Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6125
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.12.20., vas. 13:49
Attol mert az M1 jol sikerult meg nem inog az Intel tronja, de elkepzelheto hogy atgondoljak a kovetkezo 10 eves roadmapjuket es valtoztatnak a prioritasokon.
Attól, tartok, látva a 10nm-es technológia körüli bénázásukat, hogy ez már nem csak prioritás kérdése, hanem képességé is. Nagyon fel kell kössék a gatyájukat, mert most rohanhatnak a száguldó vonat után.
Miközben az Intelnek még nem sikerült piacképessé fejleszteni a 10nm-es lapkáit, aközben az Apple már 5nm-es technológiát használ az M1-ben, ami már a piacon van(!!!), vagyis - mindenki nagy meglepetésére - máris évekkel beelőzte a mindenható Intelt. A különbség most vált nyilvánvalóvá a PC-s piacon is: sokkal alacsonyabb fogyasztás, sokkal alacsonyabb hőtermelés (állítólag már az első M1(X?) alapú iMac-ekben sem lesz aktív hűtés), nagyobb teljesítmény.

Igen, egyébként ha jól emlékszem az A6 óta már saját tervezésűek az Apple SoC-jei. Vagyis már elég régóta folyamatosan fejlesztik a saját technológiájukat. Mégis mindenki meglepődött az M1-en. Pedig így visszagondolva rendkívül logikus folyománya az M1 az Apple eddigi SoC-fejlesztéseinek.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Aztán már csak a Windows-zal kéne kezdeni valamit... Az az erőforrásigény nem indokolható semmivel és nem ad érte semmi pluszt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2020.12.20., vas. 14:03-kor.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6125
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

alto írta:
2020.12.20., vas. 13:14
Ahogy elnézem a teszteket, ha a Microsoft is átportolja a Windows egy ilyen ARM alapú procira, és kijönnek a PC gyártók is ilyen termékekkel (márpedig úgy tűnik annyira erős ez az új platform, hogy kénytelenek lesznek) akkor az amúgy is lejtőn lévő Intel koporsójába beütik az első szeget.
Szvsz. az M1 már önmagában igen nagy szöget ütött az Intel koporsójába. Az Apple néha előáll egy-egy újítással mostanában is, és ha mondjuk nem is akkora dobás, mint anno az iPhone, de az M1 SoC mindenképp az idei év szenzációja (csak pár tájékozott ember figyelt fel rá, hogy az Apple nagyon készülhet valamire a processzorpiacon, és emiatt elég nagyot robbant, amikor bejelentették, hogy saját processzorra állnak át az Intel-ről), ami szépen elfelejtteti az eddigi (ARM csak telefonokba és kis processzor-telesítmény-igényű készülékekbe) paradigmát. Ráadásul sorra hüledeznek a tesztelők, mert az M1 teljesítményével kivételesen nem csúszatott az Apple. Láttam egy tesztet, igen számításigényes video- és 60+ sávos hangkeverés/dsp-zés mellett csak egy durva kűlső GPU-s i9-es gép tudta elverni az M1-et, amiben ugye minden benne van - CPU, GPU, memória, stb, mégis maximálisan kihajtva is felét-harmadát "eszi" a tipikus, Intel-architektúra köré épített gépek étvágyának.
A 16 GB-os M1-es mac mini ugyanitt brutálisan elverte a jóval többe kerülő, 10.generációs intel i7-tel szerelt /jelenleg is kínálaton lévő/ Minit.
És ne feledd, ez a legelső generációs M1, már megy a találgatás és a szokásos "rumour" az M1X-ről, esetleg M2-ről stb.
Szerintem ezzel megint trendet teremtett az Apple (akárcsak az iOS-szel és az iPhone-nal). Megjelennek majd majd az ARM-es konkurrensei az M1-nek, kelleni fog az az ARM-es Windows is. Az Intel nagy bajban van, mert az AMD-vel való nagy versengésben, a sok teljesítetlen igéret közepette észre sem vette, hogy az az irány, amit követ, egy zsákutca. Sic transit gloria mundi.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

