Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Dynaudio contour 1.3 mk1

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hi-fi írta:
2020.12.31., csüt. 15:29
Bocsánat ha esetleg off a hozzászólásom, de valahogy nem értem ezt, amit előszerettel kezdenek itt a fórumban magyarázatként megadni, amikor egy hangszóró membránját már "egyengették"

idézem a leírást: "Nem mentes a szokásos dyno betegségtől az egyik magassugárzó kissé beszívódott, "

Egy barátomnak már több mint tíz éve van Dynaudio Contour hangfala, nekem 6éve van Excite hangfalam, de még halvány nyoma sincs ilyen "dyno betegségnek"
Próbáltam külföldi fórumokon is keresni ezzel a problémával, de semmit nem találtam. Kissé furcsa gondolkodik.gif

Valaki felvilágosítana valami hiteles információval?
Vagy csak a mechanikai behatást hívják újabban "dyno betegségnek" ? :smile29:
Természetesen ezek a benyomódások nem maguktól, hanem mechanikai behatásra keletkeznek. Csakhogy a Dynoknál (legalábbis egyes típusoknál) annyira kis mechanikai behatás is elég ehhez, amit sokszor nem is vesznek észre a tulajok. Nekem csak egy régi “ócska” Audience 50-esem van, annál a rendkívül érzékeny és filigrán textil dóm annyira kiáll az előlap síkjából, hogy a felhelyezett porvédőt majdnem eléri, ha nem vagyunk nagyon óvatosak szállítás vagy akár hazon belüli mozgatás közben, akkor észrevétlenül be tudjuk nyomni a porvédő szövetén keresztül a textil dóm-membránt. (Megjegyezném, hogy az Audio Physic Classic 10-esemen ugyanolyan (vagy talán még inkább) filigrán és sérülékeny a selyemdóm, csakhogy annál jóval melyebben van, és körbe is van véve egy szivacs(-szerű?) peremmel).

Itt a fórumon már több probléma és vita volt a magassugárzók benyomódása miatt az adásvételi topikokban, és ez a probléma annyira kiemelkedően a használt Dynoknál fordul elő, hogy szerintem nem túlzás használt-Dyno “betegségről” beszélni. Amit természetesen a picit gondatlanabb tulajok vagy családtagjaik okoznak, elég gyakran úgy, hogy ők sem tudják, mikor és hogyan okozták. Érdemes rákeresni, hány Dyno-hirdetésben fordul itt elő a “magassugárzón egy kis benyomódás van, de a hangot ez semmiben sem befolyásolja” jellegű megjegyzés, és hány egyéb hirdetésben. Toronymagasan vezet ezzel a Dynaudio.

Ezért én használt Dynaudio vásárlásakor javaslom célzottan rákérdezni (ha nem írja le az eladó eleve), hogy épek-e a magassugárzók, nincs-e rajtuk benyomódás.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Dynaudio contour 1.3 mk1

Hozzászólás Szerző: earforce »

hi-fi írta:
2020.12.31., csüt. 15:29
Bocsánat ha esetleg off a hozzászólásom, de valahogy nem értem ezt, amit előszerettel kezdenek itt a fórumban magyarázatként megadni, amikor egy hangszóró membránját már "egyengették"

idézem a leírást: "Nem mentes a szokásos dyno betegségtől az egyik magassugárzó kissé beszívódott, "

Egy barátomnak már több mint tíz éve van Dynaudio Contour hangfala, nekem 6éve van Excite hangfalam, de még halvány nyoma sincs ilyen "dyno betegségnek"
Próbáltam külföldi fórumokon is keresni ezzel a problémával, de semmit nem találtam. Kissé furcsa gondolkodik.gif

Valaki felvilágosítana valami hiteles információval?
Vagy csak a mechanikai behatást hívják újabban "dyno betegségnek" ? :smile29:
Így van, csak simán benyomták a membránt.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Dynaudio contour 1.3 mk1

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hi-fi írta:
2020.12.31., csüt. 15:29
Bocsánat ha esetleg off a hozzászólásom, de valahogy nem értem ezt, amit előszerettel kezdenek itt a fórumban magyarázatként megadni, amikor egy hangszóró membránját már "egyengették"
Igen, a hirdetésben valóban off volt, áthelyeztem ide, a Dynaudio topikba. Így meg is lehet vitatni :rolleyes:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hi-fi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2017.07.05., szer. 12:48
Értékelés: 34

