Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

cannonball írta:
2021.03.03., szer. 11:24
...Vannak itt páran, akiknél (f)elment a pumpa :-)
Végül egy cirka 45éves CCCP pumpa oldotta meg a helyzetet.
A felsorolt dolgok mind első kézből tapasztalt élmények.
Maxwell multimeter, Praktikeres salgopolc, Decathlonos pumpa, Homashita autos pumpa, OBI-s furokeszlet és még sorolhatnam, hosszu a lista.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2021.03.03., szer. 10:45
pali923 írta:
2021.03.03., szer. 10:17
Eddig is voltak ám ennyien a hülyék, csak nem tették közzé a marhaságaikat mondjuk a fészbúkon vagy az ilyen fórumokban. :D
Ez egy kitűnő kérdés, amin én is pörgök hónapok óta. Érzetre most sokkal több a bolond, vagy csak többen mutatják meg magukat.
d.jpg
d.jpg (26.81 KiB) Megtekintve 2545 alkalommal

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2378

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

sutemenyx írta:
2021.03.03., szer. 11:18
fapaci írta:
2021.03.03., szer. 10:45
pali923 írta:
2021.03.03., szer. 10:17
Eddig is voltak ám ennyien a hülyék, csak nem tették közzé a marhaságaikat mondjuk a fészbúkon vagy az ilyen fórumokban. :D
Ez egy kitűnő kérdés, amin én is pörgök hónapok óta. Érzetre most sokkal több a bolond, vagy csak többen mutatják meg magukat.
Mégis kire gondoltok?
Én biztos rajta vagyok a listán... :smile29:
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

...Vannak itt páran, akiknél (f)elment a pumpa :-)

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fapaci írta:
2021.03.03., szer. 10:45
pali923 írta:
2021.03.03., szer. 10:17
Eddig is voltak ám ennyien a hülyék, csak nem tették közzé a marhaságaikat mondjuk a fészbúkon vagy az ilyen fórumokban. :D
Ez egy kitűnő kérdés, amin én is pörgök hónapok óta. Érzetre most sokkal több a bolond, vagy csak többen mutatják meg magukat.
Mégis kire gondoltok?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

cannonball írta:
2021.03.03., szer. 10:59
sutemenyx írta:
2021.03.03., szer. 10:35
Éppen most fogom szétverni a betonon a nehany eve vasarolt decathlonos biciklipumpámat. Miért? Mert a munkahenger végébe műanyag lezáró dugót tettek a barmok és eldeformàlódik és szelel. Mégis mennyivel lett volna dragabb normalisan megcsinalni?
Ha mutat nekem valaki egy !!jó!! kínai pumpát én megveszem, de tartok tőle, hogy nem fog senki mutatni ilyet, mert csak a szemetet importálja mindenki.
Várom a javaslatokat pumpaügyben!
Illetve jöhet stabil, masszív kínai salgópolcra is tipp. Valamint nyitott vagyok mil spec kínai multiméterre is, ha valaki ismer ilyet. Ezekből eddig még csak selejtet sikerült vennem, ami kínai.
A 800 Ft-ért vett pumpám 10 éve hibátlan. Az Aldiban vett multifunkciós, 2500 Ft-ért is. De az FBS ragasztó csodákra képes, ha nem akarod ilyen hatalmas költségekbe verni magad.
En 7-8000-ert vettem. Ugylatszik a tizedeert kellett volna.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

sutemenyx írta:
2021.03.03., szer. 10:35
Éppen most fogom szétverni a betonon a nehany eve vasarolt decathlonos biciklipumpámat. Miért? Mert a munkahenger végébe műanyag lezáró dugót tettek a barmok és eldeformàlódik és szelel. Mégis mennyivel lett volna dragabb normalisan megcsinalni?
Ha mutat nekem valaki egy !!jó!! kínai pumpát én megveszem, de tartok tőle, hogy nem fog senki mutatni ilyet, mert csak a szemetet importálja mindenki.
Várom a javaslatokat pumpaügyben!
Illetve jöhet stabil, masszív kínai salgópolcra is tipp. Valamint nyitott vagyok mil spec kínai multiméterre is, ha valaki ismer ilyet. Ezekből eddig még csak selejtet sikerült vennem, ami kínai.
A 800 Ft-ért vett pumpám 10 éve hibátlan. Az Aldiban vett multifunkciós, 2500 Ft-ért is. De az FBS ragasztó csodákra képes, ha nem akarod ilyen hatalmas költségekbe verni magad.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2021.03.03., szer. 10:17
Eddig is voltak ám ennyien a hülyék, csak nem tették közzé a marhaságaikat mondjuk a fészbúkon vagy az ilyen fórumokban. :D
Ez egy kitűnő kérdés, amin én is pörgök hónapok óta. Érzetre most sokkal több a bolond, vagy csak többen mutatják meg magukat.

