Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Aszpirin írta:
2020.12.21., hétf. 14:17
Tegye fel a kezét, aki szerint ez szép:
Kép
Tuti kínai piacra szánják elsődlegesen. Azoknak van ilyen kifinomult ízlésük :D
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2020.12.21., hétf. 14:17
Tegye fel a kezét, aki szerint ez szép:
Kép
Amit a BMW mostanában művel, az valami borzalom.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tegye fel a kezét, aki szerint ez szép:
Kép
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Nem tudom elhinni, ha normális pozícióban ül az ember, akkor eléri a középkonzolon lévő tapiképernyőt anélkül, hogy ki kellene mozdulnia az ülésből gondolkodik.gif
https://cdn-dealer.porsche.com/fileadmi ... 8a17c.webp
Kép

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

AAttila írta:
2020.12.20., vas. 15:35
nemtomm írta:
2020.12.20., vas. 15:28
AAttila írta:
2020.12.20., vas. 15:16


Na ebben nincs tapipad ;peace;

Nem is igazán kell ide tapipad sztem felesleges 😂😂
Én ebben az AUTÓban csak egy "kényelmes" üléspozícióra vágynék, fognám két kézzel a kormányt (csak a váltáshoz engedném el az egyikkel) és mennék-mennék-mennék...... :car-fiat:
Nah, azt keresheted... :D a háttámla a hátad közepéig ér kb. Lábtér, fejtér erősen korlátozott. Ez akkor nem a kényelemről szólt.
Emlékszem az e21-es bmw-m mennyire nem volt kényelmes, nem volt gáz, de olyan semmilyen. Az e30 szinte semmi előrelépés. Az e36 maga volt az orgazmus. Aztán beültem a full M-es e46 coupe ülésbe és sosem akartam kiszállni. Onnan kb mindegy, szinte minden ülés kényelmes volt nekem.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Én nem vagyok a fejlődés ellen. Vannak olyan funkciók, ahol jó az érintőképernyőkből előbújó menü, pár alfunkció, klaviatúra, stb. De or dolog, ahová tiltanám. Ilyen pl a klímapanel, ESP off, Start-stop, vészvillogó, tükör állítás, rádio/media be, ki, hangerő, telefon felvétel, megszakítás.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

nemtomm írta:
2020.12.20., vas. 15:28
AAttila írta:
2020.12.20., vas. 15:16
Vinkler írta:
2020.12.20., vas. 09:09
Jó reggelt!
288EE246-D69B-4EE4-BEC6-C6B2369C36EE.jpeg
Na ebben nincs tapipad ;peace;

Nem is igazán kell ide tapipad sztem felesleges 😂😂
Én ebben az AUTÓban csak egy "kényelmes" üléspozícióra vágynék, fognám két kézzel a kormányt (csak a váltáshoz engedném el az egyikkel) és mennék-mennék-mennék...... :car-fiat:

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

AAttila írta:
2020.12.20., vas. 15:16
Vinkler írta:
2020.12.20., vas. 09:09
Jó reggelt!
288EE246-D69B-4EE4-BEC6-C6B2369C36EE.jpeg
Na ebben nincs tapipad ;peace;

Nem is igazán kell ide tapipad sztem felesleges 😂😂
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Vinkler írta:
2020.12.20., vas. 09:09
Jó reggelt!
288EE246-D69B-4EE4-BEC6-C6B2369C36EE.jpeg
Na ebben nincs tapipad ;peace;

