Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Ezt a dolgot már vagy 126 ezerszer kitárgyaltuk e fórumon. Kár az időt pazarolni rá, pláne karácsonykor. A hitetlenkedők olvassanak vissza és/vagy füleljenek... Hozzáteszem az ár, amit kérnek ezért a dugóért vicces, de ez egy másik sztori. ;)

K.K.Ü!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2020.12.24., csüt. 16:50
Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 16:24
Nem vagyok villanyszerelő, mert tovább tanultam :)

A táp és a kondi után teljesen más táp megy tovább, így jön ide. Különben a legkisebb feszültség ingadozás esetén is megállna, vagy hullámokban a zene.
Egy ilyen csatlakozó és táp kábel mellett mindegy, hogy előtte milyen kábel van a falban, ez után jó lesz a táp? Nem a leggyengébb lánc szem a lényeg?

Persze nyilván lehet hinni benne, és ezek szerint van is piaca. Csak kíváncsi lettem volna, hogy ezen felül mi az előnye. De ezek szerint nem lehet kézzel fogható magyarázatot adni rá.
Ha ezt meg tudja neked valaki magyarázni(úgy, hogy el is hidd), akkor az a valaki, jogosan pályázik a következő fizikai Nobel-díj-ra.
Mi, a magyarázatot nem tudjuk, csak megtapasztaltuk a tápkebek előnyeit, ezért mondjuk azt, amit.
Amit már jó régen megfogadtam, az az, hogy semmiről nem mondok véleményt(sem jót, sem rosszat), amit nem ismerek, és nem tapasztaltam meg. Az ilyesmi nem hit, hanem tapasztalat kérdése.
Ha nagyon szkeptikus vagy a kábelekkel kapcsolatban, akkor ajánlom figyelmedbe, az "Ezoterikus, misztikus..." topicot, de vigyazz, az neked lehet, hogy kissé hadcore lesz, ezek után!
Ne mond, hogy nem figyelmeztettelek!
De mi van a táp kábel előtt? Szín ezüst, de legalább nagy tisztaságú réz kábel Paksig?

Mert ha nem, akkor csak placebo az egész. De annak viszont nagyon jó, mint látom ;)
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3749
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 16:24
Nem vagyok villanyszerelő, mert tovább tanultam :)

A táp és a kondi után teljesen más táp megy tovább, így jön ide. Különben a legkisebb feszültség ingadozás esetén is megállna, vagy hullámokban a zene.
Egy ilyen csatlakozó és táp kábel mellett mindegy, hogy előtte milyen kábel van a falban, ez után jó lesz a táp? Nem a leggyengébb lánc szem a lényeg?

Persze nyilván lehet hinni benne, és ezek szerint van is piaca. Csak kíváncsi lettem volna, hogy ezen felül mi az előnye. De ezek szerint nem lehet kézzel fogható magyarázatot adni rá.
Ha ezt meg tudja neked valaki magyarázni(úgy, hogy el is hidd), akkor az a valaki, jogosan pályázik a következő fizikai Nobel-díj-ra.
Mi, a magyarázatot nem tudjuk, csak megtapasztaltuk a tápkebek előnyeit, ezért mondjuk azt, amit.
Amit már jó régen megfogadtam, az az, hogy semmiről nem mondok véleményt(sem jót, sem rosszat), amit nem ismerek, és nem tapasztaltam meg. Az ilyesmi nem hit, hanem tapasztalat kérdése.
Ha nagyon szkeptikus vagy a kábelekkel kapcsolatban, akkor ajánlom figyelmedbe, az "Ezoterikus, misztikus..." topicot, de vigyazz, az neked lehet, hogy kissé hadcore lesz, ezek után!
Ne mond, hogy nem figyelmeztettelek!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 16:24
Nem vagyok villanyszerelő, mert tovább tanultam :)

A táp és a kondi után teljesen más táp megy tovább, így jön ide. Különben a legkisebb feszültség ingadozás esetén is megállna, vagy hullámokban a zene.
Egy ilyen csatlakozó és táp kábel mellett mindegy, hogy előtte milyen kábel van a falban, ez után jó lesz a táp? Nem a leggyengébb lánc szem a lényeg?

