Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
hugi_0
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2006.12.10., vas. 00:12
Értékelés: 0

Re: Dynaudio contour 1.3 mk1

Hozzászólás Szerző: hugi_0 »

Aszpirin írta:
2020.12.31., csüt. 18:07

szerintem nem túlzás használt-Dyno “betegségről” beszélni. Amit természetesen a picit gondatlanabb tulajok vagy családtagjaik okoznak, elég gyakran úgy, hogy ők sem tudják, mikor és hogyan okozták. Érdemes rákeresni, hány Dyno-hirdetésben fordul itt elő a “magassugárzón egy kis benyomódás van, de a hangot ez semmiben sem befolyásolja” jellegű megjegyzés, és hány egyéb hirdetésben. Toronymagasan vezet ezzel a Dynaudio.
Valojaban USER ERROR-nak kellene nevezni mert arrol amit a (ahogy te is irtad:) "gondatlanabb tulajok vagy családtagjaik okoznak", nem tehet a gyarto ceg.

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svan »

Saját tapasztalatom, hogy amikor 4cm-es homokkőre raktam a Dyno Stand1-et (amin a Contour 1.1 csücsül) elsőre tisztább/pontosabb/megfogottabb lett a hang, valamint a tér is javult kicsit, de unottabbá vált az előadás. Egyébként összességében előrelépésnek tűnt a változtatás. 3 hét múlva azon kaptam magam, hogy az utóbbi időben sokkal kevesebb kedvem volt így zenét hallgatni. Aztán homokkő ki => jobban járt a láb több emóció, de kicsit, fedettebb lett ismét.

Szerintem a gyártó adott körülmények közé tervezi a dobozait. Ha a gyártói ajánlás a homokkal töltött saját gyártású állvány, akkor valószínűleg úgy jobb lesz, mint feltöltés nélkül.

Továbbá ott az egyéni preferencia is, pl. valaki szereti ha kicsit túl van csillapítva a szoba, más pedig jobban kedveli ha hangyányit "zeng" a helyiség. Itt megint jön a kérdés, hogy a hangsugárzót minimál+csupasz lakásba tervezték magas utózengéshez, vagy jól berendezett inkább túlcsillapított környzetbe.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Ha jól tippelem valamelyik gyári Dynaudio állvány lehetett az az egy.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

trane írta:
2021.01.12., kedd 18:33


két megjegyzés Zoli szösszenetéhez :rolleyes: : akár tápkábel-csere következtében is lehet, át kell helyezni (bár csak cm-ekkel) a hangfalakat; ill. nálam eddig a homok mindig megdöglesztette a hangot :smile33: , lett légyen bármilyen állványos hangfalról vagy állványról szó. ami viszont bejött, az a max. 1/3-1/2-ig való feltöltés, és az 1-2mm-es szemnagyságú akváriumkavics leborulok.gif
A hangsugárzó nem hangszer. A szoba meg nem stúdió, de nem is hangversenyterem. A hangszórókat szeretnénk hallgatni, nem az össze-vissza rezgő dobozát. A homok/ apró kavics/rizs/lenmag/ólomsörét elég jól csillapítják a dobozok/állványok rezgéseit, de egyben megváltoztatják azt spektrálisan. Ez kényes fülűeknek nagyobb hiba lehet, mint amennyit javít a rezgés csökkenés. Nem egyszerű téma, és nincs pontosan kidolgozott kísérletekkel alátámasztott irodalma, mindenki úgy rezeg, ahogy tud :D
Pont Dynaudio monitor dobozokkal teszteltem anno többféle állványt, 3 ember kell hozzá, egy hallgatja a zenét, a másik kettő meg áll az állványon csücsülő dobozok mögött, és intésre egyszerre megemelik a dobozokat, de csak annyira, hogy épp kézben legyen, ne az állványon. Majd vissza az állványra. Ezt többször, többféle zenével.
Konklúzió: Ha kézben tartva jócskán jobban szól, mint az állványon (teljes spektrumot figyelve, nem csak a mélyeket),akkor az állvány bizony nem jó, vagy legalábbis nem való adott dínóhoz. Ha kézben tartva minimális vagy elhanyagolható a hangzási különbség, akkor az egy jó állvány, meg lehet tartani. Ha meg az állványon minden szebben szól, mint kézben, akkor az egy qrva jó állvány és meg kell tartani.
Anno egy ilyen állványt találtunk összesen.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Ez a fajta golyós hangfalláb nem olyan mint a Libra, hogy gyakorlatilag szabadon fut a golyó, a hangfal/állvány stabilan áll és ha hozzáérsz se kezd himbálózni. Nem hinném hogy a hangfal mozogna zenehallgatás közben.
A golyós alátétekkel a hangsugárzó/állvány párost viszont jobban le lehet választani a padlótól mint ha tüskéket használnék, így kevésbé fogja rezegtetni a padlót, ami megmutatkozik a középtartományon is. Egyelőre azon a véleményen vagyok hogy emiatt ez a jobb megoldás, de teszek majd még ismét pár próbát a Soundcare-ekkel.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Máté84 írta:
2021.01.13., szer. 00:20

