Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

asebestyen írta:
2021.04.05., hétf. 16:14
Shimano írta:
2021.04.05., hétf. 15:39

Holnap veszek lottót mert annyira tudtam ezt,lehet az is menni fog. :D A forrasztást nem úgy ajánlották,ha nem úgy adták ki kb 20+ éve,vagy talán több ott ahol ezt szerelték a sok másik mellett,persze nem tudhatták azt amit te,de ezzel ne foglalkozzunk.
Vidáman nem fog oxidálódni napok alatt a zsugor alatt,esetleg vidámtalanul évek alatt,de ezzel se foglalkozzunk,még akkor sem ha ezt is annyira tudod.Ha marad a drót,majd jól odaforrasztom idővel,oszt jó napot.
Azt meg hogy kit és mit is árnyékolok,az hagy legyen az én gondom,ne foglalkozz vele. :ohnoohnoohno: Fogd fel úgy hogy ez a mániám.A digit kábelt is árnyékolom,sőt hogy még fokozzam az értetlenségedet soha nem használok olyat ami nem koaxiális felépítésű erre a célra,mert nekem az a digitkábel,és az teszi úgy a dolgát ahogyan nekem tetszik annak ellenére,hogy ezt sem tudom olyan jól mint te. ;)
Ja még valami! Ha már szakszerűség és biztonság,akkor csak megemlítem hogy a tápdrótjaid e téren igen hiányosak,és talán azok javításán kéne inkább munkálkodnod ahelyett hogy engem okítasz. ;)
Józsi, minek veszed még komolyan Rudi bácsit? Hagyd a ... :noproblemo:
Áá,nem és nem,annyira azért nem vagyunk jóban hogy komolyan is vegyem. ;)
Ezt inkább már az egy hónapja tartó tök értelmetlen bezártság utáni kínom mondatja.De tényleg kezdek már behülyülni,látod már drótozni is kezdtem. :D
De tényleg,(na csak hogy megint legyen egy tényleg),ha egy CE jelölő bizottság elé kerülne egy cables féle tápdrót vajon mit mondanának rá? gondolkodik.gif
Lehet azt hogy ilyen nincs,aztán még is,mert itt van elöttünk. :smile30: És akkor még ő okít.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2021.04.05., hétf. 15:39

Holnap veszek lottót mert annyira tudtam ezt,lehet az is menni fog. :D A forrasztást nem úgy ajánlották,ha nem úgy adták ki kb 20+ éve,vagy talán több ott ahol ezt szerelték a sok másik mellett,persze nem tudhatták azt amit te,de ezzel ne foglalkozzunk.
Vidáman nem fog oxidálódni napok alatt a zsugor alatt,esetleg vidámtalanul évek alatt,de ezzel se foglalkozzunk,még akkor sem ha ezt is annyira tudod.Ha marad a drót,majd jól odaforrasztom idővel,oszt jó napot.
Azt meg hogy kit és mit is árnyékolok,az hagy legyen az én gondom,ne foglalkozz vele. :ohnoohnoohno: Fogd fel úgy hogy ez a mániám.A digit kábelt is árnyékolom,sőt hogy még fokozzam az értetlenségedet soha nem használok olyat ami nem koaxiális felépítésű erre a célra,mert nekem az a digitkábel,és az teszi úgy a dolgát ahogyan nekem tetszik annak ellenére,hogy ezt sem tudom olyan jól mint te. ;)
Ja még valami! Ha már szakszerűség és biztonság,akkor csak megemlítem hogy a tápdrótjaid e téren igen hiányosak,és talán azok javításán kéne inkább munkálkodnod ahelyett hogy engem okítasz. ;)
Józsi, minek veszed még komolyan Rudi bácsit? Hagyd a ... :noproblemo:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

