Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

sutemenyx írta:
2021.04.12., hétf. 23:25
Nem akarok bunkó lenni, de mi történik, hogy hirtelen mindenki eladja az RME-ADI dacját? Eddig mindenki csak dícsérte, közben meg nemrég felkerült 3 eladó darab is.
Biztos nem megy neki a negédes hifi romantika. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: pali923 »

bitrograde írta:
2021.04.12., hétf. 23:52
Biztosan prohardver fejhallgatós témát olvasgattak. ;)
Ott jöttek rá nemrég, hogy nem tudják élvezni a kedvenc zenéiket vele.
Az Általában a hifiről c. topicban folyt mostanában némi lamentálás arról. hogy magunknak vásárolunk-e hifit, a magunk ízlése szerint, vagy inkább valamilyen külső nézeteknek, véleményeknek akarunk megfelelni. Úgyhogy akár ez igaz is lehet, és mindjárt itt lenne egy adalék az ottani elmélkedésekhez. gondolkodik.gif Persze lehet, hogy ez sosem fog kiderülni.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

sutemenyx írta:
2021.04.12., hétf. 23:25
Nem akarok bunkó lenni, de mi történik, hogy hirtelen mindenki eladja az RME-ADI dacját? Eddig mindenki csak dicsérte, közben meg nemrég felkerült 3 eladó darab is.
Biztosan prohardver fejhallgatós témát olvasgattak. ;)
Ott jöttek rá nemrég, hogy nem tudják élvezni a kedvenc zenéiket vele. Vagy nem sikerült rendesen hadra fogni, beállítani. Vagy csak nagy volt vele szemben a várakozás (hiszen mennyi mindent tud).
Én továbbra is nagyon jó készüléknek tartom. Az én rendszerembe elég jól illeszkedik, mind DAC-ként a fejhallgatós vonalon (a beépített fejhallgató-erősítő része az szerintem is gyengécske, az OTL köröket ver rá), mind DAC-előfokként a végfokhoz. A saját beállításaival egy kicsit el kellett játszani, de Linux alatt, valamint ROON és MQA huncutságok híján nálam csak be kellett kötni, és szóba állt mindennel.
Azt szeretem benne a legjobban talán, hogy nem akarja igazán észrevetetni magát. Nagyon szerettem a Resonessence Concerómat, volt egy nagyon kellemes szín a hangjában, mint valami zamat - nem zavaróan, de érezhetően. Az RME számomra sokkal semlegesebb, anélkül, hogy kivenné a zeneiséget (bármi legyen is az) a hangból. Én megértem, ha valaki nem kedveli ezt a stúdiós világból érkező felfogást.
A prohardveren azt is említették, hogy eltérően működik együtt különböző forrásokkal, de ott van, aki még win7-win10 alól tolja ((contaxg talán a málna-PC-t említette, hogy azzal volt számára a legjobb).
Ezért lehet.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Nem akarok bunkó lenni, de mi történik, hogy hirtelen mindenki eladja az RME-ADI dacját? Eddig mindenki csak dícsérte, közben meg nemrég felkerült 3 eladó darab is.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
bakelitbandita
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2017.03.06., hétf. 12:43
Értékelés: 25

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bakelitbandita »

Köszi

sutemenyx írta:
2021.04.07., szer. 23:37
bakelitbandita írta:
2021.04.05., hétf. 23:15
Sziasztok,
szervizelés ügyben lenne segítségre szükségem. Van egy Yulong dacom ami random torzítást produkál.
Hova vigyem javításra?
Köszi
Egy kis segítség, az európai disztribútort itt találod:

https://www.clear-components.de/distributor/

Hogy foghlalkoznak-e szervizzel azt nemtudom, de tippre a kínaiaknál a terméktámogatás odáig tart, hogy megvetted, utána mehet a szemétbe, majd gyártanak újat, és megveheted újra ha van kedved.
Denondl110rRevolvercloneCrystalcableMogamiAva2B+9SXMITTerminator2OperaSeconda40SzegediUsaaudio

