Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

earforce írta:
2021.02.06., szomb. 08:06
Valaki különben tudja az okát annak, hogy egy nagyobb impedanciás fejhallgató miért szinte minden esetben jobb, mint a kisebb impedanciás testvére? Gondolok itt az előbb említett Beyer-re vagy régebbi Sennheiserekre ahol ugyanaz a füles kijött 3 különböző impedancia értékekkel.
Valószínúleg azért, mert ezeknél a meghajtóknál kizárólag a tekercs impedanciáját változtatták (igazodva a fogyasztói igényekhez), magát a membránt nem. Így a nagyobb ellenállással rendelkező jobban meg tudja jeleníteni a finomságokat az ellenállásából következően. Természetesen csak akkor, ha megfelelő meghajtással tápláljuk. De, ha egy igazi szakembereknek van más magyarázata azt szívesen meghallgatom én is.

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Válaszolva a lenti kérdésre, nem tudom, mi az oka, hogy a nagyobb impedanciájú cuccok jobban szólnak, de, hogy így van, az tuti. Feltéve gondolom, ha van mögöttük kraft rendesen.

1 kérdés: Beyerhez honnan tudok fül és fejpárnát rendelni? Eredeti velúrt találtam itthon fülpárnába, de fejpárnát nem. Van erre valami áruház? Vagy marad kína?

Köszi!

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

Valaki különben tudja az okát annak, hogy egy nagyobb impedanciás fejhallgató miért szinte minden esetben jobb, mint a kisebb impedanciás testvére? Gondolok itt az előbb említett Beyer-re vagy régebbi Sennheiserekre ahol ugyanaz a füles kijött 3 különböző impedancia értékekkel.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

nagygabor1982 írta:
2021.02.05., pén. 21:48
Csak érdekességképpen, hátha valakit érdekel:
Van nálam egy Beyer DT880 Edition 600 Ohm
Ez 1 jó cucc. Ennyi. :)
Otl-el hajtom.
Nem tudom miért "ócsárolják" ezt "sokan".
Mondják, hogy V shape, meg loudness, meg ugye, hogy rohadtul nem lineáris. Jó, annyira nem lineáris mint a Senn HD250 Linear I. Na de azért nem is V shape. (Hallgattam vele együtt 770-t, 990-t. mindegyik 600 ohm. Na azok inkább V shape-k)
Szerintem ez egy rohadt jó fejhallgató. Félnyitott cuccnak ennyire megfogott mélyei vannak...... jó középtartomány, jó magas, jó tér és részletesség. Az van, hogy megintcsak arra jutottam, hogy kell az OTL. Ennek is. Nagyon. Szerintem ez hatalmas budzsé beszt báj. Kényelem? Brutálfasza. Fél, meg 1 milláért bárki tud jót venni, na de ócsóért..... az ám az igazi faszaság. :D
Nem cserélhető a kábele. Bumm!
Ez itt marad. :)
Szerintem is egy alulértékelt fejhallgató, persze ez azért van így, mert a többség a 32 ohmosat használja gyenge erősítővel. De a 600 ohmos egy nagyon jó erősítővel messze az árkategóriáján felül teljesít. Nem tudja azt mint a T1, de közelebb van hozzá, mint 2-3 szoros áron sok más egyéb.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Csak érdekességképpen, hátha valakit érdekel:
Van nálam egy Beyer DT880 Edition 600 Ohm
Ez 1 jó cucc. Ennyi. :)
Otl-el hajtom.
Nem tudom miért "ócsárolják" ezt "sokan".
Mondják, hogy V shape, meg loudness, meg ugye, hogy rohadtul nem lineáris. Jó, annyira nem lineáris mint a Senn HD250 Linear I. Na de azért nem is V shape. (Hallgattam vele együtt 770-t, 990-t. mindegyik 600 ohm. Na azok inkább V shape-k)
Szerintem ez egy rohadt jó fejhallgató. Félnyitott cuccnak ennyire megfogott mélyei vannak...... jó középtartomány, jó magas, jó tér és részletesség. Az van, hogy megintcsak arra jutottam, hogy kell az OTL. Ennek is. Nagyon. Szerintem ez hatalmas budzsé beszt báj. Kényelem? Brutálfasza. Fél, meg 1 milláért bárki tud jót venni, na de ócsóért..... az ám az igazi faszaság. :D
Nem cserélhető a kábele. Bumm!
Ez itt marad. :)

