Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
https://avxforum.hu/forum/viewtopic.php?f=100&t=199327
---
Felhívjuk minden kedves hirdető fórumtársunk figyelmét, hogy a fórumszabályzat adásvételi alfórumáról szóló fejezete kiegészült az 5.8.15-ös ponttal, amelynek értelmében a meghirdetett áruk előélete visszakövethetőségének érdekében szabályosan feladott eladási hirdetéseket ill. hirdetési topikokat 2024.04.20-ától kezdve nem törlünk, az ezirányú kéréseket a moderátorok nem teljesítik.
Továbbá a 4. fejezet kiegészült a támogató tag fogalmával, valamint az új, 4.9-4.11-es pontok által szabályozott fizetett szolgáltatás fogalom definíciójával.
A szabályzat verziószáma egyúttal 3.1-re változott. A fórumszabályzat változásáról mindenkit külön-külön is értesítettünk.

Zöld topik

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15231
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10386
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

MGMART írta:
2021.01.12., kedd 10:29
Arról mi a véleményetek, hogy az össz légszennyezettségnek és co kibocsátásnak csak igen kis hányadát adják a közutakon közlekedő belsőégésű járművek? A legnagyobb ilyen szennyezők állítólag a tengeri szállításra használt teherhajók. 15-16 ilyen hajó légszennyezése felér 1 milliárd ! személyautóéval. És ezekből több ezer korzózik a vizeken, aminek kétharmada Panamába van bejelentve ahol semmilyen szennyezéscsökkentő előírás nem vonatkozik rájuk.
Az 1 milliárd erősen túlzó érték. A közúti közlekedés a légszennyezés kb 10 %-áért tehető felelőssé, de ne feledjük, hogy a környezet szennyezése nem csak a levegő szennyezését jelenti, ide pl. tartozik a fény- és zajterhelés is. Továbbá az sem helyes hozzáállás, hogy csak a legerősebben szennyező problémákkal foglalkozunk, pláne hogy azokra van a legkisebb befolyásunk.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 741
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 489

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Arról mi a véleményetek, hogy az össz légszennyezettségnek és co kibocsátásnak csak igen kis hányadát adják a közutakon közlekedő belsőégésű járművek? A legnagyobb ilyen szennyezők állítólag a tengeri szállításra használt teherhajók. 15-16 ilyen hajó légszennyezése felér 1 milliárd ! személyautóéval. És ezekből több ezer korzózik a vizeken, aminek kétharmada Panamába van bejelentve ahol semmilyen szennyezéscsökkentő előírás nem vonatkozik rájuk.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15231
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10386
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Továbbra is félrevezetőnek gondolom, mikor technikai megoldások környezetszennyezését kizárólag a CO kibocsátásra korlátozzuk.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

akkor hasonló 2 szakmai cikkes ábra:
3.JPG
3.JPG (102.4 KiB) Megtekintve 871 alkalommal

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: stx »


Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Igazad van :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 597

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Szerintem!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15231
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10386
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Lemmy9.1 írta:
2021.01.07., csüt. 15:17
Mit szóltok ehhez az ökör elektromos bicikli támogatáshoz? Van egy szuperzöld közlekedési eszköz, és akkor támogatják, ha van rajta veszélyes hulladék? Micsoda marhaság.
Kicsit bővebben?

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 597

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Mit szóltok ehhez az ökör elektromos bicikli támogatáshoz?
Van egy szuperzöld közlekedési eszköz, és akkor támogatják, ha van rajta veszélyes hulladék?
Micsoda marhaság.
Szerintem!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15231
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10386
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2020.12.27., vas. 08:18
Így van. Ott prédikál a sok vízfejű, aztán beülnek a pár évente cserélt prémium v8 limuzinokba pár km távolságra... Ha jól tudom, a közúti közlekedés a világ légszennyezésenek valami 10%-ért felelős. Ennek is csak egy része a személyautók. Szóval ezen megy a hiszti. Miközben Kínából havonta rendeli a sok birka a telefon védő fóliát, és mindent hamar és idő előtt cserél. Ezek szerintem sokkal nagyobb gondok.
Igen, ez mind nagy baj. No de mindig csak a legnagyobb problémával kell foglalkozni? Elég fura lenne, nem? A csepeli olajszennyezéssel nem kellene foglalkoznunk, csak mert van nála nagyobb is?