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Én rendre azt tapasztalom, hogy az ügyfelek nagy része nem tudja rendesen használni. Főleg, ha kicsit szennyeződött a kijelző és/vagy a kéz. Aztán nyomogatja, nem működik, ideges lesz, elnyomja, aztán még idegesebb lesz, lenéz, nyomogatja, nem találja, még idegesebb lesz, sokat néz le és megvan a baj. Ez szinte borítékolható. Sajnálom, hogy a józan észt felül tudják írni a divathullámok. Ez szánalmas szvsz.
Kb annyi értelem van, mint a cabrio suv-oknak, de látjátok, abból is egyre több érkezik... :smile51:
DCDA4A28-0A71-4553-BB34-E5C70C00B40C.jpeg
DCDA4A28-0A71-4553-BB34-E5C70C00B40C.jpeg (348.89 KiB) Megtekintve 1482 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Acme írta:
2020.12.19., szomb. 20:22
Vinkler írta:
2020.12.19., szomb. 11:34
Pofás lett az új golf, bár szerintem a 7-es az egyik legjobban sikerült. Nekem a 8-asnak nagyon túl van tolva a belseje a sok tapicuccal. Szerintem (de ne legyen igazam) baromi sok baleset lesz belőle, mert a kezelése elég gáz. El tudom képzelni anyumat, amint bénázik a cuccal. Én a gombok híve vagyok, szerintem ez a tapi rossz irány.
A tapipad-érintőképernyő egy baromság, csak hát a világ legértékesebb autógyártóját kell most majmolni... :smile51:
1. a tapiképernyő az még csak hagyján, de az új golfban már minden tapis, a hangerőállítás, a világításkapcsoló-panelek, a tetőablak-nyitás, és a kormányon sem gombok vannak már, hanem tapifelületek. Na ez az igazi baromság.

2. a BMW nagyon sokáig ellenállt az érintőképernyő-divatnak. Már olcsó kisautókban is mind érintőképernyős cuccokat tettek alapböl, amikor még mindig tanúja voltam az indexes F30-as topikban annak, ahogy a 3-as BMW-tulajok egy része folyamatosan panaszkodik, hogy az önmagában 6-800ezres extraként adott nagyképernyő sem érintős... A BMW végül csak kb 1-2 éve adta be a derekát, és azt hiszem a 3-as széria legujabb G20-as kódjelű változata már rendelhető érintőképernyővel.
Az iDrive-ra (BMW innováció, a középkonzolon a váltó előtt elhelyezett forgatható, jobbra-balra húzogatható, nyomogatható vezérlő, későbbi változataiban már annyiban tapis, hogy ujjal betűjeleket lehet ráírni, de ahhoz sem kell odanézni) sokan panaszkodtak az elején, de az újabb változatai egyszerűen annyira zseniálisan ergonómikusra és könnyen használhatóra sikeredtek, hogy még a Mercedes is le kellett koppintsa az ötletet. A fotón az én autómban található 6.0-s iDrive kezelőszervei /saját fotó/. Szerintem ez volt a jó út, ha már mindenképp kellett a nagy egérmozi, de a piac tényleg elvárja a tapizás lehetőségét. Mondom, láttam a sok panaszt, és a világ így működik: ha ezt várja el a piacképes vevők nagyobbik része, akkor nem “maradhatnak le” a gyártók.
Csatolmányok
3161F526-88B4-4C5A-8E3E-44B03A54A9D5.jpeg
3161F526-88B4-4C5A-8E3E-44B03A54A9D5.jpeg (130.34 KiB) Megtekintve 1458 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Jó reggelt!
288EE246-D69B-4EE4-BEC6-C6B2369C36EE.jpeg
288EE246-D69B-4EE4-BEC6-C6B2369C36EE.jpeg (62.24 KiB) Megtekintve 1464 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2020.12.19., szomb. 10:18
2007-ben a Porsche Buda szalonjából hoztam el egy nullkilométeres fullfapad, legprosztóbb motorral (az elnyűhetetlen 75 lovas 1.6-os szívóbenzinessel) szerelt Golf V Variantot raktárkészletről, ami akkor jelent meg, és nekem nagyon megtetszett. Egyetlen “extrája” a metálfényezés volt. Mondjuk akkoriban még a Golfoknál a “fullfapad” azért nem volt annyira “fullfapad”, mint a kategóriatársainál, már volt benne szériafelszereltségként tempomat, 4 elektromos ablak, manuális klíma... khm... és nagyjábol ennyi :) - de a kategóriatarsaknál akkor még ezek sem voltak jellemzőek. Az az autó raktárkészletről kereken 4 millió forintba került, és lehet röhögni, de imádtam, pedig azon is volt króm bőven, de valahogy stílusosan....
Kíváncsi lennék, mennyi lehet ma egy 8-as legalapabb (1.0 TSI) Golf Variant szalonból. Szerintem nagyjából a duplája. Sajnos ilyent egyelőre nem találtam az online készletet böngészve...
Brutális az infláció. Nagyon sok minden kerül alsó hangon duplájába, mint 13 éve.

