Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Addig amíg az emberek nem hajlandók lejjebb adni a kényelmi szintjükből (vagy önként vagy kényszerből), addig nem is lesz zöld áttörés soha. Az elektromos autózás (a hibridekről meg nem is beszélve) nem a végső megoldás. Egyfajta alternatíva, ami meg fog maradni, de nem ez lesz a megoldás. Sajnos ma elfogadott, hogy minden háztartásban legyen 2 (sok esetben több) autó. Elfogadott, hogy mindenhova autóval kell menni. Igen idő stb okokból.... De az is biztos, ha az embereknek plusz megtakarításuk van szinte azonnal ha kell ha nem autót vesznek, vagy nagyobbra újabbra cserélik. Mert az autó nem (csak) használati eszköz, hanem státusz szimbólum is egyben.
Feleségem gyalog tömegközlekedéssel jár dolgozni. Utca végén a Hév majd metro stb. Lehet kicsit le is vagyunk sajnálva a szomszédok által ;) Többször felmerült a kérdés vegyünk-e második (első :D ) autót. Aztán mindig arra jutottunk hogy felesleges. Sajnos ahogy nő a fiam, nem biztos tudjuk tartani állásainkat :D
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vinkler írta:
2020.12.22., kedd 13:46
Ez a baj a politikával, azon belül is az autó politikával! Mi a fecskendőmért kaphat zöld rendszámot egy ilyen és ehhez hasonló autók?! Meg mi értelme ennek a divathibrid hullámnak, ami most végigsöpör a világon. Alkalmatlan és felesleges mild hibrid és hibrid megoldások, mert ezzel bármit is el lehet adni. Röhej! A priusnak és trs@inak van értelme, mert eljár pár liter benzinnel, de többszáz lóerős autóknál totál feleslegesnek és állszentnek tartom a “de jó zöldnek lenni” felkiáltást.
joreszt egyetertek (baj ez a politika, HIBA erre zöld rendszam,...)

de evvel nem értek egyet: “Alkalmatlan és felesleges mild hibrid és hibrid megoldások”

Szerintem van ennek értelme, van - perspektiva kérdése, hogy igen kicsi-e - egy réteg, akinek ilyen hülye auto kell és eléggé tudatos, hogy a hybrid lehetőségét is jól használja (akkor, amikor, ott ne szennyezzen, de utana onnan egyből megy tova ...esetleg utanfutóján a csonakkal :-). Nem egy “bunko ujgazdagra” gondolok, mas kulturkörre. Akinek van a gép potenciáljára is valós szüksége és igénye is a hybridből adódó lokális lehetőségre ...és tudja, hogy ehhez hogyan hajtson.
Termeszetesen jol megfizettetnem.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

“Elsőre fura dolog zöld rendszámot látni egy V6-os benzinmotoros, 456 lóerős, 2,5 tonnás SUV-on. Az Audi Q7 konnektorról is tölthető hibridje mégis tud zölden közlekedni. Kérdés, hányan járnak majd így vele.”

https://www.vezess.hu/ujauto-teszt/2020 ... riC6jz_OHE

Ez a baj a politikával, azon belül is az autó politikával! Mi a fecskendőmért kaphat zöld rendszámot egy ilyen és ehhez hasonló autók?! Meg mi értelme ennek a divathibrid hullámnak, ami most végigsöpör a világon. Alkalmatlan és felesleges mild hibrid és hibrid megoldások, mert ezzel bármit is el lehet adni. Röhej! A Priusnak és társainak van értelme, mert eljár pár liter benzinnel, de többszáz lóerős autóknál totál feleslegesnek és állszentnek tartom a “de jó zöldnek lenni” felkiáltást.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

dbrnsk írta:
2020.12.22., kedd 13:17
:(

https://www.facebook.com/speedzone.hu/
Bakker :( :( :(
Nyugodjon békében.
Élveztem az adásaikat, én is csak remélem, hogy megy tovább a Speedzone.

