Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

fapaci írta:
2021.04.08., csüt. 10:29
Egyetlen paraméter maradt lényeges, a mozgások lekövetése. Ebben PC-vel soha nem tudtam tökéletes eredményt elérni, egy kis villogás, röcögés, képugrás mindig maradt, ami néhány filmnél idegesítő, másoknál szinte észrevehetetlen volt.
Milyen furcsa, nekem ez pont fordítva van. A Zidoonál állandóan látom az apróbb riccennéseket, borzalmasan zavar. Ez mondjuk biztos szoftverhiba, mert a Dune 4K nem csinálta. A HTPC-vel viszont megoldható (abban is voltak micro-riccennések), csak rá kellett jönni, hogy mivel lehet. Nálam túl kellett tolni a procit (gyorsabbat kellett venni) és azonnal megszűntek.

De mindegy is a lényeg, hogy ma már minden szívás, a HTPC-t azért szeretem jobban, mert tudok vele barkácsolni. A Zidoo-val mit csináljak? Ülök és várok a szoftverfrissítésre, ami vagy jön vagy nem, vagy megoldja vagy nem. Végül is fél éve megvan, már lassan egész használható lesz. :)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Cutler írta:
2021.04.08., csüt. 10:47
Godzilla vs Kong(nem röhög😅)
Dehogynem :fekverohog:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Lemmy9.1 írta:
2021.04.08., csüt. 09:46
Kezdjük ott, hogy a médialejátszó mint eszköz, a torrentezett fájlokra lett - nem kimondva - kitalálva.
Ugyanis honnan lenne nekünk fájlalapú filmünk. (Ha valaki a megvásárolt lemezeiről csinált biztonsági mentést, az megint más. :D)
Legális, nem legális, most mindegy.
Most, hogy fordul a világ már az is elvárás, hogy egy lejátszó streameljen stabilan, jól.
Szerintem pár év és eltűnik a warez, legalábbis a magyar vonatkozású. (mondhatni csak egy van már most is). Marad a széjjeltömörített stream, erre kihegyezett gépek lesznek.
Mikor bezár a "mag" jön a házimozisok tömeges öngyilkossága. :D :D

Üdv, Nostradamus :)
A tömeges öngyilkossággal :D és gyakorlatilag mindennel, amit leírtál, nagyon egyetértek.
Valóban nem lesz BD-rip, ha már nem lesz BD-kiadás. Ennyi. Ha megöljük a korongokat a torrentezéssel, akkor lassan nem lesz már (újdonság), mit letorrentezni, és marad ugye a stream. (szerk: az, hogy a "pocsolya túloldalán mindig lesz piaca a lemeznek" szerintem tévedés, de ne legyen igazam).
A warez viszont nem fog eltűnni (ez az, amivel nem értek egyet). Már ma is se szeri se száma a stream-ből készített, torrentezhető warez fájloknak, ripeknek. Ezeknek is nagy a "piacuk" ugye, ugyanis az internet streamingért is fizetni kell, és ami "ingyen" van, az végtelenszer olcsóbb, mint amiért akár 1 Ft-ot is fizetni kell. Csakhogy ezek mitől lennének jobbak, mint maga a stream? Persze ha a stream felfejlődik minőségileg a BD-szintre, akkor elmaradhat az öngyilkosság, és mehet tovább vidáman a torrentezés.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Lemmy9.1 írta:
2021.04.08., csüt. 09:46
Szerintem pár év és eltűnik a warez, legalábbis a magyar vonatkozású. (mondhatni csak egy van már most is). Marad a széjjeltömörített stream, erre kihegyezett gépek lesznek.
Mikor bezár a "mag" jön a házimozisok tömeges öngyilkossága. :D :D

Üdv, Nostradamus :)
Te összejársz Tonykával?
Ő szokott, ehhez hasonlóan pozitívan, életigenlően nyilatkozni ebben a témában.
Pár éve azon kesergett, hogy valószínűleg feleslegesen építette ki otthon az atmost, mert nem lehet feltörni. Aztán.....
Lehet a magyar vonatkozások el fognak tűnni, mármint a szinkronos része. A pocsolya túloldalán mindig lesz piaca a lemezeknek, onnét meg már semmi sem akadályozza meg, hogy letölthető legyen. Felirat talán mindig lesz a későbbiekben is, hála annak a pár feliratot készítő emberkének leborulok.gif .
Szóval én nem jósolok ennyire sötét jövőt. Kivéve a szinkron imádóknak. Nekik lehet, hogy marad a stream, a maga minőségével.

