Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

[/quote]

2010-es, de állítólag mégis tudja az arc-t.
[/quote]

Hol találtad az információt?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

liome10
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2021.01.05., kedd 17:30
Értékelés: 4

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: liome10 »

szabo_pitty írta:
2021.01.27., szer. 22:41
liome10 írta:
2021.01.26., kedd 20:43
szabo_pitty írta:
2021.01.26., kedd 14:51
Sziasztok!

Szomszédom TV-jéről, csak úgy tudtam az erősítőre (Pioneer VSX-520) hangot varázsolni, ha optikai kábellel is összekötöttem. Létezik, hogy az erősítő, nem tudja az ARC-t? A leírásából, nem derül ki.
Gondolom azt nem tüntetik fel, ami nincs, csak azt, ami van. A hdmi csatlakozónál fel kéne tüntetve legyen a hdmi arc! De rápillantottam a képére, és ezen nincs, egyébként is régebbi készülék, úgyhogy nem csoda.
Köszönöm az infót! Ezek szerint, beigazolódott a gyanúm. Mégis, mennyire régi? Marantz SR7005-ösöm se éppen mai darab, mégis tudja. Annyival újabb lenne?
2010-es, de állítólag mégis tudja az arc-t.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

liome10 írta:
2021.01.26., kedd 20:43
szabo_pitty írta:
2021.01.26., kedd 14:51
Sziasztok!

Szomszédom TV-jéről, csak úgy tudtam az erősítőre (Pioneer VSX-520) hangot varázsolni, ha optikai kábellel is összekötöttem. Létezik, hogy az erősítő, nem tudja az ARC-t? A leírásából, nem derül ki.
Gondolom azt nem tüntetik fel, ami nincs, csak azt, ami van. A hdmi csatlakozónál fel kéne tüntetve legyen a hdmi arc! De rápillantottam a képére, és ezen nincs, egyébként is régebbi készülék, úgyhogy nem csoda.
Köszönöm az infót! Ezek szerint, beigazolódott a gyanúm. Mégis, mennyire régi? Marantz SR7005-ösöm se éppen mai darab, mégis tudja. Annyival újabb lenne?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Ha valakit érdekel, hogy néz ki az élet a high-end Trinnov segítségével:

youtu.be/DF3qYr4bmxQ
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

liome10
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2021.01.05., kedd 17:30
Értékelés: 4

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: liome10 »

szabo_pitty írta:
2021.01.26., kedd 14:51
Sziasztok!

Szomszédom TV-jéről, csak úgy tudtam az erősítőre (Pioneer VSX-520) hangot varázsolni, ha optikai kábellel is összekötöttem. Létezik, hogy az erősítő, nem tudja az ARC-t? A leírásából, nem derül ki.
Gondolom azt nem tüntetik fel, ami nincs, csak azt, ami van. A hdmi csatlakozónál fel kéne tüntetve legyen a hdmi arc! De rápillantottam a képére, és ezen nincs, egyébként is régebbi készülék, úgyhogy nem csoda.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Sziasztok!

Szomszédom TV-jéről, csak úgy tudtam az erősítőre (Pioneer VSX-520) hangot varázsolni, ha optikai kábellel is összekötöttem. Létezik, hogy az erősítő, nem tudja az ARC-t? A leírásából, nem derül ki.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
mosquito
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2007.10.26., pén. 11:13
Értékelés: 1

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: mosquito »

Fura, de most úgy sikerült összelőni, hogy az oppoból megy a két HDMI-n külön a kép a tv-be és az erősítőbe, DE CSAK ÚGY, ha az erősítő és TV közül kihúzom a HDMI ARC összeköttetést. gondolkodik.gif
20XCN-65-0131 van fent az oppon. Frissíteni kéne?

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

mosquito írta:
2021.01.24., vas. 23:19
motorgyilkos írta:
2021.01.24., vas. 22:59
A hdcp2.2 re gyanakszom. Lehet hogy a kis oppo clone nem tudja, vagy a kabeled nem jo. Az egyik hdmi kimenet audio/video a masik csak audio. Probald megnezni a beallitasokban a hdcp-t.
Mármint melyik eszközön nézzem meg a hdcp-t, és mit nézzek rajta?
Oppo ban melyik verzio van?
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

mosquito írta:
2021.01.24., vas. 23:19
motorgyilkos írta:
2021.01.24., vas. 22:59
A hdcp2.2 re gyanakszom. Lehet hogy a kis oppo clone nem tudja, vagy a kabeled nem jo. Az egyik hdmi kimenet audio/video a masik csak audio. Probald megnezni a beallitasokban a hdcp-t.
Mármint melyik eszközön nézzem meg a hdcp-t, és mit nézzek rajta?

