Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3749
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 20:17
dbrnsk írta:
2021.01.09., szomb. 20:13
Marconinak igaza van, digitális motyót nem pakolunk erősítőre nem kedvelik a trafók közelségét.
Mi a megfelelő védő távolság?
2742mm. :D
De viccet félretéve, erre nincs pontos meghatározás. Ami ennél sokkal fontosabb, hogy ne egymáson, hanem külön felületen, pl. polcokon legyenek a készülékek.
Az erősítőnek sem előnyös, ha másik készüléket/készülékeket kell a hátán "cipelnie", pl. a hőleadásának sem tesz jót.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

dbrnsk írta:
2021.01.09., szomb. 20:13
Marconinak igaza van, digitális motyót nem pakolunk erősítőre nem kedvelik a trafók közelségét.
Mi a megfelelő védő távolság?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Marconinak igaza van, digitális motyót nem pakolunk erősítőre nem kedvelik a trafók közelségét.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: marconi »

Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 19:14
marconi írta:
2021.01.09., szomb. 19:06
Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 16:52

Igen, ha jól értem, végül is azt írja, hogy a hangja a Mininek jobb, a másik meg kezelésben jobb.

De kérdem én, mit kell annyit nyomkodni? Nem úgy működik, hogy rábökök a számra, vagy listára, aztán had szóljon? Nem értek hozzá, csak kérdezem. gondolkodik.gif

Másik kérdésem, hogy minek saját tárhely? Nem netről megy minden? Vagy ha letöltöm valahonnan, akkor ezzel játszom le offline?

Azért olvasd el a cikk alatt lévő hozzászólásomat. Én az így elvégzett tesztet nem tartanám mérvadónak, hogy egy erősítő tetejére lettek pakolva. Ez úgy haza tudja vágni a hangot / kapott eredményt hogy csak na.
Nekem nem mutat egy hozzászólást sem...

Nem tudom, mennyiben befolyásolja a hangot, ha az erosítőn van a cucc. Nekem itthon most azon van a CD, korábban alatta volt. Ugyanugy egymáson.
Ha a lapos agyonütött dinamikátlan hangot szereted akkor hagyd egymáson.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Tiamat írta:
2021.01.09., szomb. 18:49
Pont belefér a 200-s keretbe 😀
Használtan, 5 év múlva :D
Igazából otthon kéne tudnom kipróbálni majd, ha eljön az ideje.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

marconi írta:
2021.01.09., szomb. 19:06
Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 16:52
Aszpirin írta:
2021.01.09., szomb. 13:23


Köszi a linkért, ez egy rendkívül jó cikk, aminek a Bluesound-oldalával teljesen egyetértek (az Aries Miniről írtakat ugye nem tudom értékelni, mert nem használtam és nem is hallottam Aries Minit).
Az ajánlás a végén is nagyon korrektül felhívja a figyelmet, hogy ne feltétlenül a pontozás alapján válassz a kettő közül, hanem adj nagyobb súlyt azoknak a szempontoknak, amelyek neked fontosak. Én örömmel és élvezettel olvastam a cikket.
Igen, ha jól értem, végül is azt írja, hogy a hangja a Mininek jobb, a másik meg kezelésben jobb.

De kérdem én, mit kell annyit nyomkodni? Nem úgy működik, hogy rábökök a számra, vagy listára, aztán had szóljon? Nem értek hozzá, csak kérdezem. gondolkodik.gif

Másik kérdésem, hogy minek saját tárhely? Nem netről megy minden? Vagy ha letöltöm valahonnan, akkor ezzel játszom le offline?
Azért olvasd el a cikk alatt lévő hozzászólásomat. Én az így elvégzett tesztet nem tartanám mérvadónak, hogy egy erősítő tetejére lettek pakolva. Ez úgy haza tudja vágni a hangot / kapott eredményt hogy csak na.
Nekem nem mutat egy hozzászólást sem...

Nem tudom, mennyiben befolyásolja a hangot, ha az erosítőn van a cucc. Nekem itthon most azon van a CD, korábban alatta volt. Ugyanugy egymáson.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.01.09., szomb. 18:56
Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 18:45
Aszpirin írta:
2021.01.09., szomb. 18:38


Akkor nem olvastad eléggé figyelmesen :)

A blogoló szerint futóműként használva jobb hangú a Mini, de a saját DAC-jával kevésbé szól jól, mint a Node2.
Vagyis: ha a digitális kimenetét használod, jobban szól, de ha az analógot, akkor nem. A digitális kimenet használata azt jelenti, hogy kell vegyél hozzá egy DAC-ot is. Ezzel már túllépes a keretedet.

