Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mechanikus órák

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2021.07.28., szer. 22:25
Apropó nyaralás!

Kinéztem egy automata divert nyaraláshoz. És igen, megkövetem aszpirint, tudom, hogy azt mondtam, hogy Orientet nem vennék, de ez most az. Mako II XL. A belépő Seiko-k árai léggé elszálltak és bocs minden SKX rajongótól, de nekem az valahogy sosem adta, ráadásul a modokkal totál elcsépelték.
Meglátjuk, h mi lesz a végkifejlet, folyt köv.
:smile29:
Szerintem jó az irány! :smile32:
A Mako II XL elképesztő ár-érték arányt képvisel. Melyik színre esett a választásod?
Nekem egy Mako 3 Kamasu-m van, azt is jó szívvel ajánlom. Az SKX-hez képest egy atomóra, napi pár mp eltéréssel. (Limitált kiadás, így lehet hogy több figyelmet fordítottak rá, vagy csak simán mázli).

Ilyen jópofa a számlapja:

Kép

PS: az SKX-ért a mostani árakon nehéz is lelkesedni, akkor már inkább egy Teki ;)
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Apropó nyaralás!

Kinéztem egy automata divert nyaraláshoz. És igen, megkövetem aszpirint, tudom, hogy azt mondtam, hogy Orientet nem vennék, de ez most az. Mako II XL. A belépő Seiko-k árai léggé elszálltak és bocs minden SKX rajongótól, de nekem az valahogy sosem adta, ráadásul a modokkal totál elcsépelték.
Meglátjuk, h mi lesz a végkifejlet, folyt köv.
:smile29:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: violin »

Acme írta:
2021.07.28., szer. 16:39


Pontosság. Napi 20mp minusz. Ezt stabilan tartja: elég pontosra be lehetne állítani, ha a Seiko venné a fáradságot.
Nekem az Orient eléggé hőmérséklet függő..... volt időszak,amikor +/- 10 másodpercen belül volt. Átlagban inkább +/- 30 az eltérés....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2021.07.28., szer. 18:19
Acme írta:
2021.07.28., szer. 16:39
Pontosság. Napi 20mp minusz. Ezt stabilan tartja: elég pontosra be lehetne állítani, ha a Seiko venné a fáradságot. Nyaraláskor belefér. (A 7S26 kb ugyanezt tudja)
Kalibráltattad és azután 20mp? (ebben az árkategóriában nagyjából tuti, hopgy gyárilag nem kalibrálják).
Nálam egy mezei ETA 2824-2 és egy L674.3 (gyakorlatilag Valjoux 7750 Longines-változat) is mínusz 20 mp körüli pontossággal indított gyárilag, a kalibrációval mindkettőnél el lehetett érni mínusz 4mp-et, ami a 2824-2-esnél nem is kicsit meglepett (az ugye egy olcsó tucatwerk). Tudom, más az ETA/Valjoux és a Seikjo, de gondolom az utóbbit is lehet kelibráltatni...
Nem, ez gyári állapot. Simán be lehetne állítani (akár még én is meg tudom tenni) de a vízállóság miatt akkor nyomáspróbázni kellene. Nekem nyaraláskor belefér ennyi eltérés, máskor meg úgyse ezt hordom :D
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Acme írta:
2021.07.28., szer. 16:39
Pontosság. Napi 20mp minusz. Ezt stabilan tartja: elég pontosra be lehetne állítani, ha a Seiko venné a fáradságot. Nyaraláskor belefér. (A 7S26 kb ugyanezt tudja)
Kalibráltattad és azután 20mp? (ebben az árkategóriában nagyjából tuti, hopgy gyárilag nem kalibrálják).
Nálam egy mezei ETA 2824-2 és egy L674.3 (gyakorlatilag Valjoux 7750 Longines-változat) is mínusz 20 mp körüli pontossággal indított gyárilag, a kalibrációval mindkettőnél el lehetett érni mínusz 4mp-et, ami a 2824-2-esnél nem is kicsit meglepett (az ugye egy olcsó tucatwerk). Tudom, más az ETA/Valjoux és a Seikjo, de gondolom az utóbbit is lehet kelibráltatni...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

5KX Update:

3 hét Balcsi után a következőkkel egészíteném ki a "tesztet".

