Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Karl0
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2021.10.31., vas. 19:47
Értékelés: 3

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Karl0 »

mishow írta:
2021.11.02., kedd 08:49
Ha a "nem fér el" megjegyzés elsősorban a hangdobozokra vonatkozik, akkor lehet inkább csak azt kellene méretben passzoló polcsugárzóra cserélni. Az elektronikát meg fel tudod "okosítani" külső eszközzel, és akkor lehet a régi erősítővel stream (Spotify, Tidal, Deezer, stb), hálózati hozzáférés, Bluetoot (vagy ha almás vagy Airplay) kapcsolat, és még pénzed is marad.
Streamert nyugodtan vehetsz itt a fórumon használtan, mivel sokan most fejlesztik ebben az irányban a rendszerüket, így ezek állandóan forognak jó áron. Sok cucc még garanciás, szóval nagyot nem rizikózol vele, az ár meg lényegesen kedvezőbb.
Mivel a streamerek tudják a netrádiókat, így tunerre sem lesz szükséged.
Igen, ez is egy erősen megfontolandó irány!
Köszönöm, nem rossz gondolat, ezért is fordultam ide a kérdésemmel. Kicsit sajnálnám is a cuccot....átgondolom.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4390
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow »

sutemenyx írta:
2021.11.02., kedd 06:56
Amit szeretnèl, minden elemében olyan iszonyatos visszalépés a jelenlegi rendszeredhez képest, hogy szerintem erős csalódást fog kelteni. Mindenképpen azt javaslom, hogy ezeket ne add el egy darabig az új szett megvásárlása után.
Ebben speciel igaza van sutemenyxnek :smile53:

Mivel az erősítős topicban ezt írtad
van egy nagyobb méretű hifi cuccom (álló hangfalakkal), ami már nem fér el
én ebből kiindulva ajánlottam, amit ajánlottam.
Ha a "nem fér el" megjegyzés elsősorban a hangdobozokra vonatkozik, akkor lehet inkább csak azt kellene méretben passzoló polcsugárzóra cserélni. Az elektronikát meg fel tudod "okosítani" külső eszközzel, és akkor lehet a régi erősítővel stream (Spotify, Tidal, Deezer, stb), hálózati hozzáférés, Bluetoot (vagy ha almás vagy Airplay) kapcsolat, és még pénzed is marad.
Streamert nyugodtan vehetsz itt a fórumon használtan, mivel sokan most fejlesztik ebben az irányban a rendszerüket, így ezek állandóan forognak jó áron. Sok cucc még garanciás, szóval nagyot nem rizikózol vele, az ár meg lényegesen kedvezőbb.
Mivel a streamerek tudják a netrádiókat, így tunerre sem lesz szükséged.
Igen, ez is egy erősen megfontolandó irány!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Karl0 írta:
2021.11.01., hétf. 14:44
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Van egy Hifi cuccom - Philips FA960, Philips CD850, Wharfedale Diamond 9.5 - leszeretném cserélni modernebb, kisebb, kevesebb helyet foglaló cuccra.
Szeretnék egy modern, mindenféle csatlakozási lehetőségű sztereó erősítőt polc-hangfalakkal. Jó lenne, ha a teljesítménye a mini-hifi-kétől nagyobb lenne. A keretem 120.000Ft.

Tudnátok ebben az összegben valamit ajánlani?
Köszönöm a segítséget!
Amit szeretnèl, minden elemében olyan iszonyatos visszalèpés a jelenlegi rendszeredhez képest, hogy szerintem erős csalódást fog kelteni. Mindenkèppen azt javaslom, hogy ezeket ne add el egy darabig az új szett megvásárlása után.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4390
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow »

Karl0 írta:
2021.11.01., hétf. 18:50
Igen ezt a szettet néztem én is, nem hallottam még erről az erősítőről. Milyen minőségű ez a Tangent Ampster II BT ?
Olyan szettet szerettem volna, ha a mini hifi előnyei benne vannak - rádió, esetleg CD lejátszó, tetszetősebb dizájn. Tudom így bonyolultabb, de hát ezért is fordultam a fórumhoz, hátha valakinek van ötlete.
A korábban belinkelt Sony erősítő és hangfal gyengébb minőség a Tangent Ampster-tól?
A Sonyt nem ismerem, így nem tudok konkrétan mondani róla semmit, de meglehetősen belépő modell.
Tangentem volt, másodrendszerben, nekem tetszett, de az ízlésedet nem ismerem.
A méretéhez képest nagyot tud szólni, a 2x50W-ot amit vállal, valószínűleg tényleg tudja :rolleyes:
A kinézete meg a skandináv minimál dizájn miatt ilyen (dán) ami nekem bejött.
Félre ne érts, nem akarlak rádumálni, de abban az ársávban, ÚJ cuccként más nem nagyon jut eszembe.
Itt van egy video róla, Gedeont sokan vagy szeretik, vagy nem, de pár info azért van benne:
https://www.youtube.com/watch?v=8rRopCA5iLc