Re: Dynaudio contour 1.3 mk1

Hozzászólás Szerző: hi-fi »

Bocsánat ha esetleg off a hozzászólásom, de valahogy nem értem ezt, amit előszerettel kezdenek itt a fórumban magyarázatként megadni, amikor egy hangszóró membránját már "egyengették"

idézem a leírást: "Nem mentes a szokásos dyno betegségtől az egyik magassugárzó kissé beszívódott, "

Egy barátomnak már több mint tíz éve van Dynaudio Contour hangfala, nekem 6éve van Excite hangfalam, de még halvány nyoma sincs ilyen "dyno betegségnek"
Próbáltam külföldi fórumokon is keresni ezzel a problémával, de semmit nem találtam. Kissé furcsa gondolkodik.gif

Valaki felvilágosítana valami hiteles információval?
Vagy csak a mechanikai behatást hívják újabban "dyno betegségnek" ? :smile29:

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

Sziasztok!

Contour 1.3 mk1-ről mi a vélemény? Kef LS50-em van, alapvetően elégedett vagyok vele, kicsit testesebb mélyek még lehetnének. Korábban volt Emit M20-am, annak a mélyei jók voltak, ott a tér és a közép-magas nem volt kielégítő.
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Online
Avatar
pucok
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2010.04.01., csüt. 21:37
Értékelés: 869
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pucok »

És ami érdekes, az én mostani erősítőmmel (denon pma 1520ae), az emit m20 “keményebben odavágott”, ütősebben/kiemeltebbel/hatásosabbak voltak a hangok, persze szűkebb térrel és kevésbé zenei hangokkal, a contour 1.3mk2 és a52se-hez képest


Ebben semmi csoda nincs, ez így működik.

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Nekem emit m20, audience 52se, contour 1.3mk2 volt már, nagyon zenei dobozok jó térrel és sztereóképpel, de valósághű színpadot egyik sem tudot (NEKEM), ami bele vitt volna a zenébe. Nagyon terítettek, peregtek a zenei kellemes hangog, de elmelyülni mégsem tudtam soha a zenébe, beszédhangerő fölött sem. Magasabb hangerőn pörgősebb zenékkel már minden ott volt, de az “odavágás” mindig hiányzott. És ami érdekes, az én mostani erősítőmmel (denon pma 1520ae), az emit m20 “keményebben odavágott”, ütősebben/kiemeltebbel/hatásosabbak voltak a hangok, persze szűkebb térrel és kevésbé zenei hangokkal, a contour 1.3mk2 és a52se-hez képest. Biztos valamit rosszul csinálok erősítő-kábel-forrás tekintetében, hogy mindig hiányerzetem volt ezekkel az egyébként elismerten jó dobozokkal.

VitoEcho
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.12.18., kedd 15:13
Értékelés: 0

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: VitoEcho »

Máté84 írta:
2020.12.30., szer. 23:59
A Focus 140 szerintem egész jó. Egy kicsit más karakter, talán nem annyira kifinomult mint egy Contour, de kellően dinamikus és ezzel is élmény volt a zene hallgatás. Viszont árban (használtan) majdnem ott van ahol egy Contour 1.3 mk2, így jómagam inkább ezt választanám.
Köszi, közben itt összevissza kidobott a fórum és 3 féle választ írtam, úgyhogy el is tűntek az előbbiek, ne haragudj :D

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

A Focus 140 szerintem egész jó. Egy kicsit más karakter, talán nem annyira kifinomult mint egy Contour, de kellően dinamikus és ezzel is élmény volt a zene hallgatás. Viszont árban (használtan) majdnem ott van ahol egy Contour 1.3 mk2, így jómagam inkább ezt választanám.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

VitoEcho
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.12.18., kedd 15:13
Értékelés: 0

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: VitoEcho »

Ertem, koszonom. Hat akkor meg varat magara a csere (penzgyujtes) :smile29:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára VitoEcho 2020.12.31., csüt. 00:03-kor.

