Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangszóró szervíz help!

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: zx07 »

pärt írta:
2021.05.24., hétf. 20:17
zx07 írta:
2021.05.24., hétf. 16:54
Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Dali Ikon 8. A csipogója kissé benyomódott. Hogy lehet helyreállítani? Egyenlőre hallható minőségbeli romlást nem tapasztalok... elasztikus anyagúnak tűnik...
20210524_163629x.jpg
Mielőtt megjelenne a porszívós gyilkos... :D

Ilyen esetben "az élet csókja" a legcélravezetőbb. A családtagokat küldd ki a szobából, mert úgysem fogod tudni kimagyarázni a látványt. Szájból O betűt formázva vedd körül a dómot (nyalni, lehelni tilos! ;) ), és a lehető legenyhébb szívással visszapattintható konvex formára. Ezt érdemes mihamarabb meglépni: minél tovább marad behorpadva, annál nagyobb valószínűséggel marad nyoma a deformációnak.
Köszönöm, ez életmentő volt! És ami a legfontosabb... működött.
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: pärt »

zx07 írta:
2021.05.24., hétf. 16:54
Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Dali Ikon 8. A csipogója kissé benyomódott. Hogy lehet helyreállítani? Egyenlőre hallható minőségbeli romlást nem tapasztalok... elasztikus anyagúnak tűnik...
20210524_163629x.jpg
Mielőtt megjelenne a porszívós gyilkos... :D

Ilyen esetben "az élet csókja" a legcélravezetőbb. A családtagokat küldd ki a szobából, mert úgysem fogod tudni kimagyarázni a látványt. Szájból O betűt formázva vedd körül a dómot (nyalni, lehelni tilos! ;) ), és a lehető legenyhébb szívással visszapattintható konvex formára. Ezt érdemes mihamarabb meglépni: minél tovább marad behorpadva, annál nagyobb valószínűséggel marad nyoma a deformációnak.

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Dali Ikon 8. A csipogója kissé benyomódott. Hogy lehet helyreállítani? Egyenlőre hallható minőségbeli romlást nem tapasztalok... elasztikus anyagúnak tűnik...
20210524_163629x.jpg
20210524_163629x.jpg (141.61 KiB) Megtekintve 3070 alkalommal
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

Minden zárt dobozt hulladéknak tart. Torzan szólt az egyik hangfal mindkét hangszórója. Most tökéletes!
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Harbeth M30.1, Celestion 700, Celestion Ditton 25

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: pärt »

Ottokár írta:
2021.03.18., csüt. 01:09
...Károly javította ezt úgy, hogy közben ezeket az új korukban 3000 $-os zárt hangfalakat ipari hulladéknak nevezte...
A hangzásbeli ízlés szubjektív dolog, na de az SL 700 mint ipari hulladék? gondolkodik.gif

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ottokár írta:
2021.03.18., csüt. 01:09
BLX fórumtárs ajánlására Tüű Károlynál Érden javítottattam meg fentebb említett Celestion hangfalamat. Kitűnő munkát végzett mind a két hangszórót rendbe hozta. Köszönöm BLX-nek és Károlynak. Károly javította ezt úgy, hogy közben ezeket az új korukban 3000 $-os zárt hangfalakat ipari hulladéknak nevezte. Egyéni és sarkos nézetei vannak a hangfalakról, mélyhang és tér centrikus, és sok igazság is van benne. Szerintem szaktudása vitathatatlan nyugodtan lehet hozzá fordulni. Délelőtt 11-ig és délután három után érdemes hívni. Fogok még vele együtt dolgozni. Gál Levente nem rosszindulatú de borzalmas munkát tud végezni a borzalmas műhelyében. Nem ajánlom senkinek, nekem is lyukasztott hangszórót.
Mit kellett javítani rajta?

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

BLX fórumtárs ajánlására Tüű Károlynál Érden javítottattam meg fentebb említett Celestion hangfalamat. Kitűnő munkát végzett mind a két hangszórót rendbe hozta. Köszönöm BLX-nek és Károlynak. Károly javította ezt úgy, hogy közben ezeket az új korukban 3000 $-os zárt hangfalakat ipari hulladéknak nevezte. Egyéni és sarkos nézetei vannak a hangfalakról, mélyhang és tér centrikus, és sok igazság is van benne. Szerintem szaktudása vitathatatlan nyugodtan lehet hozzá fordulni. Délelőtt 11-ig és délután három után érdemes hívni. Fogok még vele együtt dolgozni. Gál Levente nem rosszindulatú de borzalmas munkát tud végezni a borzalmas műhelyében. Nem ajánlom senkinek, nekem is lyukasztott hangszórót.
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Harbeth M30.1, Celestion 700, Celestion Ditton 25

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2384

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Szalon írta:
2021.03.03., szer. 10:19
Alex_Aston írta:
2021.03.03., szer. 09:45
-KP- írta:
2021.03.03., szer. 09:37
De ha hozzá se lehet vinni, akkor kihez érdemes?
Sokan emlegetik Tű Károlyt. Nem ismerem, de lehet nem véletlen, ha hirdetés esetén is az ő neve merül fel, mint érték növelő tényező.