(és bocs, az előző hozzászólásomban pont rájuk utaltam).

Mi történt?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Palm írta:
2020.12.22., kedd 05:49
Ezért is szeretem, ha kevés gomb van, de az mind funkcionális, ergonómikus és ideálisan nagy, hogy könnyű legyen használni. Talán nem lenne hülyeség megkérdezni azokat az embereket, hogy miről mi a véleményük és mit szeretnének, akik tényleg sokat és változatos körülmények között vezetnek. gondolkodik.gif
Mikor vettél utoljára új autót? Az előbb írtad le, hogy ezek az autók, hozzá kell öregedjenek a pénztárcádhoz.
Vagyis, ebe kell látnod, hogy nem egészen Te vagy a célközönségük, vagyis miért is kérdeznének meg Téged?

Ha hiszed, ha nem, én LÁTTAM, hogy a valódi célközönség igényli a tapis megoldásokat, meg a sok "baromságot".
Ne a dizájnereket okold azért, hogy olyan autókat terveznek, amiből minél többet el tudnak adni. Újan, érted, nem arra hajtanak, hogy minél többet vegyenek meg a használtautó piacon a 15-20 éves modelljeikből (amiket már márkaszervizbe sem hordanak a népek)

Nézd meg pl. egy pár VW-csoport-terméket. A csúcsmodell 2020-as változatában, az új Superbben is ott vannak a fizikai gombok és tekerentyűk, mert az tényleg "senior"-abb célközönséggel rendelkezik. Az Octaviából sem száműzték teljesen a fizikai gombokat (ott vannak a kormányon, a nagyképernyő alatt, a világításkapcsoló-panelen, stb), de a Golf-ban gyakorlatilag már minden tapis. A Golf viszont sohasem az 50+-os korosztálynak készült, érted? Más a célközönség, sokkal fiatalabb, és a fiataloknak ez kell.

Érdekes és tanulságos pl. ez az összehasonlító videó, amit - ha jól tévedek, neked megy a német - ajánlanék szíves figyelmedbe: egy ránézésre kb 30-as fickó nagyon alaposan, pontról pontra haladva összehasonlítja a 2020-as Superb-et a 2020-as Octaviával. És a Superb majdnem minden téren elveri az Octaviát - ennek ellenére, ha nem akarod végignézni az egészet, tekerj 29:00-ra, és jöhet a meglepetés: verdiktet mond a fickó, és miután szinte minden téren a Superb diadalmaskodott nála, ő az Octaviát választaná. És miért? "da ich ein tech-freak bin [...] weil er einfach moderner ist" (vagyis mert ő "techbuzi", és az egyszerűen "modernebb"): https://youtu.be/YiW9OH3SoNI

Na, ez jól példázza, hogy ezek a "tapis" autók kiknek készülnek, ki a fő célközönség.

Ezek után, csodálkozunk, hogy pl. a magyar Speedzone jól láthatóan 50 fölötti "tesztelői" fintorognak egy Golf tapis belseje miatt? És azzal dicsekedik az egyik, hogy neki még sikerült jó akciósan megvennie a kifutó példány egyik tagját, amiben még ott vannak a gombok és tekerentyűk?
Palm írta:
2020.12.22., kedd 05:49
A másik dolog az oktatás, ami miatt sok baromság születik. Nem járja már be rendesen a szamárlétrát a tervező (szakmai féltékenységet is nyugodtan megemlíthetjük), így nincs gyakorlati tapasztalata és persze a mentalítás is nagy szerepet tölt be, amiben a nevelés is közre játszik.
Szerintem pályáznod kellene a BMW-hez vagy valamelyik nagy autógyártóhoz rekrutálási és design-tanácsadói posztra, mert nagyon átlátod a problémát :D
Ha jól értem, szerinted az a gond, hogy a tervezők mind tapasztalatlan bagázs, aki lószart sem ért a munkájához, rosszul lett oktatva, és különben is, urambátyám úton került pozícióba. Khm.... Elég meredek feltételezés.