Pontosság. Napi 20mp minusz. Ezt stabilan tartja: elég pontosra be lehetne állítani, ha a Seiko venné a fáradságot. Nyaraláskor belefér. (A 7S26 kb ugyanezt tudja)

Vízállóság. Napi 1 óra úszás meg se kottyan, mint az elvárható :D

Lünetta. Az SKX hez képest kevésbé érződik "masszívnak", de vizes kézzel jobban használható, könnyebben forog.

Láthatóság. lassan megszokom a feketét feketén, néha kicsit hosszabban kell nézni, míg rájön az ember hány óra, de legalább addig is lehet "gyönyörködni" a számlapban. Érdekes lesz visszatérni egy kontrasztosabb órához!

Lume. SOKKAL gyengébb mint az SKX (vagy a többi 5KX), mert ugye, "lopakodó". Azonban meglepően tartós! Amikor hozzászokott a szemem a sötéthez, 3-4 órán át le lehet olvasni (csak tök sötétben igaz, de ha van fény nem is érdekes).

Szíj: Seiko-hoz méltóan roppan gagyi. Pár dolláros NATO szíjak szintjén mozog. Az iszapszemcsék beveszik magukba az anyagba, és máris kikezdte a PVD borítást, főleg a csaton látszik. A Hardlex hátlap egyelőre bírja. (Sajnos a NATO pont emiatt a rozsdamentes acél hátlapot is megeszi egy idő után, az SKX-emen pár év után eléggé látványos nyomot hagyott).

Végezetül egy pancsolós kép :napsut:
unnamed.jpg
unnamed.jpg (1 MiB) Megtekintve 1835 alkalommal
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Robici »

Acme írta:
2021.06.25., pén. 23:12
Beruháztam egy 5KX (becsületes nevén Seiko 5 Sports) "lopakodó" órára, és gondoltam írok róla pár sort, hátha másokban is felmerült ez a lehetőség, mint SKX utód.
Gratulálok hozzá, viseld egészséggel! :-)
Nem az én világom ez az egész búváróra-stílus de tény, hogy nagyon nagy rajongótábora van.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

5KX vs SKX

Beruháztam egy 5KX (becsületes nevén Seiko 5 Sports) "lopakodó" órára, és gondoltam írok róla pár sort, hátha másokban is felmerült ez a lehetőség, mint SKX utód.

Az száraz adatok jól ismertek internet-szerte. Az 5KX nem ISO minősített diver, ellenben több tucat gyári "mod" közül lehet választani. Amiben egyértelmű az előrelépés az SKX-hez képest a 4R36 werk és a jobb kidolgozású számlap. A tokfülek ki vannak gyárilag fúrva a könnyebb szíj-csere érdekében, ez sokaknak hasznos lehet.

De milyen az 5KX valójában? Komolyan ez volna az SKX utódja?

Szerintem a Seiko nagyot alkotott az 5KX-szel, de nem az óramániások kedvéért: ez az óra az Instagram generációnak szól! Egy divatóra, minőségi szerkezettel és jól felépített marketinggel. Már nem csak a Daniel Wellington - félék érzik az új idők szelét! Remélem, a Seiko erőfeszítésének köszönhetően sok fiatal fedezi fel a mechanikus órák szépségét.

Az igazi óra-mániások boldogabbak lesznek az SKX-szel (én is az vagyok), de haragudni nem tudok (már) az új irányzatra. Az SKX nyugdíjazása régóta elkerülhetetlen volt. Utód nélkül ért véget. Aki búvárkodni akar, annak ott a Prospex.

Ja: pár nap alatt több "dicséretet" zsebeltem be az 5KX-szel, mint más, komolyabb órákkal. A fiataloknak bejön! :D
skxvs5kx.jpg
skxvs5kx.jpg (486.61 KiB) Megtekintve 2003 alkalommal
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Acme írta:
2021.04.12., hétf. 20:55
Ezt is megértük: Watchfinder az 5KX-et dicséri... :fekverohog:

https://www.youtube.com/watch?v=JKmP3XRhEzI
Watchfinderrol most vettem egy orat ;)

Nagyon jo tapasztalatom van roluk.

