Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

A Tidal-on már fenn van...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

Orfeo zenekar a Purcell kórussal, Vashegyi György vezényletével.

Vashegyi emberileg számomra eléggé antipatikus, nem szeretem az önelégült megszólalásait. Ellenben ezt a zenekart világszínvonalon rakta össze.


youtu.be/CCKfY6WVGQA
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

Debussy Canope Vikingur Ólafsson legújabb lemezéről:


youtu.be/zDicZxLP2R4
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

A hangminőséget sokszor talán túlzó mértékben hajszoló hobbinkban szinte törvényszerű, hogy a zenei ajánlókban is gyakrabban fókuszáljunk a modern, magas hangzáshűséggel rögzített előadásokra, önkéntelenül is háttérbe szorítva olyan zenetörténeti jelentőségű, előadásukban praktikusan megkerülhetetlen mérföldkőnek számító felvételeket, amelyek még korábbi technológiák mai szemmel elavultnak tekinthető minőségében vettek lemezekre. Úgy gondoltam, a közeljövőben ajánlok párat az ilyen kedvenceim közül is, kezdve a sort ezzel a 16CD-nyi csodával. A Busch Kvartett, illetve a család géniuszai által szervezett egyéb együttesek a múlt század két nagy háborúja közötti időszakban élték fénykorukat, előadásmódjuk még praktikusan az előadott szerzők korának iskolájából táplálkozik, egyedülálló kordokumentummá és egyben a következő korok számára művészi mércévé téve ezeket a remek felvételeket. A mondjuk Il Giardino Armonicon és histórikus társaikon szocializálódott korosztályunk számára ezek a Bach vagy épp Mozart előadások kicsit avittasnak tűnhetnek, de a fül hamar hozzászokik az előadásmódhoz csakúgy mint a hangzás fogyatékosságaihoz és az élmény magával ragad, elvarázsol, gyönyörködtet, megríkat... A Beethoven vagy Schubert vonósnégyesek terén nem hiszem, hogy művészileg bárki is felül tudta múlni őket az elmúlt évtizedekben. Megközelíteni talán...
busch.jpg
busch.jpg (215.58 KiB) Megtekintve 1846 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Igazán jólesik belefeledkezni ilyen tehetséges fiatal előadók produkcióiba! Pedig nem kicsi a kihívás, a "Nagy Öregek" látszólag teljesen lerágták ezt a csontot, de az előadást hallgatva semmivel nem érzem magam kevésbé elvarázsolva. És milyen gyönyörűen szól!! Jó nap ez a mai! :D

youtu.be/Heawb2QoHjQ
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Ezt már inkább csak komment nélkül...úgysincsenek rá szavak...

youtu.be/wBobRA4Ohy0

Erről hallgatva:
Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Nagyon tetszenek az ilyen adott tematika mentén szemezgetős lemezek, amelyek egyfajta keresztmetszetet nyújtanak korszakok/helyek aktuális zenei életéből. Persze az emberben óhatatlanul megkérdőjeleződhet e felvételek histórikus hitelessége, vajon tényleg elhangozhattak-e ezek a darabok ilyen tökéletes technikai kivitelezésben, hízelgő akusztikai környezetben? gondolkodik.gif A válasz szinte biztos hogy nem, de ez mit sem von le az élmény varázslatos mivoltából.
reveuse.jpg
reveuse.jpg (730.2 KiB) Megtekintve 1885 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

alto írta:
2021.03.05., pén. 13:38
juliush írta:
2021.03.05., pén. 12:44
A századforduló (mármint az előző) hallatlanul izgalmas korszaka volt a zenei fejlődésnek. A gyarmati világrend kiteljesedése felgyorsította távoli kultúrák exotikus zenei világának importját és megismerését. Az indonéz gamelán zene például a francia szerzőkre gyakorolt mélységes hatást. Debussy alább idézett "Pagodája", de a "Metszetek" sorozat egyéb darabjai is magukon viselik ezen hatások mély nyomait, az eredmény varázslatosan exotikus, áttetsző, izgalmas hangszövet. Bavouzet felvétele csodálatos élmény mind művészileg, mind hangtechnikájában, csakúgy mint az egész 5-lemezes Debussy összkiadása. Feltétlenül ajánlom meghallgatásra!