Nem tudom, hogy a formatervezőknél mekkora az a bizonyos szamárlétra, de a fejlesztőmérnököknél - és ezt elsőkézből tapasztalom, mert egy iparban "nyomuló" 1600 fős fejlesztőcégnél dolgozom, jómagam is kutatói-fejlesztői területen - szóval a KF-mérnököknél nagyon rövid. Általában 4-5 fok van azon a szamárlétrán egy nagy KF szervezetben (minél kisebb a szervezet, annál kevesebb), és nagyon sokáig tart egyik fokról a másikra eljutni. Mire ott vagy a tetején, már öreg vagy, és a nagy "szamárlétrás" szervezeteknél ezek az öreg de nagyszavú vezető szakik azok, akik a legnagyobb ellenszelát fújják az innovációnak. Tisztelet a kivételnek, akik azért szerencsére akadnak. Szóval csak remélem, hogy a formatervezőknél teljesen másként néz ki a ranglétra, mert ha mérnökök kezdenének formatervezéssel vagy UX-dizájnnal foglalkozni, akkor tényleg csak hóttunalmas autók születnének.

(Egyébként a Volvo elektromos- és hibridhajtását is mi fejlesztjük, itt, Magyarországon, Budapesten - nekem nem sok belelátásom van abba a projektbe ugyan, de ismerem az egyik meghatározó tagját).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

dbrnsk írta:
2020.12.22., kedd 13:17
:(

https://www.facebook.com/speedzone.hu/
Olvastam, nem jó hír. Remélem a műsor megy tovább.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Shimano írta:
2020.12.22., kedd 11:33
Vinkler írta:
2020.12.22., kedd 11:08
Daciában én nem vagyok jó tanácsadó... :ohnoohnoohno: Én biztos mást vennék ugyan annyi pénzért. 36_1_11.gif
Na de mit?Nekem konkrétan horgászathoz kell,de persze nem lenne hátrány ha más jobb minőségű úton is jól lehetne használni.Ez olyan üthető,vágható,strapabiró vasnak tűnik,de biztos van jobb is.De vajon mi hasonló összegért?Kíváncsiságból konfiguráltam egy újat elég sok extrával,és 5 milla körül jött ki.Persze mint mondtam újat nem veszek.
Ha megadod az alapvetően elvárt paramétereket és a kb árat, akkor mondok típust.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Egyébként, ha jól emlékszem xenon izzó cseréjét nem kell elvégezned, a rendőr sem kéri.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Palm írta:
2020.12.22., kedd 12:20
Aszpirin írta:
2020.12.22., kedd 12:02
Palm írta:
2020.12.22., kedd 09:10
Mivel "régi" autóm van, amiben nem LED van, hanem Xenon, ezért érint az izzó csere.
Xenon izzót egyik gyárilag azzal szerelt autóban sem tudsz "úton" cserélni, tudtommal. Egyáltalán, ki hordoz magával méregdrága Xenon izzót pótizzóként? Egész véletlenül nem halogénre gondolsz???
Nem, xenon-ra. Rosszul tudod. Vannak autók, amikben lehet. Nekem mindig sikerült cserélni, igaz 1x kellett az előzőnél és 1x a mostaninál eddig. Én hordok magammal tartalék izzót.
Milyen autó az egész pontosan? Utánanéznék, hogy mit ír a gépkönyvébem a Xenon izzók cseréjére.
És ugye párban cseréled őket az útszélen, meg be is állítod utána a világítási magasságot?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2020.12.22., kedd 12:02
Palm írta:
2020.12.22., kedd 09:10
Mivel "régi" autóm van, amiben nem LED van, hanem Xenon, ezért érint az izzó csere.
Xenon izzót egyik gyárilag azzal szerelt autóban sem tudsz "úton" cserélni, tudtommal. Egyáltalán, ki hordoz magával méregdrága Xenon izzót pótizzóként? Egész véletlenül nem halogénre gondolsz???
Nem, xenon-ra. Rosszul tudod. Vannak autók, amikben lehet. Nekem mindig sikerült cserélni, igaz 1x kellett az előzőnél és 1x a mostaninál eddig. Én hordok magammal tartalék izzót.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Palm írta:
2020.12.22., kedd 09:10
Mivel "régi" autóm van, amiben nem LED van, hanem Xenon, ezért érint az izzó csere.
Xenon izzót egyik gyárilag azzal szerelt autóban sem tudsz "úton" cserélni, tudtommal. Egyáltalán, ki hordoz magával méregdrága Xenon izzót pótizzóként? Egész véletlenül nem halogénre gondolsz???
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2020.12.22., kedd 08:42
Palm írta:
2020.12.22., kedd 05:49

