Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Itt meg már 10 métert írnak max

https://en.wikipedia.org/wiki/S/PDIF
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Aszpirin írta:
2021.04.15., csüt. 10:50
hodyka írta:
2021.04.14., szer. 18:03
https://hu.wikipedia.org/wiki/S/PDIF
Hubakker, ez aztán egy tényleg informatív leírás az S/PDIF-ről, a magyar Wikipedia csúcsa :D
Itt csak a drót hossza lenne a lényeg ( 5 méter ) :D
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hodyka írta:
2021.04.14., szer. 18:03
https://hu.wikipedia.org/wiki/S/PDIF
Hubakker, ez aztán egy tényleg informatív leírás az S/PDIF-ről, a magyar Wikipédia csúcsa :D
Sztereo módban PCM jellel működik (Pulse Code Modulation), ezáltal a zajokat a dekóder semminek veszi. Maximum 5 méterig hosszabbítható. A hang minősége a DAC felbontásától függ (16, 24, 32 bit)
Remek. Nincs is több kérdésem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

istvan01 írta:
2021.04.12., hétf. 16:35
Ha lenne ideális coax-SPDIF kábelhossz, akkor többféle kellene lenni annak függvényében, mekkora az adat sebesség azon a kábelen, azaz 44kH/48kH/88kH/96kH/176kH/192kH/352kHz/382kH sebességekre más és más. .
Coaxon, meséld már el hogy megy a 192kHz feletti felbontás ?
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: marconi »

Korábban már egy 20cm kábel darabot és az rca aljzatot már beszereztem. Ami itt lényeges az a kábel. Neotech NEI-3003III.
Szóval ebből van egy 20cm darab. Ez kötné össze a készülék belsejében a csatlakozót és a panelt.
Most van egy nyitási akció(20%) a KáCsa-nál és arra gondoltam, hogy megvenném a még hiáyzó szakaszt és csatlakozókat.
Ha úgy gondolkodom, hogy 1 méternél ne legyen rövidebb akkor most elég lenne 80cm-t venni. Jójó, de ettől még nem lesz 1 méter, mert egy helyen úgymond megvan szakítva. Ezt az elképzelést el is vetettem. Innentől kezdve meg nincs szükségem igazából 75cm-re sem, de hátha egyszer kell máshova vagy éppen eladnám a drótot ezért agyaltam a 75-ön.

Van gyári szerelésű Cinnamon 75cm koaxom. Legyen ez és a belső kábelezést oldjam meg jóféle Neotech belső kábelekkel?
Mondjuk itthon van SOCT-22-m.
[/quote]

Szia, én most pont kb ebben a fázisban vagyok.304 em van nekem is de egy kicsit különlegesen összerakott darab, cdm0 mechanikával, kiiktatott analóg résszel és szinte minden kondi jóféle Black Gate ekre cserélve. Ez meg is hallatszik a hangján.
De korábbról kezdem, a tapasztalatom az hogy szinte teljesen mindegy a hossz. Szerintem amilyen rövid elég, azt válaszd. Neotech kábelből tökéletes lehet az awg 18 as SOCT réz hármasfonatban. (+-árnyékolás), ha jobbat akarsz akkor nem érdemes a neotech ezüstökből választani, inkább ez:

https://www.hificollective.co.uk/catalo ... meter.html

Én ezt választom (mivel már kb minden szóba jöhető kábelt leteszteltem erre a célra). Méghozzá úgy hogy megszüntetem az aljzatot, beforrasztom a megfelelő hosszúságú kábelt a panelra, kivezetem, végére egy rca dugó s az mehet a dacba direkt.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