youtu.be/rfr3Nn2tMY0
Állítólag a Párizsi világkiállításon voltak indonéz zenészek, és itt csodálkozott rá az európai közönség erre az egzotikus, az európai zenétől nagyon különböző műfajra, és Debussy is ebből merített ihletet.
És a szürrealizmus sem a semmiből keletkezett. Számos kulturális fejlemény köszönhető a koloniális csereviszonynak.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

juliush írta:
2021.03.05., pén. 12:44
A századforduló (mármint az előző) hallatlanul izgalmas korszaka volt a zenei fejlődésnek. A gyarmati világrend kiteljesedése felgyorsította távoli kultúrák exotikus zenei világának importját és megismerését. Az indonéz gamelán zene például a francia szerzőkre gyakorolt mélységes hatást. Debussy alább idézett "Pagodája", de a "Metszetek" sorozat egyéb darabjai is magukon viselik ezen hatások mély nyomait, az eredmény varázslatosan exotikus, áttetsző, izgalmas hangszövet. Bavouzet felvétele csodálatos élmény mind művészileg, mind hangtechnikájában, csakúgy mint az egész 5-lemezes Debussy összkiadása. Feltétlenül ajánlom meghallgatásra!

youtu.be/rfr3Nn2tMY0
Állítólag a Párizsi világkiállításon voltak indonéz zenészek, és itt csodálkozott rá az európai közönség erre az egzotikus, az európai zenétől nagyon különböző műfajra, és Debussy is ebből merített ihletet.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

És ha már az indonéz gamelán hatását emlegettem, ajánlom figyelmetekbe az alábbi Poulenc Concertót, különös tekintettel 06:50-től! Lemez tekintetében mellékelem az általam szeretett és ajánlott felvétel borítóját.

youtu.be/PORdUzO2JdU


Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

A századforduló (mármint az előző) hallatlanul izgalmas korszaka volt a zenei fejlődésnek. A gyarmati világrend kiteljesedése felgyorsította távoli kultúrák exotikus zenei világának importját és megismerését. Az indonéz gamelán zene például a francia szerzőkre gyakorolt mélységes hatást. Debussy alább idézett "Pagodája", de a "Metszetek" sorozat egyéb darabjai is magukon viselik ezen hatások mély nyomait, az eredmény varázslatosan exotikus, áttetsző, izgalmas hangszövet. Bavouzet felvétele csodálatos élmény mind művészileg, mind hangtechnikájában, csakúgy mint az egész 5-lemezes Debussy összkiadása. Feltétlenül ajánlom meghallgatásra!

youtu.be/rfr3Nn2tMY0
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Robici »

gnagy írta:
2021.03.03., szer. 19:00
Szándékosan a 2012 decca kiadást fűzted be? Ez jobb mint a többi?
Azért ezt másoltam be mert nekem ez van. :-) Akkor vettem, 32 lemezes kiadás és Solti összes stúdió Wagner operafelvétele rajta van, gondoltam így akkor meglesz egyben az egész. Mondjuk már utólag bánom hogy nem vettem meg a limitált kiadású Ringet de hát nem volt akkor rá pénzem (gyűjtői szemszögből érdekelt volna).
Nem tudom, hogy ahhoz a remasterhez képest ez milyen, nem hasonlítottam össze, nekem ez tetszik mindenesetre.
Ha érdekel, itt írtam egy összefoglalót a különböző változatokról:
http://www.egalizer.hu/hifi/tortenelem/ring.htm

Avatar
gnagy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2017.01.15., vas. 18:36
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Csömör

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gnagy »

