Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

fülelek írta:
2020.12.17., csüt. 22:10
Ez fantasztikus!
Ennyire együtt játszani egy ilyen nem egyszerű zeneművet ritkán hallani.
Csoda? Az előadói gárda praktikusan a fiatal generáció krémje, egy másik műfaj terminológiájából szemezgetve supergroup a javából!
leborulok.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ez fantasztikus!
Ennyire együtt játszani egy ilyen nem egyszerű zeneművet ritkán hallani.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Borzolnám még a kedélyeket...

youtu.be/fMVdL1xpQ5A
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

avl2 írta:
2020.12.15., kedd 09:45
jaaa, en ezt benéztem, en Phase4 kiadvanyban Stokowski-val Egy kiallitas kepeit hallgattam a multkor (https://www.discogs.com/de/Various-Phas ... se/7459791 CD32 Mussorgsky: Pictures + Boris Godunov + Night on the Bare Mountain + Tchaikovsky 1812), es erre vonatkozott ez is: elötte Abbado+Berliner -rel hallgattam, ismerös pedig Masur-ral ajanlotta
Hogy őszinte legyek a Masur vezényelte "Fantasztikus Szimfónia" okozott is némi fejtörést!!! gondolkodik.gif ;)
Abbadóval hallgasd meg a Londoni Szimfónikusokkal készített "Egy kiállítás képeit" ha teheted, szintén Deutsche Grammophon-on, szerintem jobb mint a berlini! Ráadásul egy nagyon jó Ravel "La Valse" a párosítás (többnyire, van egyéb kombinációban is).
Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: avl2 »

alto írta:
2020.12.14., hétf. 16:51
juliush írta:
2020.12.14., hétf. 09:53
Újra ás újra rácsodálkozok arra, micsoda remek kincseket lehet manapság kéz alól kifogni zenei antikváriumokban szinte fillérekért! Íme egy fantasztikus mester, aki élete alkonyán sem fél bepiszkolni...khmm... a pálcáját és a remekműveket saját ízléséhez idomítani. Adjunk hozzá egy kiadót és műszaki gárdát, amely miután praktikusan feltalálta a kevésmikrofonos felvételtechnikát, a ló túlsó oldalára átesve a szólóhangszereket és csoportjaikat ragyogó rivaldafénybe helyező multimikrofonos megközelítéssel támogatja meg hősünket aurális vándorútján! Az eredmény az itt-ott felsejlő piciny szalagos túlvezérlési torzítások ellenére (vagy talán épp azért is??? gondolkodik.gif ) is elbűvölő, izgalmas, meghökkentő ... imádom!
cover.jpg
Szeretem Stokowski saját értelmezéseit, mindenekelőtt a d-moll toccata és fúga zenekari változatát, vagy az Egy kiállítás képei Raveltől jelentősen eltérő hangszerelését. Sajnos ugyanakkor nem rajongok Berliozért.
jaaa, en ezt benéztem, en Phase4 kiadvanyban Stokowski-val Egy kiallitas kepeit hallgattam a multkor (https://www.discogs.com/de/Various-Phas ... se/7459791 CD32 Mussorgsky: Pictures + Boris Godunov + Night on the Bare Mountain + Tchaikovsky 1812), es erre vonatkozott ez is: elötte Abbado+Berliner -rel hallgattam, ismerös pedig Masur-ral ajanlotta

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2020.12.14., hétf. 17:04
...Egyébként - ha jól emlékszem, de lehet, hogy tévedek - juliush is ott volt azon a februári felvételen (?), ő biztosan jobban meg tudja határozni műfajilag...
Há...milyen ügyes! Bal kezével hiúságomat legyezgeti, feltételezve rólam a hivatkozott performancia kategórizáláshoz elegendő hozzáértést - és mennyire fáj beismernem, hogy teljesen alaptalanul!!! - miközben másik kezével háríthatatlanul passzolja a labdát a térfelemre, a fórum könyörtelen kritikusainak karmai közé taszítva!
Na jó, teszek egy bátortalan kísérletet, szerintem ez improvizatív experimentális jazz-klasszikus crossover! :D
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

alto írta:
2020.12.14., hétf. 16:52
Aszpirin írta:
2020.12.14., hétf. 15:55
bitrograde írta:
2020.12.12., szomb. 08:35

