Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2021.01.08., pén. 11:06
zoli73 írta:
2021.01.08., pén. 11:03
Alex_Aston írta:
2021.01.08., pén. 10:59


Lehet, ami neked a kifogástalan, az nekem a silány :D ;)
Na, én ezt most itt befejeztem, nem egy malomban őrölünk...
Ezt csak poénnak szántam.
Megnézem majd otthon, nekem melyik kiadás van meg (bár emlékeim szerint a "gyári" Mute Records féle), kíváncsi vagyok, hogy a tied miben különbözik, vagy milyen a rosszabbik.
valamit Te félreértesz lemezkiadás címén!
A Mute Records a felvételeket készíti, nem a lemezt! A "Mute Records" felirat minden DM lemezen szerepel, függetlenűl attól, hogy hol, melyik országban nyomták, és adták ki a lemezt.
Mivel nekem Lp-n van meg két példányban, így ezekről tudok nyilatkozni. A silány minőségű Jugoton(Jugoszláv) nyomás, a kifogástalan minőségű, Hansa(Német) kiadás. Mute Records felirat mindkettőn szerepel értelem szerűen.
Igaz, ezt már korábban is leírtam neked, de ezek szerint nem maradt meg...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Tiamat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 13:53
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tiamat »

https://streamaudio.hu/bluesound-node-2 ... qsQAvD_BwE

Ez van kb. ami a keretednek megfelel, ha nem jó akkor zsebbenyúlósabb lesz a mutatvány.

Alex_Aston írta:
2021.01.08., pén. 11:29
Olyan nincs, ami erősítő nélküli, seggén egy RCA, amit bedugok az erősítőbe, és a végeredmény hangban nagyjából megfelel egy nem alap, de nem is csúcs DC lejátszó hangjának?
Mindezt mondjuk max 1-200e Ft-ért? Ha nincs, nincs, az sem gond, nem a lehetetlent akarom. Nem kell semmi extra funkció, csak az "alap", hogy lejátsszon, és tudjam kezelni tablet/telefonról.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.01.08., pén. 11:11
Alex_Aston írta:
2021.01.08., pén. 10:43
Igen, ezért is kérdeztem később a korábban talán elhamarkodott kijelentésre reagálva, hogy mi az a forrás, ami jó minőségű, és mi az az eszköz, amivel jó minőségben is meg lehet hallgatni, különösebb hókuszpókusz nélkül.
Én egy ilyen megoldás irányában szívesen elindulnék, mert vannak számok, amik tetszenek, de egy egész albumot nem vennék meg miatta CD-n.

Itt a következő kérdés is egyben, ami lehet nevetséges persze, mert egyértelmű mások számára a válasz. Gondolom, lehet az ilyen csatornákon saját lejátszási listát is csinákni, ugye?
Három kérdés, és ha mindenképp rövid választ akarsz, akkor mindegyikre egy szóban: Tidal, Lumin M1, igen :D :D

Hosszabban:

1. ár - minőség - választék - felhasználó-barátiság négyesben a legjobb kompromisszum szerintem a Tidal HiFi előfizetés. Havi 2990 forint, de ha "családot" képezel másokkal, akkor akár havi 800 Ft-ból is megúszhatod.
Ha a minőség oltárán feláldozod a választékot, felhasználó-barátiságot, és még hajlandó vagy egy kicsit többet is fizetni, akkor szerintem egyértelműen a HRA. Én mindkettőre előfizettem, így van bagy választék mellett nagyjából CD-minőség és kisebb választék mellett az elérhető streaming-csúcsminőség is. Lejátszóként Audirvana-t használok Mac-en, a lejátszóláncom főbb elemei az aláírásom első sorában vannak.

2. A lejátszó kérdése elég komolytalan, ezért a válasz is kissé az, de nem alaptalan: a Lumin M1-ben minden megvan, amit szeretnél, hardver a streamer-lejátszótól az erősítőig (már csak hangfalat kell válassz hozzá), eléggé "decens" minőségben, és semmi hókuszpókusz. Ha ezt így összeadod, akkor rájössz, hogy ez egy nagyon jó választás tudna lenni az igényeidhez. Anyagilag sokkal jobb, mint az LP-lejátszó + phono előerősítő + erősítő + kellékek + a hozzá megvett lemezek mai árának összege, amiben szintén gondolkodsz ugye.