Kína és a távolkelet gazdasági szerepe a gyorsan emelkedő gyártási költségek miatt csökkenni fog, egyre több gyártó helyezi vissza üzemeit Európába, Amerikába. Ez a folyamat már elkezdődött pár éve, a járvány gyorsít rajta. Szép és követendő elképzelés a lokális gyártás és fogyasztás, de ha az emberek 2 forint árelőnyért minden letojnak, sokáig szelik még a hatalmas teherszállítók a világ tengereit. A brutális szintre felpörgött nemzetközi fuvarozás a túlnépesedés mellett az egyik legdurvább oka a környezet elszennyezésének.

A közúti közlekedés a légszennyezés szempontjából erős szereplő, de a maga 10-15 %-os súlyával valóban nem a legsúlyosabb, ám a környezet nem csak levegőből áll. A közúthálózatnak, az üzemanyag ellátásnak, az autógyártásnak olyan romboló hatásai is vannak, amik elsőre eszünkbe sem jutnak, de alapvetően felelősek a környezet pusztulásáért.

Álszenteskedéssel bárkit, engem is lehet vádolni, hiszen nem teljesen nomád körülmények között élek és nem füvet legelek. De mégis miként jutna el a szava bárkihez is annak az aktivistának, aki nem ül repülőre, nem közlekedik autóval és nem használja az internetet? Ezek a vádak szerintem legalább annyira képmutatók és irreálisak, mint a politikusok viselkedése. Hajlok arra a lázadó álláspontra, hogy minden politikus alávaló gazember, de ez esetben mégis kik irányítsák a világot? Legyen anarchia, verjünk szét minden hivatalt és győzzön az erősebb kardforgató? Én benne vagyok, de kétlem, hogy a többség elfogadná.

Nem (csak) a rendszert kell megváltoztatni, hanem az emberek gondolkodását, hogy ne az vezéreljen minden döntésünket, hogyan járhatnánk anyagilag jobban. Ebben a topikban talán leírható, hogy léteznek felsőbb érdekek is.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 597

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Alex_Aston írta:
2020.12.27., vas. 11:21
Lemmy9.1 írta:
2020.12.27., vas. 11:13
Ha itthon veszed azt hol gyártják szerinted? gondolkodik.gif Szabolcsban?
Ha házhoz rendeled kínából, nem tesz meg sok kört a forgalmazók-kereskedők közt. Ez inkább pozitívum.
Eleve felesleges ilyet venni. Ez is egy felesleges szemét termelés.
A másik baj, hogy ott gyártják, nem itt, legalább a kontinensen.

Álszent nyugati banda, kiszervezi a gyártást Kínába, mert ott azért is olcsóbb, mert nem tartanak be elég sok környezetvédelmi normát. Aztán tőlük megvesszük, és itt papolunk a környezet védelméről grammokban mért kamu CO kibocsátásról. Képmutatás az egész.
Persze, egyetértek.
Szerintem!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4426
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2424

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Lemmy9.1 írta:
2020.12.27., vas. 11:13
Ha itthon veszed azt hol gyártják szerinted? gondolkodik.gif Szabolcsban?
Ha házhoz rendeled kínából, nem tesz meg sok kört a forgalmazók-kereskedők közt. Ez inkább pozitívum.
Eleve felesleges ilyet venni. Ez is egy felesleges szemét termelés.
A másik baj, hogy ott gyártják, nem itt, legalább a kontinensen.

Álszent nyugati banda, kiszervezi a gyártást Kínába, mert ott azért is olcsóbb, mert nem tartanak be elég sok környezetvédelmi normát. Aztán tőlük megvesszük, és itt papolunk a környezet védelméről grammokban mért kamu CO kibocsátásról. Képmutatás az egész.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2529
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2332
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Sajnos az egész környezetvédelmet egy képben össze lehet foglalni. Ez igaz az autózástól kezdve bármire. Sajnos az elért kényelmi szintből (életszínvonal?) nem akarunk engedni.