cables írta:
2021.04.05., hétf. 14:25
Shimano írta:
2021.04.05., hétf. 12:12
Árnyékolás nélkül nem is próbáltam ki. Én mindig bekötöm ezt ha van,persze lehet nagy jelentősége nincs,de szeretem úgy csinálni ahogyan ajánlják.
Elég rosszul tetted, mármint, hogy nem próbáltad ki a hálózati kábelt árnyékolás nélkül. A hálózati kábeleket nem érdemes árnyékolni. Még akkor se, ha a "úgy ajánlják". Alább meg azt írtad, az IEC oldal rendben van, mert az forrasztva van. Szerintem nagyon nincs rendben egy hálózati kábel forrasztott érintkezőkkel, de a ha "úgy ajánlják" csináld.
És ha összecsavarsz két vezetéket és zsugorcsövezed, az vidáman fog oxidálódni napok alatt.
Holnap veszek lottót mert annyira tudtam ezt,lehet az is menni fog. :D A forrasztást nem úgy ajánlották,ha nem úgy adták ki kb 20+ éve,vagy talán több ott ahol ezt szerelték a sok másik mellett,persze nem tudhatták azt amit te,de ezzel ne foglalkozzunk.
Vidáman nem fog oxidálódni napok alatt a zsugor alatt,esetleg vidámtalanul évek alatt,de ezzel se foglalkozzunk,még akkor sem ha ezt is annyira tudod.Ha marad a drót,majd jól odaforrasztom idővel,oszt jó napot.
Azt meg hogy kit és mit is árnyékolok,az hagy legyen az én gondom,ne foglalkozz vele. :ohnoohnoohno: Fogd fel úgy hogy ez a mániám.A digit kábelt is árnyékolom,sőt hogy még fokozzam az értetlenségedet soha nem használok olyat ami nem koaxiális felépítésű erre a célra,mert nekem az a digitkábel,és az teszi úgy a dolgát ahogyan nekem tetszik annak ellenére,hogy ezt sem tudom olyan jól mint te. ;)
Ja még valami! Ha már szakszerűség és biztonság,akkor csak megemlítem hogy a tápdrótjaid e téren igen hiányosak,és talán azok javításán kéne inkább munkálkodnod ahelyett hogy engem okítasz. ;)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Shimano írta:
2021.04.05., hétf. 12:12
Árnyékolás nélkül nem is próbáltam ki. Én mindig bekötöm ezt ha van,persze lehet nagy jelentősége nincs,de szeretem úgy csinálni ahogyan ajánlják.
Elég rosszul tetted, mármint, hogy nem próbáltad ki a hálózati kábelt árnyékolás nélkül. A hálózati kábeleket nem érdemes árnyékolni. Még akkor se, ha a "úgy ajánlják". Alább meg azt írtad, az IEC oldal rendben van, mert az forrasztva van. Szerintem nagyon nincs rendben egy hálózati kábel forrasztott érintkezőkkel, de a ha "úgy ajánlják" csináld.
És ha összecsavarsz két vezetéket és zsugorcsövezed, az vidáman fog oxidálódni napok alatt.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