3. ezen nincs mit ragozni, igen.
Na, köszi, valaki megértette végre a kérdéseimet. :smile53:

Erősítő nem kell, ha már most vettem a PM16-ot, csak használom egy jó darabig :D

Ahogy néztem, a Tidal Hifi már azért már legalább "CD minőséget" ad.

Lumin M1 picit dárgának tűnik nekem. Olyan nincs, ami erősítő nélküli, seggén egy RCA, amit bedugok az erősítőbe, és a végeredmény hangban nagyjából megfelel egy nem alap, de nem is csúcs DC lejátszó hangjának?
Mindezt mondjuk max 1-200e Ft-ért? Ha nincs, nincs, az sem gond, nem a lehetetlent akarom. Nem kell semmi extra funkció, csak az "alap", hogy lejátsszon, és tudjam kezelni tablet/telefonról.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.01.08., pén. 10:43
Igen, ezért is kérdeztem később a korábban talán elhamarkodott kijelentésre reagálva, hogy mi az a forrás, ami jó minőségű, és mi az az eszköz, amivel jó minőségben is meg lehet hallgatni, különösebb hókuszpókusz nélkül.
Én egy ilyen megoldás irányában szívesen elindulnék, mert vannak számok, amik tetszenek, de egy egész albumot nem vennék meg miatta CD-n.

Itt a következő kérdés is egyben, ami lehet nevetséges persze, mert egyértelmű mások számára a válasz. Gondolom, lehet az ilyen csatornákon saját lejátszási listát is csinákni, ugye?
Három kérdés, és ha mindenképp rövid választ akarsz, akkor mindegyikre egy szóban: Tidal, Lumin M1, igen :D :D

Hosszabban:

1. ár - minőség - választék - felhasználó-barátiság négyesben a legjobb kompromisszum szerintem a Tidal HiFi előfizetés. Havi 2990 forint, de ha "családot" képezel másokkal, akkor akár havi 800 Ft-ból is megúszhatod.
Ha a minőség oltárán feláldozod a választékot, felhasználó-barátiságot, és még hajlandó vagy egy kicsit többet is fizetni, akkor szerintem egyértelműen a HRA. Én mindkettőre előfizettem, így van bagy választék mellett nagyjából CD-minőség és kisebb választék mellett az elérhető streaming-csúcsminőség is. Lejátszóként Audirvana-t használok Mac-en, a lejátszóláncom főbb elemei az aláírásom első sorában vannak.

2. A lejátszó kérdése elég komolytalan, ezért a válasz is kissé az, de nem alaptalan: a Lumin M1-ben minden megvan, amit szeretnél, hardver a streamer-lejátszótól az erősítőig (már csak hangfalat kell válassz hozzá), eléggé "decens" minőségben, és semmi hókuszpókusz. Ha ezt így összeadod, akkor rájössz, hogy ez egy nagyon jó választás tudna lenni az igényeidhez. Anyagilag sokkal jobb, mint az LP-lejátszó + phono előerősítő + erősítő + kellékek + a hozzá megvett lemezek mai árának összege, amiben szintén gondolkodsz ugye.

3. ezen nincs mit ragozni, igen - bár ez a lejátszó szoftvertől is függ. Ne tévesszük össze a Tidal-t mint streaming szolgáltatást a Tidal-lel mint kliens applikáció. Az egyik a szerver, a másik a kliens. A Tidal ad kliens applikációt a lejátszáshoz, de a szerver-API-ját lehet licenszelni, ezért több - akár PC-s akár hálózati lejátszókba épített - 3rd party (nem a Tidal által készített) kliens applikáció is van, ami tudja használni. Én ezek közül a nagy rendszereben az Audirvanát, a kis hálószobai "rendszeremben" a BluOS-t használom. Az egyéni lejátszási listák létrehozásának lehetősége általában ezektől a kliens applikációktól is függ. Én személy szerint az egyéni lejátszási listákkal nem bajlódok, ugyanis szeretek meghallgatni egy-egy albumot teljes egészében. Így csak a "kedvencek" funkciót használom, azt is csak albumokra (lehetne még előadóra és zeneszámra is).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

juliush írta:
2021.01.08., pén. 10:34
...korrekt streaming eszközökön például az Universal Classics vagy épp az ECM kiadványai, hogy csak párat említsek, a CD verzióval megegyező minőségben játszhatók le ...
mit kell érteni korrekt eszköz alatt ?
pl. hasonloan egyeb hifi eszközökhöz (különböző igényszintek, szubjektivitás, esetleg ezo) vagy számítástechnikailag korrekt (mert külső DAC) ?

