Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

akosjeney
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2020.04.04., szomb. 18:25
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: akosjeney »

Igyekeztem végig olvasni az egész topicot de sajnos még tanácstalan vagyok. Segítsetek kérlek. Egy LG OLED 77-es TV-hez (és egyelőre egy JBL 9.1-hez) szeretnék venni egy média lejátszót az alábbi igényekkel:

— Ne legyen megállás, röccenés lagg, vagy drop frame!
— 4k, HDR és fejlett Dolby Vision megjelenítés fontos
— Dolby Atmos és DTS támogatás fontos
— Lehetőség szerint legyen lipsync

— Csak NAS-ról nagyméretű film file kiolvasására és megjelenítésére használnám, semmi Netflix vagy HBO GO

Zidoo-val szemezek de szakboltban azt javasolták nekem, hogy inkább, DUNE, ami stabilabb.
Valódi mozi hanguatú folyamatos képet melyikkel tudok elérni?

Köszönöm!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Aszpirin írta:
2021.04.11., vas. 23:16
A switchek száma önmagában nem kellene problémát jelentsen (ha gigabites switchekről van szó),
Én ezt jól tudom, de valami még is közrejátszott, a házban van vagy 6-7 switch, szóval a legutolsó switch kihagyása ,még is eredményt hozott, még az lehet ,hogy az egyik új kábellel lehetett valami amit nem régen vettem, de nem gondolnám,mert más meg teljesen jól működik vele.. gondolkodik.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

fapaci írta:
2021.04.09., pén. 17:47
pali923 írta:
2021.04.09., pén. 10:21
Örülök, ha elégedett vagy. :D Aztán itt olvasom, hogy már van 3000 is, valószínűleg kicsit drágábban, ugyanolyan (vagy más?) hibával. Hát, én nem lennék azért teljesen elégedett vásárló. Azt elhiszem, hogy aki használja ezeket, nem ezen rágódik, hogy miért nem jobb egy kicsit, és örömmel használja. De azért ez nem jó így, azt gondolom.
Mitől lesz valaki elégedett vásárló? Hogy teljesülnek a készülékkel szemben támasztott elvárásai. Az én elvárásaim ezek voltak: jó minőségben tudjak zenéket, filmeket tárolni és lejátszani komfortos távvezérlési lehetőséggel, zajtalanul, folyamatos karbantartás nélkül, az ára pedig legyen alacsonyabb, mint egy audioPC/HTPC ára. Ezeket tökéletesen teljesíti az UHD2000, tehát elégedett vagyok. Hogy van (?) nála jobb cucc, attól még nem leszek elégedetlen felhasználó, ebből a versenyből már a HiFi-ben is kinőttem, mert nagyon sokba kerül. A gyártó két dologban hazudott (Netflix és Roon támogatás), ami nyilván bosszantó, de az elsőt elengedtem, a másodikat pedig megoldottam.