Azt nem értem, hogy most nincs a médialejátszó a láncba téve, csak a tv van az erősítővel összekötve, de amint a tv-n a bemetet az erősítőre teszem, megint minden full fekete lesz, nem látom se az erősítő OSD-jét, valmaint ha visszalépek kábeltv-re, akkor ott is elfeketedett minden. netflix-youtube megy. Korábban ilyet nem csinált, csak a két eszköz közötti kapcsoalt megszűntetése és a tv újraindítása segít.

+ infó: az oppo klón a tv-re kötve ad képet és hangot is, szóval a hdcp nem tűnik akadálynak.
Az erősítőn is hang ugye átmegy, a kép az, ami sehogy nem akar átmenni rajta, pedig passthrough-ra van állítva.
Kapcsolj ki minden arc meg cec szarsagot kosd a mediaplayert hdmi1 et az erositobe majd onnan ki a tv be. Ha nem jo akkor probald ki az erosito masik hdmi kimenetet is ha van ilyen az anthemen. Vagy mediaplayer hdmi 1 tv be hdmi 2 erositobe.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
mosquito
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2007.10.26., pén. 11:13
Értékelés: 1

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: mosquito »

motorgyilkos írta:
2021.01.24., vas. 22:59
A hdcp2.2 re gyanakszom. Lehet hogy a kis oppo clone nem tudja, vagy a kabeled nem jo. Az egyik hdmi kimenet audio/video a masik csak audio. Probald megnezni a beallitasokban a hdcp-t.
Mármint melyik eszközön nézzem meg a hdcp-t, és mit nézzek rajta?

Azt nem értem, hogy most nincs a médialejátszó a láncba téve, csak a tv van az erősítővel összekötve, de amint a tv-n a bemetet az erősítőre teszem, megint minden full fekete lesz, nem látom se az erősítő OSD-jét, valmaint ha visszalépek kábeltv-re, akkor ott is elfeketedett minden. netflix-youtube megy. Korábban ilyet nem csinált, csak a két eszköz közötti kapcsoalt megszűntetése és a tv újraindítása segít.

+ infó: az oppo klón a tv-re kötve ad képet és hangot is, szóval a hdcp nem tűnik akadálynak.
Az erősítőn is hang ugye átmegy, a kép az, ami sehogy nem akar átmenni rajta, pedig passthrough-ra van állítva.

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

mosquito írta:
2021.01.24., vas. 22:45
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert teljesen elvesztem.
Adott:
- LG CX tv
- Anthem MRX710 erősítő
- Oppo-klón médialejátszó (most kezdeném használni)

Eddig ha filmet-sorozatot néztem, akkor szimplán a tv játszotta plexről/netflixről, hang pedig ment a tv-ből HDMI ARC-on át az erősítő HDMI OUT (ARC) csatlakozójára. Igen, a HDMI OUT 1-re, mert az elvileg az ARC kompatibilis, működött is rendesen, csakhogy ugye a CX nem támogatja a DTS, DTS HD-MA hangsávokat, ezért beszereztem a médialejátszót, mondván hogy akkor majd az lesz a forrás, az erősítő megkapja mondjuk a HDMI IN 1-re az adatfolyamot a médialejátszóból passthrough módban, és majd ő okosan akkor már játsza a DTS hangsávokat, majd továbbküldi a tv-nek a képet az ARC-on keresztül.

Sajnos ahogy a médialejátszó a képbe jött, fura anomáliák kezdődtek, egy pár másodpercig volt amúgy kép és hang is egyszerre, de azóta csak hang van, az erősítő ki is írja a DTS-t, kép viszont nincs.
Ami fura, hogy eddig műkdött az OSD is, most ez is eltűnt, csak az erősítő kijelzőjén van menü, de az istennek nem jön kép a tv-re.
Másik fura anomália, hogy azóta a tv-t ha visszakapcsolom "kábel"-re, akkor sincs tv adás. Ugyan érzékeli a műsort, tudok a csatornák között váltani, de se kép, se hang.
Ha kikapcsolom a tv-t, lehúzom az erősítőt, majd visszakapcsolom, akkor megy megint a tv-n az adás, ha ilyenkor visszadugom az erősítőt még jön is át ARC-on hang, viszont ha az inputot a tv-n átkapcsolom az erősítő HDMI ARC-ra, akkor a tv-n megint elmegy a kép input, visszakapcsolva a kábelcsatornákra ugyanúgy semmi.

