Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

AudioNoob
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2021.03.07., vas. 19:55
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: AudioNoob »

sutemenyx írta:
2021.04.23., pén. 12:58
AudioNoob írta:
2021.04.19., hétf. 08:54
Sziasztok!
Sztereó erősítőt keresek40-50 ezer forintos áron, az utóbbi 1 hétben minden általam kinézett modellre lecsaptak a kereskedők.
Viszont!
Találtam egy Arcam avr 200-at, aminek a sztereó képességeiről áradoznak a külföldi fórumokon.
Kérdés, hogy ebben az árkategóriában Ti tudnátok-e ajánlani sztereó erősítőt, ami valóban jól szól.
Néztem egy Onkyo integra 9711-et, de bevallom nem sok mindent találtam róla.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Van egy Marantz PM30 SE-m. Ha érdekel. Az ezeknél rendekkel jobb. Lecsapni meg nem fognak rá, mert nem hirdetem.
Köszönöm, de azóta szereztem egy Arcam avr 300-at.

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok!

Itt érdeklődnék mert a saját topikban nincs nagy mozgás:
- Naim Nait XS talpainak vannak e ellenanyái, vagyis merjem e Soundcare talpakra cserélni?

Tisztelettel megköszönve: Jani
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

AudioNoob írta:
2021.04.19., hétf. 08:54
Sziasztok!
Sztereó erősítőt keresek40-50 ezer forintos áron, az utóbbi 1 hétben minden általam kinézett modellre lecsaptak a kereskedők.
Viszont!
Találtam egy Arcam avr 200-at, aminek a sztereó képességeiről áradoznak a külföldi fórumokon.
Kérdés, hogy ebben az árkategóriában Ti tudnátok-e ajánlani sztereó erősítőt, ami valóban jól szól.
Néztem egy Onkyo integra 9711-et, de bevallom nem sok mindent találtam róla.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Van egy Marantz PM30 SE-m. Ha érdekel. Az ezeknél rendekkel jobb. Lecsapni meg nem fognak rá, mert nem hirdetem.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Gergo22 írta:
2021.04.11., vas. 18:15
Sziasztok!
Cambridge Audio CXA80 vagy Arcam SA20?
Már a külföldi fórumokon körbekérdeztem, minden fellelhető tesztet/összehasonlítást elolvastam, de nincs egyértelmű győztes, kb. döntetlenre jön ki, valamelyik tesztoldalon az Arcam van preferálva, valahol a Cambridge kap több pontot, a fórumon az olvasott vélemények alapján valakinek a Cambridge tetszik, valakinek az Arcam, valaki szerint az Arcam a világosabb, valaki szerint a Cambridge világosabb hangzású, tehát még véletlenül sincs egy álláspont, közvetlenül meghallgatni majd megfogom természetesen, bár nem tudom mikor és milyen módon lesz erre lehetőség.
Több infó, a tervezett vagy meglévő hangfalaimról, rendszeremről, ami segítséget nyújthat a kérdésem megválaszolásához: viewtopic.php?p=2602664#p2602664

Köszönöm a segítséget!
Ha hozol hozzám egy Arcam SA20-at meghallgathatod egymás után mind a kettőt.

AudioNoob
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2021.03.07., vas. 19:55
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: AudioNoob »

Sziasztok!
Sztereó erősítőt keresek40-50 ezer forintos áron, az utóbbi 1 hétben minden általam kinézett modellre lecsaptak a kereskedők.
Viszont!
Találtam egy Arcam avr 200-at, aminek a sztereó képességeiről áradoznak a külföldi fórumokon.
Kérdés, hogy ebben az árkategóriában Ti tudnátok-e ajánlani sztereó erősítőt, ami valóban jól szól.
Néztem egy Onkyo integra 9711-et, de bevallom nem sok mindent találtam róla.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Gergo22 írta:
2021.04.11., vas. 18:15
Sziasztok!
Cambridge Audio CXA80 vagy Arcam SA20?
Már a külföldi fórumokon körbekérdeztem, minden fellelhető tesztet/összehasonlítást elolvastam, de nincs egyértelmű győztes, kb. döntetlenre jön ki, valamelyik tesztoldalon az Arcam van preferálva, valahol a Cambridge kap több pontot, a fórumon az olvasott vélemények alapján valakinek a Cambridge tetszik, valakinek az Arcam, valaki szerint az Arcam a világosabb, valaki szerint a Cambridge világosabb hangzású, tehát még véletlenül sincs egy álláspont, közvetlenül meghallgatni majd megfogom természetesen, bár nem tudom mikor és milyen módon lesz erre lehetőség.
Több infó, a tervezett vagy meglévő hangfalaimról, rendszeremről, ami segítséget nyújthat a kérdésem megválaszolásához: viewtopic.php?p=2602664#p2602664