Persze nyilván lehet hinni benne, és ezek szerint van is piaca. Csak kíváncsi lettem volna, hogy ezen felül mi az előnye. De ezek szerint nem lehet kézzel fogható magyarázatot adni rá.
Elfogadjuk azt, hogy te így gondolod!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Nem vagyok villanyszerelő, mert tovább tanultam :)

A táp és a kondi után teljesen más táp megy tovább, így jön ide. Különben a legkisebb feszültség ingadozás esetén is megállna, vagy hullámokban a zene.
Egy ilyen csatlakozó és táp kábel mellett mindegy, hogy előtte milyen kábel van a falban, ez után jó lesz a táp? Nem a leggyengébb lánc szem a lényeg?

Persze nyilván lehet hinni benne, és ezek szerint van is piaca. Csak kíváncsi lettem volna, hogy ezen felül mi az előnye. De ezek szerint nem lehet kézzel fogható magyarázatot adni rá.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3749
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 14:50
zoli73 írta:
2020.12.24., csüt. 14:38
Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 10:36
Valaki meg tudja mondani, hogy egy ilyen eszköz, mitől képvisel ekkora értéket....?

https://audiophile-szalon.hu/termek/ieg ... zati-dugo/

Mit tud ez hozzáadni a zenéhez?
Hozzá semmit nem ad. Ezt inkább onnan kell megközelíteni, hogy az olcsó/átlagos csatlakozók elvesznek a zenéből(felbontást, dinamikát, stb.), ellentétben a jó(nem feltétlen csak a drága) csatlakozó, sokkal kevesebbet vesz el a zenéből, ettől jó, jobb.
Hozzátenni semmilyen eszköz nem tud, csak elvenni, és ha valami minél kevesebbet vesz el a zenéből, az annál jobb. Biztos vagyok benne, hogy ez a csatlakozó kevesebbet vesz el, mint egy egyszerű 1000Ft-os dugó, de azt mindenkinek magának kell megítélnie, hogy ez megér-e neki ennyit.
230V oldalon mit tud kivenni a zenéből?
Egy jó táp és táp kondi nem ezt hivatott megoldani?
Nincs olyan, hogy az amperek szebben jutnak el a tápig ilyen, vagy olyan kábelen. Vagy eljut, vagy nem. Utána persze már más tészta, amikor a zene jelfolyamot kell eljuttatni egyik pontból a másikba.
Valami azt súgja, hogy még nem próbáltál, hallottál saját rendszeredben, a gyári "tyúkbeleken" kívül más tápkábelt, csak akkor azt nem értem, hogy lehet ilyen határozottan kijelenteni, "nincs olyan, hogy..."
De igen van.
A jó táp, és tápkondi, nem tudom hogyan kapcsolódik ide.
Jut eszembe, nem villanyszerelő a foglalkozásod? Mert akkor nincs miről vitatkozni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: feket663 »

És vajon egy drága dugó vs dugó nélküliség (nyilván nem ennél a konkrét dugótípusnál, de például a hálózati kábel másik végén) közül melyik lenne jobb és mennyivel?
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

asebestyen írta:
2020.12.24., csüt. 14:54
Nagyon drága és jó az a rendszer,
És az a fül! :-)
asebestyen írta:
2020.12.24., csüt. 14:54
aminél ez a dugó valódi javulást fog hozni és ahol ez egy jó fejlesztési irány lesz.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

zoli73 írta:
2020.12.24., csüt. 14:38
ellentétben a jó(nem feltétlen csak a drága) csatlakozó, sokkal kevesebbet vesz el a zenéből, ettől jó, jobb.
Hozzátenni semmilyen eszköz nem tud, csak elvenni
Az állítás első része a hifi klasszikus felfogásában igaz lehet. Szubjektív szemszögből viszont sokszor mégsem az a nyerő.
Viszont a hifi lánc szinte összes tagja hozzá tud adni a zenéhez olyat ami mondjuk eredetileg nem volt ott. Harmónikus és intermodulációs torzítás, rezonanciák, készülékzaj, mind olyan dolgok amik nem szerepelnek eredetileg a hanganyagban, de mégis megjelennek pluszként tehát hozzáadódnak a reprodukcióhoz. Vagy hozzáadódhat akár még egy rádióműsor is, ahogy épp a kábeles topikban volt olvasható :)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

zoli73 írta:
2020.12.24., csüt. 14:38
Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 10:36
Valaki meg tudja mondani, hogy egy ilyen eszköz, mitől képvisel ekkora értéket....?

