Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zx07 írta:
2021.01.03., vas. 10:00
zx07: koszi neked is. Halozaton/ DLNA/ mindent lat, iso stb? Dolby Visionnal nem valogatos? Tudom, hogy a DV-vel alapvetoen a kodolasi problemak vannak meg, de na:)
Ismereteim szerint:

A DLNA szabvány nem általános célú, kifejezetten zene, kép, és videó hálózati megosztására/továbbítására lett kitalálva, konkrét médiaformátumokat támogat feherlistás jelleggel, tehát biztosan nem látszik “minden”, még ha ezt szeretné is a szerveroldalon “megosztó” user.
Az iso-t a DLNA kifejezetten NEM támogatja (mert az iso maga egy általános célú formátum, egy iso fájl nem feltétlenül zenét, képet vagy videót tartalmaz, hanem bármi mást is)
Ezért az, hogy nem látja egy lejétszó DLNA-n az iso fájlokat, nem a lejátszótól függ (egyik sem látja), hanem magától a DLNA protokolltól.

Az SMB(v2), NFS(v4) ezzel szemben általános celú, vagyis az, hogy mit oszt meg, önmagában a protokollban nincs tartalom-formátum alapján korlátozva (itt sem látszik minden, de egyéb szempontok - főleg a szerveroldali filerendszer-szintű biztonsági beállítások - döntenek, kliensoldalon, médialejátszókban pedig esetleg lehet a gyártó által beépített szándékos filterezés, üzletpolitikai okokból - többek között ezt szokták a CFW-kkel “kiirtani”, tudtommal).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zx07 »

halfej1980 írta:
2021.01.03., vas. 09:46
zx07: koszi neked is. Halozaton/ DLNA/ mindent lat, iso stb? Dolby Visionnal nem valogatos? Tudom, hogy a DV-vel alapvetoen a kodolasi problemak vannak meg, de na:)
Én NFS-módban érem el a NAS-t (egy ideig eltartott mire kitaláltam, de most már megy). Látja az ISO-kat, szépen le is játsza. DSD512 is megy neki. Egyre nem jöttem rá: hogy lehet SACD 5.1-et hallgatni. 2.0-ban kiválóan szól. Egyébként nem javasolják a diszk bedugását audió esetén, mert abban motor van, elektromos zajok, stb. Vagy SSD vagy külső NAS-ról érdemes hallgatni. Dolby Vision-t tudomásom szerint nem tud a Dune. Az Onkyo-m átviszi a jelet. A TV-m se tud DV-t. Majd a következő kanyarban...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2021.01.03., vas. 12:16-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Mostanában nem jött semmi új márka mint aktuális üdvöske... utoljára a Zidoo volt porondon.

Viszont nem hallani semmi rosszat, ezek szerint mindenki elégedett vele, tudja amit kell olyan minőségben, fagyás, akadás, bugok kompatibilitási problémák nélkül jó minőségben, minden típusa rendben van???

Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

robi-k írta:
2021.01.02., szomb. 14:59
halfej1980 írta:
2021.01.02., szomb. 12:52
Sogorom megunta a halozati kinlodast, ugy dontott megvalik az Oppo-tol.
1. Be kell állítani a hálózatot, ha nem meg egyedül, akkor mások segítségével. OPPO 205 + Roon = kiváló kombó lokális hálózati és on-line zenehallgatáshoz.
2. Van, aki épp 205-ös OPPO-t keres, könnyű lesz megválni tőle. Pl.: viewtopic.php?f=118&t=145123
Szia. Koszi leborulok.gif Veled pont beszeltem is telon. Ugye kulfoldon van a keszulek, ezert nem jott veled ossze a CFW. Szoval azert nem is tettem ide fel, mert kint lesz hirdetve, amit valoszinuleg itthon nem fizetnenek meg. Volt mar igy is megkereses privatban:)

zx07: koszi neked is. Halozaton/ DLNA/ mindent lat, iso stb? Dolby Visionnal nem valogatos? Tudom, hogy a DV-vel alapvetoen a kodolasi problemak vannak meg, de na:)

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zx07 »

halfej1980 írta:
2021.01.02., szomb. 13:21
Deadpool írta:
2021.01.02., szomb. 13:00
halfej1980 írta:
2021.01.02., szomb. 12:52
Sziasztok. Mit tudtok ajanlani Oppo-UDP 205 helyett, ami minosegre kozel van az Oppohoz? Az sem baj, ha jobb nala. Sogorom megunta a halozati kinlodast, ugy dontott megvalik az Oppo-tol. En a Dune HD ultra 4K-t javasoltam neki, esetleg Zidoo UHD3000. Ezen kivul esetleg valami? Koszonom.
Audiolejátszásra kell?