Próbálkoztam azzal is, hogy a médialejátszóból két hdmi-t küldök ki, egyet a tv-be egyet pedig az erősítőbe, de sajnos nem sikerült rávennem, hogy szimultán küldjön jelet mindkettőn.

Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?

Köszi előre is
A hdcp2.2 re gyanakszom. Lehet hogy a kis oppo clone nem tudja, vagy a kabeled nem jo. Az egyik hdmi kimenet audio/video a masik csak audio. Probald megnezni a beallitasokban a hdcp-t.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
mosquito
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2007.10.26., pén. 11:13
Értékelés: 1

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: mosquito »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert teljesen elvesztem.
Adott:
- LG CX tv
- Anthem MRX710 erősítő
- Oppo-klón médialejátszó (most kezdeném használni)

Eddig ha filmet-sorozatot néztem, akkor szimplán a tv játszotta plexről/netflixről, hang pedig ment a tv-ből HDMI ARC-on át az erősítő HDMI OUT (ARC) csatlakozójára. Igen, a HDMI OUT 1-re, mert az elvileg az ARC kompatibilis, működött is rendesen, csakhogy ugye a CX nem támogatja a DTS, DTS HD-MA hangsávokat, ezért beszereztem a médialejátszót, mondván hogy akkor majd az lesz a forrás, az erősítő megkapja mondjuk a HDMI IN 1-re az adatfolyamot a médialejátszóból passthrough módban, és majd ő okosan akkor már játsza a DTS hangsávokat, majd továbbküldi a tv-nek a képet az ARC-on keresztül.

Sajnos ahogy a médialejátszó a képbe jött, fura anomáliák kezdődtek, egy pár másodpercig volt amúgy kép és hang is egyszerre, de azóta csak hang van, az erősítő ki is írja a DTS-t, kép viszont nincs.
Ami fura, hogy eddig műkdött az OSD is, most ez is eltűnt, csak az erősítő kijelzőjén van menü, de az istennek nem jön kép a tv-re.
Másik fura anomália, hogy azóta a tv-t ha visszakapcsolom "kábel"-re, akkor sincs tv adás. Ugyan érzékeli a műsort, tudok a csatornák között váltani, de se kép, se hang.
Ha kikapcsolom a tv-t, lehúzom az erősítőt, majd visszakapcsolom, akkor megy megint a tv-n az adás, ha ilyenkor visszadugom az erősítőt még jön is át ARC-on hang, viszont ha az inputot a tv-n átkapcsolom az erősítő HDMI ARC-ra, akkor a tv-n megint elmegy a kép input, visszakapcsolva a kábelcsatornákra ugyanúgy semmi.

Próbálkoztam azzal is, hogy a médialejátszóból két hdmi-t küldök ki, egyet a tv-be egyet pedig az erősítőbe, de sajnos nem sikerült rávennem, hogy szimultán küldjön jelet mindkettőn.

Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?

Köszi előre is

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

komancs írta:
2021.01.19., kedd 07:09
Sziasztok!Véleményetekre kérdezném,Denon AVC a1sr erősítőt váltanám le Pioneer vsx ax10-re vagy Pioneer sc lx 85-re.Érdemes-e kinek mi a tapasztalata aki a Pioneer ezen típusait már használta?Köszi előre is a válaszokat.
Szia!
Bár nem ismerem az említett erősítőket, de a sc lx 85 utódját a 86-ost hallottam többször is és szerintem az egyik legjobb AVR (akár sztereóra is) ha nem kell 4K, Atmos meg Dirac és tsai.