Változás.jpg
Változás.jpg (50.16 KiB) Megtekintve 834 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 597

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Ha itthon veszed azt hol gyártják szerinted? gondolkodik.gif Szabolcsban?
Ha házhoz rendeled kínából, nem tesz meg sok kört a forgalmazók-kereskedők közt. Ez inkább pozitívum.
Szerintem!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4426
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2424

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Vinkler írta:
2020.12.24., csüt. 09:30
Ok, én csak azt nem értem, hogy álszent módon miért csak az autókat kell a végletekig kurvultatni a majom emissziós előírásokkal, miközben a vonatok, hajók, stb ontják magukból a fekáliát. Aztán, majd, ha a sötétzöld napellenzős politikusok nem fognak tudni eljutni a-ból b-be, mert nem lesz mivel, akkor mehet a fejvakarás? Kíváncsian várom, hány politikus fog tömegközlekedni, meg kerékpározni a munkahelyére. Mint, amikor Caprio repülgetett a kontinensek között a környezetvédelemben tett munkáiért cserébe díjakat átvenni. Nah mindegy picit bele lovaltam magam a témába, de nem tudok érzelmek nélkül nyilatkozni. Egyre álszentebb és undorítóbb ez az egész. Picit olyan érzésem van, amikor a pap vizet prédikál, de bort iszik. Főleg, amikor egy-egy politikus miatt 8 kormányzati autó, 12 rendőrautó és 20 motoros megy végig azon az útvonalon, ahol elmehetne az az egyetlen A8-as is. ;peace;
Így van. Ott prédikál a sok vízfejű, aztán beülnek a pár évente cserélt prémium v8 limuzinokba pár km távolságra...
Ha jól tudom, a közúti közlekedés a világ légszennyezésenek valami 10%-ért felelős. Ennek is csak egy része a személyautók. Szóval ezen megy a hiszti. Miközben Kínából havonta rendeli a sok birka a telefon védő fóliát, és mindent hamar és idő előtt cserél. Ezek szerintem sokkal nagyobb gondok.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 597

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Nekünk is egy 15 éves Saunier Duval Isotwin f 24 van. Azt mondták sikerszéria, rendkívüli melegvízkomforttal, úgyhogy addig hajtsam, míg le nem pottyan az aljzatra. :D Csak sz@pni fogok ha lecserélem.
Szerintem!

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 589
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 364

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

avl2 írta:
2020.12.26., szomb. 16:39
mechazseni írta:
2020.12.26., szomb. 15:37
avl2 írta:
2020.12.26., szomb. 15:02

köszi !
persze, biztosan van ott höszigeteles, csak a vastagsagat nem tudom, siman lehet 10-15 cm is.

menjek fel - majd - es probaljak egy drotot, hosszu csavarhuzot atszurni ? vagy hogyan tudjam a vastagsagat - plane kivitelezes josagat, nincsenek-e rések, stb.
eleg alacsony satortetö ("kutyaólakkal") van felette, a höszigetelésen pedig deszkák, lecsavarozva (világítás nincs)
..inkább tavaszi munka persze, nyáron meg iszonyú szauna (en meg ugye nem melegkedvelö vagyok :-) ...bár azt is elviselem, ha száraz, vagy nem sok ruha kell rajtam), mert felette csak a sötetbordós zsindelytetö van
Nna...akkor fussunk neki mégegyszer. Azt már tudjuk, hogy a tető szögben meg van szigetelve. Valszeg 7,5x15 szarufák vannak es a kozökben van a hőszig ami be is van deszkázva. Dicséretes, akkor ez pipa! Ott még lehet pár kérdésem a rétegrenddel, de most ugorjunk. Engem az érdekel, hogy amikor felérsz a padlásra, tetőtérbe akkor mire lépsz rá?
amit leirtam, az az a resz, ahogy felérek a padlásra ( deszkakon lepkedek, de alattuk sarga szinű szigetelő gyapot - pontos vastagsaga ismeretlen nekem es az is, hogy esetleg elforgatva-atfedessel több vekonyabb retegben van-e; vagy hanyagul dobalva, hezagosan, vagy ezek között milyen)

a sátortetőn nincs hőszigeteles, az a padlaster fele deszka, kívül bitumenes zsindely, közte gondolom valami vízzáró réteg - ami már nem is mindenhol 100%-os sajnos - gondolom valami neylon vagy kattanypapír.

