Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Tctronic írta:
2021.01.02., szomb. 15:30

Igen. Illene. De pl. régi 20-30 éves autóra ami ér 300-800E Ft-ot (Mint a járműpark nagy része) a négy gumi elég nagy kiadás már önmagában is a prémium gumi pedig mégnagyobb. És lehet egész évbe nem megy vele 100 Km/h-nál gyorsabban. Itt ugye már felmerül az átlagos általános műszaki állapot kérdése is. (Fékek, lengéscsillapítók stb állapota) Ha ezek általában leharcoltak, a jobb minőségű gumi nem tudom mit tud segíteni. Ja és az utak állapotáról már nem is beszélve.
A gumi kérdésről az a történet jut eszembe amikor jó apám anno, mikor látta vettem téli gumit a Fordra elhatározta vesz ő is az Seat-jára. (Egész életében soha nem használt(!) előtte téli gumit Lada-val , hátsókerék hajtással járt egész télen. Soha nem volt balesete. Mindenre volt jogsija , talán Mentőre/tűzoltóra nem) Azt vallotta lassabban óvatosan kell menni és mindenhol el lehet menni. Na szóval megvette élete első téli gumi szettjét felnistől és nem esett 1 cm hó sem :D Azt mondta kidobott pénz volt. Senkit nem biztatnék erre, de tény a jobb gumi önmagában nem minden. Legalább annyit ér ha tisztában vagyunk a saját és az autónk képességeivel minden időjárás viszony között.
A legtöbb baleset 100 alatt történik. Csak egy példának írtam.

Amúgy meg szerintem erre is igaz, hogy banán és majom. Ha nincs pénze valakinek autóra, járjon gyalog. Ugyanis veszélyes üzem. Qrva veszélyes. De sajnos sokan ezt nem fogják fel. És az sem mentség, hogy a kocsi nem ér sokat, kár rá költeni. Ha közúton közlekedik, legyen tökéletes, ha 2 éves, ha 22.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Vinkler írta:
2021.01.02., szomb. 15:27
Alex_Aston írta:
2021.01.02., szomb. 15:16
Vinkler írta:
2021.01.02., szomb. 15:07


Az esztétika smafu? :smile29:
Mivel bent ülve nem látom ;) , a szomszéd meg nem érdekel, így inkább azt választom, hogy jobban mozogjon bele az autó, ne rázzon, és ne tegye idő előtt tönkre a futó és kormánymű mű elemeket. A kisebb fogyasztás, jobb gyorsulás meg plusz hozadéka :D
Gyorsulásra ne vegyél mérget. Ott csak az alul motorizált autóknál van esély. Én kanyarodni szeretek, egyenesen mindenki tudja nyomni a gázt. Na oda optimális kerékméret kell. Se nem kisebb, se nem nagyobb. A fogyasztás nem érdekel, szomszéd sem, a diszkó sem, de imádom, ha az autóm tetszik a lelkemnek is amikor ránézek.
Mivel nagyobb kerék, általában nehezebb is, így több energia kell megforgatni, így duplán számít gyorsulás esetén. Persze nem hatalmas különbségről van szó.
Mivel nem hobbi, és pálya napokon használt autóra kell, így nekem ez jött be.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tctronic írta:
2021.01.02., szomb. 15:36
Oh. A kedvencem, majdnem elfelejtett :D A téli gumi reklámok. Régen mi volt -5 fok alatt használjon téli gumit.
Később 0 fok alatt használjon téli gumit. Napjainkban +4 fok alatt használjon téli gumit. Hiába a globális felmelegedés nehéz dolog a téli gumi gyártóknak :D Szerintem eljön még : október 1-től használjon téli gumit. :D (Most nem Ausztriáról vagy N.o.-ról beszélek)
+7 ;)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Oh. A kedvencem, majdnem elfelejtett :D A téli gumi reklámok. Régen mi volt -5 fok alatt használjon téli gumit.
Később 0 fok alatt használjon téli gumit. Napjainkban +4 fok alatt használjon téli gumit. Hiába a globális felmelegedés nehéz dolog a téli gumi gyártóknak :D Szerintem eljön még : október 1-től használjon téli gumit. :D (Most nem Ausztriáról vagy N.o.-ról beszélek)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Alex_Aston írta:
2021.01.02., szomb. 15:14
Egy akármilyen autóra is illik a jó gumi, és nem csak a prémium esetén szerintem. Hiszem 130-ról alkalmasint azzal is lehet satu fékkel kell megállni, vagy apa elnéz egy kanyart, és 60-al kell bevenni 50 helyett, stb.