Szerintem ez nem baj, néha nem árt kimerészkedni a langymelegből. :D
Csak kb az első 10 percet tudtam meghallgatni, de addig az jött le, hogy a februári MyReelClub rendezvényen nagyjából hasonló stílusú "zenét" szenvedtünk végig a stúdióban. Megkaptam dsd-ben is, de még nem volt rá érkezésem meghallgatni, az élő is elég volt legalább egy évig... lehet, hogy még hosszabb ideig :D
Az milyen zene volt konkrétan?
Kalafszky Adriána - ének
Dukay Barnabás - Klavins piano
Grencsó István - fúvóshangszerek
Holló Aurél - ütőhangszerek

Sajnos nem értek annyira hozzá, hogy a stílusát megmondjam. A "zongora" egy tényleg érdekes darab volt, számomra érdekesebb, mint maga a zene. Az ütőhangszereket úgy képzeld, hogy egy félszobányi területen sűrűnkörberakott mindenféle üthető és rázható dolog (hangszer). Minden zenész láthatóan nagyon értette a dolgát, az énekesnek is jó hangja volt, a zene viszont leginkább zajok, hangszeres és emberi hangok összevissza keveréke volt számomra. Érdekes, de fárasztó. Számomra. Nem az én műfajom, az biztos.

Egyébként - ha jól emlékszem, de lehet, hogy tévedek - juliush is ott volt azon a februári felvételen (?), ő biztosan jobban meg tudja határozni műfajilag. Egyébként a bitrograde által belinkelttel valószínűleg csak annyiban mutat rokonságot, hogy számomra (és egész biztos, hogy nem vagyok ezzel egyedül) mindkettő a hallgathatatlanság határát súrolja.
Csatolmányok
MRC2017 GDHK – %22When Down...%22 (Cover).jpeg
MRC2017 GDHK – %22When Down...%22 (Cover).jpeg (8.18 MiB) Megtekintve 1963 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

Aszpirin írta:
2020.12.14., hétf. 15:55
bitrograde írta:
2020.12.12., szomb. 08:35
alto írta:
2020.12.11., pén. 13:57
Huh, ez sajnos messze a komfortzónám határain kivűl esik.
Szerintem ez nem baj, néha nem árt kimerészkedni a langymelegből. :D
Csak kb az első 10 percet tudtam meghallgatni, de addig az jött le, hogy a februári MyReelClub rendezvényen nagyjából hasonló stílusú "zenét" szenvedtünk végig a stúdióban. Megkaptam dsd-ben is, de még nem volt rá érkezésem meghallgatni, az élő is elég volt legalább egy évig... lehet, hogy még hosszabb ideig :D
Az milyen zene volt konkrétan?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

juliush írta:
2020.12.14., hétf. 09:53
Újra ás újra rácsodálkozok arra, micsoda remek kincseket lehet manapság kéz alól kifogni zenei antikváriumokban szinte fillérekért! Íme egy fantasztikus mester, aki élete alkonyán sem fél bepiszkolni...khmm... a pálcáját és a remekműveket saját ízléséhez idomítani. Adjunk hozzá egy kiadót és műszaki gárdát, amely miután praktikusan feltalálta a kevésmikrofonos felvételtechnikát, a ló túlsó oldalára átesve a szólóhangszereket és csoportjaikat ragyogó rivaldafénybe helyező multimikrofonos megközelítéssel támogatja meg hősünket aurális vándorútján! Az eredmény az itt-ott felsejlő piciny szalagos túlvezérlési torzítások ellenére (vagy talán épp azért is??? gondolkodik.gif ) is elbűvölő, izgalmas, meghökkentő ... imádom!
cover.jpg
Szeretem Stokowski saját értelmezéseit, mindenekelőtt a d-moll toccata és fúga zenekari változatát, vagy az Egy kiállítás képei Raveltől jelentősen eltérő hangszerelését. Sajnos ugyanakkor nem rajongok Berliozért.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2020.12.12., szomb. 08:35
alto írta:
2020.12.11., pén. 13:57
Huh, ez sajnos messze a komfortzónám határain kivűl esik.
Szerintem ez nem baj, néha nem árt kimerészkedni a langymelegből. :D
Csak kb az első 10 percet tudtam meghallgatni, de addig az jött le, hogy a februári MyReelClub rendezvényen nagyjából hasonló stílusú "zenét" szenvedtünk végig a stúdióban. Megkaptam dsd-ben is, de még nem volt rá érkezésem meghallgatni, az élő is elég volt legalább egy évig... lehet, hogy még hosszabb ideig :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Az új kedvencem. Lea Desandre. Fiatal , gyönyörű, eszméletlenül tehetséges és csodasszép hangja van.
Szerintem hamarosan többet fogunk róla hallani. :rolleyes:

https://www.youtube.com/watch?v=oTn7zI74Qf4

https://www.youtube.com/watch?v=jUw1hoheALY

Vivaldi
https://www.youtube.com/watch?v=ZxrBSad5FWQ
Csatolmányok
lea-desandre-1993.jpg
lea-desandre-1993.jpg (107.64 KiB) Megtekintve 1952 alkalommal
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Újra ás újra rácsodálkozok arra, micsoda remek kincseket lehet manapság kéz alól kifogni zenei antikváriumokban szinte fillérekért! Íme egy fantasztikus mester, aki élete alkonyán sem fél bepiszkolni...khmm... a pálcáját és a remekműveket saját ízléséhez idomítani. Adjunk hozzá egy kiadót és műszaki gárdát, amely miután praktikusan feltalálta a kevésmikrofonos felvételtechnikát, a ló túlsó oldalára átesve a szólóhangszereket és csoportjaikat ragyogó rivaldafénybe helyező multimikrofonos megközelítéssel támogatja meg hősünket aurális vándorútján! Az eredmény az itt-ott felsejlő piciny szalagos túlvezérlési torzítások ellenére (vagy talán épp azért is??? gondolkodik.gif ) is elbűvölő, izgalmas, meghökkentő ... imádom!
cover.jpg
cover.jpg (31.2 KiB) Megtekintve 1919 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

alto írta:
2020.12.11., pén. 13:57
Huh, ez sajnos messze a komfortzónám határain kivűl esik.
Szerintem ez nem baj, néha nem árt kimerészkedni a langymelegből. :D
Nekem talán éppen a jelenlétnek ez a foka az, ami befogadhatóvá teszi még a nehezebb kortárs darabokat is. (Ezért nagy kedvencem Barbara Hannigan, például.) Currentzist ugyan nem szeretem (például a Purcell-értelmezései miatt), de itt még ő is a helyén van. Az meg csak bónusz, hogy hogyan illesztik be a régizenei szövetet a kortársba. Mind a Dowland-, mind pedig a Biber-darab a gyengém, és tökéletesen megtalálják a helyüket a koncerten, bár ha - ismét csak - kedvenc előadást kellene választani belőlük, nem ezek lennének azok.
U.i.: a szaksajtó is elég megosztott Kopacsinszkaja legutóbbi lemezei kapcsán.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

bitrograde írta:
2020.12.11., pén. 12:00

youtu.be/dZxcgCz29Kc
Huh, ez sajnos messze a komfortzónám határain kivűl esik.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Íme egy elbűvölő lemez a manapság elsősorban lant és teorba darabjairól ismert Kapsberger vokális terméséből. Csodálatos minden szempontból!

youtu.be/NlrKa7IHy_E
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

...ha már török induló:

youtu.be/0qG9PZNJI_k

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

alto írta:
2020.12.10., csüt. 11:20
A tapping technika eredetileg a flamenco gitározásban jelent meg, igazán ismerté akkor vált amikor a néhai Eddie Van Halen elkezdte nagy sikerrel alkalmazni a rockzenében.
Azért figyeljétek meg, hogy ott van a hanglyukban a húrok alatt egy akusztikus gitárokra azért nem annyira jellemző (nem-piezo, nem mikrofonos, hanem, ha jól látom, "hagyományos" single-coil) hangszedő. Ennek megfelelően a húrok is acélhúrok. Ilyen egyenletes hangerővel és így megszólaltatni ezt csak hangszedő és kompresszor segítségével lehet, szvsz.
Vagyis az a gitár inkább egy fémhúros, "cutaway"-es, western gitárból kialakított "hollowbody" elektromos gitár, mint a megszokott akusztikus vagy elektroakusztikus.