Az UHD3000 az én szempontjaimból egy felesleges lépés volt a Zidoo részéről, pláne hogy félkészen, kiforratlan szoftverrel adták ki. Van benne néhány videós újítás, amik engem hidegen hagynak, mert a projektorom nem támogatja őket. Audióban ugyanazt tudja, mint a 2000, azzal a különbséggel, hogy a 3000 USB DAC-ként is használható, de erre nincs szükségem.
A Zidook audió részéhez, bár csak septében történt az összehasonlítás, mi azt tapasztaltuk, stereo zenén audio lejátszóként jobban szól a 2000-es, én vártam a 3000-est pont az usb bejárat okán, de el fogom engedni. Még annyi, s/pdif kijáraton , külső dac-al történt az össze hasonlítás.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6144
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5201
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Fish írta:
2021.04.11., vas. 22:46
Fish írta:
2021.04.09., pén. 17:13
Most már vagy 10x futottam bele, hogy random megáll a kép és hang 1-2másodpercre, és volt olyan is amikor 1 film alatt 9-10 x is megcsinálta.. a mostani legújabb bétával is.. engem ez mocskosul idegesít.. gondolkodik.gif :angry: a 2000-nél nem is emlékszem, hogy lett volna ilyen.. teljesen mindegy,hogy 1080p vagy uhd.. mkv-knál jellemző nálam.. gondolkodik.gif
Zidoo UHD3000
Nem hagyott nyugodni a dolog, vettem a fáradtságot és átgondoltam mikortól kezdődőött ez a probléma és mit módosítottam előtte..
Azért is töprengtem rajta, mert ha az uhd2000 jó volt,ennyire nem kefélhették el a 3000-et.. És jelentem megtaláltam a gondot, nem a zidoo beta fw a gond..Ma megnéztem 3 borzalmasan szar filmet, de 1x sem állt meg és gyönyörűen végig ment a film szaggatás ,vagy megállás vagy hanghiba nélkül!
Beiktattam egy + switchet mert a régin kevés volt a port ,mert bekerült egy xbox one x a netflix miatt meg a ritkán 1x-1xi játék miatt is, és valahogy a hálózatra gyanakodtam, ezért kikerültem ,hogy zidoo-hoz 2 switchen menjen a kanóc, azonnal tökéletes lett a dolog..szóval én voltam a fax és nem a zidoo mérnökei :D Legalább most már nem kell szídnom! :D
A switchek száma önmagában nem kellene problémát jelentsen (ha gigabites switchekről van szó), a legújabb hifis trükk pl., hogy 4 switchet kötnek “csak úgy” a hálózati lejátszó elé, mert úgy állítólag jobban szól a zene... Szóval ha a switchek kiiktatása oldotta meg a dolgot, akkor valamelyik switched nem “kóser”...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Fish írta:
2021.04.09., pén. 17:13
Most már vagy 10x futottam bele, hogy random megáll a kép és hang 1-2másodpercre, és volt olyan is amikor 1 film alatt 9-10 x is megcsinálta.. a mostani legújabb bétával is.. engem ez mocskosul idegesít.. gondolkodik.gif :angry: a 2000-nél nem is emlékszem, hogy lett volna ilyen.. teljesen mindegy,hogy 1080p vagy uhd.. mkv-knál jellemző nálam.. gondolkodik.gif
Zidoo UHD3000
Nem hagyott nyugodni a dolog, vettem a fáradtságot és átgondoltam mikortól kezdődőött ez a probléma és mit módosítottam előtte..
Azért is töprengtem rajta, mert ha az uhd2000 jó volt,ennyire nem kefélhették el a 3000-et.. És jelentem megtaláltam a gondot, nem a zidoo beta fw a gond..Ma megnéztem 3 borzalmasan szar filmet, de 1x sem állt meg és gyönyörűen végig ment a film szaggatás ,vagy megállás vagy hanghiba nélkül!
Beiktattam egy + switchet mert a régin kevés volt a port ,mert bekerült egy xbox one x a netflix miatt meg a ritkán 1x-1xi játék miatt is, és valahogy a hálózatra gyanakodtam, ezért kikerültem ,hogy zidoo-hoz 2 switchen menjen a kanóc, azonnal tökéletes lett a dolog..szóval én voltam a fax és nem a zidoo mérnökei :D Legalább most már nem kell szídnom! :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Ez van fent :smile32:
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

motorgyilkos írta:
2021.04.09., pén. 19:32
Nincs, mert nekem meg az elso beta van ami eddig mint lejatszo hibatlan. Nem is rakom fel egyik betat se mert ahogy olvasom javitanak valamit es el is basznak valamit. Majd ha fw utan nem lesz siras egy honapig, na azt az fw-t fogom felrakni. :D
Aha, értem, én elcsesztem mert felraktam ,így már csak előre mehetek..

Amúgy akkor neked vagy egy stabil version amit felrakhatsz, bár nem biztos, hogy jól jársz vele,de azt szerettem volna én is felrakni, de később vettem észre és felraktam az előtte lévő újabb bétát, na itt baxtam el sajnos.. :angry: downgrade-elni már nme tudsz a 3000-nél! :angry:

Ez a stabil version:

v6.0.90(_G)
https://www.mcbluna.net/wp/zidoo-model- ... d/#v6.0.90
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Fish írta:
2021.04.09., pén. 17:13
motorgyilkos írta:
2021.04.09., pén. 12:15
Konkretan a zidoo 2000/3000 jelenleg a piac legjobb lejatszoi, minosegben es anyag felhasznalasban. Az enyhe elegedetlenseg szimplan csak a streaming hianya okozza nalam, amit egy bovli dvd vagy br lejatszo is megkap.
Neked nincsenek lejátszáskor anomáliák? Most már vagy 10x futottam bele, hogy random megáll a kép és hang 1-2másodpercre, és volt olyan is amikor 1 film alatt 9-10 x is megcsinálta.. a mostani legújabb bétával is.. engem ez mocskosul idegesít.. gondolkodik.gif :angry: a 2000-nél nem is emlékszem, hogy lett volna ilyen.. teljesen mindegy,hogy 1080p vagy uhd.. mkv-knál jellemző nálam.. gondolkodik.gif
Nincs, mert nekem meg az elso beta van ami eddig mint lejatszo hibatlan. Nem is rakom fel egyik betat se mert ahogy olvasom javitanak valamit es el is basznak valamit. Majd ha fw utan nem lesz siras egy honapig, na azt az fw-t fogom felrakni. :D
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2021.04.09., pén. 10:21
Örülök, ha elégedett vagy. :D Aztán itt olvasom, hogy már van 3000 is, valószínűleg kicsit drágábban, ugyanolyan (vagy más?) hibával. Hát, én nem lennék azért teljesen elégedett vásárló. Azt elhiszem, hogy aki használja ezeket, nem ezen rágódik, hogy miért nem jobb egy kicsit, és örömmel használja. De azért ez nem jó így, azt gondolom.
Mitől lesz valaki elégedett vásárló? Hogy teljesülnek a készülékkel szemben támasztott elvárásai. Az én elvárásaim ezek voltak: jó minőségben tudjak zenéket, filmeket tárolni és lejátszani komfortos távvezérlési lehetőséggel, zajtalanul, folyamatos karbantartás nélkül, az ára pedig legyen alacsonyabb, mint egy audioPC/HTPC ára. Ezeket tökéletesen teljesíti az UHD2000, tehát elégedett vagyok. Hogy van (?) nála jobb cucc, attól még nem leszek elégedetlen felhasználó, ebből a versenyből már a HiFi-ben is kinőttem, mert nagyon sokba kerül. A gyártó két dologban hazudott (Netflix és Roon támogatás), ami nyilván bosszantó, de az elsőt elengedtem, a másodikat pedig megoldottam.

Az UHD3000 az én szempontjaimból egy felesleges lépés volt a Zidoo részéről, pláne hogy félkészen, kiforratlan szoftverrel adták ki. Van benne néhány videós újítás, amik engem hidegen hagynak, mert a projektorom nem támogatja őket. Audióban ugyanazt tudja, mint a 2000, azzal a különbséggel, hogy a 3000 USB DAC-ként is használható, de erre nincs szükségem.

