Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

motorgyilkos írta:
2021.01.01., pén. 17:35
Erdekes felvetes kikapcsolni minden dsp-t a fusion on majd rakuldeni a diracot. Igazabol igy olyan mintha egy passziv hangfalat meretnek a dirac-al. Kifogom probalni ;)
Ez a target curve melyben sok magasban sovany azert 10Khz nel nem szeretnem ha igy fittyenne le.
Hidd el, nem baj, ha lefittyen - főleg nagy hangerőn lesz más és sokkal hallgathatóbb. SZVSZ.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

R.G. írta:
2021.01.01., pén. 18:01
de ha jól látom a subnál itt sincs semmilyen filter nem?
ettől még ok, hogy kell, meg egy próbátmegér, de jól látom?
Igen, jól látod.
Egy próbát megér, de ezt már próbáltad.

Az egész rendszerre ez a target az OK.
rew harman target.JPG
rew harman target.JPG (42.2 KiB) Megtekintve 1327 alkalommal
A szubra meg itt látod. Ezt próbáld meg beállítani - vagy hasonlót. Följebb engedheted és 150hz-től is ejtheted, de nem érdemes kiegyenesíteni. Vagyis a próba megmutatja.
Synthesis Target Curve.jpg
Synthesis Target Curve.jpg (81.5 KiB) Megtekintve 1327 alkalommal

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

DeLorean írta:
2021.01.01., pén. 17:26
motorgyilkos írta:
2021.01.01., pén. 17:20
Forditva csinaltam nalam volt egy rew mindegyik hangfalon (aktiv mind dsp-vel) be lettek allitva aztan rakuldtem a diracot ami mast mert mint a rew. Egyebkent az is megfordult a fejemben hogy nem e az a baj hogy duplan van dsp-ve es ezert csokken a dinamika. Probaltam lehuzni a kiemelest de akkor is ott marad es joval lejebb tolja a magasat. A mikrofonban nem vagyok biztos hogy egyforman fognak merni.
A Dirac mérés előtt mindenféle korrekciót ki kell kapcsolni. Főleg a szubnál.
Nálam, ha be volt állítva low pass, akkor már nem is tudta rendesen megmérni.

Először a Dirac-kal állítsd be, más nélkül szerintem.
Tudja, hogy mit kell csinálnia és rá lehet bízni a dolgot. Ha utána az ellenőrzés szar eredményt hoz, akkor lehet gondolkodni, hogy mi legyen.

Target-nek meg hasonlót ki lehet próbálni, mint ezek.
Mondjuk nekem túlzás a mély így, de a görbéket ilyesmire érdemes formálni:

SynthesisTarget.jpeg

Custom_target_curve.png
de ha jól látom a subnál itt sincs semmilyen filter nem?
ettől még ok, hogy kell, meg egy próbátmegér, de jól látom?
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Erdekes felvetes kikapcsolni minden dsp-t a fusion on majd rakuldeni a diracot. Igazabol igy olyan mintha egy passziv hangfalat meretnek a dirac-al. Kifogom probalni ;)
Ez a target curve melyben sok magasban sovany azert 10Khz nel nem szeretnem ha igy fittyenne le.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

motorgyilkos írta:
2021.01.01., pén. 17:20
Forditva csinaltam nalam volt egy rew mindegyik hangfalon (aktiv mind dsp-vel) be lettek allitva aztan rakuldtem a diracot ami mast mert mint a rew. Egyebkent az is megfordult a fejemben hogy nem e az a baj hogy duplan van dsp-ve es ezert csokken a dinamika. Probaltam lehuzni a kiemelest de akkor is ott marad es joval lejebb tolja a magasat. A mikrofonban nem vagyok biztos hogy egyforman fognak merni.
A Dirac mérés előtt mindenféle korrekciót ki kell kapcsolni. Főleg a szubnál.
Nálam, ha be volt állítva low pass, akkor már nem is tudta rendesen megmérni.

Először a Dirac-kal állítsd be, más nélkül szerintem.
Tudja, hogy mit kell csinálnia és rá lehet bízni a dolgot. Ha utána az ellenőrzés szar eredményt hoz, akkor lehet gondolkodni, hogy mi legyen.

