Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Palm írta:
2021.03.28., vas. 13:10
Most hétvégén ittam Valhalla gyógynövény likört. ;peace;
...és ezt fontos volt itt megosztanod, hiszen a topik témájába vág... :smile51:
Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Most hétvégén ittam Valhalla gyógynövény likört. ;peace;
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Leon727 írta:
2021.03.26., pén. 19:32
Kedves Fórumozók!


Mintegy 20 éve csöppentem bele a házi-mozi világába, a zenehallgatás akkoriban valahogy háttérbe szorult. Teltek az évek, építgettem a rendszert. Kislányunk születése után eladtam szinte mindent, majd 3 évre rá újrakezdtem. Az utóbbi időben kevesebb idő jutott a mozi részlegre és egyre jobban előtérbe került a zene. Adtam-vettem a komponenseket, hol elégedett voltam, hol nem, míg arra jutottam, hogy szakértő kell ide, mert valahogy nem éreztem a haladást, pedig azért költöttem a rendszerre. Ekkor (tavaly ősszel) kerestem meg Ákost, leírtam mi a célom, illetve milyen a rendszer és a kábelezés. Hosszú levélváltás következett, melyben sok segítséget kaptam tőle. Arra jutottam, hogy apránként "kidobom" a meglévő kábeleket és a teljes rendszer ValhallA kábelezést kap. Megvásároltam tőle az elsőket és pár napja a kezemben tarthattam őket.
Van új és használt is, ezek fértek bele a keretbe, egyelőre.
AgPt-RXF v2 tápkábel - DAC
AgVIII Reference tápkábel - erősítő
AgPt-RX RCA IC - a kettő közé

Néhány órányi meghallgatás után mosolygós lett az arcom. Sok, különböző stílusú zeneszámot játszottam le, a következőket tapasztaltam:

1. Ha egy komolyzenei jellegű koncertfelvétel hallgatása közben kissé feszengsz a nappaliban ülve, hogy mégis szmokingot kellett volna felvenned, akkor az már csak jó hangzásnak mondható, legalábbis kezdetnek megteszi. ;)

2. A Gibb-fivérek (The Bee Gees) szinte megjelentek a nappaliban, a képzeletbeli színpadon álltak és nem egy (jó nagy) konzervdoboz aljáról énekeltek felfelé.

3. A magas hangok még magasabbra mentek (nekem ez bejön), a mélyek lejjebb kerültek és izmosabbak lettek.

4. Nemcsak szélessége, hanem mélysége is volt a színpadnak.

Úgy volt akkor, hogy meghallgatok még 2-3 számot, aztán megyek a dolgomra. Nem sikerült. Lett belőle vagy 30. :D
Nem maradt más hátra, mint a többi, rendszerhez tartozó kábel cseréje, amit lépésről-lépésre haladva meg is teszek. :smile32:

Köszönöm a lehetőséget, hogy a rendszert ilyen minőségű komponensekkel bővíthet(t)em. :smile53:


Üdvözlettel,
Leon727

Mindenes rendszerem van és nemcsak zenénél, de házimozinál és PlayStation konzolnál is nagyon bevált. Mostanában volt nálam pár fórumtárs és kérdezgettek a kábelekről. ;)
A következő lépés a mélyláda tápkábelének cseréje lesz AgPt - RXF kábelre és a center és a front hangfalkábelek szintén AgPt-re. A háttér sajnos nem, mert oda 2 x 10m kell és az már nem fér bele a költségvetésembe. sad.gif
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Leon727
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2011.10.12., szer. 21:33
Értékelés: 151

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Leon727 »

Kedves Fórumozók!