De igazabol en hatrébb lépnék: egyreszt mert nem vagyok -ilyenben pláne - gyakorlati szakember, masreszt mert nem ismerem a szükséges reszleteket (pl. ablakok W/m2K erteke, tömítések allapota, falon szigeteles vastagsaga, tetőteri hőszigeteles josaga,...)
Van-e - vagy ez a mai Mo.-on nincs - olyan megbizhato, profi, jo; aki felmér, es elmondja hol mit mennyire erdemes csinalni, milyen megtérülése lenne (mennyibe kerülne, mennyit javítana,...)
pl. Redőny nincs, szokásos tok szerintem nem fér el jól; ez hőt szigetelne ? ablakcsere ? Vagy csak szigetelőcsíkjuk ? tetőszigetelés(hő) ? ez mind eléggé jó, napelem ? ...

a jövő evtől elvileg 50%-os visszaterites mozgatott meg (tudnek-e belőle jól “modernizalni”), nem arrol van szo, hogy most ocska minden, mint lent írtam baromi kicsik a szamlaim (eves fűtés+áram 100e Ft alatt - persze ilyen szokással, de a duplaja sem lenne szerintem sok, annyi energiával meg mar nem is tudnek mit kezdeni :-)

kb 720kWh áram + 420m3 gaz (kb 30e + 60e Ft) 2 x 55 m2, sorhazi közepső lakás, 3 fő
...kívancsi lennek masok hasonlo számaira
Akkor sikerült jól elmenni egymás mellett....mindegyis, így már stimm. Az a sárga színű az valszeg egy üveg gyapot....Hmmm szigetelés az is, de inkább hagyjuk kategória. Helyette sokkal jobb szálas höszigek vannak, nem üveg gyapot hanem kőzetgyapot. Gyakorlatilag olyan sűrű szövésűek vannak amit csak akarsz,pénztárcád elbír. Van egy másik alternatíva is, mégpedig a cellulóz befújás. Jelentős javulást lehet velük elérni. Javaslom csináltass egy hőtérképet a házról, simán megmondják, megmutatják, hol a baj és még tanácsot is adnak az indulásra.
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

mechazseni írta:
2020.12.26., szomb. 15:37
avl2 írta:
2020.12.26., szomb. 15:02
mechazseni írta:
2020.12.26., szomb. 14:53
Először ki kellene deríteni, hogy tetőtérben van-e egyáltalán vmi hőszig. Utána lehet ez tovább javitani, továbbá tudni kellene az emeleti zárófödémet (plafon :D ).Előregyártott vmi, monolit, esetleg fogópárok ami lakótéri oldalról gipszkarton borítást v esetleg lambériát kapott?
A legfontosabb mondat: Mindig hideg oldalon szigetelünk! A meleg felfelé száll tehát a tető ilyen szempontból egy sarkalatos pont, tudom,tudom az ablakok is, de a tetőre már kb senki nem szokott nagy hangsúlyt fektetni.
köszi !
persze, biztosan van ott höszigeteles, csak a vastagsagat nem tudom, siman lehet 10-15 cm is.

menjek fel - majd - es probaljak egy drotot, hosszu csavarhuzot atszurni ? vagy hogyan tudjam a vastagsagat - plane kivitelezes josagat, nincsenek-e rések, stb.
eleg alacsony satortetö ("kutyaólakkal") van felette, a höszigetelésen pedig deszkák, lecsavarozva (világítás nincs)
..inkább tavaszi munka persze, nyáron meg iszonyú szauna (en meg ugye nem melegkedvelö vagyok :-) ...bár azt is elviselem, ha száraz, vagy nem sok ruha kell rajtam), mert felette csak a sötetbordós zsindelytetö van
Nna...akkor fussunk neki mégegyszer. Azt már tudjuk, hogy a tető szögben meg van szigetelve. Valszeg 7,5x15 szarufák vannak es a kozökben van a hőszig ami be is van deszkázva. Dicséretes, akkor ez pipa! Ott még lehet pár kérdésem a rétegrenddel, de most ugorjunk. Engem az érdekel, hogy amikor felérsz a padlásra, tetőtérbe akkor mire lépsz rá?
amit leirtam, az az a resz, ahogy felérek a padlásra ( deszkakon lepkedek, de alattuk sarga szinű szigetelő gyapot - pontos vastagsaga ismeretlen nekem es az is, hogy esetleg elforgatva-atfedessel több vekonyabb retegben van-e; vagy hanyagul dobalva, hezagosan, vagy ezek között milyen)

a sátortetőn nincs hőszigeteles, az a padlaster fele deszka, kívül bitumenes zsindely, közte gondolom valami vízzáró réteg - ami már nem is mindenhol 100%-os sajnos - gondolom valami neylon vagy kattanypapír.

