Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

szerény asztalosi ismeretek fényében azt tudnám mondani, hogy elsővillát biztos nem egy darab csökből faragtam volna, valamilyen rétegelt vagy tömbösített anyagot használnék, így olyan merev mint a fagyott kutya lába..
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Hat évig építették, és potom 4.8 kg a váz. :fekverohog: bravo.gif

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

ehhh... (akkor b meg, a youtube opció :D minidg elflejtem,mit kell kitörölni,hogy megjelenjen a posztban a videó... :D

https://www.youtube.com/watch?v=d2YujvkV0T0
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

megkerestem straván,.. olyan érdekes... ez egy KOM-ja

https://www.strava.com/activities/39943 ... 8300170612

a sebesség nem veszedelmesen magas, az átlag pedálütem megdöbbentő a maga 64-es értékével, de a 405 Watt nem annyira rossz. de szerintem amatőr (vagy a triathlonosk ennyivel lassabbak...)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

mackohaz írta:
2021.01.21., csüt. 10:48
revox írta:
2021.01.20., szer. 23:53
pärt írta:
2021.01.20., szer. 23:22
Egy újabb favázas próbálkozás. Amiket idáig láttam, azok közül ez az első, ami megbízhatónak néz ki. De azért ez is a tetszik, de nem kéne kategória. Az biztos, hogy gyönyörű, és komoly munka van mögötte.
https://m.youtube.com/watch?v=jd0vt5v37B0
Ez a van, de minek kategória :D ;peace;
Azt azért még nem siker7lt beemelnem, miért készítenek bármi olyat, nem csak bicajt, aminek semmi értelme :D bár ettől még érdekesebb kérdés,ha már valaki le is gyártja, ki az,aki megveszi :D
De nem lennék ünneprontó ;peace;
családon belül értékesíti és büszkeségből kiállításról kiállításra jár vele, legjobb az egészbe ha eltörik fapálcával lehet hegeszteni.. :D Pottert-től jött az ötlet, szerintem működne, levegőt faenyvé alakítaná ...
akár, de ahogy Part is írta, voltak már erre kísérletek... csak alapvetően tényleg a "miért?" a jogos kérdés, mert minek fából egy biciklit faragni? Rágen megtették, még a hintók idejében, rázott is,mint a rossznyavaja, míg valaki rá nem tekert a kerékre egy darab gumifa-ágat :D (Talán Mr Barum. valamikor technikatanárunk így tanította a gumi feltalálását :smile29: ).
de alapvetően egy nem erre a célra alkalmas anyagból teljesen felesleges kerékpárt, vagy bármi mást gyártani. a fából készüljön az asztal a bútor, meg aminek relatíve erősnek, de szépnek illik lenni. egy fabicikli nem szép, mert ami technikailag zsákutca, az nem lehet szép.
ezt a csodát görögországban fotóztam egy triathlonversenyen. nézegettem, mi lehet,nyilván nem fa, lehet valami karbonos agyszüleménye, de csóváltam a fejem milyen vizuális és technikai környezetszennyezés :D egyébként rákerestem (nikos bellegrinos bike) és van találat. nem lehet rossz versenyző, volt nemzeti meze (bár a triathlonosok sokszor ha nem válogatottak, akkor is feltüntetik az országkódot a mezen)
fakero.jpg
fakero.jpg (295.27 KiB) Megtekintve 1294 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

revox írta:
2021.01.20., szer. 23:53
pärt írta:
2021.01.20., szer. 23:22
Egy újabb favázas próbálkozás. Amiket idáig láttam, azok közül ez az első, ami megbízhatónak néz ki. De azért ez is a tetszik, de nem kéne kategória. Az biztos, hogy gyönyörű, és komoly munka van mögötte.
https://m.youtube.com/watch?v=jd0vt5v37B0
Ez a van, de minek kategória :D ;peace;
Azt azért még nem siker7lt beemelnem, miért készítenek bármi olyat, nem csak bicajt, aminek semmi értelme :D bár ettől még érdekesebb kérdés,ha már valaki le is gyártja, ki az,aki megveszi :D
De nem lennék ünneprontó ;peace;
családon belül értékesíti és büszkeségből kiállításról kiállításra jár vele, legjobb az egészbe ha eltörik fapálcával lehet hegeszteni.. :D Pottert-től jött az ötlet, szerintem működne, levegőt faenyvé alakítaná ...
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2021.01.20., szer. 23:22
Egy újabb favázas próbálkozás. Amiket idáig láttam, azok közül ez az első, ami megbízhatónak néz ki. De azért ez is a tetszik, de nem kéne kategória. Az biztos, hogy gyönyörű, és komoly munka van mögötte.
https://m.youtube.com/watch?v=jd0vt5v37B0
Ez a van, de minek kategória :D ;peace;
Azt azért még nem siker7lt beemelnem, miért készítenek bármi olyat, nem csak bicajt, aminek semmi értelme :D bár ettől még érdekesebb kérdés,ha már valaki le is gyártja, ki az,aki megveszi :D
De nem lennék ünneprontó ;peace;
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Egy újabb favázas próbálkozás. Amiket idáig láttam, azok közül ez az első, ami megbízhatónak néz ki. De azért ez is a tetszik, de nem kéne kategória. Az biztos, hogy gyönyörű, és komoly munka van mögötte.
https://m.youtube.com/watch?v=jd0vt5v37B0