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

bakelitbandita írta:
2021.04.05., hétf. 23:15
Sziasztok,
szervizelés ügyben lenne segítségre szükségem. Van egy Yulong dacom ami random torzítást produkál.
Hova vigyem javításra?
Köszi
Egy kis segítség, az európai disztribútort itt találod:

https://www.clear-components.de/distributor/

Hogy foghlalkoznak-e szervizzel azt nemtudom, de tippre a kínaiaknál a terméktámogatás odáig tart, hogy megvetted, utána mehet a szemétbe, majd gyártanak újat, és megveheted újra ha van kedved.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

bakelitbandita írta:
2021.04.05., hétf. 23:15
Sziasztok,
szervizelés ügyben lenne segítségre szükségem. Van egy Yulong dacom ami random torzítást produkál.
Hova vigyem javításra?
Köszi
Hát ugye benne kell lennie a szervizpontok elérhetőségének a manualban...
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

vlaca írta:
2021.04.05., hétf. 09:17
robi20064 írta:
2021.04.04., vas. 23:30
Egy kis MQA boncolgatas az unnepi bojt/kaja koma melle.

https://audiophilestyle.com/forums/topi ... than-flac/
Századik “noname emberke” szenzációs leleplező cikke az mqa ördögi mivoltáról :D :D Dög unalmas már.
Régebben érdekelt hogy hogyan működik, de már elengedtem, úgy tűnik sose tudjuk meg. Aki tudja, az nem mondja, ez a “visszafejtegetés” meg reménytelen.
Pedig jó a cikk, nem akar szenzációs lenni, csak megmagyarázza, miért is nincs sok értelme az egésznek.
sok mindenben egyetértek, de egy kicsit mégis másképp vélekedem a gyakorlati tapasztalatom alapján. Szerintem az mqa használ egy olyan algoritmust, amitől a közepes és gyengébb dac-kal rendelkező készülékek a magas hangok tartományában relatíve "megjavulnak", azaz nem annyira zavaró a hangminőségük, mint mqa nélkül. Jó felbontással rendelkező rendszer esetén az mqa minden esetben rosszabb minőséget ad De ezért nem kellene ennyit (ha egyáltalán) kaszálniuk, az biztos. Jobb készülékeket kell gyártani, nagyon gáz, hogy a számokkal való dobálózás égisze alatt (32bit/384kHz, pl. PCM5100/5101/5102) kifejezetten gyenge csipeket is reklámoznak és eladnak, amik hangminőségét már a 20 évvel ezelőtti dacok krémje is jócskán meghaladta.

Avatar
bakelitbandita
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2017.03.06., hétf. 12:43
Értékelés: 25

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bakelitbandita »

Sziasztok,
szervizelés ügyben lenne segítségre szükségem. Van egy Yulong dacom ami random torzítást produkál.
Hova vigyem javításra?
Köszi
Denondl110rRevolvercloneCrystalcableMogamiAva2B+9SXMITTerminator2OperaSeconda40SzegediUsaaudio