Target-nek meg hasonlót ki lehet próbálni, mint ezek.
Mondjuk nekem túlzás a mély így, de a görbéket ilyesmire érdemes formálni:
SynthesisTarget.jpeg
SynthesisTarget.jpeg (67.72 KiB) Megtekintve 1314 alkalommal
Custom_target_curve.png
Custom_target_curve.png (25.62 KiB) Megtekintve 1314 alkalommal

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

DeLorean írta:
2021.01.01., pén. 17:05
motorgyilkos írta:
2021.01.01., pén. 16:32
Az az erdekes hogy rew el egesz jol beallitott hangfal diracon merve eleg problemasnak tunik nalam, amit persze aztan kiegyenesit a dirac szinte halottra megint :D . Masik a frontoknal 18-20Khz nel az a kiemeles amit nalam is csinal. Pedig rew-en nincs ilyen. En umik-kal mertem, de kifogom probalni a gyari mikit is mit mer. Biztos vagyok benne hogy a szoba merete, a hangfalak tavolsaga a hallgatoi poziciotol nagyban befolyasolja a merest meg a dirac altal beallitott vegeredmenyt.
Egy mérést csinálj a Dirac-kal és azt hasonlítsd össze a REW-el.

Azt a kiemelést húzd le és kész.

A gyári miki ugyanazt fogja mérni (vagyis nem lehet eltérés) - az is tökéletesen megfelelő a méréshez.
Forditva csinaltam nalam volt egy rew mindegyik hangfalon (aktiv mind dsp-vel) be lettek allitva aztan rakuldtem a diracot ami mast mert mint a rew. Egyebkent az is megfordult a fejemben hogy nem e az a baj hogy duplan van dsp-ve es ezert csokken a dinamika. Probaltam lehuzni a kiemelest de akkor is ott marad es joval lejebb tolja a magasat. A mikrofonban nem vagyok biztos hogy egyforman fognak merni.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

motorgyilkos írta:
2021.01.01., pén. 16:32
Az az erdekes hogy rew el egesz jol beallitott hangfal diracon merve eleg problemasnak tunik nalam, amit persze aztan kiegyenesit a dirac szinte halottra megint :D . Masik a frontoknal 18-20Khz nel az a kiemeles amit nalam is csinal. Pedig rew-en nincs ilyen. En umik-kal mertem, de kifogom probalni a gyari mikit is mit mer. Biztos vagyok benne hogy a szoba merete, a hangfalak tavolsaga a hallgatoi poziciotol nagyban befolyasolja a merest meg a dirac altal beallitott vegeredmenyt.
Egy mérést csinálj a Dirac-kal és azt hasonlítsd össze a REW-el.

Azt a kiemelést húzd le és kész.

A gyári miki ugyanazt fogja mérni (vagyis nem lehet eltérés) - az is tökéletesen megfelelő a méréshez.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

R.G. írta:
2021.01.01., pén. 15:57
egy ilyet tudok gyorsan prezentálni...
Ezzel simán el lehet még bíbelődni.

A szub alap Dirac nem igazán jó.
Szerintem tök fölösleges addig engedni a szubot, egy 120Hz low pass szűrő szerűen be lehet állítani.
20hz alatt meg húzd szépen lefelé a grafikont, 20Hz low pass-nak megfelelően.
A 90hz-es beszakadást a Dirac sem tudja korrigálni. A 30hz kiemelés, majd beszakadás és utána 90Hz-nél megint beszakadás nem néz ki túl jól.
Ha 120hz-en korrigálsz, akkor szerintem szebb lesz.

A többi hangfalat is ki lehetne elemezni.
Lehet elég lenne egy Harman görbe medium beállítással a hangfalaknak.
A front mondjuk 7K-tól elkezd szépen esni és utána hirtelen "fölkunkorodik". Itt lehetne folytatni az esést a végéig.

Szóval érdemes lenne saját görbéket kifundálni és alkalmazni. SZVSZ.