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Éppen most fogom szétverni a betonon a nehany eve vasarolt decathlonos biciklipumpámat. Miért? Mert a munkahenger végébe műanyag lezáró dugót tettek a barmok és eldeformàlódik és szelel. Mégis mennyivel lett volna dragabb normalisan megcsinalni?
Ha mutat nekem valaki egy !!jó!! kínai pumpát én megveszem, de tartok tőle, hogy nem fog senki mutatni ilyet, mert csak a szemetet importálja mindenki.
Várom a javaslatokat pumpaügyben!
Illetve jöhet stabil, masszív kínai salgópolcra is tipp. Valamint nyitott vagyok mil spec kínai multiméterre is, ha valaki ismer ilyet. Ezekből eddig még csak selejtet sikerült vennem, ami kínai.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2378

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

gyongyhalas írta:
2021.03.03., szer. 10:20
Alex_Aston írta:
2021.03.03., szer. 09:44
Kis porszem és egy fecske nem csinál nyarathoz annyit tennék hozzá, hogy amikor több (száz) millió ember gondolja ezt, akkor az már igencsak nagy súllyal esik a latba. Ezt kéne megérteni azoknak, akik azt mondják, hogy nem rajtam múlik. Pedig DE. Pont ezeken múlik.

Mert a világ olyan, amilyenné tesszük. És ez az egyéneken is múlik.
Nehéz ez.... de nekik is élni kell ...élni és élni hagyni...
Termeljenek rizst :)

Amúgy meg semmi sem kötelező, de utólagosan reklamálni meg már felesleges. A ksizervezésnek sok a hátránya is, csak strucc politika volt eddig. Most meg már kapkodás van, hogy mégsem biztos, hogy így kellett volna. Álszent nyugati banda ez a társadalom, ez van.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Alex_Aston írta:
2021.03.03., szer. 09:44
Kis porszem és egy fecske nem csinál nyarathoz annyit tennék hozzá, hogy amikor több (száz) millió ember gondolja ezt, akkor az már igencsak nagy súllyal esik a latba. Ezt kéne megérteni azoknak, akik azt mondják, hogy nem rajtam múlik. Pedig DE. Pont ezeken múlik.

Mert a világ olyan, amilyenné tesszük. És ez az egyéneken is múlik.
Nehéz ez.... de nekik is élni kell ...élni és élni hagyni...

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2021.03.03., szer. 10:08
Ha pedig nem ért egyet vele, akkor kíméletlenül megkérdőjelezi a szerző szellemi képességeit, hallását, rendszerét és még hónapokkal később is betámadja, ahol tudja. Ki ismert magára? :rolleyes:
u.i.: Éppen a moderátorokat teszteljük, hogy mikor törlik ezt a sok offtopik szöveget? :D
Hát, a hifi helyére elég sok mindent be lehetne tenni a mondataidba, sajnos. Eddig is voltak ám ennyien a hülyék, csak nem tették közzé a marhaságaikat mondjuk a fészbúkon vagy az ilyen fórumokban. :D
Egyébként miért lenne ez offtopik? A te hozzászólásodban is benne volt a "hifi", meg ebben is. :smile29:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2021.03.03., szer. 09:45
Én sokszor nem értem, hogy minden információ ott van az interneten, nagy többség mégis csak a hamis információkat találja meg, de ahhoz aztán ragaszkodik foggal-körömmel. Beleértve a hifitől a politikán át a laposföldig. :D :rolleyes:
Az emberek többsége elég bénán mozog a weben és villámgyorsan bulvár oldalakra téved, mert a reklámok oda vezetik. A fellelt infók közül azokat fogadja be, amik alátámasztják a saját feltevéseit, előítéleteit, félelmeit. Rosszabb esetben ezeket tovább is adja Nagy Igazságnak nevezve. A HiFi-ben kb ugyanez zajlik. Ha érkezik egy tesztbeszámoló, ami megerősíti hősünk véleményét, akkor zászlóként lobogtatva rohan körbe vele a Neten, hogy "Na ugye...". Ha pedig nem ért egyet vele, akkor kíméletlenül megkérdőjelezi a szerző szellemi képességeit, hallását, rendszerét és még hónapokkal később is betámadja, ahol tudja. Ki ismert magára? :rolleyes:

u.i.: Éppen a moderátorokat teszteljük, hogy mikor törlik ezt a sok offtopik szöveget? :D

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

sutemenyx írta:
2021.03.03., szer. 09:27
"Csak Idő kérdése .....és kinai gyártás alá kerül vagy megszűnik ,mert alulmarad..."szerintem". Térjünk rá vissza 10 év múlva...
"Ajnározáshoz" hozzászólva ......ha valami ellen vagy, akkor logika szerint mást előnybe részesítesz...Vagy nem így van ?
:D
Az egész mondandóm lényege ....fejlődésben és tőkében is Kina felé billen a mérleg nyelve.... tudomást nem venni róla lehet, de minek is... ;peace; "egy fecske nem csinál nyarat"..."

Visszatérhetünk, de a prémium szegmensben nem véletlenül vannak mindig uj belépők. A Jensen PIO és a BlackGate-ek helyett is mostmár az Audio Note probalkozik, rézfoliás és ezüstfóliás kondikat is többen gyártanak már európában.

Ha te a Coca Colat nem veszed soha, akkor a Pepsit ajnározod? A logikád szerint ennek kéne történnie. Vagy nem így van?

Elég nagy baj is ez a nyugati világnak.. kezdenek rádöbbenni. Mikor a megérkező lélegeztetőgépek 1/3-a selejt, mikor nem láttam még kínai maszkot, ami ne szelelne valahol, vagy ne szakadna le a füle az első használatkor... akkor hogyan bízzak meg bármi másban, amikor az orvosi eszközöket ilyen hibarátával gyártják?
Biztosan fejlődnek..
De amihez leginkább értenek az még mindig az, hogy hogyan lehet becsomagolni a szemetet olyan formában, hogy azt emberek tömegei vegyék boldogan.
piros szín......kérlek olvasd el újra.


"Már megbocsás, de ne ajnározd a "nyugat" termékeit" idézted....... de a teljes mondat...
Már megbocsás, de ne ajnározd a "nyugat" termékeit amikor már keleten gyártják és viszik oda a szennyet ,,szennyezést ,jó tét lélek módjára,,,,,,Akkor ki is itt a bűnös



Szintén a piros mondatom "egyben "másként gondoltam a lényeget.

Nagy válalatok vitték ki tudatosan a gyártást ......oda a Kina országba. Majd hozzák vissza ide is a terméküket kicsi kinai cimkével ,,,mert most már felkell tüntetni ki is a készítő..


Egyébiránt sokmindenben egyetértünk ....de mint mondom a nyugat is felelőse , a kinai termékek gyártásának feltörekvésének....mert minden mindennel kapcsolatos ....olcsó munkaerő...nagy felvevő piac...
Kina él a lehetőségeivel , ja ,hogy nem úgy liberálisan demokráciában előljárva ? Igen de ez így működik ott.
Mindegy ezért írtam ,hogy én veszem a kinait ....lenézhetsz ezért,,, de a számítógépem még működik és tele kinai gagyival .....mint neked is gondolom.
Van jó és rossz termék... szemét és érték.....egyébként én ámulok bizonyos kacatok leleményességén és okosságán...amit látok a kinai termékek között....vettem is kicsi pénzért ...majd szelektív hulladékba dobtam ha elromlott....annyit megért.
Csak beszélgetek ....

