Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Carrobi írta:
2021.02.27., szomb. 21:29
Aszpirin írta:
2021.02.27., szomb. 21:09
Carrobi írta:
2021.02.27., szomb. 19:53
Sziasztok! Segítsetek hátha Ti jobban vágjátok, annyira még nem merültem bele a témába. De a lényegi kérdés : cserélném a hm erősítőmet... nem arc-os erősítőből lehet arc-osat csinálni? Néztem ilyen splittereket vagy mifenéket, azok működőképes dolgok, vagy Én gondolom rosszul? Help please, esetleg konkrét termék ajánlást is szivesen vennék. Előre is köszi.
Az ARC-nek az a lényege, hogy ugyanazon a HDMI kábelen kapja az erősítő a tévé hangját, amelyiken az egyéb források képét kiküldi az AVR a tévére. Így egyetlen HDMI kábel kell a tévé és az AVR közé, semmi egyéb.

Nem, ezt nem tudod helyettesíteni splitterrel, de ha már extra elemet akarsz berakni a tévé és az AVR közé, az lehet egy pl. optikai kábel (általában van optikai S/PDIF hangkimenet a tévéken), bár azon csak (akár sokcsatornás) veszteségesen tömörített hangformátumok (pl. Dolby Digital Plus) vagy sztereó LPCM megy át - de az igaz a “Normál” ARC-re is. Csak az eARC tudja a veszteségmentesen tömörített többcsatornás formátumokat vagy többcsatornás LPCM-et).

Röviden: ha ARC kell, és a tévéd tudja is az ARC-t, akkor vegyél ARC-t ismerő hm erősítőt, ha pedig a tévéd eARC-t tud, akkor érdemes eARC-s erősítőben gondolkodni.
Oks, köszi a választ.Szomorú vagyok... most is arc-os az erősítő+a Tv is, csak váltanék erősítőt(s az nem arc-os), régen is optikáztam avval sincs gond, csak így kényelmi szempont volt hogy egy készüléket kapcsoltam be és éledt a többi, meg elalváskikapcsolásnál is... mondjuk erről lemondanék a jobb hangminőség reményében. De akkor itt jön a kövi kérdés: a lejátszó Apple tv 4k, ami most a Tv(nem az arc_ra ugye)hdmi be van bedugva. Ha esetleg most jön az arc-ot nem tudó erősítő, akkor csak annyi, hogy az Apple-t bedugom az erősítőbe(a tv helyett), valamelyik hdmi in-be?
Ha az új erősítő tudja a 4k-t, akkor igen, nem is értem (bár sejtem), hogy eddig is miért nem így használtad :rolleyes: gondolkodik.gif

De vigyázz, mert az AVR-nek (hm-erősítőnek) is 4k-kompatibilisnek kell lennie, ha 4k képet akarsz átküldeni rajta! Ha ez nem teljesül(márpedig szinte biztos nem fog teljesülni, ha nem tudja az ARC-t, mert a 4k-kompatibilitásnál korábban vezették be az ARC-t), akkor kelleni fog az optikai kábel a tévé és az AVR közé, plusz az AppleTV 4k-t, mint eddig, a tévére kell majd dugnod.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3790
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 87

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

Aszpirin írta:
2021.02.27., szomb. 21:09
Carrobi írta:
2021.02.27., szomb. 19:53
Sziasztok! Segítsetek hátha Ti jobban vágjátok, annyira még nem merültem bele a témába. De a lényegi kérdés : cserélném a hm erősítőmet... nem arc-os erősítőből lehet arc-osat csinálni? Néztem ilyen splittereket vagy mifenéket, azok működőképes dolgok, vagy Én gondolom rosszul? Help please, esetleg konkrét termék ajánlást is szivesen vennék. Előre is köszi.
Az ARC-nek az a lényege, hogy ugyanazon a HDMI kábelen kapja az erősítő a tévé hangját, amelyiken az egyéb források képét kiküldi az AVR a tévére. Így egyetlen HDMI kábel kell a tévé és az AVR közé, semmi egyéb.

