Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

szakee írta:
2021.01.03., vas. 11:29
robi20064 írta:
2021.01.03., vas. 10:56
szakee írta:
2021.01.02., szomb. 23:17
Sziasztok,

HD600-hoz alternatív kábelre tipp? A 650es gyári kábelét láttam több helyen írva, más ötlet érdekelne még.
10ezernél többet nem költenék rá.

Köszi.
viewtopic.php?f=64&t=149513
köszi!
ez számomra is rövid. 2,5-3m-est keresek.
Vegyél csatlakozókat, egy pár méter Viablue füllhallgató-kábelt méterre, és keress egy pákász ismerőst.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

szakee
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019.04.25., csüt. 23:49
Értékelés: 4

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: szakee »

robi20064 írta:
2021.01.03., vas. 10:56
szakee írta:
2021.01.02., szomb. 23:17
Sziasztok,

HD600-hoz alternatív kábelre tipp? A 650es gyári kábelét láttam több helyen írva, más ötlet érdekelne még.
10ezernél többet nem költenék rá.

Köszi.
viewtopic.php?f=64&t=149513
köszi!
ez számomra is rövid. 2,5-3m-est keresek.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Akkor marad a gyári kábel :smile29:

szakee
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019.04.25., csüt. 23:49
Értékelés: 4

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: szakee »

Sziasztok,

HD600-hoz alternatív kábelre tipp? A 650es gyári kábelét láttam több helyen írva, más ötlet érdekelne még.
10ezernél többet nem költenék rá.

Köszi.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ViXi78 írta:
2020.12.23., szer. 14:40
ViXi78 írta:
2020.12.22., kedd 19:53
Aszpirin írta:
2020.12.21., hétf. 12:42
A Kínából rendelt AKG K701-eshez való fülpárnákat tartalmazó csomag november 22 óta "Arrived in destination country airport / Hungary" státuszban vannak a megadott csomagszám szerint. Szerintetek érdemes még várnom rájuk, vagy ezekről inkábk mondjak is le? (egyébként aprópénz volt, de már nagyon kellenének azok a fülpárnák)
Meg fogod kapni, de szerintem most minden kínai csomagot leállítottak. Aliról én is várok jópár cuccot és ebből néhány már leszált, átment a vám ellenőrzésen és bekerült a postai elosztóba. Itt megált a történet egy ideje. Szerintem a hazai karácsonyi csomagokkal foglalkoznak most és félre van tolva minden ami szerintük nem fontos. :smile51:
Max. annyit lehet tenni, hogy ha nem fut be időre, akkor tudsz reklamálni és pénzt visszaigényelni. Nekem eddig bejött.
Remélem Aszpirin is olvassa, mert magamnak válaszolok, hogy folyamatos legyen, de pont most csengetett a postás és kihozott 3 kínai csomagot nekem!
szia.gif
Érthetetlen, hogy 5 hetet dekkoltak a tranzitban Ferihegyen, de végül én is megkaptam MA a fülparnákat.
Köszi a korábbi megnyugtató infókat!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tonee73 írta:
2020.12.25., pén. 13:27
Esetleg a Sennhesier Momentum 2.0 over-ear drótos ?
Zárt, eléggé alacsony az impedanciája, és a kagylókat is nagyobbra szabták mint az első szériás Momentumokét.
Az aktív zajszűrés egyébként nem szempont, csak otthon fogja használni, ha nem akarja zavarni a családot.
Kellemes meleg hangú fejhallgató. Nagyon kényelmes. Nekem a Meze egyáltalán nem volt az.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Én ráfülelnék a Meze Neóra.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Esetleg a Sennhesier Momentum 2.0 over-ear drótos ?
Zárt, eléggé alacsony az impedanciája, és a kagylókat is nagyobbra szabták mint az első szériás Momentumokét.
Az aktív zajszűrés egyébként nem szempont, csak otthon fogja használni, ha nem akarja zavarni a családot.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