Ehhez képest még mindig az 1-1,5 millió Ft-os használt autók országa vagyunk.

https://totalcar.hu/magazin/kozelet/202 ... _magyarok/

(SZVSZ ezt a Záchot ki fogják rúgni a TC-től, mert teljesen értelmes dolgokat szokott írni...)
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2020.12.19., szomb. 11:34
Pofás lett az új golf, bár szerintem a 7-es az egyik legjobban sikerült. Nekem a 8-asnak nagyon túl van tolva a belseje a sok tapicuccal. Szerintem (de ne legyen igazam) baromi sok baleset lesz belőle, mert a kezelése elég gáz. El tudom képzelni anyumat, amint bénázik a cuccal. Én a gombok híve vagyok, szerintem ez a tapi rossz irány.
A tapipad-érintőképernyő egy baromság, csak hát a világ legértékesebb autógyártóját kell most majmolni... :smile51:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tctronic írta:
2020.12.19., szomb. 17:20
Vinkler írta:
2020.12.19., szomb. 11:34
Pofás lett az új golf, bár szerintem a 7-es az egyik legjobban sikerült. Nekem a 8-asnak nagyon túl van tolva a belseje a sok tapicuccal. Szerintem (de ne legyen igazam) baromi sok baleset lesz belőle, mert a kezelése elég gáz. El tudom képzelni anyumat, amint bénázik a cuccal. Én a gombok híve vagyok, szerintem ez a tapi rossz irány.

36D71D44-0BD0-46FC-A864-09A236CE0444.jpeg
Érdekes, az Aszpirin fotóján meg a Tiéden ugyanaz a típus van, de mennyire más már? Mintha nem is ugyanaz lenne. A fotózás szöge meg egy két apróság pl. küszöb, felni, szín és hopp teljesen más autó. Sokszor volt, hogy élőben megnézve meg megint másként festett....
Amit én megosztottam, az a gyári kiegészítő katalóguson lévő autó. Annyi csalás van benne, h az autóhoz már elérhetőek az Oettinger cég kiegészítői, splitter, küszöb, stb. Ezeket hivatalos márkakereskedésekben is meg lehet venni. Véleményem szerint a képen szereplő autó, még le is van ültetve. Ez egyébként bevett szokás katalógusképeknél. Egy kis stance jó tesz minden autónak. ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Vinkler írta:
2020.12.19., szomb. 11:34
Pofás lett az új golf, bár szerintem a 7-es az egyik legjobban sikerült. Nekem a 8-asnak nagyon túl van tolva a belseje a sok tapicuccal. Szerintem (de ne legyen igazam) baromi sok baleset lesz belőle, mert a kezelése elég gáz. El tudom képzelni anyumat, amint bénázik a cuccal. Én a gombok híve vagyok, szerintem ez a tapi rossz irány.

