Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2021.04.19., hétf. 10:14
Csak erdekesseg keppen, Bruno Putzeys is Matlab-ban dolgozta ki a Tambaqui algoritmusait mielott elkezdtek volna leprogramozni gepi kodban. Ott volt ertelme.
Elnézve az erőforrásigényét, biztos vagy benne, hogy itt nem lenne értelme? Ha nem is gépi kódba, de legalább mondjuk C++ -ba?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Egy évre 500 bucks, 1,8GB telepítő!? Nem gépi kódban írták, az biztos. Hajrá.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Készítettem egy rövid összefoglalót a WavPack5 tömörítőről és használatáról. Akit érdekel,
az Audio szoftverek témánál megtalálja.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: albertka »

Pont ezt akartam írni.

Xiaomi mi box-ot használok (~butított Shield) és side loaderrel mindent fel lehet rá pakolni. Zenehallgatásra Foobart használok rajta, Jrivert nem próbáltam.
Foobarnál itt is meg kell csinálni néhány PC-n ismert configot (gain correction off) és van benne egy opció (use opensl audio output) ami után szvsz jobb lett a hangja.

Ha ilyen irányba mégy érdemes pár extra dolgot is feltenni a boxra, pl egy jó file manager amivel installálod az apk-kat, apk ami egéret szimulál a távvezérlő gombjaival, androidtv app a telefonra, hogy ne kelljen távirányítóval gépelni, stb...

Illetve mivel ezek az appok nem androidtv-re lettek optimalizálva ezért nem olyan kényelmes a használatuk mint egy natív appnak, de el lehet velük boldogulni.

Még egy valami: Kodi szerintem nem olyan rossz zenére és az natív erre a platformra (is).

Viszont parametrikus EQ-t csak durva rootolással lehet rátenni, így részemről pont most próbálok leszállni erről az android media box vonalról - amíg ez az igényem nem jelentkezett nagyon happy voltam vele :)

Online
Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: s4tch »

TomLeftiger írta:
2021.04.02., pén. 20:42
Sajnos ez sincs rá, szóval ez veszett fejsze nyele...
Próbáltad "sideloadolni" a Sideload Launcher segítségével?

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Nem tudom jó helyre írom-e, de egy olyan probémába ütköztem, hogy Win 10 explorerben próbáltam egy FLAC fájl metaadatait módosítani és ahogy leokéztam, a metaadatok eltűntek és a fájl lejátszhatatlanná vált, mp3tag szoftverrel próbáltam módosítani de az meg nem engedi. Mit lehetne evvel tenni?

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

ZolaBA írta:
2021.04.03., szomb. 06:19
TomLeftiger írta:
2021.04.02., pén. 19:40
Szóval van egy Nvidia Shield Tv Pro média lejátszóm , amivel elsősorban filmeket nézek. Nemrég vettem hozzá egy USB-s DAC-ot, hogy a filmek hangját kicsit feljavítsam, és mivel van rajt Spotify is, háttér zenélésre is elkezdtem használni. Szeretném a saját zenéimet is alkalmanként hallgatni vele, ami a Kodival (amivel filmet nézek többnyire) működik is, csak éppen nem tetszik a hangja, mert kicsit lodnesses. A Spotify alkalmazással teljesen jó, szóval ezt a Kodi csinálja.
Ha szabad kérdezni milyen dac? és nem avr-ed van, hanem stereo erősítő a filmnézésre is?
Nálam shield -> denon x2400 avr hdmi-vel, így a dac az avr-ben adott.
Zene lejátszás: nálunk a spotify megy tökéletesen, leginkább a denon avr-re küldöm, de fogadja a shield is. Az olcsó avr hangminősége amúgy sem highend, nem is tudom ki lehetne-e hallani, hogy lossless file vagy sima spotify megy :)

Az android tv-re a program választék tényleg gáz, szégyen amit művel a google, és sajnos ugyanígy szarik bele az okos órás wear os-be is. Ha be van állítva a google acc a shield-en akkor pc böngésző play áruházban mutatja lehet onnan telepíteni, illetve látszik, hogy telepíthető-e egy progi. A jriver-en kívül egyetlen progit találtam, ha jól értem xiaomi fejlesztés "
Music Player for Android TV", hogy milyen lehet passz, nem próbáltam.