Aszpirin írta:
2020.12.20., vas. 13:04
robi20064 írta:
2020.12.20., vas. 12:17
Aszpirin írta:
2020.12.20., vas. 11:35


Audirvana + SoX plugin 44.1kHz PCM -> DSD256 konverzió, 16GB dedikált memóriapufferrel (tehát biztosan megszakítatlanul megy le a konverzió számonként) kb 70%-ra pörgeti ki lejátszás közben a 2017-es iMac-em i5 7600K prociját de ez csak akkor, amikor tényleg konvertál. Erről anno méréseket is raktam be, ahol jól látszanak a konvertálási fázisok az egyszerű lejatszási fázisok között: viewtopic.php?p=2349523#p2349523
Reszben pont ezt akarom kiprobalni egy M1-es minivel az unnepek alatt (es Roon-al is, de ott meg nincs nativ mert betazzak ezerrel az 1.8-at). A HQP plane az EC modulatorokkal sokkal eroforrasigenyesebb mint egy "sima" redbook->dsd256. Gyakorlatilag nincs olyan hw ami tudna a dsd512-t EC-vel jelenleg, de a jovore erkezo erosebb ARM-ok mar talan...
Vettél egy M1-es minit???? leborulok.gif
Beszámolót kérünk!
(a valódit tesztes /nemm geekbench és tsaival, hanem valódi, életszagú munkafolyamatokkal mérő/ youtube csatornákon látottak alapján én is eléggé ráizgultam....)
Ahogy elnézem a teszteket, ha a Microsoft is átportolja a Windows egy ilyen ARM alapú procira, és kijönnek a PC gyártók is ilyen termékekkel (márpedig úgy tűnik annyira erős ez az új platform, hogy kénytelenek lesznek) akkor az amúgy is lejtőn lévő Intel koporsójába beütik az első szeget.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6125
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.12.20., vas. 12:17
Aszpirin írta:
2020.12.20., vas. 11:35
robi20064 írta:
2020.12.19., szomb. 16:25
HQPlayer-bol is van mar nativ M1 build es eddig eleg biztato. Egy M1-es Mac Mini elbirja a redbook->dsd256 konverziot az EC modulatorokkal. Eddig ehhez eleg combos Intel vagy AMD cpu kellett.
Audirvana + SoX plugin 44.1kHz PCM -> DSD256 konverzió, 16GB dedikált memóriapufferrel (tehát biztosan megszakítatlanul megy le a konverzió számonként) kb 70%-ra pörgeti ki lejátszás közben a 2017-es iMac-em i5 7600K prociját de ez csak akkor, amikor tényleg konvertál. Erről anno méréseket is raktam be, ahol jól látszanak a konvertálási fázisok az egyszerű lejatszási fázisok között: viewtopic.php?p=2349523#p2349523
Reszben pont ezt akarom kiprobalni egy M1-es minivel az unnepek alatt (es Roon-al is, de ott meg nincs nativ mert betazzak ezerrel az 1.8-at). A HQP plane az EC modulatorokkal sokkal eroforrasigenyesebb mint egy "sima" redbook->dsd256. Gyakorlatilag nincs olyan hw ami tudna a dsd512-t EC-vel jelenleg, de a jovore erkezo erosebb ARM-ok mar talan...
Vettél egy M1-es minit???? leborulok.gif
Beszámolót kérünk!
(a valódit tesztes /nemm geekbench és tsaival, hanem valódi, életszagú munkafolyamatokkal mérő/ youtube csatornákon látottak alapján én is eléggé ráizgultam....)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6125
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.12.19., szomb. 16:25
HQPlayer-bol is van mar nativ M1 build es eddig eleg biztato. Egy M1-es Mac Mini elbirja a redbook->dsd256 konverziot az EC modulatorokkal. Eddig ehhez eleg combos Intel vagy AMD cpu kellett.
Audirvana + SoX plugin 44.1kHz PCM -> DSD256 konverzió, 16GB dedikált memóriapufferrel (tehát biztosan megszakítatlanul megy le a konverzió számonként) kb 70%-ra pörgeti ki lejátszás közben a 2017-es iMac-em i5 7600K prociját de ez csak akkor, amikor tényleg konvertál. Erről anno méréseket is raktam be, ahol jól látszanak a konvertálási fázisok az egyszerű lejatszási fázisok között: viewtopic.php?p=2349523#p2349523
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Köszönöm a válaszokat!