Igazad van, valószínűleg arról lehet szó hogy egyes felvételeken megszoktam a mélyhangok bizonyos többletét, ami minden bizonnyal csak felrakódás, mivel a középtartományon ezt egyértelműen hallani. Az állványok feltöltése kapcsán azt gondoltam hogy sok féle anyaggal lehet feltölteni őket és azt is hogy bármelyik jobb az üres állványnál, a kérdés az hogy kinek mi vált be? A szett szétszedése, homok kiöntése, rízzsel való feltöltése, majd a visszaszerelés kissé körülményesnek tűnik egy A/B teszthez, így gyűjtenék előtte némi tapasztalatot a témában, de ha jól gondolom itt is igaz, hogy a puding próbája az evés, illetve kinek a pap, kinek a papné.
@trane: Az hogy lehet hogy a homok megdögleszti a hangot? Túl sokat csillapít a kavicshoz képest?
Ne csapd be magad. :rolleyes: Golyós alátét hangsugárzó alá nem való. Persze szerintem (volt nekem is közepes Vibra láb, mindig minden alól kivettem). Kiválóan működik olyan készülékek alatt, ahol nem kívánatosak a rezgések, pl mozgó alkatrészeket tartalmazó eszközök vagy erősen búgó, rezgő trafókat tartalmazók alá. De a hangsugárzó az az elektromos jelből mechanikai rezgéseket csinál, a hangszóró mechanikai munkát végez. Mikor kifelé mozdul a membrán, sűríti a levegőt maga előtt, de mivel golyós alátétre teszed, képes elmozdulni ellenkező irányba. Gondold el, hogy menne kifelé a dugattyú a hengerből, nyomná össze a levegőt maga előtt, végezné a munkát, de közben mozoghatna a henger ellenkező irányba. Mikor nagyobb erő kell a levegő további sűrítéséhez, mint a henger (hangsugárzó) elmozdulásához, akkor bizony a hangsugárzó fog elmozdulni. Változást ugyan okoz, de jobb nem lesz tőle semmi.
Sokszor érdemesebb inkább lesúlyozni felülről a dobozokat, hogy minél kevésbé mozogjon inkább, azzal is tud tisztulni a basszus és a közép, de ahogy Zoli írja, az elhelyezésben van a megoldás döntő többsége. Meg kell keresni, hol keletkezik a hiba és ott orvosolni, minden más értelemszerűen amennyit hoz, legalább annyit visz is. :smile53:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

fülelek írta:
2021.01.12., kedd 18:28
Nem értelek, ha javult a mély tartomány minősége, sőt a közép tartomány is, akkor miért akarsz több mélyet, mint ami kijön a hangszóróból? Szűz legyen, de dugjon is profi módon, közben ártatlan képet vágjon, ilyen csak a mesékben van.
A hangsugárzó elhelyezéssel és a hallgatási hely megtalálásával lehet a legtöbbet javítani a mélyhang átvitel minőségén.
Az üreges állványt amúgy sok mindennek meg lehet tölteni, sűrű olaj, sörétes térkőhomokkal, hosszúszemű rizzsel (!), nem cukrosódó mézzel stb., az üres állványhoz képest mind sokkal jobb. Hogy mennyit kell beletenni, hát teli kell önteni és kész.
Meg lehet mérni a hatást megfelelő gyorsulás érzékelővel és real time analizátorral, ha lesz ez évben ilyen szolgáltatásom, majd jelzem a topikomban.
Igazad van, valószínűleg arról lehet szó hogy egyes felvételeken megszoktam a mélyhangok bizonyos többletét, ami minden bizonnyal csak felrakódás, mivel a középtartományon ezt egyértelműen hallani. Az állványok feltöltése kapcsán azt gondoltam hogy sok féle anyaggal lehet feltölteni őket és azt is hogy bármelyik jobb az üres állványnál, a kérdés az hogy kinek mi vált be? A szett szétszedése, homok kiöntése, rízzsel való feltöltése, majd a visszaszerelés kissé körülményesnek tűnik egy A/B teszthez, így gyűjtenék előtte némi tapasztalatot a témában, de ha jól gondolom itt is igaz, hogy a puding próbája az evés, illetve kinek a pap, kinek a papné.
@trane: Az hogy lehet hogy a homok megdögleszti a hangot? Túl sokat csillapít a kavicshoz képest?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Lemezgyalus
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2012.05.15., kedd 10:56
Értékelés: 2