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Az önfeledt hifizéshez sok szabadidő kell.
A mértéktelen fórumozás zabálja a szabadidődet.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

sutemenyx írta:
2021.03.03., szer. 09:27
De amihez leginkább értenek az még mindig az, hogy hogyan lehet becsomagolni a szemetet olyan formában, hogy azt emberek tömegei vegyék boldogan.
A kínaiak tudnak gyártani szemetet és világszínvonalú terméket is. Azt fogják neked eladni, amit megrendelsz, pontosabban amit hajlandó vagy megfizetni. Ha csak a szemét árát adod meg egy áruért, akkor a lélegeztetőgép csak horkolás elleni készülék lesz, a maszkod szelelni fog, a fűrészeddel meg nem tudsz derékszöget vágni. Ha megfizeted, ellenőrzöd, akkor megcsinálják neked a világ legjobb telefonját is.

Sajnos az emberek nem hajlandók elhinni, hogy nincs ingyen ebéd. Ezért a csodavárás szintjén azt gondolják, hogy azért olcsó valami, mert Kínában készült, nem azért, mert sz@r. A sztereotípiák képesek nemzedékeken át az emberek fejében megmaradni.
Én sokszor nem értem, hogy minden információ ott van az interneten, nagy többség mégis csak a hamis információkat találja meg, de ahhoz aztán ragaszkodik foggal-körömmel. Beleértve a hifitől a politikán át a laposföldig. :D :rolleyes:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2378

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Kis porszem és egy fecske nem csinál nyarathoz annyit tennék hozzá, hogy amikor több (száz) millió ember gondolja ezt, akkor az már igencsak nagy súllyal esik a latba. Ezt kéne megérteni azoknak, akik azt mondják, hogy nem rajtam múlik. Pedig DE. Pont ezeken múlik.

Mert a világ olyan, amilyenné tesszük. És ez az egyéneken is múlik.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

"Csak Idő kérdése .....és kinai gyártás alá kerül vagy megszűnik ,mert alulmarad..."szerintem". Térjünk rá vissza 10 év múlva...
"Ajnározáshoz" hozzászólva ......ha valami ellen vagy, akkor logika szerint mást előnybe részesítesz...Vagy nem így van ?
:D
Az egész mondandóm lényege ....fejlődésben és tőkében is Kina felé billen a mérleg nyelve.... tudomást nem venni róla lehet, de minek is... ;peace; "egy fecske nem csinál nyarat"..."

Visszatérhetünk, de a prémium szegmensben nem véletlenül vannak mindig uj belépők. A Jensen PIO és a BlackGate-ek helyett is mostmár az Audio Note probalkozik, rézfoliás és ezüstfóliás kondikat is többen gyártanak már európában.

Ha te a Coca Colat nem veszed soha, akkor a Pepsit ajnározod? A logikád szerint ennek kéne történnie. Vagy nem így van?

Elég nagy baj is ez a nyugati világnak.. kezdenek rádöbbenni. Mikor a megérkező lélegeztetőgépek 1/3-a selejt, mikor nem láttam még kínai maszkot, ami ne szelelne valahol, vagy ne szakadna le a füle az első használatkor... akkor hogyan bízzak meg bármi másban, amikor az orvosi eszközöket ilyen hibarátával gyártják?
Biztosan fejlődnek..
De amihez leginkább értenek az még mindig az, hogy hogyan lehet becsomagolni a szemetet olyan formában, hogy azt emberek tömegei vegyék boldogan.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

sutemenyx írta:
2021.03.03., szer. 08:51
"Már megbocsás, de ne ajnározd a "nyugat" termékeit"
"Ne Te és Ne Én mondjam meg...."

Én nem ajnároztam semmit, de ha mégis, akkor kérlek idézd be azt. Tisztában vagyok vele, hogy az elvileg nyugati termékek nagyja is ott készül, ezért nem veszek kb semmit, amíg nem nagyon muszáj.
Tudod mit veszek szolgáltatáson meg kaján kívül nagy általánosságban?
NOS alkatrészeket.. Rubycon BlackGate, Elna Cerafine, Allen Bradley, NOS csövek! Meg mondjuk miflex rézfóliás kondikat.
Ezek közül melyiket gyártják kínában?
Ruhát és telefont csak akkor, amikor már nagyon muszáj. Telefont kb mindig használtan. Ruhából is igyekszem olyat, ami nem kínai, bár részben biztosan kínai. Az autóm 16éves, és semmi baja, nem cserélem, inkább javíttatom.
Ha kell valami, akkor a legelső, hogy megnézem a jófogást és a vaterát, lehetőleg a régebbi jól megcsinált dolgokra vadászom, ami még anyagból van.