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Fish írta:
2021.04.05., hétf. 23:45
Farkinca71 írta:
2021.04.05., hétf. 19:40
Hát akkor nekem úgy látszik szerencsém volt. Vagy csak jó alkatrészeket válogattam össze. Mindenesetre én nem tapasztaltam ilyen szivásokat mint egyesek itt a fórumon. Nekem akkor minden beállt jól és azóta nem piszkáltam :D :smile32:
Arról nem is beszélve, hogy nekem is voltak mediaboxaim, igaz nem a felsőbb kategóriából, de azokkal is volt baj bőven, mind kodekkel, frissitésekkel és felirattal is. Sőt még fagytak is, mivel androidosok voltak. Számomra egyik fajta sem jobb, mindkettőnek, a boxnak és a htpc-nek, vannak előnyei és hátrányai. Az biztos hogy a htpc nem való olyanoknak akik nem tudják normálisan beállitani, ha az már megtörtént és nem piszkálják akkor tud olyan jó lenni mint egy mediabox. Ez is csak szigórúan SZVSZ ! :D
Full hd -ba nyomod ugye? r709 szintér gondolom!
Ha ezekre mind igen a válasz, akkor majd akkor beszéljünk legközeleb, ha már dv-t, hdr-t,uhd-t,21060p-ben tolod minden képfrissítési probléma nélkül, riccenés nélkül, folyamatos ,tökéletes üzemben! :D
Mert az is biztos ,hogy a te vetitőd ezeket nem tudja, hiába próbálod a htpc-vel ráerőszakolni..
Nem a képminőségre utalok és nem öreg dlp vs fos kiscsippes vitát indítok, csak a htpc nálad tökéletesre reagáltam..
20 évet toltam htpc-vel min.. amíg 1080p volt, gondom bajom nem volt, ahogy beköszönttött az uhd, estek keltek a pc-k, és a mai napig nincs egy normális vga, ami hiba nélkül tudná azt amit egy mostani komolyabb mediaplayer meg simán!A legnagyobb ,legdrágább vga-k sem tudták és ahogy tudom mostanáig nem sikerült megoldani velük!
Sajnos ez van, én is pc párti vagyok, de muszáj volt a hdr miatt váltani.. Ez van..
A vetito sajna nem tudja a hdr-et , sem a 4k, viszont tudja a 2k nativban, es igen rec709 szinterrel. Mivel a 2k-t csak dvi-d csatin tudja fogadni,ezert hasznalok htpc-t, mivel egy mediaboxon sem talaltam ilyen csatit. A filmeket altalaban uhd forrasbol nezem, konvertaltatom le a madvr-el hdr-sd konverzioval 2k-ra, vagy fullhd-t felskalazva 2k-ra. A pc-ben geforce gtx 1660 ti van, ryzen 5 -os procival, medium madvr beallitasokkal es nekem eddig mindent tokeletesen vitt roccenes nelkul, 4k-t is siman egy 4k monitoron. Az igaz hogy nem hajtom a max beallitasokkal, ahhoz mar combosabb vas kellene, de ezzel is szep kepet kapok a vetiton, szebbet mint a nalam megfordult mediaboxok vagy blueray playerek produkaltak.
Ez sem volt olcso, 250k, de ezt meg hajlando voltam meg kifizetni egy pc-ert, mert meg jatszani is tudok vele, netflix is siman megy rajta, ha valamelyik csaladtagnak kipurcan a laptopja, akkor van tartalek pc stb. Es atom stabil az en installaciommal. Arrol nem is beszelve hogy megy rajta a REW is, a Cavern es a beringher programja is es ezert nem kell lecibalnom egy laptopot ha ezeket akarom hasznalni.
En szemely szerint 250k-t nem adnek egy mediaplayert sem, de ez az en velemenyem es mindenki azt vesz amit akar es amire penze van, nem akarok meggyozni senkit sem, sem htpc oldalan, sem a mediaboxoken. En csak azt mondtam hogy nekem a htpc megfelel es tokeletesen teszi a dolgat, ennyi. Tema reszemrol lezarva. Jo filmezest ! :D :smile32:
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