Amúgy a napokban volt kérdés a Netflix és hasonlók atmos hangja.
Egyértelmű, hogy nem éri el a lemezen található nagyobb bitrátájú verzió szintjét, de én baromi jól elvagyok első körben ezekkel is.
Pl. a Godzilla vs Kong(nem röhög😅)egész kellemesen szólt, jól használva a felső csatornákat.
Egy szó mint száz, a szamuráj kardomat még nem élezem, a harakirihez🤣

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2021.04.08., csüt. 08:38
Olvasgatok olyan híreket, hogy ez a hifi meg mozis világ valami áttörésre vár sok-sok éve, mert a blue-ray sem teljesítette azokat a nagy minőségi/piaci meg a fene tudja milyen várakozásokat, amiket fűztek hozzá. Azt látom, hogy ez a lejátszós világ sem fogja.
A nagy áttörés a DVD megjelenésével megtörtént, akkor született meg a házimozi műfaj. Azóta csak tologatják a dolgokat, várják a csodát, de ha megkérdezed a felhasználókat, mindegyik mást szeretne, így hát nem lehet mindenkinek tetsző irányba haladni.
Lemmy9.1 írta:
2021.04.08., csüt. 09:46
Most, hogy fordul a világ már az is elvárás, hogy egy lejátszó streameljen stabilan, jól. Szerintem pár év és eltűnik a warez, legalábbis a magyar vonatkozású. (mondhatni csak egy van már most is). Marad a széjjeltömörített stream, erre kihegyezett gépek lesznek. Mikor bezár a "mag" jön a házimozisok tömeges öngyilkossága. :D :D
Üdv, Nostradamus :)
Nagyjából ezt jósolták a HiFI-ben is pár évvel ezelőtt. Már akkor is volt Spotify és legális online letöltős zeneáruházak, de ezek sikerében senki nem hitt, a kemény vonalas hifisták csak legyintgettek rájuk. Mi van ma? A streaming szolgáltatók előfizetőinek száma megszázszorozódott, a zenei piac 80 %-át adják, a kommersz vonal mellett pedig megjelentek magas minőségű szolgáltatások, nyugaton erősen visszaesett, szinte megszűnt a warez és még a konzervatív hifisták is sorban fizetnek elő Tidal, Qobuz streamingre, amik hangminősége eléri, néha meg is haladja az audio CD képességeit. 2 éve nem töltöttem le zenei albumot sem torrentről, sem zeneáruházból, mert a Tidal-on ott van minden.

Miért gondoljuk, hogy a házimoziban más lesz? Szerintem ugyanez fog történni. Több szolgáltató lesz, némelyik kimondottan jó minőségű műsort kínál majd és szépen sorban mindenki előfizet rájuk, felesleges lesz bármit is letölteni, tárolni, a HTPC ugyanúgy el fog tűnni, mint az audio PC.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

