Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

(A)Morph szuterén mozi

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 106

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Avglas »

Nekem is tetszett a film! Még új korában láttam, de tervezem újranézni. Egyetértèk a "kritikával"! :smile32:
Talán annyival egészíteném ki, hogy engem a "vidéki" amerika helyzete fogott meg /döbbentett meg - kicsit betekintést nyerhettünk a csillagó metropoliszok mellett ide is. Ott sincs mindenhol kolbászból a kerítés, ugye.
Na meg a problémájuk unortodox "megoldása" 31_1_21.gif Zseniális!
Nagyon jól írod, modern western.

Sok jó filmélményt a mozihoz! 36_1_11.gif
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Hell or high water!
Nos ez a film, ami engem nagyon, de nagyon megfogott. elképesztő "jó hangulatú" film, mai nem is az! De mégis!
Baromira süt a nap végig. rendkivül jól áll a dlp-s gépeknek. A történet is pazar nekem a maga stílusában 10/10.
Jeff Bridges már magában garancia valamire, amire Chris Pine is nagyon jól rátesz egy lapáttal. Nagyon jó casting, hihető sztori. Egy modern westernbe csomagolt krimi, dráma, amúgy. Rendkívüli szatíra némely helyen, korhű képekkel, népekkel.
Tényleg nagyon süt a nap, és az ugratós Jeff humorokkal, meg a helyzet komikumokkal is megspékelt film ,igencsak a kedvenceim közé emelkedett.
Erősen ajánlott az eredeti nyelv használata a lejátszáskor. Ezekben a szürke időkben, amikor alig-alig süt a nap, nagyon is jól esik az embernek , egy ilyen, milliószor lerágott bakrablós csont, coltokkal és megfontolt rohanással, lövöldözéssel.
Én nem vártam sokat a filmtől, de már elsőre is kellemesen csalódtam benne. nem is tudom a mozikban, hogy kerülhette el a figyelmem ez a remekmű.
Vigyázat, lassú film és talán CGI mentes, így nem biztos, hogy ajánlott mindenkinek, viszont, aki erre befizet, az minőségi szórakozást kap. nem hosszú, pont jó. Izgalmas és ugyanakkor mérsékelt. Feszült , majd enged, humoros, majd szatirikus.
Tempójában a "Nem vénnek való vidék"-hez hasonlítanám, csak egy kicsit kompaktabb ésszerűbb megmunkálás.
Tényleg, akinek kimaradt pótolja, s aztán vessen követ rám. Minden country és nosztalgikus, Amerika kedvelőnek ajánlom meleg szívvel.
https://www.imdb.com/title/tt2582782/
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Úgy írtál, mint ha az öregek tanácsának az elnöke lennél! Jól összefoglaltad tömören.
Mert az is vagyok! :D
"Kódolt üzenet Corruscant-ra az öregek tanácsába!"
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Den írta:
2021.01.22., pén. 17:03
A "ne szólj száj, nem fáj a fejed" elv szerint ne akarjam elérni, hogy Fish kolléga vegyen még 2 atmost és állítsa be rendesen a processzorán az atmosok hangját, mert lényeges élményről marad le egyfolytában!
Elég régóta itt vagyok, de eddig egyszer olvastam olyat, hogy basszus - igazad volt. Azt is én írtam. Utána kiderült, hogy mégis nekem volt igazam. :D
:smile32:

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Den »

Kedves Den mester.
Először is. Köszönöm, hogy rám gondoltál, de Fish-el vagyunk olyan jóban, ha el akar jutni hozzám, felhív és el fog
jutni ide.
Másodszor.
Kár hinteni az igét, akár a káosz papjaként, hogy ez milyen jó az milyen jó. Ízlések vannak, amiről kár vitatkozni. Valakinek ez, valakinek az. Még csak az is különbözik, hogy hallunk, így nehéz valakinek ajánlani.
Harmadszor.
Felnőtt emberek alkotják a fórumot, mindenki el tudja dönteni, hol, mit, kinél szeretne, megtekinteni, vagy hallani.

