Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 576

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

cables írta:
2021.02.03., szer. 08:03

És itt a lényeg a közvetlenül egymás után való hallás. Harmadnap már nemigen vettem volna észre feltéve az egyik lapos hangú CDt, hogy nincs igazi mély hang rajta.
Nemrég még több napos teszteket javallottál kábelekre és készülékekre. Az egymás utáni váltogatós próbákat értelmetlennek tartottad. Most akkor a termék határozza meg, hogy melyik módszert kell alkalmazni?

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

mechazseni írta:
2021.02.03., szer. 08:19
...
Lehet elfelejtetted demagnetizélni....
Az nem fordulhat elő :), anélkül nem teszek fel CDt

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 589
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 364

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

cables írta:
2021.02.03., szer. 08:03
Alex_Aston írta:
2021.02.02., kedd 20:46

A Deoeche Mode - Home megint ment Tidal forrásról, és megint tompa volt, pedig Süti SACD és másik felvételt is betett...
Aztán az általam vitt CD-ről már rendben volt.

Újfent nem túl jó tapasztalat ez nekem a netes zenéről, de más számok jónak tűntek onnan hallgatva, bár azokat nem ismertem.
Igen ez a lényeg. Minden szám tetszik, addig amíg nem hallod rögtön utána jobb változatban. Aztán már nagyon nem tetszik.

Ez nemcsak más forrás és azonos szám esetén van így. Számtalan esetben fordult elő, hogy kaptam egy csomag jazz CDt egy kiadótól. Belehallgattam az első pár CDbe, tetszettek, semmi gondom nem volt a hangzásukkal, aztán, mondjuk a negyediknél volt mély hang is. Visszahallhatva az előzőket már nagyon hiányoltam a mélyeket.

És itt a lényeg a közvetlenül egymás után való hallás. Harmadnap már nemigen vettem volna észre feltéve az egyik lapos hangú CDt, hogy nincs igazi mély hang rajta.
Lehet elfelejtetted demagnetizélni.... :kapdelm:
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Alex_Aston írta:
2021.02.02., kedd 20:46

A Deoeche Mode - Home megint ment Tidal forrásról, és megint tompa volt, pedig Süti SACD és másik felvételt is betett...
Aztán az általam vitt CD-ről már rendben volt.

Újfent nem túl jó tapasztalat ez nekem a netes zenéről, de más számok jónak tűntek onnan hallgatva, bár azokat nem ismertem.
Igen ez a lényeg. Minden szám tetszik, addig amíg nem hallod rögtön utána jobb változatban. Aztán már nagyon nem tetszik.

Ez nemcsak más forrás és azonos szám esetén van így. Számtalan esetben fordult elő, hogy kaptam egy csomag jazz CDt egy kiadótól. Belehallgattam az első pár CDbe, tetszettek, semmi gondom nem volt a hangzásukkal, aztán, mondjuk a negyediknél volt mély hang is. Visszahallhatva az előzőket már nagyon hiányoltam a mélyeket.

És itt a lényeg a közvetlenül egymás után való hallás. Harmadnap már nemigen vettem volna észre feltéve az egyik lapos hangú CDt, hogy nincs igazi mély hang rajta.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

asebestyen írta:
2021.02.02., kedd 22:19
Alex_Aston írta:
2021.02.02., kedd 22:05
[
Kellemesen szólt minden. Nagyon rendben volt amennyire az én korlátozott tapasztalattal rendelkező saját tudásommal meg tudtam állapítani. Olyan egységes hangzású, ha röviden kellene megfogalmazni.
A nagyon mélyekben volt egy pici hiány, 40Hz alatt, de azt ugye nagyon kevés hangfal (nem a nagyon drága kategóriákat leszámítva) tudja igazán jól megszólaltani, ahogy én tapasztaltam. És talan túl kevés zenében is van olyan szinten jelen, hogy ennek mindenki számára lenne jelentősége. De a George Michael - Spinning the wheel számmal ezt nagyon jól lehet tesztelni. A Home mellett ez a másik teszt zeném.
Nem csillagászati hangfalak közül a barátom B&W 702-es hangfalain szólt már "tökéletesen", az ebben lévő basszus. Meg persze a 783-asok is tudják :D

A Tidal féle Home szerintem tompábban szólt, mint CD-ről. Most így egymás után közvetlen hallgatva is úgy hallottam. Minden héten egyszer kb. meghallgatom, elég jól el bennem az a szám.