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Lemezgyalus »

Köszönöm a segítséget, és a témával kapcsolatos linkeket, nagyon sokat segítettél a döntésben! :smile32:
Most már biztos, hogy nem integrált erősítő, hanem egy előfok-végfok páros hajtja majd a Dinókat, és utóbbiból is egy izmosabb fajta. Ha most találnék egy eladó Bryston 4B végfokot, azon pl. erősen elgondolkodnék! Amúgy CD lejátszóról, lemezjátszóról és veszteségmentes média lejátszóról hallgatok zenét, szóval előerősítőre mindenképpen szükségem lesz majd, bár kis szerencsével ez a probléma még a héten megoldódhat.

Való igaz, hogy a MF A1-X-et nem a nehezen hajtható, 4 ohmos hangfalakhoz találták ki...


"Szerintem a Musical Fidelity A1-X nem annyira szeretheti a 4 Ohm-os Dinókat sajnos. Inkább érzékenyebb és 8 Ohm-os dobozokkal használd.

Milyen zenei forrást vagy forrásokat hallgatsz?

Nem rossz ötlet a "stúdió" vagy hifi/egyéb végfok, akár integrált is, ami alacsony impedanciás terhelés mellett is vígan muzsikál. Innen indulnék el.

A linkelt Numark végfokot 2 Ohm-ra is specifikálják, szóval ez nem fog kifogyni a szuszból elméletileg. Mennyire szól "jól" azt neked kell eldöntetni. Van rajta elől két poti, amivel egy fix kimenetű forrásról elvileg simán tudnál vele zenét hallgatni és beállítani a kívánt hangerőt. Ilyen lehet pl.: átlagos 2V-os fix kimenetű DAC vagy CD. A megfelelő kábelezésnek nézz utána. Kácsában vagy itt is tuti segítenek szívesen. Ha egy zenei forrásod van, akkor kezdetnek ez a Numark erősítő így nem lenne rossz. Ha megismerted a dobozokat meg ezt a felállást, össze tudod hallgatni pedigrésebb erősítőkkel is. Aztán majd kialakul merre...

Talán ezek az írások érdekesek lehetnek neked:
http://fapaci.blogspot.com/2012/10/az-e ... veled.html

https://wittaozeneszobaja.blog.hu/2018/ ... ar_tesztje

Pécsen van egy ilyen vas: viewtopic.php?f=32&t=155647&p=2567814&h ... l#p2567814

Remélem a tapasztaltabbak tudnak konkrét végfokot, vagy integráltat ajánlani, amivel szépen zenélne a te dobozod.

:drum:
[/quote]"

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Máté84 írta:
2021.01.11., hétf. 23:57
Nemrégiben a Stand4-es állványaim alatt kipróbáltam a Vibra-R basic típusú kerámia golyós hangfallábait.
Lásd: http://bolthely.hu/vibrar/id/00027-Hangfallab-basic
A régóta használt Soundcare tüskékkel való gyors összevetés alapján a kerámiagolyós alátétekkel a mélytartomány precízebb lett és a középtartomány is egyértelműen kevesebb torzítást tartalmaz. A precízebbé válás velejárójaként ugyanakkora mélyhangok kevésbé súlyosan szólalnak meg. A Stand 4-esek jelenleg az előző tulaj állítása alapján kb 90%-ban vannak feltöltve homokkal. Azt szeretném kérdezni a Dynaudio tulajoktól hogy milyen összetételű anyaggal és hány százalékos feltöltéssel értétek el a legjobb eredményt? Elképzelhető hogy a homok mennyiségének csökkentésével (pl. 50%) javulna a mélyátvitel a középtartomány tisztaságának elvesztése nélkül?
Még egy ehhez kapcsolódó kérdés: Atacama Atabites-ot próbált már valaki? Ha igen milyen eredménnyel a homokhoz képest?
Lásd: http://www.atacama-audio.co.uk/p/atabit ... ert-filler
Nem értelek, ha javult a mély tartomány minősége, sőt a közép tartomány is, akkor miért akarsz több mélyet, mint ami kijön a hangszóróból? Szűz legyen, de dugjon is profi módon, közben ártatlan képet vágjon, ilyen csak a mesékben van.
A hangsugárzó elhelyezéssel és a hallgatási hely megtalálásával lehet a legtöbbet javítani a mélyhang átvitel minőségén.
Az üreges állványt amúgy sok mindennek meg lehet tölteni, sűrű olaj, sörétes térkőhomokkal, hosszúszemű rizzsel (!), nem cukrosódó mézzel stb., az üres állványhoz képest mind sokkal jobb. Hogy mennyit kell beletenni, hát teli kell önteni és kész.
Meg lehet mérni a hatást megfelelő gyorsulás érzékelővel és real time analizátorral, ha lesz ez évben ilyen szolgáltatásom, majd jelzem a topikomban.