istvan01 írta:
2021.04.05., hétf. 11:42

Az előző posztodból ezt nem láttam kiolvasni. Tehát a kérdés inkább az, hogy van árnyékoló harisnya, de nincs lekötve, vagyis lebeg? Ebben az esetben is működik a harisnya árnyékoló hatása csökkent mértékben. Az árnyékoló védővezető hálózattal összekötése a kapacitív jellegű zavarpotenciált söntöli, az induktívat kevésbé. Ugyan akkor a védővezető (házi és PEN vezetővel egyesített hálózata) hozhat be kívülről vezetett és antenna hatású zavarokat is. De ez a jelenség a jelvezetékre bajos, a hálózati 230V-sra nem tényező, sőt, ott mindenképp az összekötés a jobb árnyékoló-védő hatású.
Ok,köszi.Bekötöttem volna a föld mellé végig,de fért el a furatban.Most a furat elött van rákötve a földre,de jónak kell ennek így is lennie elméletileg.Árnyékolás nélkül nem is próbáltam ki.Én mindig bekötöm ezt ha van,persze lehet nagy jelentősége nincs,de szeretem úgy csinálni ahogyan ajánlják.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Shimano írta:
2021.04.05., hétf. 11:16
istvan01 írta:
2021.04.05., hétf. 10:46
Shimano írta:
2021.04.05., hétf. 07:54
Hali.
A tápdróton az árnyékolás jó úgy ha azt a földkábellel szorosan összetekerem,majd rá egy zsugorcső? Forrasztva lenne tuti ez ok,de így is megfelelhet?Mindkettő sodrott,sok szálból áll,tehát össze tudtam mókolni,viszont kérdés hogy ez így jó e.
Körbe tekergeted a védővezetőt az L-N vezető körül, ez semmiféle árnyékolást nem fog okozni. Kivéve, ha az a földelővezeték szigeteletlen és zárt menetsorkánt képez egy fémes hajlékony csövet.
Ez a tekergetés nem hasonlatos a sodrott vezetékpárok közös módusú zaj csillapítás hatásához amiben menetenként ellenkező irányú külső induktív gerjesztés keletkezik és menetről-menetre kioltódnak a védendő vezetőben. Ez a vezetőpár sodrás szimmetrikus jelvezetőkkel még hatásosabb. A védővezető harmadik sodrásban résztvevőként semmi előbbihez hasonló hatást nem okoz, akár úgy sem, hogy csak egyik, vagy mindkét végen csatlakozóban bekötött, vagy bőven elhanyagolható mértékben.
Külső kapacitív gerjesztésre lehet ennél erősebb hatású, de az is csak akkor ha bőven sűrűn fedi a két másik vezetőt.
Ez konkrétan egy régi,sőt inkább nagyon régi audio agile power wire drót,amit azért is kötöttem újra mert a villa oldalon némi oxidot láttam rajta,az iec oldal forrasztott,tehát az jó.Ezen árnyékoló harisnya van,és úgy kötöttem be hogy a földvezetéket hosszan blankolva összecsavartam a szintén összecsavart harisnyával,és erre tettem egy zsugorcsövet.Próbáltam jó szorosan,és szerintem sikerült is.Nincs pákám,különben forrasztottam volna.Azt nem tudom hogy az árnyékolás így forrasztás nélkül csak összecsavarva mennyire is életképes.A földelés helyére már nem fért volna be a két drót a csatin,és ezért kellett ez az alternatív megoldás.
Az előző posztodból ezt nem láttam kiolvasni. Tehát a kérdés inkább az, hogy van árnyékoló harisnya, de nincs lekötve, vagyis lebeg? Ebben az esetben is működik a harisnya árnyékoló hatása csökkent mértékben. Az árnyékoló védővezető hálózattal összekötése a kapacitív jellegű zavarpotenciált söntöli, az induktívat kevésbé. Ugyan akkor a védővezető (házi és PEN vezetővel egyesített hálózata) hozhat be kívülről vezetett és antenna hatású zavarokat is. De ez a jelenség a jelvezetékre bajos, a hálózati 230V-sra nem tényező, sőt, ott mindenképp az összekötés a jobb árnyékoló-védő hatású.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