De igazabol en hatrébb lépnék: egyreszt mert nem vagyok -ilyenben pláne - gyakorlati szakember, masreszt mert nem ismerem a szükséges reszleteket (pl. ablakok W/m2K erteke, tömítések allapota, falon szigeteles vastagsaga, tetőteri hőszigeteles josaga,...)
Van-e - vagy ez a mai Mo.-on nincs - olyan megbizhato, profi, jo; aki felmér, es elmondja hol mit mennyire erdemes csinalni, milyen megtérülése lenne (mennyibe kerülne, mennyit javítana,...)
pl. Redőny nincs, szokásos tok szerintem nem fér el jól; ez hőt szigetelne ? ablakcsere ? Vagy csak szigetelőcsíkjuk ? tetőszigetelés(hő) ? ez mind eléggé jó, napelem ? ...

a jövő evtől elvileg 50%-os visszaterites mozgatott meg (tudnek-e belőle jól “modernizalni”), nem arrol van szo, hogy most ocska minden, mint lent írtam baromi kicsik a szamlaim (eves fűtés+áram 100e Ft alatt - persze ilyen szokással, de a duplaja sem lenne szerintem sok, annyi energiával meg mar nem is tudnek mit kezdeni :-)

kb 720kWh áram + 420m3 gaz (kb 30e + 60e Ft) 2 x 55 m2, sorhazi közepső lakás, 3 fő
...kívancsi lennek masok hasonlo számaira

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15231
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10386
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2020.12.26., szomb. 14:13
...szóval nomád / puritán / elképzelhetetlenül furcsa / "korunk vívmányairol lemondó" / "élhetetlen" stb. stílus ...én kérek elnézést az idegborzoló dolgok miatt
Itt semmiképpen ne kérj elnézést, maximum a családodtól! :napsut:

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 589
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 364

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

avl2 írta:
2020.12.26., szomb. 15:02
mechazseni írta:
2020.12.26., szomb. 14:53
Először ki kellene deríteni, hogy tetőtérben van-e egyáltalán vmi hőszig. Utána lehet ez tovább javitani, továbbá tudni kellene az emeleti zárófödémet (plafon :D ).Előregyártott vmi, monolit, esetleg fogópárok ami lakótéri oldalról gipszkarton borítást v esetleg lambériát kapott?
A legfontosabb mondat: Mindig hideg oldalon szigetelünk! A meleg felfelé száll tehát a tető ilyen szempontból egy sarkalatos pont, tudom,tudom az ablakok is, de a tetőre már kb senki nem szokott nagy hangsúlyt fektetni.
köszi !
persze, biztosan van ott höszigeteles, csak a vastagsagat nem tudom, siman lehet 10-15 cm is.

menjek fel - majd - es probaljak egy drotot, hosszu csavarhuzot atszurni ? vagy hogyan tudjam a vastagsagat - plane kivitelezes josagat, nincsenek-e rések, stb.
eleg alacsony satortetö ("kutyaólakkal") van felette, a höszigetelésen pedig deszkák, lecsavarozva (világítás nincs)
..inkább tavaszi munka persze, nyáron meg iszonyú szauna (en meg ugye nem melegkedvelö vagyok :-) ...bár azt is elviselem, ha száraz, vagy nem sok ruha kell rajtam), mert felette csak a sötetbordós zsindelytetö van
Nna...akkor fussunk neki mégegyszer. Azt már tudjuk, hogy a tető szögben meg van szigetelve. Valszeg 7,5x15 szarufák vannak es a kozökben van a hőszig ami be is van deszkázva. Dicséretes, akkor ez pipa! Ott még lehet pár kérdésem a rétegrenddel, de most ugorjunk. Engem az érdekel, hogy amikor felérsz a padlásra, tetőtérbe akkor mire lépsz rá?
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

mechazseni írta:
2020.12.26., szomb. 14:53
Először ki kellene deríteni, hogy tetőtérben van-e egyáltalán vmi hőszig. Utána lehet ez tovább javitani, továbbá tudni kellene az emeleti zárófödémet (plafon :D ).Előregyártott vmi, monolit, esetleg fogópárok ami lakótéri oldalról gipszkarton borítást v esetleg lambériát kapott?
A legfontosabb mondat: Mindig hideg oldalon szigetelünk! A meleg felfelé száll tehát a tető ilyen szempontból egy sarkalatos pont, tudom,tudom az ablakok is, de a tetőre már kb senki nem szokott nagy hangsúlyt fektetni.
köszi !
persze, biztosan van ott höszigeteles, csak a vastagsagat nem tudom, siman lehet 10-15 cm is.