BoRRoNeo írta:
2021.04.08., csüt. 01:14
Csak én megtettem azt a szívességet magamnak, hogy a százezres VGA kártyámat leteszteltem csutkára hajtva és alap DXVA beállításon, amikor csak 3%-on fut. És ahogy írtam nagyon minimális, szinte észrevehetetlen a különbség.
PC lejátszós korszakomban (ami kb 20 évig tartott) negyedévente nekifutottam, hogy tologatom a beállítások, kipróbálom az új szoftvereket. A madVR kitűnő játszótér, egyértelműen látható különbségeket tudtam vele elérni, ha erre voltam ráizgulva. Az Avatar első 5 percének összes képkockáját le tudnám rajzolni fejből, mert általában ezzel teszteltem a beállításokat. Néha leesett az állam az elért eredménytől, de mikor nem csak képet, hanem filmet néztem, ezek a különbségek jelentéktelenné váltak. Egyetlen paraméter maradt lényeges, a mozgások lekövetése. Ebben PC-vel soha nem tudtam tökéletes eredményt elérni, egy kis villogás, röcögés, képugrás mindig maradt, ami néhány filmnél idegesítő, másoknál szinte észrevehetetlen volt. Ebbe untam bele, meg hogy visszatérően bizsergett a tenyerem, hogy belekotorjak a beállításokba. Utólag nagyon sajnálom az ezzel töltött időt és pontosan ezért örülök az asztali lejátszónak, mert ezzel mindkét gondom megoldódott. A kép számomra hibátlan, a szűkös menüben pedig felesleges kotorászni, 2 perc alatt be lehet lőni mindent.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2021.04.08., csüt. 10:41-kor.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Lemmy9.1 írta:
2021.04.08., csüt. 09:46
Kezdjük ott, hogy a médialejátszó mint eszköz, a torrentezett fájlokra lett - nem kimondva - kitalálva.
Ugyanis honnan lenne nekünk fájlalapú filmünk. (Ha valaki a megvásárolt lemezeiről csinált biztonsági mentést, az megint más. :D)
Legális, nem legális, most mindegy.
Most, hogy fordul a világ már az is elvárás, hogy egy lejátszó streameljen stabilan, jól.
Szerintem pár év és eltűnik a warez, legalábbis a magyar vonatkozású. (mondhatni csak egy van már most is). Marad a széjjeltömörített stream, erre kihegyezett gépek lesznek.
Mikor bezár a "mag" jön a házimozisok tömeges öngyilkossága. :D :D

Üdv, Nostradamus :)
A médialejátszók stream képessége marginális, senkit nem érdekel. Itt azért merül fel, mert projektorokat használunk, amiket szintén senki nem használ rajtunk kívül. Mindenki tévét vesz és azokban pedig mind ott van az összes stream kliens. Már maga médialejátszó szinte felesleges, az Androidos tévékhez ott a Kodi, az LG és Samsungokhoz pedig a Plex, a beépített lejátszókról nem is beszélve. Teljesen felesleges még egy eszköz, még egy távirányító. A projektorokhoz és a high-end mozikhoz kell, ezekből viszont szintén alig van.
A warez nem fog eltűnni. A Netflixen saját gyártású és Sony-Paramount filmek vannak, semmi más. A Warner filmekhez HBO kell, a Disney filmekhez Disney+ nem sorolom tovább. És ha érdekel az Expanse akkor jöhet az Amazon Prime. Ha feltételezzük, hogy egyszer az összes stream szolgáltató elérhető lesz itthon és minden rajtuk lévő film feliratos és szinkronos lesz és ha megszűnik a mozis ablak, tehát minden mozifilm szinte azonnal felkerül a stream-re (lásd WW 84), akkor is horror pénz lesz előfizetni mind a 10-15 szolgáltatásra,

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Kezdjük ott, hogy a médialejátszó mint eszköz, a torrentezett fájlokra lett - nem kimondva - kitalálva.
Ugyanis honnan lenne nekünk fájlalapú filmünk. (Ha valaki a megvásárolt lemezeiről csinált biztonsági mentést, az megint más. :D)
Legális, nem legális, most mindegy.
Most, hogy fordul a világ már az is elvárás, hogy egy lejátszó streameljen stabilan, jól.
Szerintem pár év és eltűnik a warez, legalábbis a magyar vonatkozású. (mondhatni csak egy van már most is). Marad a széjjeltömörített stream, erre kihegyezett gépek lesznek.
Mikor bezár a "mag" jön a házimozisok tömeges öngyilkossága. :D :D

Üdv, Nostradamus :)
Szerintem!