Szoval összességében örülök a lehetőségnek, és köszönöm újfent Sútinek a felajanlást, jó volt hallgatni a cuccait.


Ha valakit érdekel esetleg a malac és a küldetés, szívesen látom egy próbára :rolleyes:
A Spinning the Wheel az igazi ízléstelenül szétcsavart felvétel, cicegnek a magasak ész nélkül, buffog a szubos mély, a zenéhez semmit nem adnak ezek hozzá, valójában szerintem elrettentő példának jó. :) Nekem.
Süti rendszere nem lehet rossz, ha az egységesség jut róla eszedbe, mert az igen fontos, sőt.
Az esetleg nem adhatja a különbséget, hogy a tidalos felvétel nem a cd játszóról szólt? Csak kérdezem.
Nézőpont kérdése. Én szeretem hallgatni.
Süti nem ismerte ezt a zenét, de így ismeretlenül ann,it mondott, hogy jobb minőségű felvétel, mint a Depeche Mode. És az ő rendszerében sem tűnt túlzónak semmi, jó volt hallgatni.
Persze ez is ízlés kérdés. Van aki nem szereti GM-t, annak tok mindegy, hogy szól :napsut:

Basszus tesztre is viszont tökéletes. De olvastam már olyan netes komy tesztet, ahová ezt az (Older) albumot vitték.

A forrás kérdést pedig úgy látom, Süti megválaszolata.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 589
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 364

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

zoli73 írta:
2021.02.02., kedd 20:37
mechazseni írta:
2021.02.02., kedd 17:44
LIMAR írta:
2021.02.01., hétf. 22:24


Jó is az az SCD-1. Tizen sok "x"-éve nem vagyok képes elengedni. Pedig el kéne már. Meg a CD-imet is. Csak, hát olyan jó néha felrakni egyet-egyet. Ráadásul rohadt jól is szól még a mai napig is. Pláne a Vacuumstate Level 3 XLR modifikációval. De a saját gyári RCA kijáratán is csodás a hangja.
36_3_1.gif
Azért egy ekkora Sony fan-nak mint Te, már igazán lehetne egy SCD-1! Vagy ami késik az nem múlik?
Köszönöm! :cheers1:
Nyilván szeretném, de már úgy érzem a mostani setup-al elértem ahhoz a bizonyos falhoz. Az SCD-777 megvolt...az kb ua. mint az SCD-1. Imádtam, szerettem, számomra a világ legszebb CD-lejátszója...DE! valamiért nem fogott meg. Egy....hát, hogy lehet ezt jól, hogy ne értse félre senki...egy Modernebb..számomra egy “sterilebb”?, hang a régi nagy CD-khez képest. Hozzá teszem ez csak az ÉN véleményem. Azért SACD-n parádésat művelt! De soha ne mond, hogy soha....már csak azért szeretném, de nem hajkurászom, hogy összeálljon az utolsó nagy Trió.
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

asebestyen írta:
2021.02.02., kedd 22:19
Alex_Aston írta:
2021.02.02., kedd 22:05
[
Kellemesen szólt minden. Nagyon rendben volt amennyire az én korlátozott tapasztalattal rendelkező saját tudásommal meg tudtam állapítani. Olyan egységes hangzású, ha röviden kellene megfogalmazni.
A nagyon mélyekben volt egy pici hiány, 40Hz alatt, de azt ugye nagyon kevés hangfal (nem a nagyon drága kategóriákat leszámítva) tudja igazán jól megszólaltani, ahogy én tapasztaltam. És talan túl kevés zenében is van olyan szinten jelen, hogy ennek mindenki számára lenne jelentősége. De a George Michael - Spinning the wheel számmal ezt nagyon jól lehet tesztelni. A Home mellett ez a másik teszt zeném.
Nem csillagászati hangfalak közül a barátom B&W 702-es hangfalain szólt már "tökéletesen", az ebben lévő basszus. Meg persze a 783-asok is tudják :D

A Tidal féle Home szerintem tompábban szólt, mint CD-ről. Most így egymás után közvetlen hallgatva is úgy hallottam. Minden héten egyszer kb. meghallgatom, elég jól el bennem az a szám.