De igen, a legalja, ha főleg prémium esetén linglomg, meg hasonló neves gyártók termékein gurulnak az amúgy roncs állapotú autók.
Igen. Illene. De pl. régi 20-30 éves autóra ami ér 300-800E Ft-ot (Mint a járműpark nagy része) a négy gumi elég nagy kiadás már önmagában is a prémium gumi pedig mégnagyobb. És lehet egész évbe nem megy vele 100 Km/h-nál gyorsabban. Itt ugye már felmerül az átlagos általános műszaki állapot kérdése is. (Fékek, lengéscsillapítók stb állapota) Ha ezek általában leharcoltak, a jobb minőségű gumi nem tudom mit tud segíteni. Ja és az utak állapotáról már nem is beszélve.
A gumi kérdésről az a történet jut eszembe amikor jó apám anno, mikor látta vettem téli gumit a Fordra elhatározta vesz ő is az Seat-jára. (Egész életében soha nem használt(!) előtte téli gumit Lada-val , hátsókerék hajtással járt egész télen. Soha nem volt balesete. Mindenre volt jogsija , talán Mentőre/tűzoltóra nem) Azt vallotta lassabban óvatosan kell menni és mindenhol el lehet menni. Na szóval megvette élete első téli gumi szettjét felnistől és nem esett 1 cm hó sem :D Azt mondta kidobott pénz volt. Senkit nem biztatnék erre, de tény a jobb gumi önmagában nem minden. Legalább annyit ér ha tisztában vagyunk a saját és az autónk képességeivel minden időjárás viszony között.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tctronic 2021.01.02., szomb. 15:41-kor.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Alex_Aston írta:
2021.01.02., szomb. 15:16
Vinkler írta:
2021.01.02., szomb. 15:07
Alex_Aston írta:
2021.01.02., szomb. 14:51
Én negatív irányba lépek gumik terén. A kocsit 225/45R17 gumikkal vettem, de 195/65R15-re váltottam téli gumiban, és ha jól megy, nyári méretet is erre váltom, vagy max 205/55R16-ra.

Szerintem teljesen felesleges, nem gyári sport modellre ilyen kerék méret.
Az esztétika smafu? :smile29:
Mivel bent ülve nem látom ;) , a szomszéd meg nem érdekel, így inkább azt választom, hogy jobban mozogjon bele az autó, ne rázzon, és ne tegye idő előtt tönkre a futó és kormánymű mű elemeket. A kisebb fogyasztás, jobb gyorsulás meg plusz hozadéka :D
Gyorsulásra ne vegyél mérget. Ott csak az alul motorizált autóknál van esély. Én kanyarodni szeretek, egyenesen mindenki tudja nyomni a gázt. Na oda optimális kerékméret kell. Se nem kisebb, se nem nagyobb. A fogyasztás nem érdekel, szomszéd sem, a diszkó sem, de imádom, ha az autóm tetszik a lelkemnek is amikor ránézek.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Alex_Aston írta:
2021.01.02., szomb. 15:16
Vinkler írta:
2021.01.02., szomb. 15:07
Alex_Aston írta:
2021.01.02., szomb. 14:51
Én negatív irányba lépek gumik terén. A kocsit 225/45R17 gumikkal vettem, de 195/65R15-re váltottam téli gumiban, és ha jól megy, nyári méretet is erre váltom, vagy max 205/55R16-ra.

Szerintem teljesen felesleges, nem gyári sport modellre ilyen kerék méret.
Az esztétika smafu? :smile29:
Mivel bent ülve nem látom ;) , a szomszéd meg nem érdekel, így inkább azt választom, hogy jobban mozogjon bele az autó, ne rázzon, és ne tegye idő előtt tönkre a futó és kormánymű mű elemeket. A kisebb fogyasztás, jobb gyorsulás meg plusz hozadéka :D
Mintha én írtam volna... :smile53:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Vinkler írta:
2021.01.02., szomb. 15:07
Alex_Aston írta:
2021.01.02., szomb. 14:51
Én negatív irányba lépek gumik terén. A kocsit 225/45R17 gumikkal vettem, de 195/65R15-re váltottam téli gumiban, és ha jól megy, nyári méretet is erre váltom, vagy max 205/55R16-ra.