istvan01 írta:
2021.04.05., hétf. 10:46
Shimano írta:
2021.04.05., hétf. 07:54
Hali.
A tápdróton az árnyékolás jó úgy ha azt a földkábellel szorosan összetekerem,majd rá egy zsugorcső? Forrasztva lenne tuti ez ok,de így is megfelelhet?Mindkettő sodrott,sok szálból áll,tehát össze tudtam mókolni,viszont kérdés hogy ez így jó e.
Körbe tekergeted a védővezetőt az L-N vezető körül, ez semmiféle árnyékolást nem fog okozni. Kivéve, ha az a földelővezeték szigeteletlen és zárt menetsorkánt képez egy fémes hajlékony csövet.
Ez a tekergetés nem hasonlatos a sodrott vezetékpárok közös módusú zaj csillapítás hatásához amiben menetenként ellenkező irányú külső induktív gerjesztés keletkezik és menetről-menetre kioltódnak a védendő vezetőben. Ez a vezetőpár sodrás szimmetrikus jelvezetőkkel még hatásosabb. A védővezető harmadik sodrásban résztvevőként semmi előbbihez hasonló hatást nem okoz, akár úgy sem, hogy csak egyik, vagy mindkét végen csatlakozóban bekötött, vagy bőven elhanyagolható mértékben.
Külső kapacitív gerjesztésre lehet ennél erősebb hatású, de az is csak akkor ha bőven sűrűn fedi a két másik vezetőt.
Ez konkrétan egy régi,sőt inkább nagyon régi audio agile power wire drót,amit azért is kötöttem újra mert a villa oldalon némi oxidot láttam rajta,az iec oldal forrasztott,tehát az jó.Ezen árnyékoló harisnya van,és úgy kötöttem be hogy a földvezetéket hosszan blankolva összecsavartam a szintén összecsavart harisnyával,és erre tettem egy zsugorcsövet.Próbáltam jó szorosan,és szerintem sikerült is.Nincs pákám,különben forrasztottam volna.Azt nem tudom hogy az árnyékolás így forrasztás nélkül csak összecsavarva mennyire is életképes.A földelés helyére már nem fért volna be a két drót a csatin,és ezért kellett ez az alternatív megoldás.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Shimano írta:
2021.04.05., hétf. 07:54
Hali.
A tápdróton az árnyékolás jó úgy ha azt a földkábellel szorosan összetekerem,majd rá egy zsugorcső? Forrasztva lenne tuti ez ok,de így is megfelelhet?Mindkettő sodrott,sok szálból áll,tehát össze tudtam mókolni,viszont kérdés hogy ez így jó e.
Körbe tekergeted a védővezetőt az L-N vezető körül, ez semmiféle árnyékolást nem fog okozni. Kivéve, ha az a földelővezeték szigeteletlen és zárt menetsorkánt képez egy fémes hajlékony csövet.
Ez a tekergetés nem hasonlatos a sodrott vezetékpárok közös módusú zaj csillapítás hatásához amiben menetenként ellenkező irányú külső induktív gerjesztés keletkezik és menetről-menetre kioltódnak a védendő vezetőben. Ez a vezetőpár sodrás szimmetrikus jelvezetőkkel még hatásosabb. A védővezető harmadik sodrásban résztvevőként semmi előbbihez hasonló hatást nem okoz, akár úgy sem, hogy csak egyik, vagy mindkét végen csatlakozóban bekötött, vagy bőven elhanyagolható mértékben.
Külső kapacitív gerjesztésre lehet ennél erősebb hatású, de az is csak akkor ha bőven sűrűn fedi a két másik vezetőt.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Hali.
A tápdróton az árnyékolás jó úgy ha azt a földkábellel szorosan összetekerem,majd rá egy zsugorcső? Forrasztva lenne tuti ez ok,de így is megfelelhet?Mindkettő sodrott,sok szálból áll,tehát össze tudtam mókolni,viszont kérdés hogy ez így jó e.

Avatar
vt05
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 22:51
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vt05 »

Szerintem is az a jó megoldás, amit marconi ajánlott: "Türelem, tilitoli, rájössz a technikára."
Viszont egy másik jó megoldás ha szilikon helyett teflon csőbe húzod.
Bármelyik alkalmazásakor jó ha a végekre kb. 1cm-en zsugorcsövet alkalmazol, hogy ne tudjon a levegő cserélődni, így az oxidáció is csökken.
Rendelhetsz pl. tőlük: http://kolofol.hu/
Van nekik sok méret tefonból és szilikonból is.

Avatar
arsenlupin
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 627
Csatlakozott: 2004.10.14., csüt. 18:33
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Vác környéke

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: arsenlupin »

marconi írta:
2021.03.28., vas. 11:58
Hát az nem jó... a csupasz ezüstöt lelakkoztam, és furává tette a magastartományt. Le is szedtem, ezért húztam szilikoncsőbe. Tudom hogy el fog oxidálódni de talán még az is jobb mint a lakk.
Anno figyelmetlenségből olyan VDH mcs1000 et vettem egy magáneladótól aki leszedte a gyári szigetelését. Ezért kerül végül rá szilikoncső, mivel a lakk + szövet nrm vált be.
Köszi, ezt nem tudtam! :smile32:

Üdv,
arsenlupin

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: marconi »

arsenlupin írta:
2021.03.28., vas. 10:37
fülelek írta:
2021.03.27., szomb. 22:12
Úgyis előbb, mint utóbb megrohad a réz, a rézoxid meg félvezető tulajdonságokkal bír, simán demodulál egy csomó zavart, nem ér semmit a mutatvány.
Bevonat nélküli réz szigetelését kizárólag gyári körülmények között lehet megoldani.
Ezért kell előtte lelakkozni a rézdrótot! Néhány évig elvan és nem "rohad"!
Hát az nem jó... a csupasz ezüstöt lelakkoztam, és furává tette a magastartományt. Le is szedtem, ezért húztam szilikoncsőbe. Tudom hogy el fog oxidálódni de talán még az is jobb mint a lakk.
Anno figyelmetlenségből olyan VDH mcs1000 et vettem egy magáneladótól aki leszedte a gyári szigetelését. Ezért kerül végül rá szilikoncső, mivel a lakk + szövet nrm vált be.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