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Az az erdekes hogy rew el egesz jol beallitott hangfal diracon merve eleg problemasnak tunik nalam, amit persze aztan kiegyenesit a dirac szinte halottra megint :D . Masik a frontoknal 18-20Khz nel az a kiemeles amit nalam is csinal. Pedig rew-en nincs ilyen. En umik-kal mertem, de kifogom probalni a gyari mikit is mit mer. Biztos vagyok benne hogy a szoba merete, a hangfalak tavolsaga a hallgatoi poziciotol nagyban befolyasolja a merest meg a dirac altal beallitott vegeredmenyt.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Quetz írta:
2021.01.01., pén. 15:18
R.G. írta:
2021.01.01., pén. 09:42
Pomtosan ez tortenik itt is. Van lehetosegem utan allitani, igy tettem, pont ez az egyik kerdes, hihy miert ter el. Itt nem 1-2db rol beszelek hanem sokkal tobbrol. Ez erthetetlen szamomra. Meres utan a csatornakon a hanerot egyesevel beallitom es akkor lesz kb jo
Ez most mondjuk DRC fir filter eredménye és nem Dirac, de jól látszik a különbség a korrigált és az eredeti frekvencia válasz között. Érdemes lehet megnézni, hogy nálad ez hogy alakul, mondjuk nyers, dirac korrigált és dirac korrigált + utánállított grafikonokon. Azt még érdemes megjegyezni, hogy hangerőszint állítás szempontjából nem a 20Hz-20Khz tartományt szokták nézni, hanem 500...2000Hz-t

Kép
lentebb a képek
ha akarod kinagyíthatm, de szerintem jól látszik, hogy hatalmas a beavatkozás
de ha mégsem, akkor kiveszem azt a részt amelyiket szeretnéd
kék az előtte, zöld az utána
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

egy ilyet tudok gyorsan prezentálni...
Csatolmányok
dirac Sub.jpg
dirac Sub.jpg (255.31 KiB) Megtekintve 1308 alkalommal
dirac Surround.jpg
dirac Surround.jpg (269.18 KiB) Megtekintve 1308 alkalommal
dirac Front.jpg
dirac Front.jpg (272.44 KiB) Megtekintve 1308 alkalommal
dirac Center.jpg
dirac Center.jpg (252.59 KiB) Megtekintve 1308 alkalommal
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

R.G. írta:
2021.01.01., pén. 09:42
Pomtosan ez tortenik itt is. Van lehetosegem utan allitani, igy tettem, pont ez az egyik kerdes, hihy miert ter el. Itt nem 1-2db rol beszelek hanem sokkal tobbrol. Ez erthetetlen szamomra. Meres utan a csatornakon a hanerot egyesevel beallitom es akkor lesz kb jo
Ez most mondjuk DRC fir filter eredménye és nem Dirac, de jól látszik a különbség a korrigált és az eredeti frekvencia válasz között. Érdemes lehet megnézni, hogy nálad ez hogy alakul, mondjuk nyers, dirac korrigált és dirac korrigált + utánállított grafikonokon. Azt még érdemes megjegyezni, hogy hangerőszint állítás szempontjából nem a 20Hz-20Khz tartományt szokták nézni, hanem 500...2000Hz-t

Kép
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Quetz írta:
2021.01.01., pén. 11:54
A kutatások alapján a hangosabb hangot jobbnak halljuk. Amikor csatornát 0-ra állítottad és ezzel emeltél a hangerőn 8-9dB-t akkor az előbbi szabály lépett érvénybe. Vagy esetleg más master volume-t is használtál hozzá? A végső eredő hangerő számít mondjuk.

A -3dB1 értéken nem csodálkozom, nekem -18dB van a minidsp-n beállítva és ehhez tesz hozzá az audyssey még -5dB-t. Ekkora érték szerintem csak kommersz gyártok használata után meglepő, mert azok valamiért megrekedtek a -12 szinten. Pedig ha azt nézem, hogy előjel helyesen egy byteon +-127 között tudunk értéket tárolni, abszolút értelmetlen megállni 12-nél.
A -31db nekem azért elég furcsa volt.
Nem hallgattam hangosabban az Audyssey rendszert. Azt nem lett volna nagy szám megállapítani, hogy hangosabb, ha emelek 9db-t.

