Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

DeLorean írta:
2021.04.04., vas. 08:47
Két vígjátékot ajánlok a Netflix-ről. Mindkettő biztosan megosztó, van, akinek tetszik és van, akinek nagyon nem.
...
Az első a Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
...
A másik film a Bad Trip, amit Ugratások Filmjének fordítottak.
Az Eurovision igazi családi matiné, jó szívvel ajánlható. :smile32:

A Bad Trip viszont valami borzalom, messze kerülendő. Remekül birom ha egy sztori vagy poén durva, de amikor valami csak pusztán gusztustalan az attól még nem lesz vicces vagy érdekes.

Ha már Netflix... két ajánlás tőlem is (bocs ha valami volt már).

1.) Feketelista (sorozat): izgalmas, fordulatos. Akinek a 24/Homeland jelleg tetszik érdemes ránézni.
2.) A Ki***tt világ vége (sorozat, de 2 nap alatt le lehet tolni): Ez megosztó lehet. Jófajta sötét humor, egy romantikus szálon.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

nemduma írta:
2021.04.04., vas. 20:41

Ez viszont tuti szerintem. Szintén Gibson. Lehet már ajánlotta valaki: Dragged Across Concrete
https://www.imdb.com/title/tt6491178/?ref_=nv_sr_srsg_0
Bírom ezt a rendezőt, mind a kettő korábbi filmje bejött, főleg a naturalisztikus ábrázolás miatt is :D

Bone Tomahawk
https://m.imdb.com/title/tt2494362/

Büntető ököl (ezt a hülye fordítást), nem tudom megegyezni az angol címét... jól áll Vince Vaughnak ez a szerep szerintem
https://m.imdb.com/title/tt5657856/?ref_=m_nmfmd_dr_2
Csak a Marantz! :-D

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nemduma »

R.G. írta:
2021.03.21., vas. 00:20
Fatman

Ezt szerintem ki lehet hagyni 😕😕😕
Inkabb keressetek mast
Pedig szerintem jó. :)
Na de nem erőltetem. Gibsontól egy másik: Boss Level. Mondjuk itt nem főszereplő.
https://www.imdb.com/title/tt7638348/?ref_=nv_sr_srsg_0
Egy végtelenített nap sokadik feldolgozása.

Ez viszont tuti szerintem. Szintén Gibson. Lehet már ajánlotta valaki: Dragged Across Concrete
https://www.imdb.com/title/tt6491178/?ref_=nv_sr_srsg_0

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Két vígjátékot ajánlok a Netflix-ről. Mindkettő biztosan megosztó, van, akinek tetszik és van, akinek nagyon nem.

Az első a Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Nekem tetszett. Sajnos túlzásokba esik, pedig lehetett volna egy nagyon tuti vígjáték is.
Nem szeretem Will Ferrell filmjeit, de itt sokan segítik. Sok poén nekem nagyon bejött (a finomabbak) és ajánlom megnézésre. Mondjuk a valódi Euróviziós Dalverseny is egy vicc! :D
ESC.jpg
ESC.jpg (160.47 KiB) Megtekintve 1862 alkalommal
A másik film a Bad Trip, amit Ugratások Filmjének fordítottak.
Ez valahogy úgy undorító, hogy közben lehet szeretni. Kandi kamerás, Jackass-szerű, kicsit Borat is.
ugratasok-filmje-2021.jpg
ugratasok-filmje-2021.jpg (29.77 KiB) Megtekintve 1862 alkalommal

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

fapaci írta:
2021.03.30., kedd 16:24
Úgy tűnik, öten háromféle mozit néztünk. :D Nem éreztem, hogy Jordant túlságosan propagálná a film (miért is tennék ezt egy inaktív játékossal?), de neki nyilván főszerep jutott a történetben, így a filmben is. Pippent és Rodmant nem húzzák le, sőt szerintem pozitívabb képet festettek róluk, mint a korabeli sajtó. A tényeket inkorrekt lett volna eltitkolni. De persze a gyermeki énünk itt is működik, ebből fakadóan a szereplők közül néhányakkal szimpatizálunk, másokkal meg nem.
Én is így gondolom.
De az egész egyben is elemezhető és akár külön-külön is.
Jordan is, ahogy megérti, hogy nem kell mindent neki bedobnia és az utolsó pillanatban passzol a kis irányítónak, aki kosarat dob.
Hasonló helyzetben, amikor Jordan nem volt a csapatban és Pippen akarta a végső pontot, amit az edző másnak szánt - megsértődik.
De hatalmas jelenet, ahogy Pippen betegen is csak beáll és látszik rajta, hogy alig bírja, de segít a csapatna. ott is elképesztő az egész, de az is, ahogy Jordan viselkedik vele,
Vagy amikor Rodman elmegy kaszinózni és tojik az edzésre, de Jordan utánamegy és annyi elég, hogy azt mondja, hogy gyere, ennyi elég volt.