Nem, ezt nem tudod helyettesíteni splitterrel, de ha már extra elemet akarsz berakni a tévé és az AVR közé, az lehet egy pl. optikai kábel (általában van optikai S/PDIF hangkimenet a tévéken), bár azon csak (akár sokcsatornás) veszteségesen tömörített hangformátumok (pl. Dolby Digital Plus) vagy sztereó LPCM megy át - de az igaz a “Normál” ARC-re is. Csak az eARC tudja a veszteségmentesen tömörített többcsatornás formátumokat vagy többcsatornás LPCM-et).

Röviden: ha ARC kell, és a tévéd tudja is az ARC-t, akkor vegyél ARC-t ismerő hm erősítőt, ha pedig a tévéd eARC-t tud, akkor érdemes eARC-s erősítőben gondolkodni.
Oks, köszi a választ.Szomorú vagyok... most is arc-os az erősítő+a Tv is, csak váltanék erősítőt(s az nem arc-os), régen is optikáztam avval sincs gond, csak így kényelmi szempont volt hogy egy készüléket kapcsoltam be és éledt a többi, meg elalváskikapcsolásnál is... mondjuk erről lemondanék a jobb hangminőség reményében. De akkor itt jön a kövi kérdés: a lejátszó Apple tv 4k, ami most a Tv(nem az arc_ra ugye)hdmi be van bedugva. Ha esetleg most jön az arc-ot nem tudó erősítő, akkor csak annyi, hogy az Apple-t bedugom az erősítőbe(a tv helyett), valamelyik hdmi in-be?

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Carrobi írta:
2021.02.27., szomb. 19:53
Sziasztok! Segítsetek hátha Ti jobban vágjátok, annyira még nem merültem bele a témába. De a lényegi kérdés : cserélném a hm erősítőmet... nem arc-os erősítőből lehet arc-osat csinálni? Néztem ilyen splittereket vagy mifenéket, azok működőképes dolgok, vagy Én gondolom rosszul? Help please, esetleg konkrét termék ajánlást is szivesen vennék. Előre is köszi.
Az ARC-nek az a lényege, hogy ugyanazon a HDMI kábelen kapja az erősítő a tévé hangját, amelyiken az egyéb források képét kiküldi az AVR a tévére. Így egyetlen HDMI kábel kell a tévé és az AVR közé, semmi egyéb. Viszont az ARC-t mind a tévének, mind az AVR-nek “tudnia” kell.

Nem, ezt nem tudod helyettesíteni splitterrel, de ha már extra elemet akarsz berakni a tévé és az AVR közé, az lehet egy pl. optikai kábel (általában van optikai S/PDIF hangkimenet a tévéken), bár azon csak (akár sokcsatornás) veszteségesen tömörített hangformátumok (pl. Dolby Digital Plus) vagy sztereó LPCM megy át - de az igaz a “Normál” ARC-re is. Csak az eARC tudja a veszteségmentesen tömörített többcsatornás formátumokat vagy többcsatornás LPCM-et).

Röviden: ha ARC kell, és a tévéd tudja is az ARC-t, akkor vegyél ARC-t ismerő hm erősítőt, ha pedig a tévéd eARC-t tud, akkor érdemes eARC-s erősítőben gondolkodni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3790
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 87

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

Sziasztok! Segítsetek hátha Ti jobban vágjátok, annyira még nem merültem bele a témába. De a lényegi kérdés : cserélném a hm erősítőmet... nem arc-os erősítőből lehet arc-osat csinálni? Néztem ilyen splittereket vagy mifenéket, azok működőképes dolgok, vagy Én gondolom rosszul? Help please, esetleg konkrét termék ajánlást is szivesen vennék. Előre is köszi.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Dorian »

cables írta:
2021.02.21., vas. 07:43
Abban viszont biztos vagyok, hogy bármilyen hangfal meghálálja hangzásban a jobb kábelt. Tehát nincs olyan, hogy egy hangfal hangja nem függ jelentősen a hangfal kábeltől!
Az eleve szèt-DSP-zett házimozinál pont tök mindegy a kábel.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cables »

Cutler írta:
2021.02.15., hétf. 19:04

Így van, a pro hangfalak nem ígénylik a menő kábeleket.
...
Menő kábel? Ez egy zavaros fogalom. Ha drága kábelt értesz a menő alatt az lehet igaz. Nem biztos, hogy egy drága kábel jó hangú, de az sem biztos, hogy egy jobb hangú kábel drága.