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: voges »

VitoEcho írta:
2020.12.28., hétf. 01:12
Máté84 írta:
2020.11.28., szomb. 16:51
Van valaki közületek akinek volt lehetősége bármelyik Electrocompaniet ECI integrálttal kipróbálnia valamilyen Dynaudio hangsugárzót? Motoszkál a fejemben hogy ki kéne mást is probálni az 1.3SE-vel.
Bar nalam csak egy X12-es van ECI-2-vel, en imadom, szerintem nagyon passzolnak. Sosem gondoltam volna, hogy egy ekkora dobozbol valami kepes kipreselni ekkora es ilyen gyonyoru hangot.

Szeretnek feljebb lepni az X12-rol, ugyhogy ha mar itt tartunk, szivesen fogadok par tanacsot a kovetkezo Dyno jelolthoz :D Az ECI-2 marad :rolleyes:
Szia!
Nekem X14 volt én most adtam el,anno érdeklődtem én is és nekem is azt mondták,hogy a Contour lenne az előre lépés.
Jaaa egyébként nekem is Eci-2 van. :)
Most árulom,de nem hinném ennyiért ilyen hangot találni.Utoljára egy Vincent Sv 227-et küldöd padlóra...Megjegyzem azt most 400ezer ft-ér árulják :rolleyes: .

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Nekem az ECI-2 sajnos a távirányíthatóság hiánya miatt nem jön szóba, de szívesen kipróbálnám én is.
A továbblépés kapcsán - ha ragaszkodsz a Dynaudio márkához - én mindenképp Contourt (vagy Confindence-t :) javasolnék (egy Focus valószínűleg csak mellé lépés lenne).
A Contour 1.3 SE-t nagyon tudom ajánlani (én is ilyet használok), illetve az s1.4-ről is jó emlékeim vannak. A 2 közül sokan az előbbit preferálják és még olcsóbban is ki lehet fogni. A gond az hogy nagyon ritkán bukkan fel használtan, de a hifishark-on is érdemes szétnézni.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

VitoEcho
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.12.18., kedd 15:13
Értékelés: 0

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: VitoEcho »

Máté84 írta:
2020.11.28., szomb. 16:51
Van valaki közületek akinek volt lehetősége bármelyik Electrocompaniet ECI integrálttal kipróbálnia valamilyen Dynaudio hangsugárzót? Motoszkál a fejemben hogy ki kéne mást is probálni az 1.3SE-vel.
Bar nalam csak egy X12-es van ECI-2-vel, en imadom, szerintem nagyon passzolnak. Sosem gondoltam volna, hogy egy ekkora dobozbol valami kepes kipreselni ekkora es ilyen gyonyoru hangot.

Szeretnek feljebb lepni az X12-rol, ugyhogy ha mar itt tartunk, szivesen fogadok par tanacsot a kovetkezo Dyno jelolthoz :D Az ECI-2 marad :rolleyes:

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Máté84 írta:
2020.12.11., pén. 21:38
Számomra az a nagy kérdés hogy tud -e egy integrált olyan jó lenni mint egy elő-végfok, vagy van -e az integrált erősítőknél egy szint (pl. a felbontásban) amit nem lehet átlépni? A számomra nagy becsben tartott veszprémi Ethosz Audio fejlesztője szerint pl. egy előerősítő + végerősítő = integrált erősítő + amit kispóroltak belőle. Nem véletlen hogy a gyártó nem árul integrált erősítőt (nagy bánatomra). Engem a plusz táp és összekötő kábel költsége tart vissza az elő-végfokra váltástól, melyekből nyílván ugyanazt a szintet érdemes használni, mint a többi komponensnél, így meg már elég nagy a plusz költség az integrálthoz képest.
Az Ethoszra visszatérve állítólag világbajnok a csöves előfokuk és használtan is elő szokott fordulni, így egy izmosabb végfokkal kiegészítve ez végállomás lehet.
Nincs itt végállomás szerintem. Bizonyos idő után az agy hozzászokik a “legmegfelelőbb” hangzáshoz is, persze van az a szint ahol már minden “bekapcsolás” izgalmas lesz, amit már 1millióbol is össze lehet hozni, na valahol ott kellene tudni megállni zenét hallgatni.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Számomra az a nagy kérdés hogy tud -e egy integrált olyan jó lenni mint egy elő-végfok, vagy van -e az integrált erősítőknél egy szint (pl. a felbontásban) amit nem lehet átlépni? A számomra nagy becsben tartott veszprémi Ethosz Audio fejlesztője szerint pl. egy előerősítő + végerősítő = integrált erősítő + amit kispóroltak belőle. Nem véletlen hogy a gyártó nem árul integrált erősítőt (nagy bánatomra). Engem a plusz táp és összekötő kábel költsége tart vissza az elő-végfokra váltástól, melyekből nyílván ugyanazt a szintet érdemes használni, mint a többi komponensnél, így meg már elég nagy a plusz költség az integrálthoz képest.
Az Ethoszra visszatérve állítólag világbajnok a csöves előfokuk és használtan is elő szokott fordulni, így egy izmosabb végfokkal kiegészítve ez végállomás lehet.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