Szoval összességében örülök a lehetőségnek, és köszönöm újfent Sútinek a felajanlást, jó volt hallgatni a cuccait.


Ha valakit érdekel esetleg a malac és a küldetés, szívesen látom egy próbára :rolleyes:
A Spinning the Wheel az igazi ízléstelenül szétcsavart felvétel, cicegnek a magasak ész nélkül, buffog a szubos mély, a zenéhez semmit nem adnak ezek hozzá, valójában szerintem elrettentő példának jó. :) Nekem.
Süti rendszere nem lehet rossz, ha az egységesség jut róla eszedbe, mert az igen fontos, sőt.
Az esetleg nem adhatja a különbséget, hogy a tidalos felvétel nem a cd játszóról szólt? Csak kérdezem.
Valamennyi különbséget adhat, de mindkét esetben az analóg forrás egy dac volt, s csak annak a digitális forrása volt vagy a futómű, vagy a pc+usb transzport. A futómű egyébként még jobb, mint a pc-s megoldás, de ezen még dolgozom. A futóműbe raadasul rendesen bele is van nyúlva, a pc meg a gyári kapcsoloüzemü tapjarol megy, mert még nem volt alkalman megcsinalni hozza magamnak a linearis tapolast+szétblackgate-ezést. Az usb konverter már részben meg van piszkalva.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Alex_Aston írta:
2021.02.02., kedd 22:05
[
Kellemesen szólt minden. Nagyon rendben volt amennyire az én korlátozott tapasztalattal rendelkező saját tudásommal meg tudtam állapítani. Olyan egységes hangzású, ha röviden kellene megfogalmazni.
A nagyon mélyekben volt egy pici hiány, 40Hz alatt, de azt ugye nagyon kevés hangfal (nem a nagyon drága kategóriákat leszámítva) tudja igazán jól megszólaltani, ahogy én tapasztaltam. És talan túl kevés zenében is van olyan szinten jelen, hogy ennek mindenki számára lenne jelentősége. De a George Michael - Spinning the wheel számmal ezt nagyon jól lehet tesztelni. A Home mellett ez a másik teszt zeném.
Nem csillagászati hangfalak közül a barátom B&W 702-es hangfalain szólt már "tökéletesen", az ebben lévő basszus. Meg persze a 783-asok is tudják :D

A Tidal féle Home szerintem tompábban szólt, mint CD-ről. Most így egymás után közvetlen hallgatva is úgy hallottam. Minden héten egyszer kb. meghallgatom, elég jól el bennem az a szám.

Szoval összességében örülök a lehetőségnek, és köszönöm újfent Sútinek a felajanlást, jó volt hallgatni a cuccait.


Ha valakit érdekel esetleg a malac és a küldetés, szívesen látom egy próbára :rolleyes:
A Spinning the Wheel az igazi ízléstelenül szétcsavart felvétel, cicegnek a magasak ész nélkül, buffog a szubos mély, a zenéhez semmit nem adnak ezek hozzá, valójában szerintem elrettentő példának jó. :) Nekem.
Süti rendszere nem lehet rossz, ha az egységesség jut róla eszedbe, mert az igen fontos, sőt.
Az esetleg nem adhatja a különbséget, hogy a tidalos felvétel nem a cd játszóról szólt? Csak kérdezem.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

asebestyen írta:
2021.02.02., kedd 21:37
Alex_Aston írta:
2021.02.02., kedd 20:46
Voltam ma Sütinél, meghalgattuk a szélessávú, kisebb szekrénynek is beillő méretű hangsugárzókat. :D

A Deoeche Mode - Home megint ment Tidal forrásról, és megint tompa volt, pedig Süti SACD és másik felvételt is betett...
Aztán az általam vitt CD-ről már rendben volt. :napsut:

Újfent nem túl jó tapasztalat ez nekem a netes zenéről, de más számok jónak tüntek onnan hallgatva, bár azokat nem ismertem.
Inkább arról írj, hogy milyen volt a hang Sütinél a Marantz - Mission kombóhoz szokott fülednek?
Bár biztos voltam benne, de nehogy vád érjen, hogy tapasztalat nélkül alkotok véleményt, meghallgattam most böngészőből futó Tidal-ról a Home-ot, teljesen rendben van, semmiféle tompaság nincs. Miért is lenne? Netes zene - bocs de ez nettó zöldség.
Kellemesen szólt minden. Nagyon rendben volt amennyire az én korlátozott tapasztalattal rendelkező saját tudásommal meg tudtam állapítani. Olyan egységes hangzású, ha röviden kellene megfogalmazni.
A nagyon mélyekben volt egy pici hiány, 40Hz alatt, de azt ugye nagyon kevés hangfal (nem a nagyon drága kategóriákat leszámítva) tudja igazán jól megszólaltani, ahogy én tapasztaltam. És talan túl kevés zenében is van olyan szinten jelen, hogy ennek mindenki számára lenne jelentősége. De a George Michael - Spinning the wheel számmal ezt nagyon jól lehet tesztelni. A Home mellett ez a másik teszt zeném.
Nem csillagászati hangfalak közül a barátom B&W 702-es hangfalain szólt már "tökéletesen", az ebben lévő basszus. Meg persze a 783-asok is tudják :D

A Tidal féle Home szerintem tompábban szólt, mint CD-ről. Most így egymás után közvetlen hallgatva is úgy hallottam. Minden héten egyszer kb. meghallgatom, elég jól el bennem az a szám.

Szoval összességében örülök a lehetőségnek, és köszönöm újfent Sútinek a felajanlást, jó volt hallgatni a cuccait.


Ha valakit érdekel esetleg a malac és a küldetés, szívesen látom egy próbára :rolleyes:
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Alex_Aston írta:
2021.02.02., kedd 20:46
Voltam ma Sütinél, meghalgattuk a szélessávú, kisebb szekrénynek is beillő méretű hangsugárzókat. :D

A Deoeche Mode - Home megint ment Tidal forrásról, és megint tompa volt, pedig Süti SACD és másik felvételt is betett...
Aztán az általam vitt CD-ről már rendben volt. :napsut:

Újfent nem túl jó tapasztalat ez nekem a netes zenéről, de más számok jónak tüntek onnan hallgatva, bár azokat nem ismertem.
Inkább arról írj, hogy milyen volt a hang Sütinél a Marantz - Mission kombóhoz szokott fülednek?
Bár biztos voltam benne, de nehogy vád érjen, hogy tapasztalat nélkül alkotok véleményt, meghallgattam most böngészőből futó Tidal-ról a Home-ot, teljesen rendben van, semmiféle tompaság nincs. Miért is lenne? Netes zene - bocs de ez nettó zöldség.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Voltam ma Sütinél, meghalgattuk a szélessávú, kisebb szekrénynek is beillő méretű hangsugárzókat. :D

A Deoeche Mode - Home megint ment Tidal forrásról, és megint tompa volt, pedig Süti SACD és másik felvételt is betett...
Aztán az általam vitt CD-ről már rendben volt. :napsut:

Újfent nem túl jó tapasztalat ez nekem a netes zenéről, de más számok jónak tüntek onnan hallgatva, bár azokat nem ismertem.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

mechazseni írta:
2021.02.02., kedd 17:44
LIMAR írta:
2021.02.01., hétf. 22:24
zoli73 írta:
2021.02.01., hétf. 11:19
A "csúcshifi" alatt, a kommersz gyártók legfelső kategóriás keszülékeit értem, 1-2 kivételtől eltekintve(pl. Sony SCD-1),....
Jó is az az SCD-1. Tizen sok "x"-éve nem vagyok képes elengedni. Pedig el kéne már. Meg a CD-imet is. Csak, hát olyan jó néha felrakni egyet-egyet. Ráadásul rohadt jól is szól még a mai napig is. Pláne a Vacuumstate Level 3 XLR modifikációval. De a saját gyári RCA kijáratán is csodás a hangja.
36_3_1.gif
Azért egy ekkora Sony fan-nak mint Te, már igazán lehetne egy SCD-1! Vagy ami késik az nem múlik?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Gábor85 írta:
2021.02.02., kedd 17:57
Alex_Aston írta:
2021.02.02., kedd 07:04
pali923 írta:
2021.02.02., kedd 00:04