Abban viszont biztos vagyok, hogy bármilyen hangfal meghálálja hangzásban a jobb kábelt. Tehát nincs olyan, hogy egy hangfal hangja nem függ jelentősen a hangfal kábeltől!

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Semmi ilyet nem vettem eszre
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

Sziasztok!
Lenne egy láma kérdésem (lehet nem is az)!
Aki használ napelemes rendszert és van tapasztalata, attól kérdezném,hogy az inverter mennyire szennyezi az otthoni hálózatot? Hifinél tapasztalható valami negatívuma?
Köszi a választ!
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Vukkeinstein írta:
2021.02.15., hétf. 21:17
greenbio írta:
2021.02.15., hétf. 10:54
sziasztok!

a láma kérdésem az, hogy a sub hangerejét is a többi sugárzóval kell azonos szintre hozni?
köszi
Szerintem nem láma a kérdés.
Szigorúan csak saját vélemény!
A többiek most úgyis elmentek krumplit szedni, vagy sütni,ezért én hadoválok valamit a feltett kérdésedre. :D
Nem "kell" azonos szintre hozni a sub hangerejét,max úgy is belehet állítani.
Nyilván ne legyen alig érzékelhető és persze ne is telepedjen rá túlzottan a hangzásra.
Na de kinek mi az alig és mi a túlzott hanGerő ? Ez eléggé eltérő mértékű ízlés/hallás érzékelés,vagyis személy függő.

Tehát erősen ízlés/szub teljesítmény/akusztika/ sőt film függő is,valamint hallgatási pozícióban érzékelhető produktum és még ide lehetne sorolni pár dolgot,aminek a függvénye lehet az a bizonyos szint.
Tudom ez olyan,nesze semmi fogd meg jól válasz a kérdésedre.
Viszont erre vonatkozóan nincs istókzihe,vagy szentgrál recept,max ajánlások vannak.
Próbálgatni kell film/koncert részletek segítségével "(amennyire ez lehetséges házi eszközökkel)" rá kell szánni azt a pár órát,azután még párat :D Nálam -6dB a procin szub hangereje,egynél több szubot használok.
A hangsugárzóké viszont 0dB-től +3dB közötti szórásban vannak mostanában de volt már ez nálam több is.
Aminek az az oka,hogy süket vagyok és a Sb-eket,amik mögöttem vannak kb 2,5m-re nem úgy érzékelem,mint a center csatornából jövő hangokat.
Plusz a lokátoraim 180 fokban veszik jól az adást,ami ezen kívül esik,ahhoz lasszót használok,vagy + dB-eket.
köszmárszépen :) arra gondoltam, hogy első körben állítom a csatornánkénti hangerőt az erősítő menüjéből, és telefonos app-al (nem röhög) mérem a hangnyomást. vagy ha nagyon szofisztikált akarok lenni akkor REW-el. más nem áll rendelkezésemre, konyha módszernek talán elég.

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »

greenbio írta:
2021.02.15., hétf. 10:54
sziasztok!

a láma kérdésem az, hogy a sub hangerejét is a többi sugárzóval kell azonos szintre hozni?
köszi
Szerintem nem láma a kérdés.
Szigorúan csak saját vélemény!
A többiek most úgyis elmentek krumplit szedni, vagy sütni,ezért én hadoválok valamit a feltett kérdésedre. :D
Nem "kell" azonos szintre hozni a sub hangerejét,max úgy is belehet állítani.
Nyilván ne legyen alig érzékelhető és persze ne is telepedjen rá túlzottan a hangzásra.
Na de kinek mi az alig és mi a túlzott hanGerő ? Ez eléggé eltérő mértékű ízlés/hallás érzékelés,vagyis személy függő.

