Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Saughassy »

feliot írta:
2021.02.21., vas. 19:48
Sziasztok!
Dilemma előtt állok és segítséget kérnék egy optimális irányhoz.
Szeretnék alkalmanként normálisan, hangszóróból szóló zenét hallhatni, a fejhallgatókat már unom...
Nem mai gyerek vagyok, az első erősítőm egy Onkyo receiver volt 1991-ben, hozzá egy JVC CD lejátszó és egy most is kíválóan működő Technics dekk (RS-BX707).
Jelenleg egy JBL Bar 5.1 van a nappaliban, de ez nem igazán alkalmas zenehallgatásra.
Elsősorban digitális műsorforrásokat tervezek hallhatni (blutooth és vesztességmentes is játszik) de később az audió kazettáimat és majd, majd az LP-ket is lehallgatnám.

A bennem felmerült alternatívák:

1. Egy "korrektebb" mini hifi, pl. Denon D-M41 gyári hangszóróival (sok helyen dícsérik)

2. Meglévő Onkyo receiver felhasználása: polchangszóró vásárlása szükséges ->

3. "Korrektebb" aktív hangszóró (pl. Mackie, Adam Audio, Edifier? + FIIO valamelyik lejátszója)

A max. büdzsé a D-M41 ára (kb. 130e HUF)

Kritériumok így elsősorban, a LINE bemenetek megléte ill. hogy viszonylag halkan hallgatva is élvezetes legyen (társasházban meglincselnek egyébként). Zenei ízlés vegyes, nincs preferencia, de inkább az elektronikus zene...

Válaszataitokat előre is köszönöm!
Egy érdekes alternatívát javasolnék, ha amúgy szereted a fülest is. Egy jó fejhallgató eloerosito daccal, aminek van vonalkimenete azokról pedig aktív hangfalakat hajtanék. Ebben a méretben sokkal jobban szólnak mint a passzív darabok és ha jól sejtem úgy is közelről hallgatnad őket.
A cd lejátszót optikan tudnád összekötni a daccal, így annak a minősége is nagyot ugrana, de a deck az jo kérdés. Mondjuk a Marantz HD1 DAC nak meg egy Line in je is van, de lehet az kilóg a büdzséből.

feliot
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.07.18., szomb. 13:23
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: feliot »

Sziasztok!
Dilemma előtt állok és segítséget kérnék egy optimális irányhoz.
Szeretnék alkalmanként normálisan, hangszóróból szóló zenét hallhatni, a fejhallgatókat már unom...
Nem mai gyerek vagyok, az első erősítőm egy Onkyo receiver volt 1991-ben, hozzá egy JVC CD lejátszó és egy most is kíválóan működő Technics dekk (RS-BX707).
Jelenleg egy JBL Bar 5.1 van a nappaliban, de ez nem igazán alkalmas zenehallgatásra.
Elsősorban digitális műsorforrásokat tervezek hallhatni (blutooth és vesztességmentes is játszik) de később az audió kazettáimat és majd, majd az LP-ket is lehallgatnám.

A bennem felmerült alternatívák:

1. Egy "korrektebb" mini hifi, pl. Denon D-M41 gyári hangszóróival (sok helyen dícsérik)

2. Meglévő Onkyo receiver felhasználása: polchangszóró vásárlása szükséges ->

3. "Korrektebb" aktív hangszóró (pl. Mackie, Adam Audio, Edifier? + FIIO valamelyik lejátszója)

A max. büdzsé a D-M41 ára (kb. 130e HUF)

Kritériumok így elsősorban, a LINE bemenetek megléte ill. hogy viszonylag halkan hallgatva is élvezetes legyen (társasházban meglincselnek egyébként). Zenei ízlés vegyes, nincs preferencia, de inkább az elektronikus zene...

Válaszataitokat előre is köszönöm!

Zaied
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 19:31
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Zaied »

Köszönöm a gyors választ, szimpatikusan tűnik, levadászok egy szettet.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Zaied írta:
2021.02.12., pén. 19:53
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Számítógépen szeretnék zenét hallgatni(Tidal), jelenleg van egy iFi Zen Dac-om és erre volt kötve egy Microlab B-77, nem rég cseréltem Edifier 1280T-re, mert nem tetszett a B-77 hangja. Szeretnék valami komolyabbat és végre elhagyni az aktív hangfalakat(unom a zúgás bugást üresjáratba) és passzívra váltani.
Kábelek terén jelenleg egy Oehlbach Evolution USB 3-mas kábelen van a dac, erre Qed performance graphite kábellel van rákötve az Edifier hangszóró és a passzív fele egy Audioquest G2 kábellel van rákötve(van egy házi mozim onnan maradtak ki/váltak fölöslegessé).
Laikusan gondolom hogy akkor kellene egy erősítő és egy pár hangszóró. A nehezítés az benne hogy egy sarok íróasztalon használnám, így se az erősítő, se a hangfalak nem lehetnek túl nagyok, nagy teljesítmény nem kell kb 20m2 a szoba és dolgozni kellene mellette.
Árra én olyan 50-80ezer közt gondolkodtam, nem szeretnék túlzásokba esni, használt is jöhet.
A segítséget előre is köszönöm!
Én valamilyen kicsi használt Tannoy polcsugárzót javasolnék, mert ezeket a lehetőségekhez mérten a lehető legszélesebb és teljes atvitelre hangoljak. Pl V1, V1i, M1, M2, MX1, ilyesmik. Olyan 30-40e Ft-bol megvan. És hozzá valami midi formátumú erősítő használtan.
Mondjuk ez:
https://www.jofogas.hu/csongrad/Tangent ... 629965.htm