1560.. A xart is kiveri belőlük. :)

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Nem kell ezt túl komplikálni, nagyobb Denonok, mondjuk már 1500-tól nagy meglepetést tudnak okozni Dynaudiokkal más jóval drágább/“nevesebb” erősítőkkel szemben.

Avatar
zorba
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.06.24., kedd 16:31
Értékelés: 6

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zorba »

Naim Uniti Atommal hallgattam másfél évig az S40- es Dynomat. A kis Atom, 40 watt 8 ohmon. Többfelé olvastam, ill. a kereskedő is említette, hogy az újabb Dynoknak nincs szüksége akkora teljesítményre, mint a régebbieknek. Lehet, szépen is szólt ebben a felállásban, a nagy hűha élmény azonban elmaradt. Érezhető volt, hogy kevés hozzá az erősítő. Mivel az Atom előfokként is használható, pár hete kiegészítettem egy idősebb Chord Spm100b végerősítővel. Azt gondolom, ebben az árkategóriában, az egyik legjobb döntés volt amit tehettem, elképesztően jó most zenét hallgatni. Tartottam tőle, hogy - mivel a Chord stúdió erősítő- a hangzás hűvös, fémes, stb. lesz. Pont az ellenkezője: meleg, levegős, részletező, órákig hallgatható, óriási dinamikával. Kívánom mindenkinek, hogy így jöjjön össze a vágyott hangzás.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Én Audia Flight FL 3s-el hallgatom az Evoke-ot, és nem okoznak csalódást. Igazán az Audia nekem olyan erősítő, hogy bármit rákötöttem eddig az nem szólt rosszul, Dynó ide vagy oda.:) Hangtér galériás Robinak is volt Audiája az elmondása alapján és ő is szerette Dyno-hoz használni.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

HSRT8 írta:
2020.12.10., csüt. 18:47
Nuforce is jó a Dynohoz szerintem.
1.3 SE-t hallottam AVM mono-kkal, igen jó hang volt. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Nuforce is jó a Dynohoz szerintem.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Linner írta:
2020.12.10., csüt. 16:10
theo írta:
2020.12.09., szer. 20:39

Mondjuk egy Spec 25 tel. ? ;-)
Bocs a tudatlanságért mi az a Spec 25?

Neten nézegetve feltűnő, hogy legtöbbször Hegel és Gryphon cuccokkal mutatkoznak a Dynok. Ismert ott valami különös szinergia?
Attól, hogy a neten úgy van, még nem biztos, hogy jól van, de persze akár jól is lehet.
Amivel tuti, hogy jól illeszkedik a Dyno azok általában fürge, eleven, kifejezetten ritmikus hangú erősítők. Például Heed, Exposure, vagy épp Rega, bár ez utóbbit a hely nagysága miatt megfontolnám. Nálam a C4-et 35nm-en úgy hajtotta a Heed Pre-Pas-Px (60 vagy talán 70W...) felállás, nem voltam tőle magamnál. Ránézésre baromi mókás volt az egész, (biztos ismeritek a kisegér meg az elefánt vonatkozásában a viccet, aminek a poénja a Sikíts k...., sikíts...!) na hát kb. olyan volt az a felállás... :D de a hang....! Az tényleg az egyik legjobb volt, ami valaha nálam volt.
Egy barátom egy Contour S 1.4-et egy Bladelius Tyr-rel hajt, kifejezetten szereti. Egy másik ugyanilyen hangfalat Rega Brio-val, azon, ahogy az szól mindig elképedek. Szintén egy ismerős, -azt sajnos nem hallottam- egy Leema Tucana-val hajt Contour 60-at kb. 40nm-en és elégedett vele.
Anno az Akusztikában is főleg Exposure-rel meg Vincent-tel demózták a Dyno-kat, bár a Vincent-et én inkább kihagynám. Megnt eg ymásik imserősömhöz került egyszer egy Focus 360, egy Krell KAV400xi-vel próbálta ki, sehogy se akart összeállni a hang. Mondtam neki, szerezzen egy Expo-t valahonnan, azzal jó lesz. Szerzett egy XXIII-XXVIII elő-végfok párost, kb. 2 hét alatt fülig szerelmes lett mind a kettőbe, azóta csak Dyno-t hallgat. Vincent-ből az SV-233-hoz volt "szerencsém", finoman szólva is jómunkásmber hangja van egy borzasztóan koszos középtartománnyal. Szóval azt inkább ne... A másik erősító, amit itt a fórumon mindig nagy lelkesedés övez, merthogy állítólag a Gryphon Tabu utánépítése a NAD által, az a NAD S300. Van itt a fórumon valami olyasmi topik, hogy legnagyobb hifis csalódásaim, nekem egyértelműen a NAD S300 az. Szerintem egyáltalán nem Dynohoz való, egy buta punnyadt hifis hang, borzasztó nagy csalódás volt. Anno egy Contour 1.3SE-vel éltem vele együtt, semennyire se tudott életet lehelni az 1.3SE-be.
Vagy, ami még így most hirtelen eszembe jutott, bár ez nem saját tapasztalat, csak hallottam Dyno-val, az az Audionet. Nekem az is tetszett nagyon.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: theo »