Csak mert ezek nem kimondottan hálózati zenelejátszók
Nem kell audio lejatszasra. Eddig sem errol jatszotta le az audiot, bar nem is ertem minek is kellett akkor:)

asebestyen: az Oppo-val unta meg. DLNA-n nem latja az ISO-kat, Dolby Vision-nal hol van hang hol nincs. Egy oreg meder 600-al semmi ilyen problema nincs, de ugye kellene neki a 4k es DV. Mondtam neki, hogy ne adja el, de megunta es eladja:)
Én alapvetően audio-t hallgatok rajta (Dune Ultra 4K HD), kisebb részben videót. Fantasztikus hangja van. Érdemes meghallgatni. Gyakorlatilag lejátszik mindent. SACD kifejezetten tündököl NAS-ról lejátszva.
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

halfej1980 írta:
2021.01.02., szomb. 12:52
Sogorom megunta a halozati kinlodast, ugy dontott megvalik az Oppo-tol.
1. Be kell állítani a hálózatot, ha nem meg egyedül, akkor mások segítségével. OPPO 205 + Roon = kiváló kombó lokális hálózati és on-line zenehallgatáshoz.
2. Van, aki épp 205-ös OPPO-t keres, könnyű lesz megválni tőle. Pl.: viewtopic.php?f=118&t=145123

Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

Deadpool írta:
2021.01.02., szomb. 13:00
halfej1980 írta:
2021.01.02., szomb. 12:52
Sziasztok. Mit tudtok ajanlani Oppo-UDP 205 helyett, ami minosegre kozel van az Oppohoz? Az sem baj, ha jobb nala. Sogorom megunta a halozati kinlodast, ugy dontott megvalik az Oppo-tol. En a Dune HD ultra 4K-t javasoltam neki, esetleg Zidoo UHD3000. Ezen kivul esetleg valami? Koszonom.
Audiolejátszásra kell?

Csak mert ezek nem kimondottan hálózati zenelejátszók
Nem kell audio lejatszasra. Eddig sem errol jatszotta le az audiot, bar nem is ertem minek is kellett akkor:)

asebestyen: az Oppo-val unta meg. DLNA-n nem latja az ISO-kat, Dolby Vision-nal hol van hang hol nincs. Egy oreg meder 600-al semmi ilyen problema nincs, de ugye kellene neki a 4k es DV. Mondtam neki, hogy ne adja el, de megunta es eladja:)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7196
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

halfej1980 írta:
2021.01.02., szomb. 12:52
Sziasztok. Mit tudtok ajanlani Oppo-UDP 205 helyett, ami minosegre kozel van az Oppohoz? Az sem baj, ha jobb nala. Sogorom megunta a halozati kinlodast, ugy dontott megvalik az Oppo-tol. En a Dune HD ultra 4K-t javasoltam neki, esetleg Zidoo UHD3000. Ezen kivul esetleg valami? Koszonom.
Megunta a hálózati kínlódást, ezért hálózati lejátszót keres...? Értem. gondolkodik.gif
Én egy jól kiépített és menedzselt hálózatot javaslok, melynek végpontjain akadás mentesen és stabilan tudnak működni az eszközök. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

halfej1980 írta:
2021.01.02., szomb. 12:52
Sziasztok. Mit tudtok ajanlani Oppo-UDP 205 helyett, ami minosegre kozel van az Oppohoz? Az sem baj, ha jobb nala. Sogorom megunta a halozati kinlodast, ugy dontott megvalik az Oppo-tol. En a Dune HD ultra 4K-t javasoltam neki, esetleg Zidoo UHD3000. Ezen kivul esetleg valami? Koszonom.
Audiolejátszásra kell?