MrCollector írta:
2020.12.25., pén. 12:26
tonee73 írta:
2020.12.25., pén. 10:49
Bár ennyi idő alatt lehetetlen alaposan beleásni magam a témába, az eddigiek alapján mindenképp zárt és minél alacsonyabb impedanciájú füles (a dedikált fejhallgató erősítő hiányában) kellene, ami tényleg over-ear (nem csak annak mondott on-ear).
Eddig talán az AT-M50X áll legközelebb ehhez.
Azért próbálja fel mielőtt megveszi. Az MSR7B lényegesen kényelmesebb volt nekem.
Persze, nyilván - valószínűleg neki is kényelmesebb lesz, elég nagy a feje.Persze azért még olvasgatok itt-ott és nem is sürgős neki a dolog.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tonee73 írta:
2020.12.25., pén. 10:49
Bár ennyi idő alatt lehetetlen alaposan beleásni magam a témába, az eddigiek alapján mindenképp zárt és minél alacsonyabb impedanciájú füles (a dedikált fejhallgató erősítő hiányában) kellene, ami tényleg over-ear (nem csak annak mondott on-ear).
Eddig talán az AT-M50X áll legközelebb ehhez.
Azért próbálja fel mielőtt megveszi. Az MSR7B lényegesen kényelmesebb volt nekem.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Bár ennyi idő alatt lehetetlen alaposan beleásni magam a témába, az eddigiek alapján mindenképp zárt és minél alacsonyabb impedanciájú füles (a dedikált fejhallgató erősítő hiányában) kellene, ami tényleg over-ear (nem csak annak mondott on-ear).
Eddig talán az AT-M50X áll legközelebb ehhez.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

MrCollector írta:
2020.12.25., pén. 00:57


ATH-MSR7B, ATH-M50x, Sony MDR-7506, Focal Listen Professional.
Vagy esetleg olyat amiben van aktív zajszűrés...
Köszi, szétnézek.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tonee73 írta:
2020.12.24., csüt. 18:35
Urak
Mivel soha nem használtam fejhallgatót (tehát nulla a tapaszatalatom e téren) itt kérnék némi segítséget.
kollégám (itt Angliában) megkért, hogy segítsek találni neki valami jó, lehetőleg a külvilágot minél jobban kizáró over-ear fülest.
A dolog nem sürgős, az ár limitje (szigorúan használtban gondolkodik) 40-60e ft (Ł100-150 között gondolkodik).Gyakorlatilag főleg rock / prog rock-ot hallgat (de azért belefér még Jean Michel Jarre és pár elektronikus téma is).A fejest simán csak a cd fejhallgató szabályozható kimenetéről hajtaná (ha nincs lehetősége a rendes hangsugárzós rendszer hallgatására).Mit ajánlanátok? Köszönet minden segítségért!
ATH-MSR7B, ATH-M50x, Sony MDR-7506, Focal Listen Professional.
Vagy esetleg olyat amiben van aktív zajszűrés...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tonee73 2020.12.25., pén. 09:08-kor.
Ok: elírás

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Urak
Mivel soha nem használtam fejhallgatót (tehát nulla a tapasztalatom e téren) itt kérnék némi segítséget.
kollégám (itt Angliában) megkért, hogy segítsek találni neki valami jó, lehetőleg a külvilágot minél jobban kizáró over-ear fülest.
A dolog nem sürgős, az ár limitje (szigorúan használtban gondolkodik) 40-60e ft (Ł100-150 között gondolkodik).Gyakorlatilag főleg rock / prog rock-ot hallgat (de azért belefér még Jean Michel Jarre és pár elektronikus téma is).A fejest simán csak a cd fejhallgató szabályozható kimenetéről hajtaná (ha nincs lehetősége a rendes hangsugárzós rendszer hallgatására).Mit ajánlanátok? Köszönet minden segítségért!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tonee73 2020.12.25., pén. 09:08-kor.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