Linner írta:
2020.12.10., csüt. 16:10
theo írta:
2020.12.09., szer. 20:39

Mondjuk egy Spec 25 tel. ? ;-)
Bocs a tudatlanságért mi az a Spec 25?

Neten nézegetve feltűnő, hogy legtöbbször Hegel és Gryphon cuccokkal mutatkoznak a Dynok. Ismert ott valami különös szinergia?
https://www.stereophile.com/standloudsp ... index.html

Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Linner »

theo írta:
2020.12.09., szer. 20:39

Mondjuk egy Spec 25 tel. ? ;-)
Bocs a tudatlanságért mi az a Spec 25?

Neten nézegetve feltűnő, hogy legtöbbször Hegel és Gryphon cuccokkal mutatkoznak a Dynok. Ismert ott valami különös szinergia?
Linn LP12 Sondek, Origin Live Encounter, Benz-Micro Ace S H; Pink Triangle, Denon DL103
Moon 390, Draco Refernce , AgPt RXF
Moon 760a, / Gauss Audio LZ7, ValhallA AgPt-R
PMC Twenty5 26, ValhallA AgPtVIII/III

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: theo »

Vinkler írta:
2020.12.09., szer. 20:24
Linner írta:
2020.12.09., szer. 19:06
Üdv! Köszönöm a visszajelzést mindkettőtöknek.
nálam kb 35nm a helység, amihez egy étkező is csatlakozik légtérben + kb 15nm.
Hát a Krell monoblockokkal gondolom nem volt hajtás hiány. Nekem egy Gauss Audio LZ7em van, és mivel mindenhol azt szokták írni a Dynok igénylik a hajtást, tartok tőle, hogy az kevés lesz...
Ha minden igaz a helyi kereskedésben is lesz bemutató darab amit meg tudok hallgatni (talán saját rendszerben is).
Ilyen szintű cuccot sajnos keveset hallottam. Az egyik wow élmény kb 20 éve Dynaudiokkal volt (a másik idén Avalon+Spectral kombinációval). A kereskedő javaslata felhozta a régi élmény emlékét, és bár a 60i nagyon drága nekem, egy meghallgatást megér.
Leginkább attól tartok, hogy ekkora dobozt meg kell hajtani, hogy megszólaljon, és kevéssé alkalmas halk zenehallgatásra...
Az is érdekes persze, hogy listaárban a Confidence 20 ugyanott van, csak nem tudom mit kezdene ekkora térrel.

Bárkinek van véleménye a téma körül ne tartsa magába! :-)
Szerintem egyáltalán nem nagy ez a tér, amit “be kellene zenélnie”. Általában az is a gond a dynokkal szvsz, hogy bezárják őket kis helyre, pedig (általában) igénylik maguk körül a teret. Én tennék egy próbát kisebb monitorral és erősebb és minőségi integrálttal. Jobb, mint egy nagy álló és valami középelmegy erősítés.
Mondjuk egy Spec 25 tel. ? ;-)

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”