ViXi78 írta:
2021.04.12., hétf. 19:07
Aszpirin írta:
2021.04.12., hétf. 17:04
ViXi78 írta:
2021.04.12., hétf. 16:18
Mekkora jelentősége van egy koax kábel hosszának?
Nekem bőven elég lenne a 75cm hosszúság a digit koax kábelből a cd lejátszó és a dac közé, de szükséges az ideális hosszúság miatt ettől eltérnem?
Ha 0,75 elég akkor azt javaslom vegyél 1 métert! Nagyon egyszerű oka van,esetleg ha átrendezés vagy bàrmi történik nehogy rövid legyen a 0.75.Nem utolsó sorban ha egyszer eladod nagyobb eséllyel sikerült az 1 métert eladnod.
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Aszpirin írta:
2021.04.12., hétf. 17:04
ViXi78 írta:
2021.04.12., hétf. 16:18
Mekkora jelentősége van egy koax kábel hosszának?
Nekem bőven elég lenne a 75cm hosszúság a digit koax kábelből a cd lejátszó és a dac közé, de szükséges az ideális hosszúság miatt ettől eltérnem?
Szerintem nézd végig ezt a videót, nagyon jól és közérthetően el van magyarázva a lényeg, és konkrét választ kapsz a kérdésedre is:

youtu.be/DqRe3NHt4E0

(a válasz pedig: elméletileg a 75 cm az az ideálisnál rövidebb, és az nem ideális :) , de a gyakorlatban (ugyanabból a kábelből) nincs hallható különbség a másfél méteres és a 75 centis koax között.
Megnéztem a teljes videót. Én úgy gondolom, hogy ha általánosságban a visszaverődésnek lenne hallható hatása akkor ezt a típusú kábelt nem gyártanák le hivatalossan másfél méter alatt csatlakozókkal szerelve. Szinte az összes AQ coax 0,75m hossztól rendelhető. A KáCsa saját gyártású kábelei is méteres hossztól elérhetőek(+az egyedi igények) és rengeteg méteres darabot láttam különböző gyártók portékái között. Egy kicsit elrugaszkodnék: Nordost Odin 2 Ultra Reference drót 1,25 méter hosszban 3 690 000 forintért. Ez is 25cm-rel rövidebb mint az ideálisnak mondott másfél méter és mégis gyártják.
Másfelől tudományos alapon biztosan így van ez ahogyan mondják és le van írva, de aki meghallja ezt az egy mágus, boszorkány, nem ezen a bolygón született hát ilyen csillagember, guru...

Még agyalok és ha marad a Neotech akkor sem veszek 1 méternél többet. Erre jutottam.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ViXi78 írta:
2021.04.12., hétf. 16:18
Mekkora jelentősége van egy koax kábel hosszának?
Nekem bőven elég lenne a 75cm hosszúság a digit koax kábelből a cd lejátszó és a dac közé, de szükséges az ideális hosszúság miatt ettől eltérnem?
Szerintem nézd végig ezt a videót, nagyon jól és közérthetően el van magyarázva a lényeg, és konkrét választ kapsz a kérdésedre is:

youtu.be/DqRe3NHt4E0

(a válasz pedig: elméletileg a 75 cm az az ideálisnál rövidebb, és az nem ideális :) , de a gyakorlatban (ugyanabból a kábelből) nincs hallható különbség a másfél méteres és a 75 centis koax között.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

hodyka írta:
2021.04.12., hétf. 16:49
"Nekem bőven elég lenne a 75cm hosszúság a digit koax kábelből a cd lejátszó és a dac közé,"

Akkor itt csak 44.1/16 lehet, vagy nem ? gondolkodik.gif
Így van. 44.1/16
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