Most akkor hájendről beszélünk, vagy a 200 ezres kábelekről? Akkor ez mi?
https://audiocentrum.hu/Nordost-Valhall ... u-banan-ha
31_1_21.gif
Ezt már kibeszéltük, hogy ebből 10-et kell venni a 3m-es hangfal kábelhez :D
De ez nem hangfalkábel. Ez jumper. És így már érthető is az ár. Vagy mégsem? gondolkodik.gif
De a hangfalnál kötöd át, így jó hangfal kábelnek is.
Poénnak szántuk anno, és most is, a hülye ára miatt :)
Csak a Marantz! :-D

Gábor85
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2019.07.30., kedd 19:28
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Gábor85 »

Alex_Aston írta:
2021.02.02., kedd 07:04
pali923 írta:
2021.02.02., kedd 00:04
Gábor85 írta:
2021.02.01., hétf. 23:11
Én a 200 ezres kábellel együtt gondoltam.
Most akkor hájendről beszélünk, vagy a 200 ezres kábelekről? Akkor ez mi?
https://audiocentrum.hu/Nordost-Valhall ... u-banan-ha
31_1_21.gif
Ezt már kibeszéltük, hogy ebből 10-et kell venni a 3m-es hangfal kábelhez :D
De ez nem hangfalkábel. Ez jumper. És így már érthető is az ár. Vagy mégsem? gondolkodik.gif

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 589
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 364

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

LIMAR írta:
2021.02.01., hétf. 22:24
zoli73 írta:
2021.02.01., hétf. 11:19
A "csúcshifi" alatt, a kommersz gyártók legfelső kategóriás keszülékeit értem, 1-2 kivételtől eltekintve(pl. Sony SCD-1),....
Jó is az az SCD-1. Tizen sok "x"-éve nem vagyok képes elengedni. Pedig el kéne már. Meg a CD-imet is. Csak, hát olyan jó néha felrakni egyet-egyet. Ráadásul rohadt jól is szól még a mai napig is. Pláne a Vacuumstate Level 3 XLR modifikációval. De a saját gyári RCA kijáratán is csodás a hangja.
36_3_1.gif
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Robici írta:
2021.02.02., kedd 14:34
denesdr írta:
2021.02.02., kedd 12:21
Valószínüleg az ATC is ezért állt le a hangszórók különálló értékesítésével, nehogymár "bárkinek" lehessen töredék összegből ATC hangja. ;)
Sőt, nagyon sokáig nekik se volt saját magassugárzójuk, ők is vették más gyártótól.
Ráadásul sokáig azt SEAS magasat használták amit a Jamo is vagy talán annak egy újabb változatát. :)

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: supravox »

De szerencsére reszeltek maguknak😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

denesdr írta:
2021.02.02., kedd 12:21
Valószínüleg az ATC is ezért állt le a hangszórók különálló értékesítésével, nehogymár "bárkinek" lehessen töredék összegből ATC hangja. ;)
Sőt, nagyon sokáig nekik se volt saját magassugárzójuk, ők is vették más gyártótól.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

zoli73 írta:
2021.02.02., kedd 09:47
Úgy gondolom, a Jamo ezekkel a hangsugárzókkal azt akarta bizonyítani, hogy "mi is tudunk ám, ha akarunk", de szerintem ez, a beépített hangszórók miatt, kicsit idegen tollakkal ékeskedés.
Egyetértek, de szerintem nem akkora baj, hogy mások tollaival ékeskednek, még ha a kapott hang nem is teljesen a hangsugárzó építőjének az érdeme.
Sok gyártó így tesz, a kisebb manufaktúráktól kezdve olyan nevekig mint pl Sonus Faber stb.
Az érdekesség a kész hangszórókból építkező dobozokban, hogy akár le is másolhatóak töredék pénzért. Persze ez nem fog pénzben kifejezve akkor értéket képviselni, mégha a hang ugyanaz is.
Valószínüleg az ATC is ezért állt le a hangszórók különálló értékesítésével, nehogymár "bárkinek" lehessen töredék összegből ATC hangja. ;)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2021.02.02., kedd 07:06
zoli73 írta:
2021.02.02., kedd 06:50
Alex_Aston írta:
2021.02.01., hétf. 23:43


