nem használok zenehallgatásra, így nem foglalkoztatnak a hülyeségei.

Árak tekintetében én nem játszom olyan magas ligában (és nem is szeretnék). Bodor-féle kis PC-t (2x2 körös lineáris táp, órajelezett USB kártya, passzív hűtés) használtan vettem tudod mennyiért? 110-ért. :D DAC-om használt ára is kb. ennyi lehet. És jó. Utóbbi helyett még beneveznék drágábbra, PC-ből is vannak jobban meg drágábbak, de feleslegesnek tartom. Ja, és a másik lényeg: a PC így mozira is használható, így 2:1 megoldás, ráadásul olyan minőségi-szintű akusztikai korrekciót lehet vele művelni, ami a nekem lévő Audyssey MultEQ-XT32-t nagyon-nagyon elveri, de sokak szerint a Dirac-ot is megeszi.
Ha már szól a zene és léptetni akarsz, ahhoz nem kell látnod a kijelzőt.
USB kábelből pont eggyel kell több neked, mint nekem. Nekem egy sem kell.
Nem mindenki úgy választ dacot, hogy "kivéve külső táposat."
Tápkábel sem 5 forint. mert lehet az 100e is... te is tudod.
Akkor neked kb. 250e-be van a cucc. Ha ezt hálózati lejátszóra költötted volna, akkor hallhattál volna ilyet is szólni, akkor sejtenéd, miről zagyválok itt. :napsut: Ez nem azt jelenti, hogy rosszul döntöttél, csak annyit jelent, hogy még nem próbáltál együtt élni hálózati lejátszóval. Én már éltem együtt PC-vel és külső daccal, tehát megtapasztaltam a másik oldal szépségét is.
Filmről nem esett szó eddig, de ha már... én sztereóban mozizok. Arra pl. kiváló a lejátszó. Magát a film lejátszást egy 20e forintos kínai box végzi, szinte tökéletesen, szinte makulátlan képminőségben. A mozi hang nálam sokadik helyen áll, már ami a sokpontegyet illeti, mert az már régóta nem hoz lázba.

Sokféleképpen lehet hozzáállni a dolgokhoz. Én csak annyit mondtam a legelején is, hogy én átpártoltam a hálózati lejátszók oldalára. Elmondtam az indokaimat is, de nem mondtam olyat, hogy "lehetetlen" a másik oldal, sőt.. de engedtessék meg, hogy legyen már valami jó alternatíva PC helyett. :napsut:

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 14:24
Nem muszáj látnod a kijelzőt... CD korszakában sem láttuk, csak "odaböktünk" a távval, hogy a következő track-re ugorjon. :rolleyes:
De mondok még valamit.. a külső dacok jelentős része nem beépített tápos, hanem külsős. Nos, ha így van, akkor 3 db dobozod lesz minimum a polcon. USB kábelből és tápkábelből is több kell, meg még esetleg egy lineáris táp, hogy szóljon már valahogy az a dac... ami megint költség. Te is tudod, egy-egy jobb kábel mennyibe kerül... És akkor még nem beszéltünk a windows frissítésekről plusz/és a szeretett szoftverünk hülyeségeiről.
Soha többé pc, azt mondom. Egy dedikált hálózati lejátszóval könnyű az élet és remek (lehet) a hangminőség is, szerintem olcsóbban, mint a PC-s vonal. De nem kell velem egyetérteni, hiszen mindenki mást szeret. Így szép az élet. :napsut:
Hogyne lenne muszáj látni a kijelzőt, hiszen azon választod ki, hogy melyik albumot, számot szeretnéd meghallgatni.
USB kábelből nem kell több, egyetlen egy kell. Tápkábelből kell egyel több. Olyan DAC-ot kell venni, amihez nem kell külön másik táp, hogy szóljon valahogy. Windowst pedig nem használok zenehallgatásra, így nem foglalkoztatnak a hülyeségei.