Köszönöm a segítséget!
Szerintem ehhez az ELAC hangfalhoz vehetsz bármilyen erősítőt, nagy valószínűséggel nem leszel elégedett a hanggal, hacsak nem tud precízen DSP-vel állítani az az erősítő, de lehet, hogy még akkor sem.
A magastartomány tengelyirányban (ami a legfontotsabb) 5dB hátrányban van a spektrum többi részéhez képest, tehát ha most nem tetszik a kapott hang, akkor jó eséllyel más erősítővel sem fog.
https://www.soundstagenetwork.com/index ... Itemid=153

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cables »

Gergo22 írta:
2021.04.11., vas. 18:15
Sziasztok!
Cambridge Audio CXA80 vagy Arcam SA20?
Már a külföldi fórumokon körbekérdeztem, minden fellelhető tesztet/összehasonlítást elolvastam, de nincs egyértelmű győztes, ...


Több infó, a tervezett vagy meglévő hangfalaimról, rendszeremről, ami segítséget nyújthat a kérdésem megválaszolásához: viewtopic.php?p=2602664#p2602664

Köszönöm a segítséget!
Még a füled jellemzőit nem ártana tudni. Esetleg egy önvallomást az ízlésedről. Aztán ha szakad minden kötél akkor, de csak akkor állj neki és hallgasd meg magad!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Egyik malac olyan, mint a másik, mind röfög. ;peace;

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

juliush írta:
2021.04.17., szomb. 10:48
Alex_Aston írta:
2021.04.17., szomb. 10:19
Max, ha esetleg felbukkan egy eladó PM14 MKII KIS...
Én a helyedben inkább erre cuppannék rá! ;)
https://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-e ... ousPage=lr
Na igen. Ez is szép darab. 35W A osztályon meg nem piskóta. De úti költség lehet sok lenne, én meg nem vagyok az a fajta emberke, hogy, így rendeljek valamit. Szeretem kézbe fogni, meg kipróbálni. Lehet, így lemaradok jó dolgokról, de ez van.

De leginkább az a baj, hogy fekete... :D

Persze nem kérdés, ilyenre elcserelném a mostani vasat egyébként, ne adj isten, egy PM-99-re...
Csak a Marantz! :-D

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mgus »

Gergo22 írta:
2021.04.11., vas. 18:15
Sziasztok!
Cambridge Audio CXA80 vagy Arcam SA20?
Már a külföldi fórumokon körbekérdeztem, minden fellelhető tesztet/összehasonlítást elolvastam, de nincs egyértelmű győztes, kb. döntetlenre jön ki, valamelyik tesztoldalon az Arcam van preferálva, valahol a Cambridge kap több pontot, a fórumon az olvasott vélemények alapján valakinek a Cambridge tetszik, valakinek az Arcam, valaki szerint az Arcam a világosabb, valaki szerint a Cambridge világosabb hangzású, tehát még véletlenül sincs egy álláspont, közvetlenül meghallgatni majd megfogom természetesen, bár nem tudom mikor és milyen módon lesz erre lehetőség.
Több infó, a tervezett vagy meglévő hangfalaimról, rendszeremről, ami segítséget nyújthat a kérdésem megválaszolásához: viewtopic.php?p=2602664#p2602664

Köszönöm a segítséget!
Én az Arcam SA20 szavazok hogy miért, mindig is a felső kategóriába tartoztak, rendezett belső kialakítás. Igaz mind a kettő Brit erősítő, de az arcam régebbi piaci szereplő.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Robici »

cables írta:
2021.04.10., szomb. 19:40
Ezt nagyon nehéz megmondani, amikor a véleményemet kéri a tulaj, mert csak sértődés lehet belőle.
Én két dolgot szoktam tenni: vagy mondok mellé pozitívumot is és akkor talán az elveszi az élét. Vagy pedig azt mondom, hogy ez a hangzás nem az én világom. Vagy nem mondok semmit. :-)
Egyébként volt olyan magyar gyártó aki a hallgatózás után kérte, hogy most őszintén mondjam el neki a véleményemet mert érdekli. És nem volt sértődés, hanem nagyon jól meg tudtuk beszélni. De szerintem azért ilyen 1 van a 100-ból.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Robici »

