Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: balansz probléma

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

b4xter írta:
2021.03.01., hétf. 12:47
asebestyen írta:
2021.03.01., hétf. 12:34
Ha a probléma nem állandó, azaz hol jelentkezik, hol nem, hol jobban, hol kevésbé, erre milyen állítási megoldást tudsz elképzelni? Miért nem a hiba okát keresteted és szűntetteted meg egy szakemberrel?
Pontosítok: a hiba konstans, nem változik idővel, bemelegedéssel, napszak szerint, erről azóta megbizonyosodtam :rolleyes: Magam szeretnék utánajárni a dolognak, nem akarom szervizbe vinni. Szó nincsen arról, hogy kivont pákával és csavarhúzóval rontok a készülékre, pont ezért igyekszem utánajárni a dolgoknak. Szeretek tanulni, de túl vagyok azon, mikor gyerekkoromban szétszedtem a vekkert, majd pedig nem tudtam összerakni :D
Valószínűleg a hangerő szabályzó poti nem eggyüttfutása okozza a problémát.
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
Picabia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2015.02.14., szomb. 14:30
Értékelés: 109

Re: balansz probléma

Hozzászólás Szerző: Picabia »

b4xter írta:
2021.03.01., hétf. 12:26
Azt figyeltem meg, hogy a két csatorna közötti aszimmetriát a Denon erősítő előfoka okozza. Ha külső előfokkal használom, akkor a balansz pont a helyén van. Tételezzük fel, hogy az erősítőben van valahol trimmer, amivel az előfok két csatornájának az erősítését lehet szabályozni, és szintén tételezzük fel, hogy a kapcsolási rajz alapján meg is találom azokat... arra gondoltam, hogy a bemenetre küldött mondjuk 1 kHz-es szinuszjel szintjét a fejhallgató kimeneten egy multiméterrel meg tudnám mérni, és ez alapján esetleg sikerülhet beállítani a két csatorna egyensúlyát. Nálam tapasztaltabb kollégák véleményét várom, hogy ez az elgondolás jó lehet-e?
Multiméter helyett inkább oszcilloszkóp alkalmas ilyen feladatra.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: balansz probléma

Hozzászólás Szerző: mgus »

b4xter írta:
2021.03.01., hétf. 12:47
asebestyen írta:
2021.03.01., hétf. 12:34
Ha a probléma nem állandó, azaz hol jelentkezik, hol nem, hol jobban, hol kevésbé, erre milyen állítási megoldást tudsz elképzelni? Miért nem a hiba okát keresteted és szűntetteted meg egy szakemberrel?
Pontosítok: a hiba konstans, nem változik idővel, bemelegedéssel, napszak szerint, erről azóta megbizonyosodtam :rolleyes: Magam szeretnék utánajárni a dolognak, nem akarom szervizbe vinni. Szó nincsen arról, hogy kivont pákával és csavarhúzóval rontok a készülékre, pont ezért igyekszem utánajárni a dolgoknak. Szeretek tanulni, de túl vagyok azon, mikor gyerekkoromban szétszedtem a vekkert, majd pedig nem tudtam összerakni :D
Általában a hangerő poti is szokott ilyen hibát hozni, próbáld megkenni valamivel.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 48
Tartózkodási hely: Vác

Re: balansz probléma

Hozzászólás Szerző: b4xter »

asebestyen írta:
2021.03.01., hétf. 12:34
Ha a probléma nem állandó, azaz hol jelentkezik, hol nem, hol jobban, hol kevésbé, erre milyen állítási megoldást tudsz elképzelni? Miért nem a hiba okát keresteted és szűntetteted meg egy szakemberrel?
Pontosítok: a hiba konstans, nem változik idővel, bemelegedéssel, napszak szerint, erről azóta megbizonyosodtam :rolleyes: Magam szeretnék utánajárni a dolognak, nem akarom szervizbe vinni. Szó nincsen arról, hogy kivont pákával és csavarhúzóval rontok a készülékre, pont ezért igyekszem utánajárni a dolgoknak. Szeretek tanulni, de túl vagyok azon, mikor gyerekkoromban szétszedtem a vekkert, majd pedig nem tudtam összerakni :D