Árak tekintetében én nem játszom olyan magas ligában (és nem is szeretnék). Bodor-féle kis PC-t (2x2 körös lineáris táp, órajelezett USB kártya, passzív hűtés) használtan vettem tudod mennyiért? 110-ért. :D DAC-om használt ára is kb. ennyi lehet. És jó. Utóbbi helyett még beneveznék drágábbra, PC-ből is vannak jobban meg drágábbak, de feleslegesnek tartom. Ja, és a másik lényeg: a PC így mozira is használható, így 2:1 megoldás, ráadásul olyan minőségi-szintű akusztikai korrekciót lehet vele művelni, ami a nekem lévő Audyssey MultEQ-XT32-t nagyon-nagyon elveri, de sokak szerint a Dirac-ot is megeszi.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 14:48
wittao írta:
2020.11.24., kedd 14:35
Azt javaslom Gyuri egy picit tanulmanyozd a piacot, hogy mit tudnak a ma is kaphato audioPC-k, akar 500.000-1.000.000-1.500.000 Ft arsavban, lehet kapsz uj informaciokat mind hardveres mind szoftveres megoldasok teren.
Az N70AE egy kivalo lejatszo, en is szoktam ajanlani, de ahogy az erenyeit, ugy a korlatait is ki kell hangsulyozni. Van olyan dedikalt dac a piacon nala olcsobban, ami zavarba hozza, tobb ismerosom is csak futomukent hasznalta. De hangsulyozom, en barmelyik megoldast elfogadom, csupan a tisztanlatas vegett irtam amit.
Lehet hogy zavarba hozza egy olcsóbb dac, no de ahhoz mi a forrás? Mert forrás oldalon el lehet égetni még milliókat, az N70 meg 500e-ért hozza a jó/kiváló hangminőséget. Hiába egy esetlegesen olcsóbb és esetleg jobb hangú dac, ha el fog vérezni jó forrás hiányában. Audio PC-t ne is említs, mert az még további 500e alsó hangon. Akkor miről beszélünk? Ár/értékben is kellene gondolkodni, nem csak úgy, hogy létezik az N70-nél jobb hangú dac... (én egyébként nem is állítottam soha, hogy nincs nála jobb) mindössze annyit próbálok meg megértetni a nagyérdeművel, hogy adott keretből (500e) én nem tudnék nála jobb alternatívát, olyat, ami önmagában zenél, mindenféle külső támogatás nélkül. Ja, persze, erősítő azért hozzá is kelleni fog. :smile53:

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

wittao írta:
2020.11.24., kedd 14:35
Azt javaslom Gyuri egy picit tanulmanyozd a piacot, hogy mit tudnak a ma is kaphato audioPC-k, akar 500.000-1.000.000-1.500.000 Ft arsavban, lehet kapsz uj informaciokat mind hardveres mind szoftveres megoldasok teren.
Az N70AE egy kivalo lejatszo, en is szoktam ajanlani, de ahogy az erenyeit, ugy a korlatait is ki kell hangsulyozni. Van olyan dedikalt dac a piacon nala olcsobban, ami zavarba hozza, tobb ismerosom is csak futomukent hasznalta. De hangsulyozom, en barmelyik megoldast elfogadom, csupan a tisztanlatas vegett irtam amit.
Lehet hogy zavarba hozza egy olcsóbb dac, no de ahhoz hol a forrás? Mert forrás oldalon el lehet égetni még milliókat, az N70 meg 500e-ért hozza a jó/kiváló hangminőséget. Hiába egy esetlegesen olcsóbb és esetleg jobb hangú dac, ha el fog vérezni jó forrás hiányában. Audio PC-t ne is említs, mert az még további 500e alsó hangon. Akkor miről beszélünk? Ár/értékben is kellene gondolkodni, nem csak úgy, hogy létezik az N70-nél jobb hangú dac... (én egyébként nem is állítottam soha, hogy nincs nála jobb) mindössze annyit próbálok meg megértetni a nagyérdeművel, hogy adott keretből (500e) én nem tudnék nála jobb alternatívát, olyat, ami önmagában zenél, mindenféle külső támogatás nélkül. Ja, persze, erősítő azért hozzá is kelleni fog.

