Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3620
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1877

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Hali.
Az LG oled tévékből melyik típusok ajánlottak leginkább sport+filmnézésre,tehát játék nem futna rajta?55-ös méretben kell ha ez számíthat.Nem ragaszkodom a legújabb típusokhoz sem.Ha erre az a válasz hogy akkor mindegy,az is ok,csak ha már ezen töröm a fejem,és van ez a topik,gondoltam rákérdezek a vásárlás elött hogy mi után lenne érdemes kutakodni.
Egy ilyet találtam,ez esetleg?Ez viszonylag jó áron van utolsó darabként.
Lg oled 55 cs6la.
Köszi előre is.

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: rTom »

alto írta:
2020.12.25., pén. 18:23
Sziasztok,

Audio vonalon általában én osztok tanácsokat, de most aktuális lenne egy új TV, utoljára 10 éve vettem ilyet, nincs sok időm ebbe beleásni magam, így várnám az okos tanácsokat.

Az igények:
- 55" méret
- 4K UHD
- Airplay 2
- chromecast jó ha van, de nem létszükség
- használható beépített médialejátszó, mkv-val ne legyen gondja, NAS-ról tudjon lejátszani lehetőleg DLNA nélkül
- DVB-C tuner (Digivel ne legyen gondja)
- HDMI ARC, optikai kimenet
- 200K körüli ár, ha nagyon indokolt lehet kicsit több is
- problémás modelleket, túlmelegedést,stb kerülném
- lényeges az LCD panel minősége, megbízhatósága
- ideális lenne egy külső dobozos tuneres megoldás, hogy külön vevő nélkül is ki tudjam tenni az adást projektorra, de nem hiszem hogy létezik ilyen ebben a kategóriában
- Android vagy WebOS vagy bármi egyéb nagyjából mindegy, az extra igényeket úgyis inkább Airplay tükrözéssel oldanám meg
Szervusz!

Mi lett végül a befutó?
Nekem most lesz aktuális, és pár éves használtban gondolkodom.

Avatar
Dj Karesz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.10.16., csüt. 02:09
Értékelés: 19

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Dj Karesz »

Sziasztok!
Tudna-e valaki segíteni abban,hogy a meglévő Sony KD55X8509C ultra HD,4K,3D-s televízióm üzemóráját hogyan tudom megnézni (és bemutatni egy esetleges vevőnek majd)? Ugyanis korához képest igen keveset használtam,és úgy döntöttem,hogy a közeljövőben megpróbálom eladni. Tudtommal az utóbbi években gyártott led tv-k üzemóráját meg lehet nézni a Szerviz menüben valahogy. Kaptam egy tippet,miszerint kikapcsolt állapotban ebben a sorrendben meg kell nyomni a gombokat : i+,5,Volume -,majd bekapcsolás,és ott lesz a Service menüben,de eddig nem sikerült a mutatvány. Ha valaki tud ebben segíteni,azt megköszönöm.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4375
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2347