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ

Úgy írtál, mint ha az öregek tanácsának az elnöke lennél! Jól összefoglaltad tömören.
Sajnos a fórumot a szórakozók, az irigyek, a dilettánsok, komolytalanok, trollok, kötözködők tönkreteszik.
Ha minden tanácsodat betartanám, nem is írnék több hozzászólást az AVX- re, mert nincs értelme: mivel mindenki egyéni ízléssel rendelkezik és ez biztosan eltérő, mint mindenki másé.
A "ne szólj száj, nem fáj a fejed" elv szerint ne akarjam elérni, hogy Fish kolléga vegyen még 2 atmost és állítsa be rendesen a processzorán az atmosok hangját, mert lényeges élményről marad le egyfolytában!
A HM stúdiónál hallott moziélmény sem hatotta meg a fórumtársunkat, pedig sok milliót otthagyott már.

Amiben igen nagy eltérést tapasztaltam és ez kihat az egész házimozizás élményére: azok a körülmények. Ilyenkor értékelődik fel a te moziszobád, az enyém, Zozié stb.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Den »

hullámos talján vászon, porszívó hangú...

Időközben Menyus és Zozi után Szepesi is átáll 6 atmosra!

Saját magaddal tolsz ki Tamoo, de nagyon. Tőlem aztán ne építsed ki, nem szabad, nem érdemes, nem kell az semmire, nem is kap jelet csak négy évente.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Den írta:
2021.01.22., pén. 14:20
Én boldogan elfogadom, sőt egyenesen kikértem 4- 6 hm üzletág vezető véleményét és tanácsát: vászonról- végfokokról- subokról-processzorokról- média lejátszókról- kábelekről stb és így biztosan a legjobbat vehettem meg minden kompromisszum nélkül, ráadásul sok milliót megspórolva.
Ilyen elégedett vevőjük sem lesz mégegy. :fekverohog:
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Den írta:
2021.01.22., pén. 14:20
nem Screenline Diamond 1.4 új típusú vásznat használtok- ami mellesleg rendkívül olcsó is- hanem más 0.7- 0.75 gainre vetítetek.
A szőtt vászon már csak ilyen... viszont van más előnye ami miatt megéri ezt az áldozatot!

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Den »

Azért nyeli a vásznad a fényt és Zozinál is, mert nem megfelelő GAIN értékű vásznat használtok.
Hiába írtam már sokszor, hogy simán ki tudom vetíteni akár a 4 méter szélességet ECO módban, nem Screenline Diamond 1.4 új típusú vásznat használtok- ami mellesleg rendkívül olcsó is- hanem más 0.7- 0.75 gainre vetítetek.

Én boldogan elfogadom, sőt egyenesen kikértem 4- 6 hm üzletág vezető véleményét és tanácsát: vászonról- végfokokról- subokról-processzorokról- média lejátszókról- kábelekről stb és így biztosan a legjobbat vehettem meg minden kompromisszum nélkül, ráadásul sok milliót megspórolva.
Városi kollégád sajnos csak 2 atmos- t használ 4 helyett, már több AVX- es 6- ot használ.
Ő nem fogadja el más véleményét sajnos, hogy kihagyhatatlanok az atmos- ok...
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

fapaci írta:
2020.12.29., kedd 18:55
TSanyi írta:
2020.12.29., kedd 09:01
Túl nagy a csend!!!! Hogy áll az üzemóra számláló????
Letelt az egy hónap, úgyhogy szerintem már rendszercsere zajlik. :napsut:
Ja!
Amúgy életben vagyok, csak nem a fórumra koncentrálok. Nézem a mozit, de keményen!
Az áldozatok mostanság a HOBBITOK, ÉS LOTR-ok voltak, Hell or high water( erről majd írok pár sort,extra ajánlott film!!!!!!), RPO,Rouge ONE, játékok és még sorolhatnám...