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

wittao írta:
2020.11.24., kedd 11:15
dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 10:55
Dorian írta:
2020.11.24., kedd 08:53


Ezt nem igazán értem. Mitől kényelmesebb?
Van egy CD játszó méretű dobozom, mappaszintű színes kijelzővel, borítóképekkel, fizikai távirányítóval, és-vagy ha nagyon kell, androidos mobil vezérlő felülettel. PC közelébe sem kell mennem és akár a mobilomat sem kell állandóan tapiznom, hogy tracket, albumot, bemenetet, forrást váltsak, mert van kijelzőm és infrás fizikai távirányítóm is. Tehát, leülök a kanapéra, onnan kezelem bekapcsolástól egészen a kikapcsolásig. Nincs USB kábel, nem vagyok pc közelébe kényszerülve, hogy ne kelljen már egy 10 méteres USB kábel. :rolleyes: Nem kell "drága" audio PC sem és nem kell előfizetnem valamilyen kliensre/szerverre/lejátszó programra, hogy ne bukjak a hangminőségen, mert ugye az audio PC egy dolog, de pl. egy JRiver sem ingyen van, sőt... Valamint, nem kell beállításokkal, plug-in-ekkel babrálni sem, mert tkp. plug and play az eszköz. Ennyi lenne dióhéjban. Nekem ezt jelenti a "kényelmesebb" fogalma.
Szerintem inkabb ezek egyeni preferenciak, kinek mi a “kenyelmesebb”.

Egy halozati lejatszo kijelzojet a legtobbunk 3-4m tavolsagbol ahonnan zenet hallgatunk meglehetosen keves sikerrel kezel. Ezalol kivetel, ha fejes rendszer van es az ember mellett van a lejatszo.
Egy PC eseten ma mar el lehet mondani, hogy szuksegtelen a kijelzo (legfeljebb elso konfiguralaskor, de tudjuk egy halozati lejatszo elso konfiguralasa sem mindig leanyalom). Ott egy tab vagy telefon a tavvezerlo. Nincs semmilyen kabel, hanem nezegetheted az albumot a tabon, bibliografiat olvasgathatsz, navigalhatsz a mappaid kozott stb.
Egy bizonyos szint felett mar plug&play az audioPC, kerheto ugy is.
Ahogy emlitetted a kanapen ulsz kikapcsolastol bekapcsolasig.
Valóban, csakhogy hamar beleszaladunk a 7-800 ezres ársávba, ami azért semennyire sem baráti. Persze kinek mi a baráti ár.. :rolleyes: Ennyiért már van alternatíva, ami simán lehet jobb, mint az audio PC. Ja és még mindig nincs dac. De valóban, a kezelhetősége közelít egy 100 ezres gagyi hálózati lejátszóéhoz. :smile53:

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Dorian írta:
2020.11.24., kedd 11:47
dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 10:55
Dorian írta:
2020.11.24., kedd 08:53