Mintegy 20 éve csöppentem bele a házi-mozi világába, a zenehallgatás akkoriban valahogy háttérbe szorult. Teltek az évek, építgettem a rendszert. Kislányunk születése után eladtam szinte mindent, majd 3 évre rá újrakezdtem. Az utóbbi időben kevesebb idő jutott a mozi részlegre és egyre jobban előtérbe került a zene. Adtam-vettem a komponenseket, hol elégedett voltam, hol nem, míg arra jutottam, hogy szakértő kell ide, mert valahogy nem éreztem a haladást, pedig azért költöttem a rendszerre. Ekkor (tavaly ősszel) kerestem meg Ákost, leírtam mi a célom, illetve milyen a rendszer és a kábelezés. Hosszú levélváltás következett, melyben sok segítséget kaptam tőle. Arra jutottam, hogy apránként "kidobom" a meglévő kábeleket és a teljes rendszer ValhallA kábelezést kap. Megvásároltam tőle az elsőket és pár napja a kezemben tarthattam őket.
Van új és használt is, ezek fértek bele a keretbe, egyelőre.
AgPt-RXF v2 tápkábel - DAC
AgVIII Reference tápkábel - erősítő
AgPt-RX RCA IC - a kettő közé

Néhány órányi meghallgatás után mosolygós lett az arcom. Sok, különböző stílusú zeneszámot játszottam le, a következőket tapasztaltam:

1. Ha egy komolyzenei jellegű koncertfelvétel hallgatása közben kissé feszengsz a nappaliban ülve, hogy mégis szmokingot kellett volna felvenned, akkor az már csak jó hangzásnak mondható, legalábbis kezdetnek megteszi. ;)

2. A Gibb-fivérek (The Bee Gees) szinte megjelentek a nappaliban, a képzeletbeli színpadon álltak és nem egy (jó nagy) konzervdoboz aljáról énekeltek felfelé.

3. A magas hangok még magasabbra mentek (nekem ez bejön), a mélyek lejjebb kerültek és izmosabbak lettek.

4. Nemcsak szélessége, hanem mélysége is volt a színpadnak.

Úgy volt akkor, hogy meghallgatok még 2-3 számot, aztán megyek a dolgomra. Nem sikerült. Lett belőle vagy 30. :D
Nem maradt más hátra, mint a többi, rendszerhez tartozó kábel cseréje, amit lépésről-lépésre haladva meg is teszek. :smile32:

Köszönöm a lehetőséget, hogy a rendszert ilyen minőségű komponensekkel bővíthet(t)em. :smile53:


Üdvözlettel,
Leon727

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A nap képe! :photograph:
Csatolmányok
Nap képe.jpg
Nap képe.jpg (86.84 KiB) Megtekintve 3801 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
veba
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2007.01.06., szomb. 21:27
Értékelés: 16

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: veba »