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Lancer írta:
2021.10.08., pén. 21:42
Sziasztok!
Szeretnék kérni nálam jártasabbak segítséget. Szeretnék vmilyen LED tv-t venni, de őszintén szólva én még leragadtam anno a plazmáknál. Nagy házba költöztünk, nagy 40 m2-es nappaliba szeretnék venni valamit. Akár hány boltba megyek be, minden eladó más és más gyártót hájpol, más technológiát éltet. Egyszerűen nem igazodom ki. Már az is problémás nekem, hogy egy adott gyártónak a kínálatában, melyik típus a belépőszint és melyik a magasabb kategória: a készülékek betű és számkombinációi nem beszédes számomra.
A tv-t 7-7,5 m--ről néznénk. Normál tv adást és blu-ray filmeket. Ez utóbbit lemezekről és NAS-ról egyaránt. Hangot egy 13.2-es atmosos hangrendszeren hallgatnánk. Netflix és társai talán számítanak, bár még sosem próbáltam, így nem tudom, tényleg számít-e. Ami biztos, hogy 4K-ban gondolkodom, és 120 Hz frissítés lényeges lenne. Árban 700.000.- Ft a max, esetleg 1 milió. Segítsetek kérlek, hogy Oled, vagy Qled, android vagy más rendszer, melyik gyártó, és mekkora legyen a Tv mérete (75",82",85")? Kérem, ha lehet, konkrét gyártó(k) és ezen belül típussal segítsetek a döntésben! Köszönöm a segítségeteket! Jöhet pm-be is, ha esetleg ez a téma untathat itt valakit... Zsombor
Én 4,5m-ről nézek ég 75-ös TV-t. Arra épp jó ez a méret.
7m-ről szerintem a 85-ös is kicsi lesz, mert az hatalmas távolság. Oda a 100" minimum kellhet szerintem az élményhez. gondolkodik.gif
Az enyém típusa egyébként Philips 75PUS8505, és nagyon elégedett vagyok vele, remek a képe, árban meg nem horror.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Lancer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2013.04.15., hétf. 10:10
Értékelés: 40

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Lancer »

Sziasztok!
Szeretnék kérni nálam jártasabbak segítséget. Szeretnék vmilyen LED tv-t venni, de őszintén szólva én még leragadtam anno a plazmáknál. Nagy házba költöztünk, nagy 40 m2-es nappaliba szeretnék venni valamit. Akár hány boltba megyek be, minden eladó más és más gyártót hájpol, más technológiát éltet. Egyszerűen nem igazodom ki. Már az is problémás nekem, hogy egy adott gyártónak a kínálatában, melyik típus a belépőszint és melyik a magasabb kategória: a készülékek betű és számkombinációi nem beszédes számomra.
A tv-t 7-7,5 m--ről néznénk. Normál tv adást és blu-ray filmeket. Ez utóbbit lemezekről és NAS-ról egyaránt. Hangot egy 13.2-es atmosos hangrendszeren hallgatnánk. Netflix és társai talán számítanak, bár még sosem próbáltam, így nem tudom, tényleg számít-e. Ami biztos, hogy 4K-ban gondolkodom, és 120 Hz frissítés lényeges lenne. Árban 700.000.- Ft a max, esetleg 1 milió. Segítsetek kérlek, hogy Oled, vagy Qled, android vagy más rendszer, melyik gyártó, és mekkora legyen a Tv mérete (75",82",85")? Kérem, ha lehet, konkrét gyártó(k) és ezen belül típussal segítsetek a döntésben! Köszönöm a segítségeteket! Jöhet pm-be is, ha esetleg ez a téma untathat itt valakit... Zsombor
Üdv, Zsombor.

Avatar
beni89
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2008.01.20., vas. 13:44
Értékelés: 2

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: beni89 »

Üdv mindenkinek! Tv-t szeretnék venni. Kb 250-300eFt-t tudok rászánni.75”-os tv-ben gondolkodom. Ebben az árfekvésben mit tudtok ajánlani. Vagy maradjak a 65” tv-nél?
Előre is köszi!
Üdv: Bence

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok! :napsut:
Ehhez láma vagyok, Sony kdl xf 9005 tv-t szeretném 4k. hdr anyaggal használni.
Külső vinyót rákötve usb-n átjön ez az anyag vagy mindenképp lejátszót kell vennem?

Megtisztelő válaszotokért óriási köszönet! leborulok.gif
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: tanczi »

És a GZ-vel esetleg?
Panasonic TX-GZ2000E?
tanczi írta:
2021.03.26., pén. 15:51
Bárkinek van-e valós tapasztalata a Panasonic TX-65HZ2000E- vel?
Kiváltképp a hangjával kapcsolatban lennének kérdéseim és komoly fenntartásaim...

https://www.panasonic.com/hu/consumer/s ... 2000e.html
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Bárkinek van-e valós tapasztalata a Panasonic TX-65HZ2000E- vel?
Kiváltképp a hangjával kapcsolatban lennének kérdéseim és komoly fenntartásaim...

https://www.panasonic.com/hu/consumer/s ... 2000e.html
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4375
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2347

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

70" TV-ben, kinek van tapasztalata? A belépő szint is nézhető?