Elvileg működnie kell az upnp dlna streamelésnek is, a telefonos bubble upnp pl. használható lejátszónak.

Illetve van még egy opció. A shield teljeskörű chromecast, ezáltal pl. telefonról vagy akár pc-ről (chrome böngésző) is lehet cast-olni rá a képernyőt és hangot. De fogalmam sincs milyen minőség, még nem próbáltam ilyen céllal :)
A DAC jelenleg egy Topping D50-es, de ez változhat. Most próbálgatok ehhez a megoldáshoz DAC-okat. Igen, egy stereo integrált erősítőm van filmezésre is. Igazából nincs gond, mert van egy mini pc-m, amivel amúgy is jobb mínőségben tudok zenét hallgatni, mint a Shield-el, csak mostanában próbálkoztam más megoldásokkal is, ha még a kis pc-t sincs kedvem bekapcsolni. :) Az tényleg bosszantó, hogy erre a platformra nem érhető el minden, ami pl. egy telefonra. Mind1, ez van.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

TomLeftiger írta:
2021.04.02., pén. 19:40
Szóval van egy Nvidia Shield Tv Pro média lejátszóm , amivel elsősorban filmeket nézek. Nemrég vettem hozzá egy USB-s DAC-ot, hogy a filmek hangját kicsit feljavítsam, és mivel van rajt Spotify is, háttér zenélésre is elkezdtem használni. Szeretném a saját zenéimet is alkalmanként hallgatni vele, ami a Kodival (amivel filmet nézek többnyire) működik is, csak éppen nem tetszik a hangja, mert kicsit lodnesses. A Spotify alkalmazással teljesen jó, szóval ezt a Kodi csinálja.
Ha szabad kérdezni milyen dac? és nem avr-ed van, hanem stereo erősítő a filmnézésre is?
Nálam shield -> denon x2400 avr hdmi-vel, így a dac az avr-ben adott.
Zene lejátszás: nálunk a spotify megy tökéletesen, leginkább a denon avr-re küldöm, de fogadja a shield is. Az olcsó avr hangminősége amúgy sem highend, nem is tudom ki lehetne-e hallani, hogy lossless file vagy sima spotify megy :)

Az android tv-re a program választék tényleg gáz, szégyen amit művel a google, és sajnos ugyanígy szarik bele az okos órás wear os-be is. Ha be van állítva a google acc a shield-en akkor pc böngésző play áruházban mutatja lehet onnan telepíteni, illetve látszik, hogy telepíthető-e egy progi. A jriver-en kívül egyetlen progit találtam, ha jól értem xiaomi fejlesztés "
Music Player for Android TV", hogy milyen lehet passz, nem próbáltam.

Elvileg működnie kell az upnp dlna streamelésnek is, a telefonos bubble upnp pl. használható lejátszónak.

Illetve van még egy opció. A shield teljeskörű chromecast, ezáltal pl. telefonról vagy akár pc-ről (chrome böngésző) is lehet cast-olni rá a képernyőt és hangot. De fogalmam sincs milyen minőség, még nem próbáltam ilyen céllal :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Indy írta:
2021.04.02., pén. 20:39
TomLeftiger írta:
2021.04.02., pén. 19:40

A kérés az lenne, hogy van-e Androidos minőségi zenelejátszó? (A JRivert megtaláltam, aminek a hangját windowson szerettem , de nem tudom itt milyen lehet a hangminőségé, és sajnos fizetős, és mivel nincs próba verzió, nem tudom miért fizetek.)
Usb Audio Player Pro. Tidal, Spotify támogatással.
Sajnos ez sincs rá, szóval ez veszett fejsze nyele...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

TomLeftiger írta:
2021.04.02., pén. 19:40

A kérés az lenne, hogy van-e Androidos minőségi zenelejátszó? (A JRivert megtaláltam, aminek a hangját windowson szerettem , de nem tudom itt milyen lehet a hangminőségé, és sajnos fizetős, és mivel nincs próba verzió, nem tudom miért fizetek.)
Usb Audio Player Pro. Tidal, Spotify támogatással.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

TomLeftiger írta:
2021.04.02., pén. 19:40
Nem igazán tudtam eldönteni, ennek a kérdésnek hol lenne a legjobb helye, talán itt...