Jamo az nálam is örökre lehúzta magát, a másik ilyen a Magnat.
Véleményem szerint, ez így erősen általánosítás.
Azért egy Jamo kocert 8, vagy 11, de pláne az Oriel, nagyon nem sz@r.
Ahogy te is teszed, a kommersz gyártókkal ;)

Igen, az talán a kivétel, amit írsz, de annyiért meg már akkor mást.
Jogos. Annyi huncutság azért van ezekkel a sorozatokkal, hogy ezeket a Jamo nem saját gyártású hangszórókkal szerelte, talán azért is lettek ilyen jók. A koncert sorozat Seas hangszórókkal készült, az Oriel pedig Eton mély, és mélyközéppel valamint Dynaudio Esotar magassugárzóval, amik bizony a csúcskategóriát képviselik. Úgy gondolom, a Jamo ezekkel a hangsugárzókkal azt akarta bizonyítani, hogy "mi is tudunk ám, ha akarunk", de szerintem ez, a beépített hangszórók miatt, kicsit idegen tollakkal ékeskedés. Azért egy Orielt szívesen meghallgatnék.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

sutemenyx írta:
2021.02.02., kedd 08:40
Hát a Concert 11-be már beleadtak mindent, nem is olyan rossz, valamennyire vállalható. Azért az igazán jótól még minndig nagyon messze van.
Viszony annyiba került újként, hogy más, "nevesebb" modellt lehetett venni rajta. Az alap, meg közepes modellekből többet hallgattam, és hát nagyon nem szóltak szerintem jól.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Hát a Concert 11-be már beleadtak mindent, nem is olyan rossz, valamennyire vállalható. Azért az igazán jótól még minndig nagyon messze van.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2021.02.02., kedd 06:50
Alex_Aston írta:
2021.02.01., hétf. 23:43
cannonball írta:
2021.02.01., hétf. 22:30
...
...Nos, én megpróbáltam mindkettőt. 35, illetve 25 éve. A Proxima még csak-csak, de a Jamo örök életre tiltólistás lett.
Jamo az nálam is örökre lehúzta magát, a másik ilyen a Magnat.
Véleményem szerint, ez így erősen általánosítás.
Azért egy Jamo kocert 8, vagy 11, de pláne az Oriel, nagyon nem sz@r.
Ahogy te is teszed, a kommersz gyártókkal ;)

Igen, az talán a kivétel, amit írsz, de annyiért meg már akkor mást.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

pali923 írta:
2021.02.02., kedd 00:04
Gábor85 írta:
2021.02.01., hétf. 23:11
Én a 200 ezres kábellel együtt gondoltam.
Most akkor hájendről beszélünk, vagy a 200 ezres kábelekről? Akkor ez mi?
https://audiocentrum.hu/Nordost-Valhall ... u-banan-ha
31_1_21.gif
Ezt már kibeszéltük, hogy ebből 10-et kell venni a 3m-es hangfal kábelhez :D
Csak a Marantz! :-D

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2021.02.01., hétf. 23:43
cannonball írta:
2021.02.01., hétf. 22:30
Gábor85 írta:
2021.02.01., hétf. 22:17


Az a baj, hogy meg se próbálja senki az ilyen jellegű összeállításokat, bár a Proximához a saját egyutas dobozai vagy ahhoz hasonlók jobbak lehetnek, mint egy háromutas konstrukció. Pedig valaki igazán feláldozhatná magát.
...
...Nos, én megpróbáltam mindkettőt. 35, illetve 25 éve. A Proxima még csak-csak, de a Jamo örök életre tiltólistás lett.
Jamo az nálam is örökre lehúzta magát, a másik ilyen a Magnat.
Véleményem szerint, ez így erősen általánosítás.
Azért egy Jamo kocert 8, vagy 11, de pláne az Oriel, nagyon nem sz@r.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”