Akkor maximum várok egy másik verziót, hátha azzal működni fog.

Egyébként a Volumio is hasonlóan problémás?
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

KopaszKutya írta:
2020.12.19., szomb. 20:10
És akkor mi a megoldás, vegyek vaktában többet is, aztán valamelyik csak jó lesz?

Egyébként egy TP-LINK TL-WN821N V6-os stickem van. Nem egy mai db, viszont a V6 a legújabb, 2018-as driver van hozzá.
Nem tudom, mi a gyógyszer, de gyanítom, nem az adapterekkel van a baj.
Azért gondolom ezt, mert ugyanezen a hardveremen az előző Daphile kiadások
működtek.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

KopaszKutya írta:
2020.12.19., szomb. 20:10


És akkor mi a megoldás, vegyek vaktában többet is, aztán valamelyik csak jó lesz?

Egyébként egy TP-LINK TL-WN821N V6-os stickem van. Nem egy mai db, viszont a V6 a legújabb, 2018-as driver van hozzá.
Vagy nem USB WiFi adaptert használsz, hanem mondjuk egy Access pointot (csúnyán mondva WiFi-UTPkábel átalakító), így nem vagy kiszolgáltatva a Daphile hardveres támogatottságának.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

La_Valse írta:
2020.12.19., szomb. 18:59
KopaszKutya írta:
2020.12.19., szomb. 16:28
Sziasztok!

Egyszer már volt róla szó, hogy az Audio PC-men nincs net, ezért vettem egy USB-s WiFi routert, hogy tudjam használni a Daphile-t, de amikor a Daphile tölt be, a "Waiting for network connection" részen nem jutok túl, nem tölt be. Mondjuk a WiFi routeren lévő LED sem villog, csak Windows alatt.

Erre esetleg valami ötlet?
Az ilyenek miatt nem vagyok egy nagy Daphile fan, de mindig ki szoktam próbálni
az újabb változatokat. Én is hasonlóan jártam, egy Qualcomm Atheros chippel nem
boldogul. A hivatalos, kincstári szöveg (FAQ) erre a következő:

Úgy tűnik, hogy néhány Wifi Realtek adapter létrehozza a hotspotot, de
a hitelesítés mindig sikertelen a kernel illesztőprogramjának hibája miatt.
Egyes adapterek támogatják az egyidejű működést mind kliensként, mind hotspotként,
más adapterek egy időben csak egy üzemmódban működnek.
És akkor mi a megoldás, vegyek vaktában többet is, aztán valamelyik csak jó lesz?

Egyébként egy TP-LINK TL-WN821N V6-os stickem van. Nem egy mai db, viszont a V6 a legújabb, 2018-as driver van hozzá.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

KopaszKutya írta:
2020.12.19., szomb. 16:28
Sziasztok!

Egyszer már volt róla szó, hogy az Audio PC-men nincs net, ezért vettem egy USB-s WiFi routert, hogy tudjam használni a Daphile-t, de amikor a Daphile tölt be, a "Waiting for network connection" részen nem jutok túl, nem tölt be. Mondjuk a WiFi routeren lévő LED sem villog, csak Windows alatt.

