Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »

Fórum társak,szivarok és szivarínák, elkövettem azt a hibát hogy bekukkantottam a fórumra,mint általában.Viszont ha már itt voltam elkezdtem olvasni a hozzászólásokat.
Persze nem volt ez olyan nagy hiba,mert bacott jó kedvre derültem miután elolvastam a hozzávakereket.
Köszönöm mindannyiótoknak Qva jók vagytok.Nem gúnyolódom senkin,nehogy valaki félreértse tényleg jó kedvre derültem hála nektek.;peace;
Egy kicsit a régi fórumos hangulatot idézte.Amikor még nem csak az egymás ekézése volt napirenden és a humor is felütötte a buksiját végre. :tutiok:

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Fish »

Nem tudhatom mi zajlik a fejedben,sztem senki ezen a világon! :D

Fejtörőket adsz fel, apró szalmaszálakba tudunk csak kapaszkodni és vért izzadva próbáljuk kiszedni belőled a házimozi nirvána csínját-bínját,de nem adod könnyen magad és félek elveszünk a tudatlanság hatalmas mezején!
Mond már el, mert sztem mindenki erős hasfájással fetreng otthon,míg el nem árulod, mi a jó istenről beszélsz itt nekünk! :D gondolkodik.gif

Ne legyél ennyire kegyetlen ,mert nagyon hasogat ,és konkrétan hülyén fogunk belehalni! sad.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Den »

Fish fórumtárs nem figyelsz oda még a kedvenc cégednél való beszélgetésekkor sem.
Telefonon beszélgettem még a múlt évben és sikerült most "összefésülnöm az összes hangfalat" ha érted ez mit jelent! Ennél jobbat egy házimozis nem akarhat magának, mert nincs. Egységes térhatás és dinamika: sikerült egymáshoz szinkronizálnom az összes hangfalat!

Utolsó mérföldkő, amit elértem a megemlített technika alkalmazásával, mert innen már nincs mit fejlődni. Te röhögsz az egészen, inkább magadon, mert azt sem tudod mi ez, pedig Neked kellene a legrégebben alkalmaznod a HM s- től.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Den írta:
2021.01.25., hétf. 16:59
Beszélgettem az egyik beszerzésnél a HM Stúdió munkatársával és megemlített egy beállítási technikát: amivel, mint kiderült, a többszörösére növelhető a térhatás és a dinamikai élményfaktor!
Be kellett kapcsolni az eszközöket?
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Fish »

thxfan írta:
2021.01.25., hétf. 16:28
Fülmosás? :D
Ezen jót kacagtam :D :smile32:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Fish »

Vasárnap hányrendbeli hangminőséget sikerült ugranod evvel? :D
Mindennek és mindenkinek sikerült lekövetni végűl? :napsut:
Csak ,hogy ámuljunk bámuljunk a csodákon, amiken keresztül mész, nap mint nap! :smile53:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Den »

thxfan: Den fórumtársat nem tudom hova tenni, poénkodik, vagy komolyan is gondolja?

Kedves nagyon komoly fórumtárs, mert az vagy nem?! Gondoltam kezdjük a leg- leg kérdéssel, de elvéreztél. Vegyél Rel subot és akkor megtudod a választ!

Ha házimoziról van szó, nem ismerek kegyelmet!

Beszélgettem az egyik beszerzésnél a HM Stúdió munkatársával és megemlített egy beállítási technikát: amivel, mint kiderült, a többszörösére növelhető a térhatás és a dinamikai élményfaktor! Rel sub vételéhez kötötte a háznál való beállítást.
Ezt a technikát sikerült nekem vasárnap az életben is kiviteleznem.

Kell egy alsóbb kategóriás, mindenképpen high- end alatti házimozi cucc- mint pont az enyém- viszont ha a HM Stúdió technikáját kivitelezed a saját felszereléseDEN, akkor olyan élményben lesz részed ezután, amiről azt sem tudtad, hogy létezik, pedig eddig is használtad alapjáraton.
/Fish példáját követve: a fene sem tudta, hogy ha azt a gombot megnyomom, akkor a levegőben 500- al is lehet a kocsimmal közlekedni!
Fishnél maradva, pont ő az, aki a HM Stúdiótól vásárol évek óta és még a 4 atmos- t sem építette ki a 40 nm -es nappalijában, ő ingyen is megkapta volna ezt fullban háznál!/