menjek fel - majd - es probaljak egy drotot, hosszu csavarhuzot atszurni ? vagy hogyan tudjam a vastagsagat - plane kivitelezes josagat, nincsenek-e rések, stb.
eleg alacsony satortetö ("kutyaólakkal") van felette, a höszigetelésen pedig deszkák, lecsavarozva (világítás nincs)
..inkább tavaszi munka persze, nyáron meg iszonyú szauna (en meg ugye nem melegkedvelö vagyok :-) ...bár azt is elviselem, ha száraz, vagy nem sok ruha kell rajtam), mert felette csak a sötetbordós zsindelytetö van

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 589
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 364

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

Először ki kellene deríteni, hogy tetőtérben van-e egyáltalán vmi hőszig. Utána lehet ez tovább javitani, továbbá tudni kellene az emeleti zárófödémet (plafon :D ).Előregyártott vmi, monolit, esetleg fogópárok ami lakótéri oldalról gipszkarton borítást v esetleg lambériát kapott?
A legfontosabb mondat: Mindig hideg oldalon szigetelünk! A meleg felfelé száll tehát a tető ilyen szempontból egy sarkalatos pont, tudom,tudom az ablakok is, de a tetőre már kb senki nem szokott nagy hangsúlyt fektetni.
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: avl2 »

köszönöm a sok együttgondolkodást !
violin írta:
2020.12.26., szomb. 12:39
Ebben az esetben szerintem a szigetelésen lenne mit fejleszteni.... gondolkodik.gif ...
Nálunk még a legdurvább hidegben sem csökken az éjszaka alatt (23:00-tól 6:30-ig) 1,5-fokot a hőmérséklet. Nappal 22 fok van, éjszakára meg 20,5 fok van beállítva... a termosztát 0,2 fokot képes érzékelni. Éjszaka még sosem kapcsolt be a fűtés...
Sima Kádár-kocka... B30-as falazat+10cm grafitos EPS....
Tctronic írta:
2020.12.26., szomb. 12:48
Ez azért nem ilyen egyszerű. Mi pl. dombtetőn lakunk télen nyáron fúj a szél. Nyáron főleg déli, télen főleg északi. A szél terhelés nagyon nagy befolyásoló tényező lehet.
nalunk az estetöl reggelig hosszabb: mar 20:30 tajan kezdödik
"faluszéle", Pilisböl fújó szél, sorházi nem szélsö lakás - egyetértek, hogy a(z idöjárási, fekvési,...) körülmények erösen befolyásolnak
violin írta:
2020.12.26., szomb. 12:55
...vázkerámia nem éppen a nagy hőtehetetlenségéről híres...
ez nekem sajnos nem érthetö. szerintem köztes, nem teherhordó falak meg inkább könnyüszerkezetesek, szerintem kicsi a hötehetetlensegünk, kicsi a hökapacitasunk
mechazseni írta:
2020.12.26., szomb. 13:21
Nálunk a kazán: nappal 19, éjszaka 17-re van beállítva...Amire gyanakszom az a tetőszig. lesz a ludas nálad, nem létezik, hogy 10cm-s szigetelés a falon ilyen veszteséget produkál. Hány fokra van a te kazánod parancsolva? 14-16fok?
...nna, a 19 es 17 alig több, mint en erzesre írtam.
hogyan lehetne kideríteni, hogy a tetöszigeteles milyen minöségü ? van ott valami sárga gyapot, de felette deszkazat, nem tudom milyen vastag a tetöszigetelés (ha összel felmegyek - laktérböl kis padlásnyíláson át, akkor jelentös höfokkülönbseget erzekelek). Esetleg érdemes lenne arra egy ujabb reteget tenni, vagy a deszkazatot leszedni es az alá továbbit ?
fapaci írta:
2020.12.26., szomb. 13:31
A kazán hatásfoka csak egy tényező a képletben, én legalább ennyire fontosnak gondolom a szabályzási folyamatot...
a fenti hany fokra van allitva es erre: nem élek én ilyen funkciókkal, "úri huncutságokkal", kényelemmel, magam, kézzel állítom (itthonról dolgozom, alig megyek valahova). Azaz: a termosztát szerint bekapcsolna, de nem hagyom ezt, az egesz kazánt áramtalanítom, és mikor úgy gondolom, hogy fütsön, akkor bekapcsolom. Ha a - jellemzöen alacsonyra állított - elöremenö hömersekletszintet eléri és keringetésre kapcsol az égést levéve, akkor pedig hamarosan megint a teljes kazant aramtalanitom/kikapcsolom (azaz sok "maradékhöt nem hagyok benne, de kikapcsolom mert szerintem a keringetö szivattyú sok áramot fogyaszt).
...szóval nomád / puritán / elképzelhetetlenül furcsa / "korunk vívmányairol lemondó" / "élhetetlen" stb. stílus
...én kérek elnézést az idegborzoló dolgok miatt