Vagy pedig amiről hallottam is jókat az a fülelek mester által gyártott amp4me nevü pici erősítő.
Illetve a vibavoice-nak is van valami mini erősítője, amit volt hogy dícsért olyan ember, akinek amúgy komoly felszerelése is van.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Zaied
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 19:31
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Zaied »

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Számítógépen szeretnék zenét hallgatni(Tidal), jelenleg van egy iFi Zen Dac-om és erre volt kötve egy Microlab B-77, nem rég cseréltem Edifier 1280T-re, mert nem tetszett a B-77 hangja. Szeretnék valami komolyabbat és végre elhagyni az aktív hangfalakat(unom a zúgás bugást üresjáratba) és passzívra váltani.
Kábelek terén jelenleg egy Oehlbach Evolution USB 3-mas kábelen van a dac, erre Qed performance graphite kábellel van rákötve az Edifier hangszóró és a passzív fele egy Audioquest G2 kábellel van rákötve(van egy házi mozim onnan maradtak ki/váltak fölöslegessé).
Laikusan gondolom hogy akkor kellene egy erősítő és egy pár hangszóró. A nehezítés az benne hogy egy sarok íróasztalon használnám, így se az erősítő, se a hangfalak nem lehetnek túl nagyok, nagy teljesítmény nem kell kb 20m2 a szoba és dolgozni kellene mellette.
Árra én olyan 50-80ezer közt gondolkodtam, nem szeretnék túlzásokba esni, használt is jöhet.
A segítséget előre is köszönöm!

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

drane írta:
2021.02.04., csüt. 15:46
Köszönöm a tanácsokat, pont ilyesmi iránymutatásra gondoltam. Kicsit lehet rosszul fogalmaztam, úgy gondolom a vinyl maradni fog, mert már most is elkapott, a kérdés, hogy mennyire akarok majd belemászni. Most egy stabil, megbíztható kezdőszettet szeretnék. Én is a NADot gondoltam talán befutónak, de örülök, hogy megerősítettetek. Próbálok vadászni belőle egy szépet. Egy Pro-ject phono box e-vel tervezem párosítani. Lemezmosásnak utánanézek, kefét már használok! :D

Köszönöm a segítséget!
zoli73 írta:
2021.02.03., szer. 14:50
drane írta:
2021.02.03., szer. 10:24
Sziasztok!

Lemezjátszó(vinyl) "upgrade"-et szeretnék véghezvinni. Azért nem abba a témába írtam, mert ahogy láttam a legutóbbi ilyen kérdés nem éppen jól sült el, gondoltam megpróbálom itt. Tehát: jelenleg egy Lenco 3806-tal rendelkezem, nagyon friss vagyok a hobbiban. Kicsit régebbi lemezek esetén hajlamos az ugrálásokra, és mivel egész sok ilyenre tettem szert, így ez gondot okoz. Erősen hiányos ismereteim szerint ezt egy megfelelő anti-skating beállítással lehetne orvosolni, de jelenlegi lejátszómon nincsenek állítási lehetőségek. Még nem teljesen döntöttem el, hogy ez az én utam lesz-e, ezért nem szeretnék all-in beleugrani. Használtan szeretnék beszerezni egy másikat, viszont hamar elakadtam. Amiket találtam, és laikus szemmel megfelelőek lehetnek számomra: philips 777, pioneer pl-335, dual 1236, dual cs 410, meg esetleg nad 5120 bár ahogy néztem ez nagyon fapad, automata mozgásokat nem tud. Ha bármiféle irányt tudtok ezek között mutatni, azt megköszönöm! Javaslatot is szivesen fogadok, 40k Huf fölé nem szeretnék mozdulni.

Előre is köszönöm a segítséget!
Előttem már tökéletesen elmondták a lényeget, csak annyit tennek hozzá, illetve hangsúlyoznék ki, hogy a lemezjátszóknál a "fapadosság" inkabb előny, mint hátrány. A mindenféle karemelő, végállás, és egyéb automatika csak későbbi problémák forrása lehet(lesz is), és csak bosszúságot szül.
A kevesebb néha több elvét kell követni, egy lemez lejátszásához nem kellenek felesleges funkciók. Nézz meg egy mai modern, akár felső kategóriás lemezjátszót, teljesen sallangmentes, szinte semmi szolgáltatás, és a jó hangminőséghez nem is kell smi hókusz-pókusz.
Ezen elvek mentén haladva, és is a "fapados" NAD 5120-at, a "rút kiskacsát" ajánlom a felsoroltak közül. Esetleg, mivel az említett keretdbe még belefér, akkor a Dual 505-3 ami még nagyon jó választás, ez a belépő kategória egyik legjobbja.
Amúgy én is óva intelek, jól gondold meg, mert az analóggal egy nehéz, és rögös útra lépsz. Tele van buktatókkal, nagyon könnyű csalódásba beleszaladni, de ugyanakkor nagyon sok szépséget is rejt.
Azzal együtt, hogy nekem alapvető, és őrök szerelem marad az analóg, ha valaki ma, a nulláról(tényleg nulláról) akarja kezdeni, én egyértelműen lebeszélem róla.
Ha mégis belevágnál, akkor, sok türelmet és kitartást kívánok, szükséged lesz rá!
A Nad alapfokon nem rossz hang, azonban a vékony préselt váz nagyon hamar elállítódik!
Inkább a Dual 505 valamelyik változatát ajánlom!
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
drane
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.12.29., pén. 14:51
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: drane »