Hihetetlen gyorsan ment minden es mar hetfon meg is kapom.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Ezt is megértük: Watchfinder az 5KX-et dicséri... :fekverohog:

https://www.youtube.com/watch?v=JKmP3XRhEzI
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

DefJam
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2020.01.27., hétf. 09:55
Értékelés: 20

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: DefJam »

Acme írta:
2021.01.22., pén. 21:29
DefJam írta:
2020.12.18., pén. 11:00
Sziasztok,
Valaki nem akarna megvalni egy Jubilee szíjtol egy SKX007hez??? :rolleyes:
Ha még aktuális:

https://www.jofogas.hu/csongrad/Seiko_S ... 876168.htm
Köszönöm, utána nemsokára találtam egyet, de lehet megérte volna várni erre a szegedire.... :D

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

DefJam írta:
2020.12.18., pén. 11:00
Sziasztok,
Valaki nem akarna megvalni egy Jubilee szíjtol egy SKX007hez??? :rolleyes:
Ha még aktuális:

https://www.jofogas.hu/csongrad/Seiko_S ... 876168.htm
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Jó alkalomnak tűnik órák iránt rajongóknak:

https://www.jurawatches.co.uk/collections/winter-sale
Újratervezés

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

DefJam írta:
2020.12.18., pén. 11:00
Sziasztok,
Valaki nem akarna megvalni egy Jubilee szíjtol egy SKX007hez??? :rolleyes:
Ezt szokták legjobban ajánlani hozzá:

https://www.strapcode.com/collections/r ... bcl03-b020

Nem olcsó, de sokkal jobb, mint a gyári.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

DefJam
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2020.01.27., hétf. 09:55
Értékelés: 20

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: DefJam »

Sziasztok,
Valaki nem akarna megvalni egy Jubilee szíjtol egy SKX007hez??? :rolleyes:

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: stx »

Aszpirin írta:
2020.10.27., kedd 22:20
Acme írta:
2020.10.27., kedd 20:23
Azért vesz meg valaki egy órát, mert a kdvenc (gyerekkori) videojáték-hőse van ráírva a hátuljára... Ha úgy vesszük az Omega is ezt csinálja James Bond-dal :D
A kedvenc kiskamaszkori videojáték-hőseim nekem Jumping Jack meg Fred voltak... valljuk be, elég hülyén mutatnának egy órán :D


youtu.be/-kzmlASlz1c


youtu.be/mzoLeZ_kIWg
Ah, Speccy. Van egy +2-m, sajnos a Speccy floppy interface+FDD nincs meg, pedig atom jó volt (vagy 20 éve eladtam). Kivágtuk a floppy oldalán kis részt és kétoldalas lemezünk volt. Speccy interface fejlesztőjével beszéltem 3-4 éve, hogy építsen nekem egyet, de valami chip már nincs, és nem tudja rekonstruálni a 25 évvel ezelőtti floppy interfacét. :-(

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Robici »

Aszpirin írta:
2020.11.30., hétf. 08:14
Annyit azért hozzátennék, hogy a Doxát ma már az “órás” társadalom messze nem tartja prémium kategóriásnak (itthon sem).
Egyetértek. A Doxa sok minden csak nem prémium.

Online
Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Sejtettem. Köszi!
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Elmo írta:
2020.12.03., csüt. 17:34
Szerintetek ezt az oldalt mennyire lehet komolyan venni? http://www.soda-qips.de/
Gyanúsan nagyok az akciók és kapcsolat menüt sem találtam.
Szerintem semennyire. Tipikus karácsony előtti átverős oldalnak néz ki.
Ahogy írtad, se cím, se semmilyen ellenőrizhető kontakt, stb, és ez az egyik legfőbb jellemzője az átverős oldalaknak.