Régebben majdnem vettem BMW E60 530dA limousine-t (használt, kevés km-el és nem széthajtott, öregurasan vezető idősebb tulajdonostól).

Amikor láttam egyik szerelő ismerősömnél, hogy az izzó csere milyen macerás ledöbbentem és nagyon nem voltam elragadtatva. Nem gyakori eset, de előfordulhat (engem legalábbis érinthet a lakhelyem és a munkahelyem miatt. Murphy törvényei nagyon igazak): éjszaka, szakadó esső vagy hófúvás és old meg az isten háta mögött az izzó cserét.
Ami nekem tetszik a vadászrepülőgépektől származó HUD (Head Up Display).

Sajnos ez annyira nem terjedt még el, pedig nagyon jó találmány. Az embernek nem kell lenéznie a konzolra. Mostmár kaphatóak különféle utángyártottak is és nem drágák.
Ezért is szeretem, ha kevés gomb van, de az mind funkcionális, ergonómikus és ideálisan nagy, hogy könnyű legyen használni. Talán nem lenne hülyeség megkérdezni azokat az embereket, hogy miről mi a véleményük és mit szeretnének, akik tényleg sokat és változatos körülmények között vezetnek. gondolkodik.gif
Nem értem miről beszélsz. Manapság sztem több autótípushoz rendelhető HUD, mint amennyihez nem. gondolkodik.gif
Az izzócserélgetés meg lassan a múlt. A xenon izzókat eleve sokkal ritkábban kellett cserélni, mint a hagyományos izzókat, a mostani led technológiára épülő lámpákban pedig nem is tudod ezt megtenni. Az, meg szerintem teljesen felesleges, hogy az út szélén éjszaka cserélj izzót. Szépen hazabiciklizel és kicseréled otthon, vagy elmész egy szervizbe, ahol megteszik ezt neked.
Aki azért nem vesz meg egy ilyen autót, mert körülményes benne az izzócsere, az tényleg nem tartozik a vásárlóközönségükbe. Az 5-ösből nagyjából ez a Chris Bangle-féle volt az utolsó modell tudtommal, ami még izzós fényszóróval volt rendelhető, a 3-asban pedig az F30-at is lehetett izzóval kérni. Nekem csak vagy xenonos vagy LED-es BMW-m volt (volt egy nem-LCI-s F31-esem, amiben HÁTUL volt izzó, de soha nem kellett benne cerélnem), de azt tudom, hogy az E90/E91-ben (és szerintem az F30-ban is) az elülső izzókat az első kerékjáratból nyíló ablakon keresztül lehetett cserélni, pogonegyszerűen. Csak el kellett forgatni a kormánnyal az elülső kereket befelé, hogy hozzáférj. De maga a művelet 5 percnél többet nem vett igénybe, és bárki által elvégezhető volt.

HUD: 30 éves amerikai kocsikban is látni, és ahogy Vinkler írta: szinte alig van olyan modell, amibe ne lehetne rendelni. Ez nem újdonság, és szerintem nagyon elterjedt, bár itthon kevesen kérnek az autójukba...