Huh, rengeteg hasonló pillanat. hihetetlen egyéniség és azért sportember mindegyik.

Sorry, remélem nem volt sok spoiler. :D Rengeteg egyéb dologról is szól a sorozat szerencsére.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Én azzal sem értek egyet, hogy a Bullsba voltak a világ legjobbai. Fantasztikus játékosok voltak más csapatban is. Nem véletlenül voltak olyan szorosak azok a döntők.....hajszálon múlott legtöbbször. Jordan volt az a vki aki azt a pluszt adta. Én inkább szerencsésnek érzem magunkat, hogy a mi korunkban a szemünk előtt történt mindez és láttuk a tv-ben akkor (ha nem is élőben a helyszínen). Egy rajongó :napsut: .
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Úgy tűnik, öten háromféle mozit néztünk. :D Nem éreztem, hogy Jordant túlságosan propagálná a film (miért is tennék ezt egy inaktív játékossal?), de neki nyilván főszerep jutott a történetben, így a filmben is. Pippent és Rodmant nem húzzák le, sőt szerintem pozitívabb képet festettek róluk, mint a korabeli sajtó. A tényeket inkorrekt lett volna eltitkolni. De persze a gyermeki énünk itt is működik, ebből fakadóan a szereplők közül néhányakkal szimpatizálunk, másokkal meg nem.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

TSanyi írta:
2021.03.30., kedd 11:11
Az biztos hogy egy sorozat/ film “jóságát” bizonyítja ha leköti az olyan emberek figyelmét akik nem a téma megszállottjai, akár még addig unalmasnak, közömbösnek tartották azt amiről a film szól!
Ez így van.
Egy sport témájú sorozat viszont általában marad dokumentumfilm.
Itt valahogy többről van szó - nekem legalábbis sokkal többet nyújtott, mintha csak az lenne, vagy éppen propaganda film MJ-ről.

Engem az fogott meg, hogy a világ egyik legnagyobb sportolója is esendő és ember.
Ráadásul itt tényleg olyan szintről beszélünk, ahol több amerikai elnök is nyilatkozik a sorozatban róla és lehet egy pillantása is több M dollárt ér.
Ráadásul MJ egészen elképesztő akaraterővel és kisugárzással bírt. A részletek, amibe bepillantást nyerünk útmutatás lehet sokaknak az élet más területein is.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cutler írta:
2021.03.30., kedd 09:30

A Last Dance egy remek propagandafilm Jordanről.
Igazad van!

Mivel ez egy csapatsport, csapat nélkül ő sem lett volna ennyire sikeres! Ha nincs támogatás a csapat részéről, de ez igaz vissza fele is ha ő azon a pozíción nem annyira jó....
Egy fecske nem csinál nyarat itt is igaz.
Ez a szépsége, nehézsége a csapatsportoknak hogy ide egy csapat jó embert kell találni nem elég egyet! Ezek nem One Man show-k.
Ráadásul ami még nehéz hogy a csapattársak együtt is tudjanak játszani ne egy külön- külön tehetséges “kiskirályok” legyenek, hanem az önzőség helyett a CSAPAT érdekeit, eredményességét tartsák szem előtt!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Az biztos hogy egy sorozat/ film “jóságát” bizonyítja ha leköti az olyan emberek figyelmét akik nem a téma megszállottjai, akár még addig unalmasnak, közömbösnek tartották azt amiről a film szól!

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 590

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Ez melyik játék? Amikor egy labdát dobálnak egy szakadt neccharisnyába? :D ;)
Szerintem!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Cutler »