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7196
Tartózkodási hely: Bokod

Re: balansz probléma

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

b4xter írta:
2021.03.01., hétf. 12:26
Azt figyeltem meg, hogy a két csatorna közötti aszimmetriát a Denon erősítő előfoka okozza. Ha külső előfokkal használom, akkor a balansz pont a helyén van. Tételezzük fel, hogy az erősítőben van valahol trimmer, amivel az előfok két csatornájának az erősítését lehet szabályozni, és szintén tételezzük fel, hogy a kapcsolási rajz alapján meg is találom azokat... arra gondoltam, hogy a bemenetre küldött mondjuk 1 kHz-es szinuszjel szintjét a fejhallgató kimeneten egy multiméterrel meg tudnám mérni, és ez alapján esetleg sikerülhet beállítani a két csatorna egyensúlyát. Nálam tapasztaltabb kollégák véleményét várom, hogy ez az elgondolás jó lehet-e?
Ha a probléma nem állandó, azaz hol jelentkezik, hol nem, hol jobban, hol kevésbé, erre milyen állítási megoldást tudsz elképzelni? Miért nem a hiba okát keresteted és szűntetteted meg egy szakemberrel?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 48
Tartózkodási hely: Vác

Re: balansz probléma

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Azt figyeltem meg, hogy a két csatorna közötti aszimmetriát a Denon erősítő előfoka okozza. Ha külső előfokkal használom, akkor a balansz pont a helyén van. Tételezzük fel, hogy az erősítőben van valahol trimmer, amivel az előfok két csatornájának az erősítését lehet szabályozni, és szintén tételezzük fel, hogy a kapcsolási rajz alapján meg is találom azokat... arra gondoltam, hogy a bemenetre küldött mondjuk 1 kHz-es szinuszjel szintjét a fejhallgató kimeneten egy multiméterrel meg tudnám mérni, és ez alapján esetleg sikerülhet beállítani a két csatorna egyensúlyát. Nálam tapasztaltabb kollégák véleményét várom, hogy ez az elgondolás jó lehet-e?

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 48
Tartózkodási hely: Vác

balansz probléma

Hozzászólás Szerző: b4xter »

trane írta:
2021.02.28., vas. 10:36
igazad van :smile32: , pongyolán fogalmaztam - de nyilván tudjuk, miről van szó leborulok.gif
Valóban 10 mV-ra kell beállítani, de erről most így le is tettem :D

Nyomoznám tovább a balansz dolgot, de most bekapcsoltam az erősítőt, és nem jelentkezik a probléma. Az a gyanúm, hogy csak bemelegedés után csinálja, várok valamennyit és meghallgatom újra...

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7196
Tartózkodási hely: Bokod

Re: idling állítás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

trane írta:
2021.02.28., vas. 10:22
b4xter írta:
2021.02.27., szomb. 22:51
Egy elméleti kérdésem lenne, mielőtt szétkapom az erősítőmet :) Szóval azt tapasztalom, hogy a két csatorna között kissé el van csúszva a balansz, az egyik csatorna némileg hangosabb, mint a másik (fejhallgató kimeneten is). Ezt persze tudom korrigálni a balansz tekerővel, de egyrészt zavar a tény, másrészt pedig jobb szeretem a balansz meg tone áramköröket kihagyni a játékból (source direct kapcsoló). Megtaláltam az erősítő szerviz manuálját, amiben szépen megmutatják, hogy a két csatornánál hogyan kell beállítani az idlinget, van két-két mérőpont, és két trimmer, 10V +- 1 mV-ra kell belőni ott a feszültséget. Jól gondolom, hogy (pongyolán megfogalmazva) ez a bizonyos idling pont a két csatorna "hangosságát" fogja szabályozni?
nem milliVolt (mV) lesz az ? kicsit erős lenne 10V nyugalmi áramnak :nonononono:
Bármennyi V furcsa lenne áramnak. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 48
Tartózkodási hely: Vác