Erre esetleg valami ötlet?
Az ilyenek miatt nem vagyok egy nagy Daphile fan, de mindig ki szoktam próbálni
az újabb változatokat. Én is hasonlóan jártam, egy Qualcomm Atheros chippel nem
boldogul. A hivatalos, kincstári szöveg (FAQ) erre a következő:

Úgy tűnik, hogy néhány Wifi Realtek adapter létrehozza a hotspotot, de
a hitelesítés mindig sikertelen a kernel illesztőprogramjának hibája miatt.
Egyes adapterek támogatják az egyidejű működést mind kliensként, mind hotspotként,
más adapterek egy időben csak egy üzemmódban működnek.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

asebestyen írta:
2020.12.19., szomb. 18:11
asebestyen írta:
2020.12.19., szomb. 17:42
KopaszKutya írta:
2020.12.19., szomb. 17:23


Igen, USB stick.

Közben olvastam egy fórumon, hogy meg kell adni a hálózat adatait, ahogy írtad is.

Kérdés az, hogy ezeket hol találom?

Van egy asztali PC-m, ami mellett van egy TARR Kft-s router, amibe vezetéken jön be a net, az össze van kötve egy rendes WiFi router-el, hogy legyen WiFi a házban. Ezt akarnám összekötni az Audio PC-vel illetve az USB-s stick-el.
2 módon tudod WiFi-ssé tenni a az audio pc-d.
1, hogy a meglévő hálózatod egy végpontja lesz, ekkor csak a "Connect Wi-Fi" mellé kell írni a Routered SSID-ját/jét, azaz a hálózat nevét, amihez kapcsolódni szeretnél, illetve alá a hozzá tartozó jelszót. Fontos, hogy minden kis-nagybetű helyes legyen.
2, hogy hot-spot módba teszed, azaz valamilyen eszközről közvetlenül (a router kihagyva) éred el WiFi-n keresztül, akkor alul ezt be kell pipálni és utána pl a telefonoddal megkeresni a WiFi hálózatok közt a Daphile-t. Arra biztos jó, kiderüljön, kezeli-e az USB stickedet a Daphile. Egyébként az első lesz a jobb megoldás.
.
Kép
Ha nem látszik a linkelt fotó:
.
daphile wifi.jpg
Igen, de ehhez be kéne töltődnie a Daphile-nak, különben azon belül semmit se tudok állítani az adott gépen, mivel a "Waiting for network connection" résznél megáll a tudomány.

Egy külföldi fórumon alapján mielőtt betöltődik a Daphile, F1-et kell nyomni és ott meg kell adni a statikus IP-t. Gondolom a másik PC-n kell megadnom egy statikus IP-t (amire a Tarr-os router van kötve) és azt kell a Daphile-nál is beállítani, de lehet hülyeséget írok.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

asebestyen írta:
2020.12.19., szomb. 17:42
KopaszKutya írta:
2020.12.19., szomb. 17:23


Igen, USB stick.

Közben olvastam egy fórumon, hogy meg kell adni a hálózat adatait, ahogy írtad is.

Kérdés az, hogy ezeket hol találom?

Van egy asztali PC-m, ami mellett van egy TARR Kft-s router, amibe vezetéken jön be a net, az össze van kötve egy rendes WiFi router-el, hogy legyen WiFi a házban. Ezt akarnám összekötni az Audio PC-vel illetve az USB-s stick-el.
2 módon tudod WiFi-ssé tenni a az audio pc-d.
1, hogy a meglévő hálózatod egy végpontja lesz, ekkor csak a "Connect Wi-Fi" mellé kell írni a Routered SSID-ját/jét, azaz a hálózat nevét, amihez kapcsolódni szeretnél, illetve alá a hozzá tartozó jelszót. Fontos, hogy minden kis-nagybetű helyes legyen.
2, hogy hot-spot módba teszed, azaz valamilyen eszközről közvetlenül (a router kihagyva) éred el WiFi-n keresztül, akkor alul ezt be kell pipálni és utána pl a telefonoddal megkeresni a WiFi hálózatok közt a Daphile-t. Arra biztos jó, kiderüljön, kezeli-e az USB stickedet a Daphile. Egyébként az első lesz a jobb megoldás.
.
Kép
Ha nem látszik a linkelt fotó:
.
daphile wifi.jpg
daphile wifi.jpg (117.83 KiB) Megtekintve 1989 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

KopaszKutya írta:
2020.12.19., szomb. 17:23


Igen, USB stick.