Egy ilyen tv mennyire vállalható?
https://euronics.hu/termekek/philips-70 ... v/p/230874

Nekem nem kell semmi szolgáltatás, fogja a kábeles HD adást, és HDMI bemeneten tudjon lejátszani filmet.
Meg az analóg, szabályozható hang kimenet, ami nekem fontos, hogy erősítőre lehessen kötni, így tv taviranyitóval lehet mindent szabályozni, amikor időnként tv-t nézünk. Erre elég a fejhallgató kimenet is. Csak, ahogyan, nézem, minden tv-n már csak szinte digitális kimenet van...
Csak a Marantz! :-D

Avatar
pontyos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010.07.14., szer. 20:05
Értékelés: 6

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: pontyos »

Igen, elég jó meccs volt tegnap ;)
Van, Judder 1 vgy 0 illetve Blur 4 egész jó beállítás másik típuson. nincs "remegés" és szappanopera sem

Rendben, köszönöm szépen a válaszokat - ki kell próbálni személyesen - még kérdés, hogy hogyan? UHD remux az biztosan gyönyörű, de lehet, hogy a nem mozi tv 55 coll ban elég lenne egy Samu Q90T vagy lejjebb. Mozira biztosan a legjobb a CX65.
Aszpirin írta:
2021.01.17., vas. 18:08
pontyos írta:
2021.01.17., vas. 17:46
Szia, köszi a kimerítő választ! Igen, a digi koax menne a tv-be, de mivel első oled lenne, elképzelésem sincs milyen lehet rajta teniszt nézni! Nagyon fontos lenne, minden tenisz közvetítést nézek, Forma 1 esetleg, de sznúker is fontos lehet. Láttam, már a guruló golyót akadozva remegve gurulni alacsonyabb besorolású oled en. Ha ebben van tapasztalat szívesen olsanék róla, köszi előre is. :smile53:
Többi főleg Digi ismeretterjesztő HD csatornák, és UHD remux okkal mozizás.
Sajnos passzolnom kell a kérdést. A Digi-s kábeltévével (ami DVB-C) jobb helyzetben vagy ebből a szempontból, mint én az IPTV-vel a Telekomnál.
Csak anyit tudok mondani, hogy a sznúkert én is szoktam nézni, és B7-esen (aminek a képprocesszora 3 évvel idősebb technológiát képvisel, mint a CX-é) a Telekom által adott adásban (sznúker ugye az Eurosport-on van) nem gurulnak remegve a golyók. Épp a tegnap is néztem, elég hosszan, sznúkert, szóval friss az élmény.

De ez sajnos nem jelent semmit, mert az IPTV-dekódolást nem a tévé végzi nálam ilyenkor (ő már 1080p-t kap), és ráadásul nem is Digi, tehát sok a változó...

Azt azért megkockáztatom, hogy ha mégis látsz a CX-en (vagy akármelyik mai modern /és drága ugye/ OLED-es tévén) remegve guruló golyókat, akkor egyrészt nem a tévé a felelős azért, másrészt a tévén (már a B7-en is) van bekapcsolható és állítható intenzitású mozgásinterpoláció (legalábbis emlékeim szerint, mert én az ilyesmiket szinte mindig kikapcsolom), amivel ezt valamennyire lehet korrigálni. A képkorrekciós felhasználói beállítások pedig bemenetekre és bemeneti formátumokra is lehetnek eltérőek.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6067
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