"""Azt csak fèlve írom és bízom benne, hogy az alap Audyssey kalibrációt ès beállítást nem ők csináltàk meg most :-)"""

Kik azok az ők???
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Fülmosás? :D
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Den »

Van egy 7.1.4 rendszered. Értesz a térhatású hang beállításához és nagyon jó munkát végeztél a 12 hangfalon történt db állításokkal, meg vagy elégedve a dinamikával- térhatású hangzással stb. Nem használtál fel semmilyen bemérő rendszert, kalibrációt.
Valamit elvégeztél, amit a többiek nem és ennek hatására a te házimozid térhatású hangrendszere dimenziókkal minőségibben fog teljesíteni, mint akár tízmilliókkal többért épített cuccok.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

A válasz egyértelmű.
A két távon megnyomta a bekapcsológombokat, hátradőlt és élvezte a high-end rendszerét, mindenféle hókuszpók nélkül. ;)
Szerintem!

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Den írta:
2021.01.25., hétf. 14:42
thxfan írta:
2021.01.23., szomb. 18:33
Mi megy itt napok óta :D

Den fórumtársat nem tudom hova tenni, poénkodik, vagy komolyan is gondolja? gondolkodik.gif
THXFAN: egy kérdés, amire ha tudod a választ, akkor a felső 1%- ban benne vagy!

Egy közismert cég felajánl egy technikai beállítást, ha tőlük veszel subot! Ennek eredményeképpen a tárhatású házimozizás élményfaktora olyan mértékben növekedik, hogy a házimozizók 99%- a azt sem tudja, hogy létezik ilyen fokú dinamikai hangzás. Miről írtam?
A hétvégén dirac és arc nélkül sikerült elérnem 2 távirányítóval.
Fogós kérdés...
Az Arcot és Diracot nem tudom hava tenni, olyan készüléked nincs.
Audyssey prora tudok csak gondolni a Marantzod miatt.
Azt csak fèlve írom és bízom benne, hogy az alap Audyssey kalibrációt ès beállítást nem ők csináltàk meg most :-)
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Den »

thxfan írta:
2021.01.23., szomb. 18:33
Mi megy itt napok óta :D

Den fórumtársat nem tudom hova tenni, poénkodik, vagy komolyan is gondolja? gondolkodik.gif
THXFAN: egy kérdés, amire ha tudod a választ, akkor a felső 1%- ban benne vagy!

Egy közismert cég felajánl egy technikai beállítást, ha tőlük veszel subot! Ennek eredményeképpen a tárhatású házimozizás élményfaktora olyan mértékben növekedik, hogy a házimozizók 99%- a azt sem tudja, hogy létezik ilyen fokú dinamikai hangzás. Miről írtam?
A hétvégén dirac és arc nélkül sikerült elérnem 2 távirányítóval.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

DeLorean írta:
2021.01.24., vas. 15:17
Hiccusz írta:
2021.01.24., vas. 14:39
Akkor lezárom a vitát. High End az, amire rámondjuk. :D
Nem kell a többes szám.
Az, amire én mondom rá...
;)
Nekem ezzel sincs gondom. :ohnoohnoohno:

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Hiccusz írta:
2021.01.24., vas. 14:39
Akkor lezárom a vitát. High End az, amire rámondjuk. :D
Nem kell a többes szám.
Az, amire én mondom rá...
;)

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Akkor lezárom a vitát. High End az, amire rámondjuk. :D

Avatar
reinerz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.06.07., vas. 11:52
Értékelés: 94

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: reinerz »

Pont ma találtam egy cikket amit hasonlóan én is itt a fórumon kifejtettem.Ez a cikk leírja pontosan ahogyan én is gondolom. Érdekes volt olvasni. Ettől függetlenül másnak nyugodtan lehet más véleménye. Nincs gond!Én meg addig maradok a tv-nél ameddig a projektorok 4k hdr-t nem fogják rendesen tudni. Bár már itt a 8K is.................


https://www.cnet.com/news/tv-vs-project ... e-for-you/

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Nem beszélve arról hogy fórumtársunknak volt előtte vászna, így van tapasztalata vele. Ha ezek után úgy döntött hogy jó neki a TV teljes nyugalommal elfogadhatjuk döntését!! :D

A jószándékú hittérítés, erősködés akkor elfogadható ha még nem próbálta valaki ezt vagy azt a verziót ( bármire érthető) és úgy van meggyőződve 100%-ban a dolgában.
Ne mondjuk előre a birkapörköltre hogy fújjj amíg meg nem kóstoltuk( egy finomat, mert az sem mindenhol, mindenkor sikerül jól), viszont ha megkóstoltuk, el kell fogadni hogy valakinek nem ízlik!