A magyar terminológia kuprox névvel illette ezt az egyenirányítót. Muzeális kéziműszerekben pl.
látható ilyesmi.
Viszont én kíváncsi lennék arra, mondjuk egy egymástól elszigetelt, csavart érpáron hol és
hogyan alakul ki az egyenirányító hatás?
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
arsenlupin
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 627
Csatlakozott: 2004.10.14., csüt. 18:33
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Vác környéke

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: arsenlupin »

fülelek írta:
2021.03.27., szomb. 22:12
Úgyis előbb, mint utóbb megrohad a réz, a rézoxid meg félvezető tulajdonságokkal bír, simán demodulál egy csomó zavart, nem ér semmit a mutatvány.
Bevonat nélküli réz szigetelését kizárólag gyári körülmények között lehet megoldani.
Ezért kell előtte lelakkozni a rézdrótot! Néhány évig elvan és nem "rohad"!

Üdv,
arsenlupin

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

arsenlupin írta:
2021.03.27., szomb. 19:32
Üdv!
Vékony (2mm belső furatú)szilikoncsőbe milyen módon lehet a legkönnyebben csupasz, 0,6mm átmérőjű rézdrótot betolni/húzni? Próbáltam betolni, de a felénél tovább sose jutottam.... tapad a szilikon, mint a franc, hintőport használtam síkporként, de így sem ment.....
Vékony acélhuzalt áttolni rajta és behúzóként használni? Eszembe jutott még a porszívós vagy a kompresszoros megoldás, de hátha van ettől könnyebb megoldás is!
Esetleg egyéb sárkányos ötlet, uraim?
Köszönöm!
Mi szilikon sprével szoktuk behúzni a dolgokat ha szorul valami. Azt hogy milyen hatása van a hangra azt nem tudom.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cables írta:
2021.03.28., vas. 09:27
arsenlupin írta:
2021.03.27., szomb. 19:32
Üdv!
Vékony (2mm belső furatú)szilikoncsőbe milyen módon lehet a legkönnyebben csupasz, 0,6mm átmérőjű rézdrótot betolni/húzni? Próbáltam betolni, de a felénél tovább sose jutottam.... tapad a szilikon, mint a franc, hintőport használtam síkporként, de így sem ment.....
Vékony acélhuzalt áttolni rajta és behúzóként használni? Eszembe jutott még a porszívós vagy a kompresszoros megoldás, de hátha van ettől könnyebb megoldás is!
Esetleg egyéb sárkányos ötlet, uraim?
Köszönöm!
Legjobb, ha nem tolod sehova a 0,6 mm rézhuzalt, mert semmire se jó, arra mérget vehetsz SZVSZ persze
Miért nem jó? Mi az ami jó? Ezüst az jó? 0,2 réz jó? Vagy a 0,2 ezüst? Vagy a 80x 0,2 réz, vagy ezüst? Vagy 0,15?

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

arsenlupin írta:
2021.03.27., szomb. 19:32
Üdv!
Vékony (2mm belső furatú)szilikoncsőbe milyen módon lehet a legkönnyebben csupasz, 0,6mm átmérőjű rézdrótot betolni/húzni? Próbáltam betolni, de a felénél tovább sose jutottam.... tapad a szilikon, mint a franc, hintőport használtam síkporként, de így sem ment.....
Vékony acélhuzalt áttolni rajta és behúzóként használni? Eszembe jutott még a porszívós vagy a kompresszoros megoldás, de hátha van ettől könnyebb megoldás is!
Esetleg egyéb sárkányos ötlet, uraim?
Köszönöm!
Legjobb, ha nem tolod sehova a 0,6 mm rézhuzalt, mert semmire se jó, arra mérget vehetsz SZVSZ persze