Ha olyat szeretnél, ami rádiós esetleg CD-s ÉS akár még DAC-ként (pláne plusz hálózti lejátszóként) használható, az ennyiért nem lesz a piacon. Abból ami jó, egymagában el fogja kérni a 120eFt-odat, de a 150-160 hihetőbb.
Vagy nézegeted itt az AVX-en a kínálatot, szokott lenni néha "jóárasított" egybehifi, ha valaki épp feljebb lép, de az ugye nem új, és azt ki is kell várni.

Karl0
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2021.10.31., vas. 19:47
Értékelés: 3

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Karl0 »

mishow írta:
2021.11.01., hétf. 16:54
Ilyen esetre egy tuti ajánlatom szokott lenni: Tangent Ampster II BT ami egy minihifi, de egyáltalában nem minihifi hanggal. A Netdeponál többféle akciós szettben árulják, pl Wharfedale D320 polc hangdobozzal. Igaz, csak egy rca van rajta, de tud bluetooth csatlakozást, és van optikai bemenete saját dac-kal, amire 1/1 rá tudod dugni a tv-t.
Hamarosan Black Friday, a Netdepo szokott ilyenkor jó árakat adni, náluk nézelődnék.
A nagy Philipsed amúgy “túl jó” szerintem a kinézett Sony nem fogja meg sem közelíteni.
Ha a mai modern szolgáltatások számítanak, akkor meg a Yamaha felé keresgélnék, de ilyen áron most csak a Tangent jut eszembe.
Köszönöm a válaszod!
Igen ezt a szettet néztem én is, nem hallottam még erről az erősítőről. Milyen minőségű ez a Tangent Ampster II BT ?
Olyan szettet szerettem volna, ha a mini hifi előnyei benne vannak - rádió, esetleg CD lejátszó, tetszetősebb dizájn. Tudom így bonyolultabb, de hát ezért is fordultam a fórumhoz, hátha valakinek van ötlete.

A korábban belinkelt Sony erősítő és hangfal gyengébb minőség a Tangent Ampster-tól?

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4390
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow »

Karl0 írta:
2021.11.01., hétf. 14:44
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Van egy Hifi cuccom - Philips FA960, Philips CD850, Wharfedale Diamond 9.5 - leszeretném cserélni modernebb, kisebb, kevesebb helyet foglaló cuccra.
Szeretnék egy modern, mindenféle csatlakozási lehetőségű sztereó erősítőt polc-hangfalakkal. Jó lenne, ha a teljesítménye a mini-hifi-kétől nagyobb lenne.
Ilyen esetre egy tuti ajánlatom szokott lenni: Tangent Ampster II BT ami egy minihifi, de egyáltalában nem minihifi hanggal. A Netdeponál többféle akciós szettben árulják, pl Wharfedale D320 polc hangdobozzal. Igaz, csak egy rca van rajta, de tud bluetooth csatlakozást, és van optikai bemenete saját dac-kal, amire 1/1 rá tudod dugni a tv-t.
Hamarosan Black Friday, a Netdepo szokott ilyenkor jó árakat adni, náluk nézelődnék.
A nagy Philipsed amúgy “túl jó” szerintem a kinézett Sony nem fogja meg sem közelíteni.
Ha a mai modern szolgáltatások számítanak, akkor meg a Yamaha felé keresgélnék, de ilyen áron most csak a Tangent jut eszembe.

Karl0
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2021.10.31., vas. 19:47
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Karl0 »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Van egy Hifi cuccom - Philips FA960, Philips CD850, Wharfedale Diamond 9.5 - leszeretném cserélni modernebb, kisebb, kevesebb helyet foglaló cuccra.
Szeretnék egy modern, mindenféle csatlakozási lehetőségű sztereó erősítőt polc-hangfalakkal. Jó lenne, ha a teljesítménye a mini-hifi-kétől nagyobb lenne. A keretem 120.000Ft.