Tehát erősen ízlés/szub teljesítmény/akusztika/ sőt film függő is,valamint hallgatási pozícióban érzékelhető produktum és még ide lehetne sorolni pár dolgot,aminek a függvénye lehet az a bizonyos szint.
Tudom ez olyan,nesze semmi fogd meg jól válasz a kérdésedre.
Viszont erre vonatkozóan nincs istókzihe,vagy szentgrál recept,max ajánlások vannak.
Próbálgatni kell film/koncert részletek segítségével "(amennyire ez lehetséges házi eszközökkel)" rá kell szánni azt a pár órát,azután még párat :D Nálam -6dB a procin szub hangereje,egynél több szubot használok.
A hangsugárzóké viszont 0dB-től +3dB közötti szórásban vannak mostanában de volt már ez nálam több is.
Aminek az az oka,hogy süket vagyok és a Sb-eket,amik mögöttem vannak kb 2,5m-re nem úgy érzékelem,mint a center csatornából jövő hangokat.
Plusz a lokátoraim 180 fokban veszik jól az adást,ami ezen kívül esik,ahhoz lasszót használok,vagy + dB-eket.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Akkor egy pelda amit en hallottam es teszteltem
Draga sztereo rendszer es olcso xlr kabelek
Sosem hittem, hogy hallok kulonbseget, de megis megtortent
Van Damme vs Mogami, Neutrik aranyozott csati
Mind a ketto quad kialakitasu.
Kisebb hangeron semmit nem vettem eszre, de nagyobb hangeron a Mogami hangja szetesett. Talan ez a legjobb szo ra. Fura volt az egesz. A Van Damme jobban egyben maradt. Ezt en tapasztaltam.
De tapkabelnel, HDMI kabelnel, hangsugarzo kabelnel stb. meg semmilyen kulonbseget nem tapasztaltam. Csak es kizarolag xlr nel, draga rendszerben hallottam kulonbseget. Hogy tuti legyen, tobbszor is meghallgattuk es tenyleg volt kulonbseg. De hogy csilliokat fizettem volna azert a kulonbsegert, hat biztos nem!!!!! Minimalis volt. Es ami a legfontosabb, nem is olyan zeneket hallgatok amin kijottek a kulonbsegek
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Aszpirin írta:
2021.02.15., hétf. 16:35
Ha HDMI kábelekkel (vagy tágabban bármilyen digitális "poszton" lévő kábelekkel) végzett, képre alapozó tesztből általánosítasz az analóg ("poszton lévő") hangkábelekre is, akkor szvsz nagyon átesel a ló túloldalára.
Véletlenül se általánosítok,a hdmi tesztből kiindulva az analóg kábelekre.
Tisztában vagyok vele, hogy hangsugárzó, IC, tápkábelnél lehetnek pozitív változások is.
Nekem viszont kb. O forintot ér meg, hogy ezzel foglalkozzak.
Nagyjából 200m hangsugárzó kábel van a mozimban, nem igazán akarnám túllihegni😅

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Cutler írta:
2021.02.15., hétf. 19:04
Így van, a pro hangfalak nem ígénylik a menő kábeleket.
Az Imax mozikban, ahol eléggé jónak mondható a hangzás, sincsenek drága kábelek, az itthon épült Dolby szinkron keverő stúdióban is óccó kábelek vannak, az ISE-n a legjobb mozit prezentáló Alcons Audio standon szintèn tyúkbél kábelezés volt. Ha ezeken a helyeken megfelel az egyszerű kábelezés, akkor úgy gondolom nálam is.

Amúgy meg dehogy veszem el én más kedvét, mindenki azt vesz amit akar.
Szóltam én valaha pl. neked, hogy ne vegyél Aq kábeleket vagy mást. Nem rémlik, hogy Nemtommot is le akartam volna bármiről is beszélni, kábel, elosztó, alátét ügyben.
De, ahogy elmondod te is a témában a véleményedet, úgy talán nekem is lehet.
Hát ezt nem fogja otthon letesztelni senki sem.
Egy mozit bekábelezni még olcsó kábelekből sem kis pénz.
Nemtomm itt a véglet, pedig ő is nagyon messze van attól, amit sokan használnak, de ő egy út mentén építkezik.