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

trane írta:
2021.01.20., szer. 21:11

nem én kérdeztem, mint az lentebb látható :ohnoohnoohno: leborulok.gif
Nem volt kérdés, csak egy felvetés: " érdekes" ;)
Bár nem hiszem, hogy létezik - ahogy fogalmaztál - hivatalos válasz. Nyilván nem fog a Mavic sajtóközleményt kiadni egy olyan ügyben, amit legszívesebben agyonhallgatnának. Az, hogy a Shimano miket ömleng büszkeségében, az meg nyilván semmit nem jelent - pláne nem magyaráz.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

trane írta:
2021.01.20., szer. 20:49

ezt nemtomkinekésmiért írtad (semmi támadás, télleg nem világos), olvastam (a témábani több) és linkeltem (az egyik) cikket gondolkodik.gif . én a nem-általunk-kitalált okot értettem Vinkler inditókérdése mögött, s arra egyenlőre hivatalos választ nem találtam leborulok.gif
Hivatalos választ? Itt??? gondolkodik.gif :D
Szerintem itt érd be ötletelésekkel.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Vinkler írta:
2021.01.20., szer. 20:16
trane írta:
2021.01.20., szer. 20:07
Vinkler írta:
2021.01.20., szer. 20:04

Nekem nincs, de ez elég egyértelmű. Vagy csak nekem? gondolkodik.gif
“Japanese component manufacturer replacing Mavic to provide neutral service at all A.S.O. races, starting with Paris-Nice in March”
ez az, amit tudtunk - az ok volt a kérdés leborulok.gif
Szerintem a Shimano többet fizet. Ennyi...
persze ez szubjektív vélemény és szerény meglátásom szerint ez az ok is.
Szerintem több lehet mögötte. Nyilván a tejelés, de látszik, hogy az új vezír radikális változásokat vezetet be, keményen üzleti alapon. El tudom képzelni, hogy az érintetteknek(passz,ezt ki intézi) is előadták a nagygallért, azok meg beintettek. Csak mellékesen, a lefelezett létszámmal majd kíváncsian várom,hogy tudják tartani a minőséget(vagy, majd átraknak mindent a román gyárba). Bár nekem kb tökmindegy. Az én kerekem már más lett, de nem bizalomgerjesztőek az intézkedések...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

trane írta:
2021.01.20., szer. 20:35
Vinkler írta:
2021.01.20., szer. 20:16
trane írta:
2021.01.20., szer. 20:07


ez az, amit tudtunk - az ok volt a kérdés leborulok.gif
Szerintem a Shimano többet fizet. Ennyi...
persze ez szubjektív vélemény és szerény meglátásom szerint ez az ok is.
ez mondjuk tutti :smile53: - főleg, mivel a Mavic-ot el kellett adni sad.gif > https://www.cyclingnews.com/news/new-ow ... nd-wheels/ , de remélem, az új tulajjal felállnak :rolleyes: :smile32:
Na, ez egy újabb cikk, sokkal részletesebb, de a lényeg a korábbiban is benne volt.
A Mavic olyan brand, hogy ha már csak egy lyukas tetejű fakalyiba tartozna hozzá, akkor is érdemes életben tartani, szóval én is optimista vagyok.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