bitrograde írta:
2020.12.23., szer. 10:59
MrCollector írta:
2020.12.18., pén. 21:54
bitrograde írta:
2020.12.18., pén. 19:51
Kép
A Cardas csatinak van egy kis "válla" (bemetszéssel jelölik rajta), azt kell lenyesni, ezzel meghosszabbítva a csatlakozó után a füles kagylójába benyúló részt.
Szerintem tegyél be egy képet a tiédről, hogy lássa miről is van szó.
Bocsánat, egyre ritkábban fórumozok. Szerintem elég egyértelmű, de ha igény van rá, szívesen készítek alkalomadtán képet. A lényeg, hogy a "szoknyát" teljesen le kell vágni körben, nem csak a két oldalon, ahol a gyári bemélyedések vannak. A headfi Sennheiser HD540 témájában van erről egy kép, de most hirtelen nem találom.

Ami a kell-e jobb kábel vagy nem kérdését illeti: az én korlátozott tapasztalataim szerint a fülesek bizonyos keretek között ugyanúgy hangolhatók a kábelekkel, mint bármely más rendszer. Hogy példát is mondjak: a Sennheiser 6XX széria bármelyik darabja, de még az 580 és az 58X is profitál a jobb kábelből, a szimmetrikus hajtásról nem is beszélve (egy korábban kisebb vihart kavart Centrance Mini-M8 kapcsán szerzett tapasztalataim alapján írom ezt). Hasonló volt a saját tapasztalás a Hifiman, de még az IMR agybadugósom esetében is: a gyári kábeleket érdemes kiváltani komolyabb minőségű darabokkal. A HD250 Linear (nekem II volt) és a HD540 esetében azonban én éppen nem annyira jelentős változást hallottam, mint a korábbi (újabb) típusok esetében, bár nyilván hallható. Pedig itt Viablue és mr.collector kábelekkel próbálkoztam. :D Itt egy komolyabb/komolytalanabb elektronika, esetleg egy csőcsere az OTL-ben sokkal többet hoz/visz a hangon/ból.
Van ilyen Cardas csatlakozóm eladó itt avxen hirdetve. Hátha érdekes lehet a témában.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

ViXi78 írta:
2020.12.22., kedd 19:53
Aszpirin írta:
2020.12.21., hétf. 12:42
A Kínából rendelt AKG K701-eshez való fülpárnákat tartalmazó csomag november 22 óta "Arrived in destination country airport / Hungary" státuszban vannak a megadott csomagszám szerint. Szerintetek érdemes még várnom rájuk, vagy ezekről inkábk mondjak is le? (egyébként aprópénz volt, de már nagyon kellenének azok a fülpárnák)
Meg fogod kapni, de szerintem most minden kínai csomagot leállítottak. Aliról én is várok jópár cuccot és ebből néhány már leszált, átment a vám ellenőrzésen és bekerült a postai elosztóba. Itt megált a történet egy ideje. Szerintem a hazai karácsonyi csomagokkal foglalkoznak most és félre van tolva minden ami szerintük nem fontos. :smile51:
Max. annyit lehet tenni, hogy ha nem fut be időre, akkor tudsz reklamálni és pénzt visszaigényelni. Nekem eddig bejött.
Remélem Aszpirin is olvassa, mert magamnak válaszolok, hogy folyamatos legyen, de pont most csengetett a postás és kihozott 3 kínai csomagot nekem!
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Én tudom, hogy gondoltad, de lehet ő nem ezért írtam.
Egyébként a saját véleményem kábelek terén (1-2 gyakorlati tapasztalattal a hátam/fülem mögött) a következő.
Nem feltétlenül a fejhallgató ára határozza meg, hogy egy jobb kábellel mennyivel jobban fog szólni. Azonos kategóriákon belül is találkoztam már kisebb és "hihetetlenül" nagy változásokkal. Ez a gyári kábelek közti minőségbeli különbségekből vagy a fejhallgatóban lévő kiaknázatlan potenciálból ered-e? Erre nem mernék konkrét választ adni, de találkoztam már konkrétan olyan helyzettel mikor azonos gyári kábel használatával az egyik fejhallgató lényegesen rosszabbul szólt, mint ugyanazon egyedi kábellel. A használt csatlakozók típusa, minősége is befolyásolja a végeredményt, ezért azokkal is finomhangolható a hang.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