Online
Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Egy kis finomságot engedjetek meg:

https://www.youtube.com/watch?v=jwrITdlZEjM
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Nemrégiben a Stand4-es állványaim alatt kipróbáltam a Vibra-R basic típusú kerámia golyós hangfallábait.
Lásd: http://bolthely.hu/vibrar/id/00027-Hangfallab-basic
A régóta használt Soundcare tüskékkel való gyors összevetés alapján a kerámiagolyós alátétekkel a mélytartomány precízebb lett és a középtartomány is egyértelműen kevesebb torzítást tartalmaz. A precízebbé válás velejárójaként ugyanakkora mélyhangok kevésbé súlyosan szólalnak meg. A Stand 4-esek jelenleg az előző tulaj állítása alapján kb 90%-ban vannak feltöltve homokkal. Azt szeretném kérdezni a Dynaudio tulajoktól hogy milyen összetételű anyaggal és hány százalékos feltöltéssel értétek el a legjobb eredményt? Elképzelhető hogy a homok mennyiségének csökkentésével (pl. 50%) javulna a mélyátvitel a középtartomány tisztaságának elvesztése nélkül?
Még egy ehhez kapcsolódó kérdés: Atacama Atabites-ot próbált már valaki? Ha igen milyen eredménnyel a homokhoz képest?
Lásd: http://www.atacama-audio.co.uk/p/atabit ... ert-filler
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Lemezgyalus írta:
2021.01.07., csüt. 14:47
Sziasztok!

Erősítő vásárlása előtt állok, és még mielőtt valamennyi, korábbi hozzászólást elolvastam volna, gondoltam, megkérdezlek benneteket.

Nemrég vásároltam egy ilyen, Dynaudio BM15 stúdió monitor párt, és keresem a hozzájuk leginkább illő erősítőt:

https://www.dynaudio.com/professional-a ... egacy/bm15

Nekem ez az első Dyno hangsugárzóm, a márkáról (azon kívül, hogy népes rajongótáborral rendelkezik) nagyjából annyit hallottam, hogy ezek a hangsugárzók "nehezebben hajthatóak". Jelenleg egy régi Musical Fidelity A1-X-szel hajtom őket, ami a maga 8 ohmon 2x20 vagy 25W teljesítményével nem egy erőmű - még akkor sem, ha a hangfalak impedanciája csak 4 ohm.

Ezek a gondolatok merültek fel bennem a leendő erősítővel kapcsolatban:

1. Integrált erősítőben, vagy elő- és végfogban gondolkodjak inkább?
Én az utóbbit szeretném jobban, de az anyagi lehetőségeim korlátozottak, 200-250 ezernél nem szívesen költenék többet
erre a célra. Néztem az Etalon régi, SL sorozatú, dual mono elő- és végfok párosait, de még 30-35 évesen is húzós az
áruk, egy ilyen páros már nem fér bele a büdzsébe... Láttam itt, az avx-en egy Primare 30.1 integrált erősítőt, az pl.
tetszene, de az meg integrált erősítő, nem pedig az áhított elő-végfog páros...
2. Dual mono legyen, vagy ne ez legyen az elsődleges szempont?
3. Mekkora teljesítményű legyen, vagy ez sem fontos annyira, mint amennyire én azt gondolom?
4. A, A-B, esetleg D, vagy más üzemmódban működő technika passzolna legjobban ezekhez a stúdió monitorokhoz?