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Lemmy9.1 írta:
2021.04.08., csüt. 07:29
Ez a médialejátszó topik!
Tulajdonképpen kicsit szomorúan olvasgatom ezt a topicot. Én nem olyan régen csöppentem ebbe a médiajátszós világba, és egy egyszerű Himediat használok. Az én igényeimnek elég ez is.
Olvasgatok olyan híreket, hogy ez a hifi meg mozis világ valami áttörésre vár sok-sok éve, mert a blue-ray sem teljesítette azokat a nagy minőségi/piaci meg a fene tudja milyen várakozásokat, amiket fűztek hozzá. Azt látom, hogy ez a lejátszós világ sem fogja. Mégpedig azért, mert amikor meg kell vennem sokszázezres készülékeket (neadjisten htpc-ket), hogy le tudjak játszani, amit szeretnék látni, az még hagyján. De amikor kiderül, hogy ezek a készülékek nagyon sok pénzért állandóan problémákkal küszködnek (nem olyan a kép vagy a hang, nincs hálózat, rossz a felirat), és állandóan állítgatni, frissítgetni kell, addig a nagy tömegekhez ez nem fog eljutni.
Majd akkor lesz itt Kánaán, ha ezek a lejátszók tudni fogják azt, amit régen a Junoszty vagy a Videoton tv-k tudtak: bekapcsolod, kezedbe veszed a távirányítót (na jó, ez a Junosztynak már nem ment) :D, és kiválasztod, amit nézni akarsz. Aztán csak nézed, és nem bosszankodsz a problémákon. Na ide kéne eljutni. Talán az sem lenne baj, ha ezt kevesebb pénzért is meg lehetne kapni. :rolleyes:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Ez a médialejátszó topik!
Szerintem!

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Fish írta:
2021.04.08., csüt. 00:42
Pár user aki madvr+ kodi17.6+ dsplayert tolnak, és biztos nem azért használnak ilyen masinákat mert felesleges pénzüket másra nem tudnák elkölteni: ( itt csak a vga-k majd duplája amit te megadtál)
Az én HTPC-m is bőven túl van a félmillión, tudom miről beszélek. Csak én megtettem azt a szívességet magamnak, hogy a százezres VGA kártyámat leteszteltem csutkára hajtva és alap DXVA beállításon, amikor csak 3%-on fut. És ahogy írtam nagyon minimális, szinte észrevehetetlen a különbség. És Photoshoppal teszteltem a képminőséget, nem bemondásra. Te letesztelted vagy csak felnyomtál mindent csutkára a MadVR-ben, mert abból baj nem lehet? A MadVR és a durva VGA kártya igazi előnye akkor jön ki, amikor dolgoztatod, azaz 720p-s vagy rosszabb minőségű 1080p-s anyagot nézel, esetleg HDR-SDR konverziót végzel. Én viszont egyiket sem csinálom, igyekszem a legjobb forrást beszerezni, ott viszont a MadVR nem csinál semmit, nem is tud csinálni semmit. Agyonhajtod a VGA-t, csinálod a villanyszámlát de a kép egy dekányit nem lesz jobb, sőt. Mint a tévéd. Bekapcsolhatsz rajta minden hiper-szuper képjavítót és van, amelyik a szar TV adáson javít is valamennyit, miközben izzik a processzora, de a legjobban akkor jársz, ha kikapcsolsz mindent.

Hogy van-e szívás a PC-vel azt nem tudom, hallottam én is sztorikat és nekem is voltak megfejtésre váró problémáim. De a mostani gépem azt hiszem a harmadik az elmúlt 20 évben és egyikkel sem volt bajom. Felkonfigurálom, kikapcsolok minden frissítést és éveken át csak használom, nem szokott vele baj lenni, vagy legalábbis nem több, mint egy Zidoonak hívott androidos HTPC-vel. Indult már nekem az is újra filmnézés közben. Szar, béta szoftverek, bughalmaz, ugyan mitől lenne jobb? De volt, hogy az Apple TV kezdett el akadozni, képtelen voltam rájönni miért, aztán másnapra megjavult. Hogy a firmware vagy a Kodi (MrMc) vagy az időjárás okán azt sose tudjuk meg. Ma már minden HTPC csak több bennük a célhardver.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

BoRRoNeo írta:
2021.04.07., szer. 20:38
Nem akarnék belefolyni a vitába, de ez ennél bonyolultabb kérdés.
Így van ez egy eléggé bonyolult történet, és azért el lehet huzogatni azokat az algokat ,hogy vért izzadjanak azok a vga-k..