MrCollector írta:
2020.12.18., pén. 21:54
bitrograde írta:
2020.12.18., pén. 19:51
Kép
A Cardas csatinak van egy kis "válla" (bemetszéssel jelölik rajta), azt kell lenyesni, ezzel meghosszabbítva a csatlakozó után a füles kagylójába benyúló részt.
Szerintem tegyél be egy képet a tiédről, hogy lássa miről is van szó.
Bocsánat, egyre ritkábban fórumozok. Szerintem elég egyértelmű, de ha igény van rá, szívesen készítek alkalomadtán képet. A lényeg, hogy a "szoknyát" teljesen le kell vágni körben, nem csak a két oldalon, ahol a gyári bemélyedések vannak. A headfi Sennheiser HD540 témájában van erről egy kép, de most hirtelen nem találom.

Ami a kell-e jobb kábel vagy nem kérdését illeti: az én korlátozott tapasztalataim szerint a fülesek bizonyos keretek között ugyanúgy hangolhatók a kábelekkel, mint bármely más rendszer. Hogy példát is mondjak: a Sennheiser 6XX széria bármelyik darabja, de még az 580 és az 58X is profitál a jobb kábelből, a szimmetrikus hajtásról nem is beszélve (egy korábban kisebb vihart kavart Centrance Mini-M8 kapcsán szerzett tapasztalataim alapján írom ezt). Hasonló volt a saját tapasztalás a Hifiman, de még az IMR agybadugósom esetében is: a gyári kábeleket érdemes kiváltani komolyabb minőségű darabokkal. A HD250 Linear (nekem II volt) és a HD540 esetében azonban én éppen nem annyira jelentős változást hallottam, mint a korábbi (újabb) típusok esetében, bár nyilván hallható. Pedig itt Viablue és mr.collector kábelekkel próbálkoztam. :D Itt egy komolyabb/komolytalanabb elektronika, esetleg egy csőcsere az OTL-ben sokkal többet hoz/visz a hangon/ból.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Aszpirin írta:
2020.12.21., hétf. 12:42
A Kínából rendelt AKG K701-eshez való fülpárnákat tartalmazó csomag november 22 óta "Arrived in destination country airport / Hungary" státuszban vannak a megadott csomagszám szerint. Szerintetek érdemes még várnom rájuk, vagy ezekről inkábk mondjak is le? (egyébként aprópénz volt, de már nagyon kellenének azok a fülpárnák)
Meg fogod kapni, de szerintem most minden kínai csomagot leállítottak. Aliról én is várok jópár cuccot és ebből néhány már leszált, átment a vám ellenőrzésen és bekerült a postai elosztóba. Itt megált a történet egy ideje. Szerintem a hazai karácsonyi csomagokkal foglalkoznak most és félre van tolva minden ami szerintük nem fontos. :smile51:
Max. annyit lehet tenni, hogy ha nem fut be időre, akkor tudsz reklamálni és pénzt visszaigényelni. Nekem eddig bejött.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Aszpirin írta:
2020.12.21., hétf. 12:42
A Kínából rendelt AKG K701-eshez való fülpárnákat tartalmazó csomag november 22 óta "Arrived in destination country airport / Hungary" státuszban vannak a megadott csomagszám szerint. Szerintetek érdemes még várnom rájuk, vagy ezekről inkábk mondjak is le? (egyébként aprópénz volt, de már nagyon kellenének azok a fülpárnák)
Hi!