Én tuti meg sem próbálnék semmit ezen az oldalon.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Szerintetek ezt az oldalt mennyire lehet komolyan venni? http://www.soda-qips.de/
Gyanúsan nagyok az akciók és kapcsolat menüt sem találtam.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2020.11.30., hétf. 08:14
Palm írta:
2020.11.30., hétf. 05:49
Aszpirin írta:
2020.10.23., pén. 09:34


A mai fiatal generációt egyáltalán nem érdeklik az órák. Hány tinédzser karján láttál mostanában órát?

De nem is tudom, ezeket a játékosított, ám komoly belbecsű órákat talán a jóval fiatalabbak (gyerekek, kiskamaszok) talán élvezhetnék, az ő csuklójukra viszont szvsz túl nagyok.

Persze ez egyéni vélemény.
Az "okos óra" nagy divat mostanában.
Számomra marad a Svájci mechanikus óra örök kedvenc.
Sok mai ember nincs tisztában az órák értékével. Különösen a mai fiatalok. Van néhány fiatal munkatársam és nem mondhatnám rájuk, hogy tájékozottak lennének. A maguk kis mikro világában nagyon jól elvannak.
Amikor elsütöttem a jó öreg Doxa-s viccet nem tudták mi az a Doxa. De nem normális módon kérdezték volna, hogy mi az a Doxa, hanem lenéző módon, hogy ez meg milyen hülyeségeket hord itt össze. Mondtam, hogy híres Svájci óra gyártó és prémium kategóriás, akkor meg hülyén néztek rám. Az "okos óra" számukra a Royce Rolls, minden más sz*r nekik.
Annyit azért hozzátennék, hogy a Doxát ma már az “órás” társadalom messze nem tartja prémium kategóriásnak (itthon sem). Kb úgy kezelik, mint az audiofülek az új Denon elektronikákat (hiába csinálnak nagyon tisztességes cuccokat is, mint pl. a Denon PMA-1600NE, amit már vokt szerencsém birtokolni, el vannak könyvelve “kommersz” gyártóként, és kész). Mondjuk a mai Doxákert tényleg nehéz is rajongani (engem is megfertőzött volna az órsbuziság? :) )
Egyébként van egy (modernkorhoz tartozó) Doxa órám, ami számomra sokkal nagyobb értéket képvisel, mint a valóságban (a megszerzésének személyes körülményei miatt), ami mellesleg a maga “jóöreg elpusztíthatatlan” ETA 2824-2 (vagyis tucat-) szerkezetével puszta véletlenségből a legpontosabbnak bizonyul (normál hordással stabilan 2 másodpercet késik naponta, ami COSC kronométer minősítésnek is megfelelne), véletlenül nagyon kifogtam anno...

A “prémium” kategória ma valahol a Breitling és Omega táján indul, bár vannak azért, akik a tucatwerkeket felvonultató, de méregdrága IWC-t is oda sorolják), és a határ a csillagos ég. Az átlagmagyarnak ma már megfizethetetlen Rolex búvárórák vicces módon megtartották a prémium-státuszt, és bár messze nem a legdrágábbak, a befektetési célu óragyűjtők egyik kedvenc célpontjai, mert ma veszel egy új Rolexet, és jó eséllyel már pár év múlva a dupláját éri).

Egyébként meg elég fura a mechanikus órapiac... kb mint az LP, folyamatosan jósolják a kihalását, aztán mégis néhány gyárttó egesz jól elvan (szerintem meg csak a Rolextől felfele kategória fog túlélni hosszabb távon, mert őket a kipusztíthatatlan sznobság fenn fogja tartani).
A piac folyton változik. Kérdés ki milyen irányba megy tovább.
Tény, hogy a Doxa már nem olyan híres, mint régen.
Bizonyos márkák státusz szimbólumok. Nem azért veszik meg egyesek, mert jó, hanem mert státusz szimbólum. Ez sznobság.
Persze vannak olyan márkák, amik hiába státusz szimbólumok, de minőségre (tartósság, megbízhatóság, stb.) nem luxus kategória, de némelyik még a prémium kategória szintjét sem érik el, csak egy jól csengő márkanév és szép design.
A "bakelitnek" egyenlőre még párja nincs. Szerintem még jódarabig nem is lesz. Ha meghallgatom ugyan azt "bakelitről" és CD-ről, akkor a bakelit viszi a "prímet". Dinamikusabb, hangosabb, élethűbb.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Palm írta:
2020.11.30., hétf. 05:49
Aszpirin írta:
2020.10.23., pén. 09:34
Vinkler írta:
2020.10.23., pén. 08:30
Szerintem meg tök jó! Megpróbálják megnyerni a fiatalabb generációt, akiket már nem érdekelnek ezek a fajta órák, ahogy az autók, a könyvek és sok egyéb más sem. (Tisztelet a kivételnek)
Én nem látok benne kivetni valót.
A mai fiatal generációt egyáltalán nem érdeklik az órák. Hány tinédzser karján láttál mostanában órát?