Viszont ez a blogger saját egyéni véleménye, lehet, te másként hallanád, ezért szerintem próbálj elmenni egy helyre, ahol mindkettőt forgalmazzák (ha van még ilyen) és meghallgatni mindkettőt, meg játszani is a szoftvereikkel. Tudod: a puding próbája a próbapuding :D
Én all in one készüléket szeretnék, nem pedig kábel es doboz rengeteget :D
De raérek, nem hajt a tatár. Ha nem, ez csak jó :rolleyes:

https://octogonaudio.hu/termekek/teac-n ... te-szinben
Ja, én próbáltam az igényeidnek megfelelő, konkrét javaslattal előállni, mert kérdeztél. Ha szívatni akarsz, akkor befejezhetem. :smile51:
Nem erről szól, és köszönöm.
Természetesen hallani kell majd ezeket, mert simán lehet, hogy én nem találok egyikben sem kivetnivalót.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: marconi »

Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 16:52
Aszpirin írta:
2021.01.09., szomb. 13:23
Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 10:48

Jol emlékszem, hogy egy itteni fórum társ írja ezt a blogot?
Pont a két készülékről van szó

https://www.google.com/amp/s/retrofutur ... 3flayout=5
Köszi a linkért, ez egy rendkívül jó cikk, aminek a Bluesound-oldalával teljesen egyetértek (az Aries Miniről írtakat ugye nem tudom értékelni, mert nem használtam és nem is hallottam Aries Minit).
Az ajánlás a végén is nagyon korrektül felhívja a figyelmet, hogy ne feltétlenül a pontozás alapján válassz a kettő közül, hanem adj nagyobb súlyt azoknak a szempontoknak, amelyek neked fontosak. Én örömmel és élvezettel olvastam a cikket.
Igen, ha jól értem, végül is azt írja, hogy a hangja a Mininek jobb, a másik meg kezelésben jobb.

De kérdem én, mit kell annyit nyomkodni? Nem úgy működik, hogy rábökök a számra, vagy listára, aztán had szóljon? Nem értek hozzá, csak kérdezem. gondolkodik.gif

Másik kérdésem, hogy minek saját tárhely? Nem netről megy minden? Vagy ha letöltöm valahonnan, akkor ezzel játszom le offline?
Azért olvasd el a cikk alatt lévő hozzászólásomat. Én az így elvégzett tesztet nem tartanám mérvadónak, hogy egy erősítő tetejére lettek pakolva. Ez úgy haza tudja vágni a hangot / kapott eredményt hogy csak na.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 18:45
Aszpirin írta:
2021.01.09., szomb. 18:38
Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 16:52
Igen, ha jól értem, végül is azt írja, hogy a hangja a Mininek jobb, a másik meg kezelésben jobb.
Akkor nem olvastad eléggé figyelmesen :)

A blogoló szerint futóműként használva jobb hangú a Mini, de a saját DAC-jával kevésbé szól jól, mint a Node2.
Vagyis: ha a digitális kimenetét használod, jobban szól, de ha az analógot, akkor nem. A digitális kimenet használata azt jelenti, hogy kell vegyél hozzá egy DAC-ot is. Ezzel már túllépes a keretedet.

Viszont ez a blogger saját egyéni véleménye, lehet, te másként hallanád, ezért szerintem próbálj elmenni egy helyre, ahol mindkettőt forgalmazzák (ha van még ilyen) és meghallgatni mindkettőt, meg játszani is a szoftvereikkel. Tudod: a puding próbája a próbapuding :D
Én all in one készüléket szeretnék, nem pedig kábel es doboz rengeteget :D
De raérek, nem hajt a tatár. Ha nem, ez csak jó :rolleyes:

https://octogonaudio.hu/termekek/teac-n ... te-szinben
Ja, én próbáltam az igényeidnek megfelelő, konkrét javaslattal előállni, mert kérdeztél. Ha szívatni akarsz, akkor befejezhetem. :smile51:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Tiamat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 13:53
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tiamat »

Pont belefér a 200-s keretbe 😀

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.01.09., szomb. 18:38
Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 16:52
Igen, ha jól értem, végül is azt írja, hogy a hangja a Mininek jobb, a másik meg kezelésben jobb.
Akkor nem olvastad eléggé figyelmesen :)

A blogoló szerint futóműként használva jobb hangú a Mini, de a saját DAC-jával kevésbé szól jól, mint a Node2.
Vagyis: ha a digitális kimenetét használod, jobban szól, de ha az analógot, akkor nem. A digitális kimenet használata azt jelenti, hogy kell vegyél hozzá egy DAC-ot is. Ezzel már túllépes a keretedet.