Írta az egyik céget. Csak azért használnak méregdrága elosztókat, tápkábeleket és egyéb kiegészítőket, mert azt is el kell adni?
Sajnos a véleményük nem fog itt a fórumon sohasem "megjelenni". Pedig jó lenne SZVSZ.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Fish írta:
2021.02.15., hétf. 16:22
Lehet a pro hangfalak nem igénylík ezt ,de ne vegyük el mások kedvét,kiíváncsiságát sztem..
Így van, a pro hangfalak nem ígénylik a menő kábeleket.
Az Imax mozikban, ahol eléggé jónak mondható a hangzás, sincsenek drága kábelek, az itthon épült Dolby szinkron keverő stúdióban is óccó kábelek vannak, az ISE-n a legjobb mozit prezentáló Alcons Audio standon szintèn tyúkbél kábelezés volt. Ha ezeken a helyeken megfelel az egyszerű kábelezés, akkor úgy gondolom nálam is.

Amúgy meg dehogy veszem el én más kedvét, mindenki azt vesz amit akar.
Szóltam én valaha pl. neked, hogy ne vegyél Aq kábeleket vagy mást. Nem rémlik, hogy Nemtommot is le akartam volna bármiről is beszélni, kábel, elosztó, alátét ügyben.
De, ahogy elmondod te is a témában a véleményedet, úgy talán nekem is lehet.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Cutler írta:
2021.02.15., hétf. 18:47
DeLorean írta:
2021.02.15., hétf. 18:17
vaj=baj
Egymás mellett van a két betű... :smile51:
Cirmos cica haj, hová lett a vaj...
eszt=ezt

Ha, már javítunk, legyünk alaposak😜
Köszönöm. Huh, hogy végeztem el az iskolákat...
Azt javítottam, de duplán ment és a jót törölték.
Túl gyors vagyok a billentyűkhöz.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

BoRRoNeo írta:
2021.02.15., hétf. 18:45
Pedig még képet sem küldtem.

Bocsi az egészért (ahogy írtam, nem kedvelem ezt a helyet), de a hülye korlátos nem jön egy hete és nem tudok haladni a moziszobámmal és csak ülök és halálosan ráérő perceimben osztom az észt - feleslegesen. Nyilván oka volt, hogy az elmúlt 10 évben nem tettem, igyekszem újra így tenni.

Akit megbántottam elnézést, világbéke.
Jajjjjj, dehogy is!
Ha lesz kedved olvasd újra, amiket írtam.

Ez a fórum és a fórumozás SZVSZ.
Én tanulok folyamatosan. Tőled is. Sokat.
Persze ez most fárasztó sokaknak, de a cél más.

Persze hirdetés és HDMI kábel - "hang és kép-ben is rendkívűl jól teljesít,csak ajánlani tudom!"
Akinek nem inge, ne vegye magára.
Na akkor most hogy is van? Jól teljesít? Hangban és képben? Vagy csak az eladás miatt? Van, ami rosszabb?
Nehéz ám világosan látni ebben az egyszerű dologban is.
Szeretném megérteni.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Cutler »

DeLorean írta:
2021.02.15., hétf. 18:17
vaj=baj
Egymás mellett van a két betű... :smile51:
Cirmos cica haj, hová lett a vaj...
eszt=ezt

Ha, már javítunk, legyünk alaposak😜

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

DeLorean írta:
2021.02.15., hétf. 18:41
Tudom ki vagy és ki voltál.
Pedig még képet sem küldtem.

Bocsi az egészért (ahogy írtam, nem kedvelem ezt a helyet), de a hülye korlátos nem jön egy hete és nem tudok haladni a moziszobámmal és csak ülök és halálosan ráérő perceimben osztom az észt - feleslegesen. Nyilván oka volt, hogy az elmúlt 10 évben nem tettem, igyekszem újra így tenni.

Akit megbántottam elnézést, világbéke.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

BoRRoNeo írta:
2021.02.15., hétf. 18:29
Olvasod is amit írtam? Azt próbáltam elmagyarázni, hogy csak olyanokkal találkoztam, akik megbuktak a vakteszteken. Nem magamról beszélek. Én többször kipróbáltam kábeleket cserélni és soha nem hallottam változást sem tápkábel, sem hangsugárzó kábel cserénél. Igaz nem is próbáltam az erősítőm árával megegyező kábelt. Szóval, én biztos nem vagyok mérce.