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2021.01.08., pén. 11:03
Alex_Aston írta:
2021.01.08., pén. 10:59
zoli73 írta:
2021.01.08., pén. 10:57

Ahogy korábban már írtam, a cd lemezek hangminőségében is jelentős különbségek vannak, ez az általad birtokolt album a jó példa erre, ez egy gyenge minőségű kiadás. Azt is írtam kerábban neked, hogy nekem 2 példányban van meg az ominózus album, ez egyik elég silány, a másik viszont kifogástalan.
Lehet, ami neked a kifogástalan, az nekem a silány :D ;)
Na, én ezt most itt befejeztem, nem egy malomban őrölünk...
Ezt csak poénnak szántam.
Megnézem majd otthon, nekem melyik kiadás van meg (bár emlékeim szerint a "gyári" Mute Records féle), kíváncsi vagyok, hogy a tied miben különbözik, vagy milyen a rosszabbik.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tiamat írta:
2021.01.08., pén. 10:49
Érdekes, hogy olyanok szólják le a Tidal-t, akik nem használják...
A többiek miért szólnák le? :D Nekem is megvan a határozott negatív véleményem a perui állattartás ellentmondásairól, hiszen soha nem jártam ott. Ha megnézném a saját szememmel, biztosan árnyaltabb lenne a kép, talán még a véleményem is megváltozna. De sokkal kényelmesebb a távolból nyilatkozni mindenről is.

Tegnap Lars Danielsson albumokat hallgattam. Van a gépemen mentve belőle néhány, némelyiket nagyon szeretem, de ha már van TIDAL előfizetésem, rákerestem ott is. Találtam is vagy tucatnyi, számomra ismeretlen albumot Larstól, de persze az ajánlásban megjelentek azok a felvételek is, amiken közreműködőként szerepelt. Néhány óra elteltével már olyan muzsikákat hallgattam nagy élvezettel, amik létezéséről, meg az alkotók többségéről soha nem is hallottam. Ilyen esetre is van példa a lapos Földön.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2021.01.08., pén. 10:59
zoli73 írta:
2021.01.08., pén. 10:57

Ahogy korábban már írtam, a cd lemezek hangminőségében is jelentős különbségek vannak, ez az általad birtokolt album a jó példa erre, ez egy gyenge minőségű kiadás. Azt is írtam kerábban neked, hogy nekem 2 példányban van meg az ominózus album, ez egyik elég silány, a másik viszont kifogástalan.
Lehet, ami neked a kifogástalan, az nekem a silány :D ;)
Na, én ezt most itt befejeztem, nem egy malomban őrölünk...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2021.01.08., pén. 10:57

Ahogy korábban már írtam, a cd lemezek hangminőségében is jelentős különbségek vannak, ez az általad birtokolt album a jó példa erre, ez egy gyenge minőségű kiadás. Azt is írtam kerábban neked, hogy nekem 2 példányban van meg az ominózus album, ez egyik elég silány, a másik viszont kifogástalan.
Lehet, ami neked a kifogástalan, az nekem a silány :D ;)
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2021.01.08., pén. 10:45
zoli73 írta:
2021.01.08., pén. 10:32