A Mavic csődeljárás végén a Bourrelier Grouphoz került, akiknél a szervizszolgáltatás már nem prioritás. Gondolom, a korábbi vezetés ezt nem léphette meg, akármilyen csehül is álltak már évek óta, mert akkora presztízsveszteség. Az új tulaj meg szikár pénzügyi szemlélet mentén, érzelemmentesen ejtette a dolgot - nyilván komoly számítások, mérlegelések után. Valószínűleg lesz a termékkörben is karcsúsítás, vissza a gyökerekhez alapon - ez is szerepelt a cikkben.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

trane írta:
2021.01.20., szer. 20:07
Vinkler írta:
2021.01.20., szer. 20:04
trane írta:
2021.01.20., szer. 19:59


van egy angol nyevtanári végzettségem meg némi gyakorlatom, plussz egy egyetemet elvégeztem angol oktatásban, de én nem találom a cikkben a választ, csak púdert gondolkodik.gif
Nekem nincs, de ez elég egyértelmű. Vagy csak nekem? gondolkodik.gif
“Japanese component manufacturer replacing Mavic to provide neutral service at all A.S.O. races, starting with Paris-Nice in March”
ez az, amit tudtunk - az ok volt a kérdés leborulok.gif
Szerintem a Shimano többet fizet. Ennyi...
persze ez szubjektív vélemény és szerény meglátásom szerint ez az ok is.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

trane írta:
2021.01.20., szer. 19:57
Vinkler írta:
2021.01.20., szer. 19:53
trane írta:
2021.01.20., szer. 09:59
jelentés az ezévi profi csapatok bringáiról :rolleyes: > https://www.rouleur.cc/blogs/desire-jou ... bikes-2021
Szerintem pár hete belinkeltem már. gondolkodik.gif
hacsak a jövőbe nem látsz, nem valószínű, mivel tegnapi a cikk dátuma leborulok.gif
Kérlek ne haragudj a pongyola fogalmazásért, valóban nem EZT a cikket linkeltem egy hónapja. Csak a tartalma volt hasonló.
Vinkler írta:
2020.12.16., szer. 07:19
Egy jó kis összesítés, hogy mely csapatok, mit fognak használni 2021-ben.
http://m.velo.hu/worldtour-technika-ava ... WyOD0TU_X0
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

trane írta:
2021.01.20., szer. 19:59
Vinkler írta:
2021.01.20., szer. 19:54
revox írta:
2021.01.19., kedd 13:17


gondolom, kellene tejelni és nem akarnak
Meg is van a válasz.
https://www.cyclingweekly.com/news/prod ... AZD7Zgv6uA
van egy angol nyevtanári végzettségem meg némi gyakorlatom, plussz egy egyetemet elvégeztem angol oktatásban, de én nem találom a cikkben a választ, csak púdert gondolkodik.gif
Nekem nincs, de ez elég egyértelmű. Vagy csak nekem? gondolkodik.gif
“Japanese component manufacturer replacing Mavic to provide neutral service at all A.S.O. races, starting with Paris-Nice in March”
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

revox írta:
2021.01.19., kedd 13:17
Vinkler írta:
2021.01.19., kedd 12:06
Érdekes...
https://www.cyclingweekly.com/news/raci ... jzXa5xlwJk
gondolom, kellene tejelni és nem akarnak
Meg is van a válasz.
https://www.cyclingweekly.com/news/prod ... AZD7Zgv6uA
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

trane írta:
2021.01.20., szer. 09:59
jelentés az ezévi profi csapatok bringáiról :rolleyes: > https://www.rouleur.cc/blogs/desire-jou ... bikes-2021
Szerintem pár hete belinkeltem már. gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Hú, ez gyönyörű! :D Olvasószemüvegetlen, tabletes Revoxból felsőfokú vizsgám van, de ennek a gyöngyszemnek kétszer is nekifutottam, míg lefordítottam.

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Elnézést az offért, de talán kis bicajos közösségünknek beleférhet...

Szóval sokan szeretjük revi feladványait fejtegetni, de szerintem ez simán expert szint már, van még hova fejlődnie:
57E7FC10-24A4-460C-B912-731F52C6AE0B.jpeg
57E7FC10-24A4-460C-B912-731F52C6AE0B.jpeg (107.42 KiB) Megtekintve 1299 alkalommal
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

revox írta:
2021.01.20., szer. 16:51
lacee írta:
2021.01.20., szer. 15:12
revox írta:
2021.01.20., szer. 10:58
na,kerestem egy ilyet. ezen látszik, hogy a fékkarok mennyire kifelen néznek a beforgatástól. jobbat nem találtam, de nyilván mutatja. de itt az is látszik, hogy nagyjából a stucni és kormány szögét igyekszik követni, csak a beforgatás miatt ez hülyén jelenik meg fotókon. ha kifordítom egyenesre, jóformán vízszintes a tetej a fékkarnak, max picit emelkedik (de az kell is a csukló miatt). ennek ez a keresztje. majd tényleg hosszútváon mutatja meg, tudunk e együttélni, vagy kormánycsere lesz. ha így jó, az se zavaró, élőben nem ágaskodik így,mint a fotókon.

