Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
akisbandi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.01.13., vas. 16:57
Értékelés: 27

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: akisbandi »

Szép napot Mindenkinek,

a Campa Shamal Mille mennyire jó kerék? Most több helyen látom 280 ezer környéken hirdetni.
Annyit tudok róla, hogy a zero nite párja, de látom máshogy vannak elosztva a küllők a hátsó keréken és gyakorlatilag megszűnő típusról lehet szó, mert a campa oldalán nincs fent

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

avl2 írta:
2020.12.18., pén. 07:17
trane írta:
2020.12.15., kedd 20:52
nemtom, most mi van a Canyon-nal, de bő 1 hónapja arról volt szó, hogy eladják... gondolkodik.gif
https://bikemag.hu/magazin/belga-befekt ... a-canyont/
Végre valami, amit nem a kínaiak vettek meg. :smile52:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

trane írta:
2020.12.15., kedd 20:52
nemtom, most mi van a Canyon-nal, de bő 1 hónapja arról volt szó, hogy eladják... gondolkodik.gif
https://bikemag.hu/magazin/belga-befekt ... a-canyont/

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

A csak nem gyárt roxxabbat, mint előtte sztorihoz: ma addig piszkáltam a lánckerekeket, sikerült eltörnöm egy ultegra spacert. Műanyag, bár elég megtévesztő. Ma vettem egy 105-öst. Az is műányag, de legalálbb a külső átmérője nagyobb, jobban befekszik a lánckerekek közé. A 10 speednél legaláb a távtartók aluk voltak...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Láttam már cifra dolgokat.... De ez azért meglepett... Ez már annyira xar, hogy jó... Mint a mérhetetlenül randa, idomtalan kutyák, melyek már annyira rondák, hogy nem is rondák, csak punk...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Ha nem eleve üzletelésre vette, hanem magának, akkor eléggé fogalmatlan a méretekkel kapcsolatban. Nézd a nyeregcsövet :D :
bianchi-928-monocoque-carbon-c2c-orszaguti-kerekpar-NO.997.jpg
bianchi-928-monocoque-carbon-c2c-orszaguti-kerekpar-NO.997.jpg (102.05 KiB) Megtekintve 1367 alkalommal
Az a kislibaződ gumi igaz telitalálat a váz színeihez. ;peace;

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

trane írta:
2020.12.17., csüt. 23:11
AAttila írta:
2020.12.17., csüt. 22:57
...(Szerintem elírta 1db 0-val az árat ;) )
na, azé' annál többet ér (ez a mi ex-ünk utáni 928-as széria volt) :smile32:
Nem is volt olyan jó ez a széria,mint a miénk :ohnoohnoohno: ;) De igazad van 100e azért az kevés

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

trane írta:
2020.12.17., csüt. 22:50
azé' vannak elszállt emberek :rolleyes: > https://apro.bikemag.hu/apro/bianchi-92 ... kpar-49747 bocs.gif
Nem tudom,hogy miért vagy ilyen :quetionmark: Oda van írva,hogy a gumik le lettek cserélve jobbakra, ráadásul alig mentek vele ;peace; :smile52:

(Szerintem elírta 1db 0-val az árat ;) )

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

trane írta:
2020.12.17., csüt. 18:00
fijjuggg, akik már rendeltek a Rosebikes-tól, azoktól kérdezném szia.gif , az mit jelent a gyakorlatban, hogy amíg a készleten nem lévő, de megrendelt holmi be nem érkezik, addig foglalják a kártyáról az összeget :rolleyes: ? konkrétan levonják, csak épp' addig nem tekintik kifizetettnek, amíg a beérkezéssel teljesült a megrendelés, vagy csak akkor vonják majd le a kártyáról és az aznapi árfolyammal az összeget, amikor a beérkezéssel teljesült a megrendelés :quetionmark: elolvastam azt a szűkszavú 2 sort, amit e témában írnak, de számomra (nem nyelvi nehézségek okán) nem egyértelmű gondolkodik.gif
köszi, ha tudtok segíteni leborulok.gif
Bike24-en:

Still 10+ in stock

Ships immediately
Delivery time to Hungary 3-6 days**
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

trane írta:
2020.12.17., csüt. 18:00
fijjuggg, akik már rendeltek a Rosebikes-tól, azoktól kérdezném szia.gif , az mit jelent a gyakorlatban, hogy amíg a készleten nem lévő, de megrendelt holmi be nem érkezik, addig foglalják a kártyáról az összeget :rolleyes: ? konkrétan levonják, csak épp' addig nem tekintik kifizetettnek, amíg a beérkezéssel teljesült a megrendelés, vagy csak akkor vonják majd le a kártyáról és az aznapi árfolyammal az összeget, amikor a beérkezéssel teljesült a megrendelés :quetionmark: elolvastam azt a szűkszavú 2 sort, amit e témában írnak, de számomra (nem nyelvi nehézségek okán) nem egyértelmű gondolkodik.gif
köszi, ha tudtok segíteni leborulok.gif
Az úgy van, hogy a tőlünk boldogabb térségebn pár lépéssel a szoftverek előrébb járnak. Amikor fizetsz, csak lefogják a lóvét a számládon, de még nem hívták le. Amikor szállításra kész a motyó, akkor kattintanak oda a szoppveren, hogy lóvét ide. Addig, ha pl közbejön valami probléma, bármikor büntetlenül el tudják utasítani a vásárlást és akkor csak ül még a pénzed kb 2 hétig lezárva, majd feloldják és nem buktál semmit. Nincs levonás euróban, majd euró visszautalás és a vételi és eladási árfolyambukta nem érint. Viszomt többet szoktak ilyenkor lefogni, az árfolyaminghadozás miatt, így azt gondolom, aznapi árfolyamon fogsz fizetni, amikor a lehívàs megtörténik.
Csak nem belefutottál készlethiányba? Rosén ki van írva előre, hogy mikor tudnak szállítani. Ezzel is kicsit előttünk járnak...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Vinkler írta:
2020.12.17., csüt. 11:59
No igen. Bevallom vázárakat nem hasonlítottam össze mostanában, de valóban érdekesek a számok. Nem hittem volna, hogy ilyen csekély eltérések vannak árban és az alacsonyabb brandek is közel annyiért adják a terméket, mint a hatalmas múlttal rendelkező csúcs gyártók. A kérdés az, hogy (amennyiben azonos groupset-eket nézünk) a kész kerékpároknál nagyobb volumenű az eltérés. A kiegézítők komolyabbak (árban is), vagy ez egyfajta kereskedelmi policy, hogy a vázszettek árát magasabban tartják, cssak a komplett bringát árasítják jól? gondolkodik.gif
Nincs olyan nagy eltérés ám a komplett bicajokkal szemben sem, ha elmegyünk a váz+hajtásig még.
Utána, jönnek a gumik... igen itt már 100 EUR eltérések lehetnek(/2db viszonyban) aztán a nyergek között már 1-300 eur eltérések vannak, ki mit rak a bicajra, aztán a kormány/stucni, vagy integrált kormány árkülönbségek következnek, szintén pár 100 EUR tételek, aztán jönnek a felnik még... itt vannak talán a legnagyobb eltérések a végeredményt befolyásolandóan... Van, aki rárak 2-3.000 EUR-s kerék szettet a csúcs bicajra és azt mondja ez ezzel van és pont... van aki meg 6-800 EUR karbon alibivel árul új bicajt... szóval könnyen kijöhet 2.000+ EUR eltérés 2 csúcs elektromos, tárcsafékes modell között a "kiegészítőkkel"...

Valamint a most jelentkező készlethiányok miatt is megtehetik talán, hogy vastagon fog a komplett bicajnál (is) a ceruza...

De, ha belegondolsz, 5.000 EUR váz + 2.500 hajtás (elektromos DA pl) + 1.000 EUR wattmérő + 2.500 kerék szett + 500 EUR apróságok (nyereg, bandázs...stb) kész is a bő 10.000 EUR bicaj... Ami olcsóbb, ott valamin/valamiken spóroltak kihagytak (pl wattmérő)...
Olyan ez is kb, mint az Audi - BMW - Merci azonos kategóriás, azonos felszereltségű modelljei is kb fillérre ugyanannyiba kerülnek... Persze lehet konfigurálni könnyen 10-15 misis eltéréssekkel is, de ha ugyanazt kéred, akkor is ugyanannyi lesz.
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Komplett bringák is kb azonos áron futnak. Főleg az elekteomos, de van mindemkinek az is. Az alkatrészgyártók nagyon beemeltek.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Szalon írta:
2020.12.16., szer. 11:00


Talán szerencsésebb és jobban összehasonlítható, ha csak a váz árakat nézzük szerintem:

BMC Masterpice 10.000 EUR
BMC Roadmachine 01 4.500 EUR
Bianchi Oltre XR4 CV 4.800 EUR
Canyon Aeroad CFR 4.500 EUR
Colnago C64 4.200 EUR
Merida Reacto CF5 IV 4.000 EUR
Pinarello Dogma F12 Rim 4.600 EUR
Pinarello Dogma F12 Disc 4.800 EUR
Specialized S-WORKS Tarmac SL7 4.700 EUR
Trek Madone SLR 4.750 EUR
Wilier FILANTE SLR DISC 5.000 EUR

A fentiek többnyire listaárak, biztos lehet olcsóbban kifogni őket itt-ott, valamint az sem mindegy, hogy van amihez nem jár kormány és/vagy stucni, ami további 4-700 EUR is lehet még...