Az internetem láttam, hogy többen egy nagy teljesítményű, "diszkós" végfokkal, és egy ahhoz kapcsolt előfokkal hajtják a nagyobb étvágyú hangsugárzóikat. Nekem is vannak ilyen - egyébként egészen jól megépített - végfokjaim, a kisebbik teljesítményűvel ki is próbáltam a Dynokat. A jelenleg használt integrált erősítőhöz képest máris sokkal dinamikusabb hang lett a végeredmény, csak hát nagyon óvatosan kell bánni a hangerővel, az rca-rca összekötő kábelek sem jók hozzá, mert xlr és 6,3 jack bemenetek vannak rajta, és hát egyszerre csak egyetlen forráskészüléket lehet hozzá csatlakoztatni. Szóval ez a végfokom is csak előfokkal használva lenne az igazi:

https://www.numark.com/images/product_d ... manual.pdf

Mi a véleményetek az erősítő kérdéssel kapcsolatban?

Amíg el nem dől, hogy végül mi lesz az öreg MF helyett, esetleg van köztetek olyan pécsi vagy környékbeli hifis, aki kölcsönadna nekem kipróbálásra egy igazán jó minőségű előfokot kipróbálásra? gondolkodik.gif

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! :smile32:

Szerintem a Musical Fidelity A1-X nem annyira szeretheti a 4 Ohm-os Dinókat sajnos. Inkább érzékenyebb és 8 Ohm-os dobozokkal használd.

Milyen zenei forrást vagy forrásokat hallgatsz?

Nem rossz ötlet a "stúdió" vagy hifi/egyéb végfok, akár integrált is, ami alacsony impedanciás terhelés mellett is vígan muzsikál. Innen indulnék el.

A linkelt Numark végfokot 2 Ohm-ra is specifikálják, szóval ez nem fog kifogyni a szuszból elméletileg. Mennyire szól "jól" azt neked kell eldöntetni. Van rajta elől két poti, amivel egy fix kimenetű forrásról elvileg simán tudnál vele zenét hallgatni és beállítani a kívánt hangerőt. Ilyen lehet pl.: átlagos 2V-os fix kimenetű DAC vagy CD. A megfelelő kábelezésnek nézz utána. Kácsában vagy itt is tuti segítenek szívesen. Ha egy zenei forrásod van, akkor kezdetnek ez a Numark erősítő így nem lenne rossz. Ha megismerted a dobozokat meg ezt a felállást, össze tudod hallgatni pedigrésebb erősítőkkel is. Aztán majd kialakul merre...

Talán ezek az írások érdekesek lehetnek neked:
http://fapaci.blogspot.com/2012/10/az-e ... veled.html

https://wittaozeneszobaja.blog.hu/2018/ ... ar_tesztje

Pécsen van egy ilyen vas: viewtopic.php?f=32&t=155647&p=2567814&h ... l#p2567814

Remélem a tapasztaltabbak tudnak konkrét végfokot, vagy integráltat ajánlani, amivel szépen zenélne a te dobozod.

:drum:

Avatar
Lemezgyalus
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2012.05.15., kedd 10:56
Értékelés: 2

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Lemezgyalus »

Sziasztok!

Erősítő vásárlása előtt állok, és még mielőtt valamennyi, korábbi hozzászólást elolvastam volna, gondoltam, megkérdezlek benneteket.

Nemrég vásároltam egy ilyen, Dynaudio BM15 stúdió monitor párt, és keresem a hozzájuk leginkább illő erősítőt:

https://www.dynaudio.com/professional-a ... egacy/bm15

Nekem ez az első Dyno hangsugárzóm, a márkáról (azon kívül, hogy népes rajongótáborral rendelkezik) nagyjából annyit hallottam, hogy ezek a hangsugárzók "nehezebben hajthatóak". Jelenleg egy régi Musical Fidelity A1-X-szel hajtom őket, ami a maga 8 ohmon 2x20 vagy 25W teljesítményével nem egy erőmű - még akkor sem, ha a hangfalak impedanciája csak 4 ohm.