Közben olvastam egy fórumon, hogy meg kell adni a hálózat adatait, ahogy írtad is.

Kérdés az, hogy ezeket hol találom?

Van egy asztali PC-m, ami mellett van egy TARR Kft-s router, amibe vezetéken jön be a net, az össze van kötve egy rendes WiFi router-el, hogy legyen WiFi a házban. Ezt akarnám összekötni az Audio PC-vel illetve az USB-s stick-el.
2 módon tudod WiFi-ssé tenni a az audio pc-d.
1, hogy a meglévő hálózatod egy végpontja lesz, ekkor csak a "Connect Wi-Fi" mellé kell írni a Routered SSID-ját/jét, azaz a hálózat nevét, amihez kapcsolódni szeretnél, illetve alá a hozzá tartozó jelszót. Fontos, hogy minden kis-nagybetű helyes legyen.
2, hogy hot-spot módba teszed, azaz valamilyen eszközről közvetlenül (a router kihagyva) éred el WiFi-n keresztül, akkor alul ezt be kell pipálni és utána pl a telefonoddal megkeresni a WiFi hálózatok közt a Daphile-t. Arra biztos jó, kiderüljön, kezeli-e az USB stickedet a Daphile. Egyébként az első lesz a jobb megoldás.
.
Kép
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

asebestyen írta:
2020.12.19., szomb. 17:05
KopaszKutya írta:
2020.12.19., szomb. 16:28
Sziasztok!

Egyszer már volt róla szó, hogy az Audio PC-men nincs net, ezért vettem egy USB-s WiFi routert, hogy tudjam használni a Daphile-t, de amikor a Daphile tölt be, a "Waiting for network connection" részen nem jutok túl, nem tölt be. Mondjuk a WiFi routeren lévő LED sem villog, csak Windows alatt.

Erre esetleg valami ötlet?
Gondolom ez egy WiFi stick csak, nem router... Megadtad a Daphileban a WiFi hálózat adatait, mint SSID, jelszó (kis-nagybetű helyesen)? Olyan sticket vettél, amit felismer, van drivere hozzá?
Igen, USB stick.

Közben olvastam egy fórumon, hogy meg kell adni a hálózat adatait, ahogy írtad is.

Kérdés az, hogy ezeket hol találom?

Van egy asztali PC-m, ami mellett van egy TARR Kft-s router, amibe vezetéken jön be a net, az össze van kötve egy rendes WiFi router-el, hogy legyen WiFi a házban. Ezt akarnám összekötni az Audio PC-vel illetve az USB-s stick-el.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

KopaszKutya írta:
2020.12.19., szomb. 16:28
Sziasztok!

Egyszer már volt róla szó, hogy az Audio PC-men nincs net, ezért vettem egy USB-s WiFi routert, hogy tudjam használni a Daphile-t, de amikor a Daphile tölt be, a "Waiting for network connection" részen nem jutok túl, nem tölt be. Mondjuk a WiFi routeren lévő LED sem villog, csak Windows alatt.

Erre esetleg valami ötlet?
Gondolom ez egy WiFi stick csak, nem router... Megadtad a Daphileban a WiFi hálózat adatait, mint SSID, jelszó (kis-nagybetű helyesen)? Olyan sticket vettél, amit felismer, van drivere hozzá?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Egyszer már volt róla szó, hogy az Audio PC-men nincs net, ezért vettem egy USB-s WiFi routert, hogy tudjam használni a Daphile-t, de amikor a Daphile tölt be, a "Waiting for network connection" részen nem jutok túl, nem tölt be. Mondjuk a WiFi routeren lévő LED sem villog, csak Windows alatt.