Kutatás ide, vagy oda, amit a többiek leírtak én is tapasztaltam többször.
A mostani Dirac-os rendszernél, ha a szubon egy kattintással lentebb veszem a hangerőt - iszonyatos eltérés jelentkezik a Dirac beállításnál. Nálam is -15db a frontoknál, szemben a mostani -2db-vel.
A -15db beállításnál halott volt az egész. Szürke, dinamikátlan.
Most azt mondom viszonylag jó, de még messze van a tökéletestől.
Nálam most az nem OK, hogy a Dirac beállít valamit a szubokra, de én szeretnék +2db hangerőt tenni rájuk - nem engedi, nem lehet módosítani. Szeretnék okosabb lenni, mint a Dirac - persze lehet hülyeség.

Viszont ezt csak próbával lehet kideríteni. Kutatást olvasni a neten egy dolog, de át kell állítani és kipróbálni. Az a tuti, mivel teljesen mások az elképzeléseink a jó hangról.

Avatar
kolyok1206
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2016.01.05., kedd 22:04
Értékelés: 3

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: kolyok1206 »

Sziasztok!
Elsősorban szeretnék boldog újévet kívánni mindenkinek. Ha rossz helyre tettem fel a kérdésemet akkor elnézést, de nem találtam a megfeleő topikot.
Problémám a következő. Marantz SR7010-es erősítő legutolsó bemérési pontnál megáll és nem dolgozzik tovább. Lehet hallani, hogy a mérőjel végigfut mind a 8 ponton (5.1.2) de nem lép tovább a software. Semmilyen gomra nem reagál, sem a távírányítón, sem az erősítő kezelő panelén, kivétel a kikapcsoló gomb. Ezt 4 szer egymás megcsinálja az erősítő. Csináltam Factory resetet,de ez sem oldotta meg a problémám. Esetleg van valakinek valami ötlete, vagy tapasztalata ez ügyben? A marantz oldaláról software nincs fent. Az erősítő az Auro 3d-telepítésén kívűl nem kínál fel mást.

Előre is köszönöm a segítséget. leborulok.gif

Szép napot.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

DeLorean írta:
2021.01.01., pén. 10:52
Nekem ez a tapasztalatom.
Az első Dirac méréskor az egyik szubhoz képest, ami 0db szintet jelentett, -31 (nem tévedés) szintet állított be a Dirac a frontokra.
Korábban az Audyssey is szerette -8, -9db-re állítani a hangfalakat.
Ha ezt megváltoztattam 0db környékére, akkor egészen másképpen szólt a rendszer.
Pont az általad is említett tipikus beállítás nem klappolt a legtöbb esetben.
Papíron OK, de a valóságban nem jó.
A kutatások alapján a hangosabb hangot jobbnak halljuk. Amikor csatornát 0-ra állítottad és ezzel emeltél a hangerőn 8-9dB-t akkor az előbbi szabály lépett érvénybe. Vagy esetleg más master volume-t is használtál hozzá? A végső eredő hangerő számít mondjuk.

A -3dB1 értéken nem csodálkozom, nekem -18dB van a minidsp-n beállítva és ehhez tesz hozzá az audyssey még -5dB-t. Ekkora érték szerintem csak kommersz gyártok használata után meglepő, mert azok valamiért megrekedtek a -12 szinten. Pedig ha azt nézem, hogy előjel helyesen egy byteon +-127 között tudunk értéket tárolni, abszolút értelmetlen megállni 12-nél.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
reinerz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.06.07., vas. 11:52
Értékelés: 94

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: reinerz »

DeLorean írta:
2021.01.01., pén. 11:15

Akkor sem áll helyre a rend, ha a -8db-t megváltoztatod 0db-re?

A rendszer beállítását úgy kellett a régi időkben végezni, hogy a bal front hangerejét beállította az ember 0db-re és a többit ahhoz igazította.