Szerintem teljesen felesleges, nem gyári sport modellre ilyen kerék méret.
Az esztétika smafu? :smile29:
Mivel bent ülve nem látom ;) , a szomszéd meg nem érdekel, így inkább azt választom, hogy jobban mozogjon bele az autó, ne rázzon, és ne tegye idő előtt tönkre a futó és kormánymű mű elemeket. A kisebb fogyasztás, jobb gyorsulás meg plusz hozadéka :D
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Tctronic írta:
2021.01.02., szomb. 14:59
A gumi választást szerintem legtöbbször ár alapján alapján történik kis hazánkban. Kisebb arányban ár/ minőség alapján, és legkisebb arányban csak minőség alapján. Mondjuk egy átlagos teljesítményű, átlagos felhasználási területre szánt autónál ez nem is okoz akkora bajt. Viszont mindig furcsán nézek az olyan prémium autókra, amik a legolcsóbb, "no-name" gumikkal vannak szerelve. Ilyenkor az örök érvényű mondás jut eszembe: "Ha valakinek van pénze majomra, legyen pénze banánra is". ;)
Engem mindig érdekelt, hogy a gumik profilját, mintázatát, hogyan fejlesztik, tervezik? Milyen elvek alapján? Vagy csinálnak egy mintázatot aztán meglátjuk mi lesz belőle letesztelik és kész? Ha beválik, zaj, kopás, fék, hő stb tesztek alapján akkor jó és annyi?
Egy akármilyen autóra is illik a jó gumi, és nem csak a prémium esetén szerintem. Hiszem 130-ról alkalmasint azzal is lehet satu fékkel kell megállni, vagy apa elnéz egy kanyart, és 60-al kell bevenni 50 helyett, stb.

De igen, a legalja, ha főleg prémium esetén linglong, meg hasonló neves gyártók termékein gurulnak az amúgy roncs állapotú autók.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Alex_Aston 2021.01.02., szomb. 15:16-kor.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Alex_Aston írta:
2021.01.02., szomb. 14:51
Én negatív irányba lépek gumik terén. A kocsit 225/45R17 gumikkal vettem, de 195/65R15-re váltottam téli gumiban, és ha jól megy, nyári méretet is erre váltom, vagy max 205/55R16-ra.

Szerintem teljesen felesleges, nem gyári sport modellre ilyen kerék méret.
Az esztétika smafu? :smile29:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

A Michelin-ről, meg a Bridgestone-ról is láttam már filmet. Keress rá a neten, biztos van több is.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

A gumi választást szerintem legtöbbször ár alapján alapján történik kis hazánkban. Kisebb arányban ár/ minőség alapján, és legkisebb arányban csak minőség alapján. Mondjuk egy átlagos teljesítményű, átlagos felhasználási területre szánt autónál ez nem is okoz akkora bajt. Viszont mindig furcsán nézek az olyan prémium autókra, amik a legolcsóbb, "no-name" gumikkal vannak szerelve. Ilyenkor az örök érvényű mondás jut eszembe: "Ha valakinek van pénze majomra, legyen pénze banánra is". ;)
Engem mindig érdekelt, hogy a gumik profilját, mintázatát, hogyan fejlesztik, tervezik? Milyen elvek alapján? Vagy csinálnak egy mintázatot aztán meglátjuk mi lesz belőle letesztelik és kész? Ha beválik, zaj, kopás, fék, hő stb tesztek alapján akkor jó és annyi?
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Én negatív irányba lépek gumik terén. A kocsit 225/45R17 gumikkal vettem, de 195/65R15-re váltottam téli gumiban, és ha jól megy, nyári méretet is erre váltom, vagy max 205/55R16-ra.

Szerintem teljesen felesleges, nem gyári sport modellre ilyen kerék méret.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tctronic írta:
2021.01.02., szomb. 14:20
Vinkler írta:
2021.01.02., szomb. 14:09

Azt tudni kell, hogy az abroncs kopásával és öregedésével egyenesen arányosan nő a gördülési hangja is. Szóval, ha az eredetiből tettél volna fel újat, akkor is halkabb lett volna, most mást nem említek, de másban is van változás az öregedéssel
A különböző abroncsok ráadásul amúgy is eltérő gördülési zajjal rendelkeznek. Ezeket most már fel is tűntetik mindegyiknél. Ennek oka, hogy pl egy eco guminál szempont a gördülési ellenállás, míg egy szupersport abroncsnál a tapadás a fontosabb, a gördülési ellenállás és hang sokadik szempont.
Tudom, hogy eltérő a zaj szintjük, azt is hogy változik idővel, de nem gondoltam volna, hogy ennyire durván is tud. Akkor utána olvastam és írták, hogy az említett Pirelli különösen zajos. Most már gumi választásba nem szólhatunk bele, (Jelenleg Michelin nyári, Vredestein téli van) de azóta se tapasztaltam ilyen durva eltérést. De ez jármű függő is, hogy mennyire hallatszik be az ilyen jellegű zaj a bódéba. Az említett Ford öcsémhez került utána, ezért is gumiztam fel , egyébként nem tettem volna.
Ha megnézel egy új abroncsot a gumiblokkok élei le vannak törve, de csak a felső pár mm-en. Ha kopik a felület, elkopnak a letört élek is. Ezek adják részben a halkabb futást. Aztán öregszik is a gumikeverék, felkeményedik, ezzel szintén nő a futás zaj.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Vinkler írta:
2021.01.02., szomb. 14:09