Ezek a gondolatok merültek fel bennem a leendő erősítővel kapcsolatban:

1. Integrált erősítőben, vagy elő- és végfogban gondolkodjak inkább?
Én az utóbbit szeretném jobban, de az anyagi lehetőségeim korlátozottak, 200-250 ezernél nem szívesen költenék többet
erre a célra. Néztem az Etalon régi, SL sorozatú, dual mono elő- és végfok párosait, de még 30-35 évesen is húzós az
áruk, egy ilyen páros már nem fér bele a büdzsébe... Láttam itt, az avx-en egy Primare 30.1 integrált erősítőt, az pl.
tetszene, de az meg integrált erősítő, nem pedig az áhított elő-végfog páros...
2. Dual mono legyen, vagy ne ez legyen az elsődleges szempont?
3. Mekkora teljesítményű legyen, vagy ez sem fontos annyira, mint amennyire én azt gondolom?
4. A, A-B, esetleg D, vagy más üzemmódban működő technika passzolna legjobban ezekhez a stúdió monitorokhoz?

Az internetem láttam, hogy többen egy nagy teljesítményű, "diszkós" végfokkal, és egy ahhoz kapcsolt előfokkal hajtják a nagyobb étvágyú hangsugárzóikat. Nekem is vannak ilyen - egyébként egészen jól megépített - végfokjaim, a kisebbik teljesítményűvel ki is próbáltam a Dynokat. A jelenleg használt integrált erősítőhöz képest máris sokkal dinamikusabb hang lett a végeredmény, csak hát nagyon óvatosan kell bánni a hangerővel, az rca-rca összekötő kábelek sem jók hozzá, mert xlr és 6,3 jack bemenetek vannak rajta, és hát egyszerre csak egyetlen forráskészüléket lehet hozzá csatlakoztatni. Szóval ez a végfokom is csak előfokkal használva lenne az igazi:

https://www.numark.com/images/product_d ... manual.pdf

Mi a véleményetek az erősítő kérdéssel kapcsolatban?

Amíg el nem dől, hogy végül mi lesz az öreg MF helyett, esetleg van köztetek olyan pécsi vagy környékbeli hifis, aki kölcsönadna nekem kipróbálásra egy igazán jó minőségű előfokot kipróbálásra? gondolkodik.gif

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! :smile32:

Online
Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1170
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: goodman »

Én egy Hivox Capreolus előfok és két Hivox Scrofa monoblokk trióval hajtom az Audience 62-ket. 4 Ohm-on 2x70 watt, és nincs hiányérzetem még nagyzenekari műveken vagy zúzósabb rock-on sem. ;)
Persze számít a teljesítmény, de legalább annyira fontos, hogy legyen stabil és rendelkezzen megfelelő tartalékkal.

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: voges »

BLX írta:
2021.01.01., pén. 21:13
voges írta:
2021.01.01., pén. 20:59
BLX írta:
2021.01.01., pén. 20:36

Az alany egy Electrocompaniet Eci-2 A class ami
2x50w 8ohm
2x90w 4ohm
2x150w 2ohm
Tőlem kb 4m-re lenne a hangfal.A hangfalak közötti távolság 2.5m és a faltól kb fél méter lenne elhúzva.
Sajnos a szoba adottságai ilyenek.

Milyen erősítő lenne konkrétan? Ennek tudatában könnyebben tudnak tanácsot adni a kollégák.
50W 8Ohm-on elég lehet elméletileg. A kérdés inkább az, hogy a konkrét erősítő mennyire bírja ezt 4 Ohm-ra specifikált Dinót meghajtani. Milyen távolról hallgatnád és mennyire raknád egymástól a dobozokat? Szerintem ezek a dobozok szeretik maguk körül a teret, nagyon nem érdemes rátolni a falra, bútorzatra.
Az már jó jel ha 2 Ohm-ra is specifikálták ezt az erősítőt. Elképzelhető, hogy megtudja hajtani. Van otthoni próbára lehetőséged? Én kicsit közelebb ülnék a dobozokhoz, vagy még távolabb raknám a hátsó falaktól és közelebb a hallgatási pozícióhoz. Próba cseresznye. :drum: Ha van kedved, számolj be mit tapasztaltál.
Őszinte leszek még nincs meg.Jövőhéten jön meg egy új Tannoy Precision 6.2 és ha nem jönne be akkor a Dyno lenne a következő lépés.
Sosem hallottam Contour 1.4-et,de az X14 után valamiért ilyen álom volt...🙂

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

voges írta:
2021.01.01., pén. 20:59
BLX írta:
2021.01.01., pén. 20:36
voges írta:
2021.01.01., pén. 19:30
Sziasztok!
Ugye mondják,hogy a Contour 1.4-hez bitang erősítők kellenek.Kérdésem,hogy mi van akkor ha csak egy 2x50w (8ohm) erősítő lenne rákötve ill. mekkora szoba (nm2) kell ezeknek a hangfalaknak?
Az alany egy Electrocompaniet Eci-2 A class ami
2x50w 8ohm
2x90w 4ohm
2x150w 2ohm
Tőlem kb 4m-re lenne a hangfal.A hangfalak közötti távolság 2.5m és a faltól kb fél méter lenne elhúzva.
Sajnos a szoba adottságai ilyenek.