https://audiophile-szalon.hu/termek/ieg ... zati-dugo/

Mit tud ez hozzáadni a zenéhez?
Hozzá semmit nem ad. Ezt inkább onnan kell megközelíteni, hogy az olcsó/átlagos csatlakozók elvesznek a zenéből(felbontást, dinamikát, stb.), ellentétben a jó(nem feltétlen csak a drága) csatlakozó, sokkal kevesebbet vesz el a zenéből, ettől jó, jobb.
Hozzátenni semmilyen eszköz nem tud, csak elvenni, és ha valami minél kevesebbet vesz el a zenéből, az annál jobb. Biztos vagyok benne, hogy ez a csatlakozó kevesebbet vesz el, mint egy egyszerű 1000Ft-os dugó, de azt mindenkinek magának kell megítélnie, hogy ez megér-e neki ennyit.
De, torzítást tud hozzáadni. Ennek mértéke és főleg jellege pl kérdéses. Nagyon drága és jó az a rendszer, aminél ez a dugó valódi javulást fog hozni és ahol ez egy jó fejlesztési irány lesz. Akiknek ilyen van a birtokukban, ritkán fórumoznak. :)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2020.12.24., csüt. 14:38
Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 10:36
Valaki meg tudja mondani, hogy egy ilyen eszköz, mitől képvisel ekkora értéket....?

https://audiophile-szalon.hu/termek/ieg ... zati-dugo/

Mit tud ez hozzáadni a zenéhez?
Hozzá semmit nem ad. Ezt inkább onnan kell megközelíteni, hogy az olcsó/átlagos csatlakozók elvesznek a zenéből(felbontást, dinamikát, stb.), ellentétben a jó(nem feltétlen csak a drága) csatlakozó, sokkal kevesebbet vesz el a zenéből, ettől jó, jobb.
Hozzátenni semmilyen eszköz nem tud, csak elvenni, és ha valami minél kevesebbet vesz el a zenéből, az annál jobb. Biztos vagyok benne, hogy ez a csatlakozó kevesebbet vesz el, mint egy egyszerű 1000Ft-os dugó, de azt mindenkinek magának kell megítélnie, hogy ez megér-e neki ennyit.
230V oldalon mit tud kivenni a zenéből?
Egy jó táp és táp kondi nem ezt hivatott megoldani?
Nincs olyan, hogy az amperek szebben jutnak el a tápig ilyen, vagy olyan kábelen. Vagy eljut, vagy nem. Utána persze már más tészta, amikor a zene jelfolyamot kell eljuttatni egyik pontból a másikba.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3749
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 10:36
Valaki meg tudja mondani, hogy egy ilyen eszköz, mitől képvisel ekkora értéket....?

https://audiophile-szalon.hu/termek/ieg ... zati-dugo/

Mit tud ez hozzáadni a zenéhez?
Hozzá semmit nem ad. Ezt inkább onnan kell megközelíteni, hogy az olcsó/átlagos csatlakozók elvesznek a zenéből(felbontást, dinamikát, stb.), ellentétben a jó(nem feltétlen csak a drága) csatlakozó, sokkal kevesebbet vesz el a zenéből, ettől jó, jobb.
Hozzátenni semmilyen eszköz nem tud, csak elvenni, és ha valami minél kevesebbet vesz el a zenéből, az annál jobb. Biztos vagyok benne, hogy ez a csatlakozó kevesebbet vesz el, mint egy egyszerű 1000Ft-os dugó, de azt mindenkinek magának kell megítélnie, hogy ez megér-e neki ennyit.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3749
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 11:40
trane írta:
2020.12.24., csüt. 11:33
Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 11:16
Én is kíváncsi lennék, hogy a placebo tényezőn, és a gyártó hasznán felül mi a pozitívum.
Esetleg el tudom képzelni, hogy műszerrel kimutatható valami, ha az embernek van egy több milliós intelligens szünetmentes áramforrása. Mert normál 230v hálózat mellett biztos, hogy semmire sem jó.
erről az angol fórumokon olvasható remlénytelen kábel-viták jutnak eszembe... sad.gif . ha annyira érdekel, mint itt az látszik, menj el, vegyél egyet, hallgasd meg, és írdd meg, mit tapasztaltál kocka.gif :rolleyes: . ha pedig nem, kedvenc nyelvész-filozófusom szavait idézve "Amiről pedig fogalmaink nincsenek, arról hallgassunk" leborulok.gif
230V bejövő táp. A leggyengébb lánc, ami számít, mint minden esetben. Ha csak nem lelválasztott külön táp hálózata van annak, aki ilyet használ. Mert a trafó háztól jövő kábelek, meg a házban lévő egyéb vezetékek nem hiszem, hogy aranyból lennének. Ha igen, akkor ez a kivétel. leborulok.gif
Mivel úgy látom, minden hozzászólásod tartalmazza, a "nem hiszem", "nem hinném", szókapcsolatokat, ezért azt tanácsolom, lépj túl a témán. Fogadd el, hogy ezeknek az eszközöknek, nem Te vagy a célközönsége. Ettől még lehet létjogosúltságuk.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: supravox »

Jellemzően a Te kábeleidnél minden rosszabbul szól..
Gyakorlatilag bármi.
Érdekes,hogy nem mindenki használ olyat.
Hmm..?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 12:07

Igen, ez is lehet ez a csatlakozó, ha csak normál ELMÜ hálózatra csatlakozik az ember.