Avatar
komancs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 20:23
Értékelés: 6

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: komancs »

Sziasztok!Véleményetekre kérdezném,Denon AVC a1sr erősítőt váltanám le Pioneer vsx ax10-re vagy Pioneer sc lx 85-re.Érdemes-e kinek mi a tapasztalata aki a Pioneer ezen típusait már használta?Köszi előre is a válaszokat.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

R.G. írta:
2021.01.16., szomb. 11:23
de...
talán a magas hang most túl sok lett nekem. eddig ilyet még nem tapasztaltam
bár tetszik, de tudom, hogy sok. lehet ezt lesz a legegyszerűbb majd a saját ízlésemhez korrigálni,
az biztos, hoyg a mostani erdmény tetszetős végre
most több időm nincs finomítani rajta, egyelőre minden belenyúlás nélkül is teljesen hallgatható, élvezhető, de majd később apróbb finomításokat végzek
természetesen lementettem az alap mérést, így bohóckodhatom majd kevemre mindefélével

ne adjátok fel ha nem tetszik a kapott eredmény, azt biztos felhasználói hiba!!!
;peace; ;peace;
most ennyi fért bele

köszi a tanácsojat és tapasztalatokat, csak amiatt sikerült most sokkal jobban
36_1_11.gif 36_1_11.gif
A túl sok magas korrigálása egyszerű - a grafikonod végét lehúzod, a Harman görbét beteszed, esetleg azon is alakítasz.
A többihez nem fog nyúlni.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Újra Dirac:
most volt egy kis szabadidőm, és újra elővettem a méréshez szükséges dolgokat
ahogy azt a tanácsokból és javaslatokból kivettem
sok dolgot próbáltam a leírásoknak megfelelően elvégezni
azonnal beleestem ugyan abba a hibába amiben anó mikor hozzám került az XMC-1
Amikor a Dirac szoftvert elindítom ki kell választani, hogy 5.1 vagy 7.1 a rendszer
természetesen alapból 7.1 van ott
Emlékeztem arra, hogy annó is eltartott egy darabid míg erre rájöttem, ez most is így alakult. hát nem voltam ügyes
mire megtaláltam, hogy hol kell azt beállítani (természetesen a procin) addigra már kellően jó hangulatban voltam
mert ugye tök logikus, hogy a proci menüjében a hangsugárzóknál van egy olyan plusz pont a back csatornáknál elrejteve, hogy azok nincsenek
miért is ne lehetne azt a Diracban egy lenyíló menüből kiválasztani, hogy ez vagy az van, továbbra sem értem
na ez végre meglett (talán az egész procedúra felét ez emésztette fel sajnos már megint)
lépések röviden:
1, gyári visszaállítás a procin, mindent kinulláztam
2, leengedtem a vásznat
3, minden létező dolog le volt kapcsolva itthon. se hűtő, se mosogató vagy mósógép, se gyerekek, semmi... még asszonyt is bezárattam egy szobába olvasgatni
4, kijelöltem a mérések helyét előre, ahogy a nagy könyvben van :)
mindent mindenhez megmértem, arányosan legyen minden pont a másikhoz
5, a hangerőszinteket beállítottam, a centert vettem alapnak, de szerencsémre éppen hogy volt eltérés a szintekben, így ez nálam annyira nem volt gáz a mostani felállással
6, a sub hangerejét visszavettem annyira, hogy az legyen a leghalkabb, éppen megfeleljen a zöld zónának, a többit a lehető legmagasabbra állítottam ahol még nem clipelt

alap rendszerbeli problémám volt eddig, hogy természetesen ahol ülök ott van egy hatalmas kioltás, így a mélyekkel mindig problémám volt
akármilyen hangsugárzóim voltak eddig, a center soha nem úgy szólt ahogy én akartam, kicsit gyenge volt nekem

elkezdtem méregetni. egy egy pontot több alkalommal is, mert mégiscsak amikor egy egy kutyaugatás, egy egy teherautó (vagy akármi is az utcán) bezavart, akkor azt újra mértem inkább ha már mindent ennyire előkészítettem és idő is van erre
minden sikerült, lementettem
volt már korábbi mérésem ami miatt ugye felvetettem a múltkori hatalmas hangerőbeli eltéréseket. na és kérem!!! iylet jelenleg nem tapasztaltam. tehát nagyon egyszerű a következtetés ELTOLTAM ÉS KÉSZ
nem kell itt az Emotivára vagy a Diracra fogni a dolgot, béna voltam és kész. ezt nem is kell firtatni hagyjuk is :):)
azt a következtetést vontam le ebből, hogy a mikrofon helyzetének előre kimérése lehetett az egyik olyan dolog, a nagy csend a jó mérések elfogadásánál ami nagyban segíthette a mostani eredményt