A Music For The Masses(1987), és a régebbi albumokat, szerintem azért hallod kevésbé dinamikusnak, mert ezek még a "Ludness war" begyűrűzése előtt készültek. Nem ezek a dinamikátlanok, hanem a későbbiek a túldimenzionáltak. Nekem is megvan mind. ;)
Pedig én úgy hallom, hogy akár a közvetlen előtte lévő Black Celebration teljesen rendben van.
Ahogy korábban már írtam, a cd lemezek hangminőségében is jelentős különbségek vannak, ez az általad birtokolt album a jó példa erre, ez egy gyenge minőségű kiadás. Azt is írtam kerábban neked, hogy nekem 2 példányban van meg az ominózus album, ez egyik elég silány, a másik viszont kifogástalan.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2021.01.08., pén. 10:51
Viszont írtam/kérdeztem, hogy mi a jó megoldás?
Ha keresel egy másik hobbit, ahol kevesebb kétség merül fel benned.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Tiamat írta:
2021.01.08., pén. 10:49
Érdekes, hogy olyanok szólják le a Tidal-t, akik nem használják (Alex, cables stb.), tehát tapasztalatuk is idegen rendszereken meghallgatva alakult ki. Gondolom tisztában vannak a stremerek és az összehasonlított cd lejátszók minőségével, és nem ezen különbségekből fakadhat a hallott eltérés.
Leírtam egy tapasztalatot, ami nyilván nem teljes körű.

Viszont írtam/kérdeztem, hogy mi a jó megoldás?

Nem tudom, mi a nem világos ezen...? gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Ezt az előbb találtam. Itt már látható talán, hogy mik a különbségek:

https://mobilzene.hu/a-legjobb-zenei-st ... lgaltatas/

A 320kbps AAC és 1411kbps FLAC között ugye elég nagy a különbség. Akkor ez is lehet magyarázat.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Tiamat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 13:53
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tiamat »

Érdekes, hogy olyanok szólják le a Tidal-t, akik nem használják (Alex, cables stb.), tehát tapasztalatuk is idegen rendszereken meghallgatva alakult ki. Gondolom tisztában vannak a stremerek és az összehasonlított cd lejátszók minőségével, és nem ezen különbségekből fakadhat a hallott eltérés.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

cables írta:
2021.01.08., pén. 10:31
Amit én személy szerint a legfélelmetesebbnek tartok a PC alapú zene elterjedésében az az, hogy az eddig lemezeket hallgató nagyon komoly igényű topiktársak is ráállva a PC hangra megszokják azt. Nagyon konkrét példa: A héten voltam tesztelni egy topiktársnál akinél nem jártam kb. egy éve. Akkor CDről olyan hang volt nála, hogy tátott szájjal hallgattam. Most, amikor megszólalt az első szám mondtam neki, hogy Ez fátyolosan szól, nem fogjuk hallani a különbségeket. Végül is hallottuk azért, de a végén azt mondta: Azért hallgattuk így, mert ha így is jó, akkor lemezzel még nagyobb lesz a különbség. Aztán azt is mondta, hogy ő megszokta a Tidal kényelmét és általában azt hallgatja. Ő, aki tápgerátort használ, több Entreq-et és milló más tuningot. Szóval tudja, hogy nem az igazi, de a kényelem...
Az ilyen hozzászólás akkor lenne igazán hasznos és informatív, ha nem azzal próbálnánk "kontextusba helyezni", hogy "Ő, aki tápgerátort használ, több Entreq-et és milló más tuningot. Szóval tudja, hogy nem az igazi...", hanem a konkrét berendezések (mármint a CD-játékos és a "PC hang" forrása) megnevezésével!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2021.01.08., pén. 10:32

A Music For The Masses(1987), és a régebbi albumokat, szerintem azért hallod kevésbé dinamikusnak, mert ezek még a "Ludness war" begyűrűzése előtt készültek. Nem ezek a dinamikátlanok, hanem a későbbiek a túldimenzionáltak. Nekem is megvan mind. ;)
Pedig én úgy hallom, hogy akár a közvetlen előtte lévő Black Celebration teljesen rendben van.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.01.08., pén. 10:22
Huhh, bakker, amíg begépeltem az előző hozzászólásomat, mennyi új hozzászólás érkezett. Ez igen. Megbolygatta a téma a kedélyeket :) És előttem már mindent leírtak (főleg Dorian, aki 5 tőmondatban mondta el ugyanazt, amit én 25 bővitettben :) )
Erre válaszolok, hogy ne legyen túl sok szöveg az oldalon :D

Igen, ezért is kérdeztem később a korábban talán elhamarkodott kijelentésre reagálva, hogy mi az a forrás, ami jó minőségű, és mi az az eszköz, amivel jó minőségben is meg lehet hallgatni, különösebb hókuszpókusz nélkül.
Én egy ilyen megoldás irányában szívesen elindulnék, mert vannak számok, amik tetszenek, de egy egész albumot nem vennék meg miatta CD-n.