Szóval van egy Nvidia Shield Tv Pro média lejátszóm , amivel elsősorban filmeket nézek. Nemrég vettem hozzá egy USB-s DAC-ot, hogy a filmek hangját kicsit feljavítsam, és mivel van rajt Spotify is, háttér zenélésre is elkezdtem használni. Szeretném a saját zenéimet is alkalmanként hallgatni vele, ami a Kodival (amivel filmet nézek többnyire) működik is, csak éppen nem tetszik a hangja, mert kicsit lodnesses. A Spotify alkalmazással teljesen jó, szóval ezt a Kodi csinálja.

A kérés az lenne, hogy van-e Androidos minőségi zenelejátszó? (A JRivert megtaláltam, aminek a hangját windowson szerettem , de nem tudom itt milyen lehet a hangminőségé, és sajnos fizetős, és mivel nincs próba verzió, nem tudom miért fizetek.)
Igen, az sajnos csak windows-ra igaz, itt nincs ilyen opció.

Közben vissza is szívom a kérdést. Az van, hogy hiába találtam sokféle opciót Androidra, pl. van Foobar is, Music Player, meg egy rakás más célszoftver, sajnos ez az eszköz a legtöbbet nem támogatja. Én kis naiv azt hittem az összes adroidos lejátszó közül válogathatok, sajnos tévedtem. Sajnos alig akad célszoftver, erre a platformra. Így marad a Spoty, a Tidal, meg próba szerencse megveszem a JRivert, talán a Kodinál jobb lesz.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Itt van egy ingyenesnek mondott, nem a legújabb. Kicsomagolva, nem néz ki kamunak,
a BitDefender sem ugrott rá. Hátha.

https://www.apkshub.com/app/com.jriver.mediacenter
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

TomLeftiger írta:
2021.04.02., pén. 19:40
A kérés az lenne, hogy van-e Androidos minőségi zenelejátszó? (A JRivert megtaláltam, aminek a hangját windowson szerettem , de nem tudom itt milyen lehet a hangminőségé, és sajnos fizetős, és mivel nincs próba verzió, nem tudom miért fizetek.)
Már hogyne lenne. Ha még nem volt a gépeden, ad 30 nap próbaidőt. Ha már valamikor
volt, és lejárt, fel tudod telepíteni, de nem tudod elindítani.
Bocs, benéztem, ez a windowsosra igaz.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Nem igazán tudtam eldönteni, ennek a kérdésnek hol lenne a legjobb helye, talán itt...

Szóval van egy Nvidia Shield Tv Pro média lejátszóm , amivel elsősorban filmeket nézek. Nemrég vettem hozzá egy USB-s DAC-ot, hogy a filmek hangját kicsit feljavítsam, és mivel van rajt Spotify is, háttér zenélésre is elkezdtem használni. Szeretném a saját zenéimet is alkalmanként hallgatni vele, ami a Kodival (amivel filmet nézek többnyire) működik is, csak éppen nem tetszik a hangja, mert kicsit lodnesses. A Spotify alkalmazással teljesen jó, szóval ezt a Kodi csinálja.

A kérés az lenne, hogy van-e Androidos minőségi zenelejátszó? (A JRivert megtaláltam, aminek a hangját windowson szerettem , de nem tudom itt milyen lehet a hangminőségé, és sajnos fizetős, és mivel nincs próba verzió, nem tudom miért fizetek.)

Avatar
pablotaxi69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016.12.28., szer. 19:30
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: GB
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 »

JRiverrel hallgatok zenét. Valaki aki ezt használja,tudja hogy lehetne tv-t nézni rajta keresztül?
Mini pc-m van,ebbe nem tudok semmilyen kütyüt tenni,csak USB-n keresztül csatlakoztatni.