Pár user aki madvr+ kodi17.6+ dsplayert tolnak, és biztos nem azért használnak ilyen masinákat mert felesleges pénzüket másra nem tudnák elkölteni: ( itt csak a vga-k majd duplája amit te megadtál)

1.
Win10 Pro x64 b20H2
Ryzen 5950X@4.5Ghz 32Gb@3600 Zotac 3090 Trinity 24Gb RGB Full 8bits 460.89
madVR/jRiver/MyMovies/CMC
Denon X8500H>madVR Envy Extreme>HD Fury Maestro>JVC RS2000

2.
LG OLED EF950-YAM RX-V685-RYZEN 3600 - 16GBRAM - WIN10 RX 5700

de persze vannak hülyék ,rá lehet fogni ,de a nagy többsége ilyen vagy komolyabba vagy hasonló konfigokkal htpc-znek..

az én legutolsó konfigom: i7, 16gb, rx5700,Seasonic prime platinum ultra táp, intel ssd ,spéci htpc házikó stb.. ez sem jött ki 200-ból :D (volt gtx1070,gtx1080 is anno) persze mindent lehet olcsóért is, és valószínű igazad is lehet, hogy alig látni difit,de igazán folyamatos k.jó képet az rx5700 tudott számomra, de a 4k hdr el voltak problémák, illetve sokszor volt,hogy 2hétig minden hibátlanul ment majd gondolt 1-et és minden szar lett, újra állítgat,szenved megint jó ,majd megint szar, na ettől ment el a kedvem. persze lehet user error volt, de ,bazz amennyit utána olvastam és beállításokat bújtam, és megannyi éjszakám ment rá és soha nem volt fasza vagy ritkán, ettől a faxom is ki volt,majd jött az uhd2000 zidoo és hátradöltem ,megnyugodtam.. persze ,felesleges volt a 3000 ezt bevalomm férfiasan,ami már majdnme jó 360-ért ,de még mindig vannak problémáim vele, persze béta fw-er már csak ilyen.. mindennel lehet szívni sajnos sad.gif


de találtam egy épített gyártót is aki ezt ajánlja: laza 7k usd.. mindenki gondolja végig mennyi pénz ez ,és ez egy pc.. :D
https://madvrenvy.com/#mainfeatures

madVR Labs manufactures extreme video hardware and software products to meet the demands of the most discerning and critical video enthusiasts. Our products are the result of over ten years of extensive R & D, with hundreds of thousands of madVR users world-wide
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 880
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Zozi »

BoRRoNeo írta:
2021.04.07., szer. 20:38
Fish írta:
2021.04.07., szer. 17:56
Aham, értem, kíváncsi lennék egy madvr -el mit tudnál ebből kihozni.. a madvr úgy megizzaszt egy komoly vga-t ,hogy az örül, hogy élve marad egy -egy film lejátszása közben, amiről te beszélsz az egy vicc htpc-nek..
Én speciel HTPC-zem még mindig, de nem a képminőség okán, sokkal inkább a szolgáltatásai miatt. Én lennék a legboldogabb, ha mondjuk egy Zidoo-val meg tudnám oldani, de nem lehet. Én 21:9-ben mozizok letterbox. Ehhez 21:9-es Kodi kell, és 21:9-es digitális maszkolás a filmek alatt. Plusz ehhez pontos feliratmagasság is kell.
Ezt akár én is írhattam volna. Nekem is a 21:9 miatt kell a HTPC és tényleg csak pozitívan tudok nyilatkozni róla.
Próbáltam zidoo uhd2000-et, majd zappiti 4k hdr pro-t... a zappiti legalább a gui-t tudta 21:9-ben megjeleníteni, a zidoo azt sem. Persze lehet rá kodit telepíteni és akkor lehet méretezni, de az sem az igazi.

Arról nem is beszélve, hogy csak így tudom kihasználni az öreg DLP-m lehetőségeit. Azért a madVR által prezentált DTM 2.0 nagyon más világ, mint akár a kínai boxok, zidook, zappitik által végzet hdr-sdr konverzió.