Viszont ez a blogger saját egyéni véleménye, lehet, te másként hallanád, ezért szerintem próbálj elmenni egy helyre, ahol mindkettőt forgalmazzák (ha van még ilyen) és meghallgatni mindkettőt, meg játszani is a szoftvereikkel. Tudod: a puding próbája a próbapuding :D
Én all in one készüléket szeretnék, nem pedig kábel es doboz rengeteget :D
De raérek, nem hajt a tatár. Ha más nem, ez csak jó :rolleyes:

https://octogonaudio.hu/termekek/teac-n ... te-szinben
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 16:52
Igen, ha jól értem, végül is azt írja, hogy a hangja a Mininek jobb, a másik meg kezelésben jobb.
Akkor nem olvastad eléggé figyelmesen :)

A blogoló szerint futóműként használva jobb hangú a Mini, de a saját DAC-jával kevésbé szól jól, mint a Node2.
Vagyis: ha a digitális kimenetét használod, jobban szól, de ha az analógot, akkor nem. A digitális kimenet használata azt jelenti, hogy kell vegyél hozzá egy DAC-ot is. Ezzel már túlléped a keretedet.

Viszont ez a blogger saját egyéni véleménye, lehet, te másként hallanád, ezért szerintem próbálj elmenni egy helyre, ahol mindkettőt forgalmazzák (ha van még ilyen) és meghallgatni mindkettőt, meg játszani is a szoftvereikkel. Tudod: a puding próbája a próbapuding :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Tiamat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 13:53
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tiamat »

Azt irta külső dac-al hasznalva jobb a mini hangja, ha jól rémlik.

Nyomkodni pedig sokszor kell, majd kiprobálsz bármilyen streamert gyorsan rajössz. Sok eszköz végezte a süllyesztőben, mert probléma volt a kezelésükkel, fagytak stb. A bluos-al ilyen gond nincs, kiforott a kezelése és megbizható. Androiddal és iosel is, a mininél nem tudom mennyire andriod kompatibilis.

Sáját tárhely pedigi miért ne ha van rá lehetőség? Fogod begrabbeled a cd lemezeidet és többé be se kapcsolod a cd lejátszódat, nem véletlen, hogy a cd halott formátum ma már. Vannak olyan stream szolgáltatók ahonnan le is töltheted a filet és offline is használhatod, plusz ugye vásárolhatsz is, vagy torrent




Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 16:52

Igen, ha jól értem, végül is azt írja, hogy a hangja a Mininek jobb, a másik meg kezelésben jobb.

De kérdem én, mit kell annyit nyomkodni? Nem úgy működik, hogy rábökök a számra, vagy listára, aztán had szóljon? Nem értek hozzá, csak kérdezem. gondolkodik.gif

Másik kérdésem, hogy minek saját tárhely? Nem netről megy minden? Vagy ha letöltöm valahonnan, akkor ezzel játszom le offline?

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.01.09., szomb. 13:23
Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 10:48

Jol emlékszem, hogy egy itteni fórum társ írja ezt a blogot?
Pont a két készülékről van szó

https://www.google.com/amp/s/retrofutur ... 3flayout=5
Köszi a linkért, ez egy rendkívül jó cikk, aminek a Bluesound-oldalával teljesen egyetértek (az Aries Miniről írtakat ugye nem tudom értékelni, mert nem használtam és nem is hallottam Aries Minit).
Az ajánlás a végén is nagyon korrektül felhívja a figyelmet, hogy ne feltétlenül a pontozás alapján válassz a kettő közül, hanem adj nagyobb súlyt azoknak a szempontoknak, amelyek neked fontosak. Én örömmel és élvezettel olvastam a cikket.
Igen, ha jól értem, végül is azt írja, hogy a hangja a Mininek jobb, a másik meg kezelésben jobb.

De kérdem én, mit kell annyit nyomkodni? Nem úgy működik, hogy rábökök a számra, vagy listára, aztán had szóljon? Nem értek hozzá, csak kérdezem. gondolkodik.gif

Másik kérdésem, hogy minek saját tárhely? Nem netről megy minden? Vagy ha letöltöm valahonnan, akkor ezzel játszom le offline?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