Csak mert ezek nem kimondottan hálózati zenelejátszók
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

Sziasztok. Mit tudtok ajanlani Oppo-UDP 205 helyett, ami minosegre kozel van az Oppohoz? Az sem baj, ha jobb nala. Sogorom megunta a halozati kinlodast, ugy dontott megvalik az Oppo-tol. En a Dune HD ultra 4K-t javasoltam neki, esetleg Zidoo UHD3000. Ezen kivul esetleg valami? Koszonom.

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

vt05 írta:
2020.12.30., szer. 16:53
halfej1980 írta:
2020.12.29., kedd 17:29
Sziasztok. Valaki hasznal OPPO UDP-205+CFW+ NAS parost? Az a bajom, hogy az Oppo nem latja sajnos a halozaton az ISO file-okat. Egy meder 600 es a tv is gond nelkul latja:) Esetleg valakinek tapasztalat ez ugyben? Koszonom.
Szia! Az OPPO szerzői jogok miatt nem támogatja az ISO file-okat. Az elődje (BDP-95) még támogatta, bár azt hiszem abból is kiszedték az újabb Firmware frissítésekkel.
https://oppo-jb.com/
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
vt05
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 22:51
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vt05 »

halfej1980 írta:
2020.12.29., kedd 17:29
Sziasztok. Valaki hasznal OPPO UDP-205+CFW+ NAS parost? Az a bajom, hogy az Oppo nem latja sajnos a halozaton az ISO file-okat. Egy meder 600 es a tv is gond nelkul latja:) Esetleg valakinek tapasztalat ez ugyben? Koszonom.
Szia! Az OPPO szerzői jogok miatt nem támogatja az ISO file-okat. Az elődje (BDP-95) még támogatta, bár azt hiszem abból is kiszedték az újabb Firmware frissítésekkel.

Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

Sziasztok. Valaki hasznal OPPO UDP-205+CFW+ NAS parost? Az a bajom, hogy az Oppo nem latja sajnos a halozaton az ISO file-okat. Egy meder 600 es a tv is gond nelkul latja:) Esetleg valakinek tapasztalat ez ugyben? Koszonom.

Online
Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 86

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

Aszpirin írta:
2020.12.26., szomb. 16:13
gyszabolcs írta:
2020.12.26., szomb. 15:58
Carrobi írta:
2020.12.26., szomb. 11:31
És az Infuse csak a pro val megy?
Ha 4K tartalmat és 24 bites HD minőségű hangot akarsz akkor kell a Pro verzió. Egyébként van lehetőség próbára is, ami alatt el tudod dönteni, hogy megfelel-e az igényeidnek az amit az Infuse kínál.
Carrobi írta:
2020.12.26., szomb. 11:31
Az le kell tölteni a Synology-ta is?
Nem, nincs szükség hozzá külön szerver alkalmazásra a NAS-on, mint például a PLEX esetében.
Én a PLEX-hez is az Infuse Pro-t használom :D
Talán megszokásból, azt hiszem :D
Köszönöm a tanácsokat, infokat. Mondjuk most epp elakadt a projekt😁 Az első apple telefonomat Manchesterben vettem, tegnap nagynehezen átállítottam a règiómat applemusic 3hónapos próbaverzió “vásàrlással”. Mára az apple tv-n nem tudok letölteni se semmit, a zenét se tudom elindítani...de nem adom fel, érzem hogy jó cucc lwsz ez😂😁

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »

Aszpirin írta:
2020.12.26., szomb. 16:13
Én a PLEX-hez is az Infuse Pro-t használom :D
Talán megszokásból, azt hiszem :D
A PLEX is jó cucc, azért nem rá esett a választásom mert a szerver része elég erőforrás igényesnek bizonyult a NAS-on, az Infuse pedig nem igényel külön médiaszervert.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

gyszabolcs írta:
2020.12.26., szomb. 15:58
Carrobi írta:
2020.12.26., szomb. 11:31
És az Infuse csak a pro val megy?
Ha 4K tartalmat és 24 bites HD minőségű hangot akarsz akkor kell a Pro verzió. Egyébként van lehetőség próbára is, ami alatt el tudod dönteni, hogy megfelel-e az igényeidnek az amit az Infuse kínál.
Carrobi írta:
2020.12.26., szomb. 11:31
Az le kell tölteni a Synology-ta is?
Nem, nincs szükség hozzá külön szerver alkalmazásra a NAS-on, mint például a PLEX esetében.
Én a PLEX-hez is az Infuse Pro-t használom :D
Talán megszokásból, azt hiszem :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »

Carrobi írta:
2020.12.26., szomb. 11:31
És az Infuse csak a pro val megy?
Ha 4K tartalmat és 24 bites HD minőségű hangot akarsz akkor kell a Pro verzió. Egyébként van lehetőség próbára is, ami alatt el tudod dönteni, hogy megfelel-e az igényeidnek az amit az Infuse kínál.