motorgyilkos írta:
2021.04.09., pén. 12:15
Konkretan a zidoo 2000/3000 jelenleg a piac legjobb lejatszoi, minosegben es anyag felhasznalasban. Az enyhe elegedetlenseg szimplan csak a streaming hianya okozza nalam, amit egy bovli dvd vagy br lejatszo is megkap.
Neked nincsenek lejátszáskor anomáliák? Most már vagy 10x futottam bele, hogy random megáll a kép és hang 1-2másodpercre, és volt olyan is amikor 1 film alatt 9-10 x is megcsinálta.. a mostani legújabb bétával is.. engem ez mocskosul idegesít.. gondolkodik.gif :angry: a 2000-nél nem is emlékszem, hogy lett volna ilyen.. teljesen mindegy,hogy 1080p vagy uhd.. mkv-knál jellemző nálam.. gondolkodik.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Nem akarom vedeni egyik gyartot sem, de azt kell megerteni, miert is van ez a helyzet. Az egesz mogott nem all mas, mint ellehetetleniteni az osszes kinai gyartot. A tetves google probalja kiherelni szoftveresen, ez ellen a kinaiak magasabb hardver minoseggel probalnak valaszolni. Konkretan a zidoo 2000/3000 jelenleg a piac legjobb lejatszoi, minosegben es anyag felhasznalasban. Az enyhe elegedetlenseg szimplan csak a streaming hianya okozza nalam, amit egy bovli dvd vagy br lejatszo is megkap. Egy ketmillios cd jatszonal sokszor kevesebb szolgaltatast kapsz mint egy otvenezressnel megsem sir senki, mert tudja hogy hardveresen jobb komponenseket hasznalnak es jobb hangot is ami persze szubijektiv.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2021.04.09., pén. 09:37
Én is írtam néhány bosszantó hibát az UHD2000-ről (leginkább a kamu Roon támogatásról), amik miatt akár le is cserélhetném, csak éppen nincs mire. Az említett hibákkal én együtt tudok élni, illetve el lettek hárítva, tehát részemről jelenleg nincs panasz.
Örülök, ha elégedett vagy. :D
Aztán itt olvasom, hogy már van 3000 is, valószínűleg kicsit drágábban, ugyanolyan (vagy más?) hibával. Hát, én nem lennék azért teljesen elégedett vásárló. Azt elhiszem, hogy aki használja ezeket, nem ezen rágódik, hogy miért nem jobb egy kicsit, és örömmel használja. De azért ez nem jó így, azt gondolom. Valószínűleg úgy van ez is, mint a számítógépes játékok: gyorsan ki kell adni valamit, mert a konkurencia is nyomul, aztán majd javítgatjuk a bugokat. A bukszában viszont már ott a pénz. :rolleyes: :smile29:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Cutler írta:
2021.04.09., pén. 00:42
Szerintem pali nem hibátlan rendszerre gondolt 500ezerért, hanem csak lejátszóra. Így meg már talán jogos is a reklamálása😉
Értettem, csak éjjel félálomban hülyén fogalmaztam. Félmillió forintért hibátlan audio (HiFi) készüléket sem lehet vásárolni, de még kétszer annyiért is nagyon nehéz. Hangsugárzóból is csak a belépőszint érhető el félmillióért. Persze kinél hol vannak a kategóriahatárok, erősen szubjektív téma.

Ha a Zidoo-t le akarnám cserélni másik "csak" zenelejátszóra, ami hangminőségben, szolgáltatásban az UHD2000 felett áll és nem hétszámjegyű az ára, nagy bajban lennék/vagyok. 700-800 ezerért van néhány opció (Coctail Audio, Auralic), de azok is messze vannak a tökéletestől.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2021.04.09., pén. 09:20
Igen, ennyit még én is tudok az árakról. :D Csak annyi merült fel bennem, hogy bármilyen más hifis egységért fizet ki valaki ennyi pénzt, és nincs vele megelégedve, biztosan nem legyint, hogy a fene bánja, jó lesz ez így. A médialejátszókkal valahogy megértőbbek a tulajok. :rolleyes: Legalábbis nekem ez jön le az itt olvasottakból.
Nem tudom, konkrétan kire/mire gondolsz elégedetlenség témában. Én is írtam néhány bosszantó hibát az UHD2000-ről (leginkább a kamu Roon támogatásról), amik miatt akár le is cserélhetném, csak éppen nincs mire. Az említett hibákkal én együtt tudok élni, illetve el lettek hárítva, tehát részemről jelenleg nincs jajgatás, csak egy enyhe elégedetlenség.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2021.04.09., pén. 09:51-kor.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Cutler írta:
2021.04.09., pén. 00:42
Szerintem pali nem hibátlan rendszerre gondolt 500ezerért, hanem csak lejátszóra. Így meg már talán jogos is a reklamálása
Igen, ennyit még én is tudok az árakról. :D Csak annyi merült fel bennem, hogy bármilyen más hifis egységért fizet ki valaki ennyi pénzt, és nincs vele megelégedve, biztosan nem legyint, hogy a fene bánja, jó lesz ez így. A médialejátszókkal valahogy megértőbbek a tulajok. :rolleyes: Legalábbis nekem ez jön le az itt olvasottakból.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Cutler »

fapaci írta:
2021.04.08., csüt. 23:22
pali923 írta:
2021.04.08., csüt. 16:53
A hifi mindig is drága dolog volt, de azért a mai magyar viszonyok között félmilláért én elvárnék egy bizonyos színvonalú, és főleg hibátlan készüléket.
Megértelek és szerintem igazad is van, csak 20 évvel el vagy csúszva az időben. Félmillió Ft manapság már-már belépőszintek számít, ahol a hibátlanság nincs a csomagban. Reálisan számolva félmillióból valóban ki kellene jönnie egy komoly rendszernek, de sajnos 5 millióból is alig jön ki.
Szerintem pali nem hibátlan rendszerre gondolt 500ezerért, hanem csak lejátszóra. Így meg már talán jogos is a reklamálása😉