istvan01 írta:
2021.04.12., hétf. 16:35
ViXi78 írta:
2021.04.12., hétf. 16:18
Mekkora jelentősége van egy koax kábel hosszának?
Nekem bőven elég lenne a 75cm hosszúság a digit koax kábelből a cd lejátszó és a dac közé, de szükséges az ideális hosszúság miatt ettől eltérnem?
Ha lenne ideális coax-SPDIF kábelhossz, akkor többféle kellene lenni annak függvényében, mekkora az adat sebesség azon a kábelen, azaz 44kH/48kH/88kH/96kH/176kH/192kH/352kHz/382kH sebességekre más és más. Márpedig ilyet sehol sem fogsz találni. Városi-hifis legendák vannak arról, hogy 1m-nél nem lehetne rövidebb. Csak hogy ha ez is igaz lenne, akkor abba bele kéne számolni a készülékeken belüli output-input áramkörökig menő vezetékezést is. Erről sincs használható infó.
Az viszont igaz, ezt az SPDIF szabványt úgy találták ki, hogy max 10m lehet a hossz, de amikor kitalálták akkor még csak a sztereo 16b/44kHz átvitellel számoltak 75ohm hullámimpedanciás kábelen, 75ohmos lezárásokkal. Az viszont igaz, minél hosszabb az a kábel, annál jobban romlik a jel minősége az ideális fel-lefutás és jitter értelemében.
Aztán hogy hifisek képesek cm-ről cm-re meghallani a kábel hosszak közötti hangzás eltérést, azt hagy meg nekik élvezetnek.
Nagyon köszönöm a értékes hozzászólást! Nem vagyok kábel fanatikus szerencsére. :smile53:
Azt viszont nem szeretném, hogy ne legyen jó. Van egy fajta minőségi igényem és ebből kifolyólag az épített Philips CD304 mkII-m digit kivezetését és a cd-dac összekötését szeretném megoldani saját szerelésű kábellel. A kábel viszont nem olcsó és nem szeretnék túl sokat sem venni, de túl rövidet venni belőle. A fent említett készülék esetében a sebbesség már adott: 16b/44kHz.

Korábban már egy 20cm kábel darabot és az rca aljzatot már beszereztem. Ami itt lényeges az a kábel. Neotech NEI-3003III.
Szóval ebből van egy 20cm darab. Ez kötné össze a készülék belsejében a csatlakozót és a panelt.
Most van egy nyitási akció(20%) a KáCsa-nál és arra gondoltam, hogy megvenném a még hiáyzó szakaszt és csatlakozókat.
Ha úgy gondolkodom, hogy 1 méternél ne legyen rövidebb akkor most elég lenne 80cm-t venni. Jójó, de ettől még nem lesz 1 méter, mert egy helyen úgymond megvan szakítva. Ezt az elképzelést el is vetettem. Innentől kezdve meg nincs szükségem igazából 75cm-re sem, de hátha egyszer kell máshova vagy éppen eladnám a drótot ezért agyaltam a 75-ön.

Van gyári szerelésű Cinnamon 75cm koaxom. Legyen ez és a belső kábelezést oldjam meg jóféle Neotech belső kábelekkel?
Mondjuk itthon van SOCT-22-m.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

"Nekem bőven elég lenne a 75cm hosszúság a digit koax kábelből a cd lejátszó és a dac közé,"

Akkor itt csak 44.1/16 lehet, vagy nem ? gondolkodik.gif
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ViXi78 írta:
2021.04.12., hétf. 16:18
Mekkora jelentősége van egy koax kábel hosszának?
Nekem bőven elég lenne a 75cm hosszúság a digit koax kábelből a cd lejátszó és a dac közé, de szükséges az ideális hosszúság miatt ettől eltérnem?
Ha lenne ideális coax-SPDIF kábelhossz, akkor többféle kellene lenni annak függvényében, mekkora az adat sebesség azon a kábelen, azaz 44kH/48kH/88kH/96kH/176kH/192kH/352kHz/382kH sebességekre más és más. Márpedig ilyet sehol sem fogsz találni. Városi-hifis legendák vannak arról, hogy 1m-nél nem lehetne rövidebb. Csak hogy ha ez is igaz lenne, akkor abba bele kéne számolni a készülékeken belüli output-input áramkörökig menő vezetékezést is. Erről sincs használható infó.
Az viszont igaz, ezt az SPDIF szabványt úgy találták ki, hogy max 10m lehet a hossz, de amikor kitalálták akkor még csak a sztereo 16b/44kHz átvitellel számoltak 75ohm hullámimpedanciás kábelen, 75ohmos lezárásokkal. Az viszont igaz, minél hosszabb az a kábel, annál jobban romlik a jel minősége az ideális fel-lefutás és jitter értelemében.
Aztán hogy hifisek képesek cm-ről cm-re meghallani a kábel hosszak közötti hangzás eltérést, azt hagy meg nekik élvezetnek.