Közben nálam… Zenehallgatás új szinten…
Tisztelt Fórum Olvasók! Minden bizonnyal, aki erre jár, vagy birtokol már ValhallA kábeleket vagy gondolkodik rajta.
A mostani hozzászólásom inkább az utóbbiakhoz szól. Nálam egy közepes költségvetésű rendszer (aláírásomban) alakult ki az évek során. Most már ritkán lépek tovább komponensekkel, mert annyira szeretem mindegyik egységemet. Lehet, hogy soha nem fogok megérkezni a „cost-no-object” rendszer elemekre váltáshoz, mégha idővel/majd lenne is miből.
Nálam 2020 tavaszán érkezett az első AgPt-RXF tápkábel Ákos turkálójából. A hangra gyakorolt hatása olyan hihetetlen volt, hogy nehezen hittem a fülemnek. Erről akkoriban írtam is ide egy kis összefoglalót. A tapasztalat olyan meggyőző volt, hogy azóta, a forrás Oppo is AgPt-RXF tápkábelt kapott, illetve RCA interkonnect az Oppo és Marantz között is AgPt-RXF mkII, illetve a forrás és az Onkyo közötti digitális kapcsolat is ValhallA.
Most viszont az Onkyo Házimozi erősítő eddigi igen korrekt µ-Ag OFC FP-314Ag-II Furutech (tisztességes Furutech Ag csatlakozókkal szerelt) tápkábelét váltotta egy AgPt-R AMP tápkábel. Amit Ákos felújítva hirdetett, vagyis még bejáratást igénylő állapotban érkezett hozzám.
A csere után azonnal, majd fokozatosan tovább javult a hang "bejáratódás" közben. Néhány napot ment az új tápkábel. Teljesen hihetetlen, milyen hatásuk van, mennyit javít az élményen. Bele kellett menjek az Onkyo erősítő konfigurációs menüjébe, hogy halkabbra vegyem az onnan hajtott center és háttér hangfalak hangerejét, mert "lehangoskodták" a frontjaimat. Mindezt csak a tápkábel hatására.
Ha valaki ilyen tapasztalatot mesélt volna korábban, magamban megmosolyogtam volna. Még szerencse, hogyha az önreflexióból nem öregszem ki, akkor bölcsebb is lehetek, aki jobb minőségben hallgathatja a zenét.
;peace;
Ahogy Ákos írta: „még sokan most is ott tartanak, hogy a "kábel az nem számít". Sokan pont ezek miatt cserélgetik a készülékeket, mert igazából azt sem tudják, mit tudnak a készülékek, mert kábelre sajnálnak áldozni, vagy egyszerűen logika és sajátságos hitből fakadóan elutasítanak mindent amit nem értenek.”
Őszintén én sem értem, hogy lehetnek ezek a kábelek ennyire fontosak és hasznosak, de szerencsés vagyok, hogy elkezdhettem a ValhallA kábeleket megismerni.
Maradnak. Mind. Tuti.
Sőt remélhetőleg idővel további kábelek is bekerülhetnek Ákostól a rendszerembe.
Ákos eddig hozzám került kábeleiről a reflexióm: van amikor nem kell szerénynek lenni, ha nincs mire! :smile53:
SAMSUNG UE65HU7500
MARANTZ PM-KI Ruby / ONKYO TX-SR 875 AVreceiver / MARANTZ SACD30n
TRIANGLE MAGELLAN QUATUOR / TRIANGLE MAGELLAN DUETTO / TRIANGLE GENESE VOCE / YAMAHA 515 sub, WalhallA Posseidon hagfalkábelek
Furutech e-TP80E betáp & elosztó, AgPt-RXF & AgPt-R (AMP) WalhallA tápkábelek

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 189

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

"Ha esetleg van eltarolt allomanyod meg az elso es a masodik koros "rippelesbol" "

Mindössze erre írtam, hogy: "Természetesen mindent tárolok a szerveremen."

[quote=robi20064 post_id=2596969 time=1616594559 user_id=32515

"Természetesen mindent tárolok a szerveremen."

Ezt te irtad.
[/quote]

Az, hogy szerveren tárolok mindent az nem jelenti azt, hogy arról is játszom le a zenéket. Lehet én nem voltam egyértelmű a megfogalmazásban...bocsánat ezért. Az számomra is teljesen evidens, hogy teljesen mindegy, hogy fizikálisan hol van az adott SSD, ha mind 3 file-t arról játszom le.


"csak itt a jelenseg elkepzelheto hogy nem a ket kulonbozo rippelesnek tudhato be, hanem valami teljesen masnak."

Nem durcázás volt részemről a placebo vagy a mágia szavak használata, mindössze erre reagáltam, minden rossz szándék nélkül, mert Te feltételezést írtál.

"Van aki szimplan szeretne jobban megerteni a dolgok mukodeset es nem csak ket vegletben gondolkodik (placebo vs en hallom hogy jobban szol)."

Hidd el én is szeretném megérteni és szívesen elolvasnám a tapasztalatodat vagy csak a szimpla véleményedet. Ezért is írtam én le, hogy mit tapasztaltam és gondoltam más is le fogja írni - így működik a tapasztalat csere. Te kétszer is írtad, hogy valami más lehet a dolog nyitja, de konkrétumot nem írtál. Minden rossz szándék nélkül írom ezt, mielőtt félreértés lenne a dologból.
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Online
Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: marconi »

Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 189

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

robi20064 írta:
2021.03.24., szer. 14:08

Ugyan olyan hash-el rendelkezo (binarisan egyezo), ugyan arrol a szerverrol lejatszva, ugyan azzal a lejatszo programmal, ugyan azon a lancon es relative egyezo idoben (~15 percen belul) lejatszott szamok eseteben meg csak tippem sincs hogy mitol tudna maskeppen szolni. Nem meggyozni akarlak es termeszetesen mindenki azzal tolti a szabadidejet amivel szeretne, csak itt a jelenseg elkepzelheto hogy nem a ket kulonbozo rippelesnek tudhato be, hanem valami teljesen masnak.
Ha elolvastad az írásomat, akkor láthatod, hogy nem szerverről játszom a zenét, hanem egy, az audio pc-be épített SSD-ről. Ergo, ugyanazzal a lejátszó programmal fut, ugyanzon a hardwaren. Az SSD-n rajta van mind a 3 verziójú rippelés és mindig kiragadott részleteket hallgattunk közvetlenül egymás után. Többes számban írtam, tehát nem egyedül...és mindenki hallotta a különbséget.
Akkor ez nem lehet más mint mágia, vagy szimplán a személyes kisugársázom, vagy mondjuk ki bátran PLACEBO. Látom kár volt megírnom ezt kis bejegyzést...hezitáltam is több napot :napsut:

Meggyőzni nem is tudsz és én sem akarok senkit sem megyőzni, ahogy a bejegyzésben is írtam, mindenki a saját útját járja. Továbbá lehet, hogy nekem így kerek az életem, ha minden lemezemet 10x rippelem be ;peace;
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 189

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

robi20064 írta:
2021.03.24., szer. 13:45
Ha esetleg van eltarolt allomanyod meg az elso es a masodik koros "rippelesbol" akkor csak ugy erdekesseg keppen nezd meg oket egy FC /B paranccsal (fc /b file1.kit file2.kit), na meg letezik AccurateRip adatbazis is. Igaz nem hiszem hogy ez utan feleslegesnek tartanad harmadszorra is vegigmenni a 450 CD-n, de ki tudja.
Természetesen mindent tárolok a szerveremen. Meg fogom nézni, eddig TC-ben néztem csak meg, elvileg a file-ok egyformák, de mégis másképp szólal meg. Az AccurateRip alapból megy, EAC-be beépített cucc és kompletten bekonfiguráltam a programot a Cd meghajtóval.
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 189

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

Sziasztok,

Gondolom sokan hallgattok zenét digitális forrásról - van aki neten keresztül, van aki audio pc-ről, stb...
Én alapból nagyon szeretem a kézzel fogható forrásokat: CD, SACD, Vinyl, DVD, BD, stb...van aki úgy van vele, hogy sok helyet foglalnak a lemezek, sőt van akinek már a könyvespolc is sok helyet foglal, ezért digitális formátumban vásárolja a neki tetsző könyveket (is), vagy csak egyszerűen azt az utat akarja járni. És ez így jó, ha nem vagyunk egyformák, hiszen mindenki mást és mást tapasztal amit aztán megoszt másokkal és ezáltal bővithetjük tudástárunkat.
Ellenben, mivel a pénztárcám véges és egy (számomra) jónak titulált SACD lejátszó sajnos nem olcsó darab - és még akkor hol maradnak a kábelek :D ezért inkább visszatértem a régen oly sokat gyakorolt CD-Rip folyamatához. Annak idején - '90-es évek elején - már volt CD-Rom meghajtó a gépünkben (bátyámmal közösen dobtuk össze, mert nagyon drága volt), de a korongokból is csak keveset tudtunk megvásárolni, kevesebbet mint szerettük volna. Emlékszem még az első CD rip programra DOS alatt futott és nagyon tetszett amikor láthatóvá váltak a kiolvasott bitek amik megjelentek a winchester-en, majd vittük egy cimboránkhoz, akinek már írója is volt :D Pár évvel később már nekünk is volt RW meghajtónk és mivel már akkor is maximalista voltam, ezért én rögtön SCSI Plextor rom-ot és írót is vettem... No de kanyarodjunk vissza a jelenbe, mert képes vagyok mély nosztalgiába esni :smile29:

Manapság már azért sokkal könnyebb dolgunk van ilyen téren...biztos ez? Egy maximlaistának talán mégsem gondolkodik.gif
Amikor elkezdtem újra építeni az "zenélő" rendszeremet, alapból CD forrásban gondolkodtam, majd megismerkedtem az audio pc fogalmával mint digitális forrás és nagyon megtetszett. No akkor rippeljük be a lemezeket... jó de mivel. Mivel van pár Plextor külső és belső meghajtóm is ezért rögtön a cég saját progija jött elő a jó öreg Plextools, amit még az egyik külső SCSI meghajtóhoz kaptam annak idején. Régi gépek elő (486, Pentium I) - feleségem "nagyon örült", hogy a nappalit retro számtech barlanggá alakítottam. Pár nappal később elkezdtem utána olvasni, hogy manapság mit is használnak erre a célra. Találtam pár jó programot, de talán amit legjobbnak véltem (visszahallgatva a rendszeremen) az az EAC. Lehetne erről vitatkozni, próbáltam más programokat is, az egyik például nagyon közel áll hozzá, de úgy vélem mindenki azt a programot használja ami Neki beválik.
Ezután jött az a rész, hogy mivel is tisztítsam meg a lemezeimet. Olvastam sokféle infót a neten, voltak fórumok, ahol szinte ölre mentek a saját véleményük pártolása érdekében, ezeket nem is olvastam tovább. Találtam ellenben egy olyan törlőkendőt, spray-t amit ki is próbáltam és nekem nagyon bevált. Először ezt a kis pack-ot vásáropltam meg próbaképpen: https://www.russandrews.com/reveel-and- ... 209990000/
Eközben belefutottam megint olyan infóba amiről előtte még nem hallottam: CD lemez demagnetizáló. No, ez biztosan valamiféle ördögszekér...erről is olvastam sokfélét, majd hosszas, kb. 1 éves vívódás után úgy voltam vele, hogy "egyszer élünk, egye fene, kipróbálom". Íme a befutó: https://www.fidelityaudio.co.uk/fidelit ... 4007-p.asp
Ekkor már egyszer berippeltem az összes lemezemet ami kb. 450db. Szóval megvettem, kipróbáltam és az egyik szemem sírt a másik zokogott...ismét rippelhettem be az egészet. Nem mondanám, hogy micsoda változást hozott, de mégis hallható volt és ez nekem elég is. Ismét kezdődött a néhány hónapos procedúra, mely befejeződött idén Januárban.
Ezután pár héttel ezelőtt simét "agyaltam" mert hát ugye nem tudok leállni :smile51: és jött a "korszakalkotó" ötletem, hogy mi lenne ha a nappaliba ismét beköltözne egy számítógép egy CD rippelés próba idejére, csak ezúttal már az audio rendszerben használt ValhallA kábeleket fölhasználva tennék egy próbát...mondanom sem kell kár volt... A külső SCSI Plextor megkapta az Aura Reference V2/2 Anniversary tápkábelt, a számítógép egy Aurora N V2 kábelt és egy ByBee tápszűrőt, az SSD-t pedig a jól bevált SoTM Sata tápszűrőn keresztül egy HDPlex lineáris táp táplálja, ahogyan az audio pc-ben is. Mindezek pedig egy Puklics Józsiék által készített Ethosz Elysium II tápregenerátorra vannak kötve, a CD demag is.
Íme pár fotó a kis installációról:
Grab01.JPG
Grab01.JPG (2.31 MiB) Megtekintve 2690 alkalommal
Grab02.JPG
Grab02.JPG (2.66 MiB) Megtekintve 2690 alkalommal
Ha már lúd legyen kövér, a CD író kapott 3db Townshend Seismic Isolation Pod-ot, a tetején lévő nehéz poháralátétek a megfelelő vízszint és a belső motor rezonanciáját hivatott orvosolni...utóbbit már lehet csak beleképzelem, de tényleg nem vibrál annyira.