Tudnátok ebben az összegben valamit ajánlani?
Köszönöm a segítséget!

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Elmo »

frici78 írta:
2021.10.14., csüt. 20:30
Elmo írta:
2021.10.14., csüt. 18:58
A trigger csatlakozó mi célt szolgál rajtuk?
Szerintem ez a válasz arra:
https://audiosciencereview.com/forum/in ... ost-311436
Értem, köszi!
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

frici78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.10.25., vas. 14:18
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: frici78 »

denesdr írta:
2021.10.14., csüt. 07:56
frici78 írta:
2021.10.14., csüt. 00:50
Sziasztok,

Csönd van egy ideje, de én is kérdeznék, tanácsot kérnék. Eddig fejhallgatóztam csak, ahhoz van egy DAC+AMP-om (Topping DX7 Pro), a házimozihoz pedig a régebbi Q Acoustics 3020-as hangfalakból egy pár. Kellene egy erősítő a kettő közé, ti mit javasoltok? Nagyon kevés összehasonlítási alapom van, érdemes ezt a hangfalat jó erősítővel hajtani, vagy ugorjam át az egészet egy aktív hangfalpárral, amit direktbe tudok a DAC-ra dugni?
Szia!
Ehhez a lánchoz nem feltétlen kell integrált erősítő, mert a DX7Pro-t tudod használni előfokként, így egy csomó elektronikát megspórolsz a jelútból. Ha maradnál a passzív hangfalas felállásnál akkor egy ilyen végfokot ajánlanék:
https://www.audiophonics.fr/en/power-am ... 14516.html
Teljesen igazad van, elegendő csak egy végfok, köszönöm a tippet!
Kaladjaim eddig:
Forrás: Fiio Q5, Topping DX7 Pro, HA Muto X, Limetree Network, AN CD2, EarMen Angel
Amp: MF M2si, Hegel H190, AN OTO SE Sig.
Hangsugárzó: QA Q3020, FA F500, AN-E/SPx
Fejhallgató: AKG K3003, Sennheiser HD 660S, Beyerdynamic T5p (2nd Gen.)

frici78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.10.25., vas. 14:18
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: frici78 »

Elmo írta:
2021.10.14., csüt. 18:58
A trigger csatlakozó mi célt szolgál rajtuk?
Szerintem ez a válasz arra:
https://audiosciencereview.com/forum/in ... ost-311436
Kaladjaim eddig:
Forrás: Fiio Q5, Topping DX7 Pro, HA Muto X, Limetree Network, AN CD2, EarMen Angel
Amp: MF M2si, Hegel H190, AN OTO SE Sig.
Hangsugárzó: QA Q3020, FA F500, AN-E/SPx
Fejhallgató: AKG K3003, Sennheiser HD 660S, Beyerdynamic T5p (2nd Gen.)

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Elmo »

A trigger csatlakozó mi célt szolgál rajtuk?
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: denesdr »

frici78 írta:
2021.10.14., csüt. 00:50
Sziasztok,

Csönd van egy ideje, de én is kérdeznék, tanácsot kérnék. Eddig fejhallgatóztam csak, ahhoz van egy DAC+AMP-om (Topping DX7 Pro), a házimozihoz pedig a régebbi Q Acoustics 3020-as hangfalakból egy pár. Kellene egy erősítő a kettő közé, ti mit javasoltok? Nagyon kevés összehasonlítási alapom van, érdemes ezt a hangfalat jó erősítővel hajtani, vagy ugorjam át az egészet egy aktív hangfalpárral, amit direktbe tudok a DAC-ra dugni?
Szia!
Ehhez a lánchoz nem feltétlen kell integrált erősítő, mert a DX7Pro-t tudod használni előfokként, így egy csomó elektronikát megspórolsz a jelútból. Ha maradnál a passzív hangfalas felállásnál akkor egy ilyen végfokot ajánlanék:
https://www.audiophonics.fr/en/power-am ... 14516.html

Esetleg a nagyobb testvérét, ha kell a több teljesítmény, bár a jelenlegi dobozaidhoz kizárt, hogy kellene:
https://www.audiophonics.fr/en/power-am ... 14185.html