f8_kormany_bamba.jpg
Revi,oszt vigyáz,hogy a hangnyomástól meg ne repedjen a váz 31_1_21.gif
az majd a powertőla,mit rátolok :smile32:
:fekverohog:

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2021.01.20., szer. 15:16
revox írta:
2021.01.20., szer. 10:44
trane írta:
2021.01.20., szer. 10:37


amúgy jó a háttér ;peace;
ezt a fotót látva jöttem rá, mennyire harmonizál színben a hifivel :D :tutiok:
Igen...bár fene tudja...így kicsit talán már sok a fehér. Berendelhetnél néhány új Avantgarde tölcsért, aztán próba eldönti, milyen szín maradjon.
8-at... az a tutti ;peace;
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

lacee írta:
2021.01.20., szer. 15:12
revox írta:
2021.01.20., szer. 10:58
na,kerestem egy ilyet. ezen látszik, hogy a fékkarok mennyire kifelen néznek a beforgatástól. jobbat nem találtam, de nyilván mutatja. de itt az is látszik, hogy nagyjából a stucni és kormány szögét igyekszik követni, csak a beforgatás miatt ez hülyén jelenik meg fotókon. ha kifordítom egyenesre, jóformán vízszintes a tetej a fékkarnak, max picit emelkedik (de az kell is a csukló miatt). ennek ez a keresztje. majd tényleg hosszútváon mutatja meg, tudunk e együttélni, vagy kormánycsere lesz. ha így jó, az se zavaró, élőben nem ágaskodik így,mint a fotókon.

f8_kormany_bamba.jpg
Revi,oszt vigyáz,hogy a hangnyomástól meg ne repedjen a váz 31_1_21.gif
az majd a powertőla,mit rátolok :smile32:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

trane írta:
2021.01.20., szer. 15:23
revox írta:
2021.01.20., szer. 12:03
egyébként mostanában fgyeltem, hogy a profi mezőnyben is sokan szögesebben állítják be. néztem képeket a reactoról, azon is enyhén befele és így felfele áll(nyilván nem úgy,ahogy a fotókon látszik az f8-é). ezzel a szöggel jobban be lehet feszíteni magadat a bicajhoz. laza guruláskor kényelmes a csuklónak,amikor meg izomból kell tépni,jobban be lehet fogni. gyorsabb tempómenésen meg úgyis lent kell markolni, ill marokra lehet fogni a váltókar tetejét. pont a mai world tour mezőny bicajai posztban van Bernal fotója,amin látszik, hogy neki is elforgatva áll a fékkar, hogy jól meg tudja tépni,amikor húzza. ezen a fotón ezt pont jól elkapták, bár a valós szöget valsz ez is torzítja kicsit. látszik, hogy nek is kicsit be van forgatva
revi, ebből a képből amit írsz, nem jön le :ohnoohnoohno: - legfeljebb belelátod :rolleyes: . meg nekem mindegy, hogy állnak a fék/váltókarjaid :noproblemo: , végülis neked kell használnod őket, de az oldal-fotón látom - ezért írtam leborulok.gif
a csuklóját nézd, hogy áll. abból látszik (az meg adja,ha egyenes csuklóval akarsz fogni, ahhoz a karod tengeléyre/hatásvonalára re kell durván 90°-ban fogni). de mondom,ezek a valóságban nem merednek úgy az égnek,ahogy a fotó hozza,csak a beforgatástól ilyen hülyén adja a 2D kép. vixont az fix, hogy a csukló így egyenes és sokkal jobban magad alá tudod húzni a bicajt, segít az erőkifejtésben. a full vízszintes fogás nem is lenne jó eleve statikailag,mert akkor ha ráfekszel, hajlítod lefele a fékkart, míg ha kicsit szögben áll, beékelődik és feszesebben válaszol a megtámasztásra hajtáskor. ugyanaz,mint a stucni szöge, csak pepitában
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

mackohaz írta:
2021.01.20., szer. 14:52
revox írta:
2021.01.20., szer. 10:44
trane írta:
2021.01.20., szer. 10:37


amúgy jó a háttér ;peace;
ezt a fotót látva jöttem rá, mennyire harmonizál színben a hifivel :D :tutiok:
Itt kérem minden van, erre szokták mondani hogy talán még halott német katona is”” az ott elől vmi malomkő??😀
még annál is több :D már a van,sak nem látszik :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”