Zárószóként talán annyit, hogy most lesz újabb néhány hónap mire behúzom az összes lemezt, de azért örülök is, hiszen újabb tapasztalattal gazdagodtam. Mégpedig, hogy a minél jobb, tisztább tápforrás bizony mindenre hatással van, még egy CD-RW meghajtó is meghálálja...főleg ha ValhallA kábelt kötünk rá :tutiok:
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

1930. március 24-én, 90 éve született Steve McQueen, aki földi karrierjének 50 esztendejébe mindent belesűrített, ami miatt már az életében kiérdemelte a “King of Cool becenevet”.
https://hetediksor.hu/2021/03/24/40-kep ... lt-menobb/
Csatolmányok
lemez.jpg
lemez.jpg (79.72 KiB) Megtekintve 2646 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Palm írta:
2021.03.23., kedd 04:39
ValhallA írta:
2021.03.20., szomb. 16:42
A nap képe! :photograph:

"An array of Magico M9 flagship speakers bottom plates in production."
Magico gyár CNC üzem része:

Kép

Kép

Kép

Kép

Tölcsér hgesztése:

Kép

Kész alkatrészek:

Kép

Kép

Kép

Számítógépes rajz és valóság:

Kép
Amit jó tudni a forgácsoló szakmáról:

https://www.muszaki-magazin.hu/2019/06/ ... n-mergezo/

Nemsokára 2 éves a cikk. gondolkodik.gif
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Megjelent a OnePlus 9 és 9 Pro
https://mobilarena.hu/teszt/oneplus_9_p ... golas.html

Köszönöm Ákosnak, hogy annak idején megismertette velem ezt a gyártót, én 2017-ben a OnePlus 5-nél kötöttem ki, és imádom (már ha lehet ilyet írni közel 40 évesen :rolleyes: ) azóta is. ;)
Az akkori flagship killer-ből maga is flagship lett, annak megfelelő árazással. Nem tisztem megítélni az árát, valaki ezek árából egy bőven hallgatható hifi rendszert rak össze, másnak meg a világot jelenti...
Én már (sajnos) munkaeszköznek is használom, de nagyon jó szolgálatot tesz.
Csatolmányok
oneplus-9-pro-header-2-702x459.jpg
oneplus-9-pro-header-2-702x459.jpg (25.74 KiB) Megtekintve 2642 alkalommal
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2021.03.20., szomb. 16:42
A nap képe! :photograph:

"An array of Magico M9 flagship speakers bottom plates in production."
Magico gyár CNC üzem része:

Kép

Kép

Kép

Kép

Tölcsér hgesztése:

Kép

Kész alkatrészek:

Kép

Kép

Kép

Számítógépes rajz és valóság:

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Csak hogy ne mindig a topic gazda rakja be a nap képét, a macska rúgja meg! :D ;)
Csatolmányok
163285305_3742884889156999_1342021987831076450_n.jpg
163285305_3742884889156999_1342021987831076450_n.jpg (23.17 KiB) Megtekintve 2791 alkalommal
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A nap képe! :photograph:

"An array of Magico M9 flagship speakers bottom plates in production."
Csatolmányok
magico_m9.jpg
magico_m9.jpg (292.43 KiB) Megtekintve 2802 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Valhalla Aura Reference V2

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Ma előkelő társaságot kaptak a saját Valhalla Aura Reference V2 összekötő kábeleim.
A Soulution 5-ös láncba raktam őket. A phono előerősítő a Soulution 550-es volt (és mellette a saját MC phonom, amit kb 30 éve építettem ultra alacsony kimenetű hangszedőkhöz). Az előfok a Soulution 525-ös, a végfok a Soulution 511-es végfok. A hangfal a Paradim Audio Persona 9h álló hangfala, ami ARC képes aktív mély szekcióval rendelkezik. A front egy SME 12-es futómű a teljesen új termékünk, a Glanz hangkarja és a Phasemation P-2000-es MC hangszedője volt. Mindkettő a japán finommechanika műremeke. A Valhalla Aura Reference V2-ők semmiben nem korlátozták a rendszert. Elképesztő dinamika, részletgazdagság és mégis bársonyos símadság, selymesség jellemezte a hangot. Egyik lemezt raktam a másik után, a hangerőt csak emeltem és az élmény csak fokozódott. Hihetetlen, mire képes egy ilyen lánc. És ehhez az élményhez nagyban hozzájárultak a Valhalla Aura Reference V2 kábelek.
Csatolmányok
20210319_094925.jpg
20210319_094925.jpg (4 MiB) Megtekintve 2880 alkalommal
20210319_094952.jpg
20210319_094952.jpg (4.2 MiB) Megtekintve 2880 alkalommal
20210319_144655.jpg
20210319_144655.jpg (4.25 MiB) Megtekintve 2880 alkalommal