Köszönöm a tanácsokat, pont ilyesmi iránymutatásra gondoltam. Kicsit lehet rosszul fogalmaztam, úgy gondolom a vinyl maradni fog, mert már most is elkapott, a kérdés, hogy mennyire akarok majd belemászni. Most egy stabil, megbíztható kezdőszettet szeretnék. Én is a NADot gondoltam talán befutónak, de örülök, hogy megerősítettetek. Próbálok vadászni belőle egy szépet. Egy Pro-ject phono box e-vel tervezem párosítani. Lemezmosásnak utánanézek, kefét már használok! :D

Köszönöm a segítséget!
zoli73 írta:
2021.02.03., szer. 14:50
drane írta:
2021.02.03., szer. 10:24
Sziasztok!

Lemezjátszó(vinyl) "upgrade"-et szeretnék véghezvinni. Azért nem abba a témába írtam, mert ahogy láttam a legutóbbi ilyen kérdés nem éppen jól sült el, gondoltam megpróbálom itt. Tehát: jelenleg egy Lenco 3806-tal rendelkezem, nagyon friss vagyok a hobbiban. Kicsit régebbi lemezek esetén hajlamos az ugrálásokra, és mivel egész sok ilyenre tettem szert, így ez gondot okoz. Erősen hiányos ismereteim szerint ezt egy megfelelő anti-skating beállítással lehetne orvosolni, de jelenlegi lejátszómon nincsenek állítási lehetőségek. Még nem teljesen döntöttem el, hogy ez az én utam lesz-e, ezért nem szeretnék all-in beleugrani. Használtan szeretnék beszerezni egy másikat, viszont hamar elakadtam. Amiket találtam, és laikus szemmel megfelelőek lehetnek számomra: philips 777, pioneer pl-335, dual 1236, dual cs 410, meg esetleg nad 5120 bár ahogy néztem ez nagyon fapad, automata mozgásokat nem tud. Ha bármiféle irányt tudtok ezek között mutatni, azt megköszönöm! Javaslatot is szivesen fogadok, 40k Huf fölé nem szeretnék mozdulni.

Előre is köszönöm a segítséget!
Előttem már tökéletesen elmondták a lényeget, csak annyit tennek hozzá, illetve hangsúlyoznék ki, hogy a lemezjátszóknál a "fapadosság" inkabb előny, mint hátrány. A mindenféle karemelő, végállás, és egyéb automatika csak későbbi problémák forrása lehet(lesz is), és csak bosszúságot szül.
A kevesebb néha több elvét kell követni, egy lemez lejátszásához nem kellenek felesleges funkciók. Nézz meg egy mai modern, akár felső kategóriás lemezjátszót, teljesen sallangmentes, szinte semmi szolgáltatás, és a jó hangminőséghez nem is kell smi hókusz-pókusz.
Ezen elvek mentén haladva, és is a "fapados" NAD 5120-at, a "rút kiskacsát" ajánlom a felsoroltak közül. Esetleg, mivel az említett keretdbe még belefér, akkor a Dual 505-3 ami még nagyon jó választás, ez a belépő kategória egyik legjobbja.
Amúgy én is óva intelek, jól gondold meg, mert az analóggal egy nehéz, és rögös útra lépsz. Tele van buktatókkal, nagyon könnyű csalódásba beleszaladni, de ugyanakkor nagyon sok szépséget is rejt.
Azzal együtt, hogy nekem alapvető, és őrök szerelem marad az analóg, ha valaki ma, a nulláról(tényleg nulláról) akarja kezdeni, én egyértelműen lebeszélem róla.
Ha mégis belevágnál, akkor, sok türelmet és kitartást kívánok, szükséged lesz rá!

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

drane írta:
2021.02.03., szer. 10:24
Sziasztok!

Lemezjátszó(vinyl) "upgrade"-et szeretnék véghezvinni. Azért nem abba a témába írtam, mert ahogy láttam a legutóbbi ilyen kérdés nem éppen jól sült el, gondoltam megpróbálom itt. Tehát: jelenleg egy Lenco 3806-tal rendelkezem, nagyon friss vagyok a hobbiban. Kicsit régebbi lemezek esetén hajlamos az ugrálásokra, és mivel egész sok ilyenre tettem szert, így ez gondot okoz. Erősen hiányos ismereteim szerint ezt egy megfelelő anti-skating beállítással lehetne orvosolni, de jelenlegi lejátszómon nincsenek állítási lehetőségek. Még nem teljesen döntöttem el, hogy ez az én utam lesz-e, ezért nem szeretnék all-in beleugrani. Használtan szeretnék beszerezni egy másikat, viszont hamar elakadtam. Amiket találtam, és laikus szemmel megfelelőek lehetnek számomra: philips 777, pioneer pl-335, dual 1236, dual cs 410, meg esetleg nad 5120 bár ahogy néztem ez nagyon fapad, automata mozgásokat nem tud. Ha bármiféle irányt tudtok ezek között mutatni, azt megköszönöm! Javaslatot is szivesen fogadok, 40k Huf fölé nem szeretnék mozdulni.