De nem is tudom, ezeket a játékosított, ám komoly belbecsű órákat talán a jóval fiatalabbak (gyerekek, kiskamaszok) talán élvezhetnék, az ő csuklójukra viszont szvsz túl nagyok.

Persze ez egyéni vélemény.
Az "okos óra" nagy divat mostanában.
Számomra marad a Svájci mechanikus óra örök kedvenc.
Sok mai ember nincs tisztában az órák értékével. Különösen a mai fiatalok. Van néhány fiatal munkatársam és nem mondhatnám rájuk, hogy tájékozottak lennének. A maguk kis mikro világában nagyon jól elvannak.
Amikor elsütöttem a jó öreg Doxa-s viccet nem tudták mi az a Doxa. De nem normális módon kérdezték volna, hogy mi az a Doxa, hanem lenéző módon, hogy ez meg milyen hülyeségeket hord itt össze. Mondtam, hogy híres Svájci óra gyártó és prémium kategóriás, akkor meg hülyén néztek rám. Az "okos óra" számukra a Royce Rolls, minden más sz*r nekik.
Annyit azért hozzátennék, hogy a Doxát ma már az “órás” társadalom messze nem tartja prémium kategóriásnak (itthon sem). Kb úgy kezelik, mint az audiofülek az új Denon elektronikákat (hiába csinálnak nagyon tisztességes cuccokat is, mint pl. a Denon PMA-1600NE, amit már vokt szerencsém birtokolni, el vannak könyvelve “kommersz” gyártóként, és kész). Mondjuk a mai Doxákert tényleg nehéz is rajongani (engem is megfertőzött volna az órsbuziság? :) )
Egyébként van egy (modernkorhoz tartozó) Doxa órám, ami számomra sokkal nagyobb értéket képvisel, mint a valóságban (a megszerzésének személyes körülményei miatt), ami mellesleg a maga “jóöreg elpusztíthatatlan” ETA 2824-2 (vagyis tucat-) szerkezetével puszta véletlenségből a legpontosabbnak bizonyul (normál hordással stabilan 2 másodpercet késik naponta, ami COSC kronométer minősítésnek is megfelelne), véletlenül nagyon kifogtam anno...

A “prémium” kategória ma valahol a Breitling és Omega táján indul, bár vannak azért, akik a tucatwerkeket felvonultató, de méregdrága IWC-t is oda sorolják), és a határ a csillagos ég. Az átlagmagyarnak ma már megfizethetetlen Rolex búvárórák vicces módon megtartották a prémium-státuszt, és bár messze nem a legdrágábbak, a befektetési célu óragyűjtők egyik kedvenc célpontjai, mert ma veszel egy új Rolexet, és jó eséllyel már pár év múlva a dupláját éri).

Egyébként meg elég fura a mechanikus órapiac... kb mint az LP, folyamatosan jósolják a kihalását, aztán mégis néhány gyárttó egesz jól elvan (szerintem meg csak a Rolextől felfele kategória fog túlélni hosszabb távon, mert őket a kipusztíthatatlan sznobság fenn fogja tartani).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Palm »

peterson írta:
2020.11.30., hétf. 06:17
Palm írta:
2020.11.30., hétf. 05:49
Aszpirin írta:
2020.10.23., pén. 09:34


A mai fiatal generációt egyáltalán nem érdeklik az órák. Hány tinédzser karján láttál mostanában órát?