Épp a múlt héten tettem tönkre az egyik upgrédelt izzómat. Történt ugyanis, hogy a Pali féle izzók mentek a gépemben, és mivel kevés volt ( még most is) a fényerő ezért odahúztam nekik egy kis kakaót! Nos a modern fényforrás hivatalosan csak 280w-os, a vetítőm ballasztja, viszont 300-t is tud. Gondoltam a fényerő oltárához járulok némi áldozattal és meglátom mi lesz. Nos az lett, hogy a fény Istene elfogadta a felajánlott mannát és az egyik izzóm életét elvette.
Nem tett jót neki a túlhajtás. DE!
Azóta Palink már megjelent és hozta az új sokkal jobb izzót, ami 360w-os, így nem kell félnem a túlhajtástól, mivel csak maximum 300-al tudom küldeni. Ez , amolyan eco mód annak a lámpának és úgy tol olyan fényt, amit a régi izzó sosem tudott. Kb 40%-al fényesebb!! Már csak azt kell kivárnom, hogy megjöjjön még 1 ebből az új fényfegyverből .
Sajnos a vásznam zabálja a fényerőt és ez a gép mivel dci p3-t tud szinte (kb 97%), az is elvesz a fényerőből, szükség van a kakaóra, hogy ütős legyen a kép. Már nem kell sokat várnom és meglesz az elegendő fényerő, ami szükséges a 290cm széles 0,75 gaines vászonhoz.
Bakker a fényerő az fényerő, és ha nincs akkor bizony hiányzik.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

reinerz írta:
2021.01.21., csüt. 18:48
@Den

Nemrég építettem át a szobámat és az első nap atmos nélkül volt bekötve a rendszerem. Leteszteltem pár demo-t és igen csak elgondolkodtam hogy az atmos-ra egyáltalán szükségem van-e. Arcam olyan teret csinált hogy sokszor azt éreztem mintha tényleg fejem felet lenne egy hangszóró. Szóval atmos nélkül is életképes lehet egy jó rendszer. Lehet a te rendszeredbe ez nem tapasztalható de van az a rendszer ahol igen.
Erre annyit reflektálnék csak, hogy egyes sztereó rendszerek is képesek, olyan teret rajzolni, hogy azt hinnéd vannak hátterek a szobában...
Régen, amikor a mozizást kezdtem is csak sztereóban moziztam. Akkor az is nagyon jó volt, persze nem volt másra lehetőség. :rolleyes:
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Den írta:
2021.01.21., csüt. 16:24
Morph írta:
2020.12.29., kedd 20:31
Errefelé nincsen csend, pörögnek a filmek, és az órák.
A hangokat hallok folyamatosan... :kapdelm:
Szeretnék egy kéréssel fordulni Morph házimozis kolléga felé így ismeretlenül!

A szintén Érden lakó Fish fórumtárs szerint az atmos hangfalak feleslegesek, mert az 5.1 vagy 7.1 bőven elég, az atmos hangfalak alig kapnak, vagy nem is kapnak jelet az ugyanolyan, mint a tiéd Lexikon 10- es processzor által!
A Klipsch atmos hangfalaiddal elégedett vagy, mint írtad, nekem referencia Klipscheim vannak és maradéktalanul kiszolgálják a végfokokat. Tavaly 7 rendbeli hangminőség előrelépést követtem el és a Klipschek mindet egyenként lekövették.
Én- is- tudom, hogy atmos- ok nélkül nem házimozi a házimozi, nem lehet annak nevezni a térhatású hangot. Sőt több AVX fórumtárs 6- ot használ.
Nálam az utolsó bejáratódás: A.Q. Mackenzie XLR dugói és a 2. Emo XPA GEN3 7x200 wattos végfoka október 22.- től január 2.- ig tartott!

Kérésem: engedd be az érdi kollégát légy szíves és mutassál egy filmrészletet neki, ahol igazán kijön az atmos- ok hatása, tulajdonképpen bármelyik akciófilm, de TE is tudod: Sicario Soldado 1 óra 44- től a 2 helikopter elhúz a maffiózók felett!
Nem is kell keresni, mert mindig dolgozik mind a 4 atmos egy mozgalmasabb filmnél!

Köszönettel: Den
Kedves Den mester.
Először is. Köszönöm, hogy rám gondoltál, de Fish-el vagyunk olyan jóban, ha el akar jutni hozzám, felhív és el fog
jutni ide.
Másodszor.
Kár hinteni az igét, akár a káosz papjaként, hogy ez milyen jó az milyen jó. Ízlések vannak, amiről kár vitatkozni. Valakinek ez, valakinek az. Még csak az is különbözik, hogy hallunk, így nehéz valakinek ajánlani.
Harmadszor.
Felnőtt emberek alkotják a fórumot, mindenki el tudja dönteni, hol, mit, kinél szeretne, megtekinteni, vagy hallani.