Ehhez képest egy tipikus Audyssey eredmény is hasonló (hirtelen a neten ollóztam egyet):
Front L -8dB
Front R -7.5dB
Center -9.5dB
Sub -8.5dB
Sur. L -6dB
Sur. R -6dB

gondolkodik.gif
8db a dirac on-off külömbsége.
Dirac a jó akusztikám miatt csak kozmetikázik itt-ott 1-3db-t.Dirac nélkül hangosabban, dinamikusabb szól úgy hogy a dirac így lövi be a hangerőket:

Front L +4dB
Front R +4dB
Center +3db
SUB 0dB
Sur. L +6dB
Sur. R +6.5dB
Atmos-ok +8,10dB

gondolkodik.gif

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

reinerz írta:
2021.01.01., pén. 08:57
Nálam jó az akusztika szinte hozzá se kell nyúlnia a diracnak. És mégis ott a dinamika csökkenés kalibrálás után.
Rossz akusztikai szobába megértem hogy levesz hogy ne legyen klip.De könyörgök jó akusztikai szobába miért vesz le nálam -8db-t. És hiába veszem magasabbra a hangerőt az már nem olyan mint dirac nélkül.Akik voltak nálam azoknak megmutattam.
Hallották és érzékelték a dinamika csökkenést. :smile51:
Akkor sem áll helyre a rend, ha a -8db-t megváltoztatod 0db-re?

A rendszer beállítását úgy kellett a régi időkben végezni, hogy a bal front hangerejét beállította az ember 0db-re és a többit ahhoz igazította.

Ehhez képest egy tipikus Audyssey eredmény is hasonló (hirtelen a neten ollóztam egyet):
Front L -8dB
Front R -7.5dB
Center -9.5dB
Sub -8.5dB
Sur. L -6dB
Sur. R -6dB

gondolkodik.gif

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

R.G. írta:
2021.01.01., pén. 09:42
Pomtosan ez tortenik itt is. Van lehetosegem utan allitani, igy tettem, pont ez az egyik kerdes, hihy miert ter el. Itt nem 1-2db rol beszelek hanem sokkal tobbrol. Ez erthetetlen szamomra. Meres utan a csatornakon a hanerot egyesevel beallitom es akkor lesz kb jo
A Dirac-ban az a jó, hogy nagyon sok lehetőséged van saját dolgokat kipróbálni.
Ha mondjuk azt mondod, hogy OK, a szubot korrigálni kell, mert van egy nagy kiemelés, de próbáljuk ki, hogy a többihez szinte nem nyúlunk, akkor a "függönyt" behúzod a hangfalaknál és ott már nem nyúl hozzá.
Érdemes saját target curve grafikonokat is kipróbálni.
Az alap Dirac görbe, vagy inkább egyenes nem biztos, hogy a tuti.
A Harman görbe is jobb, de lehet csinálni sajátot is.

El lehet vele szórakozni.

Ha az erősítőd engedi, akkor többet fel lehet tölteni és összehasonlítani. Az Emo talán többet is bír, ha jól emlékszem.
Az is szuper, ha valamit beállítasz, akkor REW méréskor is az lesz az eredmény. Persze figyelembe kell venni, hogy a REW-vel általában egy ponton mér mindenki, a Dirac meg jóóó sok. Lehet pont ott van valami galiba.
:smile32:

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Quetz írta:
2021.01.01., pén. 09:45
Ha igazad lenne, akkor a magas érzékenységű hangfalak használata esetén sosem lenne dinamika, mert azokat tipikusan jócskán mínuszba rakják az önbemérők. Ugyanis nem történik más, mint előre konfigurált feszültségű mérőjellel lefut a bemérő algoritmus, és tudja, milyen hangnyomás választ kellene kapnia. Az elvárt és a mért hangnyomás függvényében pedig tologatja a channel trim-et. A magas érzékenység miatt azonos mérőjel esetén a kapott hangnyomás is magasabb, tehát a trim pedig alacsonyabb (negatívabb) lesz. Ergó, a csatornák trimjének csak annyi köze van a dinamikához, hogy a hangfalak hangereje egyensúlyban legyen.
Nekem ez a tapasztalatom.
Az első Dirac méréskor az egyik szubhoz képest, ami 0db szintet jelentett, -31 (nem tévedés) szintet állított be a Dirac a frontokra.
Korábban az Audyssey is szerette -8, -9db-re állítani a hangfalakat.
Ha ezt megváltoztattam 0db környékére, akkor egészen másképpen szólt a rendszer.
Pont az általad is említett tipikus beállítás nem klappolt a legtöbb esetben.
Papíron OK, de a valóságban nem jó.