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Bejáratás folyamatban. De nagyon ígéretes már most.
_DSC1056-2_077.JPG
_DSC1056-2_077.JPG (981.31 KiB) Megtekintve 1670 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Kb. 370000 HUF lesz.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

MrCollector írta:
2021.01.28., csüt. 18:19
Focal Celestee - mai hivatalos bejelentés. Ezzel egyidejűleg az Elegia sajnos kifutott.
https://www.focal.com/en/headphones-0/h ... e/celestee
Ezért akkor még több pénzt el lehet majd kérni...
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Focal Celestee - mai hivatalos bejelentés. Ezzel egyidejűleg az Elegia sajnos kifutott.
https://www.focal.com/en/headphones-0/h ... e/celestee

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

Jelenleg van Q701-em, 712 Pro-t hamar eladtam.. Technikailag jobb a 712, több a mélye simább, nyugodtabb a magasa,a tere is kicsit természetesebb, DE szerintem nem zenehallgatásra lett optimalizálva, hanem játékra/filmre. Q701-el sokkal jobban műkődik a zene. A 712 Pro kényelmes a Q701 nagyon nem. A hangzásbeli különbség kb 60%-át a fülpárnák okozzák.( a 712 párnája memóriahabos 2x drágább)
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Én úgy tudom a K712Pro Szlovákiában készül.

Solier009
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 12:25
Értékelés: 20

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Solier009 »

Köszönöm, hogy a helyére kerültek a dolgok!

A "nagyon tetszik", abból származik hogy, az eggyik barátomnál hallgattam a Q701-et. Ott Ágoston Lajos féle csövessel volt megtámogatva. Nekem nagyon tetszet, viselésben is és hangban is. A K712-nél elfelejtettem a Pro szót odaírni.
Amikor azt írtad, hogy a kínairól azt hittétek hamisítvány, arra gondoltál, hogy a rosszabb a hangja, vagy hogy ugyan olyan jó csak nagyon be kell járatni.

Nagyon köszönöm az eddigi kimerítő válaszokat. 😊

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: AKG Q701, K712

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tul írta:
2021.01.23., szomb. 17:00
Nekem Q701 volt, a Quincy Jones verzió, de annak is ott voltak a dudorok a pántján.
Igen elnézést, ezt benéztem, valóban a Q701-en is ott vannak a dudorok.
(amúgy nem értem a dolgot, mire gondoltak a tervezők, egy amúgy ennyire jól megtervezett fejest így elcseszni azokkal a dudorokkal... amik alighanem még drágítanak is rajta). Megtanultam valahogy egxüttélni velük :D

Egyébként a későbbi kínai modelleken már (a K701 kínai változatán sem) nincsenek már dudorok, és feleannyiba (se?) kerülnek, mint anno a “Made in Austria” modellek. Azt olvastam, hogy hangra pedig pont olyan jók, mint az osztrák gyártmányúak. Úgy viszont még inkább megérik az árukat (én azért anno még elég sok pénzt kifizettem a K701-ért, pedig elmentem érte Ausztriáig :) )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: AKG Q701, K712

Hozzászólás Szerző: Tul »

Nekem Q701 volt, a Quincy Jones verzió, de annak is ott voltak a dudorok a pántján. Azóta is fáj a fejem, ha felteszek egy bármilyen, nem extrém puha pántot és ott ér hozzá ahol az AKG régen :D
Amúgy a fejhallgatót én is szerettem, egyet tudok érteni az általad leírtakkal. Főleg a bejaratás részével. Kiemelten fontos, elképesztő különbség volt a régebbim és egy másik, kollégám által vett új között. Először azt hittük, hamisítvány. A járatásnál nem szabad finomkodni a hangerővel, különben a 100-200 az 400 óra lesz :rolleyes:

Abban az árban, amiért mentek ezek, kevés semlegesebb fejhallgató van. Némelyeknek ez unalmas, de amúgy meg kifejezetten nagyfiús tulajdonság, nem megszokott a kategóriában.
Aszpirin írta:
2021.01.23., szomb. 14:49
...Egyébként a fejhallgató kényelmes (a korai, osztrák K701-eseknek volt egy nagy problémája, a bőrpánt belső "párnadudorai" fájdalmassá válhattak pár óra viselés után, de ez már sem a Q701-nél, sem a K712-nél nem áll fenn)...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

AKG Q701, K712

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Solier009 írta:
2021.01.23., szomb. 07:24
Sziasztok!