Nekem az írásaid mindig mosolyt csalnak az arcomra, mindig szívesen látott vendég vagy a topikomban, egyébiránt az atmost én sem nélkülözném már a mozimból. 36_1_11.gif
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

DeLorean írta:
2021.01.21., csüt. 18:55
Egy jó 5.1/7.1 rendszer viszont érdekes módon sokszor meg tudja mutatni, ha valami "fent történik".
A Kapitány és Katona DTSHD hang és az emberek fent futkosnak - úgy lehet hallani.

A natív atmos sajnos sokszor téveszt, de ha nem, akkor bizony élmény és nem lehet leírni, vagy tollvonással elintézni.
Én remélem egyre jobb lesz a filmek atmos hangja.

Jelenleg én az atmos filemekt azzal, a többit Auro3D-ben hallgatom - nem rossz azért.
Én elismerem, hogy hozzátesz az Atmos, de olyan jól megvannak nálam a felső effektek mennyezeti hangszórók nélkül is, hogy semmi szükségét nem érzem fejleszteni miatta. Ahol hallottam Atmost ott engem nem győzött meg, hogy annyit hozzátenne az enyémhez képest. (Tervezés szintjén nem vetettem el a lehetőségét, mert be lett csövezve az álmennyezet hozzá, de nem fogom meglépni a dolgot.)

"Én- is- tudom, hogy atmos- ok nélkül nem házimozi a házimozi, nem lehet annak nevezni a térhatású hangot."
Ez a kabaré jellegű kinyilatkoztatásain túl azért ritka nagy trollkodás volt Den részéről...
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Den írta:
2021.01.21., csüt. 16:24
Kérésem: engedd be az érdi kollégát légy szíves és mutassál egy filmrészletet neki, ahol igazán kijön az atmos- ok hatása, tulajdonképpen bármelyik akciófilm, de TE is tudod: Sicario Soldado 1 óra 44- től a 2 helikopter elhúz a maffiózók felett!
Nem is kell keresni, mert mindig dolgozik mind a 4 atmos egy mozgalmasabb filmnél!

Köszönettel: Den
Fish-nek két atmos hangfala van, vagy volt. Nehéz követni.

Az atmos kétfajta objektummal dolgozik. Álló és mozgó.
Az álló az eső effekt mondjuk.
A mozgó a helikopter demo.

Két hangfallal kizárólag!!!!! az álló effekteket lehet megjeleníteni hangban a mozgót nem igazán.
Elég meghallgatni mondjuk a helikopáter demót.

Egy jó 5.1/7.1 rendszer viszont érdekes módon sokszor meg tudja mutatni, ha valami "fent történik".
A Kapitány és Katona DTSHD hang és az emberek fent futkosnak - úgy lehet hallani.

A natív atmos sajnos sokszor téveszt, de ha nem, akkor bizony élmény és nem lehet leírni, vagy tollvonással elintézni.
Én remélem egyre jobb lesz a filmek atmos hangja.

Jelenleg én az atmos filemekt azzal, a többit Auro3D-ben hallgatom - nem rossz azért.

:smile32:

Avatar
reinerz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.06.07., vas. 11:52
Értékelés: 94

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: reinerz »

@Den

Nemrég építettem át a szobámat és az első nap atmos nélkül volt bekötve a rendszerem. Leteszteltem pár demo-t és igen csak elgondolkodtam hogy az atmos-ra egyáltalán szükségem van-e. Arcam olyan teret csinált hogy sokszor azt éreztem mintha tényleg fejem felet lenne egy hangszóró.Szóval atmos nélkül is életképes lehet egy jó rendszer. Lehet a te rendszeredbe ez nem tapasztalható de van az a rendszer ahol igen.