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2021.04.08., csüt. 16:53
A hifi mindig is drága dolog volt, de azért a mai magyar viszonyok között félmilláért én elvárnék egy bizonyos színvonalú, és főleg hibátlan készüléket.
Megértelek és szerintem igazad is van, csak 20 évvel el vagy csúszva az időben. Félmillió Ft manapság már-már belépőszintek számít, ahol a hibátlanság nincs a csomagban. Reálisan számolva félmillióból valóban ki kellene jönnie egy komoly rendszernek, de sajnos 5 millióból is alig jön ki.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

ZolaBA írta:
2021.04.08., csüt. 14:28
Szerintem az elégedetlenség végtelen. Ezzel szemben ha valaki medialejátszót keres, akkor százezer alatt is vannak remek megoldások.
Igazad van, látod, én is megvagyok a Himedia-Schiit combóval, ez nem került sok százezerbe. Igaz, hogy ebből is igyekszem vállalható hangot kihozni, lehet streamelni is vele, tud bizonyos szolgáltatásokat.

Ha veszek egy erősítőt vagy hangfalat mondjuk 700.000 Ft-ért, és nagyon nem vagyok vele megelégedve, akkor nagy baj van, cserélek, vagy háborgok a gyártónál. Itt meg azt olvasom, hogy nem tökéletes, de majd jön valami frissítés, talán. Ezzel simán együtt élnek a tulajdonosok, én nem is értem, miért. A hifi mindig is drága dolog volt, de azért a mai magyar viszonyok között félmilláért én elvárnék egy bizonyos színvonalú, és főleg hibátlan készüléket. Aki ennyit elkölt, nyilván az elvárása is nagyobb, mint egy olcsó kínai tulajdonosának, és én úgy érzem, nincs kiszolgálva rendesen.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Fish írta:
2021.04.07., szer. 17:56
Quetz írta:
2021.04.07., szer. 12:44
Lehet, nem tudtad, de az Apollo Lake óta hadware szinten támogatott a HEVC 10bit dekódolása. Ha valakinél a 200K-s VGA küzdött a 4k megjelenítéssel, akkor az user error volt, az ilyen felhasználó forduljon szakemberhez.
Aham, értem, kíváncsi lennék egy madvr -el mit tudnál ebből kihozni.. a madvr úgy megizzaszt egy komoly vga-t ,hogy az örül, hogy élve marad egy -egy film lejátszása közben, amiről te beszélsz az egy vicc htpc-nek.. de mondom hagyjuk ,te ezt úgy is jobban tudod, és körbe röhögöd az összes olyan htpc-s kollegádat akik dual 2080ti-al próbálnak komoly képet és riccenés mentes képet megjeleníteni ,de biztos ők a hülyék.. az rtx 3080, 3090 ekről már nem is beszélek, mert önmagukban 600-1mil ft csak a vga!
Ez a media lejátszók fórum, engem nem kell meggyőznőd ,már nem htpc-zek, menj át a másik topicba és ott írogasd nekik, hogy mit használjanak szerinted! Biztos szívesen fogadják az ötletet..
Fish, az lehet a problémád, hogy nem tudod értelmezni a leírtakat, illetve a gondolataid felét nem írod le, és kiakadsz azon, ha arra válaszolok, amit leírtál.
Innen indultunk:
"valóban hülyeség lenne összevetni ,és ami a lényeg ,ezek a media lejátszók 2-300e ft körül mocorognak és akkor már a drágát veszed, ugyanezt összehozni pc-ből jóval drágább".
Mivel MadVR nem fut desktop media playereken, ebből következően nincs szükség arra, hogy ezen MP-ket több százezres PC-vel helyettesítsük. Elég a 80k-s verzió. Igazából több százezres DMP-re sincs szükség, ha csak a HDMI kimenetet használod.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1661
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