Re: idling állítás

Hozzászólás Szerző: b4xter »

sutemenyx írta:
2021.02.27., szomb. 23:15
Csatlakozókat nézd meg és a kapcsolokat kapcsold ki-be, oda-vissza. Kontakthiba lesz!
Köszi, éreztem én, hogy jobb lesz előbb kérdezni :D Minden bemenetről ezt csinálja, szóval a csatlakozók talán nem bűnösek. KH szempontjából van még egy bemenetválasztó kapcsoló, de az nyilvánvalóan relé(ke)t vezérel csak.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: idling állítás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

b4xter írta:
2021.02.27., szomb. 22:51
Egy elméleti kérdésem lenne, mielőtt szétkapom az erősítőmet :) Szóval azt tapasztalom, hogy a két csatorna között kissé el van csúszva a balansz, az egyik csatorna némileg hangosabb, mint a másik (fejhallgató kimeneten is). Ezt persze tudom korrigálni a balansz tekerővel, de egyrészt zavar a tény, másrészt pedig jobb szeretem a balansz meg tone áramköröket kihagyni a játékból (source direct kapcsoló). Megtaláltam az erősítő szerviz manuálját, amiben szépen megmutatják, hogy a két csatornánál hogyan kell beállítani az idlinget, van két-két mérőpont, és két trimmer, 10V +- 1 mV-ra kell belőni ott a feszültséget. Jól gondolom, hogy (pongyolán megfogalmazva) ez a bizonyos idling pont a két csatorna "hangosságát" fogja szabályozni?
Nem. Hozzá ne nyúlj, ha nem akarsz füstöt látni! A kimeneti fokozat nyugalmiáramát állítja, aminek semm köze a hangerőhöz. Csatlakozókat nézd meg és a kapcsolokat kapcsold ki-be, oda-vissza. Kontakthiba lesz!
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 48
Tartózkodási hely: Vác

idling állítás

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Egy elméleti kérdésem lenne, mielőtt szétkapom az erősítőmet :) Szóval azt tapasztalom, hogy a két csatorna között kissé el van csúszva a balansz, az egyik csatorna némileg hangosabb, mint a másik (fejhallgató kimeneten is). Ezt persze tudom korrigálni a balansz tekerővel, de egyrészt zavar a tény, másrészt pedig jobb szeretem a balansz meg tone áramköröket kihagyni a játékból (source direct kapcsoló). Megtaláltam az erősítő szerviz manuálját, amiben szépen megmutatják, hogy a két csatornánál hogyan kell beállítani az idlinget, van két-két mérőpont, és két trimmer, 10V +- 1 mV-ra kell belőni ott a feszültséget. Jól gondolom, hogy (pongyolán megfogalmazva) ez a bizonyos idling pont a két csatorna "hangosságát" fogja szabályozni?

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kupecke »

primaluna írta:
2021.02.22., hétf. 08:34
kupecke írta:
2021.02.21., vas. 20:32
Dobtak egy kavicsot a fórum állóvizébe, hamar zavaros lett.
Nem úgy kérdez, ahogy elvárnánk,
nem elég türelmes, ahogy elvárnánk,
fárasztóbb is , mint elvárnánk,
...
:o :o :o
és hol van a többi tanuló
:quetionmark:
ilyen semmi témával ennyit g.cizni!
már nem búg az erősítő, amivel fülesen filmet néznek?
kit érdekel!
ebből nekem annyi jön le, hogy előtte búgott.
kit érdekel!
"A beszéd fegyelmezése abból áll, hogy az ember igazmondó, jót akaróan, kedvesen, másokat nem sértve szól,..." B.G. :napsut: :smile53:

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

avl2 írta:
2021.02.22., hétf. 09:14
bevallom én jórészt érteni vélek nem "mü", hanbem valós kérdezést is a fórumtársnál !

volt es van egy rendszere, szeret zenét hallgatni, sok éve nem cserélt komponenst - ez szerintem mind +++++

most valamiért (kis találgatás: midlife crizis :-) túl kevés egyéb gondja van :-) , valami rossz miatt idetévedt, és olvassa a kategóriaugrást mindentöl [kavics, drót, dugó, elosztó] és ez felkeltette a kíváncsiságát (mert ha tényleg ilyen "simán" javulhat, hát miért ne ??)

ezért kérdez, mert hátha, de szkeptikus is, mert ...