De remélem jön valaki, aki ismeri, és majd megmondja.
Kedves Alex!
Sokan és sokszor szóltak már neked, de úgy látszik nem ért célba... gondolkodik.gif
Miért ajánlgatsz olyan dolgokat, amikről halvány fogalmad sincs????
Egyszerűen fel nem tudom fogni, miért kell ezt... Nem tudod, semmi gond, de tapasztalat nélkül miért? Őszintén próbálom megérteni, mi visz ilyen "tanácsadásokra" folyamatosan?
Kérlek maradj a kérdezésnél, valamint, ha tanácsokat szeretnél osztogatni, akkor próbálj azokra szorítkozni, amiben saját releváns tapasztalatot szereztél! :smile53:

Tű Károly nevével fémjelzett dolgok a többség számára negatív hatást váltanak ki, inkább árcsökkentő tényező!
(6-8 évvel ezelőtti "fekete gyöngyszem" kókányolással kezdődött... ha nem ismerős, akkor röviden: egy kikukázott, 30.000 ft-ért vásárolt dobozt próbáltak 300.000 Ft-ért árulni egy kis wuuuduuu tuning és átmázolás után...)
Esetleg, amennyiben a loudness elkötelezett híve vagy, szereted a gagyit, szeretsz kikukázott dolgokból épített túlárazott termékeket birtokolni, amik "dögösen" bár a valósággal összeegyeztethetetlenül szólnak, akkor persze szíved joga!
De basszus... pont ilyeneket inkább ne ajánlgassunk már látatlanba - hallatlanba, mindenféle tapasztalat nélkül!!! leborulok.gif
Ajánlom az értő olvasást ;)
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Alex_Aston írta:
2021.03.03., szer. 09:45
-KP- írta:
2021.03.03., szer. 09:37
De ha hozzá se lehet vinni, akkor kihez érdemes?
Sokan emlegetik Tű Károlyt. Nem ismerem, de lehet nem véletlen, ha hirdetés esetén is az ő neve merül fel, mint érték növelő tényező.

De remélem jön valaki, aki ismeri, és majd megmondja.
Kedves Alex!
Sokan és sokszor szóltak már neked, de úgy látszik nem ért célba... gondolkodik.gif
Miért ajánlgatsz olyan dolgokat, amikről halvány fogalmad sincs????
Egyszerűen fel nem tudom fogni, miért kell ezt... Nem tudod, semmi gond, de tapasztalat nélkül miért? Őszintén próbálom megérteni, mi visz ilyen "tanácsadásokra" folyamatosan?
Kérlek maradj a kérdezésnél, valamint, ha tanácsokat szeretnél osztogatni, akkor próbálj azokra szorítkozni, amiben saját releváns tapasztalatot szereztél! :smile53:

Tű Károly nevével fémjelzett dolgok a többség számára negatív hatást váltanak ki, inkább árcsökkentő tényező!
(6-8 évvel ezelőtti "fekete gyöngyszem" kókányolással kezdődött... ha nem ismerős, akkor röviden: egy kikukázott, 30.000 ft-ért vásárolt dobozt próbáltak 300.000 Ft-ért árulni egy kis wuuuduuu tuning és átmázolás után...)
Esetleg, amennyiben a loudness elkötelezett híve vagy, szereted a gagyit, szeretsz kikukázott dolgokból épített túlárazott termékeket birtokolni, amik "dögösen" bár a valósággal összeegyeztethetetlenül szólnak, akkor persze szíved joga!
De basszus... pont ilyeneket inkább ne ajánlgassunk már látatlanba - hallatlanba, mindenféle tapasztalat nélkül!!! leborulok.gif
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2384

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

-KP- írta:
2021.03.03., szer. 09:37
De ha hozzá se lehet vinni, akkor kihez érdemes?
Sokan emlegetik Tű Károlyt. Nem ismerem, de lehet nem véletlen, ha hirdetés esetén is az ő neve merül fel, mint érték növelő tényező.