Kép
Carrobi írta:
2020.12.26., szomb. 11:31
Az le kell tölteni a Synology-ta is?
Nem, nincs szükség hozzá külön szerver alkalmazásra a NAS-on, mint például a PLEX esetében.

Online
Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 86

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

gyszabolcs írta:
2020.12.26., szomb. 10:41
Carrobi írta:
2020.12.26., szomb. 08:30
Az elején(emlékeim szerint) lejátszott mindent(de nem esküszöm), most meg a 4k-s filmeket nem játssza le(nem megjeleníthető formátum). Csak 1080ig indítja el a filmeket. Minlehet a baj? Állítgattam már mindent sztem, a hdmi kábel lehet a baj?
Ha nem vagy biztos a dologban akkor cseréld ki a HDMI kábelt egy olyanra amiről biztosan tudod, hogy 4K kompatibilis (min. High Speed 1.4). Amennyiben nem kábel gond, akkor sejtésem szerint ennek nem annyira az Apple TV-hez lesz köze, mint inkább a DS Video alkalmazáshoz. Talán olyan videokonténerben, kódolásban, esetleg HDR szabványban van a video amivel a DS Video nem birkózik meg. Okozhat gondot a hangsáv is a videoban, ha nem a DS Video által támogatott formátumú. Ha a tvOS-t frissítetted az utóbbi időben de a DS Video alkalmazást nem, akkor kompatibilitási probléma is lehet.
Apple TV 4K-t és egy Synology NAS-t használok már több éve és emlékszem, hogy amikor videolejátszó alkalmazást kerestem, a DS Video nagyon hamar kiesett. A sok kipróbált alkalmazás közül a választásom az Infuse-ra esett. A Pro verziója nem olcsó, de máig nem találtam jobbat nála. Amióta használom még nem akadt olyan video amit nem tudtam megnézni, mert az Infuse nem volt hajlandó lejátszani.
Rendben, köszönöm az infókat. Tegnap egy órát játszottam a Ds- beállításaival(meg a Tv vel), sejtettem hogy valami ott nem stimmel.A kábelek minimum 1.4 esek. És az Infuse csak a pro val megy? Az le kell tölteni a Synology-ta is?

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »

Carrobi írta:
2020.12.26., szomb. 08:30
Az elején(emlékeim szerint) lejátszott mindent(de nem esküszöm), most meg a 4k-s filmeket nem játssza le(nem megjeleníthető formátum). Csak 1080ig indítja el a filmeket. Minlehet a baj? Állítgattam már mindent sztem, a hdmi kábel lehet a baj?
Ha nem vagy biztos a dologban akkor cseréld ki a HDMI kábelt egy olyanra amiről biztosan tudod, hogy 4K kompatibilis (min. High Speed 1.4). Amennyiben nem kábel gond, akkor sejtésem szerint ennek nem annyira az Apple TV-hez lesz köze, mint inkább a DS Video alkalmazáshoz. Talán olyan videokonténerben, kódolásban, esetleg HDR szabványban van a video amivel a DS Video nem birkózik meg. Okozhat gondot a hangsáv is a videoban, ha nem a DS Video által támogatott formátumú. Ha a tvOS-t frissítetted az utóbbi időben de a DS Video alkalmazást nem, akkor kompatibilitási probléma is lehet.
Apple TV 4K-t és egy Synology NAS-t használok már több éve és emlékszem, hogy amikor videolejátszó alkalmazást kerestem, a DS Video nagyon hamar kiesett. A sok kipróbált alkalmazás közül a választásom az Infuse-ra esett. A Pro verziója nem olcsó, de máig nem találtam jobbat nála. Amióta használom még nem akadt olyan video amit nem tudtam megnézni, mert az Infuse nem volt hajlandó lejátszani.