...én a szkepticizmusát támogatom/nám: Alex_Aston hagyd a ...ába a bóvlitól fényévnyi ugrásokat,

asebestyén fórumtárssal ezekben egyetértek (kivéve: nem kell elkölteni sok pénzt, csak ahhoz kordában kell tudni magunkat tartani, hogy felesleges, jó ez, szuper zenéket lehet hallgatni, ez döntsön belül - es ha belül, akkor nem azután, hogy sokmindent sok penzert kiprobalva; persze ha valakinek az kell, tegye ! - és kész
asebestyen írta:
2021.02.21., vas. 09:30
..Miért másokkal foglalkozol?
Hangzás tekintetében az egész hifi egy kompromisszum, csak az a kérdés egy rendszernél, hogy milyen és mekkora?
Neked annyi dolgod van, hogy megtaláld azt a kompromisszumot, amivel te együtt tudsz élni. Ez sajnos olvasgatással, pláne írással nem fog menni. El kell hozzá költeni jó sok pénzt, renge
Vagy simán hallgatod a rendszered és nem érdekel más, de akkor minek foglalkozol másokkal és más megoldásokkal? ....

ez is igaz (lehet) - en nem feledtem a beirasat, hogy sok evig nem valtoztatott semmit a rendszereben, tehat alapvetöen nem biztos, hogy türelmetlen !! ...csak most valami [forum, midlife, .. :-) ] erre tolta - ...és persze: akik lelki nyugalmát a kérdezö meg tudja zavarni, azok esetleg ...könnyen "ingathatóak", mert ...
Saughassy írta:
2021.02.21., vas. 19:49
A türelmetlen és öntudatos szokott feleslegesen olyan kérdéseket feltenni, amikre 10 perc múlva magától is megkapná a választ, de így legalább sikerül felborítania a tananyag és az előadás logikáját és megzavarni a többi tanulót.
Alex és mások is: jó zenehallgatást ! no befeszülést, no csodavárást (kívülröl), türelmes hobbi-játékozást !

Szerintem ahol tudok, ott segítek továbbra is, ennyi...Talán ez jó lenne itt ... ;peace;

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: avl2 »

bevallom én jórészt érteni vélek nem "mü", hanbem valós kérdezést is a fórumtársnál !

volt es van egy rendszere, szeret zenét hallgatni, sok éve nem cserélt komponenst - ez szerintem mind +++++

most valamiért (kis találgatás: midlife crizis :-) túl kevés egyéb gondja van :-) , valami rossz miatt idetévedt, és olvassa a kategóriaugrást mindentöl [kavics, drót, dugó, elosztó] és ez felkeltette a kíváncsiságát (mert ha tényleg ilyen "simán" javulhat, hát miért ne ??)

ezért kérdez, mert hátha, de szkeptikus is, mert ...

...én a szkepticizmusát támogatom/nám: Alex_Aston hagyd a ...ába a bóvlitól fényévnyi ugrásokat,

asebestyén fórumtárssal ezekben egyetértek (kivéve: nem kell elkölteni sok pénzt, csak ahhoz kordában kell tudni magunkat tartani, hogy felesleges, jó ez, szuper zenéket lehet hallgatni, ez döntsön belül - es ha belül, akkor nem azután, hogy sokmindent sok penzert kiprobalva; persze ha valakinek az kell, tegye ! - és kész
asebestyen írta:
2021.02.21., vas. 09:30
..Miért másokkal foglalkozol?
Hangzás tekintetében az egész hifi egy kompromisszum, csak az a kérdés egy rendszernél, hogy milyen és mekkora?
Neked annyi dolgod van, hogy megtaláld azt a kompromisszumot, amivel te együtt tudsz élni. Ez sajnos olvasgatással, pláne írással nem fog menni. El kell hozzá költeni jó sok pénzt, rengeteg időt rá kell áldozni és akkor lesz némi rálátásod a dologra.
Vagy simán hallgatod a rendszered és nem érdekel más, de akkor minek foglalkozol másokkal és más megoldásokkal? ....

