Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

HiVOX termékek

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


A mostani Lupus-ok, h készülnek? Egy optikára és egy coax-ra felkészítve?
Igen!
 
Bekötés meg kipróbálod, és úgy használod, ahogy Neked jobban tetszik.
De meglepődnék ha egetverő különbségeket hallanál.

Vendég

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A mostani Lupus-ok, h készülnek? Egy optikára és egy coax-ra felkészítve?
 
...ha van egy olcsóbb optikai, meg egy annál kb. 50%-al drágább coax, melyiket hova kötnétek be:
- a DVD és Erősítő közé mit (mozi)
- és DVD és DAC közé mit (zene)
 
???

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Hi!
 
Használ valaki Sciurus RIAA korrekciós előerősítőt? Vélemény róla?
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Fülelek.
 
Tudna feltenni képet az új Myotis-ról?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Ne haragudj, de most biztos nem, az ünnepek után lehet róla szó.
Van már myotis ami megvásárolható, esetleg megfülelheto?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Fülelek 
Egy olyan kérdésem lenne hogy megoldható e hogy a meglévő Capreolust és Scrofát külön-külön egy rendes méretű(440mm) dobozba átpakolni?Pl. a Myotis féle dobozba.És mennyibe fájna ez?

Ne haragudj, de most biztos nem, az ünnepek után lehet róla szó.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Fülelek
 
Egy olyan kérdésem lenne hogy megoldható e hogy a meglévő Capreolust és Scrofát külön-külön egy rendes méretű(440mm) dobozba átpakolni?Pl. a Myotis féle dobozba.És mennyibe fájna ez?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1209
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Kicsit más:  Mit szólnátok egy magyar gyártók audio kiállításához, mondjuk februárban, vagy akár a tavaszi fesztivál keretén belül?
A lényeg, az vehet részt, aki legalább egy audio célra használt terméket rendszeresen előállít.
Jó ötlet? Legalább 12-15 kiállító lenne szerintem, és kevésbé flancos  de azért elfogadható körülmények között kerülne megrendezésre, csak kereskedelemmel foglalkozók részvétele nélkül.
 
Minél több véleményt várok


"cigánycirkusz" bohócokkal :kiraly:

Kérve könyörgök mindkettőtöket, itt ne kezdjétek el azt a sárdobálást, ami a hifi-cityn történt. Máshol, ha lehet... Ne itt rendezzétek a "számlát".
 
SENKI nem kíváncsi (itt sem) rá.
 
(senki pártján nem állok, különben is kinek nem inge, nem veszi magára)
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12190
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3624
Kapcsolat:

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: revox »


Kicsit más: Mit szólnátok egy magyar gyártók audio kiállításához, mondjuk februárban, vagy akár a tavaszi fesztivál keretén belül?
A lényeg, az vehet részt, aki legalább egy audio célra használt terméket rendszeresen előállít.
Jó ötlet? Legalább 12-15 kiállító lenne szerintem, és kevésbé flancos de azért elfogadható körülmények között kerülne megrendezésre, csak kereskedelemmel foglalkozók részvétele nélkül.
 
Minél több véleményt várok


"cigánycirkusz" bohócokkal :kiraly:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Lehet róla szó, bár külön átalakítót nem terveztem, de üsse kő, csinálok a jövő héten. Nyák már van, időhiánytól szenvedünk leginkább...Az árat nem tudom, de nem lehet sok(k)


Köszi! :kiraly:
 
Ha időhiányod van, akkor nyugodtan ráér. Nem sűrgős, csak érdekelt, hogy megoldható-e, vagy már esetleg van kész példány.
De a későbbiekben mindenképpen igényt tartok rá, nagy valószínűséggel, de akkor majd jelentkezem telefonon.
 
Myotisról van már hír?
A honlapon még nem láttam, de gondolom szólsz, ha van teljesen elkészült példány.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Lehet róla szó, bár külön átalakítót nem terveztem, de üsse kő, csinálok a jövő héten. Nyák már van, időhiánytól szenvedünk leginkább...
Az árat nem tudom, de nem lehet sok(k)


Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Fülelek! 
Írtad, hogy a már elkészült lupusokra usb nem tehető rá, helyhiány miatt.
 
Gondolom ugye nem fér már el a hátlapon.
 
De ha jól melékszem lesz (vagy van már?) külön átalakító?
Ebből már van próba példány, vagy még csak tervek szintjén mozog a dolod?
Árban mennyi lesz egy ilyen külön átalakító?


Fülelek, ha erre jársz, lécci válaszolj! :kiraly:

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Én meg azt mondom, hogy semmi sem helyettesítheti azt az érzést, amikor behelyezem a CD-t, és utána leülök a fotelba a borítóval matatva. Ráadásul külön ezért nem fogok egy 3. számítógépet megépíteni, amely már csendesnek nevezhető.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Nem értek egyet Gandalffal. Szerintem a futóművek még jó pár éven keresztül nem kerülnek a süllyesztőbe, ezzel együtt az USB-s csatolófelület nem egy hülye ötlet.Én személy szerint csak akkor váltanék médiaszerverre, ha lenne benne egy jó kis CD-futómű is.