Előre is köszönöm a segítséget!
Előttem már tökéletesen elmondták a lényeget, csak annyit tennek hozzá, illetve hangsúlyoznék ki, hogy a lemezjátszóknál a "fapadosság" inkabb előny, mint hátrány. A mindenféle karemelő, végállás, és egyéb automatika csak későbbi problémák forrása lehet(lesz is), és csak bosszúságot szül.
A kevesebb néha több elvét kell követni, egy lemez lejátszásához nem kellenek felesleges funkciók. Nézz meg egy mai modern, akár felső kategóriás lemezjátszót, teljesen sallangmentes, szinte semmi szolgáltatás, és a jó hangminőséghez nem is kell smi hókusz-pókusz.
Ezen elvek mentén haladva, és is a "fapados" NAD 5120-at, a "rút kiskacsát" ajánlom a felsoroltak közül. Esetleg, mivel az említett keretdbe még belefér, akkor a Dual 505-3 ami még nagyon jó választás, ez a belépő kategória egyik legjobbja.
Amúgy én is óva intelek, jól gondold meg, mert az analóggal egy nehéz, és rögös útra lépsz. Tele van buktatókkal, nagyon könnyű csalódásba beleszaladni, de ugyanakkor nagyon sok szépséget is rejt.
Azzal együtt, hogy nekem alapvető, és őrök szerelem marad az analóg, ha valaki ma, a nulláról(tényleg nulláról) akarja kezdeni, én egyértelműen lebeszélem róla.
Ha mégis belevágnál, akkor, sok türelmet és kitartást kívánok, szükséged lesz rá!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: peterson »

drane írta:
2021.02.03., szer. 10:24
Sziasztok!

Lemezjátszó(vinyl) "upgrade"-et szeretnék véghezvinni. Azért nem abba a témába írtam, mert ahogy láttam a legutóbbi ilyen kérdés nem éppen jól sült el, gondoltam megpróbálom itt. Tehát: jelenleg egy Lenco 3806-tal rendelkezem, nagyon friss vagyok a hobbiban. Kicsit régebbi lemezek esetén hajlamos az ugrálásokra, és mivel egész sok ilyenre tettem szert, így ez gondot okoz. Erősen hiányos ismereteim szerint ezt egy megfelelő anti-skating beállítással lehetne orvosolni, de jelenlegi lejátszómon nincsenek állítási lehetőségek. Még nem teljesen döntöttem el, hogy ez az én utam lesz-e, ezért nem szeretnék all-in beleugrani. Használtan szeretnék beszerezni egy másikat, viszont hamar elakadtam. Amiket találtam, és laikus szemmel megfelelőek lehetnek számomra: philips 777, pioneer pl-335, dual 1236, dual cs 410, meg esetleg nad 5120 bár ahogy néztem ez nagyon fapad, automata mozgásokat nem tud. Ha bármiféle irányt tudtok ezek között mutatni, azt megköszönöm! Javaslatot is szivesen fogadok, 40k Huf fölé nem szeretnék mozdulni.

Előre is köszönöm a segítséget!
Szia Drane!
Lehet kicsit hosszabbra sikerül,és lehet csapongok is majd egy kicsit, de akár tudatosan, akár nem , több kérdést is feltettél, felvetettél.
Úgy gondolom, hogy mielőtt bármit is vásárolnál azt vizsgáld meg, lehet-e a "te utad" az lemezjátszózás! Ez nem file alapú zenehallgatás, itt muszáj tenni is érte, hogy élvezd a zenehallgatást. Gondolok itt arra, hogy a lemezeket, főleg a bizonytalan eredetű használtakat tisztítani kell (meg persze a hangszedő tűjét is), illetve folyamatosan (szükség szerint) szinten tartani (újabb mosás, belső borító csere...).
Ez válasz a kérdésed elejére: kapott használt lemezek = "tűugrás". Ez a jelenség attól, hogy a lemez régi nem lehet! Attól, hogy szennyezett, sérült annál inkább. Szóval előbb döntsd el, hogy akarsz-e lemezeket hallgatni, olyanokat kaptál amiket szívesen megtartanál, olyan mennyiségben amire már érdemes lemezjátszót vásárolni, és akkor először is mosasd le őket valahol! Lehet ez a meglévő lemezjátszódnak is segít, de azért ettől a pörgetőtől ne várj csodát!
Az "ugrás" jellemzően nem antiscating probléma, sőt a lemezek nagyon-nagy része zéró as. erővel is simán lejátszható! Inkább a lemezek állapota, a túl kicsi tűnyomás, sérült hangszedő, sérült tű, gyenge kar illetve hangszedő konstrukció okolható érte.
Lemezjátszó vásárlás: a felsoroltak közül (mindegyikre jó műszaki állapotot feltételezve) valószínű pont a "fapados" NAD a legjobb! Legalább is a kapott hangot tekintve. Ha jól értettem attól fapados, hogy mindent manuálisan kell csinálni, nem teszi fel, s nem veszi le a tűt?! Szerintem ez ne legyen elsődleges szempont, főleg ne ilyen budget mellett! Automata lemezjátszókat is lehet találni elfogadható (és persze kimagaslót is) minőségben, de azok jóval többe kerülnek mint 40e FT.
Szóval azt javaslom, hogy először gondolkozz el, akarsz-e szöszmötölni a lemezekkel, elviseled a vele járó kellemetlenségeket (tisztítás, esetleges zaj, pattogás, stb.), utána hallgass a környezetedben lemezjátszós rendszereket, hogy tudd mit várhatsz hangban egy olcsóbb, de jó rendszertől, karbantartott lemezektől. S amennyiben ezek után is akarsz
lemezjátszót vásárolni, akkor fuss neki még egyszer, különben nagy valószínűséggel csalódás lesz a vége!