Ezt nem igazán értem. Mitől kényelmesebb?
Van egy CD játszó méretű dobozom, mappaszintű színes kijelzővel, borítóképekkel, fizikai távirányítóval, és-vagy ha nagyon kell, androidos mobil vezérlő felülettel. PC közelébe sem kell mennem és akár a mobilomat sem kell állandóan tapiznom, hogy tracket, albumot, bemenetet, forrást váltsak, mert van kijelzőm és infrás fizikai távirányítóm is. Tehát, leülök a kanapéra, onnan kezelem bekapcsolástól egészen a kikapcsolásig. Nincs USB kábel, nem vagyok pc közelébe kényszerülve, hogy ne kelljen már egy 10 méteres USB kábel. :rolleyes: Nem kell "drága" audio PC sem és nem kell előfizetnem valamilyen kliensre/szerverre/lejátszó programra, hogy ne bukjak a hangminőségen, mert ugye az audio PC egy dolog, de pl. egy JRiver sem ingyen van, sőt... Valamint, nem kell beállításokkal, plug-in-ekkel babrálni sem, mert tkp. plug and play az eszköz. Ennyi lenne dióhéjban. Nekem ezt jelenti a "kényelmesebb" fogalma.
Mobilon megjelenő kezelőfelületet tapizni nekem semmivel sem kényelmetlenebb, ráadásul ahogy más is írta, 3,5m-ről nem igazán látnám a kijelzőt. PC-s felhasználásnál sem vagy "PC közelébe kényszerülve", hanem a kanapéról irányítod a lejátszást. Drága audio PC behelyettesíthető a drága hálózati lejátszóval. Előfizetni sem kell semmire, ott van pl. az ingyenes kompakt, szintén plug&play Daphile és annyi.
Elvileg így van ahogy írod, no de a valóságban mennyivel kényelmesebb egy fizikai távirányítóval odaklikkelni, mint egy telefont először felébreszteni, aztán kikeresni, mit is akarok csinálni.
A drága audio PC (mert az) mellé kell még egy dac is. Vagy úgy gondolod, egy windows alatt futó belső dac megold minden gondot? Egy "jó" hálózati lejátszó valóban nem olcsó, de ha 500e Ft-ot veszünk alapul, abból semmilyen audio PC nem jön ki, vagy erősen korlátozott lesz valamiben és akkor még a DAC sehol nincs képben. Ellenben 500e-ért ott van pl. az N70AE, ami azért igen vállalható minőség és biztos lehetsz benne, hogy jobb, mint egy közepes audio PC egy közepes daccal, ugyanannyiért. És tartom, hogy a kezelése sokkal egyszerűbb a dedikált megoldások miatt.... kijelző, távirányító, szoftver környezet, kábelezés, fogyasztás, hűtés/melegedés, stb stb.

Nem muszáj látnod a kijelzőt... CD korszakában sem láttuk, csak "odaböktünk" a távval, hogy a következő track-re ugorjon. :rolleyes:
De mondok még valamit.. a külső dacok jelentős része nem beépített tápos, hanem külsős. Nos, ha így van, akkor 3 db dobozod lesz minimum a polcon. USB kábelből és tápkábelből is több kell, meg még esetleg egy lineáris táp, hogy szóljon már valahogy az a dac... ami megint költség. Te is tudod, egy-egy jobb kábel mennyibe kerül... És akkor még nem beszéltünk a windows frissítésekről plusz/és a szeretett szoftverünk hülyeségeiről.
Soha többé pc, azt mondom. Egy dedikált hálózati lejátszóval könnyű az élet és remek (lehet) a hangminőség is, szerintem olcsóbban, mint a PC-s vonal. De nem kell velem egyetérteni, hiszen mindenki mást szeret. Így szép az élet. :napsut:

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 10:55
Dorian írta:
2020.11.24., kedd 08:53
dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 08:12
ez sokkal kényelmesebb, mert teljesen el tudok szakadni a pc-től, ha saját zenéket hallgatok.
Ezt nem igazán értem. Mitől kényelmesebb?
Van egy CD játszó méretű dobozom, mappaszintű színes kijelzővel, borítóképekkel, fizikai távirányítóval, és-vagy ha nagyon kell, androidos mobil vezérlő felülettel. PC közelébe sem kell mennem és akár a mobilomat sem kell állandóan tapiznom, hogy tracket, albumot, bemenetet, forrást váltsak, mert van kijelzőm és infrás fizikai távirányítóm is. Tehát, leülök a kanapéra, onnan kezelem bekapcsolástól egészen a kikapcsolásig. Nincs USB kábel, nem vagyok pc közelébe kényszerülve, hogy ne kelljen már egy 10 méteres USB kábel. :rolleyes: Nem kell "drága" audio PC sem és nem kell előfizetnem valamilyen kliensre/szerverre/lejátszó programra, hogy ne bukjak a hangminőségen, mert ugye az audio PC egy dolog, de pl. egy JRiver sem ingyen van, sőt... Valamint, nem kell beállításokkal, plug-in-ekkel babrálni sem, mert tkp. plug and play az eszköz. Ennyi lenne dióhéjban. Nekem ezt jelenti a "kényelmesebb" fogalma.
Mobilon megjelenő kezelőfelületet tapizni nekem semmivel sem kényelmetlenebb, ráadásul ahogy más is írta, 3,5m-ről nem igazán látnám a kijelzőt. PC-s felhasználásnál sem vagy "PC közelébe kényszerülve", hanem a kanapéról irányítod a lejátszást. Drága audio PC behelyettesíthető a drága hálózati lejátszóval. Előfizetni sem kell semmire, ott van pl. az ingyenes kompakt, szintén plug&play Daphile és annyi.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Dorian írta:
2020.11.24., kedd 08:53
dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 08:12
ez sokkal kényelmesebb, mert teljesen el tudok szakadni a pc-től, ha saját zenéket hallgatok.
Ezt nem igazán értem. Mitől kényelmesebb?
Van egy CD játszó méretű dobozom, mappaszintű színes kijelzővel, borítóképekkel, fizikai távirányítóval, és-vagy ha nagyon kell, androidos mobil vezérlő felülettel. PC közelébe sem kell mennem és akár a mobilomat sem kell állandóan tapiznom, hogy tracket, albumot, bemenetet, forrást váltsak, mert van kijelzőm és infrás fizikai távirányítóm is. Tehát, leülök a kanapéra, onnan kezelem bekapcsolástól egészen a kikapcsolásig. Nincs USB kábel, nem vagyok pc közelébe kényszerülve, hogy ne kelljen már egy 10 méteres USB kábel. :rolleyes: Nem kell "drága" audio PC sem és nem kell előfizetnem valamilyen kliensre/szerverre/lejátszó programra, hogy ne bukjak a hangminőségen, mert ugye az audio PC egy dolog, de pl. egy JRiver sem ingyen van, sőt... Valamint, nem kell beállításokkal, plug-in-ekkel babrálni sem, mert tkp. plug and play az eszköz. Ennyi lenne dióhéjban. Nekem ezt jelenti a "kényelmesebb" fogalma.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

dgyuri írta:
2020.11.24., kedd 08:12
ez sokkal kényelmesebb, mert teljesen el tudok szakadni a pc-től, ha saját zenéket hallgatok.
Ezt nem igazán értem. Mitől kényelmesebb?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

voges írta:
2020.11.23., hétf. 17:41
dgyuri írta:
2020.11.23., hétf. 15:07
voges írta:
2020.11.23., hétf. 11:34

Használt és egyenlőre max. 100ezer környékén.
Akkor nekifutok még egyszer: viewtopic.php?f=31&t=152511
Ez az Auralic Mini erős kezdés lenne. Androiddal nehézkes a távvezérlése, mert alapvetően Apple-re lett tervezve.
Ez nem csak dac, hanem egy hálózati lejátszó, ami magasan jobb hangminőségre képes, mint a jelenlegi dacod. Olvass utána kicsit..
Igazából tudatos volt,csak Dyno-hoz való erőt amig oda jutottam jó párat ki kellet tapasztalni és az Electrocompaniet lett a befutó.
A 100ezres ár igazából egy kiinduló pont.Szerintem dac-okknál is simán mellé lehet nyúlni,és ahogy olvasgattam nem feltétlenül mindig a drágább a jobb.
Nálam eddig a drágább jobb is volt. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet melléfogni, mert lehet, de ha alaposan és megfontoltan vásárolsz, akkor azért kicsi az esélye, hogy egy 4x drágább dac nem lesz jobb, vagy esetleg még rosszabb is lesz, mint amid most van. Kínai dacok között vannak csodák, amikre mindkét eset ráillhet, tehát olcsón jó, drágábban nem annyira. Millió gyártó, millió típus. Szerintem lottó megvenni sokukat. Ettől függetlenül vannak felkapott és "állítólag" jó kínai dacok. Nekem egy sem volt. Volt 5-6 dacom, most hálózati lejátszót használok, mert meg vagyok győződve róla, hogy akár jobb is lehet, mint audio-pc/dac együtt, csak jóval olcsóbban. Plusz ez sokkal kényelmesebb, mert teljesen el tudok szakadni a pc-től, ha saját zenéket hallgatok. Szóval van sok lehetőség. A jelenlegi használt piaci kínálat elég satnya, ami azt illeti, mert kerestem-kerestem, de alig találtam olyat, ami nem méregdrága és megállná a helyét a láncodban is.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”