szépen kiegyenlített mindent a monotoron látszólag
na jött egy kis kapcsolgatás Dirac és nem Dirac között
ugye panaszkottam a dinamika hiányra kis hangerőn. kérem ez is javult ebben az esetben az ülő pozíciómnál a mély is megjött. húha örültem magamnak :)
és akkor kezdtem figyelni a részleteket
a tér az most is szuper, talán még jobb is lett.
van mély, van tér, van dinamika kis hangerőn az effektek erőteljesebbek lettek,
a centerem meg végre sokka, de sokkal obban szól, kis túlzással majdnem mint egy LCR rendszer
31_1_21.gif 31_1_21.gif

de...
talán a magas hang most túl sok lett nekem. eddig ilyet még nem tapasztaltam
bár tetszik, de tudom, hogy sok. lehet ezt lesz a legegyszerűbb majd a saját ízlésemhez korrigálni,
az biztos, hoyg a mostani erdmény tetszetős végre
most több időm nincs finomítani rajta, egyelőre minden belenyúlás nélkül is teljesen hallgatható, élvezhető, de majd később apróbb finomításokat végzek
természetesen lementettem az alap mérést, így bohóckodhatom majd kevemre mindefélével

ne adjátok fel ha nem tetszik a kapott eredmény, azt biztos felhasználói hiba!!!
;peace; ;peace;
most ennyi fért bele

köszi a tanácsojat és tapasztalatokat, csak amiatt sikerült most sokkal jobban
36_1_11.gif 36_1_11.gif
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

DeLorean írta:
2021.01.15., pén. 18:23
Quetz írta:
2021.01.15., pén. 16:52

Az a tapasztalatom, hogy ha negatív választ adok valamire, akkor hamarosan jön egy jótét lélek, és ad egy használható választ... és lőn :D
Ne búslakodj! A SINAD még ott marad neked és az csak a tiéd!
;)
A SINAD legyen veled :kapdelm:

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

DeLorean írta:
2021.01.15., pén. 18:23
Quetz írta:
2021.01.15., pén. 16:52

Az a tapasztalatom, hogy ha negatív választ adok valamire, akkor hamarosan jön egy jótét lélek, és ad egy használható választ... és lőn :D
Ne búslakodj! A SINAD még ott marad neked és az csak a tiéd!
;)
Csak a zöldfülű kezdők ragadnak le a SINAD-nál. :D A haladóbbak már megtanulták, hogy a jó SINAD nem minden, el kell olvasni és megérteni a teljes cikket.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Quetz írta:
2021.01.15., pén. 16:52

Az a tapasztalatom, hogy ha negatív választ adok valamire, akkor hamarosan jön egy jótét lélek, és ad egy használható választ... és lőn :D
Ne búslakodj! A SINAD még ott marad neked és az csak a tiéd!
;)

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Kidaridy írta:
2021.01.15., pén. 16:46
Ezzel tisztában vagyok..... a kérdésem nem ez volt... 😂
Az a tapasztalatom, hogy ha negatív választ adok valamire, akkor hamarosan jön egy jótét lélek, és ad egy használható választ... és lőn :D

Ezzel persze nem akarom degradálóan minősíteni R.G. tippjét, ami hasznos számodra!
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Kidaridy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.01.15., pén. 15:12
Értékelés: 0

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Kidaridy »

Quetz írta:
2021.01.15., pén. 16:25
Kidaridy írta:
2021.01.15., pén. 15:39
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Nem vagyok egy nagy szakértője a témának de totál tudatlan sem! Szóval a lényeg hogy tönkre ment az erősítőm... Onkyo HT-R330as 5.1 nem mai darab nyilván meg átélt ezt azt... melysugárzóm passzív ! Nem szeretnék sub-ot is venni aktívat meg erősítőt is! Tudnátok olyan erősítő típusokat és márkákat mondani amin van passzív kimenet? Mert a hangfalaim patika állapotban vannak ! 2 gyönyörű eredeti JVC SP-X440 hangfalam van, háttérsugárzást 2 Samsung hangfal szolgálja és a passzív sub-om is Samsung! Kicsit elveszve érzem magam mert nem nagyon találok ilyen erősítőt! Köszi előre is ! Üdv mindenkinek
A jelenleg kapható erősítők nem támogatják a passzív mélynyomókat.
Ezzel tisztában vagyok..... a kérdésem nem ez volt... 😂