ez is igaz (lehet) - en nem feledtem a beirasat, hogy sok evig nem valtoztatott semmit a rendszereben, tehat alapvetöen nem biztos, hogy türelmetlen !! ...csak most valami [forum, midlife, .. :-) ] erre tolta - ...és persze: akik lelki nyugalmát a kérdezö meg tudja zavarni, azok esetleg ...könnyen "ingathatóak", mert ...
Saughassy írta:
2021.02.21., vas. 19:49
A türelmetlen és öntudatos szokott feleslegesen olyan kérdéseket feltenni, amikre 10 perc múlva magától is megkapná a választ, de így legalább sikerül felborítania a tananyag és az előadás logikáját és megzavarni a többi tanulót.
Alex és mások is: jó zenehallgatást ! no befeszülést, no csodavárást (kívülröl), türelmes hobbi-játékozást !

Online
Avatar
primaluna
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2010.01.18., hétf. 13:21
Értékelés: 71

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: primaluna »

kupecke írta:
2021.02.21., vas. 20:32
Dobtak egy kavicsot a fórum állóvizébe, hamar zavaros lett.
Nem úgy kérdez, ahogy elvárnánk,
nem elég türelmes, ahogy elvárnánk,
fárasztóbb is , mint elvárnánk,
...
:o :o :o
és hol van a többi tanuló
:quetionmark:
ilyen semmi témával ennyit g.cizni!
már nem búg az erősítő, amivel fülesen filmet néznek?
kit érdekel!
ebből nekem annyi jön le, hogy előtte búgott.
kit érdekel!

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2062
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1627
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: viri »

kupecke írta:
2021.02.21., vas. 20:32
Dobtak egy kavicsot a fórum állóvizébe, hamar zavaros lett.
Nem úgy kérdez, ahogy elvárnánk,
nem elég türelmes, ahogy elvárnánk,
fárasztóbb is , mint elvárnánk,
...
:o :o :o
és hol van a többi tanuló
:quetionmark:
Lehel, hogy olvas, és tanul :)
Vagy haza visz ezt azt, és fülel :)
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Dobtak egy kavicsot a fórum állóvizébe, hamar zavaros lett.
Nem úgy kérdez, ahogy elvárnánk,
nem elég türelmes, ahogy elvárnánk,
fárasztóbb is , mint elvárnánk,
...
:o :o :o
és hol van a többi tanuló
:quetionmark:

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Saughassy »

kupecke írta:
2021.02.21., vas. 19:18
Alex_Aston írta:
2021.02.21., vas. 10:56

Csak nekem ez nem következetes, ennyi.
De nincs ezzel semmi gond, ha valakinek ez a kompromisszum belefér.
Én nem akarok ebbe többet bele látni, és másnak sem kell.
A lelkes tanuló sokat kérdez, ez a tanárokat rendszerint zavarja (a tanítókat nem) :smile32:
Hajrá! ;)
A türelmetlen és öntudatos szokott feleslegesen olyan kérdéseket feltenni, amikre 10 perc múlva magától is megkapná a választ, de így legalább sikerül felborítania a tananyag és az előadás logikáját és megzavarni a többi tanulót.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: audioline »

kupecke írta:
2021.02.21., vas. 19:18
Alex_Aston írta:
2021.02.21., vas. 10:56

Csak nekem ez nem következetes, ennyi.
De nincs ezzel semmi gond, ha valakinek ez a kompromisszum belefér.
Én nem akarok ebbe többet bele látni, és másnak sem kell.
A lelkes tanuló sokat kérdez, ez a tanárokat rendszerint zavarja...
Hajrá! ;)
És fárasztja. Kérdezni is tudni kell, hogy legyen értelme válaszolni.
.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Alex_Aston írta:
2021.02.21., vas. 10:56