Ja igen... és amit még rendkívül fontosnak tartok megemlíteni: Ha gyártatok valamit, csakis itthoni gyártásról lehet szó. Lemezvágás, asztalos munka, de ide sorolható a nyákgyártás is! Én pl. a BME-n szoktam csináltatni direktezüstözött nyáklemezeket 10x áron a kínaihoz képest. Hogy miért? Mert megbízhatok az alapanyagban, meg lehet beszélni mit szeretnék. Ha elrontják, simán szó nélkül újracsinálják. És ha úgy szeretném megvan 1-2nap alatt is. És mert inkább támogatom őket, minthogy kiutaljam kínába.

Egyéb észrevétel?
Csak Idő kérdése .....és kinai gyártás alá kerül vagy megszűnik ,mert alulmarad..."szerintem". Térjünk rá vissza 10 év múlva...
"Ajnározáshoz" hozzászólva ......ha valami ellen vagy, akkor logika szerint mást előnybe részesítesz...Vagy nem így van ?
:D
Az egész mondandóm lényege ....fejlődésben és tőkében is Kina felé billen a mérleg nyelve.... tudomást nem venni róla lehet, de minek is... ;peace; "egy fecske nem csinál nyarat"...

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

"Már megbocsás, de ne ajnározd a "nyugat" termékeit"
"Ne Te és Ne Én mondjam meg...."

Én nem ajnároztam semmit, de ha mégis, akkor kérlek idézd be azt. Tisztában vagyok vele, hogy az elvileg nyugati termékek nagyja is ott készül, ezért nem veszek kb semmit, amíg nem nagyon muszáj.
Tudod mit veszek szolgáltatáson meg kaján kívül nagy általánosságban?
NOS alkatrészeket.. Rubycon BlackGate, Elna Cerafine, Allen Bradley, NOS csövek! Meg mondjuk miflex rézfóliás kondikat.
Ezek közül melyiket gyártják kínában?
Ruhát és telefont csak akkor, amikor már nagyon muszáj. Telefont kb mindig használtan. Ruhából is igyekszem olyat, ami nem kínai, bár részben biztosan kínai. Az autóm 16éves, és semmi baja, nem cserélem, inkább javíttatom.
Ha kell valami, akkor a legelső, hogy megnézem a jófogást és a vaterát, lehetőleg a régebbi jól megcsinált dolgokra vadászom, ami még anyagból van.

Ja igen... és amit még rendkívül fontosnak tartok megemlíteni: Ha gyártatok valamit, csakis itthoni gyártásról lehet szó. Lemezvágás, asztalos munka, de ide sorolható a nyákgyártás is! Én pl. a BME-n szoktam csináltatni direktezüstözött nyáklemezeket 10x áron a kínaihoz képest. Hogy miért? Mert megbízhatok az alapanyagban, meg lehet beszélni mit szeretnék. Ha elrontják, simán szó nélkül újracsinálják. És ha úgy szeretném megvan 1-2nap alatt is. És mert inkább támogatom őket, minthogy kiutaljam kínába.

Egyéb észrevétel?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

sutemenyx írta:
2021.03.02., kedd 17:34
Segítek egy picit.
Szoval a kinai felszerelésed azért “nincs túlárazva”, mert igazából masszívan alul van árazva. Hogy miért? Mert emberek százezrei dolgoznak olyan körülmények között éhbérért ezeken a filléres dolgokon, amit itt európában már el sem tudunk képzelni. Láttál már facebookon terjedő videókat, amiken az indiai és kinai melosok keze alatt ég a munka gyakorlatilag? Nem azért pörgetik a munkát, mint egy robot, mert haj de rendesek és ügyesek, hanem azért mert ha nincs meg a 900darab lehajlitott betonvas egy ora alatt, akkor másnap már nem kell jönni! Emellett jó esetben legalább 10%-osan meg van tervezve az adott termék, és talán 20% alatt van a selejtaránya és esetleg nem életveszélyes a használata. Hogy nők és esetenként gyerekek is meloznak kifulladasig meg ugy kompletten mindenki az öngyilkossag hataraig, az senkit sem erdekel. Lenyeg, hogy “ne legyen tularazva”!