De remélem jön valaki, aki ismeri, és majd megmondja.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: -KP- »

De ha hozzá se lehet vinni, akkor kihez érdemes?

darthdick

Re:

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Megyer írta:
2021.03.02., kedd 14:53
Sziasztok!
Sajnos nem voltam elég körültekintő és megbíztam Gál Leventét az elöregedett JBL hangszóróim javításával... Nem kellett volna, elhamarkodott döntést hoztam. Január 6.-n adtam át és egy hete hoztam el tőle a "javított" hangszórókat. Kettő közép és kettő mélysugárzó volt. A kettő mélyet sikerült rendesen megcsinálnia. A kettő középsugárzóból az egyiket elkeverte, szerencsére tudott helyette ugyanolyan típusút adni. A másiknak a közepét valószínűleg benyomhatta, mert apró lyuk keletkezett ott ahol addig sértetlen volt. A többi részlettel nem fárasztalak titeket. Lehet, hogy nagy szaktekintély, de nálam mint ember leszerepelt, egy megbízhatatlan link stb. A többi jelzőt nem írnám le.
és hozzá még valami fergeteges nagy képű,pökhendi senkiházi!Szája akkora,hogy az ember legszívesebben orrbaverné...
Borzasztó gyenge munkát és silány minőséget ad ki a kezei közül,egy olyan ótvaros "műhelyből",hogy csodálkoznék ha egerek vagy patkányok nem ellenének ott havi rendszerességgel...Szánalmas a pali.

Avatar
Megyer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2004.10.07., csüt. 11:58
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Megyer »

Sziasztok!
Sajnos nem voltam elég körültekintő és megbíztam Gál Leventét az elöregedett JBL hangszóróim javításával... Nem kellett volna, elhamarkodott döntést hoztam. Január 6.-n adtam át és egy hete hoztam el tőle a "javított" hangszórókat. Kettő közép és kettő mélysugárzó volt. A kettő mélyet sikerült rendesen megcsinálnia. A kettő középsugárzóból az egyiket elkeverte, szerencsére tudott helyette ugyanolyan típusút adni. A másiknak a közepét valószínűleg benyomhatta, mert apró lyuk keletkezett ott ahol addig sértetlen volt. A többi részlettel nem fárasztalak titeket. Lehet, hogy nagy szaktekintély, de nálam mint ember leszerepelt, egy megbízhatatlan link stb. A többi jelzőt nem írnám le.

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

Köszönöm!
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Harbeth M30.1, Celestion 700, Celestion Ditton 25

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: BLX »

Ottokár írta:
2021.02.24., szer. 17:35
Celestion 700 javításra és beállításra keresek profi szakembert. A hangfalakhoz Németországból jutottam néhány hónappal korábban. Az egyik oldal mindkét hangszórója egyértelműen torzít, itt a csipogó durván be is nyomódott. Tekintettel e high-end hangfalak minőségére és presztízsére, csak maximálisan hozzáértő és elkőtelezett szakember jöhet szóba.
Nehéz dolog jó szakit ajánlani, mert mindenkinek más válik be...

Próbálj konzultálni a problémával kapcsolatban az alábbi szakértőkkel:

Marosi István, Bp., 06 20 943 8336‬

Bese Attila, Bp., http://www.retroaudio.hu/doc/rolunk.php

Tüű Károly, Érd, +36 70 281 3249‬

Pázmándi László, Mezőkövesd, http://pazmandi.hangszoro.net/audiofil

Remélem valamelyikük fog tudni elfogadható megoldást javasolni.

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

Celestion 700 javításra és beállításra keresek profi szakembert. A hangfalakhoz Németországból jutottam néhány hónappal korábban. Az egyik oldal mindkét hangszórója egyértelműen torzít, itt a csipogó durván be is nyomódott. Tekintettel e high-end hangfalak minőségére és presztízsére, csak maximálisan hozzáértő és elkőtelezett szakember jöhet szóba.
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Harbeth M30.1, Celestion 700, Celestion Ditton 25

Avatar
vit
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2012.10.10., szer. 22:56
Értékelés: 17

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: vit »

Jó napot!
Segítséget szeretnék kérni ,kihez vigyem javítani mebrán cserére szoruló hangszórómat ?
Üdvözlettel István.

ktommy91
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.02.11., kedd 20:39
Értékelés: 1

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: ktommy91 »