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Szerintem próbáld meg ide feltenni a kérdésed / bajodat...

Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

viewtopic.php?f=4&t=158476
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Ami még érdekes, hogy a Home alatt felajanl uj albumot, de ha belegyek, akkor szerinte illetéktelen vagyok.
4717A397-8CB2-40B3-98F9-5727312CB8D6.png
4717A397-8CB2-40B3-98F9-5727312CB8D6.png (40.8 KiB) Megtekintve 2336 alkalommal
C3676486-7AE1-4FE7-9C61-2C223BB23F98.png
C3676486-7AE1-4FE7-9C61-2C223BB23F98.png (110.01 KiB) Megtekintve 2336 alkalommal
Ezért megérte kiadni a frissítést.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Tudja valaki, hogy miert csinalja ezt a Roon-ban a Tidal miota frissitettem 1.8-ra?
8814438B-F7EC-41D3-A406-B147AE3B9353.png
8814438B-F7EC-41D3-A406-B147AE3B9353.png (64.07 KiB) Megtekintve 2332 alkalommal
16070FD7-DA96-40B1-BA63-5ACF334CFDEF.png
16070FD7-DA96-40B1-BA63-5ACF334CFDEF.png (115.15 KiB) Megtekintve 2332 alkalommal
Úgy amúgy meg ami a library-mbe hozza van adva, azt lejatsza. De csak azt, keresni mást nem lehet. Ha track van hozzaadva azt lejatsza, de az album többi trackje sem latszik. Live Radio megy.

Hiaba inditom ujra, hiaba loginelek ki/be, nem segít.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Deadbeef 1.8.7 február 6. óta -RULEZ!
természetesen Linuxon!
https://skamilinux.hu/phpBB3/viewtopic. ... C_Ho#p9304
pendrájvról betölt - ramban fut minden, minden vinyót mountol, beállításokat elmenti, mindent lejátszik, dsd-t is, ha a dacod tudja, és qrva jól szól. Lehet, hogy van picit jobb, de sokkal jobb biztos, hogy nincs!
Win-es programok is futtathatók, ha muszáj, elképesztően gyors rendszer, Tidal megy a Chrome-on (Chrome update után)
Érdemes kipróbálni!

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Saughassy »

asebestyen írta:
2021.03.20., szomb. 15:50
ZolaBA írta:
2021.03.20., szomb. 15:29

Biztosan azért kérdez egy fórumban, mert új gépet akar venni vagy szerelőt hívni.
Hogy az asztali pc-k jelentős részében nincs toslink, vagy nincs kábele, vagy nincs meg a kapott optikai váltó, vagy azt se érti mi az a toslink, az nem számít. Az viszont igen, hogy amikor én a BIOS-t is felsoroltam nem fejtettem ki, hogy azon belül mi, hisz látatlanba tökéltesen kellett volna tudjam milyen bios melyik sora lehet elállítva. Persze.

Hagyjuk. Kár volt hozzászólnom ;)
Majd leszokom róla.
Szép hétvégét mindenkinek! :napsut:
Szerintem nem szívd mellre ZolaBA, én se szívom! ;) :D
Sajnos az átlag asztali gépben lévő tápegységek iszonyat zaja átmegy az USB és a HDMI tápágán is. Igen, BIOS-ban letiltogatott C3/C6/C7 , bizonyos energiamenedzsment beállítások javíthatnak valamennyit, de tapasztalatom szerint meg nem szüntetik teljesen ezeket a zajokat. Nagyon sok integrált hangkártyás alaplapon van toslink kijárat, házimozi vashoz tök jó, 1 olcsó optikai kábel filléres költség és megoldja vele a galvanikus leválasztást, ezek a zajok eltűnnek vele.
Nincs szó arról, hogy audio pc-t kéne vennie számla nélkül. :ohnoohnoohno: :D
En csak azt nem értem, miért nem képes a híg end és az "audiofil" gyártók egy része normálisan zavarszűrt/leválasztott DAC-ot gyártani. Mert azért sokaknak sikerül. A jelút elejéig nekiállnak mindent cseréltetni (ha lehetne még Paksot is átkábeleztetnék és lineáris tápot kapna), miközben csak a végét kellene leválasztani/szűrni. És lehet is, mert amelyik gyártónak nem az a célja, hogy még egy rakás kegytárgyat elsózzon, annak valamiért sikerülni szokott.