Nem tudom jó helyen vagyok e, de fejhallgatós topicot nem találtam.
Költözésben vagyunk és az akív dobozaimat (nem kicsik) eggyenlőre nem tudom hova tenni.
Így erősen gondolkodom, egy fejhallgató beszerzésén. Ami nagyon tetszik az az Akg q701.
Viszont érdekelne (sajnos az ismeretségi körömben nincs) a k712. Azt szeretném kérni, akinek van tapasztalata mind a két fülessel kapcsolatban, legyen kedves a különbségeket pár mondatban kifejteni.
Köszi!
Nem voltál jó helyen, így áthelyeztem ide a helyére, és egyúttal váalaszolnék is.

Mindkettő az AKG K701 "ragozása", vagyis nagyjából ugyanaz a konstrukció, de kábelcsatlakozóval (a K701-be fixen be van építve a kábel) illetve ezek már Kínában készülnek (Az eredeti K701 még "Made in Austria", később lett annak is kínai változata).

Nekem K701 van évek óta ("Made in Austria", újan vettem), de mivel nagyon hasonlóak, talán tudok néhány hasznos tapasztalatot mondani. A K701-et még mindig is napi szinten használom, főleg munka közbeni finom háttérzenének... de elmélyült hallgatásra is alkalmas.

Első dolog: a "nagyon tetszik" az mi alapján született meg? Ha csak kinézet alapján, akkor MINDENKÉPP hallgasd meg legalább egyiket a kettő közül (vagy akár egy K701-est), mert ez a széria nagyon megosztó tud lenni hangzásban. Én imádom a hangját a K701-nek, de nem mindenki szereti, szóval kerüld el a csalódást! Bármelyiket próbálod ki ezek közül (K701, K702, Q701, K712...), legalább tudod, hogy milyen hangzásvilágra számíts. Láttam a Q701 és a K712 frekvenciagörbéit a K701-gyel összevetve, nagyon hasonlítanak, és elég valószínű, hogy nem hallasz köztük számottevő különbséget. Talán nem-számottevőt sem.

A másik, hogy a K701-nek (és szerintem a többinek is) NAGYON HOSSZÚ (több mint 200 óra) bejáratási időre van szüksége, ami alatt nagyon változik a hangja: dúsul a basszustartomány (amit elsőre, bejáratatlanul jó eséllyel kevésnek fogsz érezni) megszelídülnek a magasak, és az egész nagyon határozottan érzékelhető. Ezért is érdemes lehetőleg egy már bejáratott példány meghallgatni, illetve ha a vásárlásuk mellett döntesz, akkor előbb alaposan bejáratni (napokig hagyni, hogy menjen, fejről levéve is, lehetőleg bejáratólemezzel, de ha nincs, akkor a kedvenc lemezeiddel, minden kedvelt stílusban).

A harmadik, hogy milyen stílust szeretsz. Ha főleg hardrockos/metálos vagy, akkor ne ezeket válaszd. A komolyzene és a dzessz viszont nagyon jól "áll nekik". Főleg a komolyzene.

A negyedik a tartósság kérdése: sajnos a K701-gyel való tapasztalatom alapján ennek a konstrukciónak van egy gyenge pontja: a bőrpánt a kettős íven ugye le/fel mozog egy "szán" segítségével, és a bőrpánt tartószánja és a fejhallgató tányérjai között két oldalt rövid gumihuzalok segítik a pontos pozícionálást, iletve feszítik a pántot, hogy a bőrpánt a helyén maradjon, ahogy a fejedre beállítottad. Ezek a huzalok idővel (pár év alatt) kilazulnak, és akkor már nem áll meg rendesen a fejhallgató a füleden, lecsúszik, kényelmetlen lesz. Nem kapni őket, talán gyárit lehet rendelni, valószínűleg jó drágán, és nagyon macerás kicserélni őket (hosszadalmas művelet, amihez precíz kéz és a szétszedés/összerakás módjának ismerete kell - de ez megtalálható a neten).
A fejhallgatópárnák is gyorsan koszolódnak, és el is használódnak, de ezekből bagóért be lehet szerezni kínait az Alibabán vagy Ebayen, és komolyan mondom, az általam beszerzettek egyrészt nem különböztethetőek meg szemrevételezéssel az eredetiektől, másrészt pedig talán még jobbak is).
Egyébként a fejhallgató kényelmes (a korai, osztrák K701-eseknek volt egy nagy problémája, a bőrpánt belső "párnadudorai" fájdalmassá válhattak pár óra viselés után, de ez már sem a Q701-nél, sem a K712-nél nem áll fenn), a nagy bumszli tányérok jól körülölelik a nagy füleket is, nem izzasztanak, de meglepően könnyűnek és ermészetesnek érzed a fejen. És persze a nyitott konstrukciónak köszönhetően mindenki más is hallja a környezetedben, hogy mit hallgatsz.