Itt a következő kérdés is egyben, ami lehet nevetséges persze, mert egyértelmű mások számára a válasz. Gondolom, lehet az ilyen csatornákon saját lejátszási listát is csinákni, ugye?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2021.01.08., pén. 10:31
Amit én személy szerint a legfélelmetesebbnek tartok a PC alapú zene elterjedésében az az, hogy az eddig lemezeket hallgató nagyon komoly igényű topiktársak is ráállva a PC hangra megszokják azt. Nagyon konkrét példa: A héten voltam tesztelni egy topiktársnál akinél nem jártam kb. egy éve. Akkor CDről olyan hang volt nála, hogy tátott szájjal hallgattam. Most, amikor megszólalt az első szám mondtam neki, hogy Ez fátyolosan szól, nem fogjuk hallani a különbségeket. Végül is hallottuk azért, de a végén azt mondta: Azért hallgattuk így, mert ha így is jó, akkor lemezzel még nagyobb lesz a különbség. Aztán azt is mondta, hogy ő megszokta a Tidal kényelmét és általában azt hallgatja. Ő, aki tápgerátort használ, több Entreq-et és milló más tuningot. Szóval tudja, hogy nem az igazi, de a kényelem...
Én még mindig azt mondom, hogy ha a két lejátszólánc egyenrangú, akkor már egyéni ízlés, hangulat, és sokszor műfaj kérdése is, hogy melyik "jobb". Ezt kellene valahogy elfogadni, és nem mindenképp bebeszélni valakinek, hogy most ez "fátyolosan szól".
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »

zoli73 írta:
2021.01.08., pén. 10:32
A Music For The Masses(1987), és a régebbi albumokat, szerintem azért hallod kevésbé dinamikusnak, mert ezek még a "Ludness war" begyűrűzése előtt készültek. Nem ezek a dinamikátlanok, hanem a későbbiek a túldimenzionáltak. Nekem is megvan mind. ;)
???
Pont, hogy a loudness war-ral érintett albumok a dinamikátlanabbak. Hiszen ha felhangosítják a halk részeket, akkor csökken a dinamika.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: marconi »

sutemenyx írta:
2021.01.08., pén. 09:02
Tévedés. Kinyerhető belőle CD minőség, csak sokkal nehezebben, mint egy CD-játszóval. Ugye CD jatszobol letezik 1982-2020-ig sokféle lehetőség. Hálozati lejatszobol mondjuk 2010-2020-ig. Na lehet tippelgetni hol a problema. :D
Na de itt például biztos nem a korai hálózati lejátszók lesznek a legjobbak/vagy legjobb lehetőségek mint a cd-nél... :)
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Milyen az a "PC-hang"? Ugyanolyan, mint a "streaming-hang"? Esetleg a "digitális" (mint a CD)?
Olyasmiről kellene nyilatkozz, amihez értesz.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Alex_Aston írta:
2021.01.08., pén. 10:03
Ezt nem is vitattam, a technológia adott.
Ezért kérdeztem, hogy melyik előfizetés az, ami kiváló minőséget ad, és mely egyszerű eszközzel (eszközökkel) lehet ezt már egy tisztességes CD minőségben lejátszani, egyszerűen.
azaz egy "doboz", nem 3-4 5 eszköz összekötve, amit berakok mondjuk a CD alá (tudom eretnekség :D ), és WIFI-n eléri a netet a szobában, aztán csak telefonon, vagy tableten rábökök a listában egy kiválasztott zenére, és máris szól szépen, mintha csak egy CD-t raktam volna be. És ne érjen meglepetés, hogy jaj, ez most nem jól van felrakva, keresgéljek egy másik felvételt, vagy ilyesmi.