Szóval így szerintem nincs azért akkora szórás már, mindenhol drága a felső széria... Az meg, hogy ki-mivel szereli tovább, ott meg a csillagos ég lassan a határ... Valamint erdekes szerintem, hogy lassan drágább lesz komplett bicajt venni, mint magunknak összerakosgatni... Eddig mintha fordítva lett volna ionkább? gondolkodik.gif
No igen. Bevallom vázárakat nem hasonlítottam össze mostanában, de valóban érdekesek a számok. Nem hittem volna, hogy ilyen csekély eltérések vannak árban és az alacsonyabb brandek is közel annyiért adják a terméket, mint a hatalmas múlttal rendelkező csúcs gyártók. A kérdés az, hogy (amennyiben azonos groupset-eket nézünk) a kész kerékpároknál nagyobb volumenű az eltérés. A kiegézítők komolyabbak (árban is), vagy ez egyfajta kereskedelmi policy, hogy a vázszettek árát magasabban tartják, cssak a komplett bringát árasítják jól? gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Ich kann die Kassette leider überhaupt nicht empfehlen. Das Schaltverhalten ist zwar top, aber ein Jahr nach Inbetriebnahme sind die mittleren Ritzel einfach aus ihrer Befestigung am Carbonträger herausgebrochen. Infolgedessen hat sich die Kette verklemmt und das Schaltauge wurde verbogen. Zum Glück ist weiter nichts passiert.

Shimano karbonbakos ultegra értékelés a rosebikes-on.
Google fordító szerint a lánckerék kitört a karbonbakból, lánc megszorult, váltókanál elhajlott.

Akkor nem csak rossz a hatásfoka, hordoz némi veszélyt is magában...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Futok venni vagy hármat. Akinek kell, szóljon :fekverohog:
Sors fintora, fölötte listázta a shamal carbon kerékszettet 1260 eurért...

https://www.bike24.com/p2377510.html
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

revox írta:
2020.12.16., szer. 19:56
Tescoban a Brigéciol környékén. Igen vékony műszerolja. Bekúszik a lánc minden apró résén, por kevésbé tapad meg. Alapos kenés után érdemes letörölni. Híg és a lánc ghyors forgásával szétveri a felesleget a vázra, kerékre. Talán 500 Ft.

IMG_20201216_195153.jpg
Na, ezt közben kipróbáltam. De csak kézre kicsit nyomtam ki. Hááát, haladó kenegetősöknek. Majdnem víz a jellege, de az tény, hogy a kézről nehezen jött le. De ez elég híg. Nyilván, a fehér olajok sose voltak sűrűk. De az biztos,hogy minden apró résbe be fog kúszni. Nem un orsóolaj, de elég vékony.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

trane írta:
2020.12.16., szer. 22:07
geza123 írta:
2020.12.16., szer. 21:37
Van rajta, de szinte azonos a betűk színe a váz színével. Közelről látszik. :D
sőt, innét a Bükk alól is :rolleyes: :smile29:
A prosiképen én is látom, de a tableta felbontása a konkrét gépnél, így, hogy tudom, ott van, talán nyomokban látom :D talán kicsit az m-ből :)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 367

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: geza123 »

Vinkler írta:
2020.12.16., szer. 20:15
revox írta:
2020.12.16., szer. 18:32

Tudom már, mi furcsa rajta (ami nem válik hátrányára) nincs rajta matrica :smile46:
De kafa kis geppp, + fukrum kerék :smile32: hajrá!!!
Kéne lenni rajta...48F33B54-229C-4F43-9BA2-78972509C014.jpeg
Van rajta, de szinte azonos a betűk színe a váz színével. Közelről látszik. :D
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2020.12.16., szer. 20:49

Lefújta a közegellenállás :rolleyes:
De nem fújta le, most is ott van :rolleyes:

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Vinkler írta:
2020.12.16., szer. 20:15
revox írta:
2020.12.16., szer. 18:32
geza123 írta:
2020.12.16., szer. 17:30


Remélem, ennek azért van némi alapja. :)
Ma ezzel tértem haza:


Nagyon köszönöm a segítő hozzászólásokat. Most nagy az öröm. :rolleyes:
Tudom már, mi furcsa rajta (ami nem válik hátrányára) nincs rajta matrica :smile46:
De kafa kis geppp, + fukrum kerék :smile32: hajrá!!!
Kéne lenni rajta...48F33B54-229C-4F43-9BA2-78972509C014.jpeg
Lefújta a közegellenállás :rolleyes:
Vagy fel se került. Van amikor opcionális, nomerg a prosi fotója változhat. Nekem úgy általában volt fura, mert a feketéktől eltekimtve,minden bicajon van vagy 50 cimke... Bár ebben fixen a Pinarelló nyert. Valsz a hamisítók munkájának megnehezítése és az onimádat egyszerre diktálja. Mindenestre igen megdöbbentő helyeken is még P logót, vagy felíratot találtam :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Vinkler írta:
2020.12.16., szer. 20:19
revox írta:
2020.12.16., szer. 19:56
Tescoban a Brigéciol környékén. Igen vékony műszerolja. Bekúszik a lánc minden apró résén, por kevésbé tapad meg. Alapos kenés után érdemes letörölni. Híg és a lánc ghyors forgásával szétveri a felesleget a vázra, kerékre. Talán 500 Ft.

IMG_20201216_195153.jpg
Nálam a Rohloff olaj jött be. Nem gáz az ára, de marha jó!

37BBD5C8-8433-49CA-8975-7F5F045F59A8.png
Általában lánxolajban nehéz a gyártóknak mellényúlni :smile32: egyszerű acél-acél kenése. Mondjuk nem értem azokat, akik pl benzinben mossák a láncot,aztán úgy vannak vele, ami minimális olaj marad vissza a benzinből száradás után, elég kenésre... Egyszer az egyik ilyen sporttársnak említettem a seprűnyelet benzinbeáztatás után megszáradva...

De ezt a műszerolajat még nem próbáltam, csak ma találtam. De biztos gyors kenést ad, esőbe meg nem járok ki...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Bringázásba nemrég csatlakozóknak:
Sűrű/vastagolaj >> jól tapad, súrlódása nagyobb, de a port is jobban megköti, víznek jobban ellenáll (pl eső, vizes út)
Híg/vékony olaj >> kevésbé tapad meg, jól kúszik (résekbe), port kevésbé köti meg, víznek kevésbé áll ellen, súrlódása kedvezőbb, gyorsabb.

Innen lehet sakkozni, mikor,mit érdemes. Télen, vizes, párás időben full szintetikus motorolaj is tökéletes.(csak full szintetikuis legyen). Szakadó esőbe van egy tescos olajspray,ami szinte ragacsos olajat hagy a gépen, lemosni is nehéz,nemhogy az eső leverje. Szakadó esős versenyen felfújtuk, láncra, váltókra, fékekre. De a WD40-nek van porlasztott zsírja is, téli időszakban, volt, hogy azzal kentünk.

Normál nyári használatra én vastag olajban áztatom a láncot,majd kicsöpögtetem, így a csapokhoz vastag olaj kerül, belülre és nehezen jön ki,vagyis nem lesz kenetlen . Kívül letörlöm és jöhet a vékony.

Leggyorsabb akkor lesz a lánc, ha csak vékonnyal van kenve, de az ilyen műszerolaj vékonyságú olajat szinte minden etap után pótolni kell.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

revox írta:
2020.12.16., szer. 19:56
Tescoban a Brigéciol környékén. Igen vékony műszerolja. Bekúszik a lánc minden apró résén, por kevésbé tapad meg. Alapos kenés után érdemes letörölni. Híg és a lánc ghyors forgásával szétveri a felesleget a vázra, kerékre. Talán 500 Ft.

IMG_20201216_195153.jpg
Nálam a Rohloff olaj jött be. Nem gáz az ára, de marha jó!
37BBD5C8-8433-49CA-8975-7F5F045F59A8.png
37BBD5C8-8433-49CA-8975-7F5F045F59A8.png (104.44 KiB) Megtekintve 1252 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

revox írta:
2020.12.16., szer. 18:32
geza123 írta:
2020.12.16., szer. 17:30
revox írta:
2020.12.15., kedd 20:50
...
1 - a merida jobb :D
...
Remélem, ennek azért van némi alapja. :)
Ma ezzel tértem haza:


Nagyon köszönöm a segítő hozzászólásokat. Most nagy az öröm. :rolleyes:
Tudom már, mi furcsa rajta (ami nem válik hátrányára) nincs rajta matrica :smile46:
De kafa kis geppp, + fukrum kerék :smile32: hajrá!!!
Kéne lenni rajta...
48F33B54-229C-4F43-9BA2-78972509C014.jpeg
48F33B54-229C-4F43-9BA2-78972509C014.jpeg (365.7 KiB) Megtekintve 1263 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Tescoban a Brigéciol környékén. Igen vékony műszerolja. Bekúszik a lánc minden apró résén, por kevésbé tapad meg. Alapos kenés után érdemes letörölni. Híg és a lánc ghyors forgásával szétveri a felesleget a vázra, kerékre. Talán 500 Ft.
IMG_20201216_195153.jpg
IMG_20201216_195153.jpg (819.93 KiB) Megtekintve 1283 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”