Milyen erősítő lenne konkrétan? Ennek tudatában könnyebben tudnak tanácsot adni a kollégák.
50W 8Ohm-on elég lehet elméletileg. A kérdés inkább az, hogy a konkrét erősítő mennyire bírja ezt 4 Ohm-ra specifikált Dinót meghajtani. Milyen távolról hallgatnád és mennyire raknád egymástól a dobozokat? Szerintem ezek a dobozok szeretik maguk körül a teret, nagyon nem érdemes rátolni a falra, bútorzatra.
Az már jó jel ha 2 Ohm-ra is specifikálták ezt az erősítőt. Elképzelhető, hogy megtudja hajtani. Van otthoni próbára lehetőséged? Én kicsit közelebb ülnék a dobozokhoz, vagy még távolabb raknám a hátsó falaktól és közelebb a hallgatási pozícióhoz. Próba cseresznye. :drum: Ha van kedved, számolj be mit tapasztaltál.

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: voges »

BLX írta:
2021.01.01., pén. 20:36
voges írta:
2021.01.01., pén. 19:30
Sziasztok!
Ugye mondják,hogy a Contour 1.4-hez bitang erősítők kellenek.Kérdésem,hogy mi van akkor ha csak egy 2x50w (8ohm) erősítő lenne rákötve ill. mekkora szoba (nm2) kell ezeknek a hangfalaknak?
Az alany egy Electrocompaniet Eci-2 A class ami
2x50w 8ohm
2x90w 4ohm
2x150w 2ohm
Tőlem kb 4m-re lenne a hangfal.A hangfalak közötti távolság 2.5m és a faltól kb fél méter lenne elhúzva.
Sajnos a szoba adottságai ilyenek.

Milyen erősítő lenne konkrétan? Ennek tudatában könnyebben tudnak tanácsot adni a kollégák.
50W 8Ohm-on elég lehet elméletileg. A kérdés inkább az, hogy a konkrét erősítő mennyire bírja ezt 4 Ohm-ra specifikált Dinót meghajtani. Milyen távolról hallgatnád és mennyire raknád egymástól a dobozokat? Szerintem ezek a dobozok szeretik maguk körül a teret, nagyon nem érdemes rátolni a falra, bútorzatra.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Érdekes ez a heed dolog. Én többször hallottam heed erősítéssel különböző dynokat, 1.4-et is és mindig az volt az érzésem, hogy fedett a hangja. Meghajtani meghajtotta, csak ráterített egy leplet a hangsugárzóra. gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Jófajta 50w elég lehet.
Bitang erősítő a nagyobb testvéréhez kell.
Exposure 3010s-el tetszett.
Egy heed integrálttal+táp is jó páros lehet...
voges írta:
2021.01.01., pén. 19:30
Sziasztok!
Ugye mondják,hogy a Contour 1.4-hez bitang erősítők kellenek.Kérdésem,hogy mi van akkor ha csak egy 2x50w (8ohm) erősítő lenne rákötve ill. mekkora szoba (nm2) kell ezeknek a hangfalaknak?

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

voges írta:
2021.01.01., pén. 19:30
Sziasztok!
Ugye mondják,hogy a Contour 1.4-hez bitang erősítők kellenek.Kérdésem,hogy mi van akkor ha csak egy 2x50w (8ohm) erősítő lenne rákötve ill. mekkora szoba (nm2) kell ezeknek a hangfalaknak?
Milyen erősítő lenne konkrétan? Ennek tudatában könnyebben tudnak tanácsot adni a kollégák.
50W 8Ohm-on elég lehet elméletileg. A kérdés inkább az, hogy a konkrét erősítő mennyire bírja ezt 4 Ohm-ra specifikált Dinót meghajtani. Milyen távolról hallgatnád és mennyire raknád egymástól a dobozokat? Szerintem ezek a dobozok szeretik maguk körül a teret, nagyon nem érdemes rátolni a falra, bútorzatra.

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok!
Ugye mondják,hogy a Contour 1.4-hez bitang erősítők kellenek.Kérdésem,hogy mi van akkor ha csak egy 2x50w (8ohm) erősítő lenne rákötve ill. mekkora szoba (nm2) kell ezeknek a hangfalaknak?