Erre esetleg valami ötlet?
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6125
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Ha valakit érint, érdekel, vagy ebben az irányban gondolkodik:
az Audirvana a tegnap kiadott frisssítéssel már az Apple M1 processzoron is natívan, optimalizált kóddal fut (Rosetta nélkül).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

fcsfelix írta:
2020.12.13., vas. 15:33
nadtom írta:
2020.12.12., szomb. 23:43
Az Asus melyik kimenetét használod? A legjobb, ha az Asus rca kimenetér a végfokba kötöd.
Az RCA kimenetről vannak csatlakoztatva az aktív hangfalak. Így a kapott hang minőségi és kellemes, de bármit csinálok a szoftveres eq-val, mégis olyan fényes, magasba húzó nyers. Gyári állapotában is. Nem nagyon, de mégsem hosszan hallgatható. Emiatt a CA olyan élettelen, laposnak hatott elsőre, de rájöttem ez csak a természetes, natúr hangzás. Viszont az Asus erősített fejhallgató kimenetén hallgatva a Sennheiser 555-öt ez a tolakodó hang nem jelentkezik.
A Nuberteken állítható a mély-magas, de mióta megvannak mindig alaphelyzetben voltak, sosem éreztem szükségét belenyúlni. Ha itt lejjebb veszem a magasat, elmegy az élet és tompul a végeredmény. Nehéz eset vagyok, tudom... :smile29:
Érdekes, nekem a Hegel dac és előfok után pontosan természetesebb zeneibb, részletesebb, levegősebb lett a hang az Asus-al, szóval sokkal kellemesebb, jobban hallgatható. Nekem pont előtte volt a magas néha kicsit éles, bántó, illetve olyan laboratóriumi, száraz a hangzás. :rolleyes:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.12.16., szer. 20:10-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
fcsfelix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1346
Csatlakozott: 2014.12.28., vas. 17:46
Értékelés: 586

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fcsfelix »

nadtom írta:
2020.12.12., szomb. 23:43
Az Asus melyik kimenetét használod? A legjobb, ha az Asus rca kimenetér a végfokba kötöd.
Az RCA kimenetről vannak csatlakoztatva az aktív hangfalak. Így a kapott hang minőségi és kellemes, de bármit csinálok a szoftveres eq-val, mégis olyan fényes, magasba húzó nyers. Gyári állapotában is. Nem nagyon, de mégsem hosszan hallgatható. Emiatt a CA olyan élettelen, laposnak hatott elsőre, de rájöttem ez csak a természetes, natúr hangzás. Viszont az Asus erősített fejhallgató kimenetén hallgatva a Sennheiser 555-öt ez a tolakodó hang nem jelentkezik.
A Nuberteken állítható a mély-magas, de mióta megvannak mindig alaphelyzetben voltak, sosem éreztem szükségét belenyúlni. Ha itt lejjebb veszem a magasat, elmegy az élet és tompul a végeredmény. Nehéz eset vagyok, tudom... :smile29:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.12.16., szer. 20:10-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása
Arcam AVR 850
KEF R900 + R300 + R600c
2x Arendal 1723 1V Avalanche 800 sub + Mini DSP HD
Dune Max Vision + Epson 9400 / LG G23 77"
Stewart Fix keretes vászon 117".
Vincent Audio SV-233 + Cocktail Audio streamer

És egy remek kis család, akikkel mindezt élvezem közösen.  :-)

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

fcsfelix írta:
2020.12.08., kedd 21:28
Big írta:
2020.12.08., kedd 20:54
fcsfelix írta:
2020.12.08., kedd 14:58
Sziasztok!