pontyos írta:
2021.01.17., vas. 17:46
Szia, köszi a kimerítő választ! Igen, a digi koax menne a tv-be, de mivel első oled lenne, elképzelésem sincs milyen lehet rajta teniszt nézni! Nagyon fontos lenne, minden tenisz közvetítést nézek, Forma 1 esetleg, de sznúker is fontos lehet. Láttam, már a guruló golyót akadozva remegve gurulni alacsonyabb besorolású oled en. Ha ebben van tapasztalat szívesen olsanék róla, köszi előre is. :smile53:
Többi főleg Digi ismeretterjesztő HD csatornák, és UHD remux okkal mozizás.
Sajnos passzolnom kell a kérdést. A Digi-s kábeltévével (ami DVB-C) jobb helyzetben vagy ebből a szempontból, mint én az IPTV-vel a Telekomnál.
Csak anyit tudok mondani, hogy a sznúkert én is szoktam nézni, és B7-esen (aminek a képprocesszora 3 évvel idősebb technológiát képvisel, mint a CX-é) a Telekom által adott adásban (sznúker ugye az Eurosport-on van) nem gurulnak remegve a golyók. Épp a tegnap is néztem, elég hosszan, sznúkert, szóval friss az élmény.

De ez sajnos nem jelent semmit, mert az IPTV-dekódolást nem a tévé végzi nálam ilyenkor (ő már 1080p-t kap), és ráadásul nem is Digi, tehát sok a változó...

Azt azért megkockáztatom, hogy ha mégis látsz a CX-en (vagy akármelyik mai modern /és drága ugye/ OLED-es tévén) remegve guruló golyókat, akkor egyrészt nem a tévé a felelős azért, másrészt a tévén (már a B7-en is) van bekapcsolható és állítható intenzitású mozgásinterpoláció (legalábbis emlékeim szerint, mert én az ilyesmiket szinte mindig kikapcsolom), amivel ezt valamennyire lehet korrigálni. A képkorrekciós felhasználói beállítások pedig bemenetekre és bemeneti formátumokra is lehetnek eltérőek.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
pontyos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010.07.14., szer. 20:05
Értékelés: 6

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: pontyos »

Szia, köszi a kimerítő választ! Igen, a digi koax menne a tv-be, de mivel első oled lenne, elképzelésem sincs milyen lehet rajta teniszt nézni! Nagyon fontos lenne, minden tenisz közvetítést nézek, Forma 1 esetleg, de sznúker is fontos lehet. Láttam, már a guruló golyót akadozva remegve gurulni alacsonyabb besorolású oled en. Ha ebben van tapasztalat szívesen olsanék róla, köszi előre is. :smile53:
Többi főleg Digi ismeretterjesztő HD csatornák, és UHD remux okkal mozizás.
Aszpirin írta:
2021.01.17., vas. 17:07
pontyos írta:
2021.01.17., vas. 16:43
Sziasztok!
Kizárólag mozira vennék egy LG 65CX modellt. Kérdezném akinek van, hogy ezeken a tv ken milyen a sima tv adás?
2 tv van itthon jelenleg, és mindkettőt cseréni fogom, a hálószobába is kellene ahol televízió adást nézünk. Lehet ezeken hd 1080i - gyengébb minőséget is nézni?

Azért kérdezem mert rendkívül érzékeny vagyok bármi hibára sajnos, pl régi monitor vagy plazma tv képét sosem bírtam nézni, azonnal látom a remegést, film nézés közben is ha reccent a régi, nem kadencia helyes media player stb.... Hibakereső funkció sajnos non stop :)
köszi
Ez attól is függ, hogy végülis ki végzi el a digitális tévéadás dekódolását, és milyen minőségben.
Ha pl. van egy settop-box, ami a szarrá tömörített SD jelet "kockásan" konvertálja 1080p-re, és még az MPEG-artifaktumokat is "beleégeti", akkor azoin már a tévé nem fog sokat segíteni. Hasonlóképp, ha a (szintén szarrátömörített) 720i-t vagy 1080i HDTV jelet egy kínai gagyi STB konvertálja 1080p-re, és úgy adja oda a tévének, akkor tuti, hogy a tévé képprocesszorának a hatékonyságát ezzel csökkenti, és lehet, hogy a tévé azt fogja hinni, hogy a képnek "ott" remegnie kell, a nagyívű mozgásoknál pedig csíkosodnia, és kevésbé szól bele ezekbe a dolgokba a 4k-ra konverzió során... De ha a tévét az eredeti jellel kínálod meg, akkor ő fogja az eredeti felbontásból a 4K-ra konverziót (a saját, nagyságrendekkel jobb minőségű képprocesszorával) elvégezni, és jobb lesz a kép. Ez az elmélet, mert én sajnos nem tudom mellőzni az STB-t, mivel Telekom IPTV van nálam.