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »

thxfan írta:
2021.01.23., szomb. 19:03
Elég gyakran nézzük és hallgatjuk egymás rendszerét reinerz fórumtárssal, őszintén elmondjuk, ha valami nem ok. Volt olyan, hogy ő, volt olyan hogy én találtam valami hibát.
A TV-hez is volt szerencsém, ami azért nem annyira kicsit, pláne abból a távolságból, ahonnan nézi. A képminőségét új áron vásárolt projektorral többször annyiért lehetne meglépni, ezzel gondolom azért mindenki tisztában van. Alapból a nézési távolság is úgy gondolom szubjektív megítélésű, kinek honnan kényelmes. Én próbáltam a mozimban az 1:1 arányt, nekem az már sok volt, másnak meg kevés. Arról nem is beszélve, hogy itt egy mozinappaliról van szó, ami jelen fázisában nappalisabbá alakul, továbbá nincs ventihang, esztétikailag sem rossz, ha nem lóg a plafonról a szobában, mint egy proji, egyszerűbb installálni stb. A TV alatt végigrakott LCR hangfalak miatt a hangon sem bukott, ennek még így is több értelmét látom, mint pl. a vásznat körberakni a hangfalakkal, mert jóval egységesebb frontoldali hangképet ad. Kis ötletességgel ezeket a nem túl mély LCR-ket szépen el lehet takarni egy nappaliban is. Szóval alapvetően mindenki mozija kompromisszumos valamilyen tekintetben. ;)

A hajtogatható kijelző viszont már a kanyarban van pl. Samsung új telefonja, innen már csak pár lépés ezt nagyobb méretben megcsinálni, természetesen eleinte elmebeteg áron lesz, aztán pár év múlva simán állnak majd a sorba Cetelemért hónuk alatt a tekercses TV-vel. :D
Ezt a pár sört csak úgy általánosságban írom nem célzottan,vagyis akinek nem inge vegyen fel atlétát.

Teljesen egyet tudok érteni a leírtakkal és az érveléssel.Persze nem azért,mert én is így csinálnám. Sokkal inkább,mert aki birtokolja és használja,annak ez így jó és az elvárásainak megfelel és pont,még egy pont a mondat végére.
A probléma (ha egyáltalán van ilyen) szerintem nem az általad és reinerz által leírtakban van, abban az esetben ha ezt a tényt,valaki értelmezi,megérti azt és el is tudja fogadni.
Viszont ha nem,akkor szokott a "hittérítés" beindulni,valamilyen zsigeri vagy tudatalatti mundérvédés céljából.
Ezt nem arra értem ha valaki leírja/megosztja a véleményét,akár az általa kedvelt képmegjelenítő,méretéről vagy fajtájáról,vagy hogy miért jobb szerinte ez vagy miért nem az.....egyszóval nem az érvekkel alátámasztott véleményezéssel van a gond.
Hanem amikor megindul a másik fél győzködése,még akkor is ha az illető egyértelműen és félreérthetetlenül kifejezi a témával kapcsolatban az igényeit és az elvárásait.
A nemmegmondtambontottcsirkét,bontottcsirkét bo..... Tudom hogy nem egybeírjuk neszójjááábe,nekem így tecccik (Hofi)
Én például 350 cm széles vásznat nézek 330cm távolságból nem a hely szűke miatt.Egyszerűen nekem ez bejön.
Ennek ellenére eszembe nem jutna bárkit is győzködni arról,hogy kövesse ezt a sémát.
Meg még sok minden másról sem.