Az meg hogy HDR képes a vetítő és nem kell tonemapping... hát erősen kompromisszumos szerintem. Saját tapasztalat, igaz csak egy epson 9300-zal és egy felső kategóriás JVC klónnal...
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

BoRRoNeo írta:
2021.04.07., szer. 20:38
Nem akarnék belefolyni a vitába, de ez ennél bonyolultabb kérdés. A MadVR nem izzaszt meg semmit ha úgy állítod be. Sőt én végeztem teszteket (nem szemre, hanem mentett képkockát és azokat hasonlítottam össze Photoshoppal) a csúcs MadVR beállítás és a DXVA között és még állóképen is szinte láthatatlan volt a különbség, mozgó képen ember nem veszi észre. És a DXVA-hoz egy 20 ezer Ft-os kártya is elég. Én speciel HTPC-zem még mindig, de nem a képminőség okán, sokkal inkább a szolgáltatásai miatt. Én lennék a legboldogabb, ha mondjuk egy Zidoo-val meg tudnám oldani, de nem lehet. Én 21:9-ben mozizok letterbox. Ehhez 21:9-es Kodi kell, és 21:9-es digitális maszkolás a filmek alatt. Plusz ehhez pontos feliratmagasság is kell. És már nagyon megszoktam, hogy a távirányítóra azt és oda programozok fel, amit akarok. Így dedikált gombja van az audio és felirat delay-nek és a többi.
Összességében úgy mondanám, hogy 200 ezer Ft-ból egy decens képminőségű HTPC rakható össze, amely nagyon szabadon konfigurálható és megbízhatóan működik. Nem vetekszik kép és főleg hangminőségben egy csúcs Dune-vel és átlagos felhasználás mellett semmi értelme nincsen. De ha speciális igények merülnek fel, akkor bármi megvalósítható vele és ez nagyon jó dolog.
Ez így nagyon igaz és egyetértek!
Viszont tegyük hozzá, hogy téged nem igazán lehet átlag PC-s felhasználónak nevezni.

Én informatikusként ugyanennyit meg tudok tenni, de egyszerűen nekem meg erre nincs szükségem.
Plusz én pont ezért belenyúlkálok/nyúlkálnék és bizony sok nyúlkálásnak egy a vége - reinstall.
:D

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Fish írta:
2021.04.07., szer. 17:56
Aham, értem, kíváncsi lennék egy madvr -el mit tudnál ebből kihozni.. a madvr úgy megizzaszt egy komoly vga-t ,hogy az örül, hogy élve marad egy -egy film lejátszása közben, amiről te beszélsz az egy vicc htpc-nek..
Nem akarnék belefolyni a vitába, de ez ennél bonyolultabb kérdés. A MadVR nem izzaszt meg semmit ha úgy állítod be. Sőt én végeztem teszteket (nem szemre, hanem mentett képkockát és azokat hasonlítottam össze Photoshoppal) a csúcs MadVR beállítás és a DXVA között és még állóképen is szinte láthatatlan volt a különbség, mozgó képen ember nem veszi észre. És a DXVA-hoz egy 20 ezer Ft-os kártya is elég. Én speciel HTPC-zem még mindig, de nem a képminőség okán, sokkal inkább a szolgáltatásai miatt. Én lennék a legboldogabb, ha mondjuk egy Zidoo-val meg tudnám oldani, de nem lehet. Én 21:9-ben mozizok letterbox. Ehhez 21:9-es Kodi kell, és 21:9-es digitális maszkolás a filmek alatt. Plusz ehhez pontos feliratmagasság is kell. És már nagyon megszoktam, hogy a távirányítóra azt és oda programozok fel, amit akarok. Így dedikált gombja van az audio és felirat delay-nek és a többi.
Összességében úgy mondanám, hogy 200 ezer Ft-ból egy decens képminőségű HTPC rakható össze, amely nagyon szabadon konfigurálható és megbízhatóan működik. Nem vetekszik analóg hangminőségben egy csúcs Dune-vel és átlagos felhasználás mellett semmi értelme nincsen. De ha speciális igények merülnek fel, akkor bármi megvalósítható vele és ez nagyon jó dolog.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BoRRoNeo 2021.04.07., szer. 20:42-kor.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Mahavishnu írta:
2021.04.07., szer. 18:29
átnéztem valamennyi hálózati megosztási opciót és az alapján beállítottam, de hiába.A PC belső driverét simán látja a Zidoo, de a többit beolvasásához jelszót kér.
Állíts be megosztást a csatlakoztatott eszközön is.
Speciális megosztás és mindenki - teljes hozzáférés. Ezután meghajtóként látni fogja az USB-s eszközt.
De nem igazán értem - egy külső HDD-t csatlakoztatsz a PC-hez. Miért nem csatlakoztatod a Zidoo-hoz?
gondolkodik.gif