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Mekkora jelentősége van egy koax kábel hosszának?
Nekem bőven elég lenne a 75cm hosszúság a digit koax kábelből a cd lejátszó és a dac közé, de szükséges az ideális hosszúság miatt ettől eltérnem?
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

supravox írta:
2021.04.10., szomb. 19:42
Block írta:
2021.04.10., szomb. 17:46
De hát,te is ezt ahogy elmondtad...... Mintha te is olyan megmondóember lennél....
Úgy van
:fekverohog:

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

Block írta:
2021.04.10., szomb. 17:46
De hát,te is ezt ahogy elmondtad...... Mintha te is olyan megmondóember lennél....
Úgy van
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

fapaci írta:
2021.04.10., szomb. 18:08
gyongyhalas írta:
2021.04.10., szomb. 17:57
Hm...valahogy nekem is az jutott eszembe,hogy mindenki haragszik valakire ezen a fórumon.(rosszabbik,,, a nem itt lévőkre is mondogatunk dolgokat) Már nem arról szól ,hogy elmeséljük nekünk mink van és mi történt egy egy próbánál....
Hanem rúgjunk bele még még vagy támogassuk a beszólást mert mert mert....
Mindegy,,,,, kicsi a homokozó...kié a vár hajrá. :D :fekverohog:
Nem haragszom az említett szakira, soha nem volt köztünk semmilyen tranzakció, de egy általa konstruált hangdoboz jelenti nálam az egyik legdurvább negatív példát arra, miként kell elrontani valamit sok pénzért. Ettől még lehet jó szakember, bár azt gondolom, ilyen terméket szakember nem ad ki a kezei közül, tehát valami nem kerek.
Nem akartam személyekhez kötni hozzászólásomat ....rád se gondoltam külön mikor ezeket a sorokat írtam. :smile53:
Elnézésedet kérem ha úgy érzed sértően fogalmaztam.....
Úgy összességében szomorú az olvasgatás mostanság.....biztos az én hibám...
gondolkodik.gif

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

gyongyhalas írta:
2021.04.10., szomb. 17:57
Hm...valahogy nekem is az jutott eszembe,hogy mindenki haragszik valakire ezen a fórumon.(rosszabbik,,, a nem itt lévőkre is mondogatunk dolgokat) Már nem arról szól ,hogy elmeséljük nekünk mink van és mi történt egy egy próbánál....
Hanem rúgjunk bele még még vagy támogassuk a beszólást mert mert mert....
Mindegy,,,,, kicsi a homokozó...kié a vár hajrá. :D :fekverohog:
Nem haragszom az említett szakira, soha nem volt köztünk semmilyen tranzakció, de egy általa konstruált hangdoboz jelenti nálam az egyik legdurvább negatív példát arra, miként kell elrontani valamit sok pénzért. Ettől még lehet jó szakember, bár azt gondolom, ilyen terméket szakember nem ad ki a kezei közül, tehát valami nem kerek.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Block írta:
2021.04.10., szomb. 17:46
De hát,te is ezt ahogy elmondtad...... Mintha te is olyan megmondóember lennél....
Hm...valahogy nekem is az jutott eszembe,hogy mindenki haragszik valakire ezen a fórumon.(rosszabbik,,, a nem itt lévőkre is mondogatunk dolgokat)
Már nem arról szól ,hogy elmeséljük nekünk mink van és mi történt egy egy próbánál....
Hanem rúgjunk bele még még vagy támogassuk a beszólást mert mert mert....
Mindegy,,,,, kicsi a homokozó...kié a vár hajrá. :D :fekverohog:

Avatar
Block
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 11:04
Értékelés: 68

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Block »

De hát,te is ezt ahogy elmondtad...... Mintha te is olyan megmondóember lennél....