Van a pc-ben egy Asus STX II Essence hangkártya. Igen kellemes a hangja, viszont sajnos az új nagy videókártyától alig fér el és bajos a hűtésük. Emiatt kezdtem nézelődni küldő dac felé. Vettem egy CA Dacmagic 100-at, amit ma kezdtem tesztelgetni és egészen megtetszett a hangja. A problémám az, hogy a belső hangkártyán van egy erősített fejhallgató kimenet, aminek szenzációs hangja van, bár csak egy mezei Sennheiser 555-el használom. Viszont akkor ha marad csak a külső dac, bukom a fülest, mert az alaplapi hangkártya hangját inkább nem méltatnám ha akár csak a fülessel is használom. :smile29:
Mit javasoltok, hogyan tudnám megoldani azt, hogy az aktív hangfalaim szóljanak a CA dacról de a fejhallgatót is tudjam valahogyan használni?

Esetleg aki használta már ezt a dacot és váltott jobbra, mit javasolna következő lépcsős fejlesztésre? :rolleyes:
Gondolom ilyesmi a kártyád:
974331_asus_xonar_essence_stx_ii.jpg
Megoldás lehet egy Riser kábel
res_754c30d33709a579abf2a05c21e3798e.jpg
Igy eltudod távolítani a VGA kártyától nem lesz zsúfoltság.
A többit ZolaBa leírta

https://www.emag.hu/kolink-pcie-x1-pcie ... D2J08WBBM/
Köszi, nagyon kedves vagy. Én is valami hasonlóban gondolkoztam.
A gond csak az, hogy a külső dac hangja egyre jobban tetszik és úgy néz ki, az fog maradni. :rolleyes:
Szóval inkább a fejhallgató erősítő irány lenne a cél. Bár ha az egy ehhez hasonló áron lenne, akkor érdemesebb megtartanom ezt és a gépen kívülre vezetni, majd onnan hajtani vele a fülest, mert a fejhallgató erősítése nagyon szuper.
Az Asus melyik kimenetét használod? A legjobb, ha az Asus rca kimenetér a végfokba kötöd.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
fcsfelix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1346
Csatlakozott: 2014.12.28., vas. 17:46
Értékelés: 586

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fcsfelix »

Big írta:
2020.12.08., kedd 20:54
fcsfelix írta:
2020.12.08., kedd 14:58
Sziasztok!

Van a pc-ben egy Asus STX II Essence hangkártya. Igen kellemes a hangja, viszont sajnos az új nagy videókártyától alig fér el és bajos a hűtésük. Emiatt kezdtem nézelődni küldő dac felé. Vettem egy CA Dacmagic 100-at, amit ma kezdtem tesztelgetni és egészen megtetszett a hangja. A problémám az, hogy a belső hangkártyán van egy erősített fejhallgató kimenet, aminek szenzációs hangja van, bár csak egy mezei Sennheiser 555-el használom. Viszont akkor ha marad csak a külső dac, bukom a fülest, mert az alaplapi hangkártya hangját inkább nem méltatnám ha akár csak a fülessel is használom. :smile29:
Mit javasoltok, hogyan tudnám megoldani azt, hogy az aktív hangfalaim szóljanak a CA dacról de a fejhallgatót is tudjam valahogyan használni?

Esetleg aki használta már ezt a dacot és váltott jobbra, mit javasolna következő lépcsős fejlesztésre? :rolleyes:
Gondolom ilyesmi a kártyád:
974331_asus_xonar_essence_stx_ii.jpg
Megoldás lehet egy Riser kábel
res_754c30d33709a579abf2a05c21e3798e.jpg
Igy eltudod távolítani a VGA kártyától nem lesz zsúfoltság.
A többit ZolaBa leírta