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Elég gyakran nézzük és hallgatjuk egymás rendszerét reinerz fórumtárssal, őszintén elmondjuk, ha valami nem ok. Volt olyan, hogy ő, volt olyan hogy én találtam valami hibát.
A TV-hez is volt szerencsém, ami azért nem annyira kicsit, pláne abból a távolságból, ahonnan nézi. A képminőségét új áron vásárolt projektorral többször annyiért lehetne meglépni, ezzel gondolom azért mindenki tisztában van. Alapból a nézési távolság is úgy gondolom szubjektív megítélésű, kinek honnan kényelmes. Én próbáltam a mozimban az 1:1 arányt, nekem az már sok volt, másnak meg kevés. Arról nem is beszélve, hogy itt egy mozinappaliról van szó, ami jelen fázisában nappalisabbá alakul, továbbá nincs ventihang, esztétikailag sem rossz, ha nem lóg a plafonról a szobában, mint egy proji, egyszerűbb installálni stb. A TV alatt végigrakott LCR hangfalak miatt a hangon sem bukott, ennek még így is több értelmét látom, mint pl. a vásznat körberakni a hangfalakkal, mert jóval egységesebb frontoldali hangképet ad. Kis ötletességgel ezeket a nem túl mély LCR-ket szépen el lehet takarni egy nappaliban is. Szóval alapvetően mindenki mozija kompromisszumos valamilyen tekintetben. ;)

A hajtogatható kijelző viszont már a kanyarban van pl. Samsung új telefonja, innen már csak pár lépés ezt nagyobb méretben megcsinálni, természetesen eleinte elmebeteg áron lesz, aztán pár év múlva simán állnak majd a sorba Cetelemért hónuk alatt a tekercses TV-vel. :D
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Mi megy itt napok óta :D

Den fórumtársat nem tudom hova tenni, poénkodik, vagy komolyan is gondolja? gondolkodik.gif
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Fish »

1 misi körül egy ilyet bevállalok büszkén :D
Samsung shows off massive 219 inch TV called 'The Wall'
https://www.youtube.com/watch?v=NZJlutcjrbo

vagy
Samsung's 292 inch MASSIVE TV: The Wall is back!
https://www.youtube.com/watch?v=bAVqzrt56VM
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Morph »

Zozi írta:
2021.01.21., csüt. 21:22
reinerz írta:
2021.01.21., csüt. 16:28
Azért három méteres távolságból én rendesen el vagyok egy 216 cm tévével. Előtte három méteres vászon volt.
Nem hiányzik a vászon! A kép nem adja vissza de nagy. 36_1_11.gif


IMG_20210121_162306.jpg
A képet elnézve én a helyedben nem adtam fel volna a vetítést... nem csak a méret miatt, hanem a feeling miatt sem...
a "nagy hang" igazi mozis, vetített képet érdemelne.

De ez csak egy vélemény
Én is csatlakozom. Ilyen vagy efféle képeken jókat szoktunk mosolyogni...
Nekem is van nagy tv-m is 85" (bi-bi-bííí), de sosem vinném le a moziba a nagy vászon helyett.
A másik szempont, amit elfelejtetek, aki vetít és AT vásznon tolja, soha nem akarja majd újra láthatóvá tenni a pro-s hangfalakat. Ennek ugye 2 oka is van:
A külső, ami amolyan indusztriális.
A másik, hogy sosem kapsz olyan jól pozícionált hangot, mint, amikor a vászonból jön a hang.
A nagy megjelenítők a megfizethetőbb kategóriába, még vagy 8-10 évig nem lesznek jelen. Nagyjából a 2030-as évek elejére tenném és ott majd lehet, hogy már lesz értelme elgondolkodni, ha van 100-120" közeli nagy kép, mondjuk 3-4 millió alatt.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Den írta:
2021.01.22., pén. 17:25
Figyeltél volna, 17 témakört nyertél volna!

Lebeszéltek a hsz- ról, valóban nincs értelme.
Felcsigázod az embert, aztán nesze semmi fogd meg jól :angry:

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Mintha egy elégedett tudatos vásárló karikatúráját olvasnám. :D
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Den írta:
2021.01.22., pén. 17:25
Lebeszéltek a hsz- ról, valóban nincs értelme.
Ugyan, ne add fel!
Vannak sokan, akik élvezettel olvassák az írásaidat.
Nem röhögnek és gúnyolódnak, hanem elmondják a saját véleményüket, ha esetleg nincs igazad.
Persze ehhez kell saját vélemény...

Nekem a reakciók sokkal viccesebbek egyébként, mint amiket írsz.

HAJRÁ!!!!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”