Ezek teljesen szimmetrikus végfokok, szeretik, ha XLR-ről táplálják őket, a hangjuk kb olyan mintha ott sem lennének, milliós integráltakba szokták ezeket a végfokokar rakni, szóval egy jövőbeli hangsugárzó upgrade után is valószínűleg jól szolgálnának.
Ez persze csak az én tippem.

frici78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.10.25., vas. 14:18
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: frici78 »

Sziasztok,

Csönd van egy ideje, de én is kérdeznék, tanácsot kérnék. Eddig fejhallgatóztam csak, ahhoz van egy DAC+AMP-om (Topping DX7 Pro), a házimozihoz pedig a régebbi Q Acoustics 3020-as hangfalakból egy pár. Kellene egy erősítő a kettő közé, ti mit javasoltok? Nagyon kevés összehasonlítási alapom van, érdemes ezt a hangfalat jó erősítővel hajtani, vagy ugorjam át az egészet egy aktív hangfalpárral, amit direktbe tudok a DAC-ra dugni?

Mind a fejhallgatóban, mind a hangfalakban szeretem a csilingelő magasakat, zenéből pedig sokfélét hallgatok: elektronika, pszichedellikusok, klasszikusok és neoklasszikusok, néha jazz. A forrás TIDAL (via Audirvana/Roon) és fileok. Úgy olvasgattam, hogy ha már a DAC szimmetrikus XLR-en is ki tud adni, akkor érdemes azt kihasználni, van jelentősége, vagy elég az RCA? Az biztos, hogy az árat megdobja, ahogy látom.
Kaladjaim eddig:
Forrás: Fiio Q5, Topping DX7 Pro, HA Muto X, Limetree Network, AN CD2, EarMen Angel
Amp: MF M2si, Hegel H190, AN OTO SE Sig.
Hangsugárzó: QA Q3020, FA F500, AN-E/SPx
Fejhallgató: AKG K3003, Sennheiser HD 660S, Beyerdynamic T5p (2nd Gen.)

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Megtaláltam : 5U4G.
Valószínű erre is utal a 54 ami rá van írva ...

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Snipi »

sajnos valamiért nem sikerül :(

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Snipi »

másodszor ...

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Még nem csatoltam ide képet.
Remélem sikerül. ... A középső cső volna az a két szélső 300B (azt tudom :) ) közötti ...

Online
Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Snipi írta:
2021.03.08., hétf. 10:55
Sziasztok!

Nem érzem magam kezdő hifisnek, mivel kb. 1984 óta foglalkozom vele, de inkább a zene oldaláról megközelítve a kérdést, így műszakilag elég gyenge lábakon állok. Ezért is kéne tanács olyantól aki ezekhez ért. Van egy DIY csöves erősítőm amiben van egy cső ami feltételezésem szerint egy, a tápegységben lévő dióda. (Olyan közepes méretű.) Hogy egyenirányító, vagy stabilizátor, vagy a fene tudja hogy mi a funkciója azt nem tudom.
Bár működő képes, de ha esetleg cserére szorulna jó lenne tudni, hogy milyen típusú. Sajnos ráírva csak annyi van, hogy OTK 76 meg egy rombuszban egy 54-es szám. Meg hogy "vüpuszk 92.06". Ez gondolom arra utal, hogy akkor lett bemérve, ellenőrizve vagy ilyesmi. Persze ez cirill betűkkel, mivel egy orosz csőről van szó.
Van valakinek elképzelése, hogy ez milyen cső lehet? (Sajnos az erősítő gyártóját erről már nem áll módomban megkérdeni :( ).
Szia!

Fotózd le közelről és tedd fel ide, meg fogják mondani hogy ez milyen cső.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Sziasztok!

Nem érzem magam kezdő hifisnek, mivel kb. 1984 óta foglalkozom vele, de inkább a zene oldaláról megközelítve a kérdést, így műszakilag elég gyenge lábakon állok. Ezért is kéne tanács olyantól aki ezekhez ért. Van egy DIY csöves erősítőm amiben van egy cső ami feltételezésem szerint egy, a tápegységben lévő dióda. (Olyan közepes méretű.) Hogy egyenirányító, vagy stabilizátor, vagy a fene tudja hogy mi a funkciója azt nem tudom.
Bár működő képes, de ha esetleg cserére szorulna jó lenne tudni, hogy milyen típusú. Sajnos ráírva csak annyi van, hogy OTK 76 meg egy rombuszban egy 54-es szám. Meg hogy "vüpuszk 92.06". Ez gondolom arra utal, hogy akkor lett bemérve, ellenőrizve vagy ilyesmi. Persze ez cirill betűkkel, mivel egy orosz csőről van szó.
Van valakinek elképzelése, hogy ez milyen cső lehet? (Sajnos az erősítő gyártóját erről már nem áll módomban megkérdeni :( ).