Megjegyzem
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Vinkler írta:
2020.12.22., kedd 11:08
Daciában én nem vagyok jó tanácsadó... :ohnoohnoohno: Én biztos mást vennék ugyan annyi pénzért. 36_1_11.gif
Na de mit?Nekem konkrétan horgászathoz kell,de persze nem lenne hátrány ha más jobb minőségű úton is jól lehetne használni.Ez olyan üthető,vágható,strapabiró vasnak tűnik,de biztos van jobb is.De vajon mi hasonló összegért?Kíváncsiságból konfiguráltam egy újat elég sok extrával,és 5 milla körül jött ki.Persze mint mondtam újat nem veszek.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Daciában én nem vagyok jó tanácsadó... :ohnoohnoohno: Én biztos mást vennék ugyan annyi pénzért. 36_1_11.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Mostanában nézegetem a dacia dustereket.Ilyen típusú autóm még nem volt,viszont azokra az úttalan utakra amiken időnként járok pont megfelelne egy ilyen vas,és ha majd úgy alakul lehet be is neveznék egyre,csak kérdés hogy milyen motorral szereltre.Amit szinpi az az erősebb 1.6 szívó benzines,viszont az már csak az előző szériában elérhető,viszont ez nem gond mert úgy is csak használtat vennék.Az új típusban lévő 1.3-as turbós benzines a másik motor ami nézőtérben van,ez erősebb,talán jobb is,de ki tudja hogy mennyire megbízható.Pro és kontra vélemények esetleg azoktól akik jobban benne vannak a témában?Azt is olvastam hogy autópályán már túl hangos,szélzajosak ezek a vasak,ez mennyire igaz,és főleg mihez képest?
Ez persze csak a jövő zenéje,csak érdeklődöm.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Shimano »

De melyik az az izzó,ami nélkül nem lehet hazatolni a vasat akárhonnét is?Nekem volt egy golf 4 -esem,na az előszeretettel ette az izzókat,(meg úgy az eddigi vw-ék úgy összességükben)és sokszor észre sem vettem hogy hiány van a fényből,de ettől még biztonságosan haza lehetett vele gurulni.
Tudom hogy némelyik modell izzócseréjénél még a szakik is vakarják a fejüket,de ez nem lehet kritérium a vásárlásnál,szerintem.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

Vinkler írta:
2020.12.22., kedd 08:42
Palm írta:
2020.12.22., kedd 05:49

Régebben majdnem vettem BMW E60 530dA limousine-t (használt, kevés km-el és nem széthajtott, öregurasan vezető idősebb tulajdonostól).

Amikor láttam egyik szerelő ismerősömnél, hogy az izzó csere milyen macerás ledöbbentem és nagyon nem voltam elragadtatva. Nem gyakori eset, de előfordulhat (engem legalábbis érinthet a lakhelyem és a munkahelyem miatt. Murphy törvényei nagyon igazak): éjszaka, szakadó esső vagy hófúvás és old meg az isten háta mögött az izzó cserét.
Ami nekem tetszik a vadászrepülőgépektől származó HUD (Head Up Display).