Avatar
drane
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.12.29., pén. 14:51
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: drane »

Sziasztok!

Lemezjátszó(vinyl) "upgrade"-et szeretnék véghezvinni. Azért nem abba a témába írtam, mert ahogy láttam a legutóbbi ilyen kérdés nem éppen jól sült el, gondoltam megpróbálom itt. Tehát: jelenleg egy Lenco 3806-tal rendelkezem, nagyon friss vagyok a hobbiban. Kicsit régebbi lemezek esetén hajlamos az ugrálásokra, és mivel egész sok ilyenre tettem szert, így ez gondot okoz. Erősen hiányos ismereteim szerint ezt egy megfelelő anti-skating beállítással lehetne orvosolni, de jelenlegi lejátszómon nincsenek állítási lehetőségek. Még nem teljesen döntöttem el, hogy ez az én utam lesz-e, ezért nem szeretnék all-in beleugrani. Használtan szeretnék beszerezni egy másikat, viszont hamar elakadtam. Amiket találtam, és laikus szemmel megfelelőek lehetnek számomra: philips 777, pioneer pl-335, dual 1236, dual cs 410, meg esetleg nad 5120 bár ahogy néztem ez nagyon fapad, automata mozgásokat nem tud. Ha bármiféle irányt tudtok ezek között mutatni, azt megköszönöm! Javaslatot is szivesen fogadok, 40k Huf fölé nem szeretnék mozdulni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Avatar
Töpi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2015.12.31., csüt. 13:24
Értékelés: 2

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Töpi »

bitrograde írta:
2021.01.05., kedd 12:03
Töpi írta:
2020.12.28., hétf. 19:27
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy ideje próbálkozom hifizéssel, de abszolút amatőr szinten. Még régebben beruháztam a következő rendszerre az egyik munkatársam ajánlására, amit éveken keresztül megelégedéssel használtam:

Musical Fidelity E10
B&W 602 S2 + Atacama Nexus 7

Ezt a rendszert szeretném kicsit magasabb szintre cserélni, itt az adás-vétel fórumban. Na igen, itt jön rögtön az első probléma, hogy az erősítőt és a hangfalat vagy csak az egyiket cseréljem le. Eléggé széles skálan mozog a zenei ízlésem, de főleg hangszeres zenét hallgatok, valamint a tv-m is rá van kötve, szóval relatív mindenevő szettre lenne szükségem. A keretem a cserére 3-400 000Ft, ami valamennyire rugalmas. Az a baj, hogy ötletem sincs, hogy milyen márkák fele induljak el, szóval ebben szeretnék, hogy milyen bevált párosításokat tudtok ajánlani ebben az árszegmensben, amit érdemes lenne megnéznem, mert befutó lehet. Nagyon köszönöm a segítséget!
Szerintem először neked kellene megválaszolni a saját kérdéseidet.
1. Mit értesz "magasabb szint" alatt? Mit szeretnél: részletet, zeneiséget, teret, dinamikát, csillogóbb gombokat, stb? Ezt kb. úgy tudod eldönteni, hogy vagy erős élőzenei referenciáid vannak, vagy hallottál más rendszereket (sokat) szólni ugyanazokkal a zenékkel, melyeket otthon is hallgatsz. Az első tanács: gyűjtsd tapasztalatot, próbáld megfogalmazni, milyen elvárásaid vannak egy rendszerrel kapcsolatban. Tanácsot is könnyebben fogsz kapni, és magad is hamarabb jössz rá, mi az, ami neked magadnak tetszik.
2. Ahogy az kiderülhetett: nem készüléket cserél az ember, hanem rendszert épít. Ha nem akarsz hifizni, de meg akarsz maradni zenehallgatónak, akkor rendszert veszel, (akár azt, amit trane ajánlott, de ebbe nem szólnék bele).