juliush írta:
2021.01.09., szomb. 13:01
Szerintem a számítógépes/hálózatos audio lejátszásnak az az egyik szépsége, hogy szép fokozatosan lehet belesétálni, mint a hűvös tengervízbe - sőt, valójában csak úgy érdemes! Ez nem az a klasszikus hifi-dobozok cserélgetése egyre drágábbakra és reményeink szerint jobbakra, itt számos különböző feladatkörről beszélünk és ezekkel el lehet indulni egy számítógépen, majd fokozatosan széttelepíteni őket, miközben lassan elsajátítja az ember az alapfogalmakat és szinte észrevétlenül válik rutinos felhasználóvá. Az elmúlt 8 évben én is hasonló utat bejárva jutottam el a mai állapotig.
Szóval jómagam egy korrekt kezdetnek tartom azt a megközelítést, amelyben egy már meglévő, hálózaton csücsülő gépre telepítünk egy olyan szoftvert, amely funkcionalitásában, kényelmében, támogatott szabványok tekintetében és nem utolsósorban hangminőségében megfelelő kiindulópont lehet, erre jómagam a jRivert ajánlanám. Ez a beállított forrásmappák tartalmából szép katalógust épít fel (zenékből csakúgy mint a filmekből). A forrásmappák lehetnek saját belső/külső lemezegységek, vagy épp hálózaton megosztott más könyvtárak - egy következő lépésként akár NAS-on is. A beépített CD/DVD/BD Ripping funkcióval kényelmesen vihetjük be a lemezeink tartalmát az online könyvtárunkba. Az Androidos eszközeinken elérhető jRemote alkalmazással jól távirányítható. Ehhez a géphez a Windows saját hangrendszerét kikerülő meghajtókkal (ASIO, WASAPI) csatlakoztatva a DAC-ot már el is indulhatunk a számítógépes lejátszással.
A jRiver mindemellett teljes funkcionalitású DLNA szerver is, tehát a hálózaton elérhető ún. DLNA lejátszó (Renderer) eszközök, amelyek lehetnek praktikusan LAN->USB adaptertől kezdve hálózatos aktív hangfalakig bármilyen berendezések, lejátszó zónaként kiválaszthatók. Mivel a lejátszás hangminőségében nyilvánvalóan ezek a leginkább meghatározó eszközök, következő lépésként itt érdemes egy picit nagyobb befektetést eszközölni. Korrekt eszköznek gondolok például egy Sonore MicroRendu-t (http://sonore.us/microRendu.html) minőségibb LINEÁRIS TÁPOLÁSSAL, de ha valaki még ezt is sokallja, többen számoltak be jó eredményről különböző Raspberry Pi-alapú megoldással (de szintén klasszabb LINEÁRIS TÁPPAL). Később lehet feljebb lépni az ilyen dedikált streamerek tekintetében, speciálisan erre tervezett eszközöket komolyabb gyártók is kínálnak, mint a Bryston, Lumin, DCS, Auralic vagy épp a Bricasti, amit én is használok. ( TÁP UPGRADE-del ) Ekkor már két különböző eszközre választottuk szét a feladatokat. Mivel ezek többnyire RoonReady eszközök is, bármikor ki lehet használni a Roon ingyenes próbaidőszakát és eljátszogatni annak képességeivel is.
Jómagam úgy gondolom, hogy egy modern család számára előbb vagy utóbb egy NAS telepítése időszerűvé válik. A zenei gyűjteményünkön túl annyi egyéb tartalom (családi fotók, videók, különböző forrásból származó filmjeink, pdf és egyéb doksik, családi vállalkozás könyvelése, stb.) lézeng már a különböző asztali és mobil eszközeinken, hogy ezek központi, biztonságos és kényelmesen mindenki számára elérhető tárolása szinte elengedhetetlen. Sajnálatos módon ezek még mindig túl vannak misztifikálva, pedig a legtöbb üzembe helyezése és kezelése gyakorlatilag pofon egyszerű.
Innen a fejlesztés különböző irányokba haladhat
  • dedikált (értsd az audio/video funkciók szempontjából lényegtelen folyamataitól megfosztott) audio(-video) PC üzembe helyezésével, az ember építgethet saját magának is, de itt a fórumon is jópár tapasztalt gyártó elérhető,
  • bizonyos funkciók áthelyezésével az esetlegesen beszerzett NAS-ra, mint DLNA szerver, vagy Roon Core - megfelelő teljesítmény és kiépítés esetén, saját tapasztalatom alapján egy Synology DS218+ (aktuális megfelelője DS220+) 6GB RAM-mal és egy külső SSD meghajtóval a Roon szervernek, kényelmesen elkezel 52000 zeneszámot 3500 albumban + a TIDAL katalógusát,
  • a Renderer eszköz fejlesztegetésével, cseréjével komolyabbra (lásd fentebb),
  • az audio PC-re telepített HQPlayer és az általa a hálózaton elérhető Network Audio Adapter (NAA - a Sonore MicroRendu ezt is tudja) lehetőségeinek kiaknázásával (https://www.signalyst.com/consumer.html),
  • a távvezérlés (Controller) funkciót nagyságrendekkel megkönnyítendő és kényelmesebbé teendő egy tablet hadrendbe állításával,
  • igény szerint (és vérmérséklettől függően) a hálózat elemeivel (kábelek, switch-ek) játszogatva...
Határ a csillagos ég.
Ez egy nagyon korrekt leírás, és támogatja a kis (nem beláthatatlan) lépéseket. Valóban így érdemes elindulni. Amit én hozzáténnék az az, hogy a leírásban szereplő analóg táp -okat kicsit kiemeltem.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.01.09., szomb. 10:48