Én meg pont azt mondom, hogy egy reclock esetében végképp nem számít.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Nem értek egyet Gandalffal. Szerintem a futóművek még jó pár éven keresztül nem kerülnek a süllyesztőbe, ezzel együtt az USB-s csatolófelület nem egy hülye ötlet.
Én személy szerint csak akkor váltanék médiaszerverre, ha lenne benne egy jó kis CD-futómű is.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Ui.: Az újjal csak az a gáz, hogy nem tudnék eldicsekedni a fél szekrényt elfoglaló lemezgyűjteményemmel
Én pl. továbbra is veszek CD-ket. Mindössze annyi, hogy vásárlás után begrabbelem őket. Azért a feeling (borító nézegetés, kiskönyv szagolgatás, stb) így is megvan.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Én is sokat "törpölök" azon, hogy hosszú távon át kéne állnom erre. A router is a közelben van úgyhogy egyetlen utp kábellel rá tudnék csatlakozni még wifi sem kéne. Egyetlen hátránya van, hogy közben mennie kell a pc-nek, igaz az egy másik szobában van. 
Egyébként a cd/dvd/sacd stb. lejátszót, mint futóművet, egy teljesen elavult dolognak tartom. Egy ilyen szerkezetnek egyetlen feladata van kiolvasni a digitális adatokat, akár merevlemezről, szilártestmemóriáról, dvd-ről, sacd-ről stb. A kiolvasott adatokat utána ütemezni kell és DA átalakítani. Szerintem azoké a cuccoké a jövő, amik egy vagy több kapcsolható digitális bejáraton fogadják a jeleket, újraclockolják és DA konvertálják. Az pedig, hogy honnan jön az adat tökmindegy és a minőséget sem befolyásolja. Ennek egyetlen gátja van jelenleg az-az idióta másolásvédelni dili az sacd/dvd-audio esetében.

De ha kidobom a lejátszómat, azért azt áruljam el, hogy melyik kuka alján pihen az elavult technológia, ugye??? :smile19: :smile19: :smile19:
 
sajti
 
Ui.: Az újjal csak az a gáz, hogy nem tudnék eldicsekedni a fél szekrényt elfoglaló lemezgyűjteményemmel

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Fülelek!
 
Írtad, hogy a már elkészült lupusokra usb nem tehető rá, helyhiány miatt.
 
Gondolom ugye nem fér már el a hátlapon.
 
De ha jól melékszem lesz (vagy van már?) külön átalakító?
Ebből már van próba példány, vagy még csak tervek szintjén mozog a dolod?
Árban mennyi lesz egy ilyen külön átalakító?


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Látom, értik a csíziót többen is   
Sajnos egy csomó mai laptop ventilátoros, de valóban használhatóak a régebbi, akár 600 megás procival szerelt csendes példányok.
 
...természetesen az usb-s dac reclockos...
 
és most próbáljuk csöves kimenettel is, hogy kellően retro verzió is legyen :kiraly:

Az usb bemenet mellett azért lenne rajta normál SPDIF is?

természetesen igen! Sőt optikai is, ha kell, valamint spdif kijárat is opcionálisan.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Látom, értik a csíziót többen is  
Sajnos egy csomó mai laptop ventilátoros, de valóban használhatóak a régebbi, akár 600 megás procival szerelt csendes példányok.
 
...természetesen az usb-s dac reclockos...
 
és most próbáljuk csöves kimenettel is, hogy kellően retro verzió is legyen :kiraly:

Az usb bemenet mellett azért lenne rajta normál SPDIF is?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Látom, értik a csíziót többen is
 
Sajnos egy csomó mai laptop ventilátoros, de valóban használhatóak a régebbi, akár 600 megás procival szerelt csendes példányok.
 
...természetesen az usb-s dac reclockos...
 
és most próbáljuk csöves kimenettel is, hogy kellően retro verzió is legyen :kiraly:

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Egyetlen hátránya van, hogy közben mennie kell a pc-nek, igaz az egy másik szobában van.

Vagy akkor már Laptop + USB dac. Sztem ez a nyerő kombó. Nincs hangja, van szép kijelzője, van rajta infra (távirányíthatod is), baromi keveset fogyaszt (30-40W).
Az olcsóbb (pl. P3) laptop, esetleg akkumlátorhibás, még csak nem is drága.
 
Az USB dac legyen mondjuk Hivox, hogy ON topic legyek.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


- ez kapcsolodik a hivox-os termekekhez?
Aha.. A Hivoxos új USB Lupus dac kapcsán.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Tami »


<<http://www.6moons.com/industryfeatures/ ... drive.html>> 
ezt érdemes elolvasni
 
a cd játszóknak befellegzett, legalábbis az olcsóknak és a q... drágáknak mindenképp...

- ez kapcsolodik a hivox-os termekekhez?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Én is sokat "törpölök" azon, hogy hosszú távon át kéne állnom erre. A router is a közelben van úgyhogy egyetlen utp kábellel rá tudnék csatlakozni még wifi sem kéne. Egyetlen hátránya van, hogy közben mennie kell a pc-nek, igaz az egy másik szobában van.
 
Egyébként a cd/dvd/sacd stb. lejátszót, mint futóművet, egy teljesen elavult dolognak tartom. Egy ilyen szerkezetnek egyetlen feladata van kiolvasni a digitális adatokat, akár merevlemezről, szilártestmemóriáról, dvd-ről, sacd-ről stb. A kiolvasott adatokat utána ütemezni kell és DA átalakítani. Szerintem azoké a cuccoké a jövő, amik egy vagy több kapcsolható digitális bejáraton fogadják a jeleket, újraclockolják és DA konvertálják. Az pedig, hogy honnan jön az adat tökmindegy és a minőséget sem befolyásolja. Ennek egyetlen gátja van jelenleg az-az idióta másolásvédelni dili az sacd/dvd-audio esetében.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”