Szerintem jó a kérdés csak mindjárt jönnek a moderátorok és kiebrudalnak ebből a topikból érte. :-)
Én amikor az új rendszert kerestem illetve azóta (más okokból), 13 keresketőt/hazai gyártót kerestem meg (illetve még 4 hifis ismerős rendszerét is hallottam). Régebben jártam még másoknál is, de az már 10+ éve volt, szóval elhalványult nagyon az az emlék.
Én ezekből ahol voltam kiválasztottam azt a két rendszert ami a legjobban tetszett aztán a gyártók jóindulatának köszönhetően itthon is kipróbálhattam és így választottam ki a véglegeset. Persze a kereskedőknél 1-2 kivétellel nem hallgattam meg olyan rendszereket amik messze az én pénzügyi lehetőségeimen túl voltak. (Bár az eddigi tapasztalataim alapján szerintem nagyon nagy csodát már nem találnék semmilyen árkategóriában.)
Szóval én mindent összevetve a mostani rendszeremmel vagyok leginkább elégedett, ez tetszett legjobban. Vannak persze olyan résztulajdonságok amikben ez vagy az a másik rendszer szerintem jobb volt, de összességében mégis ez az ami az én jelenlegi ízlésemhez legközelebb van.
Ugyanakkor az én tapasztalatom az, hogy az akusztika döntően befolyásolja a rendszer hangját, ugyanaz a cucc teljesen más akusztikai körülmények között drasztikusan máshogy is szólhat. Viszont ha elmegyek egy kereskedőhöz/gyártóhoz akkor felteszem hogy ők optimális körülményeket teremtenek a bemutatáshoz. Vagy ha nem, hát az már az ő probémájuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Robici 2021.04.11., vas. 11:26-kor.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Béla91 írta:
2021.04.10., szomb. 17:26
Érdeklődnek, hogy akinek volt alkalma más sztereó rendszerét meghallgatni. Hány esetbe mondta azt ez jobb mint a saját rendszerem?
Szerintem nem sokszor. De ez nem jelenti, azt, hogy az otthoni cucc mindegyik esetben jobb is. Szerintem. Inkább az lehet szerintem, hogy 1.: hozzászokhattunk az otthonihoz és arra állt rá a fülünk, lehet csak kis idő kéne, hogy értékelni tudjuk az idegen produkciót, 2.: az idegen környezet miatt nem vagyunk olyan állapotban, hogy nyugodtan, kényelmesen érezzük magunkat és ez kihat a megélt élményre.
Kezdő hifistaként én is kifordultam a showkról, hogy az akkori alaprendszerem bizony mindénél jobb. Hát nem. Csak ezt így nehéz megítélni. Az is többször, különböző rendszerekkel előfordult már velem, hogy ugyanolyan rendszert, ugyanolyan komponensekből máshol rosszabbnak hallottam.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cables »

Hát erről én tudnék sokat mesélni, mert nagyon sokfelé jártam és nagyon sokféle rendszert hallottam. Ami érdekes és talán tanulságos sok esetben tapasztaltam egyértelmű visszalépést a hangzásban rendszerüket folyamatosan fejlesztő embereknél. Ezt nagyon nehéz megmondani, amikor a véleményemet kéri a tulaj, mert csak sértődés lehet belőle.