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Kidaridy írta:
2021.01.15., pén. 15:39
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Nem vagyok egy nagy szakértője a témának de totál tudatlan sem! Szóval a lényeg hogy tönkre ment az erősítőm... Onkyo HT-R330as 5.1 nem mai darab nyilván meg átélt ezt azt... melysugárzóm passzív ! Nem szeretnék sub-ot is venni aktívat meg erősítőt is! Tudnátok olyan erősítő típusokat és márkákat mondani amin van passzív kimenet? Mert a hangfalaim patika állapotban vannak ! 2 gyönyörű eredeti JVC SP-X440 hangfalam van, háttérsugárzást 2 Samsung hangfal szolgálja és a passzív sub-om is Samsung! Kicsit elveszve érzem magam mert nem nagyon találok ilyen erősítőt! Köszi előre is ! Üdv mindenkinek
Technics ax7
Ez sem mai darab, es ha neked megfelel, akkor van olyan kimenet amit keresel
Eleg ritka sajnos
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Kidaridy írta:
2021.01.15., pén. 15:39
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Nem vagyok egy nagy szakértője a témának de totál tudatlan sem! Szóval a lényeg hogy tönkre ment az erősítőm... Onkyo HT-R330as 5.1 nem mai darab nyilván meg átélt ezt azt... melysugárzóm passzív ! Nem szeretnék sub-ot is venni aktívat meg erősítőt is! Tudnátok olyan erősítő típusokat és márkákat mondani amin van passzív kimenet? Mert a hangfalaim patika állapotban vannak ! 2 gyönyörű eredeti JVC SP-X440 hangfalam van, háttérsugárzást 2 Samsung hangfal szolgálja és a passzív sub-om is Samsung! Kicsit elveszve érzem magam mert nem nagyon találok ilyen erősítőt! Köszi előre is ! Üdv mindenkinek
A jelenleg kapható erősítők nem támogatják a passzív mélynyomókat.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Kidaridy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.01.15., pén. 15:12
Értékelés: 0

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Kidaridy »

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Nem vagyok egy nagy szakértője a témának de totál tudatlan sem! Szóval a lényeg hogy tönkre ment az erősítőm... Onkyo HT-R330as 5.1 nem mai darab nyilván meg átélt ezt azt... melysugárzóm passzív ! Nem szeretnék sub-ot is venni aktívat meg erősítőt is! Tudnátok olyan erősítő típusokat és márkákat mondani amin van passzív kimenet? Mert a hangfalaim patika állapotban vannak ! 2 gyönyörű eredeti JVC SP-X440 hangfalam van, háttérsugárzást 2 Samsung hangfal szolgálja és a passzív sub-om is Samsung! Kicsit elveszve érzem magam mert nem nagyon találok ilyen erősítőt! Köszi előre is ! Üdv mindenkinek

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

DeLorean írta:
2021.01.13., szer. 09:26
R.G. írta:
2021.01.12., kedd 22:21
ami nagyon érdekes, hogy az én rendszeremen volt Crown XTI és Crown XLS is össze vissza
az XLS mondhatni semmiylen sem volt nekem és el is felejtettem a jövőre nézve, ellenben az XTI szuper, a Lexiconnak hasonló a karaktere, de az a lendulet nincs benne, ellenben több részlet igen és egyéb előnyök igen.
na most legyen okos az ember :)
én sem azt szeretném ebből kihozni, hogy az XLS nem jó, mert ahogy írtátok megfelelő környezetben azok is jók, csak nekem nem jött be az a széria (eddig)
az, hogy a Lexiconban viszont egy zizzenés sincs sem a be, sem a kikapcsolásnál, az nálam nagyon sokat jelent, imádom
volt pár erősítőm, de ennyire hangtalanul be/ki kapcsolóm még nem

köszönöm ismételten a véleményeiteket
A XTI 2002 475 wattos végfok. Azért az nagy különbség.
Neked 4002 is volt. Azzal mi lett?

Egy próba meg nem igazán elég. Amikor az XLS-t próbáltam nem akartam elhinni, hogy rengetegen olyat használnak. Rendszerben kijönnek az előnyei.

Én most Crown DCI-t használok főleg, azt is tudom ajánlani neked.
számokban nagy különbség, de az én szintemen nem sok
igen volt 4002 is, az már egyik "mozi szerető" kollégánknál van,
csak 1db 2002-t tartottam meg a passziv subom miatt
eddigi végfokok közül az XTI-ket szerettem a legjobba
a Lexiconnal összevetve a magas hangjai inkább koncertesen hangzottak mint finoman
DCI-m még nem volt, de később biztosan lesz
kérdés...
bekapcsolásnál ez mennyire pattan? :D
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”