Namost, a Q701 szerintem ugyanaz, mint a K701, csak más szín és ugye csatlakoztatható kábeles.
A K712 PRO-ban már a hangszóróval is csináltak valamit, mert a grafikonok szerint enyhén jobb ("laposabb") a frekvenciagörbéje itt-ott). De nagy különbségre nem számítanék.

Esetleg vannak itt olyanok, akik mindegyiket hallották, és talán megcáfolnak. Ha így van, elnézést. Mégegyszer: az én tapasztalatom a K701-re vontakozik, de lényeges hangbéli különbségekre én a görbék alapján nem számítok.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Solier009 írta:
2021.01.23., szomb. 07:24
Sziasztok!

Nem tudom jó helyen vagyok e, de fejhallgatós topicot nem találtam.
Költözésben vagyunk és az akív dobozaimat (nem kicsik) eggyenlőre nem tudom hova tenni.
Így erősen gondolkodom, egy fejhallgató beszerzésén. Ami nagyon tetszik az az Akg q701.
Viszont érdekelne (sajnos az ismeretségi körömben nincs) a k712. Azt szeretném kérni, akinek van tapasztalata mind a két fülessel kapcsolatban, legyen kedves a különbségeket pár mondatban kifejteni.
Köszi!
viewtopic.php?f=5&t=11025
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Solier009
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 12:25
Értékelés: 20

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Solier009 »

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen vagyok e, de fejhallgatós topicot nem találtam.
Költözésben vagyunk és az akív dobozaimat (nem kicsik) eggyenlőre nem tudom hova tenni.
Így erősen gondolkodom, egy fejhallgató beszerzésén. Ami nagyon tetszik az az Akg q701.
Viszont érdekelne (sajnos az ismeretségi körömben nincs) a k712. Azt szeretném kérni, akinek van tapasztalata mind a két fülessel kapcsolatban, legyen kedves a különbségeket pár mondatban kifejteni.
Köszi!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

bitrograde írta:
2020.12.25., pén. 15:15
Én ráfülelnék a Meze Neóra.
Végül egy Sennheiser Momentum AE2(around ear) wired lett belőle, a gazdának nagyon tetszik.Köszönöm a segítséget! :smile53:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

szakee
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019.04.25., csüt. 23:49
Értékelés: 4

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: szakee »

MrCollector írta:
2021.01.12., kedd 22:43
szakee írta:
2021.01.11., hétf. 10:26
Ha valaki azt mondja nagyon megéri, költök valamivel többet. Viszont egy 70ért beszerezhető füleshez nem költenék 40et kábelre. Látom hogy a Nordostnak van 200ért is, azt már kevésbé értem. A Viablue szimpatikus, 5€ métere. 2-2,5m jó ha megvan, kanapén, fotelban is kényelmes legyen.
Másrészt jelenleg a Brio füles kimenetére van kötve, tehát lehet nem is érdemes.
Ez a becsült használt ára a HD600-nak, újonnan jelenleg 110000-145000 Ft. A kábel is olcsóbb, ha használt. Persze ki adja el ami jó? :rolleyes:
bah, kimaradt a "használtan" a 70 előtt. Időről-időre megfordul használt 600as a különböző fórumokon, feljebblépés, leépítés, egyéb okok.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