Bár hihetetlen, de nagyon sok embert ismerek innen a fórumról. Alapító tagja voltam 1998-ban, sokáig mondhatjuk úgy, hogy az enyém volt az egész kóceráj. Akiket én ismerek azok nagyjából azért vannak csendben, mert ugyanezt gondolják vagy halálosan nem érdekli őket a kábelezősdi.

De mivel láthatóan nem olvasol, ezért újra leírom, hogy egy szóval nem mondtam, hogy egy analóg kábelnek ne lehetne hatása a közvetített jelre, így a végén a kapott hangra. Ennek fizikai, elektronikai alapja is van (tanultam suliban). Annyit mondtam, hogy sokkal többen vesznek drága kábel, mint ahányan hallanák a különbséget. Erre is csinálhatnánk egy vaktesztet (mint írtam pont eleget csináltam már), bukna szinte mindenki.
Tudom ki vagy és ki voltál.
Azt is tudom, hogy az utolsó szó mindenképpen a tiéd kell legyen, mert ilyen vagy.
A vakteszteken profi zenészek is megbuknának sokszor.
Ha bal lábbal kelek föl, a világot is másképpen látom.
Azt értsd meg, hogy nem minden matematika és fizika.
:smile32:

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Alex_Aston írta:
2021.02.15., hétf. 18:20
Én kábel terén annyit tapasztaltam, hogy a gyári tyúkbél RCA csere a CD és erősítő között, egy mai áron számolva kb. 15e Ft-os termékre, hozott egész jól hallható különbséget. Ez megvan közel 18 éve. Úgy gondolom, jó vétel volt.
Hangfal kábel csere hasonló árkategóriában történt, ugyanúgy 18 éve.
Ezekkel jól elvagyok, és még el leszek.

Magam teszteltem, magamnak. Senkinek nem akartam megfelelni vele. És nem azért hallom a különbséget, mert fórumon dicsekedek vele, vagy a szivar klubban az ál barátok előtt.

Élvezem és kész.

Táp kábel témában meg majd 2 hét múlva leszek okosabb. Ígérem, megírom. :rolleyes:
Miért is kellene bárkinek megfelelned?
A saját próba nagyon fontos, de lesöpörni mindent az asztalról, azért mert nálad esetleg nem működött a dolog - nem lenne OK.

Bár van "szivar klub", de itt ha valaki nagyon hangosan mondja és sokszor egyáltalán nem biztos, hogy igaza is van. Abban a mátrixban igen, ahol ő létezik, de ez egy sok-sok ismeretlenes egyenlet.
SZVSZ.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

DeLorean írta:
2021.02.15., hétf. 18:12
Lehet veled van a vaj? Csak halkan kérdezem.
Olvasod is amit írtam? Azt próbáltam elmagyarázni, hogy csak olyanokkal találkoztam, akik megbuktak a vakteszteken. Nem magamról beszélek. Én többször kipróbáltam kábeleket cserélni és soha nem hallottam változást sem tápkábel, sem hangsugárzó kábel cserénél. Igaz nem is próbáltam az erősítőm árával megegyező kábelt. Szóval, én biztos nem vagyok mérce.

Bár hihetetlen, de nagyon sok embert ismerek innen a fórumról. Alapító tagja voltam 1998-ban, sokáig mondhatjuk úgy, hogy az enyém volt az egész kóceráj. Akiket én ismerek azok nagyjából azért vannak csendben, mert ugyanezt gondolják vagy halálosan nem érdekli őket a kábelezősdi.

De mivel láthatóan nem olvasol, ezért újra leírom, hogy egy szóval nem mondtam, hogy egy analóg kábelnek ne lehetne hatása a közvetített jelre, így a végén a kapott hangra. Ennek fizikai, elektronikai alapja is van (tanultam suliban). Annyit mondtam, hogy sokkal többen vesznek drága kábel, mint ahányan hallanák a különbséget. Erre is csinálhatnánk egy vaktesztet (mint írtam pont eleget csináltam már), bukna szinte mindenki.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Én kábel terén annyit tapasztaltam, hogy a gyári tyúkbél RCA csere a CD és erősítő között, egy mai áron számolva kb. 15e Ft-os termékre, hozott egész jól hallható különbséget. Ez megvan közel 18 éve. Úgy gondolom, jó vétel volt.
Hangfal kábel csere hasonló árkategóriában történt, ugyanúgy 18 éve.
Ezekkel jól elvagyok, és még el leszek.