Azt tudni kell, hogy az abroncs kopásával és öregedésével egyenesen arányosan nő a gördülési hangja is. Szóval, ha az eredetiből tettél volna fel újat, akkor is halkabb lett volna, most mást nem említek, de másban is van változás az öregedéssel
A különböző abroncsok ráadásul amúgy is eltérő gördülési zajjal rendelkeznek. Ezeket most már fel is tűntetik mindegyiknél. Ennek oka, hogy pl egy eco guminál szempont a gördülési ellenállás, míg egy szupersport abroncsnál a tapadás a fontosabb, a gördülési ellenállás és hang sokadik szempont.
Tudom, hogy eltérő a zaj szintjük, azt is hogy változik idővel, de nem gondoltam volna, hogy ennyire durván is tud. Akkor utána olvastam és írták, hogy az említett Pirelli különösen zajos. Most már gumi választásba nem szólhatunk bele, (Jelenleg Michelin nyári, Vredestein téli van) de azóta se tapasztaltam ilyen durva eltérést. De ez jármű függő is, hogy mennyire hallatszik be az ilyen jellegű zaj a bódéba. Az említett Ford öcsémhez került utána, ezért is gumiztam fel , egyébként nem tettem volna.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tctronic írta:
2021.01.02., szomb. 10:58
Anno Ford Focus-omon volt Pirelli P-2000. Azzal vettem használtan, aztán pont eladás előtt lecseréltem valamilyen GoodYear-ra. Annyival csendesebb lett, a GoodYear-al, hogy magam is meglepődtem. Pedig nagyon nem volt olcsó a Pirelli. Mikor defekt miatt cserélni kellett 1 árából már kettő egyebet lehetett volna venni. Ha jól emlékszem már azóta a Pirelli is Kínai kézben van (?)
Azt tudni kell, hogy az abroncs kopásával és öregedésével egyenesen arányosan nő a gördülési hangja is. Szóval, ha az eredetiből tettél volna fel újat, akkor is halkabb lett volna, most mást nem említek, de másban is van változás az öregedéssel
A különböző abroncsok ráadásul amúgy is eltérő gördülési zajjal rendelkeznek. Ezeket most már fel is tűntetik mindegyiknél. Ennek oka, hogy pl egy eco guminál szempont a gördülési ellenállás, míg egy szupersport abroncsnál a tapadás a fontosabb, a gördülési ellenállás és hang sokadik szempont.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Vinkler írta:
2021.01.02., szomb. 13:59

Még nem akarom elkiabálni, van pár kérdőjel is, de vagy egy Audi S3 (8P), vagy egy Seat Leon (1P) Cupra R.
A tömeg/teljesítmény arány nem rossz. Méregzsák mindkettő. :smile32: Igen ide már nem árt a jó gumi, meg a jó fék.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tctronic írta:
2021.01.02., szomb. 12:39
Vinkler írta:
2021.01.02., szomb. 10:46

Most kifejezetten a sportos abroncsokat figyeltem, remélhetőleg arra lesz szükségem nyárra. :rolleyes:
Milyen gép lesz ha nem titok?
Még nem akarom elkiabálni, van pár kérdőjel is, de vagy egy Audi S3 (8P), vagy egy Seat Leon (1P) Cupra R.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Vinkler írta:
2021.01.02., szomb. 10:46

Most kifejezetten a sportos abroncsokat figyeltem, remélhetőleg arra lesz szükségem nyárra. :rolleyes:
Milyen gép lesz ha nem titok?
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2021.01.02., szomb. 10:46
Mostanában az ünnepek alatt volt időm olvasgatni, nézelődni. Megnéztem, hogy idén nyárra milyen abroncsok várhatóak.
Alaposan körbejártad a témát :smile53:
Sportos abroncsot nézni mindig öröm, főleg ha jó sportos autó kerül hozzá!
Nekem kevés az új gumikkal a tapasztalatom, de azért megosztom:

CrossClimate: második garnitúra szolgál jelenleg. Mivel idén sincs (eddig) igazi tél, megerősítve érzem a választásomat. Mindenkinek ajánlom, aki városi használatra keres valamit évi 15.000 futás alatt! :smile32:

Hankook Ventus Prime 3: hobbiautóra vettem, egyedüli szempont a száraz tapadás volt. Ebben jól teljesített a teszteken. Nem használom határhelyzetben, így nincs sok tapasztalatom. Előny, hogy nem "kockult meg" a sok téli állásban, és brutálisan jól tartja a nyomást. Tavasszal le kell engedni, mert a téli túlfújást is végig megőrzi.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Anno Ford Focus-omon volt Pirelli P-2000. Azzal vettem használtan, aztán pont eladás előtt lecseréltem valamilyen GoodYear-ra. Annyival csendesebb lett, a GoodYear-al, hogy magam is meglepődtem. Pedig nagyon nem volt olcsó a Pirelli. Mikor defekt miatt cserélni kellett 1 árából már kettő egyebet lehetett volna venni. Ha jól emlékszem már azóta a Pirelli is Kínai kézben van (?)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Mostanában az ünnepek alatt volt időm olvasgatni, nézelődni. Megnéztem, hogy idén nyárra milyen abroncsok várhatóak.

Most kifejezetten a sportos abroncsokat figyeltem, remélhetőleg arra lesz szükségem nyárra. :rolleyes:
Örömmel tapasztaltam, hogy egyre több gyártó kínál már ilyen sport, szupersport, utcai semi-slick abroncsot. Ez azért is jó, mert a paletta bővítése a növekvő kínálat szolidabb árképzést eredményez. :smile32:

Szóval eddig a Michelin mindent vitt sztem. A pilot sport és pilot sport cup abroncsai zseniálisak. Többször bizonyítottak! Mellette leginkabb Yokohamákat használtam. Az Advan sport, és a Neova AD08 nagyon jó abroncsok, de elég régi fejlesztések, kiváncsi vagyok, mikor jönnek ki az újak. Régebben volt a Bridgestone Potenza RE070, már rég nincs, ami van az csak sima sport kategória, Potenza Adrenalin re002. Nem rossz abroncs, de a Yokohamát és a Michelint is jobban kedveltem.
A Toyo kínál már régóta utcai semi slicket Proxes 888 személyében, nem mai darab az sem. Én nem kifejezetten rajongok érte, sztem az AD 08 jobb.
Kínai fronton a Nankang NS2 és NS2 R. Én az előzővel futottam egy kört, inkább kevesebb sikerrel. Nem igazán nőtt fel a régebbi márkákhoz sajnos. Az R-t nagyon hypoljak, de nincs vele tapasztalatom és sztem nem is lesz.
A Dunlop sport-nak hívott abroncsai szerintem csak sportos abroncsok leginkább. Aaz egyik családi autónkon is az van, olyan használható, de ha lehet nem azt választom az biztos, de mivel új volt, mikor vettem az autót, nem cseréltem le. Az mar csak érdekesség, hogy több defektet kaptunk vele, mint eddig egész életemben összesen.
A Hankook mostani szériája, olyan nem is tudom, ismerem kategória. Van valakinek tapasztalata? Audi partnerként nagyon tolják. gondolkodik.gif
Most frissen akadtam bele a Kumho Ecsta ps91-be, ez csak sima sport kategória. Régebben volt semi slick Ecsta XS KU 36. Szerintem gyengébb, mint a 888.
A Pirelliket úgy alapból nem kedvelem, eddig nem voltak jó tapasztalataim velük. Nemrég kiadták a P Zero Sport-ot, ami viszont kifejezetten pozitív csalódás volt! :smile32:
Ami viszont idénre érdekesség, az a GoodYear idei újdonságai, az Eagle F1 Supersport és a semi slick Supersport RS. A regebbi F1-ek nálam futottak meg kategőria, kb Pirelli P Zero Nero, Rosso kategóriák voltak, de állítólag ezek most nagyon jók lettek! :rolleyes:
Talán emlékeztek, hogy amikor a Tycan rekordját jöttek a Teslások megdönteni, átalakított autókkal a Nürburgringre, akkor az autók (akkor meg prototípusnak számító) ilyen Eagle F1 Supersport RS-ekkel voltak szerelve.

Hát egyelőre ennyi! Lehet kihagytam ezt-azt, de Achilles, és egyéb kis gyártókkal nincs kapcsolatom.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Én meg ezzel kezdtem az új évi zenehagatást :)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Race_(Yello_song)
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Repüljünk át!
Csatolmányok
48A88B3E-F295-4A94-98EC-876C86739938.jpeg
48A88B3E-F295-4A94-98EC-876C86739938.jpeg (314.63 KiB) Megtekintve 1441 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”