De hogy ne csak a levegőbe beszéljek: én egy AP Spark II-t vennék a helyedben. Én a nagyobb végfok+előfok kombinációjában "hiszek", tehát vagy a Quad 707 vagy az Aragon 2004 végfokokat ajánlanám az apróból, az apróból pedig keresnék egy előfokot. (Ha eljutsz trane-hez, meghallgathatod a Naim ellenében a KD mester-féel elő-végfok kombót is, hogy hogy muzsikál a Naimhez képest.)
Sziasztok,
Nagyon köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat, elég sok információt kaptam, próbálom megemészteni őket:)
leborulok.gif
Igyekszem utánanézni mindegyiknek és minél többet meghallgatni, hogy tényleg legyen jobb rálátásom. Túl sok rendszert sajnálatos módon nem hallhattam egyben, ezért is vagyok kicsit elveszve, de ezt igyekszem pótolni. Többször átgondoltam, hogy mennyire szeretnék hifivel foglalkozni, de úgy gondolom, hogy egyelőre meg akarok maradni zenehallgatónak, persze ez még változhat:)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Töpi írta:
2020.12.28., hétf. 19:27
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy ideje próbálkozom hifizéssel, de abszolút amatőr szinten. Még régebben beruháztam a következő rendszerre az egyik munkatársam ajánlására, amit éveken keresztül megelégedéssel használtam:

Musical Fidelity E10
B&W 602 S2 + Atacama Nexus 7

Ezt a rendszert szeretném kicsit magasabb szintre cserélni, itt az adás-vétel fórumban. Na igen, itt jön rögtön az első probléma, hogy az erősítőt és a hangfalat vagy csak az egyiket cseréljem le. Eléggé széles skálan mozog a zenei ízlésem, de főleg hangszeres zenét hallgatok, valamint a tv-m is rá van kötve, szóval relatív mindenevő szettre lenne szükségem. A keretem a cserére 3-400 000Ft, ami valamennyire rugalmas. Az a baj, hogy ötletem sincs, hogy milyen márkák fele induljak el, szóval ebben szeretnék, hogy milyen bevált párosításokat tudtok ajánlani ebben az árszegmensben, amit érdemes lenne megnéznem, mert befutó lehet. Nagyon köszönöm a segítséget!
Szerintem először neked kellene megválaszolni a saját kérdéseidet.
1. Mit értesz "magasabb szint" alatt? Mit szeretnél: részletet, zeneiséget, teret, dinamikát, csillogóbb gombokat, stb? Ezt kb. úgy tudod eldönteni, hogy vagy erős élőzenei referenciáid vannak, vagy hallottál más rendszereket (sokat) szólni ugyanazokkal a zenékkel, melyeket otthon is hallgatsz. Az első tanács: gyűjtsd tapasztalatot, próbáld megfogalmazni, milyen elvárásaid vannak egy rendszerrel kapcsolatban. Tanácsot is könnyebben fogsz kapni, és magad is hamarabb jössz rá, mi az, ami neked magadnak tetszik.
2. Ahogy az kiderülhetett: nem készüléket cserél az ember, hanem rendszert épít. Ha nem akarsz hifizni, de meg akarsz maradni zenehallgatónak, akkor rendszert veszel, (akár azt, amit trane ajánlott, de ebbe nem szólnék bele).

De hogy ne csak a levegőbe beszéljek: én egy AP Spark II-t vennék a helyedben. Én a nagyobb végfok+előfok kombinációjában "hiszek", tehát vagy a Quad 707 vagy az Aragon 2004 végfokokat ajánlanám az apróból, az apróból pedig keresnék egy előfokot. (Ha eljutsz trane-hez, meghallgathatod a Naim ellenében a KD mester-féel elő-végfok kombót is, hogy hogy muzsikál a Naimhez képest.)
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Töpi írta:
2020.12.28., hétf. 19:27
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy ideje próbálkozom hifizéssel, de abszolút amatőr szinten. Még régebben beruháztam a következő rendszerre az egyik munkatársam ajánlására, amit éveken keresztül megelégedéssel használtam:

Musical Fidelity E10
B&W 602 S2 + Atacama Nexus 7

Ezt a rendszert szeretném kicsit magasabb szintre cserélni, itt az adás-vétel fórumban. Na igen, itt jön rögtön az első probléma, hogy az erősítőt és a hangfalat vagy csak az egyiket cseréljem le. Eléggé széles skálan mozog a zenei ízlésem, de főleg hangszeres zenét hallgatok, valamint a tv-m is rá van kötve, szóval relatív mindenevő szettre lenne szükségem. A keretem a cserére 3-400 000Ft, ami valamennyire rugalmas. Az a baj, hogy ötletem sincs, hogy milyen márkák fele induljak el, szóval ebben szeretnék, hogy milyen bevált párosításokat tudtok ajánlani ebben az árszegmensben, amit érdemes lenne megnéznem, mert befutó lehet. Nagyon köszönöm a segítséget!
Szia!
Én is kezdő vagyok, egy régi szettet kezdtem el "felújítani", és már azzal, hogy a CD lejátszómat cseréltem, eléggé hallható lett a különbség. A te hangfalad egy jó darab, ha a basszus nem hiányzik, azt cseréld szerintem utoljára.
RCA és hangfal kábel is tud dobni a hangon.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Indy »

sutemenyx írta:
2020.12.29., kedd 23:58
Töpi írta:
2020.12.28., hétf. 19:27
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy ideje próbálkozom hifizéssel, de abszolút amatőr szinten. Még régebben beruháztam a következő rendszerre az egyik munkatársam ajánlására, amit éveken keresztül megelégedéssel használtam:

Musical Fidelity E10
B&W 602 S2 + Atacama Nexus 7

Ezt a rendszert szeretném kicsit magasabb szintre cserélni, itt az adás-vétel fórumban. Na igen, itt jön rögtön az első probléma, hogy az erősítőt és a hangfalat vagy csak az egyiket cseréljem le. Eléggé széles skálan mozog a zenei ízlésem, de főleg hangszeres zenét hallgatok, valamint a tv-m is rá van kötve, szóval relatív mindenevő szettre lenne szükségem. A keretem a cserére 3-400 000Ft, ami valamennyire rugalmas. Az a baj, hogy ötletem sincs, hogy milyen márkák fele induljak el, szóval ebben szeretnék, hogy milyen bevált párosításokat tudtok ajánlani ebben az árszegmensben, amit érdemes lenne megnéznem, mert befutó lehet. Nagyon köszönöm a segítséget!
Higyjél a fekete embernek, mert igenjó portékát árul. Kevés jó hangot fogsz ennyiért találni.
Ha meghallgatod Trane setup-ját, megtapasztalhatod, milyen az amikor igazi teste van egy hangszernek. Ha szerencséd van, egyből elvarázsol majd. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Töpi írta:
2020.12.28., hétf. 19:27
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy ideje próbálkozom hifizéssel, de abszolút amatőr szinten. Még régebben beruháztam a következő rendszerre az egyik munkatársam ajánlására, amit éveken keresztül megelégedéssel használtam:

Musical Fidelity E10
B&W 602 S2 + Atacama Nexus 7

Ezt a rendszert szeretném kicsit magasabb szintre cserélni, itt az adás-vétel fórumban. Na igen, itt jön rögtön az első probléma, hogy az erősítőt és a hangfalat vagy csak az egyiket cseréljem le. Eléggé széles skálan mozog a zenei ízlésem, de főleg hangszeres zenét hallgatok, valamint a tv-m is rá van kötve, szóval relatív mindenevő szettre lenne szükségem. A keretem a cserére 3-400 000Ft, ami valamennyire rugalmas. Az a baj, hogy ötletem sincs, hogy milyen márkák fele induljak el, szóval ebben szeretnék, hogy milyen bevált párosításokat tudtok ajánlani ebben az árszegmensben, amit érdemes lenne megnéznem, mert befutó lehet. Nagyon köszönöm a segítséget!
Higyjél a fekete embernek, mert igenjó portékát árul. Kevés jó hangot fogsz ennyiért találni.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Töki »

Töpi írta:
2020.12.28., hétf. 19:27
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy ideje próbálkozom hifizéssel, de abszolút amatőr szinten. Még régebben beruháztam a következő rendszerre az egyik munkatársam ajánlására, amit éveken keresztül megelégedéssel használtam:

Musical Fidelity E10
B&W 602 S2 + Atacama Nexus 7

Ezt a rendszert szeretném kicsit magasabb szintre cserélni, itt az adás-vétel fórumban. Na igen, itt jön rögtön az első probléma, hogy az erősítőt és a hangfalat vagy csak az egyiket cseréljem le. Eléggé széles skálan mozog a zenei ízlésem, de főleg hangszeres zenét hallgatok, valamint a tv-m is rá van kötve, szóval relatív mindenevő szettre lenne szükségem. A keretem a cserére 3-400 000Ft, ami valamennyire rugalmas. Az a baj, hogy ötletem sincs, hogy milyen márkák fele induljak el, szóval ebben szeretnék, hogy milyen bevált párosításokat tudtok ajánlani ebben az árszegmensben, amit érdemes lenne megnéznem, mert befutó lehet. Nagyon köszönöm a segítséget!
Üdv,

Ezeket szerintem érdemes lenne meghallgatlni:
viewtopic.php?f=32&t=153493
viewtopic.php?f=33&t=131656&p=2556051&h ... c#p2556051
Ráadásul együtt meghallgathatók..
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
Töpi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2015.12.31., csüt. 13:24
Értékelés: 2

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Töpi »

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy ideje próbálkozom hifizéssel, de abszolút amatőr szinten. Még régebben beruháztam a következő rendszerre az egyik munkatársam ajánlására, amit éveken keresztül megelégedéssel használtam:

Musical Fidelity E10
B&W 602 S2 + Atacama Nexus 7

Ezt a rendszert szeretném kicsit magasabb szintre cserélni, itt az adás-vétel fórumban. Na igen, itt jön rögtön az első probléma, hogy az erősítőt és a hangfalat vagy csak az egyiket cseréljem le. Eléggé széles skálan mozog a zenei ízlésem, de főleg hangszeres zenét hallgatok, valamint a tv-m is rá van kötve, szóval relatív mindenevő szettre lenne szükségem. A keretem a cserére 3-400 000Ft, ami valamennyire rugalmas. Az a baj, hogy ötletem sincs, hogy milyen márkák fele induljak el, szóval ebben szeretnék, hogy milyen bevált párosításokat tudtok ajánlani ebben az árszegmensben, amit érdemes lenne megnéznem, mert befutó lehet. Nagyon köszönöm a segítséget!