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

bitrograde írta:
2021.04.04., vas. 18:54
Magam is idegenkedtem a Linux használatától kissé, mert a parancssor bizony elrettenthet bárkit (még engem is, pedig Word 5.5-ben írtam annak idején hajlékony lemezre a szakdolgozatomat :rolleyes: ). De aki turkál a motorháztető alatt, beállítja az Optimizert meg a HQPlayert, azt meg berakja Muso alá, esetleg összepárosítja a JRivert a JPlay-vel, stb., annak a Linux bizony gyerekjáték. Arról nem is beszélve, hogy tényleg léteznek egyszerűen bootolható megoldások, RAM-ba, és a teljes Linuxra való átállás sem ördögtől való. Én megléptem pár hete-hónapja, és egyáltalán nem bántam meg. Egyrészt semmivel sem lett nehezebb az életem tőle, sőt. Másrészt a hang minden szempontból jobb, mint amit én mindenféle szoftveres bűvészkedéssel ki tudtam hozni a magam PC-jéből (i5 4590T alapokon, ötkörös analóg táp, mz/x-moddolt Delock kártya). Semmit nem kellett feladnom, és még a stream (primephonic) is tökéletesen működik (nem mellesleg: remek minőségben).
Tanár Úr, nem örülök, hogy magához édesgetett a Linux. Így egy potenciális konzulens
elveszett számomra, pedig időnként nagy szükségem lenne rá. :D
Hogy valamennyire a témánál (DAC-olás) is maradjunk, a Linuxtól való elhidegülésem
a Korg Ds-dac-100 és a Daphile dicstelen találkozásával kezdődött. Másnak is volt
annak idején ilyen gondja. Válaszra sem méltatták a készítők. Ha új ISO jelenik meg,
azt szorgalmasan tesztelném, most már azt sem. Bizonyos Qualcomm Atheros csipekkel
felépíti ugyan a hotspot-ot, de nem enged csatlakozni. Természetesen ilyen IC-s
lapom van. Ezek fényében vagy inkább árnyékában, maradok a win előtelepítési, vagy
pontosabban helyreállítási környezeténél. Itt vannak sikereim is. Például eddig öt
különböző hardveren gond nélkül elindult. Minden kezem ügyébe kerülő dac, (Young,
FiiO, Korg, Nad, Nuprime, s.m.s.l) megszólalt vele. A hallott produkció is nagyon
megnyugtató. Nemrég próbálkoztam az említett DeLock kártya Renesas illesztőjével is.
Úgy néz ki, menni fog. Mi kell még? Zene.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

robi20064 írta:
2021.04.04., vas. 23:30
Egy kis MQA boncolgatas az unnepi bojt/kaja koma melle.

https://audiophilestyle.com/forums/topi ... than-flac/
Az MQA egyik és legfontosabb tulajdonsága, hogy egy ködös és veszteséges misztikumba csomagolja licencelt hardver-szoftver jogvédelmet, egy fajta net terhelés kímélése másik jellemzővel. Ez a NET terhelés lehet tényező, ahol még mindig DSL 10-20Mbps a net, de ez pár év és sehol sem lesz a világban. Mindeközben vidáman elérhető akár youtubon, de fizetős sztrímelő csatornán is veszteséges, de veszteség mentes 4kTV/60Hz.
Az MQA jelenség engem részben emlékeztet a Sony SACD vízjeles védelmére, amivel akkor kibontakozni képtelen DVDA lett volna partiban, viszont az SACD mégsem veszteséggel kínálta a magasabb minőséget.

Ma meg már itt van a QOBUZ, hamarosan Spotify veszteség mentes HIRES sztrímelése MQA nélkül. Pár év, és felejtős lesz az MQA alapú jog-másolás védelem.

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

robi20064 írta:
2021.04.04., vas. 23:30
Egy kis MQA boncolgatas az unnepi bojt/kaja koma melle.

https://audiophilestyle.com/forums/topi ... than-flac/
Századik “noname emberke” szenzációs leleplező cikke az mqa ördögi mivoltáról :D :D Dög unalmas már.
Régebben érdekelt hogy hogyan működik, de már elengedtem, úgy tűnik sose tudjuk meg. Aki tudja, az nem mondja, ez a “visszafejtegetés” meg reménytelen.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

robi20064 írta:
2021.04.04., vas. 23:30
Egy kis MQA boncolgatas az unnepi bojt/kaja koma melle.

https://audiophilestyle.com/forums/topi ... than-flac/
A hozzászólásokban jött is egyből, hogy a kérdés nem inkább az-e, hogy jobban szól-e az MQA mint a normál FLAC. De ugye mint kiderült, az MQA egy buherált formátum, így a tartalma nem egyezik a masterrel, aztán, hogy ez valakinek szubjektíven jobb vagy nem az mellékes a tesztet illetően, a lényeg, hogy az MQA nem az aminek hirdetik.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