Ezért kérdezem, hogy mit ad, ha nem esetleg lelválasztott 230v hálózatról megy a táp ellátás?
Mármint a csatlakozó mit ad pluszban, vagy már váltanál a elválasztó eszközökre, hogy ennyit emlegeted?
Azt tudom és már írtam párszor, hogy cseréltem le wbt dugót, ezer párszáz forintosra mert a wbt-vel nagyon rosszul szólt az IC kábel és hálózati kábelt is hallottam 70 ezer Ft-os Furutech dugókkal ami sokkal rosszabbul szólt mint az én kábelem, ami kB csak annyiba került mint a másikon a dugók.
A leválasztók meg....? Hát kB az is egy eszköz. A passzívaknak megvannak a maguk bajai. Az aktívak is más - más karakterűek. Ez is csak egy elektronika, ami beleviszi a saját hangját a rendszerbe. Hogy javít-e? Amiket eddig hallottam azok ott és akkor nem javítottak, hanem rontottak. De sokat még nem próbáltam. Valószínű nem is fogok. Ezen kívül egy plusz meghibásodás lehetőség és a neten utána nézve vannak elég elrettentő képek is.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

tonee73 írta:
2020.12.24., csüt. 11:54
Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 11:53
trane írta:
2020.12.24., csüt. 11:46


Budapest Sportcsarnok :noproblemo:
Nem egészen értem, mi akar lenni a mondandó ezzel... gondolkodik.gif
Némi eufemizmust vitt a dologba, talán így egyértelműbb:
Bullshit meter.jpg
Igen, ez is lehet ez a csatlakozó, ha csak normál ELMÜ hálózatra csatlakozik az ember.

Ezért kérdezem, hogy mit ad, ha nem esetleg lelválasztott 230v hálózatról megy a táp ellátás?
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

wittao írta:
2020.12.24., csüt. 11:30
...
Nehezen vinne ra a lelek egy diy kabelnel, hogy ezt hasznaljam, de ha megnezzuk a kabel arakat sok millios tetelben is elofordulnak, olyan vezetokkel, ott erdekes lenne szamomra egy ilyen dugoval is kiprobalni.
Viktor senki sem mondja, a gyártó sem, hogy ezeket DIY kábelekre szereljék. Egyébként ott is hallani a hatásukat. Visszautalva az ezüst Next Gen RCA csatikra több ügyfélnél láttam több százezres IC-ket szinte kivétel nélkül ez a 40 e/db WBT RCA volt ezeken a kábeleken. Egy ilyen kábel szet árába beleférnek ezek drága csatik. És az, hogy jobb lesz ezzel a hangja az vitathatatlan.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 11:53
trane írta:
2020.12.24., csüt. 11:46
Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 11:40
230V bejövő táp. A leggyengébb lánc, ami számít, mint minden esetben. Ha csak nem lelválasztott külön táp hálózata van annak, aki ilyet használ. Mert a trafó háztól jövő kábelek, meg a házban lévő egyéb vezetékek nem hiszem, hogy aranyból lennének. Ha igen, akkor ez a kivétel. leborulok.gif
Budapest Sportcsarnok :noproblemo:
Nem egészen értem, mi akar lenni a mondandó ezzel... gondolkodik.gif
Némi eufemizmust vitt a dologba, talán így egyértelműbb:
Bullshit meter.jpg
Bullshit meter.jpg (7.55 KiB) Megtekintve 1821 alkalommal
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

trane írta:
2020.12.24., csüt. 11:46
Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 11:40
230V bejövő táp. A leggyengébb lánc, ami számít, mint minden esetben. Ha csak nem lelválasztott külön táp hálózata van annak, aki ilyet használ. Mert a trafó háztól jövő kábelek, meg a házban lévő egyéb vezetékek nem hiszem, hogy aranyból lennének. Ha igen, akkor ez a kivétel. leborulok.gif
Budapest Sportcsarnok :noproblemo:
Nem egészen értem, mi akar lenni a mondandó ezzel... gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