De nem is tudom, ezeket a játékosított, ám komoly belbecsű órákat talán a jóval fiatalabbak (gyerekek, kiskamaszok) talán élvezhetnék, az ő csuklójukra viszont szvsz túl nagyok.

Persze ez egyéni vélemény.

...Számomra marad a Svájci mechanikus óra örök kedvenc.
Sok mai ember nincs tisztában az órák értékével....nem tudták mi az a Doxa... Mondtam, hogy híres Svájci óra gyártó és prémium kategóriás, akkor meg hülyén néztek rám...
Azért ezt órákhoz értőknek ne nagyon mondogasd, mert "hülyén néznek rád" ! ;)
Nem luxus kategória, de jó minőségű és nyugodtan nevezhetjük prémium kategóriásnak.
Persze kérdés, hogy ki hogy kategórizál. Van akinél a prémium a legfelső és van, akinél még ez felett is van. Számomra a prémium nem a tömeg cucc kategória, hanem minősége van és van jobb is nála.
Az órákat is kategorizálhatjuk úgy, mint az autókat. Vannak alacsony, közép, felső (prémium) és luxus kategóriás autók.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: peterson »

Palm írta:
2020.11.30., hétf. 05:49
Aszpirin írta:
2020.10.23., pén. 09:34
Vinkler írta:
2020.10.23., pén. 08:30
Szerintem meg tök jó! Megpróbálják megnyerni a fiatalabb generációt, akiket már nem érdekelnek ezek a fajta órák, ahogy az autók, a könyvek és sok egyéb más sem. (Tisztelet a kivételnek)
Én nem látok benne kivetni valót.
A mai fiatal generációt egyáltalán nem érdeklik az órák. Hány tinédzser karján láttál mostanában órát?

De nem is tudom, ezeket a játékosított, ám komoly belbecsű órákat talán a jóval fiatalabbak (gyerekek, kiskamaszok) talán élvezhetnék, az ő csuklójukra viszont szvsz túl nagyok.

Persze ez egyéni vélemény.

...Számomra marad a Svájci mechanikus óra örök kedvenc.
Sok mai ember nincs tisztában az órák értékével....nem tudták mi az a Doxa... Mondtam, hogy híres Svájci óra gyártó és prémium kategóriás, akkor meg hülyén néztek rám...
Azért ezt órákhoz értőknek ne nagyon mondogasd, mert "hülyén néznek rád" ! ;)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Mechanikus órák

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2020.10.23., pén. 09:34
Vinkler írta:
2020.10.23., pén. 08:30
Szerintem meg tök jó! Megpróbálják megnyerni a fiatalabb generációt, akiket már nem érdekelnek ezek a fajta órák, ahogy az autók, a könyvek és sok egyéb más sem. (Tisztelet a kivételnek)
Én nem látok benne kivetni valót.
A mai fiatal generációt egyáltalán nem érdeklik az órák. Hány tinédzser karján láttál mostanában órát?

De nem is tudom, ezeket a játékosított, ám komoly belbecsű órákat talán a jóval fiatalabbak (gyerekek, kiskamaszok) talán élvezhetnék, az ő csuklójukra viszont szvsz túl nagyok.

Persze ez egyéni vélemény.
Az "okos óra" nagy divat mostanában.
Számomra marad a Svájci mechanikus óra örök kedvenc.
Sok mai ember nincs tisztában az órák értékével. Különösen a mai fiatalok. Van néhány fiatal munkatársam és nem mondhatnám rájuk, hogy tájékozottak lennének. A maguk kis mikro világában nagyon jól elvannak.
Amikor elsütöttem a jó öreg Doxa-s viccet nem tudták mi az a Doxa. De nem normális módon kérdezték volna, hogy mi az a Doxa, hanem lenéző módon, hogy ez meg milyen hülyeségeket hord itt össze. Mondtam, hogy híres Svájci óra gyártó és prémium kategóriás, akkor meg hülyén néztek rám. Az "okos óra" számukra a Royce Rolls, minden más sz*r nekik.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”