Avatar
mjanosrobert
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:27
Értékelés: 30

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mjanosrobert »

Bridge bol nem latok 1.8 valtozatot.
Van hogy a core-t vegpontkent is hasznalom. Az is akad.
Lehet hogy leszedem es ujratelepitem az osszes eszkozon, 0-rol.

Ezek szerint mindenk masnal reccenes nelkul megy?

Avatar
mjanosrobert
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:27
Értékelés: 30

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mjanosrobert »

Jo kerdes.
Csatolmányok
Screenshot_20210321-105352_Roon.jpg
Screenshot_20210321-105352_Roon.jpg (337.5 KiB) Megtekintve 2566 alkalommal

Avatar
mjanosrobert
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:27
Értékelés: 30

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mjanosrobert »

Szervusztok

A legutobbi nagy Roon frissites ota a telefonos aplikacioval van bajom.
5-10 probalkozas utan indul csak el. A fekete, kozepen roon feliratu kepernyonel megall es nem csinal semmit.
Aztan tobbszori probalkozas utan indul.
Egy Samu s8 es egy s9 eseten is ugyan az. Leszedtem, feltettem az appot ujra. Semmi valtozas.
Egyeb program nem lett telepitve a telokra.
Van valakinek otlete?
Koszonom.

Avatar
Picabia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2015.02.14., szomb. 14:30
Értékelés: 109

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Picabia »

Aszpirin írta:
2021.03.20., szomb. 14:08
...
Mindenesetre +1 asebestyen javaslatára, ami alighanem rövidtávon megoldás lehet. Aztán lehet keresni a valódi okokat szakember segítségével.
Már ha a szgépen ill. a hangkártyáján van toslink kimenet.
Ha alapértelmezetten nincs is kivezetve, az alaplapon szinte biztos van digitális audo kimenet. Az Asus pl. "Digital audio connector"-két hivatkozik rá. A hozzá tartozó kivezetés néhány ezer forintos tétel, általában van rajta egy optical out (toslink) és egy SPDIF RCA. Pl: https://www.ebay.com/itm/SPDIF-Optical- ... 4403954392

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

ZolaBA írta:
2021.03.20., szomb. 15:29

Biztosan azért kérdez egy fórumban, mert új gépet akar venni vagy szerelőt hívni.
Hogy az asztali pc-k jelentős részében nincs toslink, vagy nincs kábele, vagy nincs meg a kapott optikai váltó, vagy azt se érti mi az a toslink, az nem számít. Az viszont igen, hogy amikor én a BIOS-t is felsoroltam nem fejtettem ki, hogy azon belül mi, hisz látatlanba tökéltesen kellett volna tudjam milyen bios melyik sora lehet elállítva. Persze.

Hagyjuk. Kár volt hozzászólnom ;)
Majd leszokom róla.
Szép hétvégét mindenkinek! :napsut:
Szerintem nem szívd mellre ZolaBA, én se szívom! ;) :D
Sajnos az átlag asztali gépben lévő tápegységek iszonyat zaja átmegy az USB és a HDMI tápágán is. Igen, BIOS-ban letiltogatott C3/C6/C7 , bizonyos energiamenedzsment beállítások javíthatnak valamennyit, de tapasztalatom szerint meg nem szüntetik teljesen ezeket a zajokat. Nagyon sok integrált hangkártyás alaplapon van toslink kijárat, házimozi vashoz tök jó, 1 olcsó optikai kábel filléres költség és megoldja vele a galvanikus leválasztást, ezek a zajok eltűnnek vele.
Nincs szó arról, hogy audio pc-t kéne vennie számla nélkül. :ohnoohnoohno: :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”