Igaz ez a 1dolláros nyákgyártástol kezdve a muanyag froccsontott telefontokokig mindenre.

Ja es ha már a muanyagoknal tartunk..
Meg lehet nezni a munkabiztonsagi eloirasok betartasat is, a kornyezetszennyezesi ratat es egyebeket. Ja hát és ezt a sok szart persze ide is kell szállítani nagytételben, ami ujra brutalis kornyezetszennyezessel jar.

Szoval talán erre a “nincs tularazva” dologra erdemes egy kicsit ugy tekinteni, hogy ezért cserébe ott tömegek adják az életüket. Persze ezt egyelőre nyugodtan leszarhatjuk, de sajnos lassan már mi de a gyerekeink meg főleg ennek az egész borzalmas “nincs túlárazva” dolognak a levét fogják meginni..

De azért aki megszólítva érzi magát, csak nyugodtan rendelje este a fotelből zenehallgatás és a whyskije mellől wish-ről meg alirol 5dolcsiert a karorat meg a ruhat! Nem baj, ha nemjo, majd kidobjuk a szemetbe es veszunk masikat! Nem kell ezzel foglalkozni!
Ne hari ... de igenis rendelek ( nem iszom alkoholt)... Már megbocsás, de ne ajnározd a "nyugat" termékeit amikor már keleten gyártják és viszik oda a szennyet ,,szennyezést ,jó tét lélek módjára,,,,,,Akkor ki is itt a bűnös :fekverohog:
Ne Te és Ne Én mondjam meg....
Porszem vagyok. :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

diagnet írta:
2021.03.03., szer. 00:46
Aszpirin írta:
2021.03.02., kedd 19:41


Parancsolj, csak egy példa, de ha ennyire információéhes vagy, nézd csak végig: https://youtu.be/rClPq0iFg2M

És mielőtt összeesküvés-elméletet kiáltasz, érdemes megfigyelni a csatornát: a fickó több, mint 13 évet él Kínában (befektetőként), ahol megnősült, és gyereke is született. Ezalatt folyamatosan posztolt az élményeiről, jót is meg rosszat is, eléggé kiegyensúlyozottan (mostanában viszont, hogy eljött onnan, már merészebben kritizálja). Elég sok szemszögből mutatja be a kínai kultúrát, szokásokat, állapotokat, gazdaságot, üzletmenetet, stb. Bejárta déltől északig, még Belső-Mongóliában is volt. Többszáz órányi anyagot tett ki a csatornájára. Van videója shenzheni csodafelhőkarcolók belsejéről is, és a fél év után már omladozó, senki által nem lakott, újgazdagok számára befektetési céllal épített csilivili szellemvárosról... a videón ő maga is szerepel, a helyszínen.
Megnéztem a videót. Egyetlen válasz sincs benne a feltett kérdéseimre...
Ismerem az állapotokat, napi szinten kapcsolatban vagyok shenzhen környéki gyártókkal. Ha elég sokáig kihasználnak egy népet, az alkalmazkodni fog. 30 év alatt beépült a nyugati tudás, és lehagyták a japán ipart is. Ami innen másolásnak látszik, az valójában az övék. Megdolgoztak, megszenvedtek érte. Felnőtt egy generáció, akik raktárakban éltek, dobozokból ettek és hetente 1x látták a napot. Az iparnak áldozták a környezetüket és egészségüket. Most akik megtehetik visszaveszik dollárért. Az elmúlt 10 évben drasztikusan megváltozott a hozzáállásuk, többé már nincsenek alárendelve és ezt éreztetik is.
Figyu, olyan dolgokról próbálkozol vitatkozni velem, amit nem állítottam (nyugodtan visszaolvashatsz, sehol nem vitattam, hogy ki zsigereli vagy zsigerelte ki a szerencsétlen kínai népet, stb.). Ezért azokra a kérdéseidre nem válaszoltam, amelyek terelnek, és szándékosan. Amit állítottam, az a szellemi tulajdon nyilvánvaló ellopásának gyakorlata. Erre kértél konkrétumokat, és az, hogy a linkelt videóban nincsenek konkrétumok (cégnevek, bizonyítékok), az - bocs, de azt kell mondanom - hazugság. Így tényleg nincs értelme vitatkozni. Számonkéred rajtam a konkrétumokat, közben Te ugyanúgy csak általánosságokról beszélsz, ráadásul ezt azzal próbálod alátámasztani, hogy “napi kapcsolatban” vagy Shenzhen környéki cégekkel. Paff. És?