szakee írta:
2021.01.11., hétf. 10:26
bitrograde írta:
2021.01.04., hétf. 08:51
Ha jól olvasom, alternatív kábelről volt szó... :D
Amúgy a Viablue nem rossz, csak tudni kell rendesen forrasztani. 10E HUF (30 EUR) környékén (sokan fülhallgatóra is sokallják ezt az összeget) pedig alig kapni valami értékelhetőt. Hogy ez kinek a bűne, azt most ne firtassuk. Sokszor lefutott már ez a kör a "Kábelezzünk..." témakörben.
Ha valaki azt mondja nagyon megéri, költök valamivel többet. Viszont egy 70ért beszerezhető füleshez nem költenék 40et kábelre. Látom hogy a Nordostnak van 200ért is, azt már kevésbé értem. A Viablue szimpatikus, 5€ métere. 2-2,5m jó ha megvan, kanapén, fotelban is kényelmes legyen.
Másrészt jelenleg a Brio füles kimenetére van kötve, tehát lehet nem is érdemes.
Ez a becsült használt ára a HD600-nak, újonnan jelenleg 110000-145000 Ft. A kábel is olcsóbb, ha használt. Persze ki adja el ami jó? :rolleyes:

szakee
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019.04.25., csüt. 23:49
Értékelés: 4

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: szakee »

bitrograde írta:
2021.01.04., hétf. 08:51
Ha jól olvasom, alternatív kábelről volt szó... :D
Amúgy a Viablue nem rossz, csak tudni kell rendesen forrasztani. 10E HUF (30 EUR) környékén (sokan fülhallgatóra is sokallják ezt az összeget) pedig alig kapni valami értékelhetőt. Hogy ez kinek a bűne, azt most ne firtassuk. Sokszor lefutott már ez a kör a "Kábelezzünk..." témakörben.
Ha valaki azt mondja nagyon megéri, költök valamivel többet. Viszont egy 70ért beszerezhető füleshez nem költenék 40et kábelre. Látom hogy a Nordostnak van 200ért is, azt már kevésbé értem. A Viablue szimpatikus, 5€ métere. 2-2,5m jó ha megvan, kanapén, fotelban is kényelmes legyen.
Másrészt jelenleg a Brio füles kimenetére van kötve, tehát lehet nem is érdemes.

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Acus »

MrCollector írta:
2021.01.05., kedd 08:11
Acus írta:
2021.01.05., kedd 06:18
MrCollector írta:
2021.01.04., hétf. 22:54


A gyári kábelnek a hossza vagy a hangja a gond? Van jobb kábel, csak az többe kerül, mint 10000 Ft.
Elsosorban a hossza. A hangjat nem tudom, mert nem probaltam meg masik kabelt.
Azon könnyű segíteni. El kell vágni, majd tenni rá egy csatlakozót.
Nem szereten a gyari dolgokat szetbatkacsolni. Konnyu cserelni a gyari kabelt. Ezert gondoltam inkabb cserelnem valami jobb minosegure.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Acus írta:
2021.01.05., kedd 06:18
MrCollector írta:
2021.01.04., hétf. 22:54
Acus írta:
2021.01.04., hétf. 16:29


Mi lenne jó kábel? Én is cserélném rövidebbre a gyári 3m-es kábelt.
A gyári kábelnek a hossza vagy a hangja a gond? Van jobb kábel, csak az többe kerül, mint 10000 Ft.
Elsosorban a hossza. A hangjat nem tudom, mert nem probaltam meg masik kabelt.
Azon könnyű segíteni. El kell vágni, majd tenni rá egy csatlakozót.

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Acus »

MrCollector írta:
2021.01.04., hétf. 22:54
Acus írta:
2021.01.04., hétf. 16:29
fülelek írta:
2021.01.02., szomb. 23:32
Akkor marad a gyári kábel :smile29:
Mi lenne jó kábel? Én is cserélném rövidebbre a gyári 3m-es kábelt.
A gyári kábelnek a hossza vagy a hangja a gond? Van jobb kábel, csak az többe kerül, mint 10000 Ft.
Elsosorban a hossza. A hangjat nem tudom, mert nem probaltam meg masik kabelt.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Acus írta:
2021.01.04., hétf. 16:29
fülelek írta:
2021.01.02., szomb. 23:32
Akkor marad a gyári kábel :smile29:
Mi lenne jó kábel? Én is cserélném rövidebbre a gyári 3m-es kábelt.
A gyári kábelnek a hossza vagy a hangja a gond? Van jobb kábel, csak az többe kerül, mint 10000 Ft.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”