Jol emlékszem, hogy egy itteni fórum társ írja ezt a blogot?
Pont a két készülékről van szó

https://www.google.com/amp/s/retrofutur ... 3flayout=5
Köszi a linkért, ez egy rendkívül jó cikk, aminek a Bluesound-oldalával teljesen egyetértek (az Aries Miniről írtakat ugye nem tudom értékelni, mert nem használtam és nem is hallottam Aries Minit).
Az ajánlás a végén is nagyon korrektül felhívja a figyelmet, hogy ne feltétlenül a pontozás alapján válassz a kettő közül, hanem adj nagyobb súlyt azoknak a szempontoknak, amelyek neked fontosak. Én örömmel és élvezettel olvastam a cikket.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Szerintem a számítógépes/hálózatos audio lejátszásnak az az egyik szépsége, hogy szép fokozatosan lehet belesétálni, mint a hűvös tengervízbe - sőt, valójában csak úgy érdemes! Ez nem az a klasszikus hifi-dobozok cserélgetése egyre drágábbakra és reményeink szerint jobbakra, itt számos különböző feladatkörről beszélünk és ezekkel el lehet indulni egy számítógépen, majd fokozatosan széttelepíteni őket, miközben lassan elsajátítja az ember az alapfogalmakat és szinte észrevétlenül válik rutinos felhasználóvá. Az elmúlt 8 évben én is hasonló utat bejárva jutottam el a mai állapotig.
Szóval jómagam egy korrekt kezdetnek tartom azt a megközelítést, amelyben egy már meglévő, hálózaton csücsülő gépre telepítünk egy olyan szoftvert, amely funkcionalitásában, kényelmében, támogatott szabványok tekintetében és nem utolsósorban hangminőségében megfelelő kiindulópont lehet, erre jómagam a jRivert ajánlanám. Ez a beállított forrásmappák tartalmából szép katalógust épít fel (zenékből csakúgy mint a filmekből). A forrásmappák lehetnek saját belső/külső lemezegységek, vagy épp hálózaton megosztott más könyvtárak - egy következő lépésként akár NAS-on is. A beépített CD/DVD/BD Ripping funkcióval kényelmesen vihetjük be a lemezeink tartalmát az online könyvtárunkba. Az Androidos eszközeinken elérhető jRemote alkalmazással jól távirányítható. Ehhez a géphez a Windows saját hangrendszerét kikerülő meghajtókkal (ASIO, WASAPI) csatlakoztatva a DAC-ot már el is indulhatunk a számítógépes lejátszással.
A jRiver mindemellett teljes funkcionalitású DLNA szerver is, tehát a hálózaton elérhető ún. DLNA lejátszó (Renderer) eszközök, amelyek lehetnek praktikusan LAN->USB adaptertől kezdve hálózatos aktív hangfalakig bármilyen berendezések, lejátszó zónaként kiválaszthatók. Mivel a lejátszás hangminőségében nyilvánvalóan ezek a leginkább meghatározó eszközök, következő lépésként itt érdemes egy picit nagyobb befektetést eszközölni. Korrekt eszköznek gondolok például egy Sonore MicroRendu-t (http://sonore.us/microRendu.html) minőségibb lineáris tápolással, de ha valaki még ezt is sokallja, többen számoltak be jó eredményről különböző Raspberry Pi-alapú megoldással (de szintén klasszabb lineáris táppal). Később lehet feljebb lépni az ilyen dedikált streamerek tekintetében, speciálisan erre tervezett eszközöket komolyabb gyártók is kínálnak, mint a Bryston, Lumin, DCS, Auralic vagy épp a Bricasti, amit én is használok. Ekkor már két különböző eszközre választottuk szét a feladatokat. Mivel ezek többnyire RoonReady eszközök is, bármikor ki lehet használni a Roon ingyenes próbaidőszakát és eljátszogatni annak képességeivel is.
Jómagam úgy gondolom, hogy egy modern család számára előbb vagy utóbb egy NAS telepítése időszerűvé válik. A zenei gyűjteményünkön túl annyi egyéb tartalom (családi fotók, videók, különböző forrásból származó filmjeink, pdf és egyéb doksik, családi vállalkozás könyvelése, stb.) lézeng már a különböző asztali és mobil eszközeinken, hogy ezek központi, biztonságos és kényelmesen mindenki számára elérhető tárolása szinte elengedhetetlen. Sajnálatos módon ezek még mindig túl vannak misztifikálva, pedig a legtöbb üzembe helyezése és kezelése gyakorlatilag pofon egyszerű.
Innen a fejlesztés különböző irányokba haladhat
  • dedikált (értsd az audio/video funkciók szempontjából lényegtelen folyamataitól megfosztott) audio(-video) PC üzembe helyezésével, az ember építgethet saját magának is, de itt a fórumon is jópár tapasztalt gyártó elérhető,
  • bizonyos funkciók áthelyezésével az esetlegesen beszerzett NAS-ra, mint DLNA szerver, vagy Roon Core - megfelelő teljesítmény és kiépítés esetén, saját tapasztalatom alapján egy Synology DS218+ (aktuális megfelelője DS220+) 6GB RAM-mal és egy külső SSD meghajtóval a Roon szervernek, kényelmesen elkezel 52000 zeneszámot 3500 albumban + a TIDAL katalógusát,
  • a Renderer eszköz fejlesztegetésével, cseréjével komolyabbra (lásd fentebb),
  • az audio PC-re telepített HQPlayer és az általa a hálózaton elérhető Network Audio Adapter (NAA - a Sonore MicroRendu ezt is tudja) lehetőségeinek kiaknázásával (https://www.signalyst.com/consumer.html),
  • a távvezérlés (Controller) funkciót nagyságrendekkel megkönnyítendő és kényelmesebbé teendő egy tablet hadrendbe állításával,
  • igény szerint (és vérmérséklettől függően) a hálózat elemeivel (kábelek, switch-ek) játszogatva...
Határ a csillagos ég.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