ZolaBA írta:
2020.12.26., szomb. 13:26
Szeretsz számolni, hát számolj :D
A 15 éves ablak mondjuk Ug = 2,8 W/m2K (esetleg 3,6) - ugyanez csak az üvegeket kicserélve újra lehetne 1,1 W/m2K - azaz pl. januárban 0,7 átlaghőmérsékletnél 10m2 üvegfelületen = 1,7Ug x 18 fok x 10m2 = kb. 300 Watt fogyasztás különbségnek felel meg. Ami nem is olyan kevés...
köszi, ezt még rágnom kell, illetve: ki tudná megmondani, hogy a meglevö ablak a meglevö állapotában (tömítések szerintem már messze nem a legjobbak) mit tud és mennyibe fájna hogyan tuningolni ? ilyesmiben megbízható gyakorlati szaki lenne érdekes (aki ranezesre ismeri a típust, stb.)

nincsenek erre - több napja ilyesmi volt az induló hsz.-om - megbízható szakemberek, akik értékek, adatok alapján javaslatokat tesznek ?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15231
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10386
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2020.12.26., szomb. 11:55
egyrészt igazad van, másrèszt sok (de nem mindenütt)helyen, nálam is: a kazán lakóteret fűt (nalunk, de masutt is lattam ezt: a fürdőszobaban van) igy a sajat hőleadasa nem veszteség, harmadreszt (ez a leggyengebb pontom itt -:) az altalad felsorolt nehezebben mért, beazonosított - szerintem
Maga a meleg füstgázt szállító kémény is tud hőcserélőként működni, ha a tervezésnél észnél volt a gépész, de már nem tudom, miért is beszélünk erről. :rolleyes:

A kazán hatásfoka csak egy tényező a képletben, én legalább ennyire fontosnak gondolom a szabályzási folyamatot. Pl. nagyon nem mindegy, hol van hőérzékelő a lakótérben és miként van programozva a fűtés. Nálam szinte minden nap másként zajlik, ezért a naptárral a kezemben átprogramozom a fűtést hetente. Éjszaka és amikor távol vagyok, 19 fokos hőtartás állítok be, amúgy 21-22 fokot. Ha több napra elutazom, kikapcsolom a fűtést, de a járvány miatt ez mostanában nem játszik.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1668
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

avl2 írta:
2020.12.26., szomb. 09:38
pl: kb. 15 eves 2 retegű uvegezesű müa.keretes ablakot erdemesebb (...) kicserelni ? vagy napelem es aram felé tolni fűtést, HMV-et ?? vagy mi ???
Szeretsz számolni, hát számolj :D
A 15 éves ablak mondjuk Ug = 2,8 W/m2K (esetleg 3,6) - ugyanez csak az üvegeket kicserélve újra lehetne 1,1 W/m2K - azaz pl. januárban 0,7 átlaghőmérsékletnél 10m2 üvegfelületen = 1,7Ug x 18 fok x 10m2 = kb. 300 Watt fogyasztás különbségnek felel meg. Ami nem is olyan kevés...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”