Nagyon rossz, már már elviselhetetlen hangot kifejezetten drága (high end árszínvonalú) rendszerekben hallottam. Volt ahol a tulaj is érezte, hogy van valami gond, de volt olyan is aki vérig sértődött, amikor finoman elmondtam, hogy ez nem igazán teszik.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Béla91 írta:
2021.04.10., szomb. 17:26
Érdeklődnek, hogy akinek volt alkalma más sztereó rendszerét meghallgatni. Hány esetbe mondta azt ez jobb mint a saját rendszerem? Pusztán érdekes számomra a téma.
Itt a környéken nem olyan elterjedt ez a hifizés. Viszont 3-4 rendszert én is hallottam már.
2 rendszert ami drágább végösszegű a sajátomnál. Viszont tudom egy szint felet nagyon sok pénzért csak kicsit jobb hangot kapunk. Meg nyilván ízlés kérdése is.
Nyíregyházán van egy audiofile szalon. Tervezem a közeljövőbe ellátogatok megnézem mit is jelent ez valójában.
Én hallottam nem egy jobb rendszert a sajátomnál, drágábban. Ami most van, az az árában a nekem eddig leginkább tetsző. Sokkal többet pedig az önmérséklet miatt nem fordítanék rá.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Béla91 írta:
2021.04.10., szomb. 17:26
Érdeklődnek, hogy akinek volt alkalma más sztereó rendszerét meghallgatni. Hány esetbe mondta azt ez jobb mint a saját rendszerem? Pusztán érdekes számomra a téma.
Itt a környéken nem olyan elterjedt ez a hifizés. Viszont 3-4 rendszert én is hallottam már.
2 rendszert ami drágább végösszegű a sajátomnál. Viszont tudom egy szint felet nagyon sok pénzért csak kicsit jobb hangot kapunk. Meg nyilván ízlés kérdése is.
Nyíregyházán van egy audiofile szalon. Tervezem a közeljövőbe ellátogatok megnézem mit is jelent ez valójában.
Én úgy gondolom, hogy Aszpirin fórumtárs rendszere jobb, mint az enyém. Nyilván pénzben is más kategória, bár ugye ez nem jelentene automatikusan jobbat is, de én úgy hallottam, hogy biza ez esetben igen.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Béla91 írta:
2021.04.10., szomb. 17:26
Érdeklődnek, hogy akinek volt alkalma más sztereó rendszerét meghallgatni. Hány esetbe mondta azt ez jobb mint a saját rendszerem? Pusztán érdekes számomra a téma.
Itt a környéken nem olyan elterjedt ez a hifizés. Viszont 3-4 rendszert én is hallottam már.
2 rendszert ami drágább végösszegű a sajátomnál. Viszont tudom egy szint felet nagyon sok pénzért csak kicsit jobb hangot kapunk. Meg nyilván ízlés kérdése is.
Nyíregyházán van egy audiofile szalon. Tervezem a közeljövőbe ellátogatok megnézem mit is jelent ez valójában.
Én fölvállalom!
Nagyon sok hifi társnál voltam(plusz rengeteg highend kiállításon,külföldön is),2 helyen hallottam számomra kiemelkedő hangot,de a saját rendszerem mindegyiknél jobban tetszik nekem!
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

Érdeklődnek, hogy akinek volt alkalma más sztereó rendszerét meghallgatni. Hány esetbe mondta azt ez jobb mint a saját rendszerem? Pusztán érdekes számomra a téma.
Itt a környéken nem olyan elterjedt ez a hifizés. Viszont 3-4 rendszert én is hallottam már.
2 rendszert ami drágább végösszegű a sajátomnál. Viszont tudom egy szint felet nagyon sok pénzért csak kicsit jobb hangot kapunk. Meg nyilván ízlés kérdése is.
Nyíregyházán van egy audiofile szalon. Tervezem a közeljövőbe ellátogatok megnézem mit is jelent ez valójában.

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mgus »

Béla91 írta:
2021.04.09., pén. 16:01
Természetesen gyárival megegyező amper értékű biztosítékok kerülnek beszerelésre. Viszont a (tuning) biztik megvannak különböztetve lassú és gyors kioldásuként. Hogy most ez valójában mit jelent, mit befolyásol hangilag és működésben nem tudom. Nincs tapasztalatom.
Secunder oldalon nekem lassú kioldásu volt alkalmazva.
Egyébként érdemes figyelmet fordítani rájuk. Ráfordításhoz képest hangügyileg egyik legtöbb változást szerintem így lehet elérni.
A kioldás sebessége zárlat esetén a lassú az lassabban old ki, míg a gyors azonnal amint eléri azaz áramot amire tervezték. Ha tetszik a hangja használd őket. Pl. a toroid trafókhoz szoktak tenni lassú kioldásút mert induláskor nagyobb áramot is felvehet az indulás pillanatában, de ahogy láttam a te erősítődbe van lágyinditó ami megakadályozza ezt.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

Természetesen gyárival megegyező amper értékű biztosítékok kerülnek beszerelésre. Viszont a (tuning) biztik megvannak különböztetve lassú és gyors kioldásuként. Hogy most ez valójában mit jelent, mit befolyásol hangilag és működésben nem tudom. Nincs tapasztalatom.
Secunder oldalon nekem lassú kioldásu volt alkalmazva.
Egyébként érdemes figyelmet fordítani rájuk. Ráfordításhoz képest hangügyileg egyik legtöbb változást szerintem így lehet elérni.