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fülelek írta:
2021.03.27., szomb. 22:12
Úgyis előbb, mint utóbb megrohad a réz, a rézoxid meg félvezető tulajdonságokkal bír, simán demodulál egy csomó zavart, nem ér semmit a mutatvány.
Bevonat nélküli réz szigetelését kizárólag gyári körülmények között lehet megoldani.
Olajozás vagy gumifesték nem lehet jo?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Úgyis előbb, mint utóbb megrohad a réz, a rézoxid meg félvezető tulajdonságokkal bír, simán demodulál egy csomó zavart, nem ér semmit a mutatvány.
Bevonat nélküli réz szigetelését kizárólag gyári körülmények között lehet megoldani.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: marconi »

arsenlupin írta:
2021.03.27., szomb. 19:32
Üdv!
Vékony (2mm belső furatú)szilikoncsőbe milyen módon lehet a legkönnyebben csupasz, 0,6mm átmérőjű rézdrótot betolni/húzni? Próbáltam betolni, de a felénél tovább sose jutottam.... tapad a szilikon, mint a franc, hintőport használtam síkporként, de így sem ment.....
Vékony acélhuzalt áttolni rajta és behúzóként használni? Eszembe jutott még a porszívós vagy a kompresszoros megoldás, de hátha van ettől könnyebb megoldás is!
Esetleg egyéb sárkányos ötlet, uraim?
Köszönöm!
Pont minap csináltam ilyet 1,4m kábelhosszúsággal, 1mm ezüstdróttal, 1,5mm belső átmérőjű szilikoncsűvel. Türelem, tilitoli, rájössz a technikára. Nem 2 perces munka de meg lehet csinálni.
Más anyagot ne juttas oda mert nem jön ki és megbosszulhatja magát, meg nem is jó a hangnak. Levegő legyen.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Jolida írta:
2021.03.27., szomb. 20:05
arsenlupin írta:
2021.03.27., szomb. 19:32
Vékony (2mm belső furatú)szilikoncsőbe milyen módon lehet a legkönnyebben csupasz, 0,6mm átmérőjű rézdrótot betolni/húzni?
Teleszívod a csövet mosogatószerrel és úgy próbáld meg.
Csak ne úgy mint én a benzint a tankból egyszer-kétszer mert hidd el nem jó íze van ;)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jolida »

arsenlupin írta:
2021.03.27., szomb. 19:32
Vékony (2mm belső furatú)szilikoncsőbe milyen módon lehet a legkönnyebben csupasz, 0,6mm átmérőjű rézdrótot betolni/húzni?
Teleszívod a csövet mosogatószerrel és úgy próbáld meg.
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
arsenlupin
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 627
Csatlakozott: 2004.10.14., csüt. 18:33
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Vác környéke

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: arsenlupin »

Üdv!
Vékony (2mm belső furatú)szilikoncsőbe milyen módon lehet a legkönnyebben csupasz, 0,6mm átmérőjű rézdrótot betolni/húzni? Próbáltam betolni, de a felénél tovább sose jutottam.... tapad a szilikon, mint a franc, hintőport használtam síkporként, de így sem ment.....
Vékony acélhuzalt áttolni rajta és behúzóként használni? Eszembe jutott még a porszívós vagy a kompresszoros megoldás, de hátha van ettől könnyebb megoldás is!
Esetleg egyéb sárkányos ötlet, uraim?
Köszönöm!

Üdv,
arsenlupin

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

Shimano írta:
2021.03.27., szomb. 12:27

Az ok hogy a feléért jön ki,de pl a hifi drótok esetében még az a fél sem csak a gyártási költség plusz a haszon,ha nem jóval több.
Az általános felhasználásra készülő drótok valamiért csak sokkal sokkal olcsóbbak,pedig azokon is van haszon.Persze azok nem szólnak olyan szépen, :D de ha csak a gyártási költségeket nézzük,akkor szólhatnának olcsóbban is jól a hifi drótok.
Ha belegondolsz abba hogy egy fél millás erősítőbe,vagy egy ennyibe kerülő db drótba van e több munka,akkor már nem is kerdés az hogy iszonyat túlározott minden hifi drót.
Amikor olcsóbb volt akkor se kellett, akkor is csak a kötözködés ment, :D most már drága az olcsó kábel is, így járnak a kételkedők.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”