Online
Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 86

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

Sziasztok. A segítségeteket kérném, Apple Tv 4K a szerzemény, hátha valaki nagyon otthon van benne. Synology nasról nézném a letöltött filmeket, Ds Video appal. Az elején(emlékeim szerint) lejátszott mindent(de nem esküszöm), most meg a 4k-s filmeket nem játssza le(nem megjeleníthető formátum). Csak 1080ig indítja el a filmeket. Minlehet a baj? Állítgattam már mindent sztem, a hdmi kábel lehet a baj?

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

ZolaBA írta:
2020.12.17., csüt. 04:07
TomLeftiger írta:
2020.12.16., szer. 22:15
Egy valami nem világos nekem. Erről az Nvidia-s holmiról, hogy lopom le a hangot? Azt láttam, hogy nincs rajt (nekem sajnos) analóg kimenet...
HDMI (2.0b) kimenete van - egy kábelen jön ki a kép is meg a hang is. Ezt lehet bedugni hdmi-s, házimozi erősítőbe vagy hdmi-s tv-be. Ha a TV-re kötöd, akkor a tv-ről is le lehet venni a hangot, persze ez típus függő, hogy milyen kimenete van és az hogyan viselkedik, hdmi-arc/optika/koax/line-out/esetleg fejhallgató kimenet.
Köszönöm szépen a választ! Akkor jól sejtettem. A TV-t nemrég vásároltam, van rajt hdmi-arc csatlakozó, optikai is, meg fejhallgató kimenet is. Sőt még analóg kimenet is, ami nagyon ritka. Direkt ezt a típust vettem, pont az ilyen esetekre. Sajnos valami miatt még sem lehet így lelopni a jelet valamiért. Utána gondolkoztam is, hogy ez amúgy sem lenne szerencsés, mert biztos nem lenne túl jó minőségű. Az erősítőm nem házimozi erősítő, így sajnos azon csak analóg bemenetek vannak, így marad az, hogy összekötném a TV-vel, és arról lopom le valahogy a jelet.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

TomLeftiger írta:
2020.12.16., szer. 22:15
Egy valami nem világos nekem. Erről az Nvidia-s holmiról, hogy lopom le a hangot? Azt láttam, hogy nincs rajt (nekem sajnos) analóg kimenet...
HDMI (2.0b) kimenete van - egy kábelen jön ki a kép is meg a hang is. Ezt lehet bedugni hdmi-s, házimozi erősítőbe vagy hdmi-s tv-be. Ha a TV-re kötöd, akkor a tv-ről is le lehet venni a hangot, persze ez típus függő, hogy milyen kimenete van és az hogyan viselkedik, hdmi-arc/optika/koax/line-out/esetleg fejhallgató kimenet.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

ZolaBA írta:
2020.12.08., kedd 20:46
tropi írta:
2020.12.08., kedd 14:42
Szeretném kérni a segítségeteket, hogy el tudjam dönteni milyen média lejátszót vegyek.
Pozor pozor... szélsőséges vélemény következik :D

Felejtsd el a sok realtek chippes túlárazott hype-okat, és vegyél egy android boxot Kodi-val.
De legalábbi nézz meg egyet élőben, ha még nem tetted ;) - itt is van ár/minőség szórás bőven, kezdve a 10 ezres aliexpresszes lutritól, folytatva a bestbuy a 20-30 ezres itthoni csapat által ügyesen előre konfigoltakkal és a vége valahol a 85 ezres nvidia shield tv pro körül van (nekem pl. ez utóbbi van).

Külső házas, külső tápos HDD-t szinte minden lejátszó tud használni. Persze vehetsz NAS-t is, pláne ha van rá pénz. (nekem pl. Asustor nas-om van, tök jó, imádom, aztán kellett venni még egyet a családba és nem mertem az asustor-t ajánlani nehogy gebasz legyen és rámentünk a közismert Synology -ra - hát, jóval szarabb... de ezt még nem vallottam be sehol ;)

Denon x2600 - majd ha oda jutsz, próbáld meg, hogy kikapcsolsz minden OSD-t, nekem x2400 van (előtte x2000) és sajnos ha megy az osd funkció akkor valahogy újramintavételezi a hdmi-t és hibás lesz a frame rate illesztés, nem látványosan de érezhetően darabosabb a mozgás osd-vel.
Nézegettem ezt a Nvidia Shield TV PRO -t, nagyon szimpatikus kütyü. Bár elvileg okos a TV-m, de nem ennyire. Pl. sajnos Plex alkalmazás sincs rajt, amit nagyon hiányolok, mert használnám.