La_Valse írta:
2021.04.01., csüt. 23:00
A Lin nekem túl szigorú, ha valami nem megy, cseszhetem. A WinPE sokkal flexibilisebb, egy kis utánajárással majdnem mindent meg lehet oldani. Hogy ki számít mezei user-nek, azt nem tudom, de igaz, a számítógépes zenehallgatás nem való mindenkinek. Akinek nincsenek kudarcai, az nem innovál eléggé, mondta Elon Musk. Aki az első kudarc után baltát emleget, az vegyen készterméket. A kitartó műkedvelők is előbb-utóbb sikert érnek el.
Magam is idegenkedtem a Linux használatától kissé, mert a parancssor bizony elrettenthet bárkit (még engem is, pedig Word 5.5-ben írtam annak idején hajlékony lemezre a szakdolgozatomat :rolleyes: ). De aki turkál a motorháztető alatt, beállítja az Optimizert meg a HQPlayert, azt meg berakja Muso alá, esetleg összepárosítja a JRivert a JPlay-vel, stb., annak a Linux bizony gyerekjáték. Arról nem is beszélve, hogy tényleg léteznek egyszerűen bootolható megoldások, RAM-ba, és a teljes Linuxra való átállás sem ördögtől való. Én megléptem pár hete-hónapja, és egyáltalán nem bántam meg. Egyrészt semmivel sem lett nehezebb az életem tőle, sőt. Másrészt a hang minden szempontból jobb, mint amit én mindenféle szoftveres bűvészkedéssel ki tudtam hozni a magam PC-jéből (i5 4590T alapokon, ötkörös analóg táp, mz/x-moddolt Delock kártya). Semmit nem kellett feladnom, és még a stream (primephonic) is tökéletesen működik (nem mellesleg: remek minőségben).
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

Janosom írta:
2021.04.02., pén. 15:59
supravox írta:
2021.04.01., csüt. 19:51
Janosom írta:
2021.04.01., csüt. 16:44
Ez viszont egy DAC Bricasti M1.Complete-1024x767.jpg Nálam U1 Mini-vel zenél.
Az új MDX panelt beszerezted?😀
Be bizony. Sőt, Brian Zolner-ék tették bele kint a Boston melleti gyárukban. Meg be is mérték, ha már haza látogatott. Olyan Certificat-et adtak mellé, hogy már az maga zenélni kezd. :D :D Szignifikáns a változás, még járatás nélkül is. Egy ilyen változásért más cégnél az egész eszközt egy osztállyal és (vagyonokkal) feljebb lévőre kell cserélni.
Korrektül néz ki.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: supravox »

Janosom írta:
2021.04.02., pén. 15:59
supravox írta:
2021.04.01., csüt. 19:51
Janosom írta:
2021.04.01., csüt. 16:44
Ez viszont egy DAC Bricasti M1.Complete-1024x767.jpg Nálam U1 Mini-vel zenél.
Az új MDX panelt beszerezted?😀
Be bizony. Sőt, Brian Zolner-ék tették bele kint a Boston melleti gyárukban. Meg be is mérték, ha már haza látogatott. Olyan Certificat-et adtak mellé, hogy már az maga zenélni kezd. :D :D Szignifikáns a változás, még járatás nélkül is. Egy ilyen változásért más cégnél az egész eszközt egy osztállyal és (vagyonokkal) feljebb lévőre kell cserélni.
Teljesen egyetértek.
Az enyémet én raktam bele,nem egy atomtengeralattjáró😀
Szerintem is baromi jó,hogy nem kellett "kukázni" az egész dac-ot.
Ez az upgrade minden fillért megért.
Kíváncsi lennék ez melyik cégnél járható még...
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Janosom
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.06.26., pén. 17:02
Értékelés: 1

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Janosom »

supravox írta:
2021.04.01., csüt. 19:51
Janosom írta:
2021.04.01., csüt. 16:44
Ez viszont egy DAC Bricasti M1.Complete-1024x767.jpg Nálam U1 Mini-vel zenél.
Az új MDX panelt beszerezted?😀
Be bizony. Sőt, Brian Zolner-ék tették bele kint a Boston melleti gyárukban. Meg be is mérték, ha már haza látogatott. Olyan Certificat-et adtak mellé, hogy már az maga zenélni kezd. :D :D Szignifikáns a változás, még járatás nélkül is. Egy ilyen változásért más cégnél az egész eszközt egy osztállyal és (vagyonokkal) feljebb lévőre kell cserélni.