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mgus »

zbiro32 írta:
2021.04.08., csüt. 19:56
Béla91 írta:
2021.04.07., szer. 20:55
mgus írta:
2021.04.07., szer. 19:31
Láttam tuning biztik vannak benne, a 230V-os részen is van vagy oda nem tettél?

Igen, jól láttad. Hifi Tuning Supreme 3mas. Nem voltam benne biztos szükségem van ilyesmire így nem vittem túlzásba. Egyébként se tudtam hány amperes való a 230V as részhez. De legutóbb megnéztem. 8A es kell míg amit te láttál 10esek.
Szerviz elött kivettem visszaraktam a gyáriját. Egyenlőre az van benne. Elég meglepő változásokat tud az is okozni.
Az a 10A-es biztosíték a 230V-os részhez tűz, és életveszélyes. A szóban forgó erősítő nem 2,3 KW-os.
Lehet, hogy a hang sokkal jobb, de szerintem ez egy olyan potenciális veszélyforrás, amit nem szabad felvállalni.
Csak olyan paraméterű tuningbiztosítékot lenne szabad használni, mint az eredeti volt.
A 10A a secunder oldalon vannak 2db, a primer oldal 8A-es a bizti, a két toroidnak simán kell az a 8A.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1236
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

Béla91 írta:
2021.04.07., szer. 20:55
mgus írta:
2021.04.07., szer. 19:31
Láttam tuning biztik vannak benne, a 230V-os részen is van vagy oda nem tettél?

Igen, jól láttad. Hifi Tuning Supreme 3mas. Nem voltam benne biztos szükségem van ilyesmire így nem vittem túlzásba. Egyébként se tudtam hány amperes való a 230V as részhez. De legutóbb megnéztem. 8A es kell míg amit te láttál 10esek.
Szerviz elött kivettem visszaraktam a gyáriját. Egyenlőre az van benne. Elég meglepő változásokat tud az is okozni.
Az a 10A-es biztosíték a 230V-os részhez tűz, és életveszélyes. A szóban forgó erősítő nem 2,3 KW-os.
Lehet, hogy a hang sokkal jobb, de szerintem ez egy olyan potenciális veszélyforrás, amit nem szabad felvállalni.
Csak olyan paraméterű tuningbiztosítékot lenne szabad használni, mint az eredeti volt.
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

mgus írta:
2021.04.07., szer. 19:31
Láttam tuning biztik vannak benne, a 230V-os részen is van vagy oda nem tettél?

Igen, jól láttad. Hifi Tuning Supreme 3mas. Nem voltam benne biztos szükségem van ilyesmire így nem vittem túlzásba. Egyébként se tudtam hány amperes való a 230V as részhez. De legutóbb megnéztem. 8A es kell míg amit te láttál 10esek.
Szerviz elött kivettem visszaraktam a gyáriját. Egyenlőre az van benne. Elég meglepő változásokat tud az is okozni.

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mgus »

Béla91 írta:
2021.04.07., szer. 13:07
Alex_Aston írta:
2021.04.06., kedd 23:09
Ez milyen erősítő? Rossz volt, ezért volt távol, és közben javítottak is rajta, vagy csak tuning céllal volt leadva?

1 lapot vissza görgetsz megtalálod pontosabban. Kérdéseidre válaszolva Advance Acoustic X-i125. Igen készenléti, kikapcsolt állapotban voltak gondjai. És igen közbe (javítottak) is rajta. Úgy voltam vele ha már úgyis ottvan és szét kell szedni.
Láttam tuning biztik vannak benne, a 230V-os részen is van vagy oda nem tettél?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

Alex_Aston írta:
2021.04.06., kedd 23:09
Ez milyen erősítő? Rossz volt, ezért volt távol, és közben javítottak is rajta, vagy csak tuning céllal volt leadva?

1 lapot vissza görgetsz megtalálod pontosabban. Kérdéseidre válaszolva Advance Acoustic X-i125. Igen készenléti, kikapcsolt állapotban voltak gondjai. És igen közbe (javítottak) is rajta. Úgy voltam vele ha már úgyis ottvan és szét kell szedni.

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”