https://www.emag.hu/kolink-pcie-x1-pcie ... D2J08WBBM/
Köszi, nagyon kedves vagy. Én is valami hasonlóban gondolkoztam.
A gond csak az, hogy a külső dac hangja egyre jobban tetszik és úgy néz ki, az fog maradni. :rolleyes:
Szóval inkább a fejhallgató erősítő irány lenne a cél. Bár ha az egy ehhez hasonló áron lenne, akkor érdemesebb megtartanom ezt és a gépen kívülre vezetni, majd onnan hajtani vele a fülest, mert a fejhallgató erősítése nagyon szuper.
Arcam AVR 850
KEF R900 + R300 + R600c
2x Arendal 1723 1V Avalanche 800 sub + Mini DSP HD
Dune Max Vision + Epson 9400 / LG G23 77"
Stewart Fix keretes vászon 117".
Vincent Audio SV-233 + Cocktail Audio streamer

És egy remek kis család, akikkel mindezt élvezem közösen.  :-)

Online
Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Online
Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

fcsfelix írta:
2020.12.08., kedd 14:58
Sziasztok!

Van a pc-ben egy Asus STX II Essence hangkártya. Igen kellemes a hangja, viszont sajnos az új nagy videókártyától alig fér el és bajos a hűtésük. Emiatt kezdtem nézelődni küldő dac felé. Vettem egy CA Dacmagic 100-at, amit ma kezdtem tesztelgetni és egészen megtetszett a hangja. A problémám az, hogy a belső hangkártyán van egy erősített fejhallgató kimenet, aminek szenzációs hangja van, bár csak egy mezei Sennheiser 555-el használom. Viszont akkor ha marad csak a külső dac, bukom a fülest, mert az alaplapi hangkártya hangját inkább nem méltatnám ha akár csak a fülessel is használom. :smile29:
Mit javasoltok, hogyan tudnám megoldani azt, hogy az aktív hangfalaim szóljanak a CA dacról de a fejhallgatót is tudjam valahogyan használni?

Esetleg aki használta már ezt a dacot és váltott jobbra, mit javasolna következő lépcsős fejlesztésre? :rolleyes:
Gondolom ilyesmi a kártyád:
974331_asus_xonar_essence_stx_ii.jpg
974331_asus_xonar_essence_stx_ii.jpg (34.96 KiB) Megtekintve 2344 alkalommal
Megoldás lehet egy Riser kábel
res_754c30d33709a579abf2a05c21e3798e.jpg
res_754c30d33709a579abf2a05c21e3798e.jpg (11.89 KiB) Megtekintve 2344 alkalommal
Igy eltudod távolítani a VGA kártyától nem lesz zsúfoltság.
A többit ZolaBa leírta

https://www.emag.hu/kolink-pcie-x1-pcie ... D2J08WBBM/
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
ludy
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1974
Csatlakozott: 2014.08.07., csüt. 23:31
Értékelés: 154

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ludy »

Segitséget szeretnék kérni,van egy Pro Ject Sream Ultra 2 vezetékes zene lejátszóm ezen Tidalt hallgatok,éz a zene az előadók,és zeneszámok lejátszásának vezéllésére,a Mconnect aplikáciot használom,a problma az hogy egy előadó kiválasztása után a cd-n lévő összes számot nem játsza le hanem bizonyos számoknál,kiirja hogy ehez nincs jogusoltságom,ha jol értelmezem az angol szöveget.
mi lehet aprobléma ?,a Tidál nem fizette ki a jogdijat,és ezért nem engedi meghallgatn? vagy az aplikácionál van a hiba ?vagy esetleg valahol máshol,elöfordult hogy léptettem tovább a következő zeneszámra és azt lejátszotta,meghallgattam,majd kiváncsiságból vissza mentem a le nem játszott zeneszámra,és ekkor már lejátszotta de ez nem minden esetben jött be.
találkozott-e már valaki hasonló problémával,vagy ha nem de tudja, vagy sejti a hiba okát kérem hogy írja meg.
Köszönettel:Ludy/Ludánszki Péter

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”