A kérdésedre: nekem a CX egyik (három évvel öregebb) "őse", a B7 van, és azon a Telekom IPTV STB által adott HD adások teljesen jól nézhetőek, az SD adások pedig szvsz meglehetősen rondák /nem mindegyik, de a többség/. A CX-nek már jobb képfeldolgozója van, ezért elvileg ennél csak jobb a képe, de ha a egy közbeiktatott STB (set-top-box) végleg "elcseszi" a szolgáltató által adott, amúgyis szarrá tömörített képet, akkor csodákra az sem lesz képes... és akkor még nem is komplikáltam a dolgot egy esetleges AVR-rel, ami szintén a "jelútban" lehet, és "turpisságokat" tehet vele.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6067
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5124
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

pontyos írta:
2021.01.17., vas. 16:43
Sziasztok!
Kizárólag mozira vennék egy LG 65CX modellt. Kérdezném akinek van, hogy ezeken a tv ken milyen a sima tv adás?
2 tv van itthon jelenleg, és mindkettőt cseréni fogom, a hálószobába is kellene ahol televízió adást nézünk. Lehet ezeken hd 1080i - gyengébb minőséget is nézni?

Azért kérdezem mert rendkívül érzékeny vagyok bármi hibára sajnos, pl régi monitor vagy plazma tv képét sosem bírtam nézni, azonnal látom a remegést, film nézés közben is ha reccent a régi, nem kadencia helyes media player stb.... Hibakereső funkció sajnos non stop :)
köszi
Ez attól is függ, hogy végülis ki végzi el a digitális tévéadás dekódolását, és milyen minőségben.
Ha pl. van egy settop-box, ami a szarrá tömörített SD jelet "kockásan" konvertálja 1080p-re, és még az MPEG-artifaktumokat is "beleégeti", akkor azoin már a tévé nem fog sokat segíteni. Hasonlóképp, ha a (szintén szarrátömörített) 720i-t vagy 1080i HDTV jelet egy kínai gagyi STB konvertálja 1080p-re, és úgy adja oda a tévének, akkor tuti, hogy a tévé képprocesszorának a hatékonyságát ezzel csökkenti, és lehet, hogy a tévé azt fogja hinni, hogy a képnek "ott" remegnie kell, a nagyívű mozgásoknál pedig csíkosodnia, és kevésbé szól bele ezekbe a dolgokba a 4k-ra konverzió során... De ha a tévét az eredeti jellel kínálod meg, akkor ő fogja az eredeti felbontásból a 4K-ra konverziót (a saját, nagyságrendekkel jobb minőségű képprocesszorával) elvégezni, és jobb lesz a kép. Ez az elmélet, mert én sajnos nem tudom mellőzni az STB-t, mivel Telekom IPTV van nálam.

A kérdésedre: nekem a CX egyik (három évvel öregebb) "őse", a B7 van, és azon a Telekom IPTV STB által adott HD adások teljesen jól nézhetőek, az SD adások pedig szvsz meglehetősen rondák /nem mindegyik, de a többség/. A CX-nek már jobb képfeldolgozója van, ezért elvileg ennél csak jobb a képe, de ha a egy közbeiktatott STB (set-top-box) végleg "elcseszi" a szolgáltató által adott, amúgyis szarrá tömörített képet, akkor csodákra az sem lesz képes... és akkor még nem is komplikáltam a dolgot egy esetleges AVR-rel, ami szintén a "jelútban" lehet, és "turpisságokat" tehet vele.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
pontyos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010.07.14., szer. 20:05
Értékelés: 6

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: pontyos »

Sziasztok!
Kizárólag mozira vennék egy LG 65CX modellt. Kérdezném akinek van, hogy ezeken a tv ken milyen a sima tv adás?
2 tv van itthon jelenleg, és mindkettőt cseréni fogom, a hálószobába is kellene ahol televízió adást nézünk. Lehet ezeken hd 1080i - gyengébb minőséget is nézni?