36D71D44-0BD0-46FC-A864-09A236CE0444.jpeg
Érdekes, az Aszpirin fotóján meg a Tiéden ugyanaz a típus van, de mennyire más már? Mintha nem is ugyanaz lenne. A fotózás szöge meg egy két apróság pl. küszöb, felni, szín és hopp teljesen más autó. Sokszor volt, hogy élőben megnézve meg megint másként festett....
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2020.12.19., szomb. 11:58
Vinkler írta:
2020.12.19., szomb. 11:34
Pofás lett az új golf,
Vinkler, az új Octavia RS-t volt már alkalmad kipróbálni? Ha igen, kíváncsi vagyok...
Az RS-t még nem próbáltam. Az előző szerintem elég lagymatagra sikeredett, remélem az új jobb lesz.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2020.12.19., szomb. 11:34
Pofás lett az új golf,
Vinkler, az új Octavia RS-t volt már alkalmad kipróbálni? Ha igen, kíváncsi vagyok...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Pofás lett az új golf, bár szerintem a 7-es az egyik legjobban sikerült. Nekem a 8-asnak nagyon túl van tolva a belseje a sok tapicuccal. Szerintem (de ne legyen igazam) baromi sok baleset lesz belőle, mert a kezelése elég gáz. El tudom képzelni anyumat, amint bénázik a cuccal. Én a gombok híve vagyok, szerintem ez a tapi rossz irány.
36D71D44-0BD0-46FC-A864-09A236CE0444.jpeg
36D71D44-0BD0-46FC-A864-09A236CE0444.jpeg (140.83 KiB) Megtekintve 1541 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

2007-ben a Porsche Buda szalonjából hoztam el egy nullkilométeres fullfapad, legprosztóbb motorral (az elnyűhetetlen 75 lovas 1.6-os szívóbenzinessel) szerelt Golf V Variantot raktárkészletről, ami akkor jelent meg, és nekem nagyon megtetszett. Egyetlen “extrája” a metálfényezés volt. Mondjuk akkoriban még a Golfoknál a “fullfapad” azért nem volt annyira “fullfapad”, mint a kategóriatársainál, már volt benne szériafelszereltségként tempomat, 4 elektromos ablak, manuális klíma... khm... és nagyjábol ennyi :) - de a kategóriatarsaknál akkor még ezek sem voltak jellemzőek. Az az autó raktárkészletről kereken 4 millió forintba került, és lehet röhögni, de imádtam, pedig azon is volt króm bőven, de valahogy stílusosan....
Kíváncsi lennék, mennyi lehet ma egy 8-as legalapabb (1.0 TSI) Golf Variant szalonból. Szerintem nagyjából a duplája. Sajnos ilyent egyelőre nem találtam az online készletet böngészve...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Acme írta:
2020.12.18., pén. 20:24
Aszpirin írta:
2020.12.18., pén. 18:49
Srácok. Bakker. Nézem ezt az új Golf Variant-ot, és minél tovább nézem, annál jobban tetszik.
Ráadásul ez a "lime sárga" szín is nagyon bejön.
...
Akkor ne nézegesd! :D

A sárga tényleg jól néz ki, de a dizájn szerintem nagyon uncsi. Az Octavai kívülről jobban tetszik. Gondolom belül a Golf jobb minőség érzetet nyújt, de az iD3 óta már ebben se vagyok biztos. gondolkodik.gif
Nekem elsőre a lámpái voltak furák, de egyre inkább úgy látom, hogy feldobják az amúgy tényleg uncsi formát, főleg oldalról nézve. De a nagy dobás mégis az, hogy ez az első Golf Variant, amelynek a tengelytávja is hosszabb (4 centivel), mint a Golfé, nem csak a hátsó túlnyúlása. Megegyezik az Octavia tengelytávjával, és ezt a belső térkínálatra fordították. Így kb akkora a belső tere, mint az Octaviájé (vagyis rendesen nagyobb, mint a sima Golf-ban). A csomagtartóra is rátettek még 2 centit, így az is nagyobb lett (bár nem akkora batár, mint az Octavia Combié).

Számomra rgyébként az Octavia legkevésbé vonzó pontja az agresszív hűtőrács a széles krómkerettel. Azzal nagyon kompromisszumot kötöttem... Az RS sokkal jobban néz ki, márcsak a krómkeret helyett a fényes fekete hűtőrács-keret miatt is. Annyira nem rajongok (enyhén szólva) a krómért (és az alumínium-utánzatért sem), hogy ahol csak lehetett, próbáltam szabadulni tőle róla, a belső is a hoszú krómcsík és krómkeretek nélküli fekete betétes bézs változat lett, ablakkeretekre sem ment króm, sőt még az Octavia feliratot is leszedettem.. de ott a széles króm hűtőrács-keret az orrán meg a b.szott nagy króm SKODA felirat a hátulján... aaargh.