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Airbord írta:
2021.03.02., kedd 11:10

Sziasztok!
Szintén kezdő Hifis vagyok, most kezdtem belecsöppenni az egészbe, de már úgy érzem eléggé be is szippantott a dolog. :)
Szia!

Emlékszel a Kontroll c. filmben mit és hogy mond Béla bá ( metróvezető ) a lányának?
- Ne kapkodj!
Ha nagyon hifizni akarsz, menj át a Kábelezzünk topicba, ott megmondják Neked mi a jó, mi a nem jó, mér szar az ízlésed és miért is nem értesz te a hifihez és nem is fogsz soha. :D
Marha nehéz hiteles forrást találni, az a baj. A leghitelesebb a saját szempontodból a saját füled, csak az meg kezdőként tapasztalatlan (ami nem biztos hogy baj). De ha arra koncentrálsz egy bemutatóteremben, hogy becsukva a szemed, kinyitva a szíved miként hat Rád a muzsika, akkor nem fogsz nagyon melléfogni. Javaslom, hogy pont a tesztek olvasgatása nélkül menj el meghallgatni valamit, hogy minél kevesebb prekoncepcióval és elvárással érkezzél. Majd utána esetleg elolvasod, mások mit írnak róla.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Airbord
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.02.04., csüt. 10:55
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Airbord »

juliush írta:
2021.03.02., kedd 09:35
Airbord írta:
2021.03.02., kedd 09:23
Sziasztok!
Szintén kezdő Hifis vagyok, most kezdtem belecsöppenni az egészbe, de már úgy érzem eléggé be is szippantott a dolog. :)
Szia!
Én azt tanácsolnám, jelentkezz be pár demonstrációs lehetőséget biztosító forgalmazóhoz, esetleg látogass meg hobbista ismerősöket, hogy kiismerd saját ízlésedet, elvárásaidat, szerezz minél több élményt, kapj egy átfogó képet a kínálatról, árviszonyokról! Csak megfelelő mennyiségű saját tapasztalat birtokában tudod a fórumon kapott számtalan szubjektív véleményt a helyén kezelni!
Sok sikert kívánok!
Szia!
Köszönöm szépen a tanácsot, igen ez lenne a legoptimálisabb megoldás, csak így a koronavírus idején picit kivitelezhetetlen. Egyelőre akkor marad a tesztek bújása, olvasása, csak hát valóban mindenkinek más és más az ízlése.
Köszönöm szépen!
Üdvözlettel:
Patrik

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Airbord írta:
2021.03.02., kedd 09:23
Sziasztok!

Szintén kezdő Hifis vagyok, most kezdtem belecsöppenni az egészbe, de már úgy érzem eléggé be is szippantott a dolog. :)
Eddig egy radiotechnika s90-essel zenéltem, ami már korából adódóan sajnos itt-ott hiányos volt. (Magas hangszóró meghibásodott, és a mély is elkezdett rosszalkodni.) Így lecseréltem, mivel nagyjából 17nm2 a szoba, váltottam polcsugárzókra. Monitor audio bronze100-asra esett a választásom. Hát nem is tudom, mintha új dimenziók nyíltak volna meg a szobában. Szuper a hangja, viszont az erősítő sajnos még a régi. (Onkyo A-8830) Arról szeretnék érdeklődni, mit, meg hogyan lenne érdemes vásárolni? Nagyjából 150 ezer forint amit elektronikára szeretnék szánni, hallottam olyasmit, hogy nagyjából annyit érdemes szánni elektronikára, mint amennyi a hangszóró. Yamaha R-N3030D-vel szemezgettem, tetszik, hogy kompakt. Van benne DAC (nyílván sejtem, hogy nem a legminőségibb), MusicCast is elég csábító, csak kérdés mennyire megy ez a hangzás rovására. Yamaha R-N602 már egy nagyobb falat, de láttam itt fórumon is használtan jó árban. Kérdés mennyire jók ezekben a DAC-ok? Mert ha külön DAC-os megoldást szeretnék akkor egyelőre egy Cambridge DacMagic 100-assal szemeztem, ezt párosítani egy Yamaha A-S700-al mondjuk. Vagy esetleg másik márkák felé nézegessek inkább? NAD-ot is sokan dicsérik. Hangzásban megmondom őszintén nem igazán tudom mit szeretnék elérni, mivel az első szettem, nem tudom mit lehet kihozni a kis Bronze100-asból. Eddig nyilván kicsit bulisabb hangzásom volt az S90 révén, de most már, hogy ki is hallom, elkezdtem azért a hangszeres zenék felé menni. (Akusztikus gitár, dob, zongora, hegedű) Szóval összességében mit ajánlanátok, mit vegyek hozzá? :) Ja igen, forrás egyelőre végső soron egy számítógép lenne, amiben ASUS Xonar AE 7.1 vagy Creative Sound Blaster Audigy RX hangkártyán jönne ki optikán a jel.