Robici írta:
2021.03.03., szer. 17:56
Már szóbakerült Wagner, én a múlt hétvégén kezdtem bele a Ring hallgatásába újra (immár sokadjára :-) de most az új rendszeren az újrafelfedezés élményével)
A Rajna kincse és a Walkür már lement, jön nemsokára a Siegfried.
Ha épp nem mást hallgatok akkor esténként egy-egy felvonás megy le az alábbi albumból (kinyomtatott lefordított librettóval a kézben). Solti Ringjét az angol Gramophone magazin kétszer is az évszázad felvételének választotta, nálam is a csúcson van mind előadási mind hangzási szempontból (persze apróbb szeplők azért vannak a hangzásban de mégiscsak nagyjából 60 éves felvételek). A zenekar-énekes egyensúly számomra tökéletes, én erre nagyon érzékeny vagyok, nem szeretem ha az énekesek mesterségesen ki vannak emelve, a zenekar meg elnyomva (sajnos ez a 60-as években általános volt de még manapság is találni ilyesmit). Szerencsére itt semmi ilyesmiről nincs szó.
Image1.jpg
Szándékosan a 2012 decca kiadást fűzted be? Ez jobb mint a többi?
Clearaudio Emotion I Audio Note CD 2.1x I Rogue Audio Magnum I Sonus Faber Cremona I ZU Event

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

alto írta:
2021.03.03., szer. 13:46
Mivel kissé túlsúlyba került itt mostanában a korhű előadásmódú barokk zene (amivel persze semmi baj sincs), egy kicsit ellenpontoznám a dolgot. Műfajilag egy kis kompromisszummal talán még belefér a komolyzene kategóriába. Stan Kenton Wagner lemezéről szóljon a Walkürök lovaglása.
Még hogy tulsúly... tegnap délután én is Wagnerrel kezdtem, juliush kolléga pár hozzászólással korábbi ajánlása nyomán, és az ő segítségével. Csodálatos előadás az is, valóban.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Úgy látszik sokunknál volt mostanában Beethoven, mert én még ebbe a vadiúj (február 25.-én megjelent) albumba is belefutottam a HRA Streamingen a tegnapi Tartini-ajánlóm után, és tetszett - pofátlanul fiatal zenészek, de érdemes időt szánni az albumra, szvsz:

youtu.be/GoIN_jZIDWc

(Ma már nem fogok HRA-zni, mert az egyik kedves jelenlévő fórumtárs megtisztelt újabb két gyönyörű SACD-rippel, így ma Dvorák és Vivaldi lesznek terítéken munka után - magyis mindjárt)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Robici »

Már szóbakerült Wagner, én a múlt hétvégén kezdtem bele a Ring hallgatásába újra (immár sokadjára :-) de most az új rendszeren az újrafelfedezés élményével)
A Rajna kincse és a Walkür már lement, jön nemsokára a Siegfried.
Ha épp nem mást hallgatok akkor esténként egy-egy felvonás megy le az alábbi albumból (kinyomtatott lefordított librettóval a kézben). Solti Ringjét az angol Gramophone magazin kétszer is az évszázad felvételének választotta, nálam is a csúcson van mind előadási mind hangzási szempontból (persze apróbb szeplők azért vannak a hangzásban de mégiscsak nagyjából 60 éves felvételek). A zenekar-énekes egyensúly számomra tökéletes, én erre nagyon érzékeny vagyok, nem szeretem ha az énekesek mesterségesen ki vannak emelve, a zenekar meg elnyomva (sajnos ez a 60-as években általános volt de még manapság is találni ilyesmit). Szerencsére itt semmi ilyesmiről nincs szó.
Image1.jpg
Image1.jpg (129.68 KiB) Megtekintve 1808 alkalommal

Avatar
zenta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2018.10.04., csüt. 23:22
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győr

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: zenta »

Chopin zongorája.
(Ez persze önmagában kevés lenne ahhoz, hogy felhívjam rá a figyelmet.)

lubimov_chopin.jpg
lubimov_chopin.jpg (172.97 KiB) Megtekintve 1780 alkalommal
Rega P6/Goldring 1042, Heed Obelisk DT, cirrus7 ROCK szerver, Border Patrol SE DAC, Mastersound BOX, Falcon Acoustics IMF 100

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

És még egy kis kuriózum, at Alliage szaxofon kvintett Diótörő feldolgozása:


youtu.be/UHgt2yPNXJ4
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

Mivel kissé túlsúlyba került itt mostanában a korhű előadásmódú barokk zene (amivel persze semmi baj sincs), egy kicsit ellenpontoznám a dolgot. Műfajilag egy kis kompromisszummal talán még belefér a komolyzene kategóriába. Stan Kenton Wagner lemezéről szóljon a Walkürök lovaglása.
Elsőre elég bizarr ötlenek tűnik ezt a germán árja mitológiáról szóló művet bigband hangszereléssel latin ritmusban előadni, de az zseniális benne, hogy mégis működik.