fapaci írta:
2021.03.29., hétf. 18:07
DeLorean írta:
2021.03.29., hétf. 16:27
Nekem Jordan egy nagyképű fazonnak tűnt, de a sorozat után egészen más véleményem van róla. De nem "csak" róla szól a sorozat - érdemes megnézni!
A világ egyik legismertebb és legkedveltebb sztárjaként nem lehet egyszerű elkerülni a nagyképűséget, de neki szerintem sikerült. ...
A Last Dance egy remek propagandafilm Jordanről.
Ez semmi másról nem szól, csak az ő fényezéséről, ami az ő felügyeletével, jóváhagyásával készült.
Méltánytalanul van beállítva benne Pippen, gyakorlatilag, a hisztijei és alibizése volt kiemelve, pedig a kor 2.legjobb játékosa volt. Rodmannál is csak a balhéi miatt tesznek említést, pedig az év védője, lepattanókirálya is volt. Kukocsról, aki ez egyik legjobb európai játékos volt, akkoriban a legjobb 6.ember, szinte alig tesznek említést. Volt még pár fontos ember, pl. Kerr, vagy az a Harper, aki masszív 20 pontos húzóember volt korábbi csapatában, akik zokszó nélkül alárendelték magukat a csapat és Jordan megdicsőülésének.
Világért sem akarom Jordan érdemeit csökkenteni, ő a GOAT és ez vitathatatlan. A tehetség, a szorgalom, az alázat olyan keveréke, ami nagyon-nagyon keveseknek áll össze. De az is kétségtelen, hogy nagyszerű játékosok voltak a parnerei, az akkori időszak legjobb edzőjével, szóval az a 6 gyűrű nem csak az ő érdeme. Nagyképűségre meg minden oka megvolt, mert aki elsőnek érkezett edzésre és utolsóként távozott, a pályán is valós teljesítményt tett le az asztalra, annak lehet oka, nagyképűségre. De lehet ez nem is nagyképűség volt a részéről, hanem csak hatalmas önbizalom.
A sorozat amúgy nekem is tetszett. Szenzációs felvételeket szedtek elő. Kicsit visszarepített az időben, amikor élőben néztem a Bulls utolsó címvédését, a német DSF sportadón.
Akik azt se tudják mi az az NBA, azoknak is kedvet hozhat hozzá.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: greenbio »

DeLorean írta:
2021.03.29., hétf. 16:27
A másik szintén Netflix-es Formula 1.
Ennek most nézzük a harmadik évadját a családdal, a Netfix-en is éppen a legnépszerűbb sorozat.
Nekem a Forma1 unalmas, a pilóták sem tűntek nagyon érdekesnek. Senna és Prost küzdelmeit még néha néztem, de a maiakat nem. Hát ez a sorozat is nagyon jól elkészített, a kis csapatokat is bemutatja, a pilótákat. Néha vicces, néha drámai, néha izgalmas - nagyon jó!

Engem is hidegen hagy az F1, de ez a sorozat nagyon érdekes szerintem, teljesen más aspektusokat láthatunk itt. és ami nekem feltűnt, az a képminőség. ritkán látok ennyire jót magamnál (szerintem :) ).

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

DeLorean írta:
2021.03.29., hétf. 16:27
Nekem Jordan egy nagyképű fazonnak tűnt, de a sorozat után egészen más véleményem van róla. De nem "csak" róla szól a sorozat - érdemes megnézni!
A világ egyik legismertebb és legkedveltebb sztárjaként nem lehet egyszerű elkerülni a nagyképűséget, de neki szerintem sikerült.

Érdekes, hogy én is együtt néztem meg a két ajánlott sorozatot és nekem is erősen bejött mindkettő annak ellenére, hogy sem az NBA-t, sem az F1-et nem követem már évek óta.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Két Netflix-es sorozatot szeretnék nektek ajánlani.
Szeretem a sportot, de sem a kosárlabda, sem a Forma 1 nem nagyon vonzott.

A Netflix elkészített két sorozatot, amit viszont tátott szájjal bámultam és nekem nagyon nagy élmény volt mindkettő.

Az első Michael Jordan és a Bulls fantasztikus éveiről szól, az utolsó bajnokságig. The Last Dance. Nekem Jordan egy nagyképű fazonnak tűnt, de a sorozat után egészen más véleményem van róla. De nem "csak" róla szól a sorozat - érdemes megnézni!
lastdance.jpg
lastdance.jpg (71.81 KiB) Megtekintve 2068 alkalommal
A másik szintén Netflix-es Formula 1.
Ennek most nézzük a harmadik évadját a családdal, a Netfix-en is éppen a legnépszerűbb sorozat.
Nekem a Forma1 unalmas, a pilóták sem tűntek nagyon érdekesnek. Senna és Prost küzdelmeit még néha néztem, de a maiakat nem. Hát ez a sorozat is nagyon jól elkészített, a kis csapatokat is bemutatja, a pilótákat. Néha vicces, néha drámai, néha izgalmas - nagyon jó!
Forma1.jpg
Forma1.jpg (60.96 KiB) Megtekintve 2068 alkalommal

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Az ifjú nyomozó (The Kid Detective)


https://m.imdb.com/title/tt8980602/


Egy igen szórakoztató, egyben furcsa film, meglepően jó alakításokkal.

Igazából egy krimi, önmagában egy elég sötét és gonosz bűncselekménnyel.
Ugyanakkor szórakoztató történet egy tehetséges, de csetlő-botló magánnyomozó első gyilkossági ügyéről (ami, természetesen, túlmutat önmagán).
Valójában egy gyerekkori sikereiben élő, eddig felnőni képtelen 30 éves férfi felnövés története (magyarul "coming of age" sztori).
Meg egy kicsit paródiája is a most divatos ifjúsági nyomozós-retrós filmeknek, némi kikacsintassal, utalással.