dbrnsk írta:
2021.01.09., szomb. 09:59
Aszpirin írta:
2021.01.09., szomb. 07:01

Kicsit megkésve reagálnék erre, mert valahogy elkerülte a figyelmemet.
Az egyik Bluesound-ot említő arc én voltam, de vedd hozzá, hogy elsőre nem ezt javasoltam, konkrét kérdésre. Viszont akkor kiderült, hogy a keret max 200ezer rá. És nekem. max 200ezerért a Bluesound jutott eszembe(használtan vagy blackfriday-akcióban) hozzátéve, hogy más biztosan fog ajánlani jobbat. Az Aries Mini-t nem ismerem (megmondom őszintén, az Aries-t mint nevet, csak futóműként ismertem, most utánanézve látom, hogy a Minibe belepakoltak egy DAC-ot is...), de ha te azt javaslod Alexnek, akkor javasold.

A Bluesound-ot a helyén kell kezelni - akárcsak a sok hirdetést, ami azt is jelentheti, hogy sokan veszik, mert ez fér be a keretbe, aztán rájönnek a hangbéli korlátaira (amik léteznek), és “feljebb lépnek”. Nekem egy Powernode-om van (amibe ugye a Node mellé még bepakoltak egy D-osztályú erősítőt is) - és arra használom, amire szerintem tökéletes: háloszobában elalváshoz halk zene Tidalról, esetleg ébredésnél webrádió hírekhez, egyéb reggeli műsorokhoz. “Komoly” rendszerbe én ilyent csak akkor tennék, ha tényleg csak 200ezres keretem lenne rá, és az számomra már erős kompromisszum lenne. Leginkább azért, mert sajnos az én igényeim egy “komoly” rendszerrel kapcsolatban már túlléptek azon, amit számomra egy Bluesound nyújtani tud hálozati futómű+DAC vonalon. Aki viszont ezzel a szinttel jól elvan, annak az egyik legjobb választás.

A “korrektség” definíciójára vonatkozó kérdésed szvsz nagyon jó kérdés volt, de - szintén szvsz - juliush definíciójával már csak a büdzsé miatt sem tud Alex semmit kezdeni (aki a juliush definíciója szerinti “korrekt” lejátszóláncot ki akarja hozni - erősítő és hangfalak nélkül - 200ezerből, annak sok szerencsét es további szép álmodozást kívánok ;) ). Szerncsére Alex válaszából kiderült, hogy nem így definiálja a “korrekt” fogalmat.
Átlagos zenehallgatásra - ahol kevésbé számít a hangminőség - jó lehet a Node 2i, mert sokat tud, stabil és jól kezelhető a szoftvere. Ha viszont a hang minősége is fontos, akkor inkább a Mini, pláne egy jó táppal, de az alappal is jobb hangú. Sajnos a Node 2 esetében a táptuning nehezebben kivitelezhető és drága, pedig nála azzal van a legnagyobb gond.
Jol emlékszem, hogy egy itteni fórum társ írja ezt a blogot?
Pont a két készülékről van szó

https://www.google.com/amp/s/retrofutur ... 3flayout=5
Csak a Marantz! :-D

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Aszpirin írta:
2021.01.09., szomb. 07:01

Kicsit megkésve reagálnék erre, mert valahogy elkerülte a figyelmemet.
Az egyik Bluesound-ot említő arc én voltam, de vedd hozzá, hogy elsőre nem ezt javasoltam, konkrét kérdésre. Viszont akkor kiderült, hogy a keret max 200ezer rá. És nekem. max 200ezerért a Bluesound jutott eszembe(használtan vagy blackfriday-akcióban) hozzátéve, hogy más biztosan fog ajánlani jobbat. Az Aries Mini-t nem ismerem (megmondom őszintén, az Aries-t mint nevet, csak futóműként ismertem, most utánanézve látom, hogy a Minibe belepakoltak egy DAC-ot is...), de ha te azt javaslod Alexnek, akkor javasold.