Azt nem tudom hogy ideér-e, de ha nem ragaszkodsz a kínaihoz, akkor a Bertaudio.hu-nál valószínűleg tudsz venni eredetit. :D
Nekem most jön egy(1978-as) K340-hez gyári fülpárna raktárról. Egy szintén vintage k240monitor-hoz meg volt nekik raktáron dísz kupak :napsut:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

"Na most, ez egy fejhallgatónál kevésbé kritikus..." - van erősítőd amin van XLR kimenet, ki tudod próbálni. :rolleyes:
Én még nem találkoztam, olyannal ami a sima 6.3-as kimeneten keresztül jobban szólt volna.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tul írta:
2020.12.21., hétf. 12:39
Lehet egyébként, hogy én (lévén, nem vagyok elektroműszerész, villamosmérnök) értelmezem félre, de szerintem nem szabad úgy tekinteni az XLR, vagy szimmetrikus rendszerre, mint minden ponton kimagaslóan jó megoldás. Attól, hogy valami XLR, vagy balanced módon csatlakozik, nem ugyanaz a hatás minden komponens között.
Mármint..
Nagyon nem mindegy, hogy egy interconnect kábelről beszélünk, ami erősítésre váró jelet továbbít, vagy a lánc végén lévő, már erősített jelet hordozó kábelről. Utóbbinál nem lesz olyan nagy jelentősége, mint előbbinél (még ha elfogadottan és tényleg jobb is szeparált jobb és bal oldalt hajtani).

Eleve, egy alacsony jelszint esetén (IC), a jel amplitúdójához képest arányaiban magasabb a zaj értéke, mint egy erősített, sokkal nagyobb jelhez képest.

Másfelől meg, ha IC kábelről beszélünk, mint az említett stúdió kábelek esetében, ott egyértelmű számomra az előny. Mivel differenciál erősítés van, RCA esetében a "+" szál és a föld közötti különbséget erősítik. Információt csak a "+" szál hordoz. Ha zaj kerül a "+" pólusra (pl. környezeti adottságok miatt, hálózati zavar, bármi..) azt a nullához képesti eltérésként szintén felerősítik.
XLR-nél, szimmetrikus összeköttetésnél mind a "-", mind a "+" pólusok hordoznak infót, ugyanazt, csak épp ellentétes polaritással. Ha mindkettőre ugyanaz a zavar ül (ugyanazon forrásból, mint az előbbi példánál), a zaj ugyanolyan előjellel jelenik meg a "-" és "+" szálon is, tehát nem adódik különbség, nem lesz erősítve, míg a jel, mivel ellentétes előjelű a két ágban, zavartalanul erősítve van.