Egy valami nem világos nekem. Erről az Nvidia-s holmiról, hogy lopom le a hangot? Azt láttam, hogy nincs rajt (nekem sajnos) analóg kimenet...

Avatar
tropi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.08.31., szer. 10:55
Értékelés: 7

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: tropi »

ZolaBA írta:
2020.12.08., kedd 20:46
tropi írta:
2020.12.08., kedd 14:42
Szeretném kérni a segítségeteket, hogy el tudjam dönteni milyen média lejátszót vegyek.
Pozor pozor... szélsőséges vélemény következik :D

Felejtsd el a sok realtek chippes túlárazott hype-okat, és vegyél egy android boxot Kodi-val.
De legalábbi nézz meg egyet élőben, ha még nem tetted ;) - itt is van ár/minőség szórás bőven, kezdve a 10 ezres aliexpresszes lutritól, folytatva a bestbuy a 20-30 ezres itthoni csapat által ügyesen előre konfigoltakkal és a vége valahol a 85 ezres nvidia shield tv pro körül van (nekem pl. ez utóbbi van).

Külső házas, külső tápos HDD-t szinte minden lejátszó tud használni. Persze vehetsz NAS-t is, pláne ha van rá pénz. (nekem pl. Asustor nas-om van, tök jó, imádom, aztán kellett venni még egyet a családba és nem mertem az asustor-t ajánlani nehogy gebasz legyen és rámentünk a közismert Synology -ra - hát, jóval szarabb... de ezt még nem vallottam be sehol ;)

Denon x2600 - majd ha oda jutsz, próbáld meg, hogy kikapcsolsz minden OSD-t, nekem x2400 van (előtte x2000) és sajnos ha megy az osd funkció akkor valahogy újramintavételezi a hdmi-t és hibás lesz a frame rate illesztés, nem látványosan de érezhetően darabosabb a mozgás osd-vel.
Hú hát megkavartad az álló vizet. Igazából híve vagyok annak, hogy egyszer veszek egy jó dolgot és levan a gond. Sata csatlakozós lejátszó nem sok van. USB külső merevlemezt is lehet csatlakoztatni gondolom amivel mehet a lejátszás bár nem tudom ez mennyire ok. Igazábol NAS-t nem használnám ki mert csak a napaliba van mozizás más elérés nem kell.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

tropi írta:
2020.12.08., kedd 14:42
Szeretném kérni a segítségeteket, hogy el tudjam dönteni milyen média lejátszót vegyek.
Pozor pozor... szélsőséges vélemény következik :D

Felejtsd el a sok realtek chippes túlárazott hype-okat, és vegyél egy android boxot Kodi-val.
De legalábbi nézz meg egyet élőben, ha még nem tetted ;) - itt is van ár/minőség szórás bőven, kezdve a 10 ezres aliexpresszes lutritól, folytatva a bestbuy a 20-30 ezres itthoni csapat által ügyesen előre konfigoltakkal és a vége valahol a 85 ezres nvidia shield tv pro körül van (nekem pl. ez utóbbi van).

Külső házas, külső tápos HDD-t szinte minden lejátszó tud használni. Persze vehetsz NAS-t is, pláne ha van rá pénz. (nekem pl. Asustor nas-om van, tök jó, imádom, aztán kellett venni még egyet a családba és nem mertem az asustor-t ajánlani nehogy gebasz legyen és rámentünk a közismert Synology -ra - hát, jóval szarabb... de ezt még nem vallottam be sehol ;)

Denon x2600 - majd ha oda jutsz, próbáld meg, hogy kikapcsolsz minden OSD-t, nekem x2400 van (előtte x2000) és sajnos ha megy az osd funkció akkor valahogy újramintavételezi a hdmi-t és hibás lesz a frame rate illesztés, nem látványosan de érezhetően darabosabb a mozgás osd-vel.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”