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

fülelek írta:
2021.04.01., csüt. 18:51
A Linux rendszereken jobb zenét hallgatni, mint Win alatt, nem minden Linux és nem minden lejátszó szoftverre igaz, a kivételek meg ugyan gyengítik a szabályokat, de amit egy egyszerű pendrájvról memóriába betöltött és onnan működő op rendszer tud, azt a mezei user nem tudja elérni win alatt. A Mac rendszerekről nem nyilatkozom, mert saját tapasztalatom nincs, másutt hallottam jót is meg kevésbé jót is, de ez nem tegnap volt...
Az AP Linux, Tahrpuppy, Fossapup változatok az mpd, Deadbeef programokkal igen nyugodtan, mégis részletesen szólnak, kis erőforrást igényelnek, natív dsd-re is rá lehet bírni némelyiket, jól felismerik a dacokat (persze itt is van kevés kivétel).
Fontosak a megfelelő beállítások, mint minden szoftvernél. A Foobart is meg lehet turbózni, hogy sokkal jobb legyen az alapbeállításokhoz képest. A cplay is jól szól win alatt, de azt a fapadot nem sokan viselnék el.
Az AudioLinux már fizetős, akinek jól működik, az isteníti, akinek meg nem, az ❤️ ;peace; én még nem hallgattam, de ami kés, az éles...
Köszönöm, hogy leírtad ezeket. Én is erre jutottam, persze mindent én se próbáltam. Nekem amikor volt "nagy" audio pc-m, akkor egy Server Windows, és JRiver kombináció is nagyon jól működött. Azon volt minden, JPlay, meg Audiophile Optimizer, mindenhol ezer féle dolgot lehetett állítani. Kétség kívül az egy igen jó hangú vas volt, és a szoftveres környezet is a legjobb volt, amit itthon windows-ból hallottam. A baj csak az volt, hogy ezt készen kaptam, és nekem kínai volt az egész. Az a rengeteg féle beállítás, ha kijött egy frissítés változott a hang, ami szintén zavart. Beláttam, hogy hiába nagyon jó, nem az én világom. Egyszerűsíteni szerettem volna. Így jutottam el egy Gigabyte Brix mini pc-hez, amiben nincs semmi mozgó alkatrész, van hozzá egy alacsony zajszintű lineáris táp, a pc-n lévő SSD-n van egy Daphile, oszt csókolom. Ez nagyjából úgy szól (nálam) mint egy teljesen kiherélt windows, ami megvan támogatva sokféle egyéb hangzást javító szoftverrel. Illetve a Daphile nálam nyugodtabb hangú, a nagy vas a Windows-al meg egy látványosabb hang volt. Nyilván ez az én rendszeremre igaz, elfogadom ha máshol egy másik szoftveres környezet a befutó. Összességében azt tapasztaltam, hogy az egyszerűbb vasakon jobban működnek a Linuxos megoldások, komolyabb audio pc-ken már más lehet a helyzet.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

fülelek írta:
2021.04.01., csüt. 18:51
A Linux rendszereken jobb zenét hallgatni, mint Win alatt, nem minden Linux és nem minden lejátszó szoftverre igaz, a kivételek meg ugyan gyengítik a szabályokat, de amit egy egyszerű pendrájvról memóriába betöltött és onnan működő op rendszer tud, azt a mezei user nem tudja elérni win alatt.
Ugye nem azt akarod mondani, hogy a Linux 0,1 jobb, mint a Win 0,1? :D Az tény, hogy
linuxra rengeteg RAM-ban futó alkalmazást írnak, az AP Win még késik. A Lin nekem
túl szigorú, ha valami nem megy, cseszhetem. A WinPE sokkal flexibilisebb, egy kis
utánajárással majdnem mindent meg lehet oldani. Hogy ki számít mezei user-nek, azt
nem tudom, de igaz, a számítógépes zenehallgatás nem való mindenkinek. Akinek nincsenek
kudarcai, az nem innovál eléggé, mondta Elon Musk. Aki az első kudarc után baltát
emleget, az vegyen készterméket. A kitartó műkedvelők is előbb-utóbb sikert érnek el.