Gábor85
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2019.07.30., kedd 19:28
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Gábor85 »

Kivettem a hangerőszabályzó potmétert, és sokkal jobb lett a hang. Simább lett, a halk részek jobban hallhatóak, és a hangosaktól sem kapok frászt, a hangerő finomabban adagolható közvetlen a cd-játszóról.

Gábor85
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2019.07.30., kedd 19:28
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Gábor85 »

Köszönöm a javaslatokat, majd megfontolom. Pláne, hogy fejhallgató-erősítőm már van. :) Na jó, 8 Ohm-on 0,3 W is lehet, a 0,1 W-ot eltúloztam, bár 16 Ohm-os terheléssel sem volt kisebb a hang. Ezek fényében nem biztos, hogy megéri megduplázni az akkumulátor mennyiséget, hogy +-4,5 V-ról működjön.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: cables »

Gábor85 írta:
2020.12.10., csüt. 22:19
összeraktam egy pici BC327/337-es tranzisztorokból álló fejhallgató erősítőt, ami csatornánként 4 db ceruzaakksiról működik, és hát a teljesítménye szerintem a 0,1 W körül lehet...
Hát igen a 0,1 W az már igazi szomszéd ölő. Csoda, hogy szabadlábon vagy!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Gábor85 írta:
2020.12.10., csüt. 21:59
Akkor most a hallott hang a dinamikakompressziótól vagy éppen annak hiányától volt olyan, amilyennek leírtam. Ez a ritka hifista igény a részemről egy 1992-ben és 94-ben felvett Sibelius szimfónia hallgatása kapcsán merült fel bennem, amit 2001-ben digitálisan remasterelt a BMG 24 bit/96 kHz-en. És ezt hallgattam cd-n.
a dinamika a zene egyik fontos jellemzöje (szerintem nem érdemes attól megfosztani !!)
ha csak 1(-2) felvétellel van "gondod", akkor én hagynám
a fejhallgatózás szerintem is erre igen jó javaslat (nyilvan vannak objektiv es szubjektiv hatranyai, de hatalmas elönyei is)

Gábor85
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2019.07.30., kedd 19:28
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Gábor85 »

Indy írta:
2020.12.10., csüt. 21:56
Gábor85 írta:
2020.12.10., csüt. 21:05
Kicsit feszültté tesz, ha nagyon fülelni kell a halk részleteken, ha pedig behangosodik, akkor meg aggódni, hogy ebből mi hallatszik át vajon a szomszédba. Panellakásról van szó.
Pontosan milyen rendszeren hallgatsz zenét?
Anyagiak hiányában inkább csak kísérleti jellegű a rendszer, ötletekből tákolt. Egy házi készítésű speciális fonású kábelezést használok mindenre, a hangsugárzóim régi szovjet lemezjátszó gyári hangsugárzóiból állnak(abból viszont dupla), melyekben egy 20 cm-es 5 W-os szélessávú van, ha nagyon hunyorítok, akkor open baffle-nek néz ki :D Vagy inkább open box-nak, ahhoz még hunyorítani sem kell. Erősítőnek pedig kíváncsiságból, hogy mit tud vele kezdeni, összeraktam egy pici BC327/337-es tranzisztorokból álló fejhallgató erősítőt, ami csatornánként 4 db ceruzaakksiról működik, és hát a teljesítménye szerintem a 0,1 W körül lehet. Cd-játszónak pedig egy discman.

Gábor85
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2019.07.30., kedd 19:28
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Gábor85 »

Akkor most a hallott hang a dinamikakompressziótól vagy éppen annak hiányától volt olyan, amilyennek leírtam. Ez a ritka hifista igény a részemről egy 1992-ben és 94-ben felvett Sibelius szimfónia hallgatása kapcsán merült fel bennem, amit 2001-ben digitálisan remasterelt a BMG 24 bit/96 kHz-en. És ezt hallgattam cd-n.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Indy »

Gábor85 írta:
2020.12.10., csüt. 21:05
Kicsit feszültté tesz, ha nagyon fülelni kell a halk részleteken, ha pedig behangosodik, akkor meg aggódni, hogy ebből mi hallatszik át vajon a szomszédba. Panellakásról van szó.
Pontosan milyen rendszeren hallgatsz zenét?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Gábor85 írta:
2020.12.10., csüt. 21:05
Akkor a nagyobb általánosságok helyett egy konkrét kérdést szeretnék feltenni. Gondolom, dinamikacsökkentést szeretnék elérni, ugyanis arra lennék kíváncsi, hogy milyen műszaki megoldás mutat abba az irányba, hogy a halk részek ne is legyenek annyira halkak, a hangosak pedig ne tűnjenek annyira hangosnak. Kicsit feszültté tesz, ha nagyon fülelni kell a halk részleteken, ha pedig behangosodik, akkor meg aggódni, hogy ebből mi hallatszik át vajon a szomszédba. Panellakásról van szó.
Dinamikakompresszornak hívják szegényt. Ritka hifista igény. :rolleyes: Már rajta van a felvételeken, amiket hallgatsz.
Azt gondolom érzed, hogy ez egy veszélyes dolog, hisz felhúzza a zajpadlót is, továbbá teljesen megváltoztatja a zenét, pláne a túlzásba vitt használata, hisz a dinamikai változások a zene egyik fő kifejező eszköze.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”