Magam teszteltem, magamnak. Senkinek nem akartam megfelelni vele. És nem azért hallom a különbséget, mert fórumon dicsekedek vele, vagy a szivar klubban az ál barátok előtt.

Élvezem és kész.

Táp kábel témában meg majd 2 hét múlva leszek okosabb. Ígérem, megírom. :rolleyes:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

vaj=baj
Egymás mellett van a két betű... :smile51:
Cirmos cica haj, hová lett a vaj...

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

BoRRoNeo írta:
2021.02.15., hétf. 17:26
Nagyon sokat teszteltem. Másokat. Már a rádióban is aztán később szakmai vonalon is. Teljesen általános, hogy az emberek nem hallanak meg semmit. És szakemberekről beszélünk. A vakteszteken sorra buknak. A kábelek egyértelműen felülprezentáltak. Párszázezer forintért hangsugárzó, erősítő vonalon komoly előrelépést lehet elérni, a kábelek ehhez képest sehol nincsenek. Talán még mindig járja az a hülye mondás, hogy a rendszer értékének 10%-át kell kábelre költeni. Már ez elég a sok felesleges kábelvásárlásra, de erre még ráépül a vudu. Senki nem meri bevallani, hogy ha kábel és kábel között nem hall különbséget, hiszen azzal saját magáról állít ki bizonyítványt. Ezért inkább hallja vagy csöndben van. És a másik oldal is védi magát. Kialakult a be kell járatni a kábelt, idő kell amíg megszokja a rendszert és a többi, ezzel kvázi a vakteszt-bukás is ki van kerülve. A HDMI kábel a rendszer csúcsa, hiszen itt tényleg nincs különbség és mégis van. Ezek után mennyire hihető a hangsugárzó kábel?
Lehet veled van a vaj? Csak halkan kérdezem.
Bármilyen meglepő - ez bizony lehetséges. Tudom, hogy most azt írnád, hogy lehetetlen, de bizony az.

Leírtad, hogy Furutech elosztót használsz, mert szép. Semmilyen változást nem hallottál, vagy láttál a rendszeredben.
Minden VUDO, ami akár a HIFI, vagy házimozi vonalon folyik. Hatalmas átverés az egész.

A csöndről írtam, Te nem vagy csöndben, miközben a fórumosok veszik a méregdrága elosztókat, tápkábeleket, hangsugárzó kábeleket és a digitális vonal is azonnal elkel. HDMI, USB és még az UTP is. De nem írnak, csak csönben zenét hallgatnak, vagy moziznak.
Én eszt vettem itt észre. Lehet tévedek.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

ZolaBA írta:
2021.02.15., hétf. 17:08
BoRRoNeo írta:
2021.02.15., hétf. 16:37
És aki nem hall semmit, az meg sem mer szólalni, hiszen ha mindenki hallja, akkor tuti vele van a baj, hiszen csak létező dolgot lehet hallani. És a kör bezárul, a kassza csilingel.
Szerintem ezekkel a hozzászólásokkal pár embernek beforralod az agyvizét, de páran azért jól szórakozunk :D :D
Hát, pont az ellenkezőjéről van szó.

Ezekkel az írásokkal, amiket igen - lehet fokozni és a mammutoktól el lehet jutni az előző írásig is azt lehet elérni, ami bizony látszik.

Senki sem szólal föl a "másik oldalról". Senki. Egy darab nagyon gyér írás született itt is és akár a kábel teszt után is.
nem akarnak szembe menni az árral, ami bizony jön. Borroneo és a többiek formájában.

Ki merne bármit is írni ezek után.
Hát senki.

Szóval igaz az egész, de fordítva.
SZVSZ.
:smile32:

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”