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Fish írta:
2021.04.07., szer. 17:35


Igen, viszont van egy nagy gond, nincsenek filmek, legalább is új ,és jó filmek nincsenek! Covid ide vagy oda, szinte a béka segge alatt a fílm ipar.. a sorozatok agyon verik a filmeket..
Meg ha jön az is gyenge minőségben (hang, kép).....

Avatar
Mahavishnu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.05.14., szomb. 22:05
Értékelés: 18
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Mahavishnu »

átnéztem valamennyi hálózati megosztási opciót és az alapján beállítottam, de hiába.A PC belső driverét simán látja a Zidoo, de a többit beolvasásához jelszót kér.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

fapaci írta:
2021.04.07., szer. 18:21
Legyél igazságos! Az állítás az volt, hogy "tökéletes media player konfiguráció". A tökéletes meg ugye mindenkinek más.
Igazad van, én kérek elnézést! :smile53:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Mahavishnu írta:
2021.04.07., szer. 18:09
Segítséget kérnék.
A Zidoo z1000pro könyvtárában megjelenik a vele hálózaton megosztott PC belső meghajtójának mappái, viszont a PC-hez csatlakoztatott külső winyó tartalmának beszkenneléséhez már felhasználónevet és jelszót kér(fotó), annak ellenére, hogy a windowsban a jelszóval védett megosztás ki van kapcsolva.Minek a felhasználónevét kellene oda beírnom?
Szia!

nem kell jelszó.. nézd át a windows megosztásodat, sok mindet kell állítgatni mire minden ok lesz, valaki múltkor linkelte nézd át ,ezután másnak is sikerült a zidoo-n elérni a könyvtárait..

https://www.youtube.com/watch?v=pFoxT3GvoIs
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Fish írta:
2021.04.07., szer. 17:32
Ezt próbálom én is mondani, de látod ,80e ből high-end htpc építhető bármikor! gondolkodik.gif
Legyél igazságos! Az állítás az volt, hogy "tökéletes media player konfiguráció". A tökéletes meg ugye mindenkinek más, de ahogy látjuk, a HTPC sem egyértelmű fogalom. Szerintem egy PC attól még nem lesz HTPC, hogy képes filmeket lejátszani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2021.04.07., szer. 18:25-kor.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

BoRRoNeo írta:
2021.04.07., szer. 16:53
Már csak a bitstream kellene, de félek azt sosem oldják meg.
A bitstream (audio passthrough) az egyik, a felhasználók által legrégebb óta és legvehemensebben követelt feature az AppleTV 4K esetében. A net tele van ezzel kapcsolatos óhajokkal/követelésekkel, a change.org -on petíciót is indítottak - remélhetőleg az Apple meghallja a felhasználói szavát. Nem "megoldás" kérdése, pusztán akarniuk kell, mert technikailag ez tényleg egy "piece of cake", a több mint 10 éves LG BD390-esem is tudja (nem mellesleg emiatt Atmos-os BD-ket is lehet rajta nézni Atmos hanggal, pedig a lejátszó maga azt sem tudja, mi fán terem az Atmos). Az Apple TV valószínűleg a Siri hangrákeverése miatt nem ajánlja fel a passthrough-t (passthrough mellett ugyanis nem működne a Siri), de ezt a választást rábízhatná a felhasználókra (Siri vagy passthrough - nálunk nem lenne kérdés, mert szintén érthetetlen okokból nálunk még angolul sem megy a Siri az AppleTV-n).
Remélhetőleg beadja az Apple a derekát (a widget-kérdésben is beadta végül, az iOS-ben és macOS-nben is lettek widgetek végre, bár évekig kellett rájuk várni, és a megvalósítás is olyan... Apple-es). Ha kiadnak egy újabb AppleTV-t a mai okostévék mellett, valamit nyújtania is kell, ami miatt megéri megvenni... és nem hiszem, hogy játékokért fogják venni, mert az "igazi" játékkonzolok tudása mellett szerintem sehol nincs az AppleTV. Bár ha nagyon akarja, az Apple tud konkurrenciát teremteni azon a piacon is...).