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Fel kell venni a kapcsolatot a forgalmazóval, vagy az importőrrel és a dyno kicseréli újra. Legalábbis az eddigi tapasztalatok alapján.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

zoli73 írta:
2020.12.31., csüt. 20:40
Ezek a benyomott/benyomódott magassugárzók, már nem beszerezhetők, cserélhetők?
Tényleg sok iyen magassugárzójú dobozt látni, ami sokszor emiatt szinte eladhatatlan.
Egy(vagy mindkettő) magassugárzó cserével talán menthető lenne, hogy elértéktelenedjenek ezek a remek hangsugárzók.
A többségük simán pótolható.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Ezek a benyomott/benyomódott magassugárzók, már nem beszerezhetők, cserélhetők?
Tényleg sok iyen magassugárzójú dobozt látni, ami sokszor emiatt szinte eladhatatlan.
Egy(vagy mindkettő) magassugárzó cserével talán menthető lenne, hogy elértéktelenedjenek ezek a remek hangsugárzók.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio contour 1.3 mk1

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2020.12.31., csüt. 18:07
hi-fi írta:
2020.12.31., csüt. 15:29
Bocsánat ha esetleg off a hozzászólásom, de valahogy nem értem ezt, amit előszerettel kezdenek itt a fórumban magyarázatként megadni, amikor egy hangszóró membránját már "egyengették"

idézem a leírást: "Nem mentes a szokásos dyno betegségtől az egyik magassugárzó kissé beszívódott, "

Egy barátomnak már több mint tíz éve van Dynaudio Contour hangfala, nekem 6éve van Excite hangfalam, de még halvány nyoma sincs ilyen "dyno betegségnek"
Próbáltam külföldi fórumokon is keresni ezzel a problémával, de semmit nem találtam. Kissé furcsa gondolkodik.gif

Valaki felvilágosítana valami hiteles információval?
Vagy csak a mechanikai behatást hívják újabban "dyno betegségnek" ? :smile29:
Természetesen ezek a benyomódások nem maguktól, hanem mechanikai behatásra keletkeznek. Csakhogy a Dynoknál (legalábbis egyes típusoknál) annyira kis mechanikai behatás is elég ehhez, amit sokszor nem is vesznek észre a tulajok. Nekem csak egy régi “ócska” Audience 50-esem van, annál a rendkívül érzékeny és filigrán textil dóm annyira kiáll az előlap síkjából, hogy a felhelyezett porvédőt majdnem eléri, ha nem vagyunk nagyon óvatosak szállítás vagy akár hazon belüli mozgatás közben, akkor észrevétlenül be tudjuk nyomni a porvédő szövetén keresztül a textil dóm-membránt. (Megjegyezném, hogy az Audio Physic Classic 10-esemen ugyanolyan (vagy talán még inkább) filigrán és sérülékeny a selyemdóm, csakhogy annál jóval melyebben van, és körbe is van véve egy szivacs(-szerű?) peremmel).

Itt a fórumon már több probléma és vita volt a magassugárzók benyomódása miatt az adásvételi topikokban, és ez a probléma annyira kiemelkedően a használt Dynoknál fordul elő, hogy szerintem nem túlzás használt-Dyno “betegségről” beszélni. Amit természetesen a picit gondatlanabb tulajok vagy családtagjaik okoznak, elég gyakran úgy, hogy ők sem tudják, mikor és hogyan okozták. Érdemes rákeresni, hány Dyno-hirdetésben fordul itt elő a “magassugárzón egy kis benyomódás van, de a hangot ez semmiben sem befolyásolja” jellegű megjegyzés, és hány egyéb hirdetésben. Toronymagasan vezet ezzel a Dynaudio.

Ezért én használt Dynaudio vásárlásakor javaslom célzottan rákérdezni (ha nem írja le az eladó eleve), hogy épek-e a magassugárzók, nincs-e rajtuk benyomódás.
Egyrészt nem véletlen van annyira “kilógatva” az előlap síkjából. Ha jól tudom a deffrakció csökkentése érdekében helyezték el így.

Másrészt, ha összetöröd az autódat, még ha a kilógó tükrödet töröd le, akkor sem nevezhető az autó hibájának, még akkor sem, ha a szokásosnál jobban kilóg a kasztniból, szóval ne nevezzük ezt típusbetegségnek, mert szerintem nem az!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”