Csak nekem ez nem következetes, ennyi.
De nincs ezzel semmi gond, ha valakinek ez a kompromisszum belefér.
Én nem akarok ebbe többet bele látni, és másnak sem kell.
A lelkes tanuló sokat kérdez, ez a tanárokat rendszerint zavarja (a tanítókat nem) :smile32:
Hajrá! ;)

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: juliush »

Egy régi, jól bevált tipp fejhallgató-erősítők, különösen csövesek (lásd Musical Fidelity X-CAN sorozata, vagy a kínai Little Dot-ok) alkalmazása előerősítőként, a fejhallgató kimenetről Jack->RCA (vagy épp DIN) kábellel (adapterrel) hajtva a végfokot, vagy az integrált "Main In" végfok bemenetét, ha bontható konstrukciójú. Egy időben én is nagy élvezettel játszogattam ezzel a felállással. Mondjuk Little Dot Mk III-mal hajtva egy finomabb félvezetőst (Quad 306 gondolkodik.gif ) meglepően korrekt hangot lehet viszonylag kedvező áron összehozni.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.02.20., szomb. 20:02
gomolalaci írta:
2021.02.20., szomb. 19:59
"U.i. no meg nem fogom midig széthúzni az erősítőt és a CD-t, ha fülest szeretnék bedugni..."

Ezt nem értem. Kifejtenéd bővebben?
CD-n egy RCA kimenet van, ami az erősítőre csatlakozik.
Fejhallgató erősítő miről kapja a jelet, nem kell ilyenkor átdugni? Vagy rosszul látok valamit?
Szia!

Nem sok tapasztalatom van a fejhallgató-erősítőkkel, de a Creek OBH-21SE-nek, amivel én is rendelkeztem (a képen az én volt példányom látható), van RCA bemenete és kimenete is. Ha a fejhallgató erősítő ki van kapcsolva, ar RCA bemenetein kapott jelet azért kiadja az RCA kimeneteken.
Szóval bemenetre a CD analóg kimeneteit, kimenetre az erősítő analóg bemenetét, és így a fejes erősítő be lett fűzve a láncba. Így használtam, éveken át, amíg el nem adtam.
Nem tudom, hogy más fejes erősítőnél ez hogy van, de talán erre máshol is gondoltak, nem csak a Creek-éknél.

.
Csatolmányok
3C238B7D-DEE6-40EA-BBCB-8F0C3E33E60A.jpeg
3C238B7D-DEE6-40EA-BBCB-8F0C3E33E60A.jpeg (1.58 MiB) Megtekintve 2214 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4397
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

vkz írta:
2021.02.21., vas. 09:45

Úgy fér bele a fűzés hogy (még) nincs olyan technológia ami amiben manók átviszik az elektronokat mindig oda ahova kell kábel helyett.
Ha nem akar valaki két rendszert, akkor annak függvényében melyik a fontosabb vagy a fejhallgató erősítőről viszi tovább a változtatás nélküli jelet, vagy az erősítő direkt (pl tape out) kimenetről a fejhallgató erősítőbe. Mivel ezek a kimenetes általában egyszerű át kötések (vagy relével vagy kapcsolóval) és a gyártók (még a Marantz is lehet így tett) törekednek arra hogy lehetőleg ne okozzon minőség romlást. (Mielőtt még: a tape out-on felvett CD nem ezért rosszabb/más, és nem a plusz kábel miatt.)
De megoldás lehet olyan DAC ami egyben fejhallgató erősítő is, így abba digitálisan érkezik a CD - PC - Streamer jele, és annak analóg kimenete mehet az erősítőbe. Ez akár tizedesnyivel jobb hang lehet mint a CD analóg kimenete.