Sajnos ez annyira nem terjedt még el, pedig nagyon jó találmány. Az embernek nem kell lenéznie a konzolra. Mostmár kaphatóak különféle utángyártottak is és nem drágák.
Ezért is szeretem, ha kevés gomb van, de az mind funkcionális, ergonómikus és ideálisan nagy, hogy könnyű legyen használni. Talán nem lenne hülyeség megkérdezni azokat az embereket, hogy miről mi a véleményük és mit szeretnének, akik tényleg sokat és változatos körülmények között vezetnek. gondolkodik.gif
Nem értem miről beszélsz. Manapság sztem több autótípushoz rendelhető HUD, mint amennyihez nem. gondolkodik.gif
Az izzócserélgetés meg lassan a múlt. A xenon izzókat eleve sokkal ritkábban kellett cserélni, mint a hagyományos izzókat, a mostani led technológiára épülő lámpákban pedig nem is tudod ezt megtenni. Az, meg szerintem teljesen felesleges, hogy az út szélén éjszaka cserélj izzót. Szépen hazabiciklizel és kicseréled otthon, vagy elmész egy szervizbe, ahol megteszik ezt neked.
Új autót nem mostanában veszek. Majd, ha az új, amiben van LED és HUD kellően a pénztárcámhoz öregszik, akkor cserélem le a mostanit arra.
Mivel "régi" autóm van, amiben nem LED van, hanem Xenon, ezért érint az izzó csere. Igaz, hogy a Xenon tartós, de soha nem tudhatod melyik mennyit bír. Lehet kifogod a tutit és sok évig nem kell cserélned, de akkor is előbb-utóbb elromlik és cserélni kell és lehet pont nem a legjobb időben és helyen. Ezért fontos az egyszerű és gyors izzó csere. Murphy törvényeit tudom újra csak felhozni.
"Vidéken" nincs annyi minden, mint a nagyvárosban és sokminden másként van, főleg a világvége helyeken.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Palm írta:
2020.12.22., kedd 05:49

Régebben majdnem vettem BMW E60 530dA limousine-t (használt, kevés km-el és nem széthajtott, öregurasan vezető idősebb tulajdonostól).

Amikor láttam egyik szerelő ismerősömnél, hogy az izzó csere milyen macerás ledöbbentem és nagyon nem voltam elragadtatva. Nem gyakori eset, de előfordulhat (engem legalábbis érinthet a lakhelyem és a munkahelyem miatt. Murphy törvényei nagyon igazak): éjszaka, szakadó esső vagy hófúvás és old meg az isten háta mögött az izzó cserét.
Ami nekem tetszik a vadászrepülőgépektől származó HUD (Head Up Display).

Sajnos ez annyira nem terjedt még el, pedig nagyon jó találmány. Az embernek nem kell lenéznie a konzolra. Mostmár kaphatóak különféle utángyártottak is és nem drágák.
Ezért is szeretem, ha kevés gomb van, de az mind funkcionális, ergonómikus és ideálisan nagy, hogy könnyű legyen használni. Talán nem lenne hülyeség megkérdezni azokat az embereket, hogy miről mi a véleményük és mit szeretnének, akik tényleg sokat és változatos körülmények között vezetnek. gondolkodik.gif
Nem értem miről beszélsz. Manapság sztem több autótípushoz rendelhető HUD, mint amennyihez nem. gondolkodik.gif
Az izzócserélgetés meg lassan a múlt. A xenon izzókat eleve sokkal ritkábban kellett cserélni, mint a hagyományos izzókat, a mostani led technológiára épülő lámpákban pedig nem is tudod ezt megtenni. Az, meg szerintem teljesen felesleges, hogy az út szélén éjszaka cserélj izzót. Szépen hazabiciklizel és kicseréled otthon, vagy elmész egy szervizbe, ahol megteszik ezt neked.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

Jövőre a "horrorkaravánok" nagyon becumizzák:

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2020/ ... ravanokat/

Az M1-esen simán elég lenne 1 figyelő és néhány elfogó autó. Az ukrán, szerb, román és bolgár konvojok életveszélyes, amit sokszor művelnek. 160km/h körül hosszú utánfutóval és 4 autót szállít eset nem ritka és ehez még iszonyatosan agresszív vezetési stílus is társul. Az ilyenektől ott helyben elvenném a jogsit és lefoglalnám az egész autót rakományostól. Mehet utána gyalog haza.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

Tctronic írta:
2020.12.21., hétf. 16:59
Ez megvolt már?
64516763_1348738368598456_5186250512604856320_n.jpg
64682862_1348738365265123_2829786301580967936_n.jpg
65033189_1348738355265124_1688032459268030464_n.jpg
Erről ez jutott eszembe:

Kép

Kissebb grillráccsal szerintem sokkal szebb:

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2020.12.21., hétf. 14:17
Tegye fel a kezét, aki szerint ez szép:
Kép
Ez a design nálam az egyáltalán nem szép kategória. :dropout:
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

Vinkler írta:
2020.12.20., vas. 12:34
Én rendre azt tapasztalom, hogy az ügyfelek nagy része nem tudja rendesen használni. Főleg, ha kicsit szennyeződött a kijelző és/vagy a kéz. Aztán nyomogatja, nem működik, ideges lesz, elnyomja, aztán még idegesebb lesz, lenéz, nyomogatja, nem találja, még idegesebb lesz, sokat néz le és megvan a baj. Ez szinte borítékolható. Sajnálom, hogy a józan észt felül tudják írni a divathullámok. Ez szánalmas szvsz.
Kb annyi értelem van, mint a cabrio suv-oknak, de látjátok, abból is egyre több érkezik... :smile51:
DCDA4A28-0A71-4553-BB34-E5C70C00B40C.jpeg
Ezért szeretem a multikormányt és a gombokat. Olyan, mint a játékkonzoloknál a joypad, hogy rutinból kezeli az ember és nem kell arra figyelnie hová nyúl és mégis az van, amit akar és közben a vezetésre tud figyelni.
A divat hullámok sajnos nem kerülhetőek ki, mert hiába igényelné sok ember, de ránk kényszerítik: mást nem tudsz venni, mert nincs. Maximum, ha a törvény előírja és keményen kötelezi a gyártókat mit lehet és mit nem, de sajnos mindig megy a próbálkozás a hülyeségre.

Régebben majdnem vettem BMW E60 530dA limousine-t (használt, kevés km-el és nem széthajtott, öregurasan vezető idősebb tulajdonostól).

Kép

Amikor láttam egyik szerelő ismerősömnél, hogy az izzó csere milyen macerás ledöbbentem és nagyon nem voltam elragadtatva. Nem gyakori eset, de előfordulhat (engem legalábbis érinthet a lakhelyem és a munkahelyem miatt. Murphy törvényei nagyon igazak): éjszaka, szakadó esső vagy hófúvás és old meg az isten háta mögött az izzó cserét.
Ami nekem tetszik a vadászrepülőgépektől származó HUD (Head Up Display).

Kép

Sajnos ez annyira nem terjedt még el, pedig nagyon jó találmány. Az embernek nem kell lenéznie a konzolra. Mostmár kaphatóak különféle utángyártottak is és nem drágák.
Ezért is szeretem, ha kevés gomb van, de az mind funkcionális, ergonómikus és ideálisan nagy, hogy könnyű legyen használni. Talán nem lenne hülyeség megkérdezni azokat az embereket, hogy miről mi a véleményük és mit szeretnének, akik tényleg sokat és változatos körülmények között vezetnek. gondolkodik.gif

A másik dolog az oktatás, ami miatt sok baromság születik. Nem járja már be rendesen a szamárlétrát a tervező (szakmai féltékenységet is nyugodtan megemlíthetjük), így nincs gyakorlati tapasztalata és persze a mentalítás is nagy szerepet tölt be, amiben a nevelés is közre játszik.

A cabrio SUV már tényleg a morbid vicc kategória (és mindig van lejjebb ezek szerint! Bele se merek gondolni mi lesz legközelebb). :dropout:
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Ez megvolt már?
64516763_1348738368598456_5186250512604856320_n.jpg
64516763_1348738368598456_5186250512604856320_n.jpg (96.19 KiB) Megtekintve 1472 alkalommal
64682862_1348738365265123_2829786301580967936_n.jpg
64682862_1348738365265123_2829786301580967936_n.jpg (66.06 KiB) Megtekintve 1472 alkalommal
65033189_1348738355265124_1688032459268030464_n.jpg
65033189_1348738355265124_1688032459268030464_n.jpg (52.27 KiB) Megtekintve 1472 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”