Remélem érthető, hogy mire gondolok.
Ha ez én érdeklődési területemet tekintjük, ami leginkább klasszikus zene és jazz, a tapasztalatom az, hogy a TIDAL katalógusa ezekben a műfajokban elég korrekt, az általam birtokolt CD-k hangminőségével összevethető verziókat tartalmaz. Természetesen dőreség lenne abszolút tökéletességet várni minden egyes kiadvány esetén, de legalább annyira jó a találati arány, ha nem jobb, mint mondjuk a mostanában egyre inkább elterjedő, szerzői jogok lejárta miatt public domain-ná vált felvételek fű-fa által kiadott CD-k minőségével kapcsolatban.
A TIDAL önmagában nem rippel, a kiadókkal kötött licencszerződései alapján a kiadók látják el a digitális anyagokkal, sokszor különböző és jó eséllyel az általunk birtokolt CD-től eltérő remix/remaster verzióban (gyakran több változatban is), így amennyiben minőségbeli kívánnivalókat tapasztalunk, elsősorban az ő üzletpolitikájukat hibáztathatjuk. De mint mondtam, korrekt streaming eszközökön például az Universal Classics vagy épp az ECM kiadványai, hogy csak párat említsek, a CD verzióval megegyező minőségben játszhatók le itthon ugyanazon a DAC-on keresztül hallgatva a streamerem, vagy a CD-játszóm digitális kimenetét.
Disclaimer: Jómagam a TIDAL-t a Roon-ba integrálva hallgatom, a NAS-on futó Roon Core által RAAT protokollba csomagolva jut el a streamerbe, így a saját élményeimet ezzel a felállással szereztem, csak erről a konfigurációról tudok érdemben nyilatkozni.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2021.01.08., pén. 10:07
bitrograde írta:
2021.01.08., pén. 09:43
Ha már DM, akkor érdemes megjegyezni, hogy a minőségi eltérések az ő albumaik esetén igencsak jelentősek kiadásonként, s ez akár egyetlen album különböző verzióira is áll, hogy az újrakeveréseket ne is emlegessük. Az Ultra ráadásul egy elég kritikus album, ami szépen képes megmutatni egy lejátszórendszer hibáit. Majdnem annyira, mint az RHCP Californicationje.
Megvan az összes, és maxi CD-ből is vagy 25db :)
Írtam is korábban, hogy én a Music for the Masses albunál hallom, hogy kevésbé dinamikus. Első albumuk is persze nem olyan "jó", de azt betudom annak, hogy hallhatóan még elég kezdetleges szinten jártak a zenélésben. :D

Az Utra egyébként azon felül, hogy az egyik legjobb albumuk szerintem a Violator mellett, nagyon jó teszt CD is egyben. Főleg a Home dal, ahol rengeteg különböző hangszer, és ének szól egyszerre. A refrén elhangzása után szóló "csilingelés" nagyon el tud mosódni, az említett Tidal esetében gyakorlatilag hallhatatlan volt.
A Music For The Masses(1987), és a régebbi albumokat, szerintem azért hallod kevésbé dinamikusnak, mert ezek még a "Ludness war" begyűrűzése előtt készültek. Nem ezek a dinamikátlanok, hanem a későbbiek a túldimenzionáltak. Nekem is megvan mind. ;)
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Amit én személy szerint a legfélelmetesebbnek tartok a PC alapú zene elterjedésében az az, hogy az eddig lemezeket hallgató nagyon komoly igényű topiktársak is ráállva a PC hangra megszokják azt. Nagyon konkrét példa: A héten voltam tesztelni egy topiktársnál akinél nem jártam kb. egy éve. Akkor CDről olyan hang volt nála, hogy tátott szájjal hallgattam. Most, amikor megszólalt az első szám mondtam neki, hogy Ez fátyolosan szól, nem fogjuk hallani a különbségeket. Végül is hallottuk azért, de a végén azt mondta: Azért hallgattuk így, mert ha így is jó, akkor lemezzel még nagyobb lesz a különbség. Aztán azt is mondta, hogy ő megszokta a Tidal kényelmét és általában azt hallgatja. Ő, aki tápgerátort használ, több Entreq-et és milló más tuningot. Szóval tudja, hogy nem az igazi, de a kényelem...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Huhh, bakker, amíg begépeltem az előző hozzászólásomat, mennyi új hozzászólás érkezett. Ez igen. Megbolygatta a téma a kedélyeket :) És előttem már mindent leírtak (főleg Dorian, aki 5 tőmondatban mondta el ugyanazt, amit én 25 bővitettben :) )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”