Szóval, én remélem. És mivel ez egy 100%-ban szoftver feature, jó eséllyel megkapná az AppleTV 4K is (a processzornak passthrough esetében kevesebb dolga van, szóval nem lehet hardver-performancia akadálya a dolognak). Ha csak az új AppleTV-re korlátoznák, az igazi nagy szemét bunkóság lenne - bár az Apple-től ez is kitelik szvsz.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Mahavishnu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.05.14., szomb. 22:05
Értékelés: 18
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Mahavishnu »

Segítséget kérnék.
A Zidoo z1000pro könyvtárában megjelenik a vele hálózaton megosztott PC belső meghajtójának mappái, viszont a PC-hez csatlakoztatott külső winyó tartalmának beszkenneléséhez már felhasználónevet és jelszót kér(fotó), annak ellenére, hogy a windowsban a jelszóval védett megosztás ki van kapcsolva.Minek a felhasználónevét kellene oda beírnom?
Csatolmányok
FE04EA42-1A5A-45C5-851D-36D70F41277F.jpeg
FE04EA42-1A5A-45C5-851D-36D70F41277F.jpeg (1.41 MiB) Megtekintve 1593 alkalommal

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Quetz írta:
2021.04.07., szer. 12:44
Lehet, nem tudtad, de az Apollo Lake óta hadware szinten támogatott a HEVC 10bit dekódolása. Ha valakinél a 200K-s VGA küzdött a 4k megjelenítéssel, akkor az user error volt, az ilyen felhasználó forduljon szakemberhez.
Aham, értem, kíváncsi lennék egy madvr -el mit tudnál ebből kihozni.. a madvr úgy megizzaszt egy komoly vga-t ,hogy az örül, hogy élve marad egy -egy film lejátszása közben, amiről te beszélsz az egy vicc htpc-nek.. de mondom hagyjuk ,te ezt úgy is jobban tudod, és körbe röhögöd az összes olyan htpc-s kollegádat akik dual 2080ti-al próbálnak komoly képet és riccenés mentes képet megjeleníteni ,de biztos ők a hülyék.. az rtx 3080, 3090 ekről már nem is beszélek, mert önmagukban 600-1mil ft csak a vga!
Ez a media lejátszók fórum, engem nem kell meggyőznőd ,már nem htpc-zek, menj át a másik topicba és ott írogasd nekik, hogy mit használjanak szerinted! Biztos szívesen fogadják az ötletet..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

TSanyi írta:
2021.04.07., szer. 10:16
Sajna a tuning ilyen! Nem az olcsó út, az biztos!
Vagy veszel készen egy megbízható gyártótól garanciával, és nem x..sz vele heteket, hónapokat és a végeredmény még akkor sem tuti, cserébe a gyártó számonkérhető, megfogható jótállással, vagy a feltűntetett teljesítményadatokkal ha valami gond lenne! Rohadtúl nem mindegy..
Vannak emberek kevesen akik értenek ahhoz, hogy hazsnálható gépet, htpc-t építsenek, és vannak azok akik azt hiszik értenek hozzá, és vannak azok akik 20e ft ból megépítik a szent grált és leszarozzák a másét akik éveket öltek bele a dologba, vagy egy gyártót aki mérnökökkel célhw-ert gyártanak és szinte minden tekintetben jó egységet sikerül építeniük.. pld, egy komoly media lejátszó..
Tökéletes nincs ,mindenre tökéletes meg pláne nincs, de marhára nem értem amikor a 360e f os media lejátszót a 15e ft os vacakkal hasonlítgatjuk és szentűl hisznek emberek abban, hogy az is ugyanazt tudja.. ezt sohasem értettem meg.. gondolkodik.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”