S, mindez jól adagolva, egy könnyen fogyasztható, szórakoztató filmet eredményez, azaz nem válik katyvasszá, és nem lesz didaktikus, szájbarágós.
(A befejezése, az utolsó jelenet nekem nagyon tetszett.)

A főhőseinket alakító Adam Brody és Sophie Nélisse, illetve Lucyt, a titkárnőt alakító Sarah Sutherland remekelnek.

Nem váltja meg a világot, nem filmtörténeti remekmű, nincs nagy "hűha" érzés vagy katarzis, de egy tisztességesen megalkotott, szerethető film.
Csak ajánlani tudom.

Telekom tékában felirattal elérhető.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Fatman

Ezt szerintem ki lehet hagyni 😕😕😕
Inkabb keressetek mast
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Leviatán

Kőkemény valóság. Nem gyors film, nincs benne autós üldözés, sem ufo-k. Csak egyszerűen jó.

https://www.google.com/amp/s/port.hu/ad ... 151116/amp
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Megnéztem ezt a 4 órás Zack Snyder féle Justice League filmet, kíváncsi voltam, mit adott hozzá, és mert meglepett milyen magas imdb pontszámon áll. Tényleg sokkal jobb lett, és más a történet részben így.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Pár adalék távol-keleti filmekhez:
Welcome to Dongmakgol
Secret (2007)
Firestorm (2013)
New world
Confession of murder
Always (2011)
Architecture 101
Norwegian wood (2010)
Secret sunshine (2007)
The client (2011)
No tears for the dead
The villainess
Cold eyes
A dirty carnival
Memories of murder
The thieves
A Hard Day
The yellow sea
Hindsight
.....

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Lemmy9.1 írta:
2021.03.17., szer. 20:59
Alex_Aston írta:
2021.02.26., pén. 23:55
SSDWOB írta:
2021.02.24., szer. 21:52


Kimondottan tetszett! Csak ajánlani tudom!
Sort is kerítettem rá, tényleg fasza kis film.
Remek skandináv gyöngyszem ismét. Nem iszok alkoholt, és ezek után sem fogok. :) Na jó, max 0.05-ig. :D
És milyen jó kis hifi szólt a buli közben :napsut:
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 590

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Alex_Aston írta:
2021.02.26., pén. 23:55
SSDWOB írta:
2021.02.24., szer. 21:52
Alex_Aston írta:
2021.02.24., szer. 20:35
Ezt látta már valaki? Jó imdb értékelés, jó kritikák.

Még egy kört mindenkinek

https://www.google.com/amp/s/port.hu/ad ... 220296/amp
Kimondottan tetszett! Csak ajánlani tudom!
Sort is kerítettem rá, tényleg fasza kis film.
Remek skandináv gyöngyszem ismét. Nem iszok alkoholt, és ezek után sem fogok. :) Na jó, max 0.05-ig. :D
Szerintem!

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Ezek tényleg kiváló filmek, bár a Silkwood még nem volt még nekem

https://port.hu/cikk/mozi/a-70-eves-kur ... gn=content

A vadmacska kölykei nagy kedvenc, bármikor meg tudom nézni:D

A legjobb ezek közül szerintem A dolog.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Illang: The Wolf Brigade

Mamoru Oshii Jin-Roh: The Wolf Brigade élőszereplős feldolgozása. Nagy vonalakban követi az anime történetét, de aki rajongója volt az eredetinek, az lehet, hogy csalódni fog. Számomra mindenesetre izgalmas és szórakoztató volt, az animét pedig elég régen láttam, hogy ne akadjak fenn az eltéréseken. Jó hang, látványos akciójelenetek jellemzik, miközben egy lassú thriller bontakozik ki, amiben nem tudni, ki kivel van és miért.


youtu.be/yDrMQyzy3WQ
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tegnap megnéztem a Greenland-et. Egyszer nézhető, egész jó film. Amolyan katasztrófafilm/dráma keverék. Nem egy túl akciódús film, de vannak benne jó jelenetek azért. Nem olyan látványos, mint egy San Andreas vagy 2012, de cserébe nem is annyira bugyuta. Mármint vannak látványos részei, csak ezekhez a filmekhez viszonyítva jóval kevesebb.
A film végi jelenet eléggé szubgyilkosnak tűnt, és van atmos hang is. Szerintem lesz benne 1-2 demójelenet is. Számomra valahol a 6,5-7/10 környékén mozgott.

Kép

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”