A Bluesound-ot a helyén kell kezelni - akárcsak a sok hirdetést, ami azt is jelentheti, hogy sokan veszik, mert ez fér be a keretbe, aztán rájönnek a hangbéli korlátaira (amik léteznek), és “feljebb lépnek”. Nekem egy Powernode-om van (amibe ugye a Node mellé még bepakoltak egy D-osztályú erősítőt is) - és arra használom, amire szerintem tökéletes: háloszobában elalváshoz halk zene Tidalról, esetleg ébredésnél webrádió hírekhez, egyéb reggeli műsorokhoz. “Komoly” rendszerbe én ilyent csak akkor tennék, ha tényleg csak 200ezres keretem lenne rá, és az számomra már erős kompromisszum lenne. Leginkább azért, mert sajnos az én igényeim egy “komoly” rendszerrel kapcsolatban már túlléptek azon, amit számomra egy Bluesound nyújtani tud hálozati futómű+DAC vonalon. Aki viszont ezzel a szinttel jól elvan, annak az egyik legjobb választás.

A “korrektség” definíciójára vonatkozó kérdésed szvsz nagyon jó kérdés volt, de - szintén szvsz - juliush definíciójával már csak a büdzsé miatt sem tud Alex semmit kezdeni (aki a juliush definíciója szerinti “korrekt” lejátszóláncot ki akarja hozni - erősítő és hangfalak nélkül - 200ezerből, annak sok szerencsét es további szép álmodozást kívánok ;) ). Szerncsére Alex válaszából kiderült, hogy nem így definiálja a “korrekt” fogalmat.
Átlagos zenehallgatásra - ahol kevésbé számít a hangminőség - jó lehet a Node 2i, mert sokat tud, stabil és jól kezelhető a szoftvere. Ha viszont a hang minősége is fontos, akkor inkább a Mini, pláne egy jó táppal, de az alappal is jobb hangú. Sajnos a Node 2 esetében a táptuning nehezebben kivitelezhető és drága, pedig nála azzal van a legnagyobb gond.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.01.09., szomb. 07:01
Az Aries Mini-t nem ismerem (megmondom őszintén, az Aries-t mint nevet, csak futóműként ismertem, most utánanézve látom, hogy a Minibe belepakoltak egy DAC-ot is...), de ha te azt javaslod Alexnek, akkor javasold.

A Bluesound-ot a helyén kell kezelni - akárcsak a sok hirdetést, ami azt is jelentheti, hogy sokan veszik, mert ez fér be a keretbe, aztán rájönnek a hangbéli korlátaira (amik léteznek), és “feljebb lépnek”. Aki viszont ezzel a szinttel jól elvan, annak az egyik legjobb választás.

A “korrektség” definíciójára vonatkozó kérdésed szvsz nagyon jó kérdés volt, de - szintén szvsz - juliush definíciójával már csak a büdzsé miatt sem tud Alex semmit kezdeni (aki a juliush definíciója szerinti “korrekt” lejátszóláncot ki akarja hozni - erősítő és hangfalak nélkül - 200ezerből, annak sok szerencsét es további szép álmodozást kívánok ;) ). Szerncsére Alex válaszából kiderült, hogy nem így definiálja a “korrekt” fogalmat.
Na igen, mindenkinek más a korrekt. Ezért is írtam, hogy nálam mi az :rolleyes:

Felesleges is lenne, hogy túlszárnyalja a mostani rendszert, és mivel nem ez lenne a fő forrás, elég, ha tényleg tudja azt, mint egy közepes CD lejátszó.
Nézegettem pont tegnap a CD kínálatot, és sajnos nem olyan szintű, mint nekem jó lenne, nincs mese, kelleni fog a média lejátszó, ha nem YouTube-ról akarok olyan számokat hallgatni, amiket nem tudok CD-ről, havi 3e Ft-ot vegulis megér a dolog. Ha jól látom, ennyi a hifi szint ára. Meg persze egyszeri beruházás a lejátszóba.
De majd költözés után, aztán meglatjuk, mennyi keret marad rá, hátha nem kell kompromisszumot kötni... :D
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

asebestyen írta:
2021.01.09., szomb. 07:08
(...) Supra, (...) és "szép" a színe a teljes 3m hosszon.
:kapdelm:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

ZolaBA írta:
2021.01.09., szomb. 06:28
asebestyen írta:
2021.01.08., pén. 17:57
Én is vettem 1 Supra cat kábelt, ami már-már egy hifis coming out. Bár még nem mertem megkérdezni magamtól, hogy "na és milyen az új cat kábel?" :D
Segítünk! ... Na és milyen az új cat kábel? ;)