Na most, ez egy fejhallgatónál kevésbé kritikus, hisz ott már az erősített jelet visszük ki a tekercsre. Gondolom, ha valami visszacsatolásos elven erősítünk, megjelenhet a hatás, de nem olyan mértékben, mint egy IC-nél. Vagy rosszul gondolom? Segítsen légyszi, aki tudója a témának :smile53:
padam írta:
2020.12.19., szomb. 11:54
Ezért is jobb egy teljesen szimmetrikus rendszer mert ott a kialakítástól függően még kevésbé függ a rendszertől a kábel "hangja", nem véletlen hogy a "stúdiós" DAC-ok kimenete XLR.
A szimmetrikus kábelezés valódi előnye (azonkívűl természetesen, kevésbé zavarérzékeny) akkor jön elő, ha az áramköri felépítés is szimmetrikus. Ha az áramkör hagyományos aszimmetrikus felépítésű, akkor az XLR kimenet előállításához egy szimmetrizáló trafó, vagy ha lehet még rosszabb, akkor egy szimmetrizáló opamp páros szükségeltetik, ami így akár hallhatóan gyengébb minőséget is produkálhat az RCA kimenethez képest. Tehát óvatosan ezzel, nem mindig a szimmetrikus a jobb.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Különben teljesen egyetértek veled. Szerintem is baromira túlárazottak a kábelek, ahhoz képest legalábbis feltétlenül, hogy mekkora változásokat idéznek elő. Teljesen értelmetlen dolognak tartom, amit itt sokan csinálunk/csináltunk, hogy egy 200eFt-os DAC-hoz 40eFt-ért veszünk USB kábelt, meg 60-80-ért IC-t. Na persze, ha ettől olcsóbban (ami azért vérbeli hifis berkekben ritka :rolleyes: ), akkor is, ha számtanosat játszunk..:
USB 15eFt
IC 15eFt
Tábkábel 15eFt és máris látjuk, hogy low end árfekvésben is lassan a DAC értékének negyedénél vagyunk. Volt régen a 10%-os ökölszabály, de lássuk be, mostanság nagyon nem ott tartunk, hogy egy egymilliós rendszerhez 100eFt-ért kábelezünk..
A probléma ott van, hogy ha egyszer hallotta az ember, hogy milyen egy jó kábellel, mindig ott motoszkál majd a gondolat, hogy az egy kiaknázatlan potenciál.
padam írta:
2020.12.19., szomb. 11:54
Nem azt mondom hogy nincs különbség.
Hanem azt hogy sokan nem közelítik meg abból a szempontból, hogy tulajdonképpen ez mit csinál és az árképzéssel nem értek egyet.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A Kínából rendelt AKG K701-eshez való fülpárnákat tartalmazó csomag november 22 óta "Arrived in destination country airport / Hungary" státuszban vannak a megadott csomagszám szerint. Szerintetek érdemes még várnom rájuk, vagy ezekről inkábk mondjak is le? (egyébként aprópénz volt, de már nagyon kellenének azok a fülpárnák)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Lehet egyébként, hogy én (lévén, nem vagyok elektroműszerész, villamosmérnök) értelmezem félre, de szerintem nem szabad úgy tekinteni az XLR, vagy szimmetrikus rendszerre, mint minden ponton kimagaslóan jó megoldás. Attól, hogy valami XLR, vagy balanced módon csatlakozik, nem ugyanaz a hatás minden komponens között.
Mármint..
Nagyon nem mindegy, hogy egy interconnect kábelről beszélünk, ami erősítésre váró jelet továbbít, vagy a lánc végén lévő, már erősített jelet hordozó kábelről. Utóbbinál nem lesz olyan nagy jelentősége, mint előbbinél (még ha elfogadottan és tényleg jobb is szeparált jobb és bal oldalt hajtani).

Eleve, egy alacsony jelszint esetén (IC), a jel amplitúdójához képest arányaiban magasabb a zaj értéke, mint egy erősített, sokkal nagyobb jelhez képest.

Másfelől meg, ha IC kábelről beszélünk, mint az említett stúdió kábelek esetében, ott egyértelmű számomra az előny. Mivel differenciál erősítés van, RCA esetében a "+" szál és a föld közötti különbséget erősítik. Információt csak a "+" szál hordoz. Ha zaj kerül a "+" pólusra (pl. környezeti adottságok miatt, hálózati zavar, bármi..) azt a nullához képesti eltérésként szintén felerősítik.
XLR-nél, szimmetrikus összeköttetésnél mind a "-", mind a "+" pólusok hordoznak infót, ugyanazt, csak épp ellentétes polaritással. Ha mindkettőre ugyanaz a zavar ül (ugyanazon forrásból, mint az előbbi példánál), a zaj ugyanolyan előjellel jelenik meg a "-" és "+" szálon is, tehát nem adódik különbség, nem lesz erősítve, míg a jel, mivel ellentétes előjelű a két ágban, zavartalanul erősítve van.

Na most, ez egy fejhallgatónál kevésbé kritikus, hisz ott már az erősített jelet visszük ki a tekercsre. Gondolom, ha valami visszacsatolásos elven erősítünk, megjelenhet a hatás, de nem olyan mértékben, mint egy IC-nél. Vagy rosszul gondolom? Segítsen légyszi, aki tudója a témának :smile53:
padam írta:
2020.12.19., szomb. 11:54
Ezért is jobb egy teljesen szimmetrikus rendszer mert ott a kialakítástól függően még kevésbé függ a rendszertől a kábel "hangja", nem véletlen hogy a "stúdiós" DAC-ok kimenete XLR.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”