Amit a motivációjukról írsz, az lehet igaz (valószínűnek tertom, hogy igaz), de a sugalmazott következtetéseid nagyjából ugyanazt a gondolatmanetet tükrözik, mint hogy felmentést kaphat a bűntettet elkövető, mert nehéz volt a gyermekkora, rosszul bántak vele, ő csak visszaadja a maga módján.
De mint mondtam, ezzel a résszel nem vitatkozom. Ha szerinted nem gazdasági bűncselekmény, amit a filmen nevezett cég művel, akkor mondd ki. És persze támogasd csak az ilyeneket.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

OFF
még 2 kis eset Kínából, ami szerintem segíti az eredményességüket vagy akár mintaszerű:
Motorral matatok a fékpadon, mögöttem 3 sorban (ülve, állva, nyújtózva) figyelnek, lesnek mindent, amit csak tudnak (nem mindegyik cegnel, de mas orszagban ilyet nem tapasztaltam.
Egyik napon este 8-9 körül befejezve, nincs jól működő mérőeszköz, pedig mondom: nagyon fontos lenne. ...másnap reggelre volt, megcsinálták.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

Aszpirin írta:
2021.03.02., kedd 19:41


Parancsolj, csak egy példa, de ha ennyire információéhes vagy, nézd csak végig: https://youtu.be/rClPq0iFg2M

És mielőtt összeesküvés-elméletet kiáltasz, érdemes megfigyelni a csatornát: a fickó több, mint 13 évet él Kínában (befektetőként), ahol megnősült, és gyereke is született. Ezalatt folyamatosan posztolt az élményeiről, jót is meg rosszat is, eléggé kiegyensúlyozottan (mostanában viszont, hogy eljött onnan, már merészebben kritizálja). Elég sok szemszögből mutatja be a kínai kultúrát, szokásokat, állapotokat, gazdaságot, üzletmenetet, stb. Bejárta déltől északig, még Belső-Mongóliában is volt. Többszáz órányi anyagot tett ki a csatornájára. Van videója shenzheni csodafelhőkarcolók belsejéről is, és a fél év után már omladozó, senki által nem lakott, újgazdagok számára befektetési céllal épített csilivili szellemvárosról... a videón ő maga is szerepel, a helyszínen.
Megnéztem a videót. Egyetlen válasz sincs benne a feltett kérdéseimre...
Ismerem az állapotokat, napi szinten kapcsolatban vagyok shenzhen környéki gyártókkal. Ha elég sokáig kihasználnak egy népet, az alkalmazkodni fog. 30 év alatt beépült a nyugati tudás, és lehagyták a japán ipart is. Ami innen másolásnak látszik, az valójában az övék. Megdolgoztak, megszenvedtek érte. Felnőtt egy generáció, akik raktárakban éltek, dobozokból ettek és hetente 1x látták a napot. Az iparnak áldozták a környezetüket és egészségüket. Most akik megtehetik visszaveszik dollárért. Az elmúlt 10 évben drasztikusan megváltozott a hozzáállásuk, többé már nincsenek alárendelve és ezt éreztetik is.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: earforce »

asebestyen írta:
2021.03.02., kedd 20:01
A Blikk elküldheti a firkászait, csak át kell emeli ennek a topicnak a tartalmát, betördelni és megvannak.
Hogy egy régi klasszikust idézzek:
"Milyen vírusirtó progit javasoltok, ami a legkevésbé szól bele a hangzásba?"

:smile51:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”