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

istvan01 írta:
2021.04.10., szomb. 07:44
pali923 írta:
2021.04.09., pén. 23:50

Mikor Krähling Zolinál jártam, ő úgy fogalmazta meg, hogy rájött, hall dolgokat, különbségeket. Talán ennyi elég is. ;)
Igen, Králing Zoli inkább szakember, műszaki oldalról is. Tervez, épít saját termékei vannak, javít és pár dologban kereskedik is. Nem sok kapcsolatom volt vele, 10-en éve Mundorf dolgokat szerzett be nekem, akkor ő volt megjelölve (egyik?) hivatalos magyar Mundorf partnernek Mundorf honlapon.

Viszont akkor velem felmosatta a padlót abban az értelemben, hogy tudjam és jegyezzem meg, ő minden alkatrész fajtát képes méréssel azonosítani a hangzási tulajdonságában :quetionmark: :quetionmark: beleértve a kábeleket is.
Hu, akkor az volt a normálisnak tűnő reakcióm, nem érdeklődöm erről tovább, mert én csupán egy közép(?) laikus hifista lehetek a szemében (a padlót valaki más mossa már tovább)
Krähling Zoli az egyik legnagyobb megmondó ember..
Kár,hogy az általa űberszupermindennèljobb hangtól én hanyatthomlok menekültem
Illetve az összes gyártónál félkézzel,álmából felébredve jobbat készít.
Ezt szerintem szomorú...
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Fecke78 írta:
2021.04.10., szomb. 12:27
fapaci írta:
2021.04.10., szomb. 10:29
Fecke78 írta:
2021.04.10., szomb. 07:39
a trigger kábel az ha jól tudom 3.5 mm jack , illetve mono , az lehet sztereo is vagy csak mono .
Elvileg mindkettővel működik, de ez a készüléknél alkalmazott bekötésen múlik.
Denon azt írja, hogy ne használjunk sztereot ,csak mono-t , ez nagyon jó , mert sehol sem lehet kapni , én legalábbis nem látok sehol sem .... sad.gif
RCA-s megoldás nem jó ?
Marantz elöző tulaja azzal kötötte össze , mondjuk marantz procival ...
Kácsánál biztos összedobnak neked egyet ilyenekből, ha nem akarod magad legyártanyi:
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/35-mm- ... fem-nikkel

Amúgymeg:
https://mxcomp.hu/dji-goggles-racing-ed ... irect_link

Avatar
Fecke78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.08.03., szer. 07:43
Értékelés: 9

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Fecke78 »

fapaci írta:
2021.04.10., szomb. 10:29
Fecke78 írta:
2021.04.10., szomb. 07:39
a trigger kábel az ha jól tudom 3.5 mm jack , illetve mono , az lehet sztereo is vagy csak mono .
Elvileg mindkettővel működik, de ez a készüléknél alkalmazott bekötésen múlik.
Denon azt írja, hogy ne használjunk sztereot ,csak mono-t , ez nagyon jó , mert sehol sem lehet kapni , én legalábbis nem látok sehol sem .... sad.gif
RCA-s megoldás nem jó ?
Marantz elöző tulaja azzal kötötte össze , mondjuk marantz procival ...

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Ernie »

nem vagyok egy nagy kábel guru, de nekem eddig a legjobban tetsző " hangú" IC-m ami volt az egy Kimber KCAG ( ami egy tiszta ezüst IC ) . A kis Kuzmában viszont gyárilag egy Cardas hangkar kábel talaható... :)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Fecke78 írta:
2021.04.10., szomb. 07:39
a trigger kábel az ha jól tudom 3.5 mm jack , illetve mono , az lehet sztereo is vagy csak mono .
Elvileg mindkettővel működik, de ez a készüléknél alkalmazott bekötésen múlik.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”