Köszi előre is!
Vegyél egy ilyet, aztán majd egy olcsóbb DAC-ot.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: juliush »

Airbord írta:
2021.03.02., kedd 09:23
Sziasztok!
Szintén kezdő Hifis vagyok, most kezdtem belecsöppenni az egészbe, de már úgy érzem eléggé be is szippantott a dolog. :)
Szia!
Én azt tanácsolnám, jelentkezz be pár demonstrációs lehetőséget biztosító forgalmazóhoz, esetleg látogass meg hobbista ismerősöket, hogy kiismerd saját ízlésedet, elvárásaidat, szerezz minél több élményt, kapj egy átfogó képet a kínálatról, árviszonyokról! Csak megfelelő mennyiségű saját tapasztalat birtokában tudod a fórumon kapott számtalan szubjektív véleményt a helyén kezelni!
Sok sikert kívánok!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Airbord
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.02.04., csüt. 10:55
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Airbord »

Sziasztok!

Szintén kezdő Hifis vagyok, most kezdtem belecsöppenni az egészbe, de már úgy érzem eléggé be is szippantott a dolog. :)
Eddig egy radiotechnika s90-essel zenéltem, ami már korából adódóan sajnos itt-ott hiányos volt. (Magas hangszóró meghibásodott, és a mély is elkezdett rosszalkodni.) Így lecseréltem, mivel nagyjából 17nm2 a szoba, váltottam polcsugárzókra. Monitor audio bronze100-asra esett a választásom. Hát nem is tudom, mintha új dimenziók nyíltak volna meg a szobában. Szuper a hangja, viszont az erősítő sajnos még a régi. (Onkyo A-8830) Arról szeretnék érdeklődni, mit, meg hogyan lenne érdemes vásárolni? Nagyjából 150 ezer forint amit elektronikára szeretnék szánni, hallottam olyasmit, hogy nagyjából annyit érdemes szánni elektronikára, mint amennyi a hangszóró. Yamaha R-N3030D-vel szemezgettem, tetszik, hogy kompakt. Van benne DAC (nyílván sejtem, hogy nem a legminőségibb), MusicCast is elég csábító, csak kérdés mennyire megy ez a hangzás rovására. Yamaha R-N602 már egy nagyobb falat, de láttam itt fórumon is használtan jó árban. Kérdés mennyire jók ezekben a DAC-ok? Mert ha külön DAC-os megoldást szeretnék akkor egyelőre egy Cambridge DacMagic 100-assal szemeztem, ezt párosítani egy Yamaha A-S700-al mondjuk. Vagy esetleg másik márkák felé nézegessek inkább? NAD-ot is sokan dicsérik. Hangzásban megmondom őszintén nem igazán tudom mit szeretnék elérni, mivel az első szettem, nem tudom mit lehet kihozni a kis Bronze100-asból. Eddig nyilván kicsit bulisabb hangzásom volt az S90 révén, de most már, hogy ki is hallom, elkezdtem azért a hangszeres zenék felé menni. (Akusztikus gitár, dob, zongora, hegedű) Szóval összességében mit ajánlanátok, mit vegyek hozzá? :) Ja igen, forrás egyelőre végső soron egy számítógép lenne, amiben ASUS Xonar AE 7.1 vagy Creative Sound Blaster Audigy RX hangkártyán jönne ki optikán a jel.

Köszi előre is!
Üdvözlettel:
Patrik

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Zaied írta:
2021.02.13., szomb. 09:46
Köszönöm a gyors választ, szimpatikusan tűnik, levadászok egy szettet.
https://www.jofogas.hu/budapest/Tannoy_ ... 011202.htm
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”