Azért kérdezem mert rendkívül érzékeny vagyok bármi hibára sajnos, pl régi monitor vagy plazma tv képét sosem bírtam nézni, azonnal látom a remegést, film nézés közben is ha reccent a régi, nem kadencia helyes media player stb.... Hibakereső funkció sajnos non stop :)
köszi

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4116
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2476
Kapcsolat:

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: alto »

Sziasztok,

Audio vonalon általában én osztok tanácsokat, de most aktuális lenne egy új TV, utoljára 10 éve vettem ilyet, nincs sok időm ebbe beleásni magam, így várnám az okos tanácsokat.

Az igények:
- 55" méret
- 4K UHD
- Airplay 2
- chromecast jó ha van, de nem létszükség
- használható beépített médialejátszó, mkv-val ne legyen gondja, NAS-ról tudjon lejátszani lehetőleg DLNA nélkül
- DVB-C tuner (Digivel ne legyen gondja)
- HDMI ARC, optikai kimenet
- 200K körüli ár, ha nagyon indokolt lehet kicsit több is
- problémás modelleket, túlmelegedést,stb kerülném
- lényeges az LCD panel minősége, megbízhatósága
- ideális lenne egy külső dobozos tuneres megoldás, hogy külön vevő nélkül is ki tudjam tenni az adást projektorra, de nem hiszem hogy létezik ilyen ebben a kategóriában
- Android vagy WebOS vagy bármi egyéb nagyjából mindegy, az extra igényeket úgyis inkább Airplay tükrözéssel oldanám meg
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: zoom »

Sziasztok!

A nagyméretű (65-75") olcsó, sima ledes samsung tévéknél mi a különbség az egyes modelleknél az évjáraton kívül?
Gondolok itt elsősorban ezekre:

Samsung UE65RU7172U (2019)
Samsung UE65TU7072 (2020)
Samsung UE65TU8072 (2020)
Samsung UE75TU7172 (2020)

Ezekből szeretnék egyet venni, de nem tudom, hogy az egyes jelölések mit takarnak, illetve, hogy az adott árért melyik a legjobb választás.

Illetve létezik olyan önállóan álló lehetőleg gurulós tv állvány, ami támogatja a kijelző forgatását pivot mód és fekvő között?
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

Mi a véleményetek a Sony Bravia KD-55XE9005 tv ről? Igaz már egy 3 éves modell. Ha mondjuk össze akarnánk hasonlítani egy még régebbi Pana VT50 vagy VT60 plazmával és eltekintünk a 4k, hdr és okos funkcióktól. Tehát ha mondjuk egy sima 1080p forrást veszünk alapul akkor jobb lehet a Sony vagy meg se közelíti a 6-8éves plazma képét? Alapvetően a hálóban cserélném a 42-es plazmámat valamire ami kicsit nagyobb (50 max 55) és kizárólag tv adások megnézésére használnám, tehát ezen nem lenne filmezés és hasonlók. Az egész abból indult ki, hogy megláttam mennyire lement az lcd tv-k ára, de ahogy nézegettem arra jöttem rá hogy az olcsóbb 150ezer alatti modellek most sem lehetnek túl nagy dobások ugyan úgy ahogy 5-10 éve sem voltak, viszont már megjött a kedvem a nagyobbra váltáshoz. Köszönöm ha adtok pár tippet vagy véleményt.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1649
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Most olvastam, hátha valakit érint: túlmelegedési gond van pár 65-77"-os LG OLED tv-vel.