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék. Van egy Isophon BS35/8 hangfalpárom. http://kaizerpowerelectronics.dk/wp-con ... bs35-8.jpg
Egy Pio A203 gond nélkül hajtotta, kristálytiszta volt,
csak egy kis mély hiányzott belőle. Az erősítő cserélve lett egy CA A500-ra, de előtte jött az ötlet hogy cseréljük le az 50 éves kondikat. Nem volt türelmem megvárni, hogy ideérjenek Kínából az 5 és 25 uF-es MKP kondik így egy ismerős csinált két elko-ból bipolárisat ideiglenes megoldásnak. Ezeket tegnap be is forrasztottuk, ma ideért az erősítő és sajnos történt valami a közép és magas hangszórókkal, mert lecsavart hangerővel, úgy hogy semmi sincs az erősítőre kötve ciripelés(pattogás) hallható.(a mély csendben van) Eddig ilyen nem volt. Igazából javult a hangkép(persze ez nagyban köszönhető az erősítőnek is), de elképzelésem sincs hogy mitől és milyen formában térdelt le az a két hangszóró és marhára idegesít. Ide töltöttem fel néhány képet a hangfalról: https://drive.google.com/open?id=13I82q ... qOpXcAu6Wb Egy philips mini hifire kötve nem pattog, hanem sistereg és amikor állítom a hangerőt akkor a mély pattog. Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a jelenség oka, mi történhetett a hangszórókkal? Ha megjönnek a kondik, akkor megy Szegedre a Kecskeméti utcai szervizbe, de nem hagy nyugodni a dolog, hogy mi történhetett.

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Jo reggelt! Tud valaki ajanlani jo szakit pesten aki melynyomo wooferek javit ? Koszi szepen
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Zsuzsika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.10.25., szomb. 12:28
Értékelés: 6

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Zsuzsika »

Sziasztok.Keresem a kedves hódmezővásárhelyi avx tagot aki hangszóró peremezés illetve tekercseléssel foglalkozik.

Avatar
Popy83
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2018.04.28., szomb. 06:40
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Nyírcsászári

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Popy83 »

Köszönöm a segítséget! Felvettem vele a kapcsolatot! Nagyon segítőkész úriember! Már nála vannak a dobozaim!

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Popy83 írta:
2019.09.27., pén. 21:12
Sziasztok! Debrecenbe vagy Nyíregyházán nem tud valaki megbízható és lelkiismeretes hangfal szervizest?
Írj PM-et Dragonweed nevű fórumtársnak, hátha tud javasolni valamit.

Avatar
Popy83
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2018.04.28., szomb. 06:40
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Nyírcsászári

Re: Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Popy83 »

Sziasztok! Debrecenbe vagy Nyíregyházán nem tud valaki megbízható és lelkiismeretes hangfal szervizest?

Online
Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

Leadtam a Sekon szervizben, kevesebb, mint 2 hét alatt megjavították, 24 e Ft-ért. Most rendben működik.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Online
Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni: a hálószobában van egy Harman-Kardon HKTS-11 hangfal szettünk, mely ugyan több, mint 10 éves, de összesen nem működött 50 órát sem (itt nem mozizunk és nem is zenélünk). Egy Denon AVR-X1200-re van kötve. Valamelyik este egyszer csak robajt hallottam, mely egyre erősödött, egészen az elviselhetetlen mértékig. Olyan volt, mint egy hatalmas, erősödő mennydörgés. Kellett vagy 5 másodperc, mire rájöttem, hogy nem vihar közeleg, hanema sub adja ki a hangot. Az erősítő ki volt kapcsolva (standy-ban volt). Gyorsan kikapcsoltam a sub-ot a hátulján lévő kapcsolóval, a robaj megszűnt. Utána ki is húztam a fali ajlzatból, hadd pihenjen. Tegnap visszakapcsoltam, hátha "kitisztult a feje", de nem teljesen: a saját hangerő potméterével szabályozható hangerővel állandóan dübörög akkor is, amikor az erősítő ki van kapcsolva. Bekapcsoltam az erősítőt, az ebből érkező jelet viszont nem érzékeli (vagyis nem hallani belőle a zenében lévő mély hangokat), pont ugyanazt csinálja, mint amikor az erősítő ki van kapcsolva.
Lehet, hogy lényeges: a sub életében nem volt kikapcsolva hátulján lévő kapcsolóval, mindig standby-ban élt. Ugyanakkor azt az elosztót, amelybe a sub is csatlakozik (+TV, erősítő, stb), minden este kikapcsoljuk (távirányítóval vezérelhető) és csak akkor kapcsoljuk be, ha pl. a TV-t szeretnénk nézni. Lehet, hogy ezt a heti 3-4 ki/bekapcsolast nem szerette a sub?
Hol lehet javíttatni, illetve egyáltalán van-e értelme, vagy "gazdasági totálkár"-os?
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”