Ettől függetlenül, a srác tökélyre fejlesztette a "kalapácsolásos" ujjtechnikáját (és az ujj-izmait). Néha azért lepenget az E1 húron a bal kezével, mintegy pihenésképp :D) A "damping"-et (az ujjak felemelésekor szabadonhagyott húrok némítását) pedig ügyesen, a nyak felső részére kötött rongydarabbal oldja meg. Anélkül összevissza zengenének hangnemen kívül az igen erős "ujjkalapács" után felszabaduló húrok.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

Pooli1971 írta:
2020.12.10., csüt. 10:19
Klaca írta:
2020.12.05., szomb. 11:23
Nem is tudom, most akkor a gitár pengetős vagy ütős?


youtu.be/yLVYK80vMMM
Tapping-os
:rolleyes:
A tapping technika eredetileg a flamenco gitározásban jelent meg, igazán ismerté akkor vált amikor a néhai Eddie Van Halen elkezdte nagy sikerrel alkalmazni a rockzenében.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Klaca írta:
2020.12.05., szomb. 11:23
Nem is tudom, most akkor a gitár pengetős vagy ütős?


youtu.be/yLVYK80vMMM
Tapping-os
:rolleyes:
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

Legújabb felfedezésem a Lautten Compagney Berlinből.
Egészen eklektikus hangszer kavalkád, amiben jól elfér egymás mellett a reneszánsz lant, a barokk gitár, a viola di gamba, a barokk kornett a szaxofonnal, marimbával, oboával, fagottal.
Alapvetően barokk zenében utaznak, de ami számomra sokkal izgalmasabb, azok a Philip Glass és Satie átiratok. Eléggé őrült ötletnek tűnik Satie barokk zenekarra hangszerelve, de meglepően jól, sőt kiválóan működik.


youtu.be/4g8oXufpdJc
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Nem is tudom, most akkor a gitár pengetős vagy ütős?


youtu.be/yLVYK80vMMM

Avatar
furminc
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.09.28., szomb. 11:45
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: furminc »

Segítség kérés. Valaki meg tudná mondani (nem, nem a mű címét) melyik zenekar, karmester előadása ez? A jellegzetes rész, ami alapján fel lehet ismerni 1.08-nál kezdődik. A youtube feltüntetett adata (Budapesti Szimfonikus Zenekar, Kovács Dénes, Lamberto Gardelli) nem jó, ez nem az az előadás. Előre is köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=BHgV6X2 ... zkyn%C3%A9

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Hűha...és még egyszer...hűha!!!! Adjátok a fiatalok kezébe a felszentelt partitúrákat!
Íme egy fiatalos frissességtől pezsgő, ugyanakkor a korhű előadásokra oly gyakran jellemző hiperaktív érzelmi egysíkúságtól teljesen mentes performancia, a kis létszámú zenekar áttetsző hangzását és a korhű hangszerek enyhén száraz hangszíneit a viszonylag csekély csillapítással bíró stúdió terességében és zengésében, mint bogarat a borostyánban tökéletesen konzerválva. Megy a nagy klasszikusok, Kreisler, Schneiderhan és Grumiaux mellé!
leborulok.gif
folder.jpg
folder.jpg (290.91 KiB) Megtekintve 1726 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: b4xter »

nagyatt írta:
2020.11.23., hétf. 21:44
Szakerto kollegak segitseget szeretnem kerni. 00:04-tol 00:14ig ha be tudna azonositani nekem valaki melyik murol van szo, azert nagyon halas lennek. leborulok.gif

https://www.klubradio.hu/archivum/opera ... 1500-13917
https://www.youtube.com/watch?v=2NQ7JX1uuW8

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”