De téged ezek nem érdekelnek, mert jó ahogy van, ezt már többször leírtad. Ezért ezt nem kell megfogadni, de nem is kell értetlenkedni hogy ez miért jobb. Azért mert nem érdekel más a saját rendszeren kívül, azért vannak más megoldások is a zenehallgatásra, jobbak, rosszabbak is.
Ha viszont eldöntötted hogy ez neked teljesen jó, és úgysem változtatsz rajta, akkor miért olvasod a fórumot, és miért kell mindenhez IS hozzászólni, és kötekedni, győzködni magad/és bennünket hogy neked nem kell más rendszer?
Tedd fel magadnak a kérdést hogy TÉNYLEG TETSZIK?
Ha igen, akkor dőlt hátra, nem kell válaszolni. Ha viszont van valami hiányérzet, szeretnél jobbat, akkor legalább fontold meg amit írnak (ezt nem muszáj írásban - magadban is lehet) és próbálj ki mást, hallgass meg mást.
Igen, ezt a DAC megoldást írta alto is, amire nem gondoltam. Bár gondolom ez már igencsak drága cucc, ha jobb a DAC, mint egy jó CD lejátszóban.
De ez válasz a kérdésre, hogy mi nem jár minőség romlással. Köszönöm.

Egyébként nem értetlenkedtem, miért jobb, sőt, nem is én hoztam fel a témát. De ha már feljött, feltettem a kérdést, ami nem volt világos számomra.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4397
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

asebestyen írta:
2021.02.21., vas. 09:30
Alex_Aston írta:
2021.02.21., vas. 09:06

Ez világos, értem, mint írtam is.
Csak, ha itt szinte mindenki olyan szintű maximalimizálás szintjén mozog, ahol én sosem fogok járni, akkor abba, hogy fér bele a fűzés? Ezt nem értem. Vagy ez egy kompromisszum lenne? De akkor más, talán kisebb jelentőségű változtatás miért szükséges? Nem az a cél, hogy semmi "rontó" tenyező ne álljon a útba...? gondolkodik.gif
Miért másokkal foglalkozol?
Hangzás tekintetében az egész hifi egy kompromisszum, csak az a kérdés egy rendszernél, hogy milyen és mekkora?
Neked annyi dolgod van, hogy megtaláld azt a kompromisszumot, amivel te együtt tudsz élni. Ez sajnos olvasgatással, pláne írással nem fog menni. El kell hozzá költeni jó sok pénzt, rengeteg időt rá kell áldozni és akkor lesz némi rálátásod a dologra.
Vagy simán hallgatod a rendszered és nem érdekel más, de akkor minek foglalkozol másokkal és más megoldásokkal? Minek kérdezel, ha válaszokban szereplő megoldásokra csak a kifogásokat keresed, miért nem jó az neked? Azok az emberek, akik válaszolnak a kérdésedre legjobb tudásuk szerint, munkát fektetnek ebbe. Persze, lehet ez neked csak szórakozás, időtöltés, csak akkor legyél szíves ezt beleírni a kérdésbe, hogy mindenki eldönthesse, így is válaszol-e, ez így korrekt.
Csak nekem ez nem következetes, ennyi.
De nincs ezzel semmi gond, ha valakinek ez a kompromisszum belefér.
Én nem akarok ebbe többet bele látni, és másnak sem kell.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

vkz írta:
2021.02.21., vas. 09:45
De megoldás lehet olyan DAC ami egyben fejhallgató erősítő is, így abba digitálisan érkezik a CD - PC - Streamer jele, és annak analóg kimenete mehet az erősítőbe.
Mi több, én azért váltottam az RMÉ-re, mert nem csupán DAC+fejhallgató-erősítő, de előfok is, egy szimmetrikus és egy aszimmetrikus kimenettel: egyik a végfokot, másik az OTL fejhallgató-erősítőt táplálja, így mindkét rendszerben ugyanaz maradhat a forrás, hiszen az sem mindegy, hogy egy DAP vagy egy audio-PC húzza a talpalávalót.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”