De csak is az igazat mondd, bevallhatod hány szintet lépett a rendszer! nem kell azt kamuzni, hogy csak megvetted ami a császárnak jár :D
Az új cat kábel: Supra, tehát műszakilag jó. Cat8, tehát nagy az ígért sávszélesség. Árnyékolt, és "szép" a színe a teljes 3m hosszon. Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki! :D
Most a hétvégén lesz időm oda-vissza cserélgetni a régivel. Semmilyen kategória ugrás nincs, a valóságos se lett valóságosabb, nem lépkednek tőle a zenészek előre-hátra, mintha 1 paraszt hajszállal tisztább, artikuláltabb lenne... Ellenőrzést igényel. :smile53:

UI: aztán ha sokat kellemetlenkedsz, jelentelek a moderátoroknak. :fekverohog:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2021.01.08., pén. 12:14
nyilvan itt OFF lesz a halozati lejatszo kerdese; lent elhangzott: “korrekt” készülek, aztan mástól konkretan bluesound node 2i - ez “korrektebb” mint egy Auralic Aries mini ??
...en a sok Bluesound Node hirdetest (+user leirasokat a forumon) ugy interpretáltam: annyira nem jo az
Kicsit megkésve reagálnék erre, mert valahogy elkerülte a figyelmemet.
Az egyik Bluesound-ot említő arc én voltam, de vedd hozzá, hogy elsőre nem ezt javasoltam, konkrét kérdésre. Viszont akkor kiderült, hogy a keret max 200ezer rá. És nekem. max 200ezerért a Bluesound jutott eszembe(használtan vagy blackfriday-akcióban) hozzátéve, hogy más biztosan fog ajánlani jobbat. Az Aries Mini-t nem ismerem (megmondom őszintén, az Aries-t mint nevet, csak futóműként ismertem, most utánanézve látom, hogy a Minibe belepakoltak egy DAC-ot is...), de ha te azt javaslod Alexnek, akkor javasold.

A Bluesound-ot a helyén kell kezelni - akárcsak a sok hirdetést, ami azt is jelentheti, hogy sokan veszik, mert ez fér be a keretbe, aztán rájönnek a hangbéli korlátaira (amik léteznek), és “feljebb lépnek”. Nekem egy Powernode-om van (amibe ugye a Node mellé még bepakoltak egy D-osztályú erősítőt is) - és arra használom, amire szerintem tökéletes: háloszobában elalváshoz halk zene Tidalról, esetleg ébredésnél webrádió hírekhez, egyéb reggeli műsorokhoz. “Komoly” rendszerbe én ilyent csak akkor tennék, ha tényleg csak 200ezres keretem lenne rá, és az számomra már erős kompromisszum lenne. Leginkább azért, mert sajnos az én igényeim egy “komoly” rendszerrel kapcsolatban már túlléptek azon, amit számomra egy Bluesound nyújtani tud hálozati futómű+DAC vonalon. Aki viszont ezzel a szinttel jól elvan, annak az egyik legjobb választás.

A “korrektség” definíciójára vonatkozó kérdésed szvsz nagyon jó kérdés volt, de - szintén szvsz - juliush definíciójával már csak a büdzsé miatt sem tud Alex semmit kezdeni (aki a juliush definíciója szerinti “korrekt” lejátszóláncot ki akarja hozni - erősítő és hangfalak nélkül - 200ezerből, annak sok szerencsét es további szép álmodozást kívánok ;) ). Szerncsére Alex válaszából kiderült, hogy nem így definiálja a “korrekt” fogalmat.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

asebestyen írta:
2021.01.08., pén. 17:57
Én is vettem 1 Supra cat kábelt, ami már-már egy hifis coming out. Bár még nem mertem megkérdezni magamtól, hogy "na és milyen az új cat kábel?" :D
Segítünk! ... Na és milyen az új cat kábel? ;)

De csak is az igazat mondd, bevallhatod hány szintet lépett a rendszer! nem kell azt kamuzni, hogy csak megvetted ami a császárnak jár :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2021.01.09., szomb. 00:07

Beszélgettem egy-két kereskedővel, gyártóval. Azt mondom, hogy messze áll a valóságtól az amit leírtál és amit mi tapasztalunk. Szerencsére.
Az áruforgalomra nincs is negatív hatással. Sőt.
Próbáld kicsit más szemszögből olvasni a fórumokat és talán észleled, hogy a diy hálózat (át)építésnek, clockolásnak, lemezkiadók, szolgáltatók minősítgetésének, formátum és adathordozó vitáknak semmi köze a zenehallgatáshoz, de már a hifihez sem.
Csupán a tudomány és a realitás határán túli öncélú lubickolás az unatkozó nyughatatlan elmék tengerében.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”