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Tutti hogy google translate. :D
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Fish »

:D
7 rendbeli hangminőség ugrás, aztqrva, jó lehet a cucc amit tolsz,de most komolyan :napsut: :smile29:
ohh istenem... :ohnoohnoohno:
Lehet jópofának tartják itt páran amiket írsz, de nekem kezd kiakadni az a bizonyos mérő! :angry:

A másik ami viszont nem vicces, hogy most már többször is beírtad ,hol lakom, illetve a nevemben próbálsz máshol időpontokat foglalni, vagy megmondani nekem hova kell mennem.. fejezd be ezt kérlek, én nem vagyok rád kíváncsi..

Köszönöm!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Den »

Morph írta:
2020.12.29., kedd 20:31
Errefelé nincsen csend, pörögnek a filmek, és az órák.
A hangokat hallok folyamatosan... :kapdelm:
Szeretnék egy kéréssel fordulni Morph házimozis kolléga felé így ismeretlenül!

A szintén Érden lakó Fish fórumtárs szerint az atmos hangfalak feleslegesek, mert az 5.1 vagy 7.1 bőven elég, az atmos hangfalak alig kapnak, vagy nem is kapnak jelet az ugyanolyan, mint a tiéd Lexikon 10- es processzor által!
A Klipsch atmos hangfalaiddal elégedett vagy, mint írtad, nekem referencia Klipscheim vannak és maradéktalanul kiszolgálják a végfokokat. Tavaly 7 rendbeli hangminőség előrelépést követtem el és a Klipschek mindet egyenként lekövették.
Én- is- tudom, hogy atmos- ok nélkül nem házimozi a házimozi, nem lehet annak nevezni a térhatású hangot. Sőt több AVX fórumtárs 6- ot használ.
Nálam az utolsó bejáratódás: A.Q. Mackenzie XLR dugói és a 2. Emo XPA GEN3 7x200 wattos végfoka október 22.- től január 2.- ig tartott!

Kérésem: engedd be az érdi kollégát légy szíves és mutassál egy filmrészletet neki, ahol igazán kijön az atmos- ok hatása, tulajdonképpen bármelyik akciófilm, de TE is tudod: Sicario Soldado 1 óra 44- től a 2 helikopter elhúz a maffiózók felett!
Nem is kell keresni, mert mindig dolgozik mind a 4 atmos egy mozgalmasabb filmnél!

Köszönettel: Den
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Morph írta:
2020.12.29., kedd 20:31
Errefelé nincsen csend, pörögnek a filmek, és az órák.
A hangokat hallok folyamatosan... :kapdelm:
.... és mit súgnak neked ezek a hangok?

Dráááágaszágom? :D

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Errefelé nincsen csend, pörögnek a filmek, és az órák.
A hangokat hallok folyamatosan... :kapdelm:
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

fapaci írta:
2020.12.29., kedd 18:55
TSanyi írta:
2020.12.29., kedd 09:01
Túl nagy a csend!!!! Hogy áll az üzemóra számláló????
Letelt az egy hónap, úgyhogy szerintem már rendszercsere zajlik. :napsut:
lehet Morph bevackolta magát a moziszobába és élvezi sz előadást! Akkor csak abban reménykedhetünk hogy a medvével együtt előjön! 31_1_21.gif

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

TSanyi írta:
2020.12.29., kedd 09:01
Túl nagy a csend!!!! Hogy áll az üzemóra számláló????
Letelt az egy hónap, úgyhogy szerintem már rendszercsere zajlik. :napsut:

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Túl nagy a csend!!!! Hogy áll az üzemóra számláló????

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Morph írta:
2020.12.07., hétf. 18:42
TSanyi írta:
2020.12.07., hétf. 17:38
Quetz írta:
2020.12.07., hétf. 14:10

Akkor hétvégén már lehet menni? :D
Szóljatok ha kell a létszám hogy elindítsák a vetítést! :D
Óraszám kell basszus, nem létszám! :D
Jó társaságban repül az idő!

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Morph írta:
2020.12.07., hétf. 18:42

Óraszám kell basszus, nem létszám! :D
Én is úgy járattam a stereo rendszert, hogy beraktam egy "bejáratós" cd-t és mehet a menet. Amíg reggeltől estig a melóban voltam, otthon ment a bejáratása a hangsugárzóknak :D Még így is fájdalmasan soká lett jó ;peace; mert ilyenkor a vége felé már annyira türelmetlen az ember :smile32:

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”