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A hűtőt, azért még ki lehet nyitni nálatok...? :rolleyes:


youtu.be/XJJy6VJvSCk
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Köszönöm Ákos és ne add fel a fejlesztést.

youtu.be/kSwnatqhKog
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Tokem
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015.10.27., kedd 20:04
Értékelés: 10

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Tokem »

ValhallA írta:
2021.02.14., vas. 00:04
ValhallA - Poseidon

Tengerre szállt!
Kikötött.

Nem vagyok egy fórumozós típus, de Ákos és munkája arra vett rá, hogy írjak pár sort ebbe a topikba.
Hosszú út vezetett el ahhoz a pillanathoz, amikor Ákostól kaptam egy lehetőséget, hogy bele tegyem a kábelbe az első "kilométereket".
Na de ne szaladjunk ennyire előre.
Ákost körülbelül másfél évvel ezelőtt ismertem meg. (Sajnos nem személyesen, de ami késik az....). Nagyon sok email váltás kezdődött el közöttünk, amikor eljutottam arra a pontra, hogy valamit kezdeni szerettem volna a rendszeremmel, mert éreztem még benne a potenciált, de nem tudtam, hogy merre tovább. Ákos jó alaposan felmérte, hogy mit hallgattam eddig és mit szeretnék belőle kihozni. Egy szóval alapos felderítő munkát végzett. :)
(Rendszerem: Mcintosh 252 + Lumin T1+ saját készítésű hangfalak.)
Őszinte és egyenes embernek ismertem meg a sok levél váltás közben. Nagyon nagy élvezettel mesélt a fejlesztéseiről. Látszott ,hogy azok közé tartozik akik szeretik a jó zenét.
Elkezdődött valami.... amikor az első kábele hozzám került tesztre, meghallgatásra. (AURA STANDARD XLR) Hatalmas élmény volt. Az első pillanatban hallható volt, hogy valami történik. Minden megváltozott és a helyére került. A kábelt meg is vettem. Na de itt meg nincs vége. Kaptam egy hangfal kábelt is meghallgatásra. (Draco standard). A kábel 3 hét után maradt is nálam. Az xlr kábellel együtt új dimenziót nyitott meg előttem. Tiszta, pontos hosszan hallgatható zenéket kaptam. Amit előtte nem hallgattam felvételeket azok most elő kerültek. Élvezettel válogattam a kis gyűjteményem zeneszámaiból. Na de ekkor jött a meglepetés. Azt hittem ezzel elértem azt amit akartam. Pedig nem.
Ákos küldött egy Aura Reference xlr kábelt. Az első szám után tudtam, hogy ez fájni fog....
Tiszta magas tartomány, gyönyörű közép és pontos feszes mélyek. Minden meg volt amire vágytam. Na és ez társult még egy olyan jelenlét érzettel, amit eddig nem hallottam még. Mondanom sem kell, a kábel maradt.....
Élveztem és élvezem mai napig az összes számot amit meghallgatok.
A történet még nem ért véget. Poseidon kikötött nálam, a csomagban egy Graphene-X xlr kábellel együtt. A kibontáskor volt az első meglepetés. A kábel kivitelezése gyönyörű. Egy mestermunka... A méreteit nem taglalom. :) A hangja önmagáért beszél. Kaptam mindenből sokkal szebbet, sokkal jobbat és tisztábbat. A hang annyira jó volt, hogy az első pillanatban oda ragadtam a készülékeim elé és nem hittem a fülemnek. Fájdalmas volt, amikor tovább kellett küldenem. A Graphene-X kábellel nagyon jól kiegészítettek egymást a rendszeremben. Megjegyzem, hogy nem egy csúcs kategóriás rendszerről van szó, de Ákos kábelei a magaslatokig emelték.
Köszönöm Ákos és ne add fel a fejlesztést.

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
ROY HAYNES!.jpg
ROY HAYNES!.jpg (100.94 KiB) Megtekintve 3032 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”