A Golf Variant belseje, olyan, mintha Jony Ive leigazolt volna a VW-hez. Szemre nagyon ütős ez a hiperminimalizmus, nekem nagyon bejön, funkcionálisan viszont mindenki szerint egy katasztrófa. Az Octaviában még maradt néhány fizikai gomb és tekerentyű, de a Golf Variantban semmi... A legdurvább, hogy még a kormánygombok is tapifelületek, nem valódi gombok. Ezt meg minek??? Hogy menet közben a kormánygombokra is oda kelljen nézni??? Egyébként számomra az Octavia belseje is nagyon modernnek, minőséginek, és szépen kifolgozottnak tűnik.

Nekem elölről a Golf Variant tetszik jobban, oldalról az Octavia (nagyon béemvés :) ), a hátulja pedig egyértelműen az Octaviának jobb. Belső dizájnban nálam a Golf nyer, de csak esztétikumban.

De ez a zöldessárga metál szín, bakker, ezt nagyon eltalálták... És a Golfnsk a választható felnijei is (17-18-as méretben) sokkal jobban tetszenek, mont a Skodáé.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

Nem rajongok a VW autókért. Az Amarok pickup, a Touareg, a Phaeton, Arteon, Passat, amik külemre és méretre nálam ok. Csak 4 Motion (összkerekes) és autómata váltós kellene. Na meg gondolva a "jó" hazai utakra nagyonalacsony peremes gumijú kerekek nem kellene rá (kirázza a vesémet is).
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2020.12.18., pén. 18:49
Srácok. Bakker. Nézem ezt az új Golf Variant-ot, és minél tovább nézem, annál jobban tetszik.
Ráadásul ez a "lime sárga" szín is nagyon bejön.
...
Akkor ne nézegesd! :D

A sárga tényleg jól néz ki, de a dizájn szerintem nagyon uncsi. Az Octavai kívülről jobban tetszik. Gondolom belül a Golf jobb minőség érzetet nyújt, de az iD3 óta már ebben se vagyok biztos. gondolkodik.gif
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Srácok. Bakker. Nézem ezt az új Golf Variant-ot, és minél tovább nézem, annál jobban tetszik.
Ráadásul ez a "lime sárga" szín is nagyon bejön.
Ha nem kellett volna mndenképp még szeptemberben leadnom a kívánt konfigot a céges autóhoz, amikor még nem volt nálunk a Golf Variant, nagyon esélyes, hogy ezt rendeltem volna a 4-es Octavia helyett.
Viszont összekonfigolva ugyanazzal a felszereltséggel, mint az Octit, ez is már egy nagyjából hasonlóan felszerelt Passat árában van (akárcsak az Octi... egyébként azóta az Octik is mintha tovább drágultak volna...)

https://konfigurator.volkswagen.hu/cc-h ... iant=Style
Csatolmányok
Screenshot 2020-12-18 at 19.38.17.jpg
Screenshot 2020-12-18 at 19.38.17.jpg (161.02 KiB) Megtekintve 1586 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Indy »

Lemmy9.1 írta:
2020.12.14., hétf. 19:21
Iszonyatot szól az a vas, nekem is recska, pedig ki nem állhatom az F1-et.
Majdnem olyan mint egy Integra Type-R. 31_1_21.gif
https://youtu.be/UpulR1SJGgM

:kapdelm:

Riccardio vitte el a leggyorsabb kört díjat, 1:40,926-al. Alonso az R25-el 1:39,9-et ment közepes és keskenyebb gumikon, DRS nélkül, és az R25 teljesítménye minden körben rendelkezésre áll, nem kell a visszatöltésre várni. :D

Piszok jó az a gép, csodás hang. :smile53:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”