Hagyd már azt a cPlay-t! Nem az a gond, hogy fapados, inkább az, 2010. novemberében
frissítették utoljára. Azóta sokminden történt.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: supravox »

Janosom írta:
2021.04.01., csüt. 16:44
Ez viszont egy DAC Bricasti M1.Complete-1024x767.jpg Nálam U1 Mini-vel zenél.
Az új MDX panelt beszerezted?😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A Linux rendszereken jobb zenét hallgatni, mint Win alatt, nem minden Linux és nem minden lejátszó szoftverre igaz, a kivételek meg ugyan gyengítik a szabályokat, de amit egy egyszerű pendrájvról memóriába betöltött és onnan működő op rendszer tud, azt a mezei user nem tudja elérni win alatt. A Mac rendszerekről nem nyilatkozom, mert saját tapasztalatom nincs, másutt hallottam jót is meg kevésbé jót is, de ez nem tegnap volt...
Az AP Linux, Tahrpuppy, Fossapup változatok az mpd, Deadbeef programokkal igen nyugodtan, mégis részletesen szólnak, kis erőforrást igényelnek, natív dsd-re is rá lehet bírni némelyiket, jól felismerik a dacokat (persze itt is van kevés kivétel).
Fontosak a megfelelő beállítások, mint minden szoftvernél. A Foobart is meg lehet turbózni, hogy sokkal jobb legyen az alapbeállításokhoz képest. A cplay is jól szól win alatt, de azt a fapadot nem sokan viselnék el.
Az AudioLinux már fizetős, akinek jól működik, az isteníti, akinek meg nem, az ❤️ ;peace; én még nem hallgattam, de ami kés, az éles...

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

fülelek írta:
2021.03.30., kedd 22:06
A T14 jó, de a win10 és audirvana elég limitáló tényező, ha igazán jó hangot szeretnél.
Szerinted milyen oprendszer ill. célszoftver nem lenne limitáló tényező?

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

LIMAR írta:
2021.04.01., csüt. 14:48

A Lumin legalább nem építette négyszer akkora házba a paneljét, mint az szükséges lenne.
Sajnálatosan sok gyártó él ezzel a "bazi nagy házba beteszek valamit és az akkor már hű de profi lesz" mentalitással és fogyasztói elvárással.
Nem csak erről van szó szerintem. Sok gyártó csak alkalmazkodik a 43 cm-es szélességhez és a hozzá arányos mélységhez. A modern elektronikák már nem feltétlen igényelnek ekkora helyet, de sok felhasználó elvárja ezt a méretezést.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

supravox írta:
2021.04.01., csüt. 16:21
Miért nem ezt hoztad példának..
Ja mert ezt is forgalmazzátok?
Igen, mi forgalmazzuk az Ayret. És milyen jó is ez a belépő szintű előerősítője az Ayrenak.
De neki azért van még pár lépcsőfoka felfelé.
Ha már az előfokoknál tartunk, ott az Ayre KX-R Twenty, ami az egyik legjobb előfok a piacon.
A képeken egy KX-R upgradje látható Twenty-re.
Csatolmányok
KX-R Twenty 1.jpg
KX-R Twenty 1.jpg (218.1 KiB) Megtekintve 2783 alkalommal
Halcro1.jpg
Halcro1.jpg (248.41 KiB) Megtekintve 2783 alkalommal
Update 007.jpg
Update 007.jpg (216.72 KiB) Megtekintve 2783 alkalommal
Ayre KX-R Twenty upgrade 3.jpg
Ayre KX-R Twenty upgrade 3.jpg (176.27 KiB) Megtekintve 2783 alkalommal
Twenty upgrade  023.jpg
Twenty upgrade 023.jpg (275.4 KiB) Megtekintve 2783 alkalommal
Twenty upgrade  015.jpg
Twenty upgrade 015.jpg (312.94 KiB) Megtekintve 2783 alkalommal

Janosom
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.06.26., pén. 17:02
Értékelés: 1

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Janosom »

Ez viszont egy DAC Bricasti M1.
Complete-1024x767.jpg
Complete-1024x767.jpg (209.59 KiB) Megtekintve 2676 alkalommal
Nálam U1 Mini-vel zenél.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”