Avatar
RazoR
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017.10.05., csüt. 11:29
Értékelés: 0

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: RazoR »

Sziasztok!

Boldog Új Évet Mindenkinek!

Egy számomra érthetetlen problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Adott egy Samsung Q80T TV és egy Denon AVR 1912 erősítő. HDMI-vel vannak összekötve a TV eARC portja és az erősítő ARC portja. Ha TV adás megy akkor értelem szerűen csak Multi Channel Stereo vagy Pro Logic II X hang választható. Viszont ha 4K HDR filmet nézek aminek DD vagy DD+ hangja van hálózaton egy NAS-ról akkor glichel a hang így: https://www.youtube.com/watch?v=AhdUoQm ... =emb_title

A TV-n a hangbeállításoknál a digitális kimenet formátumánál PCM van kiválasztva akkor van normális hang, de nem választható a DD vagy a DD+, csak a Pro Logic II X vagy a Multi Chanel Stereo.
Ha ugyanitt az Auto van beállítva akkor átvált az erősítő DD+ -ra magától de a videóban hallható hang van a normális helyett.
Én az erősítőre vagy esetleg a HDMI kábelre tudok gondolni.

Mi lehet a gond?

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

R.G. írta:
2021.01.01., pén. 09:39
Akkor elmelet
Ha a hangsugarzokat a meres idejere megprobaljuk idealis kornyezetbe helyezni ( gondolok itt arra, higy pl a fal melle valami csillapito anyagokat teszek,hogy annyira ne verje vissza a hangot) ez vajon jobb eredmenyt hoz e? Vagy ezzel teljesen kinyirom azt, hogy az aktualis rendelkezesre allo kornyezetet be tudja allitani? Vagy ilyen esetben a meres jo lehet, mert a tavolsagok alapbol jok stb stb. ?!?!
Nem hinném, hogy jobb eredményt adna, részben az eltérő mérési-hallgatási pozíció miatt, részben meg azért mert a Dirac már magában a hangsugárzókban fellépő impulzusromlásokat is javítani akarja és hogyha nem használunk FIR szűrésű aktív váltást a hangsugárzókhoz, akkor szinte megkerülhetetlen az impulzusromlás és még a szobát bele sem kalkuláltuk az egyenletbe.

Aztán még az is előfordulhat, hogy amit a Dirac-kal kap végeredményt az ember, az van a legközelebb a filmben rögzített hanghoz, és amit hallani lehet Dirac nélkül, az pluszban a szoba "dinamikanövelő" hatása, amit azért raktam idézőjelbe, mert valójában nem a dinamikatartomány változik, de ez jut eszébe az embernek róla.

De a legbiztosabb dolog a kísérletezés, úgyhogy én senkit nem akarnék ettől visszatartani. :D

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

DeLorean írta:
2020.12.31., csüt. 18:43
Milyen hangerő szinteket állít be a hangfalakhoz?
Akkor jó és jön meg a dinamika, ha azért nullához közeli értékeken vannak a szintek.
SZVSZ.
Ha igazad lenne, akkor a magas érzékenységű hangfalak használata esetén sosem lenne dinamika, mert azokat tipikusan jócskán mínuszba rakják az önbemérők. Ugyanis nem történik más, mint előre konfigurált feszültségű mérőjellel lefut a bemérő algoritmus, és tudja, milyen hangnyomás választ kellene kapnia. Az elvárt és a mért hangnyomás függvényében pedig tologatja a channel trim-et. A magas érzékenység miatt azonos mérőjel esetén a kapott hangnyomás is magasabb, tehát a trim pedig alacsonyabb (negatívabb) lesz. Ergó, a csatornák trimjének csak annyi köze van a dinamikához, hogy a hangfalak hangereje egyensúlyban legyen.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Quetz írta:
2021.01.01., pén. 09:38
R.G. írta:
2021.01.01., pén. 08:02
BUEK