youtu.be/STFx2yW-SBA
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

A Roon/Tidal tandem a Wiener Oktett (vagy Vienna Octet) korábban már magasztalt Mozart Divertimento lemeze után az alábbit dobta be és azonnal elbűvölt. Beethoven viszonylag korai kamaraműve az Op.20-as Szeptett, a szerzőtől megszokott "összehúzott szemöldökű" hangulat helyett itt napsugaras, felszabadult érzések kerítik hatalmába a hallgatót. Hogy ez miként maradhatott ki az életemből eddig? De jobb későn, mint soha!

youtu.be/OhDGAzHO-r8

Konkrétan a lemez, eredetileg klasszikus Decca az 50-es évek végéről:
cover.jpg
cover.jpg (84.8 KiB) Megtekintve 1649 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Ma esti újalbum-élményem a HRA Streaming jóvoltából... szerintem érdemes felfedezni:

youtu.be/HArnnxOHMuU
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Robici »

zenta írta:
2021.03.01., hétf. 16:52
A MŰPÁ-ból 20-án közvetített tisztelgő műsorral – rövidfilmek a Kurtág házaspár zenei magánéletéből, közöttük remek zenei miniatúrák – közelebb, vagy közel lehetett kerülni Kurtág zenéjéhez.
Igen, ez volt a 90. születésnapon is, nekem is sokat segített közelebb kerülni a zenéjéhez.

Avatar
zenta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2018.10.04., csüt. 23:22
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győr

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: zenta »

Folytatva a Buxtehude ajánlást - szintén szonáták - a La Rêveuse előadásában:

Buxtehude.jpg
Buxtehude.jpg (83.28 KiB) Megtekintve 1690 alkalommal
Rega P6/Goldring 1042, Heed Obelisk DT, cirrus7 ROCK szerver, Border Patrol SE DAC, Mastersound BOX, Falcon Acoustics IMF 100

Avatar
zenta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2018.10.04., csüt. 23:22
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győr

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: zenta »

A közelkerüléshez ez a lemez is segíthet:

kurtag.jpg
kurtag.jpg (27.18 KiB) Megtekintve 1688 alkalommal

Érdemes ezt is meghallgatni: Kurtág Bach átiratai négykezes zongorára Koroljov és felesége előadásában (2-7 track)

koroljov.jpg
koroljov.jpg (80.11 KiB) Megtekintve 1688 alkalommal
Rega P6/Goldring 1042, Heed Obelisk DT, cirrus7 ROCK szerver, Border Patrol SE DAC, Mastersound BOX, Falcon Acoustics IMF 100

Avatar
zenta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2018.10.04., csüt. 23:22
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győr

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: zenta »

Robici írta:
2021.02.20., szomb. 14:29
Klaca írta:
2021.02.20., szomb. 11:04
Tegnap volt 95. Lesz mindenhol, mindenféle ettől a generációtól, Szőllősy, Ligeti stb. Érdemes hallgatni, figyelni, most még éppen elkapható valami abból, milyen is, amikor valami éppen keletkezik. Ritka pillanat.(Azt mondja, minden a Játszma végével kezdődött. Érdekes...) Aztán már csak a zenetörténet része lesz .... (ami persze szintén nem kis dolog)
Kurtágot tisztelem de a zenéje valahogy sosem tudott megfogni. Egyetlen eset volt, anno a 90. születésnapján a müpában, ott valamit megértettem belőle, az nagyon jó est volt.
Ligeti zenéje sokkal inkább bejön nekem, de hát ez egyéni preferencia már.
A MŰPÁ-ból 20-án közvetített tisztelgő műsorral – rövidfilmek a Kurtág házaspár zenei magánéletéből, közöttük remek zenei miniatúrák – közelebb, vagy közel lehetett kerülni Kurtág zenéjéhez.
Rega P6/Goldring 1042, Heed Obelisk DT, cirrus7 ROCK szerver, Border Patrol SE DAC, Mastersound BOX, Falcon Acoustics IMF 100

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”