cikk: https://hvg.hu/tudomany/20200722_lg_del ... rAdH-YBnTQ

Készülékek: https://www.forbes.com/sites/johnarcher ... 753b943321

SPOILER a forbes cikkből: The OLED65E6, OLED65G6, and OLED77G6 from 2016; the OLED65B7, OLED65C7, OLED65E7, OLED65G7, OLED65W7, OLED77G7, and OLED77W7 from 2017; the OLED65G8, OLED65W8, OLED77C8, and OLED77W8 from 2018; and the OLED65W9, OLED77B9, OLED77C9, and OLED77W9 from 2019.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
midian82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 16:17
Értékelés: 0

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: midian82 »

Red75 írta:
2020.03.14., szomb. 20:34
midian82 írta:
2020.03.14., szomb. 20:10
Tv re szeretnék két darab kis 4 ohmos hangfalat kötni .Mi lenne a leg egyszerűbb megoldás szerintetek?
A legegyszerűbb, ha a fejhallgató kimenetre kötöd. Persze ez nem minden TV-nél lehetséges, mivel az én egyik Philips TV-men pl. külön a menüben kell állítani ennek a hangerejét. :smile51:
A másik TV-m jó volna erre a célra, de egy előtét ellenállás miatt aprócska a teljesítménye. sad.gif
Ki kell próbálni. Ha nincs ilyen lehetőség, vagy túl halkan szól, akkor marad a soundbar.
De volt már több évvel ezelőtt, hogy beépítettem egy kapcsolós jack aljzatot a készülékbe és amikor külső hangsugárzót csatlakoztattam rá, akkor az leválasztotta a belső hangszórót. Ez a legjobb, de ez már némi szakértelmet igényel.

Ejj, de jó volt régen, amikor még gyárilag volt rajtuk ilyen csatlakozó opció! :angry:
Sajnos fejhallgató kimenet nincs rajta.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1786
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Red75 »

midian82 írta:
2020.03.14., szomb. 20:10
Tv re szeretnék két darab kis 4 ohmos hangfalat kötni .Mi lenne a leg egyszerűbb megoldás szerintetek?
A legegyszerűbb, ha a fejhallgató kimenetre kötöd. Persze ez nem minden TV-nél lehetséges, mivel az én egyik Philips TV-men pl. külön a menüben kell állítani ennek a hangerejét. :smile51:
A másik TV-m jó volna erre a célra, de egy előtét ellenállás miatt aprócska a teljesítménye. sad.gif
Ki kell próbálni. Ha nincs ilyen lehetőség, vagy túl halkan szól, akkor marad a soundbar.
De volt már több évvel ezelőtt, hogy beépítettem egy kapcsolós jack aljzatot a készülékbe és amikor külső hangsugárzót csatlakoztattam rá, akkor az leválasztotta a belső hangszórót. Ez a legjobb, de ez már némi szakértelmet igényel.

Ejj, de jó volt régen, amikor még gyárilag volt rajtuk ilyen csatlakozó opció! :angry:
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
midian82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 16:17
Értékelés: 0

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: midian82 »

Sziasztok
Lehet hogy rossz helyre írok.
Tv re szeretnék két darab kis 4 ohmos hangfalat kötni .Mi lenne a leg egyszerűbb megoldás szerintetek?
G

Avatar
zeuszcinema
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009.02.01., vas. 20:17
Értékelés: 3

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: zeuszcinema »

Sziasztok! nem gondoltam volna hogy a MM weboldalán találok majd egy cikket ami építő jellegű és információ gazdag a 4K-8K tartalmak tekintetében, szánjatok rá egy kis időt és olvassátok el: https://hir.mediamarkt.hu/magazin/uhd-4k-blu-ray-teszt/
szép napot.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: prando »

Inkább egy komolyabb 55ös,mint egy gyengébb 65-ös.

Rtings mellé még javaslom :
https://www.hdtvtest.co.uk
https://www.avsforum.com/tag/tvs/?amp=1

Üdv
[/quote]

Köszönöm!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”