pali923 írta:
2021.04.08., csüt. 08:38
... meg kell vennem sokszázezres készülékeket ...
... nagyon sok pénzért állandóan problémákkal küszködnek ...
Szerintem az elégedettlenség végtelen. Ezzel szemben ha valaki medialejátszót keres, akkor százezer alatt is vannak remek megoldások.
Ez egy elmélyült, speciális fórum, az itt beszélt hibák átlag embereket nem zavarnak. A 20-30 ezres android boxok tökéletesen alkalmasak letöltött filmekhez, Kodival. Egy Apple tv már jó streamelni. Vagy ugye kedvencem a shield tv pro, ami 86 ezerért mindent is tud. Ami nincs 100 ezer alatt az a komoly dac, analóg táp és társai highend zenéhez - de ezt a két igényt én nem mosnám össze.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Lemmy9.1 írta:
2021.04.08., csüt. 09:46
Mikor bezár a "mag" jön a házimozisok tömeges öngyilkossága. :D :D
Üdv, Nostradamus :)
Nettó hülyeség..mert azért fognak eltünni ,mert nincs igénye a mai fiatalságnak egy otthoni komoly házimozi rendszerre, egy tableten és telefonon elvannak, nem érdekli őket a vetítés, sem a jó hang, velünk fog kihalni ez a műfaj kb. egyszercsak vége lesz , talán utánaunk, még pár évig lesznek páran ,aztán ennyi.. :D Talán a nagy tv ,kijelző megmarad mert majd nem lehet mást kapni, de komoly hangrendszer sosem lesz köré építve ,legalább is 20-30 év múlva semmi ilyesmi kéztetése sem lesz a mostani 5-10-20 évesnek! Le sem fogják tojni ,hogy atmos vagy dts-x, már most sem érdekli őket..
Ha megnézitek már mindenben ez a trend.. autó arra van ,hogy elvigyen Á-ból B-be, meg sem rezzenek ,ha meglátnak egy M4-et,M5-t, vagy egy bármilyen v8-at meghallanak, semmi sem izgatja őket.. lesz elektromos mindenből ami izgalmat azért ad mert hatalmasat gyorsul, de érzelmet már senkiben sem fognak kiváltani, se késztetést arra, hogy egy jó szerpentínen hatalmasat autózna vele az ember.. szépen lassan kiveszik minden jó inger az emberekből és elvesztik az érdeklődésüket minden jó dolog íránt.. sajnos én erre látom menni az emberiséget..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

zx07 írta:
2021.04.08., csüt. 12:25
Dune-t kell venni...
Semmivel sem jobb mint a zidoo..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

zx07 írta:
2021.04.08., csüt. 12:25
Dune-t kell venni...
Nem kell, megvan még, csak kissé elavult, nem tudja a HDR-t. Az újak meg androidosok, olyanok, mint a többi.

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: zx07 »

BoRRoNeo írta:
2021.04.08., csüt. 11:05
fapaci írta:
2021.04.08., csüt. 10:29
Egyetlen paraméter maradt lényeges, a mozgások lekövetése. Ebben PC-vel soha nem tudtam tökéletes eredményt elérni, egy kis villogás, röcögés, képugrás mindig maradt, ami néhány filmnél idegesítő, másoknál szinte észrevehetetlen volt.
Milyen furcsa, nekem ez pont fordítva van. A Zidoonál állandóan látom az apróbb riccennéseket, borzalmasan zavar. Ez mondjuk biztos szoftverhiba, mert a Dune 4K nem csinálta. A HTPC-vel viszont megoldható (abban is voltak micro-riccennések), csak rá kellett jönni, hogy mivel lehet. Nálam túl kellett tolni a procit (gyorsabbat kellett venni) és azonnal megszűntek.

De mindegy is a lényeg, hogy ma már minden szívás, a HTPC-t azért szeretem jobban, mert tudok vele barkácsolni. A Zidoo-val mit csináljak? Ülök és várok a szoftverfrissítésre, ami vagy jön vagy nem, vagy megoldja vagy nem. Végül is fél éve megvan, már lassan egész használható lesz. :)
Dune-t kell venni...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”