trane írta:
2020.12.24., csüt. 11:33
Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 11:16
Én is kíváncsi lennék, hogy a placebo tényezőn, és a gyártó hasznán felül mi a pozitívum.
Esetleg el tudom képzelni, hogy műszerrel kimutatható valami, ha az embernek van egy több milliós intelligens szünetmentes áramforrása. Mert normál 230v hálózat mellett biztos, hogy semmire sem jó.
erről az angol fórumokon olvasható remlénytelen kábel-viták jutnak eszembe... sad.gif . ha annyira érdekel, mint itt az látszik, menj el, vegyél egyet, hallgasd meg, és írdd meg, mit tapasztaltál kocka.gif :rolleyes: . ha pedig nem, kedvenc nyelvész-filozófusom szavait idézve "Amiről pedig fogalmaink nincsenek, arról hallgassunk" leborulok.gif
230V bejövő táp. A leggyengébb lánc, ami számít, mint minden esetben. Ha csak nem lelválasztott külön táp hálózata van annak, aki ilyet használ. Mert a trafó háztól jövő kábelek, meg a házban lévő egyéb vezetékek nem hiszem, hogy aranyból lennének. Ha igen, akkor ez a kivétel. leborulok.gif
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cables írta:
2020.12.24., csüt. 11:24
Szerintem a színezüst csatlakozókkal kapcsolatban kár placebót emlegetni. Ezt én sem hallottam, viszont hallottam színezüst WBT RCA csatit és az fantasztikusan szólt. Meg hallottam 40 eFt-os Neotech hálózati csatit az is fantasztikus javulást hoz a hangzásba. Az hogy drágák ezek az nyilvánvaló, senki sem vitatja. Valószínűleg olyanoknak gyártják, akinek ez elfogadható ár!
Milyen kábeleken hallottad őket? Mert anélkül nem sokat ér... Sem a dugó, sem az infó.:)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Szerintem a színezüst csatlakozókkal kapcsolatban kár placebót emlegetni. Ezt én sem hallottam, viszont hallottam színezüst WBT RCA csatit és az fantasztikusan szólt. Meg hallottam 40 eFt-os Neotech hálózati csatit az is fantasztikus javulást hoz a hangzásba. Az hogy drágák ezek az nyilvánvaló, senki sem vitatja. Valószínűleg olyanoknak gyártják, akinek ez elfogadható ár!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

denesdr írta:
2020.12.24., csüt. 11:05
wittao írta:
2020.12.24., csüt. 11:00
denesdr írta:
2020.12.24., csüt. 10:48

Főleg placebót meg luxury feelinget. De amúgy biztos, hogy minőségi darab, még ha enyhén túlárazott is.
Probaltad mar?
Nem hallottam, úgyhogy szerkesztettem az előző hsz-emet. Elnézést, hogy kipróbálás nélkül véleményt alkottam. Amúgy nem is fogom kipróbálni, találtam nekem tetszőt 1500 Ft-ért.

De ha esetleg te már hallottad, írhatnál pár szót róla, mit ad a zenéhez.
Én is kíváncsi lennék, hogy a placebo tényezőn, és a gyártó hasznán felül mi a pozitívum.
Esetleg el tudom képzelni, hogy műszerrel kimutatható valami, ha az embernek van egy több milliós intelligens szünetmentes áramforrása. Mert normál 230v hálózat mellett biztos, hogy semmire sem jó.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

wittao írta:
2020.12.24., csüt. 11:00
denesdr írta:
2020.12.24., csüt. 10:48
Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 10:36
Mit tud ez hozzáadni a zenéhez?
Főleg placebót meg luxury feelinget. De amúgy biztos, hogy minőségi darab, még ha enyhén túlárazott is.
Probaltad mar?
Nem hallottam, úgyhogy szerkesztettem az előző hsz-emet. Elnézést, hogy kipróbálás nélkül véleményt alkottam. Amúgy nem is fogom kipróbálni, találtam nekem tetszőt 1500 Ft-ért.

De ha esetleg te már hallottad, írhatnál pár szót róla, mit ad a zenéhez.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Alex_Aston írta:
2020.12.24., csüt. 10:36
Mit tud ez hozzáadni a zenéhez?
Főleg placebót meg luxury feelinget. De amúgy biztos, hogy minőségi darab, még ha enyhén túlárazott is.

Szerk.: szerintem!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára denesdr 2020.12.24., csüt. 11:01-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”