Bizonyos reszben eddig ez a legjobb softwer amivel talalkoztam.
Ha jol ertem, jo az, csak kuldjem a rendszert, de ha halkan akarom, hogy menjen akkor kapcsoljam ki?
Erdekes, majd kiprobalom, koszi
Azt próbáltad már, hogy megnézed dirac on/off mennyire lövi be a hangnyomást azonos hangerő és mérőjel esetén? Csatorna hangerő szinten tudsz állítani bekapcsolt Dirac mellett? Audyssey esetén nálam megszokott dolog, hogy nem találja el a hangerőt és után kell állítanom.
Pomtosan ez tortenik itt is. Van lehetosegem utan allitani, igy tettem, pont ez az egyik kerdes, hihy miert ter el. Itt nem 1-2db rol beszelek hanem sokkal tobbrol. Ez erthetetlen szamomra. Meres utan a csatornakon a hanerot egyesevel beallitom es akkor lesz kb jo
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

denesdr írta:
2021.01.01., pén. 09:11
reinerz írta:
2021.01.01., pén. 08:57
Dorian írta:
2021.01.01., pén. 08:22
Dinamika a varázsszò, amit mindenre rá lehet mondani. :) Ha a Dirac lehùzza az addig meglèvő bazi nagy mèlykiemelèst, dinamikacsökkenèst kiáltanak.
Nálam jó az akusztika szinte hozzá se kell nyúlnia a diracnak. És mégis ott a dinamika csökkenés kalibrálás után.
Rossz akusztikai szobába megértem hogy levesz hogy ne legyen klip.De könyörgök jó akusztikai szobába miért vesz le nálam -8db-t. És hiába veszem magasabbra a hangerőt az már nem olyan mint dirac nélkül.Akik voltak nálam azoknak megmutattam.
Hallották és érzékelték a dinamika csökkenést. :smile51:
A Dirac a hangsugárzók szobai impulzusválaszát is rendbe akarja mindig tenni a fázis és frekvenciaátvitel egyengetése mellett, ezért hogy a hangi impulzus után kevés csörgés (ringing) legyen, jókora előcsörgetést (pre-ringing) csinál, erre írták, hogy a hang "attack"-ja ettől hallhatóan visszaeshet és ez okozhatja a dinamikaérzet csökkenést. Amúgy szerintem az utócsörgés és okozhat ilyen szindrómát, magyarán a jobb impulzusreakció nem feltétlenül jobb szubjektív szempontból, vagyis ványattabnak hathat a hang miatta mintha lenne utócsörgés az impulzusban. De nyilván ez csak találgatás, bár a tapasztalaok efelé mutatnak.
Akkor elmelet
Ha a hangsugarzokat a meres idejere megprobaljuk idealis kornyezetbe helyezni ( gondolok itt arra, higy pl a fal melle valami csillapito anyagokat teszek,hogy annyira ne verje vissza a hangot) ez vajon jobb eredmenyt hoz e? Vagy ezzel teljesen kinyirom azt, hogy az aktualis rendelkezesre allo kornyezetet be tudja allitani? Vagy ilyen esetben a meres jo lehet, mert a tavolsagok alapbol jok stb stb. ?!?!
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

R.G. írta:
2021.01.01., pén. 08:02
BUEK

Bizonyos reszben eddig ez a legjobb softwer amivel talalkoztam.
Ha jol ertem, jo az, csak kuldjem a rendszert, de ha halkan akarom, hogy menjen akkor kapcsoljam ki?
Erdekes, majd kiprobalom, koszi
Azt próbáltad már, hogy megnézed dirac on/off mennyire lövi be a hangnyomást azonos hangerő és mérőjel esetén? Csatorna hangerő szinten tudsz állítani bekapcsolt Dirac mellett? Audyssey esetén nálam megszokott dolog, hogy nem találja el a hangerőt és után kell állítanom.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”